Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

12 – 18 Şubat 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

MÜCADELE VE YÜZLEŞMELER

Ay Balık burcundayken haftaya giriş yapıyoruz. Biraz belirsiz, kararsız, yumuşak sanatçı etkilerle beraber olayları akışa bırakacağımız haftalardan bir tanesi başlıyor ama 15:30-16:25 saatleri arasında büyük girişimlerden uzak duralım çünkü Ay boşlukta olacak. Sonrasındaysa Ay Koç burcuna geçecek ve olaylara karşı daha net bir tavır alabiliriz.

Pazartesi günü Mars’ın son dereceleri Oğlak burcunda olacak ve son derecede Oğlak burcunda olması bizi zorlayan etkileri üzerinde taşır. Baskı kurma, kontrol etme arzumuzun yüksek olması bu anlamda kendimizi güvende hissetmeme gibi konular Pazartesi gündemimizde olacak.

Salı sabah saatleri itibariyle Mars Kova burcuna geçiyor. Mars bizim mücadele alanımızı temsil ediyor. Enerjimizi nereye harcadığımız, hangi konularla mücadele ettiğimiz uğraşılarımızı Mars’ın bulunduğu burç bize gösteriyor. İçinde bulunduğu burcun özellikleriyle uğraşmak ve mücadele etmek önem kazanırken, o burcun nitelikleriyle ilgili konularda yüzleşmeler yaşayabiliriz. Bu yüzleşmelere vereceğimiz tepkiler Mars tarafından yönetiliyor.

Kova burcunun etkisinin gökyüzünde hâkim olduğunu biliyoruz Güneş Kova burcunda, Merkür Kova burcunda, Mars da Kova burcuna geçiyor. Hak özgürlükler, özgün konular, orijinal fikirler, icatlar aynı zamanda bilim, teknoloji, elektrik, elektronik, uzayla bağlantılı konu ve olaylar, iletişimin her tür formu, radyo, televizyon, uzay bilimleri, astroloji, sosyoloji, psikoloji gibi konular, arkadaşlıklar, sosyal çevremiz, takım çalışmaları mücadele ve yüzleşme alanlarımız olabilir. Demokrasi ve hümanizmi de işin içine katalım. Bu alanlarda korktuklarımızla da yüzleşebiliriz. Özgürlüğümüzün kısıtlanmasından korkuyorsak bu dönem özgürlüğümüzü, hak hukuk adaletimizi kısıtlayıcı olaylarla da karşılaşabiliriz.

Mars’ın Kova burcuna geçişi ile Çarşamba günü sabah 09:05’te Mars’ın Plüton’la kavuşumu gerçekleşecek. Mars savaşma enerjisi Plüton Mars’ın bir üst oktavı değişim dönüşüm enerjisiyle bir araya geldiğinde savaşlar olabilir.  Çok büyük yıkımlar, kan davaları, şiddet, kavga, terörle ilgili konu ve olaylar, gerilla hareketleri ve deprem, toprak kayması, volkan patlamaları gibi bazı doğal afetlerin devrede olacağını söyleyebiliriz. Özellikle maden kazalarına, yıkıcı yangınlara, fanatizme ve aşırı milliyetçilikle hareket edilen durumlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Bu dönem finans ve borsada düşüşler ve zorlanmalar devreye girebilir. Şimdi gücümüzün artacağı zamanlar çünkü Plüton kuvvetli bir güç demek Mars da güçlü olduğumuz noktaları gösteriyor. Bu ikilinin bir araya gelmesi gücümüzü başka insanlar üzerinde kullanma arzumuzun da yüksek olacağını bize gösterebilir. Mars bir de erkek enerjisi bu dönem en çok erkekler etkilenecek, erkek enerjisinde olanlar ya da eril enerjisi kuvvetli olan insanların bu dönem tepkilerini enerjisini iyi kontrol etmesi gerekecek. Yoksa çok çabuk kavgalara, kızgınlıklara, şiddete maruz kalabiliriz. Sıfır derece Kova burcunda Altair yıldızı ile birleştiği için Jüpiter ve Satürn de 2020 yılında yepyeni bir 20 yıllık döngüyü başlatmıştı. Teknoloji ile ilgili konularda büyük hareketlerin, koşulların karşımıza gelme potansiyelini hızlandıracak. Kripto paraların da önem kazanacağı ve çok konuşulacağı haftalardan bir tanesi olabilir, bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Kendi haritasında da Mars ve Plüton kavuşumunun olduğunu görüyoruz demek ki bu hafta kripto paralara gözümüzü de çevireceğiz. Çok hızlı ivmeler, çok hızlı çıkışlar ya da düşüşler yaşanabilir.

Türkiye haritasına göre Mars Kova burcuna geçer geçmez Plüton’la bir kavuşum halinde olacak. Türkiye’nin 8. evi yani dış borçlar alanı, ödemeler dengesi, vergiler, krediler, faizler, sigorta şirketleri, ödenekleri çok konuşacağız. Buralarda verilecek önemli kararlar oluşabilir, çok sıkı politikalar ya da kararlara göstereceğimiz tepkiler de önem kazanacak. Krediler, tahviller, bonolar, veraset vergileri, emeklilikle ilgili fonlar, sigorta şirketleri ile ilgili alanda zorlanmalar oluşabilir. Ekonomik sıkışıklıklar en çok bu dönem küçük işletmeleri vuracak. 2024 yılında işsizliği çok konuşacağız, iflasları çok konuşacağız demiştik. Para ve finans konusunda eyleme geçtiğimiz harcama yapmak durumunda kaldığımız konularda dikkatli olmakta fayda var. 20-22 Şubat’a bakmakta fayda var, tutulma noktaları tetikleniyor önümüzdeki süreç faizleri ya da dövizi tutmak çok da kolay olmayabilir.

Savaş etkisinin devrede olacağı bir sürece giriyoruz Mars ve Plüton aslında savaş demek. Güneyimizde kuzeyimizde savaş devam ediyor ve buralarda savaş etkisi biraz daha coğrafyamızı yoracak ve zorlayacak gibi görünüyor.

Mars ve Plüton kavuşumunun Ankara’ya göre çıkarmış olduğumuz haritaya baktığımızda 11. ev konularının aktif olduğunu görüyoruz. Bu meclis demek. Bu dönem meclis karışabilir, meclisin içerisinde, milletvekillerinin aralarında, partilerin kendi içlerinde bazı mücadeleler gündeme gelebilir. Yaptırımlar çok artabilir, mecliste savaş kararları alınabilir. Halkın burada vereceği tepkiler çok önemli olacak, bazı hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Yükselenin Balık ve yöneticisi Neptün tam da yükselen üzerine yerleşmiş durumda. Olumlu tarafından bakarsak toplumca tolerans ve esnekliğimiz artabilir. Manevi değerlerimizin ve bütünleşme arzumuzun yüksek olacağı zamanlar diyebiliriz. Ama olumsuz yönden bakarsak kararsızlıklar, belirsizlikler, politik istikrarsızlıklar çalkantıların gündeme geleceğini söyleyebiliriz. Doğal afetlere, yağmurlara ve sel baskınlarına dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimi olacak. Bu dönem yanlış ilaç kullanımından kaynaklı bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Salgınların yeniden önem kazanacağını söyleyebiliriz.

Mars ve Plüton kavuşumu özellikle nerelerden geçiyor diye baktığımızda Avrupa bölgesinin etkilendiğini görüyoruz özellikle yükselende Plüton ve Mars kavuşumu Barcelona, Fransa, Bordo bölgesi Köln, Almanya, Hamburg, Frankfurt, Kopenhag ve Senegal alanından geçerken, Ic Uranüs hattının Lizbon, Portekiz, İrlanda, Fildişi Sahilleri, Fas ve Senegal alanından geçtiğini görüyoruz. Atina’nın Bulgaristan’ın Ukrayna’nın Bela Rus’un Libya’nın Çad ve Afrika Cumhuriyeti’nin de burada önemli bazı sorumluluklarla, bazı afetlerle karşılaşma ihtimali var.

Karışıklıkların veya doğal afetlerin devrede olacağı yerlerse Kıbrıs, Alanya, Mersin, Aksaray, Kırşehir, Niğde, Kırıkkale, Çorum ve Sinop bölgesi ve Kuzey Kıbrıs burası önemli buradan hatlar geçiyor. Moskova’nın batısı Karadeniz, Kırım bölgesi önemli olacak hem doğal afetler konusunda hem de burada politik istikrarsızlık karışıklıklar vs. devrede olması anlamında.

Amerika’nın batısı etkileniyor. Mars ve Plüton kavuşumunda Phoenix, Edmonton tarafı Washington, Kolombiya, Peru buralarda deprem ve volkanik hareketlilik bekleyebiliriz. Yine Chicago, Texas buralarda insan hareketlilikleri konuşmalar burada verilecek kararların da önemli olacağını söyleyebiliriz.

14 Şubat’ta sevdiğimiz insana teklifte bulunacaksak ya da sevdiğimizi ifade edeceksek bu sene 14 Şubat’ı pas geçmekte fayda var çünkü Ay Koç burcunda olacak. Güneş’in Ay’la olan olumlu açısı gün genelinde önemli olsa da 13:09 itibariyle 18:02’ye kadar Ay boşlukta olacak. Aldığımız kararlardan çabuk vazgeçebiliriz ya da o akşam saatlerinde bir teklif yapacaksak keşke bunu düşünseydim dememize neden olabilir. 13:20’de hoşnutsuzluklar, sevdiğimiz insanla kavga gibi etkiler devreye girebilir. 18:02 itibariyle Ay Boğa burcuna geçecek daha oturaklı koşulların devrede olacağı, Ayın yüceldiği bir burçta olduğu için daha keyifli olmasını bekliyoruz ama 19:21 ve 19:56 itibariyle ayın Mars’la bir dik açısı ve Plüton’la bir dik açısı devrede olacak. Bu da bazı kavgaları, anlaşmazlıkları karşımıza getirebilir. Bir teklif yapacaksak ya gece yarısına doğru biraz daha gecenin ilerleyen ve sabaha karşı zamanları 15 Şubat sabah saatlerini tercih edebiliriz ama bu sene 14 Şubat biraz tehlikeli görünüyor.

15 Şubat Perşembe günü ticari haberleşme, ulaşımla ilgili konular çok hareketli görünüyor. Burada hızlı hareketlilikler bekleyebiliriz piyasalarda da hızlı hareketlilikler bekleyebiliriz. Hatta piyasaya böyle bazı noktalarda ufak ufak müdahaleler de devreye girebilir.

Cuma günü Venüs Kova burcuna geçecek. Mücadele ettiğimiz konularda Venüs de destek atmaya başlayacak özgürlükçü, bireysel olabildiğimiz, rahat davranabildiğimiz, arkadaşlıkla bezeli, sevdiğimizle her şeyi paylaşabileceğimiz türden ilişkiler daha fazla hoşumuza gidebilir.

Cumartesi günü Merkür’ün Plüton’la bir dik açısı var. Gizli ilişkileri, skandalları ve yozlaşmayı da karşımıza getirebilir. Kıskançlıktan, baskıdan, manipülasyondan mümkün olduğunca uzak durmakta fayda var. İlişkilerde birtakım sıkıntı varsa bu problemler, boşanma, ayrılık ya da çok ciddi şiddetli kavgalarla son bulabilir. İlişkilerde manipülasyondan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışalım.

Bu hafta yoğun ilişkiler yoğun hak hukuk özgürlükler ya da toplumsal konularda yaşanacak ya da buradan gelecek haberler biraz da doğanın bize vereceği tepkiler doğal afetler ya da hava muhalefeti gibi konularla biraz daha uğraşacağız. Cumartesi günü Merkür’ün Uranüs’le olan dik açısı da sıkılganlıklarımızın ve tepkilerimizin yüksek olacağını anlatıyor.

Herkese zorluklardan korunacağımız, keyfi yüksek, fırsatları bol bir hafta dilerim.

12 – 18 Şubat Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar haftaya isteksiz enerjilerle başlıyorsunuz ama öğleden sonra Ay sizin burcunuza geçer geçmez oldukça hareketli olacak. Çarşamba akşam saatlerine kadar yerinizde duramazken Pazartesi sabahı işe gitmek sandığınız kadar kolay olmayabilir. Mars’ın Kova burcuna geçişi ile sosyal çevrenizle ilgili olaylar hareketlenmeye başlıyor. Arkadaş ortamlarınız, takım çalışmaları, iş birlikleri, lansmanlar, aktiviteler ya da işten elde edilen gelirlerinizle ilgili alanda önemli mücadelelerin devreye girdiği bir süreç olacak. Bazı arkadaşlarınızla bu dönem iş birlikleriniz hızlanabilir ya da kafanızda bazı planlar varsa bunu çevrenizle paylaşmak ve o insanları da bu işlerin içerisine dahil etmek isteyebilirsiniz. Geleceğinizi şekillendirdiğiniz bir dönem, çevre değişikliği ile ilgili konular hayatınızda hız kazanabilir ama Mars’ın Plüton’la olan kavuşumu yine bu alanlarda bazı sorunlarla karşılaşacağınızı gösteriyor. Özellikle arkadaş çevrenizden üzerinizde gücü olan ve gücünü kullanan bir arkadaşınız varsa o kişilerle bazı güç çekişmelerine bazı çıkar çatışmalarına da açık olabilirsiniz. Bir yandan güç kazandığınız bir dönem olacak ama diğer taraftan gücü doğru kullanmanız ve insanları manipüle etmemeniz ya da insanlar tarafından manipüle edilmemeniz önemli olacak. Sıkıntı ve sorunlar arkadaş ortamlarınızdan gelebilir. Gireceğiniz ortamlarda, çevrelerde, dahil olduğunuz kuruluşlarda yaşanacak bazı olumsuzluklara karşı dikkatli olmakta fayda var.

14 Şubat Sevgililer Günü belki çok hareketli bir yapı sergilemenize neden olacak ama sonrasında harcamalarınızın yüksek olduğunu fark ederek geri adım atmak durumunda kalabilirsiniz. Bu hafta çevresel faktörlerden kaynaklı olarak zorlanmalar yaşarsanız Cuma günü Venüs’ün bu alanlarınıza geçmesiyle problem yaşadığınız insanlarla aranızdaki problemleri masaya yatırmak anlamında da şanslı bir süreç olacak. Bir kapı kapanırsa bir diğeri açılır bu dönemin en önemli enerjisi bu. O yüzden bazı işlerinizde sonlanmalar olursa unutmayın ki yeni olasılıklar da karşınıza gelecek. Özel hayatınızda sevdiğiniz insanı fazla zorlamayın ama hafta sonu sevdiğiniz insanın sizi zorlama etkisi devrede olacak o yüzden ilişkinize değer veriyorsanız bu dönem sevdiğinizle aranızdaki bağları koparıp atmayın, oturun konuşun tartışın ve ondan sonra yolunuzda ilerleyin.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar sosyal çevreniz hareketli, arkadaşlarınızı arayarak haftanızı başlatıyorsunuz ama akşam saatleri itibariyle birkaç gün boyunca kendi halinizde olmak, yalnız kalmak arzunuz artabilir. Mars’ın Kova burcuna geçmesi ile enerjinizi kariyerinize kaydıracağız bir dönem başlıyor. Önünüzdeki bir buçuk ay boyunca iş ortamlarınızda önemli mücadeleler devreye girebilir. Zaman zaman tartışmalar, kavgalar, patronunuzla bazı noktalarda anlaşamıyorsanız hakkınızın yendiğini düşünüyorsanız ya da almanız gerekenlerle ilgili doğru bir noktada buluşamadıysanız buralarda vereceğiniz tepkiler önemli olabilir. Siz içinizde tutarak, biriktirerek tepkinizi göstermeyi seven bir burçsunuz o yüzden geçmişten gelen bazı meseleler birikebilir ve bir anda patlayabilir. Göz önünde olacağınız ortamlarda, kalabalık yerlerde kimseyle mücadeleye girmeyin sürtüşmeyin.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde böyle bir etki devrede olacak. Anne tarafınız ve annenizin olayları önem kazanırken sevdiğiniz insanın ailevi konularda da zorlanmalarına şahit olabilirsiniz. Bu dönem mümkün olduğunca her şeyi yavaştan almak hemen olayları körüklememek olayların içerisine atlamamak biraz daha sağduyulu olmak önemli olabilir.

İş ortamınızda ve ailevi konularda yaşadığınız sıkıntı ve problemler varsa bunları Cuma günü Venüs’ün Kova burcuna geçişiyle 2-3 hafta boyunca telafi edebilirsiniz. İşinizi seveceğiniz bir döngüye merhaba diyorsunuz Cuma günü itibariyle. Mücadele ettiğiniz konular sizi çok da zorlamayacak. Ailevi konularda çok daha rahat hareket edebilirsiniz. Hafta sonu bazı konuları çok fazla kafanıza takabilirsiniz ama sevdiğiniz insanla ailenizi ziyaret etmek aile büyüklerinizle vakit geçirmek sizi mutlu edebilir. Bunun dışında karşı tarafı çok fazla zorlamamaya ve onunla ilgili konularda haksızlık yapmamaya çok fazla şüphe etmemeye de özen göstermeniz doğru olacaktır. Fikirsel olarak böylesiniz bu aralar belki insanlar size bir sürü şey anlatıyorlar ama onlara vereceğiniz tepkiler hafta sonuna doğru yüksek olabilir.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler hem toplumsal konular hem işinizle ilgili konular bu hafta önem kazanırken Pazartesi öğleden sonra bambaşka bir rota çizmeye başlayacaksınız. Sosyal çevreniz çok hareketli olabilir ya da sevdiğiniz insana sürpriz yapmayı düşünüyorsanız organizasyonel birtakım işlerin altına girecekseniz Pazartesi akşamüstü saatleriyle, Salı ve Çarşamba günleri bu konularda koşturmalarız hızlı olabilir.

Salı günü Mars’ın Kova burcuna geçişi seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler alanınızda hızlı bazı konuları karşınıza getirebilir. Arkadaşlarınızla bir seyahat planı varsa bunlar hızlanabilir. Öğrenciyseniz bu dönem mücadelenizi derslerinize, çalışma konularınıza, koşturmanız gereken alanlara aktaracaksınız. Fikirlerinizi diğer insanlara iletirken daha hümanist ve demokratik davranmak durumunda olacaksınız ya da bunu arzu edeceksiniz. Böyle olmayan insanlara karşı adil taraflarınızla tartışmayı tercih edeceksiniz. Tanımadığınız ortamlarda, yollarda ya da sizi hiç tanımayan daha az tanıyan insanların yanında bazı sıkışmalar güç savaşlarına açık olacaksınız.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde tanımadığınız insanlarla takışmayın. İş ortamlarınızda bir mevzunun sonuna gelebilirsiniz ve bu sizi çok sinirlendirebilir. Yanınızda birilerini çalıştırıyorsanız onlardan zarar görme ya da onların hayatında yaşanacak bir problemin sizin hayatınıza yansıması etkileri de devreye girebilir.

Venüs’ün Kova burcuna geçişi ile Cuma gününden sonra bir rahatlama etkisi de devreye girecek. Problemler yaşadıysanız birileriyle mahkemelik olduysanız şimdi bu olaylara daha farklı gözlerle bakacağınız da bir süreç olacak. Perşembe gününden sonra konu ve olayları kafanıza çok fazla takmazsanız çözümlerin de karşınıza geldiğini çok net göreceksiniz. Bu hem okul hayatınızda hem gelecek planlarınızda hem de iş ortamlarını da karşınıza gelebilir. Bu dönem kimseyle davalık olmamaya özen gösterin. Bu dönem alacağınız bazı önemli güçlü kararlar varsa bu kararlar özellikle ilk dönem doğumlu İkizler burcuysanız ya da yükseleniniz ilk derecelerdeyse sizi destekleyen kararlar da olabilir. Bu hafta fikir ve düşüncelerinizi insanlara anlatırken sıkılganlıklarınıza dikkat edin. İnsanları dinlemediğinizi fark edin ve bu aralar verdiğiniz tepkilerin ne kadar yüksek olduğunu da görmeye çalışın. Bunu yaptığınız an itibariyle çok daha hızlı ilerlemeler kaydedebilirsiniz. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde kendi halinizde olmak, hayatınızda bir insan varsa da bazı plan değişikliklerine gitmek önemli olabilir.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler uzak yerlerden gelecek önemli haberlerle haftanız başlıyor. Bu hafta bir yerlere gidecekseniz ve işinizle ilgili önemli konular varsa bu konularda gücünüzü çok daha etkin bir şekilde göstermek isteyeceksiniz. Duygularınızın çok fazla öne çıktığı da bir süreçtesiniz. Sevdiğiniz insanla bu aralar bağlantıları kuvvetlendirmek de gayet keyifli görünüyor. Salı günü itibariyle Mars Kova burcuna geçecek daha çok para ile ilgili konularda mücadeleniz hızlanacak. Müşterek para alanları, ödemeler, vergiler, krediler banka işlemleri, bankada halledilmesi gereken bir konu, sigorta ile ilgili bir konu ya da emekli maaşınızla ilgili halledilmesi gereken konular 1,5 ay boyunca gündeminize yerleşebilir. Burası mücadeleci koşulları getirdiği için rahat rahat elinizi kolunuzu sallayarak yapamadığınız ama bir yandan da yapmak durumunda kaldığınız konu ve olayları da karşınıza çıkabilir.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde tehlikeli yerlerden, kişilerden mümkün olduğunca uzak durun. Olur olmadık olayların kavgaların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Çocuğunuzun size karşı stresli ve sinirli davranması da söz konusu olabilir.

Cuma itibariyle Venüs bu alanlarınıza geçince hem para ile ilgili konularda hem de sizi değiştiren ve dönüştüren olaylarda arayı bulmak, olaylara olumlu tarafından yaklaşmak, ılıman gözlerle bakmak mümkün olabilir ama hem para ile ilgili konular hem aile hayatınız için yapacağınız harcamalar hem de arkadaşlarınızla girişeceğiniz işlerde bazı takıntıların ya da bazı çıkarların devrede olduğunu da fark edebilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizde bu çıkarlar sizi fazlasıyla rahatsız edebilir. Maddi konularda kendinizi güvende hissetme ihtiyacınız çok kuvvetli olduğu için para ile ilgili konuları çok fazla kafanıza takabilirsiniz, bu kadar çok takılmayın ve özellikle parayla ilgili bir şey konuşurken hafta sonuna doğru güzel olanın peşinden gidin. Olmayan işleri kafanızda çok fazla büyütmeyin. Sevgililer Günü, bir kavgaya karışmazsanız arkadaş ortamlarınızda gayet keyifli geçebilir. O yüzden kendinizi güvende hissettiğiniz yerlere gitmeye özen göstermelisiniz.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar ufak tefek para işleriniz, halledilmesi gereken önemli konularla biraz geri planda durarak haftanızı başlatıyorsunuz ama Pazartesi öğleden sonra itibariyle gezmek, dolaşmak, fikirlerinizi insanlarla paylaşmak, kendinizi dışarıya atmak önemli olacak.

Salı günü Mars’ın Kova burcuna geçişiyle özel hayatınızda kendinizi uğraşlarınızı ortaya koyacaksınız. İlişkilerde hem karşı tarafla beraber hareket etmek hem de özgürlüğünüzü ön plana çıkartmak isteyebilirsiniz. Bu da zaman zaman sevdiğiniz insanla birtakım sürtüşmelere ve aranızdaki meselelerin iyice görünür olmasına neden olabilir. Sevdiğiniz insandan sen çok değişmeye başladın gibi bazı serzenişler devreye girebilir ama sevdiğiniz insanla aranızdaki ufak meseleleri çok büyütmemeye manipülatif davranmamaya özen gösterin. Ufacık bir kıvılcım hiç beklenmedik noktalara varabilir ve bunun sonu kavga ve şiddet olabilir. Eğer hayatınızda bir insan yoksa bu dönem biraz daha bekleyin çünkü bu süreçte yeni tanışacağınız insanlarla olan ilişkinizde belki bir tutku devrede olacak ama bu ilişkiyi çok da istediğiniz gibi yönlendiremeyeceksiniz. Ortaklı işlerinizde de bu gerilim devreye girebilir.

Hayatınızda bir insan varsa 14 Şubat günü gerginlikleriniz yüksek olabilir ama olay ve durumları çok fazla büyütmeyin. Cuma günü Venüs’ün ilişkiler alanınıza girmesiyle sizi yoran, sıkan konular toparlanabilir. Sevdiğiniz insanı karşınıza alın bütün ilişkinizi masaya yatırın, güzel bir şekilde konuşun anlaşın. Venüs ve Plüton kavuşumu hafta sonu kıskançlık etkisine karşı dikkat etmeniz konusunda sizi uyarabilir. İlk başta sevdiğiniz insan sizi kıskanıyor gibi olsa da hafta sonu bazı hareketlerini anlamlandıramayabilir ve bundan dolayı da karşı taraf üzerinde baskı oluşturabilirsiniz ve onu kıskanıp yönlendirmeye çalışabilirsiniz. Konuştuklarınız, yaptıklarınız, söyledikleriniz önemli. Bu ister aile ister kişisel ilişkilerinizde ister ortaklı çalışmalarınızda iş birliklerinizde devrede olsun bu aralar söylediklerinize yaptıklarınıza dikkat edin.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, özel hayatınızın detaylarıyla haftanızı başlatıyorsunuz. Sevgililer Günü’nde heyecanlı olabilir, sevdiğiniz insanla paylaşımlarınızı hızlandırabilirsiniz. Çok önceden yapılmış bir seyahat planınız olabilir. Bunu da yapabileceksiniz ama dikkatli olmanız da gerekecek.

Salı günü Mars’ın Kova burcuna geçişiyle çalışma hayatınız, gündelik hayatınızın ritmi, sağlığınızla ilgili konularda mücadeleniz başlıyor, bu alanlarda hızlı gelişmeler altında olabilirsiniz. İş ortamınız demokratik koşullar içermiyorsa ya da işinizde beklediğiniz adil karşılığı göremiyorsanız, iş ortamınızda yeteri kadar özgür olmadığınızı düşünüyorsanız şimdi bununla ilgili mücadeleler devreye girebilir. Bu mücadeleleri patronunuzla, beraber çalıştığınız insanlarla vermek adına savaş baltalarını kuşanabilirsiniz bu etkiye 14 Şubat Sevgililer Günü’nde dikkat edin çünkü Mars’ın Plüton’la olan kavuşumu en çok iş hayatınız ve gündelik hayatın ritminde bazı zorlanmalarla karşılaşacağınızı gösteriyor. Bu dönem sağlığınızı çok fazla zorlamayın spor yapıyorsanız dolaşım sistemine ekstra dikkat edin ve bu dönem diğer insanlarla tartışmalardan mümkün olduğunca kaçının. Yanınızda çalıştırdığınız insanlardan yana zarar görme potansiyeliniz de yüksek. Yakın çevrenizden bir insanın hayatında da önemli ve kökten bir değişim söz konusu olabilir. 14 Şubat’ta uzak yerlere giderek ya da dış ortamlarda Sevgililer Gününüzü kutlamak istiyor olabilirsiniz. Arabayı kullanırken dış ortamlarda bulunduğunuz yerlerde diğer insanlarla dalaşmadan ilerleyin. Siz böyle olmasanız bile belki erkek arkadaşınız, eşiniz yani erkek tarafından gelecek bazı zorlanmalar devreye girebilir.

Neyse ki Cuma günü itibariyle Venüs bu alanlarınıza geçiyor. Çalışma ortamlarınızda zorlandıysanız, anlaşmazlıklar devreye girdiyse Cuma günü Venüs’ün buraya geçmesiyle bu alanlarda daha rahat etkiler daha anlaşmacı ve uzlaşmacı tavırların devreye konduğunu göreceksiniz ve bu noktalarda bu da biraz daha içinizi rahatlatabilir ama Cumartesi günü kafanıza önemli bir mevzu takılabilir obsesif ve takıntılı davranabilirsiniz. Yine çalışma ortamlarınızdan birini kıskanmanın ya da bir insanın sizi kıskandığını fark etmeniz devrede olacak hiçbir şeyi kafaya bu hafta takmayın çünkü bu takıntılar sizi fazlasıyla yorabilir. Özel hayatınıza, ilişkilerinize ve çalışma ortamlarınıza ekstra özen göstermeyi de ihmal etmeyin. Bu aralar söylediklerinize yaptıklarınıza dikkat edin, köprüleri çok çabuk yıkmaya meyilli olabilirsiniz.

 


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, doğal bir akışla haftaya başlıyorsunuz ama çalışmanız gerekiyorsa ya da önemli bazı işleriniz varsa bunları yapmak çok da kolay olmayacak neyse ki akşam saatleri itibariyle hareketleneceksiniz. Çarşamba akşam saatlerine kadar da ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları gündeminize yerleşebilir. Sevdiğiniz insana sürpriz yapmak Sevgililer Günü’nü onun için özel kılmak isteyebilirsiniz. Hayatınızda bir insan yoksa bu dönem flörtleriniz fazla olabilir, arkadaş ortamlarınızdan birileriyle tanışma imkânınız fazlasıyla yüksek görünüyor.

Salı günü Mars’ın Kova burcuna geçişiyle enerjinizi aşk hayatınıza yönlendiriyorsunuz. Spor yapmak sizin için önemli bir hobi haline gelebilir ya da şimdiye kadar yapmadıysanız harekete geçmek isteyebilirsiniz. Özel hayatınızda biri varsa bu dönem o insanla çatışmalara girmemeye de özen gösterin. Çarşamba günü spor yapıyorsanız dikkatli olun kaslarınızı zorlamayın. Hayatınızda bir insan varsa o insanla bazı çıkar çatışmaları, güç savaşları devreye girebilir. Çocuğunuzun sizinle çatıştığını da fark edebilirsiniz ya da kendi bulunduğu çevrede bunu yapmaya çalıştığını da fark edebilirsiniz.

İlk dereceden bir Teraziyseniz ve yükseleniniz ilk derecelerden ise Mars ve Plüton’un bu güç veren, gücü kullanma arzunuzu artıran etkisinin hayatınıza olumlu yansımaları da olabilir. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevdiğinizden güzel teklifler bekliyor olabilirsiniz, sevdiğiniz insan sizin için para harcayacak, size güzel bir hediye verebilir ama yine de kavgalardan, şiddetten, anlaşmazlıklardan da uzak durmanız gerekebilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız Cuma günü Venüs’ün bu alanlarınıza geçmesiyle durum ve olayları toparlayacak gücü de kendinizde bulacaksınız. Neden sevdiğiniz insanın böyle davrandığını ya da neden tartıştığınızı konuşmak anlamında önünüzde etkin bir 3 haftalık süre olacak. Çocuğunuzla da bazı konuları konuşmak onunla da ilişkinizi kuvvetlendirmek önemli olabilir. Eğer bekar bir Teraziyseniz bu aralar skandallardan uzak durun. Aşk hayatınızda olur olmadık ortamlar içerisinde kendinizi bulma ihtimaliniz de yüksek. Kıskançlıktan, manipülasyondan, yönlendirmeden ve baskılardan hafta sonu mümkün olduğunca kendinizi çekin. Para ile ilgili konularda çok çabuk su kaynatabilirsiniz, sıkılganlıklarınız yüksek olabilir. En iyisini bu hafta rahat etkilerle spor yapmaya, çok fazla kendinizi zorlamadan enerjinizi o taraflara akıtmaya çalışın.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, bu hafta hareketli haftalardan bir tanesi olacak ve çalışma koşullarınız ön plana geçebilir. Hatta Sevgililer Günü’nüzü koştururken planlamak durumunda kalabilirsiniz. Salı günü Mars’ın Kova burcuna geçişiyle enerjinizi ve mücadelenizi ev, aile ve yuva alanlarınıza kaydıracaksınız önünüzdeki 1,5 ay boyunca evinizin güvenliği önemli olurken evinizde elektrik ve elektronik aletleriniz ve cihazlarınızla ilgili problemler gündeme gelebilir.

14 Şubat’ta Mars’ın Plüton’a olan kavuşumu ev ortamınızda bir kavganın devrede olma potansiyelini artıracak. Komşularınızla evinizdeki insanlarla olan ilişkilerinize bu dönem dikkat etmekte fayda var çünkü onları anlamak istemeyebilirsiniz. Aranızdaki mücadelenin geçmişten gelen bazı etkileri ortaya çıkardığını düşünebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konular 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gündeminize yerleşebilir sizi biraz halsiz ve güçsüz kılabilir. Sevdiğiniz insanla bir arada olmak için harekete geçerken göz önünde olacağınız ortamlarda kavgalardan, çekişmelerden, kıskançlıktan ve baskı enerjisinden mümkün olduğunca uzak durun. İlişkinizde ya da aile ilişkilerinizde birtakım zorlanmalar devreye girdiyse ya da bu dönem sağlıkla ilgili konularda zorlandıysanız Cuma Venüs Kova burcuna geçer geçmez bu noktalarda olayları yumuşatmaya başlayacak. Aranızda problem olan insanlarla yaşadıklarınızı özgürce konuşmak ya da birbirinize söylenmesi gerekenleri söylemeniz önemli olabilir.

Evinizde huzur sağlamak anlamında da Venüs’ün Kova burcuna geçişiyle beraber önemli bir 3 haftalık süreç olacak. Evinizde boya badana, tadilat tamirat gibi işlere kalkışmak istiyorsanız Cuma günü ve sonrası yapmanız çok daha doğru olabilir. Cumartesi günü sevdiğiniz insanla aranızda bir mesele olabilir manipülasyondan, yönlendirmeden, kıskançlıktan, karşı tarafı aşırı önemsemeden uzak durmaya özen gösterin. Yine sevdiğiniz insanın bu dönem iş hayatına yoğunlaşması ve bundan kaynaklı size gereken özeni gösterememesi gibi durumlar olabilir. Ev ortamlarınızda çok çabuk sinirleneceksiniz ve çok çabuk köprüleri atmaya meyilli olacaksınız, sıkılganlıklarınız yüksek olabilir bu yüzden bu dönem konuştuklarınıza yaptıklarınıza dikkat edin özellikle ailevi ortamlarda da kalbinizi kırdığınız kişiler varsa hafta sonuna doğru o insanlarla aranızdaki bu meseleleri de halletmeye özen gösterin.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, haftanıza ailevi konular ya da ev hayatınızda yapılması gerekenlerle başlıyorsunuz. Bu hafta özellikle aşk hayatınıza daha fazla koşturacak ve sevdiğinizle de Sevgililer Gününü kutlamak isteyeceksiniz. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde iş hayatınızda ortaya çıkacak bir işten kaynaklı olarak kendinizi tam anlamıyla ortaya koyamamanız ya da istediğiniz gibi geçmemesi gibi etkilere karşı da dikkatli olun. Sağlığınıza da özen göstermeyi ihmal etmeyin.

Salı günü Mars’ın Kova burcuna geçişiyle mücadelenizi yakın çevre konularınıza kaydırıyorsunuz. Yakın çevrenizde kim varsa onlarla olan olaylarda enerjiniz daha hızlı akabilir. Çevrenizin lideri haline gelebilirsiniz, fikirlerinizle düşüncelerinizle etrafınızdaki insanları etkileyebilirsiniz ama bir yandan da onlar üzerinde kurduğunuz baskılar onlarla aranızdaki mesafeyi arttırabilir ya da ilişkinizde sıkıntılara neden olabilir. İletişim halinde olduğunuz insanlara dikkat edin. Sosyal medyayı kullanıyorsanız ekstra dikkat edin çünkü bu dönem bazı manipülatif etkilere maruz kalabilirsiniz. Bazı şiddet olaylarına ya da çekişmelere çıkar çatışmalarına da açık olacaksınız. Araba kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Çok sevdiğiniz akraba ve kardeşlerinizle bu dönem anlaşmazlıklar iyice görünür olabilir ya da uzun zamandır aranızda bir problem varsa bunun bir kavgaya dönüşmesi söz konusu olabilir. 14 Şubat Sevgililer Gününde bu etkiler var. Sevdiğinizde bir yerlere gidecekseniz, araba kullanırken gittiğiniz ortamlarda iletişim halinde olduğunuz insanlarla meseleleri ve durumları da çok fazla büyütmemelisiniz.

Eğer ki bir tartışma içerisine girdiniz, sorunlar yaşadınız olayları Cuma günü itibariyle toparlama şansınız yüksek olacak. Birinden özür dilemeniz gerekiyorsa iş ortamlarınızda sıkıntılı durumlarla karşılaştıysanız Cuma gününden sonraki 3 haftalık süreç boyunca bu işlerinizi rahata erdirebilirsiniz.

Cumartesi günü dikkatli olmakta fayda var çünkü kafanıza takılan bir mevzuyla çok ilgili olacaksınız ve bu mevzudan kaynaklı olarak da yönlendirici ve baskıcı tavırlarınızla ilişkilerinizi zedeleme ihtimaliniz de yüksek görünüyor. Bu aralar fikir ve düşünceleriniz önemli ama bunları iş ortamlarınıza aktarırken sabırsız ve tahammülsüz etkiler altındasınız o yüzden bu hafta en çok bu etkilere dikkat etmeniz gerekiyor. Aile ortamlarınızdan alacağınız güzel haberler sizi rahatlatabilir.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, iletişimsel işleriniz bu hafta önemli yakın çevrenizle yapacağınız bazı planlar var ama bu planlara çok fazla bel bağlamayın çünkü Pazartesi akşam saatleri itibariyle ve birkaç gün boyunca evinizde, yuvanızda, ailenizle beraber olmak isteyebilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde vaktinizi evinizde geçirmeyi düşünürken sevdiğiniz insana son dakikada bir sürpriz yapma potansiyeliniz de yüksek. Bunu yaparken her şeyi son dakikaya bırakmaktan kaynaklı olarak cebinizden fazla para gittiğini ve para ile ilgili konularda da sınandığınızı fark edebilirsiniz. Mars Kova burcuna geçiyor maddi konular sizin için önemli olmaya başlıyor. Parayla ilgili konularda mücadelenizi ve gücünüzü ortaya koymak isteyeceksiniz. Teknolojik cihazlara, aletlere daha fazla para harcamak isteyebilirsiniz ya da öyle işler yapabilirsiniz ki bu alanda buradan gelecek parayı da doğru yerlere harcamak isteyebilirsiniz. Mars’ın Plüton’la olan kavuşumu para evinizde. Bu da parayla ilgili konularda çok kolay manipüle edileceğinizi sizinle para ile ilgili konularda görüşen, konuşan insanlar varsa o insanların biraz daha çıkarcı davranacağını gösteriyor. O yüzden parayla ilgili mevzularda hem kendi çıkarınızı düşünün ama çıkarcılık yapmaya çalışan insanlara karşı tepkilerinizi iyi kontrol edin çünkü bir kavga yaşayacaksanız bu kavganın para ile ilgili konulardan yana çıkma potansiyeli yüksek. Yatırımlarınız konusunda dikkatli olun. Özellikle borsada yatırım yapıyorsanız ya da dövize, dolara ya da altına diğer emtialara birtakım yatırımlarınız varsa bu dönem manipülatif yönlendirmeden kaynaklı olarak istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz.

Neyse ki Cuma günü durum ve olayları toparlayacağınız bir etki devrede olacak. Venüs para alanlarınıza girecek 3 hafta boyunca size para ile ilgili konularda fırsatlar sunacak. Ocak ayında doğru adımlar attıysanız Şubat ayında Venüs’ün, Mars’ın bu geçişiyle güzel para kazançlarınız olacak. Parayla ilgili bir mevzu, arkadaş çevrenizle beraber yapmış olduğunuz belki bir işinizin parası hafta sonu kafanıza takılabilir. Bir beklentinizin karşılanmadığını görebilirsiniz ya da alacağınız bazı haberlerle bu işin başka insanlara kaydırıldığı o insanların bu işin içerisinde olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu da kıskançlık hissetmenize neden olabilir durum ve olayları çok fazla büyütmeyin bu aralar kazançlarınızın kuvvetli olduğu zamanlar. Sevdiğiniz insana da gönlünüzden geçeni yapmak sizi fazlasıyla mutlu edecek.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar maddi konular önemli. Güneş Kova burcunda, Merkür Kova burcunda ve uzun zamandır kendinizi iyi hissediyorsunuz, konuşma ve görüşmeleriniz hızlanmış durumda olabilir ama enerjinizi henüz doğru kontrol edemiyorsunuz.

Salı günü Mars’ın Kova burcuna geçişiyle önünüzde çok hareketli bir süreç başlıyor. Şimdi eylem zamanı, fikirleriniz, planlarınız varsa bunlar için çok rahat bir şekilde harekete geçebilirsiniz. Ama bütün bunları yaparken bir yandan da kariyerinizde ve iş ortamlarınızda bazı zorlanmalar devreye girebilir. Özellikle annenizin sağlığı ile ilgili sıkıntı ve problemlerle de karşılaşma ihtimaliniz yüksek.

14 Şubat Sevgililer Günü zamanı bu etkiye karşı dikkat edin. Spor yapıyorsanız kendinize az vakit ayırıyorsanız bu dönem sağlığınızı ihmal ettiyseniz tam da 14 Şubat civarı Mars ve Plüton kavuşumuyla sıkıntılı bir durum karşınıza gelebilir sağlığınızda. Bu dönem sabır sizin için en önemli kelime olmalı sabırsız etkilerle hareket etmek hızlı olmaktan kaynaklı olarak çarpmalar, düşmeler, sakarlıklara karşı dikkatli olmak önemli olacak. Bu süreçte insanlık ya da toplum adına bir şeylerin içerisine yer almak arzunuz kuvvetli olabilir. Bunları yaparken de mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde hareket etmeye de özen gösterin.

Neyse ki Cuma günü Venüs’ün Kova burcuna geçişiyle kendinize vakit ayıracağınız, sosyalleşeceğiniz, görüntünüzün, alışverişinizin üzerine düşeceğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz. 3 hafta boyunca tamamen kendinize odaklı olabilirsiniz kendinizi önemseyebilirsiniz diğer insanları düşünmeyebilirsiniz ve bundan kaynaklı olarak da özel hayatınızda güzel gelişmeler bekleyebilirsiniz. Bu aralar özel hayatınızda kimse olmamasından ya da var olan ilişkinizden istediğiniz sonuçları alamamaktan enerjinizi, öfkenizi kendinize çevirmemeye özen gösterin. Aile ortamlarınızda sinirli ve gergin etkilerden uzak durun. Bu haftayı atlattıktan sonra çok daha rahat etkiler altında olacaksınız. Yakın çevrenizle planlar yapmış olsanız bile Sevgililer Gününü evinizde geçirmek sizi daha huzurlu kılacak ama yine de evinizde sinirli ve gergin tavırlarınız devrede olacak.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar haftaya Ay Balık burcundayken başlıyoruz o yüzden bu hafta sizin için hareketli haftalardan bir tanesi. Pazartesi akşam saatleri Salı ve Çarşamba gecesine kadar para ile ilgili konularda daha cesur hareket edebilirsiniz ya da parayla ile ilgili konularda önemli kararlar alabilirsiniz.

Salı günü Mars’ın Kova burcuna geçişi ile yönünüzü çok bilemeyeceğiniz bazen kaybolduğunuzu düşüneceğiniz enerjinizi doğru kullanamayacağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz. Güneş Merkür, Plüton Venüs ve Mars’ın buraya geçmesiyle elinizi ayağınızı önemli işlerden çekmek isteyebilirsiniz. Bu dönem kendi halinizde olmak bazı şeyleri gözden geçirmek ve önünüzdeki süreçteki planlarınıza daha fazla vaktinizi vermek önemli olacak. Ama bu dönem özellikle tam da 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Mars Plüton kavuşumuyla beklenmedik bazı olaylara açık olabilirsiniz. Mars ve Plüton oluşumu, en fazla zararı kendi ruhunuza kendinize verme potansiyelinizin yüksek olduğunu gösteriyor. Hiç beklenmedik yerlerden bazı haberler devreye girebilir uzak yerlerden önemli haberler alabilirsiniz. Parayla ilgili işlerinizde zaman zaman zorlanmalar devreye girebilir ve bu da sizi biraz gerebilir ve yorabilir. Tehlikeli yerlerden insanlardan mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterin. Niye her şey benim başıma geliyor diye ufak olayları bile krize çevirme potansiyeliniz yüksek.

Neyse ki Cuma günü Venüs’ün bu alanlarınıza geçmesiyle biraz daha rahatlatıcı bir etki altında olacaksınız. Bu dönem platonik aşklar daha fazla ilginizi çekebilir. Bir konuyu ya da bir durumu çok fazla kafanızda büyütebilirsiniz ya da uzaktan birilerini takip ediyorsanız bu dönem kıskançlık etkisiyle hareket etmemeye özen gösterin hafta sonu bu etkiler devrede olacak. Yakın çevrenizdeki insanlarla konuşmalarınızda görüşmelerinizde köprüleri hemen yıkmayın. Sıkılganlıklarınızı insanlardan gizlemeye özen gösterin ve plan ve programlarınızı ya da önünüzdeki döneme dair kafanızdaki fikirleri kimseyle paylaşmayın. Bu dönem fikirlerinizi insanlara anlatmak için uygun bir dönem değil ve bu dönem sırrınızı, planlarınızı insanlara ne kadar anlatırsanız gerçekleşmeme ihtimalini o kadar arttırmış olursunuz. Planlarınızı kendinize saklayın olayları çok fazla büyütmeyin karşınıza gelecek kadersel ve beklenmedik olaylar karşısında hemen yelkenleri suya indirmeyin ve bu hafta arkadaşlarınızla olan bağlantıları kuvvetlendirmeye özen gösterin. Karşınıza güzel işler gelebilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın