Güncel Yorumlar Semadan Haberler

9 – 15 Mart Süper Dolunay

superdolunay
Bu yazıyı paylaşın;

HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK VE SAĞLIKLI ADIMLAR!

Bu Pazartesi akşam saat 20:41’de Başak burcunda bir süper dolunay gerçekleşecek. Adının süper olması Ay’ın Dünya’nın en yakın konumuna gelmesiyle bağlantılı. Yani Ay daha net görünecek. 2020 yılında Ocak ayındaki Ay tutulması ( turbo dolunay) dan sonra 09 Şubat’ta gerçekleşen ilk dolunayda bir Süper Ay’dı. Bu Pazartesi akşam saat 20:41’de yaşayacağımız Dolunay’da bir Süper Ay. Bir sonraki süper ay 08 Nisan’daki dolunayda ve 07 Mayıs’taki Dolunayda oluşacak. Bu yüzden yılın ilk 4 aylık süreci oldukça önem arz ediyor. 08 Nisan- 07 Mayıs’ta oluşan Dolunaylarda Güneş Dünya’mıza daha yakın olacağı için daha turuncu, kırmızımsı bir görünüm meydana gelebilir.

Ay’ın dünyaya bu kadar yakın olması kişilerde duygu iniş çıkışlarını, gelgitli düşünceleri, alışkanlıklardaki değişimleri, psikolojik dünyamızı daha fazla etkileyebilir. Dünyamız üzerindeyse gelgitlerin etkisinin artmasından kaynaklı olarak çeşitli doğa olaylarının artmasını bekleyebiliriz.

Bu dolunay Başak- Balık hattında gerçekleşiyor. Sağlık sektörü bu burçlar ve bu hatlarla alakalı olduğundan ilaç, tıp, beslenme sektörü, çalışma ve iş hayatıyla yakından bağlantılı olacağını söyleyebiliriz. Güneş ve Neptün Balık burcunda bulunduğundan yeniayda bu alanda olmuştu. Kendimizi kaptırdığımız, bıraktığımız konuların sonuçlarını almak önem kazanıyor. Bu konuları toparlamak, pratik bir şekilde işleme koymak önemli olacak. Bu dönemde psikolojimizin sağlığımıza yansımalarını göreceğiz.

Başak konularına bakarsak; iş ve hizmet sektörü, yiyecek tedariki, halkın sağlığı, sağlık sektörü, çiftçilik, ekinler, hasat, muhasebe, finans, bilgi- data işleri, mühendislik alanları mercek altında olabilir. Hepimizin bildiği üzere Corona Virüs’ün dünyada yayılma ihtimali bu dolunayda yüksek olabilir. Bazı bilgi kirliliği net haberler almamızı zorlaştırabilir. Ay’ın neptünle karşıt açısı bu ihtimali kuvvetlendiriyor.

Başak burcunun yöneticisi Merkür olduğu için Bu dolunayda merkür kova burcunda düzelmek üzere duruyor olacak. Birgün sonra düzelecek olan merkür, düzeldikten sonra toplumu ilgilendirecek bazı bilgilerin ortaya çıkmasını sağlayabilir. Başak burcu ayrıca mide, sindirim sistemi, sinirsel gerginlikler, anksiyete, endişeli ruh haliyle bağlantılı olduğundan bu dolunayda vücudumuzun ikinci beyni olan sinirim sistemimize ekstra özen göstermek gerekebilir. Hazımsızlıklara, bağırsak sorunlarına dikkat edelim. Kasılmalar ve kramplarda devrede olabilir.

Şimdi gelin Türkiye haritasında ve ülkemizde bu Süper Ay, hangi alana düşecek ve bizleri nasıl etkileyecek?

Süper Ay’ın Ankara’ya göre çıkartılan haritasında Terazi burcunun yükseldiğini görüyoruz. Yani bu dolunayda ilişkiler önemli olacak. Hızlı başlayan ve biten ilişkiler, davalar, ortaklıklar dikkat çekiyor. Bu ilişkileri etkileyecek olan ana etken ekonomi ve parasal konular, harcamalar olabilir. Yine çocuklar, eğlence sektörü, eğitim sistemi, sanat, sanatçılar, vergi konuları, diplomatlarla ilgili alanlarda hızlı gelişmeler yaşanabilir.

Mars 4. Ev girişine dip noktasına yakın olduğu için iç güvenliğimize, kontrolümüze, tarıma, madencilik alanlarına, inşaat sektörüne, topraklarımızın ve sınırlarımızın konularına dikkat etmeliyiz. Hava koşullarında bazı değişiklikler oluşabilir. Yine de her ne olursa olsun Mars’ın tutulma derecelerini tetikleyeceği bu hafta yer hareketliliğine, doğal afetlere karşı hazır olmakta fayda olacak.

Dolunay etkisi 12. Eve düşmekte bu da bazı olayların iç yüzünün ortaya çıkması, kadersel etkilerle mücadele edeceğimizi gösteriyor. Ülkemizin arkasından çevrilmeye bazı işler ve olaylar görünür hale gelebilir. Hastaneler, hapishanaler, enstitü ve kurumlar bu dolunaydan en etkilenecek yerler olarak sıralanabilir. Yurtdışından gelecek kimselere, ülkemizde yapılacak etkinliklerde güvenlik ve sağlık kontrollerini arttırmakta fayda olacak.

 

Bu dolunay’ı Türkiye haritasının üzerine oturttuğumuzdaysa yine dolunay’ın 4. Eve ve dip noktasına yakın bir derecede oluştuğunu görüyoruz. Bu da 2. Kez yazarsak kendi iç güvenliğimize, sağlığımıza, topraklarımıza odaklanmamız gereken bir süreç olduğunun altını çiziyor.

Venüs- Uranüs birleşiminin meclis alanınıza düşmesi, orada ilişkilerin hiç beklenmedik bir yönde ilerlemesi anlamına gelebilir. Sürpriz olaylar, konuşmalar, ilişki kopuşları, birleşimler, ani verilecek kararlara hazırlıklı olalım.

Herkese farkındalığı yüksek güzel bir dolunay diliyorum…

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, ISAR Cap, OPA, MAPAİ

KAYNAKÇA: Öner Döşer Dünya Astrolojisi Türkiye

Mundane Astrology by Ceo Carter, Raphael

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

Bir Cevap bırakın