Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

16 Şubat 2022 Dolunay

Bu yazıyı paylaşın;

ŞOV YAPMA!

16 Şubat Çarşamba günü 19:56’da Aslan burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor ve hemen akabinde Venüs ve Mars kavuşumu devreye giriyor.

Aslan burcu özellikle risk almayla ve girişimcilikle, coşkulu hareket etmekle bağlantılıdır. Sahne sanatları, oyunculuk, tiyatro, eğlence mekanları Aslan burcunun yönetimindedir. Dünya astrolojisi tarafından baktığımızda liderler, yöneticiler ve politikanın da Aslan burcu ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu Dolunayda Dünya liderlerinin vereceği kararlar çok konuşulabilir. Ego savaşlarına, gösterilerine açık olacağız.

Aynı zamanda gençler, çocuklar, çocukların eğitim hayatı, oyuncaklar, satış pazarlama alanları, eğlence sektörü bunlarla ilgili konu ve olaylar önemli olabilir. Borsa Aslan burcu yönetiminde demek ki bu Dolunay bu konuları hayatımızda daha fazla ön plana çıkartacak. Tüm Dünyada Borsa alanında sorunlar ve zorlanmalar görülebilir.

Mundane Dünya astrolojisinde Aslan Takımyıldızı (ADHEFERA), kraliyet olaylarıyla, özellikle kralların ve kraliçelerin yükselişi veya ölümü, kraliyet ailesinden haberler, devlet başkanlarının seçilmesi veya ölümü, suikastlar, ayaklanmalar ve katliamlar, para birimi ve borsa, Vatikan ve Avrupa Birliği ile ilişkilidir.

Yine bireysel olarak baktığımızda bu dolunay zamanı egomuz artabilir ya da bize birilerinin diş göstermesi söz konusu olabilir. Aşırı gururlu ve olayları dramalaştıran bir yapıyla ele alabiliriz. İlişkilerimizde rahata ermek için büyük beklentilerden mümkün olduğunca kaçınalım. Hayatımızı idare etmek, kapasitemizi yükseltirken inisiyatif alan coşkun yapımızı ön plana çıkaracağız.

Dolunayın haritasını çıkarırsak tam oluşma saatinde yükselenin Başak olduğunu ve yöneticisi Merkür’ün 5. evde toplandığını görüyoruz. Başak burcu iş, işveren, sağlıkla ilgili konuların önemli olduğunu bize anlatır gibi. Bu Dolunay zamanı çocuklar ve gençler, onların eğitim konuları ön planda olacak. Aynı zamanda toplumda biraz fanatikliğin, takıntıların arttığı bir dönem olabilir. Değişken hava şartları, sert rüzgarlar ve zarar verici bazı sonuçlar da karşımıza gelebilir. Ankara’ya göre çıkarttığımız haritanın yükselen derecesi tam dip noktamıza düşmekte, hem etrafımızda olup biten olaylarla ilgili olarak hem de kendi topraklarımız, iç meselelerimiz, sınırlarımızla ilgili alanlarda önemli olacak.

Gazeteciler, sanatçılar, medya insanları, eğitmenler bu süreçte bazı olumsuzluklar yaşayabilir. Onlarla ilgili haberler alınabilir. 1 Şubat’ta oluşan Yeniay gibi bu Dolunayın da 12. ev dediğimiz kapalı bir alanda oluşması dikkat çekiyor. 12. ev hastaneler, hapishaneler, huzur evleri, barınaklar, yaşlı kitlelerle çok bağlantılı ve bu dönem hastanelerle ilgili konu ve olaylar hızlanırken hapishaneler ile ilgili önemli olaylar karşımıza gelebilir. Perde arkası olaylar yaşanabilir. Ay 12. evde bir Dolunaya ya da bir tutulmaya gittiği zaman gizli saklı olaylar ortaya çıkar. İş, işveren, belediyeler, sendikalar veya sağlık alanında önemli skandalvari birtakım konu ve olaylara açık olacağız.

Venüs ve Mars kavuşumu bireysel olarak baktığımızda olumlu bir görünüm veriyor. Kadın ve erkeğin hayata aynı noktadan bakabilmesi, güvenli bir ilişkiyle yollarına devam etmesi anlamına gelebilir. Ama dünya astrolojisinden baktığımızda boşanma ve iş anlaşmazlıklarının arttığı bir dönemi temsil ediyor. Özellikle anlaşmalar, ihlaller ya da yasadışı birliktelikler, skandallar ve miras davaları ya da müsriflikle ilgili konular artabilir. Venüs ve Mars kavuşumu Türkiye haritasında 7. ev dediğimiz alanda oluşuyor. Demek ki Dolunay zamanı diğer ülkelerle ilişkilerimiz, ticari iş birliklerimiz mercek altında olacak.

Dolunay zamanı duygularımız oldukça hassas olabilir. Ego şişkinlikleri, sen benim kim olduğumu biliyor musun tarzında söylemler, toplumsal baskılara karşı çıkılacak bireysel çıkışlar öne çıkabilir. Olumlu tarafını göz önünde bulundurursak bu Dolunay ateş enerjisini, hayatla mücadele etme, etrafımızdaki olayları idare ve kontrol etme dürtümüz yüksek çalışacak. İyimserliği besler, girişimcilik yönümüzü çalıştırır, dürüstlükle hareket edersek Ay’ın Güneş’ten aldığı ışığı kendi hayatlarımızda en olumlu şekilde yansıtabiliriz. Bu Dolunay sırt ve omurilik sorunları, duruş bozuklukları, dolaşım sıkıntıları, varisler, damar ağrıları, kalp ve tansiyon gibi sorunlara dikkat edelim. Dalak bölgesi şişkinlikleri ve ağrıları, ateşli hastalıklar bünyemizi zorlarken, kendimize eğlence yaratacak alanlara daha fazla zaman ayıralım. Herkese farkındalığı yüksek keyifli bir Dolunay dilerim.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    Leo
    15:34'de Şubat 17, 2022

    Emeğinize sağlık

Bir Cevap bırakın