Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

11 – 17 Temmuz 2016 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Bu hafta  itibarıyla aşk ha yatınız hareketleniyor. Venüs aşkta , çocuklarınızla veya yaratıcılıkla ilgili konularda ilişkilerinizi düzelterek, güzelleştirecek. Ancak venüs aslan burcunda gösterişli ve tutkulu duygularınızı ortaya çıkartacağından, sevdiğiniz insanın yaklaşımlarını kolay kolay beğenmeyebilirsiniz. Sizi sevdiğine ikna etmesi zor olabilir. Bir yandan da önemli organizasyonlar, partiler devreye girebilir. Çocuğunuza olan yaklaşımınız sıcak ve içten olabilir. Perşembe günü itibarıyla aşk hayatınızda duygularınızı dile getirebilir, sorunlarınız varsa çözüm bulmakta zorlanmayabilirsiniz.Yine sanata, spora ve yaratıcılığa dayalı işlerinizde gösterişli ve  zevkli yönlerinizi ortaya koyacaksınız. Haftasonu  aşk hayatınızda güzel konuşmalar, paylaşımlar sizi beklerken, bir taraftanda aile hayatınızda  sıkılganlıklarınızın veya kafanıza göre davranma isteğinizin arttığını göreceksiniz.


BogaBoğa Burcu:

Bu haftabaşı  beklenmedik toplumsal konuların, kariyer konularının hayatınızda birtakım tepkilere, isyankarlıklara sebep olmasına izin vermemeye özen gösterin. Özel hayatınız daha rahat etkiler altında olacaksınız. Salı günü itibarıyla ailevi konular, yuvanızla ilgili konulara odaklanacaksınız, kendinizi evinizde mutlu hissedeceksiniz. Ev bağlantılarınız kuvvetleniyor. Evle ilgili konularda tadilat, tamirat, boya-badana işleri, dekorasyon işlerine girişmek için de uygun bir süreç olacak. Perşembe günü itibarıyla evle ilgili ticari işler devreye girebilir. Yani gayrimenkul alım, satım, kiralama, bu işlerden kazanç sağlama gibi etkileriniz önem kazanıyor. Cumartesi günü aile büyüklerinizle konuşma ve anlaşma etkileriniz hızlanabilir, bir yandan da anlık tepkiler, sürtüşmeler yakın çevre ilişkilerinizde ve iletişimsel konularda sizi biraz zorlayabilir. Eğer ev almayı düşünüyorsanız ya da özel hayatınızla ilgili önemli adımlar atmak istiyorsanız, parasal konularda destek göreceğiniz haftasonundan faydalanın.


İkizlerİkizler Burcu

Bu haftabaşı, düşüncelerinizi aktarırken, paralı bir iş yaparken, ani, sivri çıkışlardan, kafanıza göre hareket etmekten uzak durun, anlık kararlar almamaya özen gösterin.

 

Salı günü itibarıyla yakın çevre, akraba ve kardeşlerinizin hayatına daha fazla önem vereceksiniz. Onlarla olan bağlantılarınızı daha da kuvvetlendireceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Birkaç gün sonrasında Merkür’ün de bu alanlarınızı ziyaret etmesiyle beraber, onlarla bir araya gelebilir, iletişiminizi yüksek tutabilir, kısa planlar yapabilirsiniz.Cumartesi günü parasal konularda dikkatli olun.  Bir yandan da iletişim, satış, reklam, pazarlama işindeyseniz de güzel anlaşmalar ve gelişmeler söz konusu olacak. Haftasonu çalışıyorsanız iş hayatınızda kendinizi etkin bir şekilde ortaya koyabilecek, hırslı yapınızla üstesinden gelmeniz gereken işlerinizi kolaylıkla başaracaksınız.YengecYengeç Burcu
:

İş hayatınızdaki konuşmalara, tavırlara, hafta başında dikkat etmeniz gerekebilir. Bir yandan da aşk hayatınızda sevdiğiniz insanın birtakım tavırlarından hoşlanacak ve onunla beraber hareket etmekten mutluluk duyacaksınız. Salı günü itibarıyla parasal konularda olumlu etkiler devreye giriyor. Keyfi harcamalarınız bir müddet boyunca gündemde olacak. Para kazancınız artabilir, parasal konularda iyi ilişkiler içine girebilirsiniz. Özellikle Perşembe gününden sonra parayı idare edebilme ve kazanma becerinizin artacağına şahit olabilirsiniz. Parasal konularda pratik çözümler işinize yarayacak. Gelirlerinizi daha fazla arttırmak için yeni yollar bulmanın çaresine bakacaksınız. Cumartesi günü iş ve kariyer hayatınıza dikkat edin. Başınıza buyruk davranma isteğiniz özellikle iş yaptığınız insanlarla olan bağlantılarınızda birtakım sıkıntı ve problemlere neden olabilir.


AslanAslan Burcu:

Bu haftabaşı tatilde veya seyahatteyseniz beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsiniz. Planlarınızda aksilikler ve ertelenmeler oluşabilir. Bu süreçte sinirli olmamaya ve ilginizi daha fazla ailenize yöneltmeye önem verin lütfen. Salı günü itibarıyla kendinizi iyi hissediyorsunuz. İlişkileriniz önem kazandığı için kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzunuz da artabilir. Kendinize olan güveninizle, dış görüntünüzde ve giyim tarzınızda size moral verecek değişiklikler yapmak da önem kazanacak. Kendinize yeni bir imaj verebilir, saçlarınızı değiştirebilirsiniz ya da estetik birtakım uygulamalar içinde de daha fazla güzelleşmek arzusuyla hareket edebilirsiniz. Perşembe gününden sonraki 2 haftalık dönemde  kendinizi ifade edebilme ve başkalarını ikna edebilme yeteneğiniz bir anlamda artıyor. Organizasyonlar yapmaya bayılacaksınız. Hayatınızla ilgili verdiğiniz kararları konuşmak, başka insanlara aktarmak önemli olacak. Haftanın son iş gününde yani Cumartesi günü  kendinizi öyle güzel ve öyle etkili bir şekilde ifade edeceksiniz ki gireceğiniz çevrelerde dikkatler kolaylıkla üzerinize çekilecek. Güzel anlaşmalar ve tekliflerle de karşı karşıya gelebilirsiniz.


BasakBaşak Burcu:

Bu haftabaşı parasal konularda, sosyal ortamlarda dikkatli adımlar atmalısınız. Özellikle bir kulübe üye olacaksanız, bir aidat ödeyecekseniz sıkılgan, sinirli, biraz tepkisel davranabilirsiniz ama iletişimsel işlerinizde güzel başarılar yakalamanız da söz konusu. Salı günü itibarıyla gerek ikili ilişkilerinizde, gerek sosyal ilişkilerinizde geri planda durmak önem kazanabilir. Aşk ilişkilerinizde kendinizi kurban etmeye ya da sorunların yüzeye çıkmasına dikkat edin. Seyahatle ilgili konularda da karar verememekten kaynaklı olarak işleriniz ve hazırlıklarınız yavaşlayabilir. Perşembe günü itibarıyla  yalnız çalışmak, çok fazla kalabalıklar içinde bulunmamak size daha fazla avantaj sağlayacak. Zihinsel yeteneklerinizi bu süreçte geliştirebilirsiniz. Cumartesi günü işle ilgili konularda, size söylenilenleri kolaylıkla kabul etmeyebilir ve kendi kafanıza göre davranabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizle aranıza bir para meselesi girebilir. Bu meselenin ilişkilerinizi bozmasına izin vermeyin.


TeraziTerazi Burcu:

Bu haftabaşı fikirsel olarak birtakım zorlanmalar içinde olabilirsiniz. Özellikle iş ortağınızla bazı noktalarda anlaşmanız kolay olmayacak. Özel hayatınızda da toplum önünde ya da kalabalık ortamlarda sevdiğiniz insanla aynı fikirleri paylaşmıyorsunuz. Salı günü itibarıyla sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla olan paylaşımlarınız artıyor. Gireceğiniz yerlerde, bulunacağınız davetlerde, aktivitelerde, organizasyonlarda gözler üzerinize dönecek. Sevdiğiniz arkadaşlarınızla bir arada olmak size mutluluk verecek. Birkaç gün sonra bu alanlarınıza Merkür’ün temasıyla arkadaşlarınızla sosyal çevrenizdeki görüşmelerinizi ve konuşmalarınızı arttıracaksınız. Cumartesi günü kafanıza göre davranma isteğiniz yüksek. Sizi kısıtlayan, özgürlüğünüzü bir anlamda aşağıya çekmeye çalışan insanlara karşı çok çabuk tepki verebilirsiniz. Yine de haftasonu da dahil olmak üzere iş hayatınızda yaptığınız işlerin karşılığını maddi olarak alabilirsiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Bu haftabaşı iş hayatınızda bazı konuşmalarınızda sizi harekete geçirici önemli konu ve olaylarda daha farklı tepkiler vermeniz mümkün. Günlük hayatınızın akışında değişik ve farklı olan ne varsa daha fazla dikkatinizi çekecek. Salı gününden sonra kariyer ve iş hayatınızda ilişkilerinizi kullanabilirsiniz. Bu ilişkiler size fayda sağlayacak. Bir yandan ücretinizi yükseltmek, prim ve zam almak istiyorsanız bütün bunları üstlerinizle konuşabilirsiniz. Perşembe gününden  sonra kariyerinizde önemli konuşmalar, görüşmeler, bir yandan önemli fikirler ön plana çıkacak. İki-üç haftalık dönemde tam anlamıyla kariyerinize yoğunlaşabilirsiniz. Cumartesi günü iş hayatınızda başkalarını şaşırtabilirsiniz. Her zaman yaptığınız işlerin dışında davranma, rutinin dışına çıkma, farklı konu ve olaylardan hoşlanma gibi durumlar, süregelen ilişkilerinizde birtakım marazlara neden olabilir. Yine bu tarihte yabancılarla yapılacak işlerinizde güzel gelişmeler, kariyerinizle ilgili konularda da önemli anlaşma ve görüşmeler devreye giriyor.


YayYay Burcu:

Bu hafta başı riskli işlerden kaçınmalısınız. Salı günü itibarıyla dış seyahatler yapmak isteyeceksiniz. Yabancı ortaklaşa girilecek işlerden, eğitimle ilgili konulardan olumlu etkileniyorsunuz. Uzun yolculuklardan, öğrenmekten keyif alacağınız bir dönemde olacaksınız. Yabancılarla yapılacak işler, yayıncılıkla ilgili konular, yasal konulardan yana da şansınız yüksek. Süregelen bir davanız varsa bu tarihten sonra güzel haber alabilirsiniz. Ayrıca merkür’ün bu alanlarınızı ziyaret etmeye başlamasıyla eğitim ve bilgi almaya yönelik aktiviteler açısından harika bir dönem olabilir. Kariyerinizde ilerlemenize yardım edecek kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Cumartesi günü  uzakta bir iş seyahatindeyken, eğitimsel bir alanda bulunurken ya da dış mekânlarda; bir insanla karşılaşabilir, âşık olabilirsiniz. Yine bu tarihte parasal konularda dikkatli olun.Oglak
Oğlak Burcu:

Bu haftabaşı, aile hayatınızda sıkılganlıklarınız yüksek olabilir. Farklı konu ve olaylar daha fazla ilginizi çekebilir. Her zamankinden daha farklı davranabilirsiniz ve rutinin dışına çıkabilirsiniz. Yine de sosyal çevre ortamlarından bulunacağınız yerler, ortamlar sizi harekete geçirebilir ve kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olabilir. Salı günü itibarıyla ortaklaşa parasal konular ön plana çıkıyor. Harcamalarınız, yatırımlarınız, alışverişler, kredi ve borç alışverişleri gibi konularda yaşadığınız sıkıntı ve problemler varsa bunları doğru üslupla halledebileceksiniz. Perşembe günü  itibarıyla kafanız parasal konulara yönelik çalışacak. Finansal konuları konuşabilir, planlayabilirsiniz. Başkalarıyla iş konusunda finansal ortaklıklar yapabilirsiniz, projelerinize destek alabilirsiniz. Tek başınıza hareket etmeniz zor görünüyor. Hayatınızda gerekli parasal ve finansal değişiklikleri yapmak için de yine radikal kararlar gündeme gelebilir. Parasal sorunlarınıza çözüm üretmek daha kolay olacak. Cumartesi günü sevdiğiniz insanla aile ortamlarında anlaşmazlıklar oluşabilir. Birbirinize karşı çok kırıcı olmadan, var olan ilişkinizde ortaya çıkan birtakım sıkıntı ve problemler varsa bunları çözmeye çalışarak ilerlemek önemli olmalı.


KovaKova Burcu

Bu haftabaşı hırslı, çalışkan ve kendini gösteren yapınızla  hareket edeceksiniz, bir yandan da yakın çevrenizdeki insanlar, gerginliklerinizi ve sinirinizi diğer insanlardan daha fazla hissedebilirler. Salı günü itibarıyla artık özel hayatınıza odaklanıyorsunuz. Ortaklaşa girişimleriniz açısından  uygun bir dönem. Eşiniz ve ortağınızla ilişkiniz güçlenecek. Tartışmalı olduğunuz kişilerle hatta düşmanlarınızla bile ilişkilerinizi düzeltme şansınız yüksek olacak. Perşembe günü Merkür’ün de bu alanlarınızı ziyaretiyle ikili ilişkilerde strateji geliştirmek, bilinçli davranmak size kazandırabilir. Satış stratejileri geliştirebilirsiniz, önemli konuşmalar, önemli ortaklaşa iş anlaşmaları devreye girebilir. Danışmanlık ve tavsiyeler almak, ilişkileriniz konusunda size olumlu adımlar attırabilir. Cumartesi günü yakın çevrenizde iletişim, satış, reklam, pazarlama, tanıtımla alakalı konularda farklı davranmak isteyeceksiniz. Bir arada bulunduğunuz kişilerle olan bağlantılarınızda birtakım sıkıntı ve problemler oluşabilir. Çok kolay tepki vereceksiniz. Bu yüzden iletişim halinde olduğunuz insanlarla, yakın çevrenizle olan bağlantılarınıza bu süreçte dikkat edin. Yine yakın çevrenizin sağlığıyla ilgili konular da önem kazanacak.


BalikBalık Burcu:

Bu hafta Salı günü itibarıyla iş alanlarınızı, hizmet alanlarınızı daha fazla önemseyeceksiniz. Beraber çalıştığınız insanlarla olan bağlantılarınızı kuvvetlendirebilirsiniz, aranızda birtakım sıkıntı ve problemler varsa bunları çözmek için harekete geçebilirsiniz. Perşembe günü itibarıyla daha fazla iş konuları önem kazanacak. Konuşmalar, görüşmeler içine girebilirsiniz. Bazı konularda kafanız çözüme yönelik çalışacak. Sağlığınızla ilgili konularda kontrollerinizi yaptırabilirsiniz. Haftasonu harcamalarınız yüksek olabilir. Eğlence hayatınız, aşk hayatınız için yapacağınız harcamalar konusunda biraz sinirli ve agresif davranışlar sergileyebilirsiniz Bu Cumartesi itibarıyla iş hayatınızda yapmanız gerekenleri kolay bir şekilde devreye sokacaksınız. Pazar günü harekete geçmeniz gereken konularda kendinizi iyimser, mutlu ve keyifli hissedeceksiniz. Seyahatle ilgili konular öne çıkabilir. Sevdiğiniz insanla beraber yapacağınız seyahatler bu hafta sonunda sizi mutlu kılacak.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın