Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

30 Mayıs – 05 Haziran 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

YENİAY: ESKİ KONULARI ÇÖZELİM!

Pazartesi günü saat 14:30 itibariyle İkizler burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. İkizler burcu bilgi, ticaret, haberleşme, taşımacılık, eğitim, seyahatler, öğrenim, gazetecilik, araştırma, bilgi, veri konularıyla ilgilidir. Yakın çevremizle beraber hareket etmek isteyeceğimiz, meraklı yapımızın ön plana çıkacağı bir yeniay bizi bekliyor. Bu saydığım alanlarda hızlı ilerlemeler kaydetmek isteyebiliriz.  Ama yeni ayın yöneticisi Merkür Boğa burcunda hala geri harekette bulunuyor. Bu yeni ayda her ne kadar olaylar bizi hızlı şekilde harekete geçirmeye çalışsa da aslında kendimizi güvene almak istediğimiz konularla ve parasal meselelerle ilgili olabiliriz. Bazı sorunlarla, sıkıntılarla karşılaşma ihtimalimiz yüksek. Bazı zamanlar elimizin, kolumuzun bağlı olduğunu göreceğiz bazı zamanlardaysa yanlış hareket etmek zorunda kalacağız. Yeniliklerden ziyade yarım kalmış, eski konuları tamamlamak, yeniden ele almak ve finalize etmek için bu yeniayı kullanabiliriz.

Bu yeniay 4 kraliyet sabit yıldızından bir tanesi olan Aldebaran ile birleşecek. Doğunun gözcüsü olarak geçen bu sabit yıldız zenginlik ve başarı getirir. Askeri konularda, ticari faaliyetlerde, hayatımızı yönetmemiz gereken alanlarda güzel sonuçlar almamızı sağlar. Aynı zamanda iletişim, medya, televizyon, konuşma, yazma, her tür bilginin akışıyla çok bağlantılıdır. Kendini yazılı ve sözlü ifade etme konusunda kişiye çok büyük yetenekler verir. Ama dürüst ve ahlaklı davranmak koşuluyla.

O yüzden kafanızda her ne plan varsa, ticari faaliyetlerinizde, hayatınızla ilgili konularda dürüst ve ahlaklı olmaya özen gösterin. Çünkü ilk başta her şey sizin tarafınızdaymış gibi görünür, size çok güzel yol verir, insanları çok rahat ikna edersiniz, çok rahat bir şekilde ticari becerilerinizi, girişimlerinizi ortaya koyarsınız ama eğer içinizde başkalarına söylemediğiniz, kendinize bile itiraf edemediğiniz, kendinizi ve çevrenizi kandırdığınız konular varsa sorunlar baş gösterebilir. Bu yeniayın yöneticisi Merkür’de Algol dediğimiz şiddetli bir takım yıldızla birleşiyor. Daha öncesinde 19 Kasım ve 16 Mayıs’ta oluşan tutulma da Algol ağırlıklı bir tutulmaydı. Algol inatçılıkla, tutkularla çok bağlantılıdır. Aynı zamanda finansal astrolojide Algol çok önemli bir takım yıldızıdır. Genelde Güneş’le, Ay’la, Merkür’le şans noktasıyla birleştiğinde kişinin zaman içerisinde alaşağı olması, doğru finansal çözümler üretememesi, hırslarından dolayı yaşayacağı kayıpları, iflasları gösterir. Şimdi Merkür bu noktaları tetiklemeye başlıyor ve düzeldiği zamanda tetiklemeye devam edecek.

Türkiye’nin başkentine göre çıkardığımız haritada Terazi burcu yükseliyor. Terazi burcu ilişkileri, iş birliklerini, hukuku, adaleti ve siyaseti temsil eder. Yani önümüzdeki bu yeni ayla beraber atılacak siyasi adımların, uygulanan politikaların önemli olacağını söyleyebiliriz. Bu siyasi adımlar nereden gelecek? Daha çok diğer ülkelerle yapılacak ticari anlaşmalar alanında, ödemeler, dış borçlar alanında olabilir. Vergilerle ilgili konular, aynı zamanda ödemeler, faizlerle ilgili konuların ele alınacağı bir yeni ay bizi bekliyor. Buralarda durum ve olayları toparlamak, yeniden ele almak isteyebiliriz.

Uzun mesafeler, turizm, göçler, mülteciler, yüksek eğitim, ticaret, uluslararası ticaret, ithalat-ihracat, uzaktaki ülkelerle girişimlerimiz, hukuki konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bu yeni ayla beraber önümüzdeki 15 gün gözümüz Dışişleri Bakanlığı’nda olabilir. Dışişleri Bakanlığı gerek ülke işlerinde gerek mültecilerle ilgili konularda, turizmle ilgili alanda ithalat-ihracat, diğer ülkelerle ilişkilerimiz alanında önemli girişimlerde bulunabilir ya da önemli kararlar almak durumunda kalabilir veya bu konularda harcamaların, vergilerin ve yeni düzenlemelerin devreye girdiğini görebiliriz. Harcamalarımız bu alanlara yüksek olabilir.

Türkiye’nin kendi haritasına baktığımızda 12. ev dediğimiz kapalı alanına gizli saklı, perde arkası olayların devrede olduğu bir alana düşüyor. O yüzden şartlar ve koşullar çok fazla elimizde olmayacak. Önemli girişimlerimiz varsa, değişimler yapmak istiyorsak ülkece aslında çok da bu değişimlerin destekli olmayacağı bir yeni ay içerisinde olacağız. Mecliste yaşanacak bazı gerilimler bu girişimlerde sorunları karşımıza getirebilir. Hastaneler, hapishaneler, salgın hastalıklar, barınaklar daha zor durumda olan insanların yaşam alanları ve diğer ülkelerden gelecek haberlerin devreye girdiği bir yeni ay bizi bekliyor. Petrol, yan ürünler aynı zamanda içki ve ilaçlarla ilgili konularda da önemli kararlar alınabilir. Ya da bu alanlarda meclisten önemli kararlar devreye girebilir. Öğretmenlerle, eğitmenlerle, gazetecilerle ilgili önemli bazı kararlar da alınabilir.

Pazartesi gününe bu yeni ay etkisiyle başlayacağımızı söyledik, Cuma günü Merkür düzeliyor. Merkür 10 Mayıs itibariyle İkizler burcunda geri hareketine başlamıştı. 24 Mayıs’ta Boğa burcuna geçerek gerilemesine devam etmişti. Şimdi Boğa burcunda Merkür düzelecek ama 13 Haziran’a kadar yine kritik noktalardan geçişini yapacak. Haziran ayının ilk haftası gerçekten hareketli, kızgınlıklar ve tepkilerle dolu, rekabetin iyice kızıştığı önemli bir hafta olarak görünüyor.

Pazar günü ise Satürn gezegeni geri hareketine başlayacak. Önümüzdeki 5 ay boyunca bize disipline olduğumuz, önemli dersler ve sorumluluklar üstlendiğimiz alanlarda ertelenmeler, gecikmeler ve sıkıntılarla karşılaşabiliriz.

30 Mayıs – 05 Haziran Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Sevgili Koç ve yükselen Koçlar, yeni ayla haftanız başlıyor. Siz bu yeni ayı yakın çevre ve iletişim alanlarınızda yaşayacaksınız. Girişimcilik yönünüzün çok önem kazandığı, kendinizi ispat etmek istediğiniz, yakın çevrenizle beraber her tür konuda harekete geçmek istediğiniz bir dönem. Ama bu yeni ayla beraber içinizdeki dürtülerin hızlandığını göreceksiniz. Sosyal medya, iletişim, satış, pazarlama, yazılım sektörü alanlarında bir işiniz varsa önemli bazı kararlarınızı devreye sokmak istiyor olabilirsiniz. Bu kararlar Merkür gerilediği için parasal konular yüzünden yarım kalabilir, ertelenebilir. İlla ki başlatacaksanız bu alanlarda bazı problemlerle yüzleşmeniz gerekebilir. Beklemeye çalışın çünkü 3 Haziran’da Merkür düzeldikten sonra kafanızdaki planları çok daha rahat bir şekilde hayatınızın merkezine alabilirsiniz.

Hafta ortası itibariyle birkaç gün boyunca evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla ağırlık verirken hafta sonu keyif sizin için önemli olacak. Aşka, keyfe, mutluluğa, size keyif verecek her tür konuya daha fazla ilgili olacaksınız.  Cumartesi günü Satürn geriliyor, Satürn sizin sosyal çevre ve arkadaşlık alanında hareket etmekteydi. Hangi arkadaşlarınızın sizin hayatınıza hizmet edip etmediğini gördüğünüz bir süreç geçiriyorsunuz. Satürn’ün bu alanlarınızda geriliyor olması bazı organizasyonlarda, bazı arkadaşlık ilişkilerinizde ya da arkadaşlarınızla girişeceğiniz işlerde yavaşlamalara, ertelenmelere neden olabilir.


BogaBoğa Burcu:

Sevgili Boğa ve yükselen Boğalar bu Pazartesi oluşacak yeni ay para alanlarınızda gerçekleşiyor ve yeni ay etkisiyle haftaya giriş yapıyorsunuz. Para ile ilgili konularda ticari becerilerinizi ortaya koymak isteyebilir, konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırabilirsiniz ama unutmayın ki bu yeni ayın yöneticisi Merkür sizin burcunuzda geri hareketine devam ediyor. Bu da şu anlama geliyor bu girişimleriniz aslında bazı engellere takılıyor olabilir ya da doğru karar veremiyor olabilirsiniz. Para ile ilgili konularda yanlış adımlar atmanız da söz konusu. O halde bu yeni ay yeniliklerden ziyade daha önceden ele alınmış, yarım kalmış ve tamamlanması gereken konuların üzerine düşmeniz daha doğru olabilir ya da Cuma günü Merkür’ün düzelmesini bekleyin ve ondan sonra harekete geçmeye çalışın. Para ile ilgili konularda kafanızın daha net olduğunu Cuma gününden sonra görebilirsiniz.

Bu hafta Çarşamba gününe kadarki süreç daha çok parasal konular hayatınızda yer ederken Çarşamba ve Perşembe günleri iletişiminiz yüksek olacak. Yakın çevrenizle yapacağınız kısa vadeli planlarınıza odaklanabilirsiniz. Hafta sonu ise vaktinizi evinizde, yuvanızda geçirmek isteyebilirsiniz ya da ailenize daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir.

Pazar günü Satürn geri hareketine başlayacak, Satürn sizin kariyer ve meslek alanlarınızda yaklaşık 1,5 yıldır nelerin sizler için önemli olup olmadığı konusunu karşınıza getirmişti. Şimdi Satürn’ün bu alanlarınızda geriliyor olması disipline olduğunuz ve sorumluluk aldığınız noktalarda bazı sorunları ortaya çıkarabilir. İşlerinizde yavaşlamalar ve ertelenmelerle karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumunda sizin neyi yavaşlattığını neyi yanlış yaptığınızı görmeniz gerekiyor ki Ekim ayında Satürn düzeldiğinde bu değişiklikleri hayatınıza geçirebilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

Sevgili İkizler ve yükselen İkizler sizin burcunuzda oluşacak bir yeni ayla haftaya giriş yapıyoruz. Bu yeni ayla beraber hayatınıza dair vermek istediğiniz önemli kararlar varsa bu kararlar doğrultusunda dürüst ve ahlaklı bir şekilde ilerlemek, kendi becerilerinizi ortaya koymak ve aynı zamanda hayatınızı rahatlatmak istiyorsanız 4 Haziran’ı beklemenizi tavsiye ederim. Çünkü sizin yöneticiniz olan Merkür Algol takımyıldızı ile birleşerek Boğa burcunda geri hareketine 4 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. Bazı fikirler ve planlar yeni baştan ele alınabilir ve bu planların üzerinden tekrar tekrar geçmek durumunda kalabilirsiniz. Bu yeni ay sizin için önemli. Ama yeniliklerden ziyade daha önceden planlanmış, yarım kalmış işlerinizin üzerine düşmek sizi daha da mutlu edebilir.

Pazartesi ve Salı günleri sağlığınıza ve yapmanız gerekenlere vakit ayıracaksınız. Çarşamba ve Perşembe maddi konular ön planda olurken bu alanlarda kendinizi güvene almak önemli olacak. Cuma ve Cumartesi günleri iletişimsel işlerinizin hareketlendiğini görecek ve Pazar günü itibariyle daha fazla plan yapacak, geleceğe yönelik adımlarınızda hayatın sizi desteklediğini göreceksiniz.

Pazar günü aynı zamanda Satürn geri hareketine başlayacak. Önümüzdeki 4-5 ay boyunca seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler alanında bazı aksilikler, gecikmeler ya da sorumluluklarınızı almakta isteksiz olabilirsiniz. Bu dönemi bir gözlemleme dönemi olarak görmeniz sizin için önemli olacak çünkü 5 ay sonra Satürn düzeldiğinde aslında bir daha aynı hataları yapmadığınızı fark edeceksiniz.YengecYengeç Burcu
:

Sevgili Yengeç ve yükselen Yengeçler Pazartesi İkizler burcunda gerçekleşecek yeni ayı kadersel alanda yaşayacaksınız. Harekete geçmemeniz, uzun vadeli planlarınızı hemen devreye sokmamanız gereken bir yeni ay. Ama yurt dışı bağlantılı işleriniz, arkadaşlarınızla planladığınız bazı organizasyonlar varsa bunlarda gecikmeler, problemler yaşadıysanız şimdi biraz durmalı, Cuma günü Merkür’ün düzelmesini beklemelisiniz. Merkür düzeldikten sonra planlarınızı bir kez daha ele alabilir ve yapmak istediklerinizi hayata geçirmek adına çok daha şanslı olabilirsiniz. Bazı arkadaşlarınızla aranızda iletişim sıkıntıları yaşandıysa 3 Haziran’dan sonraki dönem işte bu sıkıntıların rahata erdiğini göreceksiniz. Bu yeni ay daha önceden planlanan işleri tamamlamak anlamında önemli bir yeni ay olacak.

Pazartesi ve Salı günleri hayata adapte olmakta zorlanabilirsiniz. Çarşamba, Perşembe ve Cuma akşam saatlerine kadar kendi istek ve beklentileriniz ön planda olurken sağlığınıza gereken özeni gösterin. Gaz sorunları, şişkinlikler, safra kesesi problemleri ya da cilt sıkıntılarına açık olabilirsiniz. Alacağınız haberler çok ani tepkiler vermenize neden olabilir bu iki, üç gün ama yine de kendi istek ve beklentileriniz daha fazla ön planda olacak.

Hafta sonu ise kendi hayatınıza daha fazla para harcayacağınız ya da alışveriş yapmaktan mutluluk duyacağınız bir süreç olabilir. Pazar günü Satürn geri hareketine hazırlanıyor, Satürn’ün geri hareketi ortak para meselelerinde ödemeler, borçlar dengesinde bazı sorunları karşınıza getirebilir. Şimdiye kadar bu alanlarda sorumlu davrandıysanız şimdi yaz döneminde artan harcamalarınızla beraber bu sorumluluğu çok da gösteremeyebilirsiniz. O yüzden buna göre davranın, hatalarınızı görün ve Satürn yeniden düzeldiğinde Ekim sonu itibariyle yeniden hayatınızı düzenlemek anlamında şanslı olacaksınız.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, bu hafta başında sosyal çevre alanlarınızda oluşacak bir yeni ayla haftaya giriş yapıyorsunuz. Bu yeni ay zamanı önemli organizasyonlar, aktiviteler, davetler, gelecek planlarınız devreye girebilir ya da siz bu alanlarda ticari becerilerinizi, iletişimsel becerilerinizi ortaya koymak isteyebilirsiniz. Daha dürüst ve ahlaklı bir şekilde yolunuzda gitmek istiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki Merkür geri hareketine devam ediyor. Kariyerinizde ve meslek hayatınızda bazı konular sizi gerçekten zorluyor ve bu zorlayan konular yüzünden gelecek planlarınıza odaklanmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Cuma günü Merkür’ün düzelmesiyle beraber bu yeni ayın etkilerini hayatınıza çok daha rahat bir şekilde alabileceksiniz. Sakın acele etmeyin, Pazartesi oluşacak yeni ay ve sonrası Cuma gününe kadar Merkür’ün düzelmesini bekleyin. Eski konu ve olaylarla uğraşıyorsanız, hayatınızla ilgili konularda hep aynı sıkıntılar karşınıza çıkıyorsa bu sıkıntıların sebebini bulmak gerçekten önemli olmalı. Zaten bunun neden ve niçin kaynaklandığını bu yeni ayla beraber çok net bir şekilde göreceksiniz.

Diğer taraftan bu hafta sosyal çevre konularınız çok hareketli. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri hayata isteksiz gözlerle bakabilirsiniz, biraz geri planda durmak önemli olacak. Cumartesi ve Pazar günleri sizi kimse tutamaz hayat sizin için akmaya ve güzelleşmeye devam edecek. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri gördüğünüz rüyalara dikkat edin, gerçekten öncü rüyalar olabilir.

Pazar günü Satürn ikili ilişkiler ve evlilik alanlarınızda gerileyecek. O yüzden ilişkinize, ortaklı işlerinize dair bazı sıkıntı ve problemler karşınıza gelebilir. Aslında neyi doğru yapıp neyi doğru yapmadığınızı göreceğiniz bir döngü içerisindesiniz. Bunu gördüğünüz an hayata geçirmek için acele etmeyin, bu bir gözlem dönemi. Bazı aksilik ve sıkıntılarla karşılaşırsanız bu sıkıntı ve aksiliklerin neden kaynaklandığını fark etmeniz gerekiyor. Seyahatleriniz çok hızlanacak ve bütün bu seyahatleri kafanızdaki planlara göre oturtmak isteyecek, bunu da çok rahat bir şekilde yapacaksınız. Öncelikle Merkür düzelsin ondan sonra rahat edeceksiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, haftanıza meslek ve kariyer alanlarınızda iş konularında oluşan bir yeni ayla giriş yapıyorsunuz. İş hayatınızda hızlı ilerlemeler kaydetmek istediğiniz aynı zamanda becerilerinizi ortaya dökmek, iletişiminizi hızlandırmak, ticari faaliyetlerinizi artırmak istediğiniz bir dönem. Ama ne yazık ki bu yeni ayın yöneticisi Merkür hala geri hareketine devam ediyor. Eğer yurtdışındaysanız, yabancı insanlarla görüşüyorsanız daha az tanıdığınız insanlarla olan iletişiminizde bazı sıkıntı ve problemlerle karşılaşma ihtimaliniz var. Hatta iş hayatınızda bazı engeller de devreye girebilir. Her şey çok rahat akarken, son raddeye geldiğinde bir aksilik söz konusu olabilir. Bazı durumları yeni baştan ele almanız gerekiyor, işte bu yeni ay size bunu gösterecek. Daha önceden çalıştığınız, planlanmış, ertelenmiş, yarım kalmış işleriniz varsa bu işlerinizi ele almak bu yeni ayın konularından olmalı. Yeni sıfır bir işe başlamak için çok da destekli olmayacaksınız. Cuma günü Merkür’ün düzelmesiyle beraber yenilikleri hayatınıza geçirmek anlamında şanslı bir süreç başlamış olacak.

Pazartesi ve Salı günleri göz önünde olacağınız ortamlarda kendinizi ortaya koyarken Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla yapılacak planlar ön plana çıkacak. Cumartesi ve Pazar günü de kendinize ve ruhunuza daha fazla vaktinizi ayıracak ve çok fazla kalabalıklar içerisinde yer almayacaksınız.

Pazar günü Satürn geri hareketine hazırlanıyor. Satürn iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda disipline olduğunuz ya da kalıcı olarak aldığınız bazı kararları gözden geçirmenize neden olacak. Ekim’in sonuna kadarki süreçte neleri yapıp neleri yapmadığınızı çok net bir şekilde görecek ve buna göre hareket edeceksiniz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, eğitim, seyahat, ticaret, hukuk, yabancı insanlarla yapılacak işler alanında bir yeni ayla haftanıza giriş yapıyorsunuz. Eğitimle, seyahatle, ticari, hukuki faaliyetlerde kafanızda önemli planlar olabilir. Bu alanlarda etik davranmak aynı zamanda becerilerinizi ortaya koymak ya da konuşmalarınızla becerilerinizle insanları etkilemek istiyor olabilirsiniz. Bu işlerde başlatmak istediğiniz önemli unsurlar olabilir ama bu unsurlar parasal konulara takılı kalabilir. İstediğiniz beklediğiniz paranın gelmemesi ya da beklediğiniz yatırımları alamamanız, destek görememeniz yüzünden bazı işlerinizin ertelenmesi, yarım kalması söz konusu olabilir. Bu dönem çok da büyük işleri başlatmak yerine daha önceden konuşulmuş yarım kalmış işlerin üzerine düşmek önemli olacak. Yenilikleri başlatacaksanız bu saydığım alanlarda Cuma günü Merkür’ün düzelmesini bekleyin. O zaman bazı işlerinizi çok daha rahat halledeceksiniz. İnat ettiğiniz, sıkıntı yaşadığınız konuların üzerinden bir kez daha geçmenin yolunu bulacaksınız.

Hafta başında seyahatler, eğitimler önem kazanırken, hafta ortası itibariyle işinize gücünüze daha fazla vaktinizi ayıracak hafta sonu ise arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle daha fazla vakit geçirmek isteyeceksiniz.

Pazar günü Satürn geri hareketine hazırlanıyor, Satürn 1,5 yıldır sizin aşk evinizde hareket ediyor. Aşk hayatınızda oldukça ciddi adımlarla ilerlemek istiyor, hayatın keyfini yeteri kadar çıkarmadığınızı düşünüyor olabilirsiniz ya da çocuğun sorumluluğu hayatınızda yer etmiş olabilir. Satürn gerilemesi bu alanlarda disipline olduğunuz, oturttuğunuz konularda aksilik ve sıkıntı yaşama ihtimalini de karşınıza getiriyor. Bu dönemi gözden geçirme dönemi olarak görün. Çeşitli aksilikler, sıkıntı ve problemlerle karşılaşırsanız bunun neden olduğuna dair iyi gözlem yapmaya bakın. Ekim ayında Satürn düzeldiğinde o yaptığınız hataları yeniden yapmayacaksınız ve böyle ilerleyeceksiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, ortak ve müşterek para alanlarınızda oluşacak bir yeni ayla haftanıza giriş yapıyorsunuz. Para meseleleri, banka işlemleri, borçlar, ödemeler, senetler aynı zamanda vergi, faiz konuları her tür para alışverişi konusunda bu yeni ay önemli adımlar atmak, bu konularda dürüstçe bir duruş sergilemek isteyebilirsiniz. Ama sevdiğiniz insanın parasal konularda sizin düşündüğünüz gibi hareket etmemesi, parasal konularda ondan istediğiniz desteği bulamamanız bazı sıkıntı ve problemleri de karşınıza getirebilir. Bu yeni ay büyük adımlardan ziyade tamamlanması gereken konu ve olayları ele almak önemli olmalı. Karşınıza sözleşme, yeni bir anlaşma geldiyse bilin ki bu sözleşme ve anlaşmanın parasal yönden bazı sıkıntıları getirme ihtimali de var. Bu nedenle Cuma günü Merkür’ün düzelmesini beklemeniz gerekiyor. Merkür düzeldikten sonra para ile ilgili konular, ikili ilişkiler aynı zamanda anlaşmalar, sözleşmeler alanında gönül rahatlığıyla hareket edebilirsiniz ve ilişkilerinizi yoluna sokmanın çaresini bulabilirsiniz.

Bu hafta para ile ilgili konular önemli olurken hafta ortası itibariyle kendinize daha fazla vakit ayırmak ve tanımadığınız insanlarla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Hafta sonu ise kalabalık ortamlarda ve toplum içinde yer almak isteyeceksiniz. Annenizi uzun zamandır görmüyorsanız annenize daha fazla vakit ayıracaksınız.

Pazar günü Satürn geri hareketine hazırlanıyor, Satürn sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda hareket etmekteydi son 1,5 yıldır. Bu alanlarda derslerinizi öğreniyorsunuz. Eğer ailevi alanda ve evinizle ilgili konularda sorumluluklarınızı yerine getirdiyseniz şimdi bu Satürn gerilemesi bazı olayları yeniden ele almanıza neden olabilir ya neyi hatalı yaptığınızı bu Satürn gerilemesinde çok net bir şekilde görebilirsiniz.

 


YayYay Burcu:

Sevgili Yay ve yükselen Yaylar, bu hafta yeni aydan aldığınız etkilerle ikili ilişkiler ve özel hayatınızda önemli kararlar almak isteyebilirsiniz. Yeni ay zamanı hangi burçta, hangi evde oluyorsa o evin konuları ile ilgili önemli başlangıçlar ve kararlar devreye girer. 7. evinizde gerçekleşiyor, ikili ilişkiler özel hayat, sevdiğiniz insanla ilgili verilecek kararlar ya da onun hayatında alması gereken önemli kararlar öne çıkabilir. Ortaklı işler, iş birlikleri, hukuki konular ve taşınma ile ilgili konular bu yeni ayın konusu olacak ama bu yeni ayın yöneticisi Merkür geri hareketinde olduğu için aslında bu alanlarda vermiş olduğunuz ya da vereceğiniz bazı kararları devreye sokmamanız gerekiyor. Bazı sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz var. Sevdiğiniz insanın bu dönem zorluklar yaşadığına şahit olabilirsiniz, ilişkinizde bazı görünmeyen konular ön plana çıkabilir. Bunun için yapmanız gereken tek bir şey var o da Cuma günü Merkür’ün düzelmesini beklemek. Merkür düzeldikten sonra bazı konuları baştan ele alarak vermek istediğiniz kararları rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Merkür iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerilediği için ilişkinize dair önemli bir harekette bulunmak istiyorsanız işiniz buna engel olabilir ya da işinizden kaynaklı olarak sevdiğiniz insanın bu aralar zorlandığı ya da sağlıkla ilgili konularda sorun yaşadığını görebilirsiniz. Tamamlanması gereken konu ve olayların üzerine düşün. Sıfırdan bir sözleşme, anlaşma ya da yeni bir iş karşınıza geldiğinde Cuma gününü bekleyin, Merkür düzelsin ondan sonra yolunuzda ilerleyebilirsiniz.

Hafta başında ilişkiler hayatınızda görünür olurken Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri daha çok parasal konularla ilgili olacaksınız. Cumartesi ve Pazar günleri ise gezmek, dolaşmak, dış ortamlarda bulunmak diğer insanlarla bir araya gelmek ya da sevdiğinizle kısa vadeli gezi planlarına katılmak önemli olabilir.

Pazar günü Satürn geri hareketine başlayacak, Satürn sizin iletişim alanlarınızda son 1,5 yıldır bazı sıkıntı ve problemleri ya da önemli konuları karşınıza getirmiş olabilir. Yakın çevrenizle aranıza mesafe koymuş olabilirsiniz. İletişimsel işlerinizde her şey birazcık daha ağır ama yine de disiplinli bir şekilde ilerliyor olabilir. Şimdi Satürn’ün geri hareketi bazı konuların yavaşlamasına ve engellerle karşılaşmanıza neden olacak ama bu engelleri çok da gözünüzde büyütmeyin. Çünkü 5 ay boyunca Satürn burada geri hareketinde olacak. Bazı konuları iyice görmeniz, fark etmeniz ve bir daha aynı hatalara düşmemeniz adına size bunları gösterecek etkileriyle beraber. Ekim sonrası Satürn düzeldikten sonra bir daha hiçbir zaman o hataların içerisinde kendinizi bulmayacaksınız.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar yeni aydan almış olduğunuz etkilerle iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda yeni adımlar atmak istiyor olabilirsiniz. Yeni projelere dahil olmak bu projeler içerisinde kendinizi göstermek, ticari becerilerinizi ortaya koymak ya da insanları etkilemek, beraber çalıştığınız insanlarla iş birlikleri içerisine girmek bu yeni ayın sizin için hissettirdiği konuların başında gelecek. Diğer taraftan bu yeni ayın yöneticisi Merkür de geri hareketinde bulunuyor. O yüzden bazı konuları tamamlamadan, gözden geçirmeden harekete geçmeyin. Gerçekten bu işin içerisinde olmak istiyor musunuz? Bazı konuları hırs mı yaptınız? İnatlaştığınız bazı noktalar mı var? İşte bunları da fark edeceğiniz bir yeni ay olacak. Eğer karşınıza yeni bir proje, yeni bir iş gelirse bu işi de başlatmak istiyorsanız Cuma günü Merkür’ün düzelmesini bekleyin. Hatta o zaman bazı noktaların niye çalışmadığını nerede neyi değiştirmeniz gerektiğini çok da net bir şekilde göreceksiniz. Bu da hayattan alacağınız keyfi yükseltecek ve işinize dört elle sarılmanızı sağlayacak.

Bu hafta gündelik hayatın ritmi, sağlıkla ilgili konular önemli. Alerjilere, nefes alma problemlerine dikkat edin. Burun tıkanıklıkları, boğaz ağrıları aynı zamanda alerjiler tetiklenebilir. Omuzlar, kollarla ilgili sorunlar oluşabilir. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sevdiğiniz insanla beraber yapacağınız keyif dolu, duygusal planlar devreye girebilir. Hafta sonu ise para harcamalarınıza dikkat edin çünkü bu dönem hayattan aldığınız keyif yüksek, sevdiğinizle vakit geçirebilirsiniz. Bu da size gereksiz harcamalar yaptırabilir ya da sevginizi coşkulu bir şekilde ortaya koymak istemenize neden olabilir.

Pazar günü Satürn geri hareketine başlayacak, para alanlarınızda gerileyecek. Şimdiye kadar parasal konularda sistemli ve disiplinli olduysanız şimdi bu disiplin ve sistemin biraz çöktüğünü, bazı noktalarda zorlandığınızı fark etme olasılığınız da var. Merak etmeyin bütün bunlar aslında para ile ilgili konularda ne yapmanız gerektiğini görmeniz anlamında karşınıza geliyor. Bu 5 aya bir bakın, gözlemleyin nerede neyi hatalı yapıyorsunuz ya da nerede neyi istediğiniz noktada yapamadınız, bunları fark ettikten sonra, Satürn düzeldikten sonra düzeltme şansına sahip olacaksınız.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, haftanıza aşk evinizde, çocuk alanınızda, hobi alanınızda ya da eğitim alanınızda oluşacak bir yeni ayla giriş yapıyorsunuz. Aşk hayatınızın hızlanması, size keyif verecek konu ve olaylarla hayatınızın dolu olması ön planda olabilir. Aşka ya da çocuğa dair verilecek önemli kararlar da bu yeni ayın konuları arasında. Hem özel hayatınızda hem çocuğunuzla ilgili konularda, hobilerinizde, sanatsal ve kreatif işlerinizde, ticari aynı zamanda yazma, konuşma becerilerinizde önemli adımlar devreye girebilir. Ama bu dönem aynı zamanda ailevi konularla da uğraşmanız gerekebilir. Aile hayatınızda bazı aksilikler, engeller, sıkıntı ve problemlerle karşılaşma ihtimaliniz var. Aile büyüklerinizi işiniz konusunda ikna edemeyebilirsiniz, babanızın sağlığı ya da parasal konuları ile ilgili bazı zorlanmalar devrede olabilir. Konu neyse Cuma günü Merkür düzeldikten sonra harekete geçmeye özen gösterin, o zaman kafanız rahat bir şekilde yolunuzda ilerleyeceksiniz. Ev ve aile hayatınızda sıkıntı yaşadığınız konuları tekrar ele alacak, ailenizle iletişim problemleri yaşadıysanız bu problemlerini düzeltebilecek ve istediğiniz sonuçları alacağınız şekilde ilerleyeceksiniz. Sanatsal ve kreatif işleriniz için Cuma gününden sonra hareket etmeye özen gösterin.

Aşk dolu keyif dolu etkilerle haftanız başlıyor ama Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri gündelik hayatınız çok yoğun akabilir. Bu yüzden de sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekebilir çünkü hassaslıklarınız da artacak. Gerginlikler, hazımsızlıklar devreye girerken cilt sıkıntılarına ve şişkinliklere açık olabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri sevdiğiniz insanla vereceğiniz önemli kararlar ve yaşayacağınız güzel birkaç gün hayat kalitenizi de artıracak.

Pazar günü Satürn geri hareketine başlıyor, Satürn sizin burcunuzda, kişisel alanınızda hareket ediyor. Şimdiye kadar sizi bazı noktalarda hayatınızı yönlendirmek dikkatli olmak konusunda yola getirmeye çalışmış, bazı disipline olmanız gereken alanları hareketlendirmiş olabilir. Şimdi bu alanlarda biraz gevşeme yaşarken daha oturaklı hareket ettiğiniz noktalarda hayatın sizi zorladığını görebilirsiniz. Bu da sağlığınızda çeşitli problemleri karşınıza getirebilir. Önünüzdeki 5 ay boyunca disipline olmayı ve sağlıklı hareket etmeyi elden bırakmayın. Yapamıyorsanız bile nerede hata yaptığınızı görün, fark edin ki Satürn düzeldikten sonra bir daha o hatalara düşmeyesiniz.

 


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar bu hafta ev, aile ve yuva alanlarınızda alacağınız önemli kararlar devrede. Bu alanda bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ayla beraber ev hayatınızda değiştirmek istediğiniz konular, yer değişiklikleri, emlakla ilgili konularda harekete geçmek istiyor olabilirsiniz. Hayat da sizi bu noktaya doğru çekiyor olabilir ama unutmayın bu yeni ayın yöneticisi Merkür geri harekette. O yüzden de evle alakalı girişimlerinizde hayal kırıklıkları, engeller ve problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bir konuda fazlasıyla inatçı ve ısrarcı olabilirsiniz, bu etkiden de uzaklaşmaya çalışın. Yakın çevrenizdeki insanlarla aranızdaki iletişimin bozulduğuna şahit olabilirsiniz. Ne yapabilirsiniz? Cuma günü Merkür düzelecek, eğer evle, gayrimenkulle alakalı ya da ailenize dair vermek istediğiniz önemli kararlar varsa Cuma günü Merkür düzeldikten sonra harekete geçin. O zaman kafanız çok daha rahat olacak, yakın çevrenizde problem yaşadığınız insanlarla aranızdaki sorunları halletmenin bir şekilde yolunu bulacaksınız. Hatta bazı konuların üzerinden birkaç kez geçme olasılığınız da yüksek. Ticari faaliyetleriniz varsa bu dönem zorlandıysanız bunları da rahatlıkla atlatabilirsiniz ve maddi konularda aradığınız desteği çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Ev, aile ve yuva ile ilgili konularla haftanızı başlatırken hafta ortası daha çok size keyif veren konu ve olaylara yönelecek hafta sonu ise yapmanız gereken önemli işleriniz varsa yeni haftaya hazırlanmanız gerekiyorsa daha çok bu konularla ilgili olacaksınız. Sağlığınıza hafta sonu gereken özeni gösterin.

Pazar günü Satürn sizin kadersel alanınızda gerileyecek. Şimdiye kadar şartlar elinizde değildi bu da size çok önemli konu ve olaylar öğretti ama ruhani yönden disipline olduysanız, kendinizi sağlama aldıysanız şimdi Satürn’ün gerilemesi bu alanlarda bazı sıkıntı ve problemleri karşınıza getirebilir. Ailenizden özellikle anne tarafınızın akrabalarının hayatında da bazı zorlanmaların devreye girdiğini görebilirsiniz. Önemli işleriniz varsa bu dönem neyin doğru çalışıp çalışmadığını görmek ve fark etmek sizin için önemli olacak. Bunu yapın ki Satürn Ekim ayında düzeldikten sonra bir daha aynı hatalara düşmeyesiniz.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın