Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Her Şeyin Bir Bedeli Var ! – Hande Kazanova

Bu yazıyı paylaşın;

HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR, GÜZELLİĞİNİNDE…

Cuma günü akşam saat 22:30’da Terazi Burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Aslında bu bir SÜPERAY. Hatırlarsanız 2020 yılına ilk girdiğimizde 10 Ocak’ta bir Ay tutulması yaşamıştık, ardından 09 Şubat, 09 Mart, 08 Nisan, 08 Mayıs’ta yaşadığımız Dolunaylarda bir SÜPER AY’dı. Süper ay, Ay’ın dünyamıza en yakın olduğu zamanlarda gerçekleşen Dolunay veya Yeni ay fazlarıdır. Bu sefer 2020 yılının Ekim ayında YENİAY FAZINDA bir SÜPERAY yaşayacağız. Ay’ın Dünyamıza bu kadar yakın olması hislerimiz, hareketlerimiz, duygularımız ve hayatımız üzerinde ekstra vurgu yaratabilir. Duygu iniş çıkışlarını, buhranları ve karşıt açıdaki Mars’la beraber zorlu ve mücadeleci olayları hayatımıza taşıyabilir. Ayrıca süper Ay zamanlarında  afetlerin, doğa olaylarının arttığını söyleyebiliriz.

Terazi burcu astrolojide evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, iş birlikleri, denge, adalet, hukuk konularını kapsar. Sosyallik, moda, sanatın kolları, kozmetik sektörü, dekorasyon alanları, estetik ve güzellik konuları yine onun yönetimindedir. Yargı, hukuk ve adalet konularının öne çıkacağı ve bu alanlarda yenilenmelerin sağlanmasıyla ilgili gereklilikleri karşımıza çıkarabilir. Evlilik ve ilişkilerimizle ilgili önemli kararlar almak isteyebiliriz. Yeni ay’ın ( Güneş ve Ay’ın kavuşumunun) Satürn ve plütondan aldığı sert açılar ve yine yeni ay’a karşıt duran Mars, bu alanlarda yenilikler içinde olmak isterken şartların zorlayıcı, geciktirici, gerginliklere açık olabileceğini gösteriyor. Böyle durumlarda mücadeleci yönümüzü kaybetmeden, sabırla yolumuzda ilerlemeliyiz. Diplomasi ve uyum her tür zorluğun altından kalkmamıza sağlayabilir. Öfkemize, kızgınlıklarımıza hakim olmalı, zamanı iyi kullanmalıyız. Duygularımızı ve hayatımızı iyi yönetmeliyiz. Yeni ay yöneticisi Venüs’ün Başak burcunda dolaşıyor olması ilişkilerimizde her şeyi mükemmelleştirme arzumuzun da öne çıkacağını anlatıyor. Fazlasıyla eleştirel olabilir, beklentimizi yüksek tutabilir, bunun sonucunda hayal kırıkları yaşayabiliriz.

Bu yeni ay Spica Takım yıldızıyla birleşiyor. Gökyüzünde en şanslı ve parlak takım yıldızlarından biri olan Spica şansı, şöhreti, bereketi, idare etme becerisini gösterirken, bu şansı ve fırsatları hayata geçirme konusunda hırslı ve bir o kadar yapıcı olmayı elden bırakmamalıyız. Parlak fikirler bu dönem karşımıza gelebilir ama bu işlerin ve fırsatların sorumluluğuyla uğraşmak istemeyebiliriz ya da bazı mücadeleler ve oyunlar içinde kendimizi bulabiliriz.

Bireysel olarak bu yeni ay mücadeleci koşullarla karşımıza çıkıyor. Her güzelliğin bir bedeli var misali daha fazla öne çıkmak, ortaklık veya evliliğimizi kurtarmak, iyi bir noktaya taşımak, fırsatlardan yararlanmak adına bedeli görmeli ve ödemeliyiz. İşler yolundan çıkıyormuş gibi görünebilir, doğru manevrayla, sakinliği koruyarak, şansımıza ve yapabileceklerimize inanarak yolumuzda ilerlemeliyiz.

Bireysel alanda gökyüzü Merkür’ün gerilemesinden de yararlanarak ilişkilerde eski duygusal sorun ve meseleleri karşımıza getirecek. Sırlar, gömülmüş derin duygular, içimizden atamadığımız, saklı duran intikam ve öç alma planları işleri iyice karıştırabilir. Zaten pandemi süresince teste tabii olan ve yıpranan ilişkiler bu dönemde ya kopacak ya daha sağlam kenetlenecek.

Bireysel olarak etkiler böyleyken şimdi gelelim Dünya arenasında ve Türkiye’de ne gibi etkiler altında olacağımıza…

 

Süper ay Türkiye haritasının haritasının 5. Evine düşüyor. Tiyatrolar, sinemalar, tüm eğlence ve gösteri merkezleri, kamuya açık alanlar, çocuklar, onların eğitimleri, gençler, spor, spekülasyon, meclis, elçi ve senatörler, devlet okulları, eğitim ve eğlence sistemi, eğlence mekanları, dinlenme mekanları, spor faaliyetleri, borsa, organizasyonlarda yönetim kurulları 5. Evin konularıdır. (kaynak: öner döşer dünya astrolojisi türkiye) Bu alanlarda hızlı ve kıvrak adımlar atılmak istenebilir ama Türkiye haritasında Bu yeniay, satürn ve merkür’le kavuşum halinde. Bu alanlarda bazı önlemlerin alınması, eğitim ve eğlence girişimlerinin sert kurallarla şekillendirilmesi söz konusu olabilir. Merkür’ün de bu evde gerilediğine bakarak 14 Ekim ve gölgeli dönemde dahil olmak üzere 14 Kasım tarihleri arasında 28 Ekim- 04 Kasım tarihleri arasında muhtemel bazı kararlarda geri adımlar atılabilir. Özellikle bu kararlar okul ve eğlence sektörleri, kamuya açık alanlarda veya spor alanlarında uygulanabilir. Dikkatli adımlar atılması gereken bir dönem olacak.

Bu dönem ticaret çalışma hayatımız ve sosyal hayatımız olumsuz etkileyebilir. Sağlığımızda  sorunlar görülebilir. Belediye işlerinde, madencilikte, inşaat sektöründe ve iş dünyasında durağanlıklar ve sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Ekonomik yönden daralma ve küçülmelerin ve işsizliğin artması görülebilir. Borsa ve finans sektöründe olumsuzluklar görülebilir. Yaşlı ve tecrübeli devlet adamlarının sağlık sorunları oluşabilir. Yine topraklarımız, sınırlarımız, toprak mahsülleri ve madencilikte sorunlar ortaya çıkabilir.

İktidar ve muhalefet arasında mücadelelerin ve tartışmaların devrede olacağı bu dönem diğer ülkelerle olan işbirliklerine ve ticari faaliyetlere önem vermeliyiz.. Güneş- mars- Ay mars karşıtlığıyla ateşli hastalıklara karşı dikkatli olmalıyız. Yine yangınlar, patlamalar, cinayetler, kan davaları, husumetler görülebilir. Finansal manipülasyona, doğal afetlere, ekonomik krizlere açık bir 15 günlük süreç içine girmiş bulunuyoruz.

Hemen yeni aydan sonra devrede olan Venüs- Neptün karşıtlığı çalkantılı bir dönemi gösteriyor. Skandallara dikkat etmeli, hemen 19 Ekim Pazartesi devreye giren Mars- Jüpiter dik açısıyla harcamalarımızı kontrol altına almalı, borsada beklenmedik olaylara açık olmalıyız. Bu dönem dini konularda provokatif davranışlar, fanatiklik, hukuk ve yargı adamlarına yönelik saldırılar artabilir.

Dünyaya bakacak olursak Amerika’nın bu dönem çok konuşulacağını söyleyebiliriz. Donald Trump ve Joe Biden arasındaki mücadele, çekişmeler, çok sert bir havada geçebilir. Kendi topraklarında istikrarsızlık yaşayabilirler. Fanatizm, doğal afetler, halkın galeyana gelmesi, ekonomik istikrarsızlık tüm dünyaya yayılabilir. Yine Çin’in haritası bu yeni ayda zor açılar altında, bu dönem fazlasıyla zorlanacaklar.

Oldukça enterasan günlerden geçiyoruz. Bu dönem etrafımızda olup biten olaylara objektif bakabilir, kendimizi olumsuzluklardan sıyırabilir ve her koşulda mücadele ve gayret duygumuzu kaybetmezsek kazanç bizim olacak.

Herkese hayatındaki dengeyi sağlayacak bir yeni ay diliyorum…

 

Kaynakça: DÜNYA ASTROLOJİSİ, TÜRKİYE, ÖNER DÖŞER

MUNDANE ASTROLOGY BY RAPHAEL, C.E.O CARTER

PUSHİNG THROUGH TİME, ANNA GEORGİA STATHİS

 

Hande Kazanova

Dip: A.S.A, İSAR CAP, OPA, MAPAİ

 

 

 

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

Bir Cevap bırakın