Güncel Yorumlar Semadan Haberler

31 Ekim 2020 – Mavi Dolunay – Hande Kazanova

31 Ekim 2020 - Mavi Dolunay - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

UYANDIRAN MAVİAY!

 

Cumartesi akşam üstü saatlerinde 08 derece boğa burcunda bir Mavi ay oluşuyor! Bu dolunay’a Mavi ay denmesinin sebebi Ekim ayında 2. Kez gerçekleşecek bir dolunay olmasından kaynaklı. Bu Dolunay Uranüsyen bir dolunay keza Ay Uranüs’le tam kavuşum halinde olacak.

Boğa burcu astrolojide verimlilik, bereket, üretkenlik, düzenlerin korunması, maddi konularla bağlantılıdır. Konfeksiyon, moda, tasarım, mobilya, bahçe ve çevre düzenleme, dekorasyon, el sanatları, finansal konular, yatırımlar, bankacılar, emlakçılar, arazi işleri, mülk sahipleri, para sistemi yine onun yönetimindedir. ( kaynak: Dünya Astrolojisi Türkiye, Öner Döşer)

Bu alanlarda oluşan Dolunay yukarıda saydığım alanlarda hızlı, ani, beklenmedik olaylara ve değişimlere neden olabilir.

Ankara’ya göre çıkartılmış Dolunay haritasında yine boğa burcunun yükseldiğini görüyoruz. Demek ki güvenlik ve parasal konular bu dolunayda önemli olacak. Hızlı artışlar, güvensizlikler ve iniş çıkışlar görülebilir. Yöneticisi venüs terazi burcunda ve 6. Evde. Güçlü durumda ama Venüs’ün hiç açısının bulunmaması desteğin az olduğunu anlatıyor. Yine de o kadar olumsuz bakmamak lazım, bazı konular yeniden ele alınabilir, sağlık sektöründe olayların ve sorunların derinine inerek çözümler üretilebilir..

Yalnız Ay ve uranüs kavuşumu tam da yükselen üzerinde, bu da oldukça hızlı gelişmelerin devrede olacağı bir sürece işaret ediyor. Üretimin, sağlık çalışanlarının ve işçilerin sorunları bu dönemde ele alınması gereken konuların başını çekiyor.

İstanbul’a göre çıkartılmış haritada bu kavuşum tam yükselende ve birinci evde. Bu da Bu Cumartesi ve ondan sonraki 15 gün boyunca İstanbul’un çok önemli olacağının göstergesi. 1. Ev aynı zamanda halkın sağlığıyla ilgili olduğu için bu dönemde sağlığımızda beklenmedik gelişmelere açık olabiliriz. Ay-uranüs kontakları kas problemleri, dolaşım sistemi sıkıntıları, stres, ajitasyon, kalp ritminde bozukluklar, sinirlilik, uykusuzluk gibi problemleri tetikleyebilir. Yine tiroitlerimiz ve hormonal sistemimizde sorunlarla karşılaşabiliriz. Ani boğaz ağrıları, yutkunma sorunları, boğaz ve boyun ve sırt bölgesinde sorunlar oluşabilir.

 

Yine Uranüs’ün tam yükselende olmasıyla patlamalar, terör sorunları, beklenmedik elektrik sıkıntıları ve sorunları, nükleer konular, deneyler ( termik ve hidrolik santraller) ve bu alanda sıkıntı ve sorunlara açık olabiliriz. Uranüs gezegeninin yükselene bu kadar yakın olması aynı zamanda yer hareketliliğine, depremlerin tetiklenmesine neden olabilir. Yine kriz durumları, kadın haklarına yönelik protestolar, olaylar, kadınlarla ilgili şaşırtıcı gelişmeler, halkın genel durumuyla ilgili konular, yıkıcı doğa olaylarına açık olabiliriz.

 

 

Ankara Haritasında ( şekil 1) Satürn’ün  tepe noktasına yerleşmesi yaşlı kişilerin, olgun ve otorite sahibi olan kişilerin zorlanacağını, salgında bu kişilerin daha büyük sıkıntılar çekeceğinin göstergesi.. Yine önemli girişimlerde engeller ve mücadeleci koşullarla karşılaşabiliriz.

 

Ay’la Uranüs birleşirken diğer taraftan Güneş ve Uranüs karşı karşıya olacaklar. Bu dönemde yanlış adımlar atmamaya özen göstermeli, değişimler ve ani oluşan durumlar karşısında esnekliğimizi korumalıyız. Posta servisi, mailler, elektronik mailler aksayabilir. Yasama faaliyetlerinde sıkıntı çıkabilir. Partiler içinde fikir ayrılıkları görülürken, bütçe açığının artacağı bir süreç olabilir. Yine grevlere, taşkın gösterilere, karşı çıkışlara rastlayabiliriz.

Diplomatik ilişkiler iyice sıkışabilir. Dünyanın gözü adeta bizim üzerimizde olacak. Türkiye haritasının 11. Evine düşen bu dolunay, mecliste ani, hızlı kararlara ve olaylara neden olabilir. Yine  mecliste, politikadaki kişilerin sağlığında dikkatli olmaları gerekebilir.

 

Bireysel alanda bu Dolunay birçok konuda önemli açılımları, uyanışları, farkedişleri karşımıza getirecek! Uzun zamandan sonra Pandemiyle ilgili tüm dünyanın, insanlığın ne kadar önemli bir tehlike altında olduğunu farkedebilir, şimdiye kadar aşırı bir iyimserlik veya hayalperestlik gösterdiysek artık olayların ne kadar ciddi olduğunu görebiliriz.

 

Aşağıda okuyacağınız yazım 16 Ekim Süper Ay yazımdan alınmıştır! Bu süper ayda pandemideki artışlara dikkat çekmek istemiştim. Yazı aynen şöyleydi;

 

 

14 Ekim ve gölgeli dönemde dahil olmak üzere 14 Kasım tarihleri arasında 28 Ekim- 04 Kasım tarihleri arasında pandemiyle ilgili muhtemel bazı kararlarda geri adımlar atılabilir. Özellikle bu kararlar okul ve eğlence sektörleri, kamuya açık alanlarda veya spor alanlarında uygulanabilir. Dikkatli adımlar atılması gereken bir dönem olacak.

Bu dönem ticaret çalışma hayatımız ve sosyal hayatımız olumsuz etkileyebilir. Sağlığımızda  sorunlar görülebilir. Belediye işlerinde, madencilikte, inşaat sektöründe ve iş dünyasında durağanlıklar ve sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Ekonomik yönden daralma ve küçülmelerin ve işsizliğin artması görülebilir. Borsa ve finans sektöründe olumsuzluklar görülebilir. Yaşlı ve tecrübeli devlet adamlarının sağlık sorunları oluşabilir.”

 

Yazının tamamını sitemde “Her şeyin bir bedeli var” yazımdan okuyabilirler.

Güzel ve anlamlı, bu saydığım zor olasılıkların hiçbirinin gerçekleşmediği güzel bir Dolunay diliyorum!

 

 

Hande Kazanova

Dip. A.S.A , İSAR CAP, member of OPA, MAPAİ

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın