Güncel Yorumlar Semadan Haberler

28 Ocak Dolunayı – Hande Kazanova

Bu yazıyı paylaşın;

EGO, CESARET VE ANLAŞMAZLIKLAR!

28 Ocak Perşembe günü saat 22:16’da 09 derece Aslan burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Aslan burcunda gerçekleşen bu Dolunayda ilgi ve algımız dünya liderlerine, yöneticilere, patronlara kayabilir. Aslan burcu, RİSK ALMA, VE GİRİŞİMCİLİK le bağlantılıdır. Aynı zamanda cesaret, eğlence ve sosyallik onun yönetimindedir. Aslan burcunun yönettiği alanlara bakarsak aşk, keyif, sahne sanatları, oyunculuk, tiyatro ve eğlence mekanları, çocuklar, gençler, eğitim ve organizasyonlarla bağlantılı olduğunu görürüz. Bu dönem sosyal organizasyonlar artabilir. Egomuz, yönetme isteğimiz, tanınma ve kendimizi gösterme isteğimiz yüksek çalışabilir. Çocuklar ve onların gelişime, eğitimine yönelik kanun ve kurallar devrede olabilir. Oyunlar, oyuncaklar, satış pazarlama alanları öne çıkacak.

Bu Dolunayda hırslarımız kuvvetli olacak. Mücadele etme arzumuz öne çıkarken, öfke kontrolüne özen göstermeliyiz. Kazalar, şiddet eğilimi duygusal yönden bizi zorlayabilir. Yanıklara, kesiklere, kazalara ve sakarlıklara karşı dikkatli olalım. Ay’ın Jüpiter’le karşıt açısında umutlu, mutlu olabiliriz. Kendimize olan cesaretimiz yüksek olabilir. Kibarlık ve yücegönüllülük zayıflık olarak anlaşılabilir, aşırı güvenli yapımızla gizli kalması gerekenleri es geçmemeye çalışmalıyız. Yoksa kendimizi skandalların içinde bulabiliriz. Risk almayı seveceğiz ama sonuçları düşünmeden hareket edebiliriz.

Venüs’ün Plüton’la birleşimi, çekiciliği, ilişkilerde manyetik çekimi arttırırken, bu dönem karşımıza güçlü, dönüştürücü, manyetik ve karmik ilişkiler çıkabilir. Manipülatif ve yönlendirici etkilere, kıskançlık ve baskı kurma gibi durumlara dikkat etmekte fayda olacak.

Dolunay HYGEİA  astreoidi ile birleşiyor. Sağlıkla ilgili, hijyenle ilgili çok önemli bilgiler içeren Hygeia astreoidi bu konuların yine gündemimizde olacağını anlatır gibi. Diğer taraftan hem Mars, hem de jüpiter’le olan karşıt açısı, sosyalliğin artabileceğini, bazı konuları önemsememiz gerekirken disiplini sağlamakta zorlanacağımızı gösteriyor.

Bunların hepsi bireysel etkiler şimdi bir de Dünya ve Türkiye alanında bu Dolunay’ı değerlendirelim.

28may-dolunayi

Ankara’ya göre çıkartılmış haritada Terazi burcu yükseliyor. Buradan Ankara’ya göre konuların daha çok İlişkiler, diplomatik adımlar, adalet üzerine yoğunlaşacağını söyleyebiliriz.. Yöneticisi venüs oğlak burcunda 4. Eve yerleşmiş. Toprak, toprak sahipleri, tarım, arazi, ürünler, binalar, sınırlar, çitfçilik, madenler, muhalefet ve güvenlik konularında önemli konulara ülkece odaklanabiliriz. Yine burada yerleşmiş olan VENÜS- PLÜTO KAVUŞUMU bu alanlarda depresyonu veya yozlaşmayı, gizli ilişkilerle, skandalları açığa çıkarabilir. Burası aynı zamanda Muhalefet alanı olduğu için muhalefet ayağında bazı zorlanmalar, skandallar ve sorunlar görülebilir. Çıkar ve güç elde etme çabasının artacağı zamanlar içindeyiz. Dolunay haritanın 11. Evinde yerleşiyor. Parlemento, meclis, yasama organları, yasalar, ülkenin dost ve müttefikleri alanında gerçekleşmesi, hassaslıkların, duygusal kararların bu alandan geleceğini bize anlatır gibi. Gençler, çocuklar, eğitim, eğlence mekanları, avmler, parklar, bize keyif veren konu ve olaylarla ilgili kararlar önemli olacak, meclisten bununla ilgili yasalar ve kurallar gelebilir. Bu kurallar ülkece bizi maddi yönden sıkıştırabilir.

Ne olursa olsun, Mars’la bir kare açı içinde gerçekleşen Dolunay tartışmaları, kavgaları, gergin ortamları, yöneticilere yönelik saldırıları öne çıkarırken, Askeriye de  ölümler olabilir. Ay’ın mars’la olan açısında halkta agresif etkilerin artacağını söyleyebiliriz. Patlamalar, yangınlar, kan davaları, cinayetler, kazalara artabilir. Yine ateşli hastalıklara dikkat etmemiz gerekebilir. Yine sabit burçlarda oluşan Dolunay ve yeniaylarda, tutulmalarda yer hareketliliği, yanardağ hareketlenmeleri, doğal afetler, depremler görülebilir.

Geçtiğimiz haftadan devrede olan Mars- Jüpiter karesiyle, finansal alanda zorlanabiliriz. Harcamalar ve ödemeler dengesinde sıkıntılar, açıkların artması söz konusu olabilir. Dini alanlara saldırılar, din adamlarına, hukuk ve yargıçlara yönelik saldırılar artabilir.

28ocakdolunayi

Türkiye haritasına baktığımızdaysa bu dolunayın 2. Ev denk geldiğini görüyoruz. Ekonomi, devlet hazinesi, gelirler, banka, borsa, mali kurumlar önem kazanacak. Hazineye ve halkın gücüne odaklı olacağız. Vergi ve faizlerle ilgili konularda önemli kararlar alınabilir ve bu kararlara göre döviz, altın ve emtiada iniş, çıkışlar beklenebilir.

Her ne kadar zorlu açılar var olsa da Bu Dolunay içimizdeki ateşi, güçlü, risk alan yanlarımızı doğru beslemeli, oluşan olaylar karşısında öfkemize tutunmak yerine, hayat enerjimizi arttıracak kişilerle bir arada olmaya çalışmalıyız.

Herkese keyfini süreceği ve istediklerini gerçekleştireceği bir dolunay diliyorum…

Hande Kazanova
Dip. A.S.A, İsar Cap, member of Opa, MAPAİ

Kaynak: Öner Döşer Dünya astrolojisi Türkiye,

Mundane Astrology Raphael, c.e.o Carter

 

 

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın