Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Uranüs Boğa Burcunda!

Uranüs Boğa Burcunda - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

URANÜS BOĞA BURCUNDA!

Uranüs 06 Mart itibarıyla Boğa burcuna geçiyor ve 7 yıllık yolculuğunu Yeniay’la beraber başlatıyor! Büyük değişime hazır mısınız?

Uranüs Zodyak kuşağında dolaşımını 84 yılda tamamlar. Bir burçta yaklaşık 7 yıl kalır. 1781 yılında keşfedildiği için Jenerasyon gezegenlerinin ilkini oluşturur. Yani toplumu ilgilendiren bir gezegendir. Elbette bireysel olarak haritamızda yönettiği ev ve burcun özellikleriyle hayatımıza dokunuşu vardır ama Değişimin gezegeni Uranüs bir burçtan diğerine geçerken 7 yıllık periotlarla hayatımıza toplumsal değişimleri, farkındalıkları taşır. Bu anlamda onun gezegen geçişlerini fazlasıyla önemseriz.

GEÇTİĞİMİZ 7 YILDA NELER OLDU?

2011 yılında Koç burcuna geçen Uranüs genel yapısıyla, majör değişimlerle var olan ve süregelen ilişkilerimizi değiştirdi. Kendi içimizdeki çocuğu yeniden keşfetmemize neden oldu.Yeni teknolojileri ortaya çıkarırken, kendimize karşı durmak yerine kendimizle barışmayı bize öğretti.Tam olarak kim olduğumuzu anlamamıza yardımcı oldu ve değişim rüzgarlarıyla sağlıklı veya sağlıksız bir kimlik yaratma sürecine katkıda bulundu. Bizi girişimlerimizde cesaretlendirdi, cesur adımlar attık. Hem iş dünyasında, hem de özel hayatımızda daha fazla kendimizi önemser olduk. Teknolojide, tıpta büyük ilerlemeler kaydettik. Azınlıkların sesi duyulmaya başlandı. Başkalarına hesap vermeden amaçlarımızda ilerledik, bencildik, başkalarıyla işbirliği yapmak yerine, kendimizi ön plana çıkartmak istedik. Yeni gruplara katıldık, yeni alışkanlıklar geliştirdik, sosyal medyada çığır açtık,  ertelenmiş, kararsız kalan planları harekete geçirdik. Haksızlıklara tepkiler verdik, hemen ateşlendik, çabuk durulduk, kah sinirliydik, kah öfkeli ama her zaman kendimizi ilk sıraya koyduk. Peki insanoğlu olarak son yedi yılda öğrendiklerimizi, geliştirdiklerimizi şimdi ne yapacağız? Biz gelişir ve düşünmeden, çoşkuyla ilerlerken yaşadığımız dünyayı ve kurallarını hesaba katmadık. Şimdi Dünya’nın bizim gelişimimize ve yaptıklarımıza cevap vereceği bir döneme giriyoruz. TOPRAK ANA’nın değişeceği ve bilinçli olarak bize karşılık vereceği döneme.

 

DÜNYA VERDİKLERİNİ GERİ ALABİLİR!

Şimdi hemen panik olmak yerine dilerseniz neden konuyu Dünya’ya getirdim onu açıklayayım. Astrolojide toprak elementi olan Boğa burcu en basit anlatımla toprağı, verimliliği, doğa anayı temsil eder. Bu burcun insanı toprağa sağlam basmak, kök salmak ve verimliliği maksimize etmek ister. Bu yüzden oturmuş düzenleri, sistemleri tercih eder. Kuralcı, ihtiyatlı, dikkatli ve istikrarlıdır. Ani gelen değişimleri hoş karşılamaz çünkü hayatlarındaki herşey belirli bir düzenle, sindirilerek ve kurallı bir şekilde yerine oturmuştur.

Toprağı dinlendirirsin, tohum ekersin, sularsın ve herşeyi doğru bir şekilde yaptıysa bingo karşılığını alırsın. Boğa burcunun hayata bakış açısı budur. Sahip olduklarımızla ilgili olduğundan Dünya, yeryüzü onun biricik alanıdır. Koç burcuyla başlayan doğanın uyanışının, iyice canlanmasını, yeşilliklerin artmasını, meyvelerin oluşmasını, ağaçların yeşermesini, ekilen ürünlerin karşılığının alınmasını temsil eder. Bereket ve bolluk onunla ilintilidir.

Değişim, büyüme ve uyanışı temsil eden, sistemin değişmesini arzulayan ve bunu yaparken bizi şoke eden Uranüs gezegeninin Boğa burcunda ilerlemesi, insanoğlunun herşeyi ben yaparım, ben bilirim tavrını çok da nazik bir şekilde karşılamayacaktır. Dünya Ana’ya nasıl davrandıysak bu 7 yıllık dönemde onun karşılığını alacağız. Küresel ısınma, çevre kirliliği, değişen bitki örtüsü, hayvanlarla olan bağlantılarımız, tohumların kısırlaştırılması, Genetiği değiştirilmiş organizmaların öne çıkması ve daha düşünmeden tohumunu ektiğimiz nice adımlarımızı daha fazla düşüneceğiz. Dünyamızı nasıl koruduğumuzu ve ne yaptığımızı farkedeceğiz. Yaptıklarımız artık işlemeyecek, yeni bir sistem yaratmak zorunda kalacağız. Bu dünyadan kopardıklarımızı, hunharca harcadığımız suyu, toprağı ve gıdaları iki gözümüzü daha fazla açarak algılayacağız. Toprakta yeni reformlar geliştireceğiz. Ekolojik problemleri çözmek için otoritelere ve bu işin başında bulunan insanlara karşı bir araya geleceğiz.

Topraktan bahsetmişken altımızdaki, bereketli örtü sarsılabilir. Yer hareketlerinde artışlar olabilir. Volkanların harekete geçmesi, dev dalgaların, tsunamilerin oluşması, şiddetli hortumlar bizi yeni yaşam yolları bulmaya itebilir.

 

 

 

PEKİ BAŞKA?

5 duyuya hitap eden bir burç olarak, görme, tatma, koklama, duyma ve dokunma BOĞA burcundan sorulur.

 

 • FARKLI OLANI GÖRECEĞİZ!

Bilincimizin neye sahip neye sahip olamadığımızı yaşayacağımız olaylarla anlamasıyla iş, ev, para gibi kapitalist dünya düzeni algımız değişebilir. Kendi öz değerimizde dönüşümler yaşayabilir, güzelliğe bakış açımızın değiştiğini görebiliriz. Bizim için şimdiye kadar değerli olanın değiştiğini göreceğiz! Görüş açımız, görsellik ve gözle ilgili konularda büyük adımlar atılabilir, teknolojik ilerlemeler kaydedebiliriz.  Dünyamızdaki değişimler bizi dünya dışı varlıklar ve yaşamlarla, enerjilerle temasa geçirebilir.

 

 • YEMEK YEME ŞEKLİMİZ DEĞİŞEBİLİR!

Bize dayatılan yemek yeme şeklimiz değişebilir. Ürünlerin etkilenmesiyle beslenme alışkanlıklarımızda değişiklikler oluşabilir. Daha sentetik veya daha doğal beslenme yollarını tercih edebiliriz. Az kaynak, çok insan korelasyonuyla kaynaklarımız tükenince farklı gıda sektörleri öne çıkabilir. Ben yine de kişisel olarak iyi düşünmek istiyorum, son yıllarda artan vegan, vejetaryen beslenme alışkanlıkları öne çıkabilir. Et yemekten uzak durabiliriz.

 

 

 • DEĞİŞİK KOKULAR PEŞİNE DÜŞEBİLİRİZ!

Kimya sektöründe değişimler oluşabilir. Eğer dünyamıza işkence çektirmeye, petrol, plastik ve sentetik üretimine ve kullanımına son vermezsek koku algımızında değişeceğini söylemek hiç yanlış olmayacaktır. Koku duyumuzun değişmesi birçok açıklanamayan ve hala üzerinde düşünülen hastalıkları da tetikleyebilir. Yine olumlu yanıyla değişik parfümlerin, kozmetik ürünlerin ve doğanın kendi içinde bulunan özlerin, yağların, kokuların daha fazla rağbet göreceğini söyleyebiliriz.

 

 

 • MÜZİK VE SANATTA DEĞİŞİMLER

Radyo ve televizyon ve dijital mecranın gelişiminin artmasıyla farklı sanat kolları ortaya çıkabilir veya doğanın kendisinden gelen melodiler, bizi bilinç altının derinliklerine götürecek enstrümanlar, şarkılar daha fazla ilgi görebilir.

( Bu bölümü yazarken 5 th Element filminde, herkesin uzaydan gelen farklı bir varlığın sesinden etkilendiği sahne aklıma geldi, hatırlar mısınız bilmem!)

Aynı zamanda duyma duyusunda önemli değişimler, ilerlemeler, bilimsel olarak işitme cihazlarında devrimleri deneyimleyebiliriz.

 

 • TEKSTİL VE MODA DA DEĞİŞİMLER

İmalat ve giyim sektöründe devrimler oluşabilir. Smart wear dediğimiz, teknolojiyle kol kola giden yeni alanlar açılabilir. Geri dönüşümlü kıyafetler, doğal gibi algılanan kumaşlar, basit ama işlevsel kıyafetler öne geçebilir. Teknolojinin gelişmesiyle herkes evinde kendi kıyafetlerini yapabilir. Yeni tür kumaşlar, tonlar ve desenlerle buluşabiliriz.

Yine boğa burcu dokunmayla ilgili olduğundan dokunmatik cihazlar, teknolojik adımlar hızlanabilir.

 

EN ÖNEMLİSİ…

Elbette PARA SİSTEMİ… BOĞA burcu astrolojide parayı temsil ettiği için ekonomik düzende büyük değişimler, finansal iniş çıkışlar artabilir. Boğa var olan değerleri, statükomuzu korumak için çırpınıp dururken, Uranüs değişim değişim değişim diye diye sürpriz gelişmelerle bizi sarsabilir. Ekonomik düzende, kurumsal hayatta ve dünya ticaretinde önemli dönüşümler yaşayacağız. Bize finansal güvence sağlayan konulara bakış açımız değişebilir. Kredi kartları borçları, mortgage ödemeleri, bankacılık, vergi sistemi, ev ve binaların yüksek fiyatları, alışveriş, ticaret, döviz özellikle altınla ilgili konularda istikrarsızlıklar, dalgalanmalar, piyasalarda iniş çıkışlar görülebilir. Para bir anlamda el değiştirebilir. Bu döngüde maddiyata bakış açımız tamamen değişecek.

BU 7 yıllık Uranüs Boğa macerasında yeni para birimlerine( bitcoin vs gibi), elektronik alışverişlere, takaslara, yeni alışveriş ve ticaret yöntemlerine şahit olabiliriz.

 

SAĞLIK

BOĞA BURCU dünyayla ilişkimizi, vücudumuzu, zevklerimizi temsil ettiği için sağlığımızda hormonal salgıda, salgı bezlerinde, rahim ve cinsel organlarda, şeker hastalıklarında, lenf bezlerinde, boyun bölgesinde tutulmalarda, boğaz ağrılarında, larenjit, farenjit, yağ kistlerinde, burundan boğaza akıntılarda, ses tellerinde, bademciklerde, tiroitlerde önemli değişimleri ve bu alanda büyük tıbbi ilerlemeleri karşımıza getirebilir.

 

ÖZETLE;

URANÜS’ün BOĞA’ya geçişi, bize yeni yollar ve dersler öğretecek. Boğa yaşadığımız alanı, güvenliğimizi sabit tutmaya çalışırken, Uranüs değiştirmek için her tür taktiği deneyecek. Düşüncelerimizin ve davranışlarımızın eskisi gibi güvenli ve istikrarlı olmadığını görebiliriz. Bize istikrar ve güven sağlayan enerjiler üzerinden  bir kez daha geçmeli, kendimize ve yapacaklarımıza yatırım yapmalıyız.

Güvenlik diye tutturur, dünya için bir adım atmaz, değişime direnirsek o zaman büyük sarsıntılar geçirebiliriz. Kararsızlıklarımız artsa da, korkularımız bizi alıkoysa da kendimiz ve dünyamız için daha iyi bir yapılanma geliştirmeliyiz. Yanlış giden konu ve olayların büyük çöküntü içine gireceği bir döneme gidiyoruz.Global ekonomik devrimin başlangıcı olarak kabul edilecek bu dönemde akışa karşı koymamalı, esnek olmalı, yargılamamalı,uyanış sürecine hizmet etmeliyiz.

ŞİMDİ ŞÜPHE ETMENİN VE KORKMANIN ZAMANI DEĞİL, ŞİMDİ KENDİMİZİ VE DÜNYAMIZI YENİDEN KEŞFETME ZAMANI!

Uranüs’ün burçlar üzerindeki etkisini 04-10 Mart 2019 haftalık yorumlarımda okuyabilirsiniz…

Sevgiyle değişelim….

06 03 2019

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

 • Cevaplamak
  Orhan Resullu
  22:34'de Mart 6, 2019

  Merhaba Hande abla,sizi Kurtlar Vadisi’nden beri taniyorum,izliyorum.Ben ikizler burcuyum ama yukselenimi bilmiyorum yardim edermisiniz?dogum gunum ve saatim 25 mayis 1997 sabah saatlerinde 8 gibi.Abla lutfen yukselenimi soylermisiniz?😐yukselenim de mi ikizler burcum gibi?

Bir Cevap bırakın