Neler Oluyor Hayatta Semadan Haberler

Burcunuza Uygun Diyet Yapın

Bu yazıyı paylaşın;

Koç’un düşmanı tuz

Burçlar kuşağında Koç burcu baş ve yüz bölgesini temsil eder. Baş, düşünce ve bakış açısıyla ilişkilendirildiğinden Koçlar, toplum içinde keskin ve sivri düşüncelerini içlerinden gelen yakıcı duygularla ifade etmeyi severler. Baş ağrıları, migren veya sinüs, beyne kan hücumu Koçlar’ın sağlıklarında karşılaştıkları temel problemlerdir. Ateş elementinde olduklarından hiper tansiyon, kalp ve ülser problemlerine ve iltihaplara da meyillidirler. Beyin ve kas koordinasyonları güçlü olduğundan Koç burçları sportif faaliyetlerde bulunmayı çok severler ve bu onlar için yararlıdır.

Beslenmede, Potasyum ve fosfat eksikliği depresyona neden olurken, protein ağırlıklı zengin yiyecekler onları güçlendirecektir. Domates, fasulye, esmer pirinç, mercimek, ceviz, zeytin, soğan, marul, yeşillik, karnıbahar, salatalık, ıspanak, brokoli, muz, güneşte kurutulmuş kayısı, bal kabağı sofralarından eksik olmamalıdır. Ayrıca diyet yaparken kalsiyum içeren sütlü yiyecekleri ihmal etmemelidirler. Meyve yemeye daha fazla özen göstermeleri gerekir. Çok fazla sebze yemeyi sevmediklerinden yeşil sebze ağırlıklı beslenmeleri ve proteini ihmal etmemeleri diyetlerini rahatça gerçekleştirmelerini sağlar.

Alkollü içecekler, baharatlı yiyecekler ve tuz,Koç burcu insanının düşmanıdır. Bol su içmeye özen göstermeli, tahıl ve köklü sebzeler tüketmeli, tuzdan uzak durmalı; dinlenmeye ve rahatlamaya vakit ayırarak fevri yapılarını dengelemelidirler.

Boğa’ya sodyum sülfat şart

Boğa burcu boyun, boğaz, ses telleri, damak, bademcikleri ve tat almayı temsil eder. Hayattan keyif almayı seven bu Venüs insanları güzel yiyeceklere ve kilo almaya diğer burçlardan daha fazla meyillidir. Çok çabuk soğuk almaya yatkın olduklarından üşütme, nezle, öksürük, larenjit, salgı bezi şişmesi, boyun tutulması ve incinmesine eğilimleri vardır. Bu nedenle egzersiz ve iyi bir diyet onlar için bir yaşam felsefesi olmalıdır.

Boğalar için sodyum sülfat çok önemlidir. Karaciğer, pankreas ve böbreküstünde bulunan sodyum sülfatın eksikliği vücutta şişkinliğe, gaz oluşumuna, tiroit şişmelerine neden olabilir. O yüzden sodyum sülfat açısından zengin yiyeceklerle düzenlenen diyet Boğalar’a iyi gelecektir. Ispanak, salatalık, soğan, kabak, pancar, kızılcık, kuşkonmaz, karnıbahar sofralarından eksik olmamalıdır. Tiroit fonksiyonlarını iyi bir seviyede tutmak için balık ve deniz mahsullerinden gerekli iyot alınmalıdır. Unlu yiyeceklerden, yağlardan ve şekerden uzak durmalı, yeşil salata, yumurta, bezelye, ciğer, taze meyveyi de diyet sırasında bolca tüketmelidirler.

Çorba ve çay sistemlerini harekete geçirdiğinden önerilen sıvıların başında gelir. Yine acı biber veya baharatlı yiyecekler metabolizmalarını olumlu etkileyecektir.

İkizler öğün atlamamalı

İkizler Burcu omuz, kol, el ve ciğerleri temsil eder. Üst solunum yolu enfeksiyonları, bronşit ve astıma meyilleri fazladır. Ayrıca solunum ve sinir sistemini yönettiği için endişe ve sinir bu burçtakileri oldukça zorlayacaktır.

Potasyum klorürkandaki lifli proteinleri, vücuttaki organ ve dokuları yapılandırdığı için onların gelişiminde çok önemlidir. Eksikliği kan pıhtılaşması ve dolaşım problemlerine neden olacağından diyet yapılırken bu mineral alımına dikkat edilmelidir.

Kuşkonmaz, bezelye, yeşil fasülye, domates, havuç, kereviz, erik, ıspanak, portakal, şeftali, kayısı ve pirinç bolca tüketilmeli, bronşit ve astım problemi olanlar greyfurt, badem, elma, kuru üzüm, kabuklu deniz ürünleri, ızgara balık yemeye özen göstermelidir. Ayrıca süt ürünleri ve özellikle peynir diyet sırasında bolca kullanılmalıdır. Tahıl, çiğ ve mayalı yiyeceklerden uzak durmalı, kafeinli içecekler sinir sistemine zarar vereceğinden fazla tüketilmemeli, yerine bitki çayları tercih edilmelidir.

İkizler insanı hızlı yemek yemeye meyilli olduğundan öğünlerini atlamamalı ve küçük porsiyonlarla yavaş yavaş yemeye özen göstermelidir.

Yengeç’e şeker yaramaz

Yengeç burcu, göğüs ve mideyi, mide boşluğundaki organları temsil eder. Yıllar geçtikçe kilo almaya daha müsaitleşen Yengeçler, en fazla tansiyon, endişe, duygusal stres altında kaldıklarında hastalanmaya yatkındırlar. En çok safrakesesi, öd kesesi acıları, gaz sancıları, mide bulantısı, ülser ve gastrit problemleri çekerler. Su burcu oldukları için alkol alımları diğer insanlara göre daha fazla olabilir, ki bu da vücutları için bir diğer problemdir.

Kalsiyum florürYengeçler için vazgeçilmez bir mineraldir. Bu mineral doku bağlantılarını elastik tutmak için albümin ve yağları birleştirir. Eksikliği varisli damar, diş eti çökmesi, göz sorunları ve omurga eğriliğine neden olur. Bu yüzden diyetlerde bu mineral tarafından zengin yumurta sarısı, tam tahıl çavdar, yoğurt, pancar, istridye, balık bolca tüketilmelidir. Eğer kalsiyum vücuda az alınırsa deri problemleri olacağından süt, peynir, domates ve marul es geçilmemelidir.

Taze sebze ve meyveler, yağsızprotein vücutlarına faydalı olacaktır. Un ve şekerden uzak durulmalı, baharatlı yiyecekler ve acı soslar tüketilmemelidir.

Yengeçler istedikleri ideal kiloya ve sağlıklarını kavuşmak istiyorlarsa yavaş olan metabolizmalarını şekerli, mayalı ve yağlı yiyeceklerden uzak tutumalıdırlar.

Aslan zencefil ve tarçınla uysallaşır

Aslan burcu, kalbi, omuriliği ve sırt bölgesini temsil eder. Aslanlar güçlü bünyeye, elastik omuriliğe ve iyi kordinasyona sahiptir. Bazen kendilerini o kadar zorlarlar ki, aşırı duygusal ya da zihinsel gerginlikten acı çekerler. Dalakları ve yaşamsal enerjileri bu stresten nasibini alır. Sağlıklı yaşam konusunda yıllar içinde yavaşlamayı ve kalplerini çok fazla yormamayı öğrenmelidirler.

Magnezyum fosfatAslanlar için önemli bir mineraldir. Vücudun iskelet yapısı için gereklidir ve motor sinirlerin fonksiyonlarını düzenler. Aynı zamanda kanın akışkanlığı, sindirim sisteminin aktifliği ona bağlıdır. Bu yüzden bu mineral zengini olan gıdalar; buğday, çavdar ürünleri, badem, hindistan cevizi, ceviz, yemiş, pirinç, ay çekirdeği tohumları, limon, elma, şeftali, deniz ürünleri, pancar, kuşkonmaz, yumurta sarısı diyet programları içinde bolca bulunmalıdır.

Ayrıca sığır eti, kuzu, ciğer, taze meyve yeşil salata, peynir, süt ürünleri ve özellikle yoğurt, ıspanak ve kuru üzüm beslenmede Aslanlar’a tavsiye edilen yiyecekler arasındadır.

Kalplerinde ve damarlarında problemleri varsa kırmızı et ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmaları gerekir. Zencefil ve tarçın onların ateşli taraflarını sakinleştirmede etkili bitkilerdir.

Başaklar midenize dikkat!

Başak burcu sinir sistemi ve bağırsakları temsil eder. Başaklar çevreleri ve kendileri için o kadar endişelenirler ki, en sonunda bu yanlış düşünce onların iç organlarına ve özellikle bağırsaklarına vurur. Huysuz bir sindirim sistemleri vardır. Hazımsızlık, gaz sorunları, ülser, karaciğer bozuklukları, kolit ve bağırsak sorunlarından sıklıkla şikayet eder.

Başaklar için potasyum sülfat oldukça önemlidir. Potasyum sülfat vücuttaki yağı düzenler, hücrelere oksijen taşır, kaslar için ayrı bir önem ifade eder. Eksikliğinde, saç dökülmesi, kepek, egzama, akne, pul pul dökülen kuru cilt ve saç derisi görülen etkilerdir. Aşırı bitkinlik, yorgunluk ve kabızlığa neden olur. Bu yüzden diyet sırasınca potasyum sülfat içeren yiyecekleri tercih etmesi Başaklar’ın yararına olacaktır.

Yeşil lifli sebzeler, tam buğday, tahıl ekmekleri, buğday tohumu yağı, yulaf, badem, peynir, portakal, muz, turunçgiller, yağsız et ve kuzu diyetlerinde yer almalıdır. Sindirimlerine yardımcı olacak yiyeceklerse; mısır ekmeği, yoğurt, kepekli pirinç, yumurta ve süzme peynirdir. Kavun, elma, papaya, armut da bünyelerine çok faydalıdır.

Şeker yerine balkullanmak ve bitkisel çaylar tercih etmek midelerini ekstradan rahatlatacaktır. Diyet boyunca çok sevdikleri çikolata ve şekerlemelerden uzak durmaları gerekir. Soslu, kızartılmış, ağır yiyecekleri listelerinden çıkartmaları birçok sorunu önleyecektir.

Terazi toksinlerinden suyla kurtulmalı

Terazi burcu, böbrekleri, kalça ve basenleri ve bel bölgesini temsil eder. Teraziler, iyi görünümlü, güzel kemik yapısı olan insanlardır. Kalçaları ve bel kıvrımları dikkat çekicidir. Ne yazık ki belin alt bölümlerinden ve böbreklerinden sorun yaşarlar. Denge unsuru hayatlarında önemli olduğundan dengeli bir beslenmeyle kalça ve basen fazlalıklarından sağlıklı bir şekilde kurtulabilirler.

Teraziler için sodyum fosfat çok önemlidir. Sodyum fosfat vücuttaki asit ve alkali dengesini düzenler, atık materyallerden vücudu temizler. En fazla çilek, elma, üzüm, kuru üzüm, badem, kuşkonmaz, nohut, börülce, mısır, havuç, ıspanak, pancar, domates, buğday ve esmer pirinç, kırmızı turpta bulunur. Diyetlerinde bu yiyecekleri eksik etmemelidirler. Fonksiyonlarını harekete geçirmek için yüksek protein diyeti uygulamadırlar. Izgara balık, deniz ürünleri, kümes hayvanları, düşük kalorili peynirler, yoğurt, taze meyve, yeşillik ve tam tahıl ekmeği tüketebilirler.

Vücutlarını toksinlerden temizlemek için su içmeyi ihmal etmemeleri gerekir. Ayrıca tenleri ve ciltleri hassas olduğundan uykusuzluk, kalorili yiyecekler, fazla alkol ve gazlı içecekler bünyelerine zararlıdır. Çiğ ve mayalı yiyeceklerden, rafine şekerden uzak durmaları onların yararına olacaktır.

Akrep’e alkol yerine maden suyu gerek

Akrep burcu, seks organlarını ve idrar yollarını yönetir. En çok karşılaştıkları problemse cinsel organ enfeksiyonları, idrar yolu iltihabı, tıkanıklığı, sistit, cinsel organ döküntüleri, zührevi hastalıklardır. Plüton tarafından yönetildiğinden bu burçta doğanlar güçlü fiziksel yapıya sahip olurlar.

Kalsiyum sülfatonların hücre yapısı için çok önemlidir. Dokuları onaran ve enfeksiyonal hastalıklara karşı direnç sağlayan bu mineral burun, ağız, boğaz, yemek borusu ve üreme organlarının fonksiyonlarına hayat katar. Eksikliğinde soğuk algınlığı ve sinüs enfeksiyonlarına, kalıcı cilt döküntülerine ve kısırlığa neden olur. Bu yüzden uygulanacak olan diyette kalsiyum sülfat ağırlıklı yiyecekler seçilmesi Akrepler için yaşamsaldır.

Kuşkonmaz, kırmızı turp, soğan, domates, vişne, hindistan cevizi, karnıbahar sofralarından eksik olmamalıdır. Ayrıca kalsiyum ağırlıklı besinler, süt, peynir, yoğurt ve süzme peynir beslenmelerinde önemlidir. Daha çok yüksek protein ağırlıklı diyetlerden fayda sağlarlar. Taze sebze, meyve ve tam tahıllı ekmekler, balık, deniz ürünleri, pancar, badem, ceviz, muz, ananas, mercimek, turunçgiller ve ekşi meyveler, elma, çilek, kiraz, dut tüketmeleri gerekir.

Akrepler akşam yemeklerinde hafif yiyecekler tercih etmeli, maden suyu tüketmelidirler. Ayrıca burçlar kuşağında en fazla alkolden etkilenen burçlardan birisi Akrepler’dir. Cilt ve görüntüleri alkollü içeceklerden çok çabuk nasibini alır.

Yay azar azar sık sık yemeli

Yay burcu, uyluk, kalça, bacakların üst kısmı ve karaciğerle ilişkilidir. Eğer yeteri kadar hareket etmiyorlarsa hasta olurlar. Yerinde duramayan bu burç, yaşlandıkça kilo almaya müsait olur. Özellikle kadınları kalça ve bacaklarının üst bölgelerine kilo almaya elverişlidir. Zaman zaman bu bölgelerde kronik ağrılar yaşanması, siyatik, gut, kalça rahatsızlıkları, sakatlık, topallık yaşayabilirler. Yönetici gezegeni Jüpiter karaciğeri yönettiğinden aktif ve hassas bir karaciğere sahiptirler. Sarılık hastalığına dikkat etmeleri gerekir.

Silisyum dioksit (silis)Yaylar için çok önemlidir. Sinir sistemini güçlendirir, bağlantılı beyin dokularını sağlıklı bir şekilde birarada tutar, ayak, el ve bacak uyuşmalarını önler. Eksikliğinde zayıf saçlar, sağlıksız cilt, ağrılı diş eti çekilmesi görülür.

Silisyum dioksitin en fazla bulunduğu besinler, meyve ve sebzelerin dış tabakasıdır. Çiğ salatalar, yeşil biber, yemiş, çilek, armut, elma, patates, yumurta sarısı, yulaf, kabuğu soyulmuş tahıl, tahıl gevreği Yaylar’a çok iyi gelir. Ayrıca yüksek protein ağırlıklı diyet yapmaları Yaylar için daha yararlı olacaktır. Haşlanmış kümes hayvanları, ızgara balık, taze sebze ve meyve, pancar, domates, erik, kiraz, portakal, limon, kaymağı alınmış süt, yoğurt, esmer pirinç ağırlıklı olarak diyette yer almalıdır.

Bir de Yaylar’ın diğer burçlardan farklı olarak günde 3 öğün değil, küçük porsiyonlarla 3 öğünden fazla yemesi gerekir.

Oğlak kemiklerine iyi bakmalı

Oğlak burcu, kemikler, eklem yerleri, dizler ve dişleri yönetir. Oğlaklar’ın güzel bir kemik yapıları vardır. Ne yazık ki, kemiklerle ilgili her tür hastalığa, romatizma, eklem iltihabı, kireçlenme, sinir ağrısı ve ortopedik sorunlara meyillidirler. Yönetici gezegeni Satürn olduğundan ayrıca cilt de işin içine girer. Ciltleri kuru ve hassastır. Alkolle başları derttedir. Ve genelde öğün atlayarak, tek bir öğünde fazla yemek yemeye çalışırlar.

Kalsiyum fosfatonlar için önemlidir çünkü kemik yapısı için hayati bir mineraldir. Eksikliğinde raşitizm, yanlış şekillenmiş kemikler, omurilik eğriliği ve diş bozukluklarına sebep olur. Bu yüzden Oğlaklar diyet yaparken bu mineralden zengin yiyecekleri es geçmemelidir.

Portakal, limon, turunçgiller, yemiş, kereviz, ıspanak, karahindiba yaprakları, lahana, brokoli, mısır, bezelye, patates, ceviz, badem, tam buğday, yulaf ve esmer pirinç diyetlerinde yer almalıdır. Ayrıca protein ve kalsiyum alımına dikkat etmeleri gerekir. Taze çiğ salata, taze meyve ve sebze, balık, yumurta, tam tahıl ekmeği tüketmeli, peynir, süt ve yoğurt cilt, kemik ve diş yapıları için vazgeçilmezleri olmalıdır.

Oğlaklar diyetlerinde ve beslenmelerinde farklı çeşit meyve ve sebzeyle beslenmeye özendirilmelidir. Her gün sevdikleri aynı yemeği yemeye meraklı olan bu inatçı insanlar çikolata ve rafine şekeri hayatlarından çıkarmalıdırlar. Ağır diyetlerden kaçınmalı, çorba, acı tonikler, zencefil, karabiber ve kırmızıbiber tüketimi arttırılmalıdır.

Kova kahveyle mesafesini korumalı

Kova burcu, dolaşım sistemi, baldır, bacak, ayak bileği, topukları temsil eder. Bu burcun insanları genellikle sağlıklı ve güçlü olur. Biçimli bacakları, iyi koordinasyonlu vücutları, ince ayak bilekleri vardır. Bu alanda zorlanmaları ve sorunları olabileceği gibi, dolaşım sistemi bozuklukları, düşük kan basıncı, kansızlık damar zorlanmaları gibi rahatsızlıklara meyillidirler.

Sodyum klorüronlar için önemlidir. Sodyum klorür bildiğimiz sofra tuzudur ve Kovalar bu minerali yiyeceklerden sağlamalıdır.

Okyanus balıkları, ıstakoz, tuna, istiridye, ıspanak, kırmızı turp, kereviz, lahana, mısır, mercimek, badem, ceviz, elma, şeftali, armut, limon, portakal tüketmesi gerekir. Ayrıca tavuk, kümes hayvanları, brokoli, havuç, biber, domates, çilek, ananas, nar, hurma, yemiş, tam buğday, fındık, kızartılmış ekmek, esmer pirinç, yoğurt ve doğal peyniri sofralarından eksik etmemelidir.

Onları sinirli yapacak kahve ve kafeinli içecekler yerine doğal bitki çayları dolaşım sistemlerini rahatlatacaktır. Uykusuzluk çekmeye müsait olan Kovalar, çiğ et ve sebzeden, tahıldan, köklü bitkilerden, mayalı yiyeceklerden uzak durmalıdır.

Balık’a demir takviyesi

Balık burçları, ayakları, ayak parmaklarını ve mukus salgısını temsil eder. Ayakları şekilli ve güzeldir; ve çok güzel dans ederler. Bünyeleri zayıf olduğundan rahatlıkla soğuk algınlığına, sinüs problemlerine ve su tutmaya meyillidirler. Çok hassas ve duygusal olduklarından, hastalıkları da duygusal kökenlidir. Ayak şişliği ve nasırdan çok çekerler. Yemeye ve içmeye gösterdikleri aşırı düşkünlük diyet yapmalarını ve kendilerine bakmayı zorlaştırır.

Demironlar için çok önemlidir. Demir eksikliği, bünyelerinde kansızlığa, düşük kan basıncına, enfeksiyonlara bağlı hastalıklara, salgı bezi ve ritim bozukluklarına sebep olacağından diyetlerinde demirin ayrı bir yeri olması gerekir.

Ciğer, kuzu, yumurta sarısı, istiridye, böbrek, tam tahıl gevreği, arpa, kuru fasulye, ıspanak, soğan, sarımsak, marul, kuru üzüm, hurma, kayısı, şeftali, üzüm, elma, limon ve portakal ağırlıklı beslenmelidir. Ayrıca tuz bünyelerinde suyu tutacağından fazla tüketilmemelidir, alkol onları diğer burçlardan daha fazla etkiler.

Bakteri, virüs ve mantarlara açık olduklarından su tüketmeleri onların yararına olacaktır. Başkalarından negatif etkileri üstlerine çeken Balıklar yağlı ve mayalı yiyeceklerden, özellikle tatlılardan, ekmek ve tuzdan uzak durmalıdır.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın