Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

9 – 15 Ekim Gezegen Faaliyetleri

9 - 15 Ekim Gezegen Faaliyetleri
Bu yazıyı paylaşın;

Bu hafta oldukça mücadeleci ve bizi zorlayacak haftalardan bir tanesi. Pazartesi günü devreye girecek olan Merkür- plüton karesiyle, düşüncelerimizde ve fikirlerimizde bize söylenenden daha farklı anlamlar arayabilir, diğer fikirlere karşı anlayışsız yapımızla hareket edebiliriz. Derine inmek, olayların kökünü bulmak, gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşabiliriz. Aynı zamanda bir fikre takılıp kalmak, obsesif etkilere sebep olabilir. Kontrolümüz dışında gelişen olaylar hepimizi etkileyebilir.

Salı günü devreye giren Güneş- plüton karesi, otorite figürleriyle, önemli ve güçlü insanlarla yaşayacağımız güç çekişmelerinin habercisi olabilir.Ego savaşları, sürtüşmeler, bazı işlerimizin ve eşyalarımızın bozulması olasılıklardan. Yine dünya Astrolojisinde, bu ikilinin olumsuz açıları yönetimde, ekonomik olaylarda çalkantıları, manipülasyonu arttırabilir. Doğal afetlere ve politik olarak liderlerin, ülkelerin güç çekişmelerine açık bir dönemdeyiz. Diplomatik adımlara her zamankinden daha fazla dikkat etmeli, çıkarlarımızı daha etkili bir şekilde dile getirmenin yollarını bulmalıyız.

 

Yine Salı günü itibarıyla neşe zenginlik ve bolluk temsilcisi Jüpiter Akrep burcuna geçiyor ve Akrep burçları için şanslı bir dönemi başlatıyor. Girdiği alanı genişleten, büyüten Jüpiter Akrep burcunda, gizemi ve karanlık yönleri büyütebilir. Hayatın ve ölümün gizemlerini, gerçekliğini anlamak isteyebilir, derinlere inmekten çekinmeyebiliriz. Jüpiter’in Akrep’te iyileştirici, şifacı yönü bizi güçlü bir değişime itebilir. Metafizik ve ruhsal konulara olan ilgimiz artarken, sezgilerimizi daha etkili bir şekilde kullanmaya başlayabiliriz. Bu etkiyi derinlere gömdüğümüz, çözemediğimiz konuları iyileştirmek için kullanmalıyız. Akrep burcu ortak parasal kazanımları, başkalarının kaynaklarını temsil ettiğinden, aracı kurumlarda, banka konularında, faiz, vergi, stopaj, sigorta uygulamalarında artışlar görülebilir. Cinselliğe olan eğilimimiz artabilir. Mafya işleri, yer altı kaynakları, skandallar, suçların artması, ekstrem durumların ortaya çıkması tetiklenebilir.

Akrep burçları için hayatlarını olumlu açıdan geliştiren ve yönlerini değiştirecekleri bir dönem başlarken, Balıklar, Yengeçler, Oğlaklar ve Başaklar da bu dönemden olumlu etkilenecekler. Sabit burçlar olan Kovalar, Boğalar, Aslanlar Jüpiter’in Akrep burcundaki dolaşımında bazı zorlanmalar yaşayabilirler. Hırslı yaklaşımlar, güç ve iktidar hırsı, bir konunun üzerine fazla düşme veya konuyu küçümseme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden kendilerine meydan okuyan durum ve koşulları kendi davranışlarıyla yaratabilirler. Doğru hamlelerde ve davranışlarda bulunmak Jüpiter Akrep’te önem kazanacak. Sabretmek, doğru mücadele içine girmek, ruh dengemizi sağlamak bu başlayacak 1 yılın en önemli konularından olacak. Türkiye haritasının Güneş’iyle birleşecek olan Jüpiter sanatsal konularda, sportif faaliyetlerde, yaratıcılığa dayalı işlerde, gençler ve çocuklar üzerinde büyümeyi ve gelişmeyi gösterirken, ülkemizin nüfusunda bu sene artışlar görülebilir. Genel olarak ülkece risk almayı, abartmayı, komplo teorilerini ve biraz karanlık olayları seveceğiz gibi görünüyor. Yine ilk başta devreye girecek olan Güneş- Jüpiter birleşimiyle  dini hareketlerin, kurumların daha fazla büyümesi öne çıkabilir. Jüpiter bizim iş, iş veren, ordu, donanma, polis alanımızı temsil ettiğinden, iş ve hizmet sektöründe gelişmeler olabilir. Orduya ayrılacak olan bütçe artabilir. Özellikle 18-19-20-21 ekim tarihlerine dikkat edelim. Ekonomik daralmalar artabilir. Borsa ve finans alanında bazı sıkıntılar oluşabilir. Ticaret olumsuz etkilenebilir. 22 Ekim’de Mars’ın Terazi burcuna geçmesiyle birlikte, zorlanmalara, savaşa, mücadelelere açık bir döngü içine gireceğiz. Ülkemizin bütünlüğüne, sınırlarına dikkat etmeli, yanıbaşımızda olan biten olayların bizleri ve güvenliğimizi olumsuz etkilemesine izin vermemeliyiz. Kasım sonuna kadar dikkat etmeliyiz. Kasım sonu itibarıyla- Aralık ayında diğer ülkelerle olan ilişkiler kopma noktasına gelebilir. Örgütlü suçlar, örgütlenmelerle karşı karşıya gelme olasılığımız yüksek. Uluslararası hukuki davalar, tartışmalar bu süreçte oldukça hareketlenecek.

Çarşamba günü devreye giren Mars- Satürn dik açısıyla, önemli girişimlerimizde ve mücadelelerimizde engeller ve blokajlarla karşılaşabiliriz. Adım atmak kolay olmayabilir. Hayat bizi bir noktada durduruyorsa sinirli ve tepkili olmak yerine sakin ve makul davranmak bize kazandırabilir. Dünyevi bazda bakarsak, mars- satürn olumsuz açıları hükümet ve başımızdaki insanların zorlanmalarını karşımıza getirebilir. Askeri alanda bazı başarısızlıklar, görevden alınmalar, suç oranlarında artış, tarım ziraat, çiftçilik alanında sıkıntıları, doğal afetleri, toplum içinde hastalıkları tetikleyebilir.

Bu hafta Cuma gününü önemli iş görüşmeleri ve toplantıları için kullanabiliriz. Cumartesi günü Venüs Terazi burcuna geçiyor. İkili ilişkilerimize ve özel hayatımıza odaklanabiliriz. Sevdiğimiz insanlarla olan ilişkilerimizde daha uyumlu bir dönem içine giriyoruz. 3 hafta boyunca ortaklı işlerimizin üzerine eğilebilir, diğer insanlarla iş birliği içinde olmaya özen gösterebiliriz.

Pazar günü Merkür- Uranüs karşıtlığıyla çabuk tepki vermeye açık olacağız. Sıkılganlıklarımız yüksek olabilir. Kendimizi ifade ederken daha dikkatli olmaya çalışalım.

Herkese iyi bir hafta diliyorum…

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın