Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Ağzınızdan Çıkanı Kulağınız Duysun!

Ağzınızdan Çıkanı Kulağınız Duysun-HandeKazanova
Bu yazıyı paylaşın;

Ağzınızdan Çıkanı Kulağınız Duysun!

Çocukluğumdan beri en dikkat ettiğim cümlelerden bir tanesidir “Ağzından çıkanı kulağın duysun!” Rahmetli anneannem hep bu sözü kulağıma fısıldayarak büyütmüştü beni. Yay bir anneye sahip olarak, dengeli bir terazi olmaya çalışarak ömrüm, annemim ağzından en son çıkması gereken sözcüklerin en başta, patır patır dökülmesi sonrasında insanlar arası denge kurmakla geçti. Bir astrolog olarak kendi haritamda ateş enerjisi eksik, bu yüzden istemsiz ateş elementi insanlarını daha fazla hayatıma çekiyorum. Gölge burcum Yay olduğu için etrafım, arkadaşlarım Yay, yükselen Yaylarla çevrilmiş durumda. Onların o bitmek bilmeyen enerjisi beni çok eğlendiriyor, hareketlendiriyor ve hayata daha iyimser bakmamı sağlıyor. Ama ortamda birden fazla insan varsa hemen gerilmeye başlıyorum. Şimdi ağızlarından yine ne bombalar çıkacak diye!:)

Hayatımda gördüğüm en saf enerjiyle donatılmış insanlar Yaylar, sıkıntıları önce konuşmaları sonra soru sormaları! En iyi hikayeyi onlar anlatır, jüpiter’den aldıkları abartma ve genişletme prensibiyle aynı yerde yaşadığınız olayları bir de Yay burcundan dinlemeniz lazım! “ayyy inanılmaz”, “muhakkak görmen lazım”, “ben hayatımda böyle birşey hiç görmedim”, “hiiiii muhteşem ötesi” ve daha nice büyük büyük laflar onlardan etrafa yayılıyor.

 

Bu gözlemimi sizlerle paylaşmak istedim çünkü iletişim gezegeni Merkür 17 Kasım Cumartesi günü Yay burcunda geriliyor.

Ay sonuna kadar eğitim, yayıncılık, seyahatler, yabancılarla yapılacak işler, medya, dini konular, felsefe, inançlar, hukuk sistemi, ticaret ve uluslarası ticaret alanlarında gecikme, ertelenme ve sorunlarla karşılaşmamız muhtemel!  Bu alanlardaki iletişimin, planlamanın, organizasyonların, iş bağlantılarının üzerinden geçmek, verilmiş veya verilecek olan kararları sorgulamak, planlamak, yeni stratejiler üstünde çalışmalar yapmak önem kazanıyor.

Doğal ve spontan olan Yay burcunda Merkür adeta ne yapacağını şaşırıyor! Merkür mantığı seven bir gezegen ama bu sefer mantıktan ziyade sezgileri hareketlendiriyor. Hayalci ve masalsı anlatımla kafaları karıştırıyor!

Ağzınızdan Çıkanı Kulağınız Duysun - Hande Kazanova

Bir kere Merkür’ün Yay Burcuna geçiş saatini esas aldığımız haritada Venüs’ün düzeldiğini görüyoruz ve yükselen yöneticisi olduğunu görüyoruz. 40 gündür sorunlar yaşadığımız ilişkilerimizde rahat bir nefes almaya başlıyoruz. Tehlike henüz geçmiş değil ama en azından güçlü bir venüs’le anlık ve bizi zorlayacak krizlerin üstesinden gelebiliriz.

Merkür geri giderken Neptün’le bir dik açı oluşturuyor. Hiçbir şeyin net olmayacağı bu dönem kafa karışıklıkları, belirsizlikler, aldatıcı durum ve sonuçlar ortaya çıkabilir. Yay burcu medya ve seyahatlerle çok bağlantılı olduğu için bu dönemde seyahat ertelenmeleri, sıkıntı ve sorunları görülebilir. Mars’ın da Balık burcuna geçmesiyle beraber, Merkür’ün dispozitörü Jüpiter’le, Mars’ın dispozitörü Neptün dik açı içindeler ve yine Jüpiter ve Mars’ta dik açı oluşturuyor.

Peki bu anlattıklarım ne demek oluyor?

Ay sonuna kadar medyada önemli davalar ortaya çıkabilir, zehirlenmeler, salgın hastalıklar, kimyasal alanda, petrol-ilaç endüstirisinde skandallar, örtbaslar oluşabilir. Dini konularda hızlı gelişmeler, mitingler, toplu yürüyüşler, hakim, savcı veya dini bir liderin vefatı, sorunları, gizli suçlarda halkın galeyana gelmesi gibi durumlara açık olmalıyız. 5. Evdeki mars çocuklar, gençler, elçilikler, eğitim alanları, eğlence mekanları, avmler, tiyatro, sanatçılar, sanat ortamları,  sportif faaliyetler, açılışlar, klüplerde sorunları, zorlanmaları ve aşırılıkları karşımız getirirken bu dönemde parasal işlerimizde aşırılıklardan  ve risk almaktan uzak durmamız gerekebilir. Jüpiter’in para alanlarından yapacağı iyimser kışkırtıcı durumlara daha temkinle yaklaşmalıyız çünkü ay sonuna kadar disipline olmak kolay olamayacak! 20-26 Kasım bu anlamda dikkat çekici !

 

Ağzınızdan Çıkanı Kulağınız Duysun2 - Hande Kazanova

 

Türkiye haritasında 6. Evde gerileyecek olan Merkür, halkın genel sağlığı, hastalıklar, salgınlar, ordu, donanma, sivil toplum örgütleri, belediyeler, ülkemize hizmet eden servisler, çalışanlar, işçi kesimi, emekçiler, iş verenler alanında sorunları ve aksilikleri ön plana çıkartabilir. Bu dönem alınacak kararlarda nihai çözüm sağlamak, sağlıklı kararlar vermek kolay olmayacak. Yabancılarla yapılacak işlerde, hukuk ve yargı sisteminde, üniversite ve bilim kurumlarında ve yayınlarında karmaşa ve sıkıntılara hazır olmalıyız.

Bu karmaşa ve sıkıntılar iletişimin aksamasından veya yanlış yönlendirilmesinden kaynaklanabilir. Ne durumda olursak olalım savunmamızı tarafsız olarak yapmalıyız. Herşeyin sisli bir perde arkasında olacağı, gerçeklere ulaşmakta zorlanacağımız, muhakeme alanında sorunlar yaşayacağımız bu dönem yaşamdan zevk almak için düzenlemeler yapmalı, tedirginliklerimizi kontrol etmeliyiz!

 

Toplumsal konulardan bireysel alana dönecek olursak;

Bu gerilemede ay sonuna kadar değişken burçlar olan Yaylar, Balıklar, İkizler ve Başaklar diğer burçlara göre daha fazla etkilenecekler. Önemli kararlarda dağılmalar, karmaşalar yaşayabilir, gerçeklerden kaçış eğilimiyle herşey çok güzel olacak iyimserliğiyle hareket edebilirler. Aksiyete ve gerginlikleri uğraşmaları gereken sorunların başında gelebilir. Beklentileri hayalkırıklarına dönüşebilir. Yine Ateş elementi olan Koçlar ve Aslanlarda aşırı cesaretten, sabırsızlıklardan kaçınmalı, geçmiş konuları tamamlamaya, çözmeye uğraşmalılar.

Merkür çoğunlukla Yay burcunda geriliyor ama 01 Aralık itibarıyla Akrep burcuna geçerek 06 Aralık’a kadar gerilemesine devam edecek. Merkür bu süreçte psikolojik konuları, geçmişimizden getirdiğimiz mirasları, eski alışkanlıkları ve duygusal tepkilerimizi yeniden gözlemlemek, düşünmek ve olayların derinine inmek, kendi güdülerimize, motivasyonlarımıza ve karanlık tarafımıza dokunmak için bize sorunlar çıkartabilir. Hassaslığımız daha da artabilir ve duygusal olarak radarımız bu dönemde devamlı açık olacaktır. Paranoyak düşüncelere, geçmişe saplanıp kalmaya ve başkalarının söylediklerini negatif algılamamaya dikkat edelim. Aralık başında sinirli tutumlardan, gerilimlerden uzak duralım, venüs- uranüs karşıtlığıyla destek aldığımız ilişkilerimiz bu dönemde bizi yeniden zorlayabilir.

 

Peki ne yapmalıyız?;

Ticaret, iletişim ve alışverişin yöneticisi merkür gerilerken, yeni bir işe başlamak ve yeni atılımlarda bulunmak iyi değildir. Zira merkür düzeldiği zaman şartların değiştiğini ve başka bir forma büründüğünü görürüz. Bu yüzden yeni adımlar yerine, daha önceden konuşulmuş, düşünülmüş ve tamamlanması gereken işlerimizin peşine düşmek bize her zaman daha fazla fayda sağlayacaktır. Yeniden düşünmek, rahatlamak, yavaşlamak, gözden geçirmek için güzel bir zaman dilimine giriyoruz. Hayata doğal olarak verdiğimiz tepkilerin test edileceği bu dönemde yaratıcılığımız artabilir!

Bu süreçte hızlı ve düşüncesiz adımlar atmamalıyız, attığımız zaman neler olduğunu hatırlamalı, olayları farklı görmeliyiz!

08 Kasım’da Jüpiter Yay burcuna geçtiği için aslında 1 yıl boyunca oldukça cesaretli, hareketli ve cesur olacağız. Hayat yeni olasılıkları, başarıları karşımıza getirecek ama bunu yapmadan önceki son virajdayız! Ve bu virajı başarıyla dönmemiz, yeni olasılıklara yelken açmamız için planlarımızı oluşturmamız gerekiyor! Bu dönemde sabırlı olmalı, amaçlarımızı ve bizi motive eden şeyleri düşünmeli, üzerinden geçmeli, kafamızdaki kararları planlamalıyız!

İşte tüm bunları yaparsak, o zaman MÜTHİŞ ÖTESİ, SÜPER, HARiKULADE, FEVKALEDİNİN FEVKİNDE BİR DÖNEM BİZİ BEKLİYOR OLACAK! Tam da Yay burcuna yaraşır şekilde J))

Sizi seviyorum Yaylar….

17.11 2018

Hande Kazanova

Diploma A.S.A,  İSAR CAP,

Member of OPA.

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın