Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

27 Kasım – 03 Aralık 2023 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

HAREKETLİ HABERLER!

Haftamıza İkizler burcunda bir Dolunayla haftaya giriş yapıyoruz. İkizler burcunun konu ve olayları ön plana çıkacak. İletişim, haberleşme, satış, tanıtım, pazarlama, reklam aynı zamanda öğrenciler, eğitmenler, eğitimin her tür kolu, radyo, televizyon, web tasarımcılığı, internet, insanlarla iletişim içerisinde olacağımız konu ve olaylar bu Dolunayın ana konularından olacak. Bilgi, veri akacak. İkizler burcu biriyle konuşmak bilgiyi almak bir diğer yere aktarmakla bağlantılıdır. Kötü kullanımı dedikoduları ya da asparagas haberleri karşımıza getirebilir. Bilgi kirliliği, dolandırıcılık, kafa karışıklığı yaşayacağımız bir Dolunay geliyor ama bazı konuların da ortaya çıkacağını görebiliriz. Aynı zamanda İkizler burcu lojistik ve ulaşımla, her tür deniz, kara, hava taşımacılığıyla da bağlantılı o yüzden de lojistik alanını çok temsil eder bu alanlarda da hızlı gelişmeler olabilir. Trafikteysek kazaların çok arttığı bir dönem bir cihaz kullanıyorsak bu dönemde dikkatli olmakta fayda var. Konuştuklarımıza dikkat etmekte fayda var duyduklarımız yanıltıcı olabilir çünkü tam da bu Dolunayın yöneticisi Merkür’ün Neptün’le bir dik açısı devrede olacak. Anlaşmalar, konuşmalar, Neptün’e dik açı aldığı zaman bizi kandıran ya da bizi suiistimal eden bazı durumlar ortaya çıkabilir.

Dünya astrolojisi gözünden baktığımızda toplumsal çalkantılarla da bağlantılı bir durumdur bu etkilere dikkat edelim. Rönesans astroloğu William Lilly’ye göre gemide arka bölgeyi temsil eder İkizler burcu ve Lee Lehman göre ise arabada direksiyon, kolonlar ve tekerlekleri temsil eder o yüzden bu dönem arabamızı kullanırken direksiyon kilitlenmelerine, arızalarına ya da tekerlek patlamalarına dikkat etmekte fayda var. İkizler burcu komşu ülkelerimizle bağlantılıdır, yakın çevre bağlantılarını önümüze getirir o yüzden Türkiye’mizin de komşusu olan bütün ülkelere dikkat etmekte fayda var. Irak Suriye bu alanlar aktif görünüyor.

Finansal hareketliliğin olacağı bir haftaya giriş yapıyoruz piyasalar çok hızlı tepki verecek konu ve olaylara volatilitenin de yüksek olduğu bir süreç özellikle kripto paralarda altın ve dövizde hareketlilikler bekleyebiliriz. Merkür’ün Kuzey ve Güney ay düğümlerine bir açısı devrede olacak. Ticari faaliyetleri de hızlandırabilen bir etkidir ve bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Medya sektörleri ön planda olacak. İnternet üzerinden her tür satış, online, dijital pazarlar, seminerlerin hareketlendiği ama bu alanda da zaman zaman gerginliklerin yaşanacağı bir Dolunay devrede olacak.

Ankara’ya göre çıkarmış olduğumuz haritada Kova burcu yükseliyor demek ki toplumsal konu ve olaylarla çok ilgili olacağız. Sosyal çevremiz, iş birliği yaptığımız insanlar aynı zamanda bilim ve teknoloji ile ilgili konu ve olaylar gündemimize yerleşebilir. Birinci evdeki Satürn’e baktığımızda bizi ekonomik yönden daraltan biraz da hayat pahalılığının yüksek olduğu bir noktaya getirebilir ama temkinli hareket etmeye de özen göstereceğiz. Dolunaya baktığımızda 4. ev konuları çok aktif. Son birkaç aydan beri bütün tutulma aksları da hep 4. evi işaret ediyor bu da topraklarımız, sınırlar, çiftçilik, topraktan elde edilen ürünleri mercek altına alıyor. Emlak, inşaat sektörüyle ve madencilikle sorunlarla, hassas olaylarla karşılaşabiliriz. Burası muhalefet alanı olduğu için muhalefetle ilgili önemli bilgiler açığa çıkabilir ya da burada yaşanacak bir olaya kolay tepki verebiliriz muhalefet ve hükümet alanında çekişmeler devreye girebilir bazı partilerde fikir ayrılıkları parti içi ayrılıklara da hazırlıklı olmamız gereken bir dönem. Topraklarımız, güvenliğimiz, sınırlarımız, iç meselelerimiz, ürünlerimiz ve madencilikle bağlantılı konularda oluşacak birtakım sıkıntılar gündeme gelebilir ve muhalefeti çok konuşacağız. Unutmayalım Dolunay bir sonraki yeniaya kadar etkilidir, bu konular 13 Aralık’ta oluşacak Yeniay’a kadar geçerli olabilir.

Ayın İkizler burcunda olması ve 4. eve yerleşmesi kötü hava koşullarını karşımıza getirecek, fırtınalar, rüzgârlı havalar, türbülanslar, yağmurlar, çiğ, sis, seller gibi olumsuz hava koşullarıyla uğraşabiliriz. Kendi topraklarımızda iç çalkantılar yüksek olabilir. Agresiflikten mümkün olduğunca uzak duralım çünkü Ayın da Satürn’e bir dik açısı var bu da ekonomide bir daralma ve işsizlik sorunuyla uğraşma potansiyelini devreye sokacak. Yaşlı ve tecrübeli kişilerin, bizi yöneten insanların sağlıkları ile ilgili konulara dikkat etmesi gerekebilir. Yönetici, patron kesiminden bu haberlere rastlayabiliriz. Kadın sanatçılar ya da gazetecilerle ilgili konularda da önemli bazı kararlar alınabilir.

Dolunay Türkiye haritasında 12. eve düşüyor yine 12. eve düşmesi ülkemiz adına gizli saklı olaylar, entrikaların da devrede olabileceğini gösteriyor. Hastaneler, hapishaneler, barınaklar, yardım dernekleri geri planda duran ama önemli olan bazı enstitüler, şirketlerle ilgili konularda da bazı sıkıntılar devreye girebilir. Huzurevleri, ıslah evleri, bakım evlerinde önemli olaylarla karşılaşabiliriz. Ayın 12. evde olması Dolunayın bu noktada olması önemli bir olayın açığa çıkmasıyla da bağlantılı. Ordu, güvenlik güçlerimiz önem kazanacak buralarda da önemli haberler karşımıza gelebilir.

Bireysel olarak da söylediklerimize yaptıklarımıza dikkat edelim. Kazalardan, yangınlardan, patlamalardan mümkün olduğunca uzak duralım. İkizler burcu solunum yollarını temsil ettiği için bu dönem nefes almak, doğru bir işe odaklanmak sinirsel gerginlikler yüksek olabilir. Alerjilerimiz artabilir. Ellere, kollara bacak bölgesine dikkat etmek fayda var. Hava elementinde özellikle Ay olduğu zaman havanın rüzgârlı olduğunu söyleriz çünkü hava elementi her yeri dolaşan rüzgârı temsil eder bu etkiye de dikkat edelim.

Dolunayın geçtiği hatlara baktığımızda özellikle Gaziantep tarafı Halep, Maraş, Sivas, Tokat alanında devrede olacak. Hava muhalefetleri Osmaniye, Malatya civarında madenlerle, topraklarla ilgili problemler görülebilir. IC Uranüs hattı Sofya’dan Varşova’dan ve Litvanya’dan geçiyor. İçsel gerginliklerin yüksek olduğu bazı karmaşaların, ufak tefek afetlerin devreye gireceği alanlar Filistin, İsrail, Beyrut, Kırşehir, Mersin, Aksaray, Kırıkkale, Çankırı, Karabük ve Kastamonu alanından geçiyor. Madenler buralarda yaşanacak karışıklıklar, hava muhalefeti ya da bazı fikir ayrılıkları, toplumun gergin olduğu zamanları işaret ediyor. Doğal afetler olabilir, dikkat edelim. Kazakistan ve Özbekistan oralarda bir dağılma, gevşeme özellikle su baskınları gibi etkiler de devrede olabilir.

Anlaşmalara, sözleşmelere, konuşmalara dikkat edelim. Bir şey imzalayacaksak avukatımız varsa ya da danışacağımız biri varsa birkaç kez gözden geçirelim. Beklentilerimizi çok yüksek tutmayalım. Söylenenlerle yapılanlar aynı olmayabilir bu da bizi yorabilir, zorlayabilir, bir mücadele içerisine itebilir. Geçmişten gelen ilişkiler Çarşamba günü gündeme gelecek. Hak hukuk adaletle ilgili konu ve olaylar Çarşamba günü ve sonrası biraz fazla konuşulacak öncesi Salı günü de devreye girebilir. Takılı kaldığımız ilişkiler, adalet mekanizması bizi bu hafta yoracak gibi görünüyor. Geçmişle hesaplaşmalarımız fazlasıyla karşımıza gelebilir. Bu dönem biriyle tanışıyorsak yanıltıcı etkiler altında olabiliriz ya da bu insanı geçmişten tanıyor gibi hissedebiliriz. Hatta böyle bir insanla karşılaşıyorsak bilin ki o insanla bir meseleyi tamamlayacaksınız ya da önemli bir konuyu öğreneceksiniz belki ilişkilerde ne yapmanız gerektiğini çok net fark edeceksiniz.

Perşembe günü fanatik oluşumlar hızlanacak. Herkesin kendi kafasına göre hareket ettiği aynı zamanda ekonomik yönden de dikkatli olmamız gereken bir zaman dilimi olacak. Cuma günü iletişim gezegeni Merkür, Oğlak burcuna geçiyor daha oturaklı zamanlara gidiyoruz iletişimde. Üretken olacağız, daha planlı programlı olmak ön plana çıkacak disipline olmak isteyeceğiz ama dar bakış açısı verir Merkür Oğlak burcu ve bardağın boş tarafını görmekle bağlantılıdır. Her şeyde somut bir kanıt arama isteğimiz yüksek olabilir ama bu dönem daha çok işe, finansa, ekonomiye odaklı olacağız. Elimizi de çabuk tutmamız gerekecek. Aralık ayının 13’ü ile beraber Merkür geri hareketine başlayacak o yüzden önümüzdeki 2-3 haftayı iyi değerlendirelim.

Cumartesi oldukça keyifli Merkür’ün Satürn’le olan olumlu açısı bizi zorlayan yanıltıcı etkenleri sağlama alma etkisini karşımıza getirecek. Cumartesi günü her tür proje, iş bize yarayabilir çok daha planlı ve çok daha ekonomik hareket etmeye başlıyoruz.

Pazar günü ilişkilerde kıskançlık, yönlendirme etkisine karşı dikkat edelim. Hıncımızı sevdiklerimizden çıkarmayalım ilişkilerde kopuşlar, bazı tansiyonlu durumlara açık olabiliriz.

Herkese fırsatlarla dolu bir hafta dilerim…

27 Kasım – 03 Aralık Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar haftaya bir Dolunay etkisiyle giriş yapıyorsunuz ve Dolunay sizi yakın çevre alanlarınızı etkileyecek. İletişim, satış, tanıtım, reklam, pazarlama, dijital platformlar, yakın çevrenizdeki insanlar önemli. Burada bilgi alışverişini hızlandırıyor görünüyorsunuz buradan edindiğiniz bilgiler gündelik hayatınıza, iş ortamınıza yansıyabilir ama bazı haberler hoşunuza da gitmeyebilir, hassaslık yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Her duyacağınıza hemen inanmayın, bu dönem karşınıza gelecek işlerde yanıltıcı etki devreye girebilir ya da işlerin düşündüğünüz gibi akmadığını fark edebilirsiniz. Gerginliklere de dikkat etmeniz gereken bir dönem olacak. Çevresel faktörler çok önemli kendinizi geliştirmek istediğiniz, uzak yerlere gitme planları yaptığınız ya da eğitimle ilgili konuların üzerine düştüğünüz aynı zamanda sosyal medyada ve dijital ortamlarda bir panter kesildiğiniz bir dönem. Ama yazışırken, birileriyle konuşurken kendi fikirlerinizi ortaya koyarken insanlarla kavga etmeye sabırsız ve gergin etkiler altında olmaya da açık görünüyorsunuz. Bu yüzden araba kullanırken dikkatli olmakta fayda olabilir. Yakın çevrenizdeki insanlarla iletişiminiz kuvvetleniyor.

Venüs Güney ay düğümü kavuşumu eski ilişkileri ve problemlerini karşınıza getirebilir. Uzun süreli ilişkisi olanlar da ilişkilerindeki sıkıntı ve problemleri ilk defa fark etmeye başlayabilirler. Eylül sonu Ekim ayında bunları fark ettiniz ama şimdi bütün bunlar daha fazla görünür olabilir.

Merkür’ün Oğlak burcuna geçişi Cuma günü gerçekleşiyor ve sizin kariyer ve meslek alanlarınıza geçiyor Merkür, bu alanlarda hızlı ilerlemeler kaydedeceğiniz bir döngü başlıyor. 13 Aralık’a kadar kariyerinizde önemli görüşmeler olabilir, önemli iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Bir kere fikir ve düşüncelerinizi ortaya koymak gayet iyi olacak disiplinli ve planlı hareket ederseniz bu dönemde çok daha hızlı ilerlemeler kaydedersiniz. Sadece durum ve olaylara daha geniş bakmaya özen gösterin. Çalışmayanlar anne ve anne tarafının olaylarıyla ilgi olacaklar ailevi konuları konuşmak önem kazanacak bu dönem hem toplumla hem ailenizle hem de işle ilgili konularla ilgili olacaksınız.

Hafta sonu güzel iş fırsatları karşınıza gelebilir ya da bazı konuşmalar duyabilirsiniz. Pazar günü sevdiğiniz insanla gerilimlere açık görünüyorsunuz hayatınızda bir insan varsa kıskançlıktan ve baskıdan mümkün olduğunca uzak durun. Göz önünde olacağınız ortamlarda anlaşmak çok da kolay olmayabilir.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar haftaya İkizler burcunda oluşacak bir Dolunayla giriş yapıyorsunuz ve bu Dolunay sizin maddi konularınızı tetikleyecek. Maddi alanda ele almanız gerekenler devrede olacak. Arkadaşlarınızdan gelecek para ile ilgili bir konu ya da bir iş ile ilgili olacaksınız ama bu dönem karşınıza gelecek iş fırsatlarınız varsa bu fırsatlarda bir şeyi gözden kaçırıyorsunuz anlamına geliyor. Bazı hayal kırıklıkları devreye girebilir. Cebinize giren parayla ilgili olacaksınız, harcamalarınız konusunda dikkatli olmaya özen göstermeniz gerekecek ama bu Dolunay maddi konuları hayatın keyfini çıkarma konularını ele alacağınız için gerginliklerde uzak durmaya özen gösterin. Evliyseniz sevdiğiniz insanla bu dönem maddi konularda çekişmelerden uzak durun. Gelen bir parayı iyi bir şekilde değerlendirin.

Diğer taraftan bu hafta iş ortamlarınızda eski bazı olaylarla uğraşmak durumunda kalacaksınız. Eskiden tanıdığınız beraber çalıştığınız bazı insanlarla kadersel etkiler devreye girebilir. Aynı şekilde size davranıldığını ya da o insanlara karşı sizin aynı tavizleri verdiğinizi aynı adalet sistemiyle davrandığınızı fark edebilirsiniz. Bu da beraber çalıştığınız ya da sizin yanınızda çalışan insanlarla bazı kayıpları ya da sıkıntılı durumları karşınıza getirebilir. Bu hafta olayları gözlemlemek neyin niçin olduğunu fark etmek anlamında size göz kırpacak.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçiyor seyahatleriniz hızlanabilir. Yurt dışına gidiyorsanız ya da gelecek planları yapıyorsanız daha ekonomik davranacaksınız. Eğitimde öğrenmede farklı yerlere gitmede yeni insanlarla tanışmak konusunda hayata bakış açınız oldukça esnek ve keyifli olabilir. Bu dönem planlı ve programlı hareket ettiğiniz her tür işinizde kendinizi çok daha net bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Cumartesi bu anlamda sizi destekliyor arkadaşlarınızla yapacağınız bir planı devreye koyacaksınız ama Pazar günü gündelik hayatın ritminde sağlıkla ilgili konularda ve arkadaş, iş ilişkilerinizde dikkatli olmaya özen gösterin. Aldığınız haberler karşısında çabuk sinirlenebilir, tepki verebilir, manipülatif etkiler yapabilir, kıskançlık, baskı gibi konularla karşı karşıya kalabilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler bu hafta sizin için önemli çünkü sizin burcunuzda bir Dolunay gerçekleşiyor ve bu Dolunay hayatınıza dair verilecek önemli kararları karşınıza getirecek. Bu Dolunay zamanı sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor solunum yolları ya da soğuk algınlığına açık olabilirsiniz. Omuzlar, kollar ya da bacaklarınızda birtakım sıkıntılar oluşabilir, sinir sisteminizi kuvvetli tutmanız gerekecek. Sevdiğiniz insanın bazı hareketlerinden rahatsız olabilirsiniz bazı anlaşmazlıklar karşınıza gelebilir. Çatışmalar, fikir ayrılıkları, tartışmalara açık bir Dolunay sizi bekliyor. Belki de hastalıklarınız altında yatan sebepler ilişkilerden kaynaklı olabilir bu aralar gerginliklerin ilişkiler tarafından geldiğini çok net görebilirsiniz. Hayatınızda bir insan yoksa bu herhangi bir ilişki ya da ortaklaşa atılan bir işinizden kaynaklı olabilir. Bu ara anlaşmalar, sözleşmeler konusunda destekli değilsiniz. O yüzden mümkün olduğunca gözünüzü dört açın böyle bir durum altındaysanız birkaç yerden tavsiye alarak soruşturarak ilerlemeye özen gösterin. Göz önünde olacağınız ortamlarda sevdiğiniz insanla bazı noktalarda anlaşmak çok da kolay olmayabilir.

Çarşamba günü geçmiş ilişkiler gündeminize yerleşecek ve geçmişte yaşadığınız bir ilişki ya da çocuğunuzla ilgili bir konunun yeniden karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Sevdiklerinize karşı ne kadar yumuşak karnınız olduğunu ne kadar adaletli davrandığınızı, hayır diyemediğinizi, kararsızlıklarınızın yüksek olduğunu göreceksiniz bu Çarşamba günü. Burada değişmesi gereken bir nokta var bunu kabul edeceksiniz ya da değiştireceksiniz. Özel hayatınızda sizi aşağıya çeken durumların ne olduğunu bu hafta çok net göreceksiniz.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçiyor para ile ilgili konularda daha sorumlu davranacağınız bir döngü başlıyor. Önünüzdeki iki hafta boyunca Merkür gerileyene kadar maddi konuları çekip çevirme sıkıntı ve problemlerinizin üzerine düşme daha disiplinli ve sorumlu davranmak öne çıkabilir ama bunu yapacağım derken parayı kısmak ya da parasal konularda daha ekonomik davranmak isterken karşı tarafı bunaltmak yapmamanız gereken davranışların başında geliyor.

Cumartesi günü maddi konularda kafanızdaki bir planı çok rahat bir şekilde uygulamaya koyacaksınız. Kafanızda bir alışveriş yapmak varsa Cumartesi gününe denk getirebilirsiniz ama Pazar günü sevdiğiniz insanla olan bağlantınızda kıskançlıktan, cinsellikten kaynaklı bir sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla olan ilişkinizde bazı güç çekişmelerine de açık olabilirsiniz.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler bu hafta dikkatli adımlar atmaya bakın çünkü Dolunay sizin kadersel alanınızda oluşuyor bu da isteksizliğinizi yükseltebilir. Bu aralar çalıştığınız, hareketli olduğunuz gündelik hayatınızın çok hız kazandığı bir süreç ama iş ortamlarınızda mücadele ettiğiniz konuların sonuçlarını da bu Dolunayda alabilirsiniz. Yanınızda çalıştırdığınız insanlar varsa bazı anlaşmazlıklar fikir ayrılıkları devreye girebilir ya da birinin yanında çalışıyorsanız bu dönem baskılara maruz kaldığınızı düşünebilirsiniz. İş ortamlarınızda gergin durumlar devreye girebilir. Bu sizin hayatınızda gerilimli bir dönemi temsil ettiği için sinirsel gerginliklerinizi hızlandırabilir. Bu dönem olayları durumları gözünüzde büyütüyor olabilirsiniz. Hastaneye refakatçi olarak gidebilirsiniz başka insanların durumlarıyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz ya da bir sır ortaya çıkabilir o yüzden konuştuğunuza yaptığınıza mümkün olduğunca dikkat edin bu dönemde olaylar sizin başınıza kalmasın. Geçmiş olaylarla çok fazla uğraşmayın, sağlığınızı da ihmal etmeyin. Diğer taraftan iş ortamlarınızda size söylenen bir konunun olmaması canınızı sıkacak bu hafta.

Çarşamba günü ise aile ortamlarınızda karmik bir ilişki ya da önemli bir konu devreye girebilir. Evinizdeki huzur, bereket, bolluk aşağıya çekilmiş gibi hissediyor hiçbir şeyin tadını tuzunu almıyor olabilirsiniz. Bu dönem tatmin olmak için belki bir sürü eşya almaya kalktınız ama bunlar istediğiniz sonuçları vermemiş olabilir hem aile düzeninize hem aile büyüklerinizle olan bağlantılarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü geçmişten getirdiğiniz meseleler ve hayır diyememekten kaynaklı kararsızlıklarınız yüksek olduğu için bazı konuları devreye sokamadığınızı çok net göreceksiniz. Ama bu dönem sizi kreatif, yaratıcı yapacak çok da olumsuz diye düşünmeyin.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçiyor ilişkilerde toparlama, ilerleme enerjisi devrede. Sevdiğiniz insanla bu dönem bolca iletişim halinde olacaksınız, hayata gerçekçi bakacaksınız, gerçekçi ilişkilerin peşinden gideceksiniz, plan, program yapacaksınız. Hayatınızda bir insan yoksa da bu dönem istediğiniz sorumlu bir insan karşınıza gelebilir ve bu da sizi mutlu edebilir. İş birlikleriniz, önemli anlaşma ve görüşmeleriniz varsa bu dönem sözleşmelere imza atmak için Cuma gününden sonraki dönem 13 Aralık’a kadar vaktiniz var. Hatta birkaç gün öncesine de gelirseniz 10 Aralık’a kadar 10 günlük süreci iyi değerlendirin. Hafta sonu keyifli etkiler var, sevdiğiniz insanla gezi programları, gelecek planları yapabilirsiniz onun ailesinden insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Pazar gününe dikkat ev ortamlarınızda gerginlikler olacak, ailenizdeki insanlarla bazı çekişmelere, kıskançlıklara karşı kendinizi hazırlayın ya da bu durumları siz yapıyorsanız da olayları gözünüzde büyütmeyin. Bu aralar şüpheci tarafınız çok yüksek çalışabilir bu şüphecilikten kaynaklı olarak sevdiğiniz insanı gerçekten yorabilir ve üzebilirsiniz.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar sosyal çevreniz hareketli arkadaşlık ilişkileriniz önemli çünkü Dolunayı bu alanlardan yaşıyorsunuz. Arkadaşlarınızla buluşmak onlarla paylaşım içerisinde olmak önem kazanacak ama bunu biraz da mecburiyetten yapıyor gibi hissedeceksiniz çünkü bu ara özel hayatınıza, ilgilenmek istediğiniz alanlara daha odaklısınız. Bazı arkadaşlarınıza kırılmış görünüyorsunuz bunları da halletmeye çalışacaksınız. Sosyal ortamlarda yaşadığınız konular özel hayatınıza yansıyabilir. Sevdiğiniz kişiyle ya da çocuğunuzla aynı hissetmiyor olabilirsiniz bu da sizi karşı karşıya getirebilir. Bu dönem başkalarının fikirlerini alırken dikkatli olmakta fayda var çünkü başkalarının fikirlerine ihtiyaç duyacaksınız kararsızlıklarınız var ama diğer taraftan da onların söylediklerini yapmama gibi etkiler altında olabilirsiniz. Bir de yanıltıcı etkiler var özellikle Pazartesi günü spekülatif alanda yatırımlarınız varsa ve size tavsiye verenler varsa dikkatli olun çünkü yanılma ihtimaliniz kuvvetli. En azından Pazartesi gününe denk getirmeyin birkaç gün boyunca bunları yapmayın. Döviz, altın bu gibi alanlarda da yatırımınız varsa dikkatli olmakta fayda var.

Yakın çevrenizdeki insanlarla olan ilişkileriniz önem kazanıyor Çarşamba günü. Geçmişten tanıdığınız bildiğiniz çok yakın hissettiğiniz çok yakın bir dostunuz, akrabanızın hayatında da bazı zorlanmalar devreye girebilir ya da siz onlarla olan ilişkinizde sıkıntı ve problemlerin yeniden ortaya çıktığını görebilirsiniz. Bu sizin fazla adil olduğunuzu, hayır diyemediğinizi, kararsız kaldığınız noktalarda kimseyi üzmek istemediğiniz için vermiş olduğunuz tepkilerden kaynaklı olabilir. Geçmişteki ilişkiler gündeminize yerleşecek.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçiyor çalışma koşullarınız hızlanıyor iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda ilerleyecek Merkür. İşinizde sorumlu, disiplinli daha pratik yönlerinizle hareket edeceksiniz. Çalışmayı seviyorsanız bu dönem daha planlı olmak size kazandıracak. Çalışmıyor olsanız bile gündelik hayatın koşturmaları ve angarya işleri arasında da her şey planlı programlı akabilir. Bu dönem kemik ağrılarınız, romatizmanız varsa diz, dişler, cilt sıkıntılarınız, iskelet sistemi problemleriniz varsa kontrollerinizi yaptırmak anlamında da şanslı bir süreç olacak.

Cumartesi günü çok keyifli ama Pazar gününe dikkat edin. Yakın çevrenizden bir insanın aile hayatında sıkıntıları olabilir ya da yakın çevrenizden bir insanın sizi kıskandığını üzerinizde baskı yarattığını, hiç beklemediğiniz davranışlarda bulunduğunu fark edebilirsiniz. Bu da ilişkilerinizde gerilim yaratabilir.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar kariyer ve meslek alanlarınız ön planda çünkü bu alanda bir Dolunay yaşayacaksınız. İşinize gücünüze odaklandığınız daha fazla hassas bilgileri olayları duyumları kariyerinizde ve iş hayatınızda alacağınız haftalardan bir tanesi başlıyor. Ev, aile ve yuva alanlarınızda bir hareketlilik var bu dönem evinizde oturmak çok da mümkün değil gibi görünüyor. Çünkü evde devamlı bir hareket var evde bir tadilata kalkıştınız bunlarla ilgili konular olabilir. Yurt dışından uzak yerlerden gelen misafirleri ağırlıyor olabilirsiniz ama bu aralar mücadeleniz ev, aile ve yuva alanlarınızda. Bu Dolunay iş hayatınız göz önünde olduğunuz ortamlarda yapılacak işler ya da mesleğinizle ilgili konular sizi biraz yoracak ve zorlayacak gibi görünüyor. Anne ve babanız arasındaki çekişmeler ya da onlara karşı vereceğiniz tepkiler önemli olabilir, sinirli ve gergin olabilirsiniz. Ev ortamlarında özellikle hızlı hareket etmekten kaynaklı olarak kazalara dikkat edin. Ev ortamınızda hasta bir insan olabilir hastalık enerjisinin de biraz kol gezdiği bir Dolunay sizi bekliyor olacak. Bu aralar sevdiğiniz insandan beklediğiniz bazı hamleleri görmek kolay olmayacak ya da beklentilerinizin çok yüksek olduğunu fark edebilirsiniz, beklentileriniz sizi yanlış yönlendirebilir. Bu dönem hem partnerinizin iş ve aile hayatına hem de kendi iş ve aile hayatınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Değişken burçlar daha fazla etkileniyor o yüzden bu Dolunayın etkisini en fazla siz göreceksiniz.

Çarşamba günü para ilgili konular gündeminize yerleşecek. Elinize bir para geçebilir, geçmişte yaşadığınız para ile ilgili bir mevzu yeniden gündeminize gelebilir ve bu da sizin para ilişkisi kurduğunuz insanlarla ilişkinize yansıyabilir. Geçmişten getirdiğiniz bazı durumlarla, bazı kadersel etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçecek aşk hayatınız hareketleniyor biraz daha rahatlamaya başlıyorsunuz. Aşka daha disiplinli ve sorumlu yaklaşabilirsiniz ciddi ilişkiler peşinde koşabilirsiniz. Şimdiye kadar flörtleşiyorsanız, yazışıyorsanız bir beklentiniz varsa karşı taraftan beklentiniz yüksek olabilir. Sanatsal ve kreatif işlerinizde çok çalışacağınız bir dönem. Çocuğunuz üzerinde de bu disiplini uygulamak isteyeceksiniz. Cumartesi günü evle ilgili yapılması gerekenler ön plana çıkıyor. Özel hayatınızda da güzel etkileşimler var ama Pazar günü kıskançlıklara karşı dikkat edin, para harcamalarınıza dikkat edin ipin ucu kaçabilir ve sevdiğiniz insanla beklenmedik çekişmelere de açık olabilirsiniz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler haftaya Dolunay etkisiyle başlıyorsunuz. Seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler, hukuk ve medya alanlarınızda gerçekleşecek bu Dolunay. Uzak yerlerden hızlı haberler gelebilir, bir seyahatle ilgili bir durum ortaya çıkabilir. Tanımadığınız insanların ortamlarında bulunabilirsiniz, bazı şeyler kulağınıza çalınabilir. Sosyal medyada geziyorsanız fark ettiğiniz konu ve olaylar üzerinizde gerilime neden olabilir ama bu dönem konuştuklarınıza, yaptıklarınıza dikkat edin. Yakın çevrenizdeki insanlarla bağlantılarınız kuvvetli görünüyor hatta hırsınızı onlardan çıkarma potansiyeliniz de var. Uzak çevrelerde, seyahatlerde ya da bilgi alışverişlerinde fikir ayrılıklarına da açık olmanız gereken bir dönem. Sosyal medyada tartışmalara girmemeye özen gösterin ya da çok sert gireceğiniz durumlar başınıza iş açabilir. Beklediğiniz bir dava varsa bu davanın sonuçlarıyla da karşılaşma potansiyeliniz yüksek. Bu ara en çok beraber çalıştığınız insanlardan yana hayal kırıklığınız yüksek olacak ya da onların hayatındaki bir belirsizlik, karışıklık sizin hayatınızı da bloke edebilir bu da onlara karşı hem ne kadar fedakâr davrandığınızı fark etmenize hem de sinirli, agresif ve gergin olmanıza neden olacak. Araba kullanırken dikkatli olun uzaklara gidecekseniz dikkatli olun çünkü kaza enerjisi devreye girebilir.

Venüs ve Güney ay düğümü kavuşumu kendinize karşı ne kadar adil olduğunuzu, kendinize ne kadar baktığınızı ya da güzelleşme ile ilgili konularda kendinizi ne kadar hırpaladığınızı da karşınıza getirecek. Kendinize adil olmanız gereken bir dönem çünkü uzun zamandan sonra bunu yapmazsanız ilişkilerde istediğiniz gibi yol alamadığınızı göreceksiniz. Kararsızlıklarınızı, seçiciliğinizi, hayır diyememe huyunuzu geride bırakmanız gerekiyor. 14 Ekim’deki tutulma size bunu göstermiş olmalı ama şimdi bu tutulma noktaları yeniden tetiklenmeye başladı o yüzden bu dönem eskiden karşılaştığınız elinize ayağınızı birbirine dolayacak bazı konular karşınıza gelebilir. Eski aşklar eskiden böyle tutkuyla baktığınız konu ve olaylara atlamak istiyor olabilirsiniz bu sefer aynı hatalara düşmeyin size neyin iyi geldiğini net belirlemeniz gereken bir dönem olacak.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçiyor eviniz, aileniz, yuvanız onlarla kuracağınız iletişim önem kazanıyor. Aile büyüklerinizle daha fazla bir araya gelebilirsiniz onlara karşı sorumlu davranabilirsiniz. Evinizle ilgili disipline olmanız gereken alanlar hız kazanıyor. Emlak alım satım kiralama gibi işleriniz varsa hem bu alanlarda ekonomik davranacak hem de kılı kırk yararak doğru evi bulmaya çalışacaksınız. Hafta sonu bu anlamda çok keyifli evde yapılması gerekenleri devreye sokabilirsiniz. Pazar günü ise gerginliklere açık görünüyorsunuz ev ortamınızda sevdiğiniz insanla birbirinizi germeyin. Aile ortamınızda üzerinizde baskı oluşturan bir insan varsa bu insanla gerilimler devrede olabilir.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, müşterek para alanlarınız, para alacak verecek dengesi bu haftanın konusu çünkü Dolunayı bu alanlarda yaşıyorsunuz. Tam da bu dönem para ile ilgili konularda koşturmalarınız hızlanmış durumda kendi gücünüzü ortaya koymak mücadelenizi vermek istiyorsunuz. Seyahatlere, gelecek programlarına, eğitim alanlarınıza daha fazla para harcadığınız bir dönem içerisindesiniz. Ama bu Dolunay ortaya çıkacak bir ödeme ya da bir para ile ilgili bir mevzu sinirlerinizi gerebilir. Yakın çevrenizden bir insan ya da arkadaş ortamlarınızda yaşanan bir durum arkadaşlarınızın sizden borç istemesi ya da parayla ilgili bir konuya sıkışması belki de onlara yardım etmenize neden olacak. Ama banka işlemlerinden vergiye kadar ortaya çıkan bir konuyla uğraşacaksınız ve bu konu parasal bir konu olacak. Evliyseniz eşinizin parası ile ilgili konular gündeminizde yerleşebilir ama dengeyi iyi sağlamanız gerekiyor. Değişken burçlardaki Dolunaylar ve tutulmalar parasal konularda biraz rahat davranma etkisini karşımıza getirir yani ayaklar yere sağlam basmaz o yüzden bu dönem en çok da buna ihtiyacınız varmış gibi duruyor. Diğer taraftan yatırımlarınızda kayıplarınız olabilir, hafta başı itibariyle dikkatli adımlar atın. Her duyduğunuz şeye inanmayın mümkün olduğunca kendi değerlerinizi ve hislerinizi ön plana katmaya çalışın.

Geçmiş konu ve olaylar Çarşamba günü önem kazanıyor Ekim ayında da bunu yaşadınız geçtiğimiz tutulmada da bu etkiler vardı geçmişte yaşadığınız bazı ilişkiler geçmişte yaşadığınız attığınız bazı adımlar ayağınıza dolanabilir. Bu dönem sevdiğiniz insanın işle ve sağlıkla ilgili konularda bazı sıkıntı ve sorunlarla uğraştığını fark edebilirsiniz ama ne oluyorsa sizin için oluyor. Bu dönem bazı konuları fark etmeniz ileriki dönemde hatalara düşmemenizi sağlayacak. O yüzden durum ve olayları geçmiş karşılaştırmalarını hesaplaşmaları çok fazla büyütmeyin çünkü bu aralar devamlı bir hesaplaşma derdindesiniz artık bunları bir kenara bırakarak kendi yolunuzu bulma zamanı gelmiş bulunuyor.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçecek iletişimsel işleriniz hızlanıyor satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanlarında önemli konuşma ve görüşmeler gündeme gelebilir. Bu dönem daha disiplinli davranabilirsiniz. Sorumlulukla atacağınız adımlar size yeni iş olarak dönebilir biraz büyümek istiyorsunuz ama bu dönem büyümek için değil tam tersi olanı elde tutmak ve daha iyi yapılandırmak için size güç ve kuvvet verecek. Yakın çevrenizdeki insanlara daha mesafeli ve soğukkanlı yaklaşım sergileyebilirsiniz. Hafta sonu keyifli etkileriniz var, yakın çevrenizle yapacağınız planlar atacağınız adımlarda istediğiniz sonuçları karşınıza getirecek ama Pazar günü dikkatli olun yakın çevrenizden bir insanla anlaşmak sandığınız kadar kolay olmayacak. O dostunuzun üzerinize bir baskı uyguladığını fark edebilirsiniz ya da sizi yönlendirmeye çalıştığını görebilirsiniz kıskançlık etkisi de olabilir ama bu dönem bazı ilişkiler iyice gerilebilir.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar Dolunay ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Her tür insan ilişkisi buna dahil. Dolunayda algınızı bu alanlara çevireceksin. Bu aralar çok koşturduğunuz çok çalıştığınız hareketli olduğunuz planlarınıza odaklandığınız bir dönem yaşıyorsunuz ama bir yandan da aile ortamınızda yaşanacak bazı olumsuzluklar sizi demoralize edebilir. Evinizle, emlakla alakalı herhangi bir girişiminiz doğru bir zaman dilimi değil, kandırılabilirsiniz. Bu süreçte önemli bir ilişki devreye girebilir. İlişkiyle ilgili önemli bir karar almak isteyebilirsiniz, sevdiğiniz insanın bu dönem kafası karışık olabilir hayatında belirsizlikler olabilir aile ya da iş ortamında problemleri olabilir bu da onunla daha fazla uğraşmanıza rahatlamak ve bir arada olmak isterken karşı tarafla gereksiz yere tartışmalar içerisine girmenize neden olacak. Ortaklı işleriniz varsa ortaklarınızla olan konuşmalarınıza ekstra dikkat edin.

Çarşamba günü Venüs ve Güney ay düğümü kavuşumu var. Sosyal çevrenizde geçmişten getirdiğiniz arkadaşlarınız var bu insanlarla bir karmanız var aslında tam da bu dönemde bazı insanların sizi gereksiz yere üzdüğünü bazı insanlara gereksiz tavizler verdiğinizi ve bazılarıyla iyi anlaştığınızı zannederken sizi gerektiği gibi düşünmediklerini, saymadıklarını görme potansiyeliniz var. Geçmiş konu ve olaylar yeniden gündeminize gelecek ama artık bir şeyleri değiştirmek anlamında umutlusunuz ve harekete geçmek istiyor olabilirsiniz. Diğer taraftan geçmişten getirdiğiniz bir arkadaşınızla girişilecek önemli bir iş de gündeme gelebilir bu etkilerle dolu olacaksınız.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçiyor parayla ilgili konular hız kazanıyor 13 Aralık’a kadar parasal konularda ihtiyatlı ama disiplinli ve sorumlu bir şekilde hareket edebilirsiniz. Maddi konularda neler yapacağınızı görecek aynı zamanda yaptıklarınızın karşılığını da almak isteyebilirsiniz. Yaptığınız işe odaklanın çünkü bu dönem para kazançlarınızı hızlandıracak. Hafta sonu para ile ilgili bir konu ya da aile ortamınız için yapılacak bir harcama sizi mutlu ederken Pazar gününe dikkat edin arkadaş ortamınızdan bir insanla aranızda gerilimler ya da ona karşı bir takım tutumlar devreye girebilir. Aynı şekilde arkadaşınızın da bazı konularda sizi anlamadığını ve gerdiğini düşünebilirsiniz, kıskançlık etkisine dikkat edin.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar İkizler burcundaki Dolunay iş alanlarınızda gerçekleşiyor. İş hayatınız önemli, gündelik hayatın ritmi koşturmalarınız, sağlıkla ilgili konular ve iş konuları tam da bu Dolunayın konusu olacak. Bu aralar yataktan kalkmak zor geliyor olabilir bir sürü işiniz birikmiş olabilir, yönünüzü bulamıyormuş gibi hissedebilirsiniz, her şey üzerinize üzerinize geliyor olabilir ama bu Dolunay zamanı algınızı işinize çevireceksiniz. Bir olayın iç yüzüyle karşılaşabilirsiniz ya da bu dönem çalışmak istemezken bir işle muhatap olmak önemli olabilir bu da sizi sinirli ve agresif kılabilir. İş ortamlarında yaşanacak bir tartışma bir gerilim devrede olacak burada konuştuklarınıza, yaptıklarınıza dikkat edin çünkü bu aralar hem yakın çevrenizden beklentileriniz çok kuvvetli hem de iletişim halinde olduğunuz insanlardan geri bildirimler bekliyorsunuz yani beklentileriniz onlara karşı fazla. Yakın çevrenizden bir insanın sizi sizin onu önemsediğiniz kadar önemsemediğini fark etme potansiyeliniz de kuvvetli o yüzden bu dönem konuştuklarınıza yaptıklarınıza dikkat edin. Önemli işler varsa bu işlere kalkışmak konusunda çok da destekli olmayacaksınız.

Çarşamba günü meslek hayatınızda ve aile ilişkilerinizde geçmişten getirdiğiniz birtakım ilişkiler önemli olacak. Yine geçmişten getirdiğiniz ilişki halinde olduğunuz bir insanla iş yapma potansiyeliniz devreye girerken iş ortamlarınızda aynı durumlara ve konulara maruz kalabilirsiniz. Ailenizle tartışmalara girmeden ya da bazı konuları netleştirmeden yolunuzda ilerlememeye özen gösterin.

Cuma günü Merkür sizin burcunuza geçiyor iletişiminiz rahatlarken sağlıkla ilgili konularda ferahlatıcı etkiler devreye girebilir hem de iş ortamlarınızda söylediklerinizin yaptıklarınızın yeniden kaale alındığını daha sorumlu adımlarla yolunuzda ilerlediğinizde fark edebilirsiniz. Önünüzdeki dönem plan ve projelerinizi diğer insanlara aktarma konusunda şanslı etkiler devrede olacak. Cumartesi günü yakın çevrenizle planladığınız bir işi aktive edebilirsiniz.

Pazar gününe dikkat edin çünkü göz önünde olduğunuz ortamlarda sevdiğiniz insanla anlaşmak kolay olmayabilir. Birbirinizi kıskanabilirsiniz birbiriniz üzerinde güç ve baskı oluşturabilirsiniz. Bütün bunlar hem birbirinizi görememekten hem de birbirinizi yanlış anlamaktan kaynaklı olabilir. Geçmişte yaşadığınız ilişkilerle şimdiki ilişkinizi bir tutmayın bazı şeyleri görün fark edin karşı tarafı yıpratmayın o sizi yıpratıyor olsa bile karşı tarafa bir kez daha şans vermeyi unutmayın.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar İkizler burcundaki Dolunay aşk evinizde gerçekleşiyor. Aşkla ilgili konular hızlanabilir, özel hayatınıza daha fazla vakit ayıracaksınız. Bu dönem sosyal çevreniz çok hareketli organizasyonlar, davetler ve koşturmalar içerisindesiniz ama sevdiğiniz insan da tam da bu dönem beni de ihmal etme diyecek ya da sevdiğiniz insanla ilgili bazı kararsızlıklarınız varsa bu dönem arkadaşlarınızdan etkilenebilir yanlış kararlar alabilirsiniz. Aynı etki çocuğunuz için de geçerli olabilir. Bu dönem ilginizi özel hayatınıza kaydırmanız, sizin için özel ve iyi olan neyse ona daha fazla yatırım yapmanız ve onu önemsemeniz gerekiyor. Sanatsal ve kreatif işlerinizde önemli açılımlar oluşabilir ama bu aralar çevrenize arkadaşlarınıza etrafınıza karşı gergin ve agresif tavırlarla hareket etme potansiyeliniz de yüksek görünüyor. Para ile ilgili konuşmalarda yanıltıcı etkiler altında olacaksınız tam da bu Dolunay zamanı o yüzden parasal işlerinizde şartları ve koşulları iyice bilerek adımlar atmaya özen gösterin.

Çarşamba günü Venüs ve Güney ay düğümü kavuşumu geçmişten tanıdığınız insanlarla yeniden bağlar kurma potansiyelini karşınıza getirecek. Daha önceden iş yaptığınız insanlar bu dönem sizi arayabilirler beraber iş yapabilirsiniz ama aynı şekilde davranmamanız gerekecek çünkü tutulmaları buradan alıyorsunuz. Geçmişte yaşanılan birtakım sıkıntı ve problemler varsa bunları aşarak ya da daha farklı davranarak şimdiki ilişkinize ve yapacağınız işlere yaklaşım göstermeniz daha doğru olabilir. Geçmişten tanıdığınız uzak akrabalarınızla bu dönem daha fazla irtibat halinde olacaksınız.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçiyor elinizi ayağınızı önemli işlerden çekme zamanı gelmiş bulunuyor. İki hafta boyunca önemli sırlarınızı, konuşmalarınızı ve görüşmelerinizi kimseyle paylaşmamaya özen gösterin çünkü arkanızdan konuşanlar olabilir. Büyük girişimleriniz konusunda destekli olmayacaksınız Merkür de bu alanlarınızda gerileyecek Aralık ayında bu da şu anlama geliyor 6 yıl öncesinin konu ve olaylarıyla uğraşma potansiyeliniz yüksek görünüyor. 2017’nin Aralık ayında neler yapıyordunuz bunlarla ilgili olacaksınız. Hafta sonu keyifli etkileşimler var ama Pazar gününe dikkat edin çünkü beklenmedik bir yerden bir insanla aranız bozulabilir. Bu iş yaptığınız, uzaktan tanıdığınız, ihmal ettiğiniz bir insan olabilir sizi arayıp vefalı olmadığınızı söyleyebilir, üzerinizde bir baskı ya da güç oluşturabilirler.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar haftaya İkizler burcunda oluşacak bir Dolunay etkisiyle giriş yapıyorsunuz. Bu Dolunay sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda gerçekleşiyor. Ailenize, yuvanıza, sevdiklerinize ve evinize daha fazla vakit ayırmanız gerekiyor. Dolunay zamanı enerjimizi dengelememiz esastır. Kariyerinize odaklandığınız hızlı gelişmelerin devreye girdiği bir süreç ve toplumsal konularla çok ilgilisiniz ama bu Dolunay zamanı özelinize ve ailenize ekstra özen göstermeniz gerekecek. Ailenizde bir insanın sağlığı ile ilgili koşullar gündeminizde yerleşebilir. İş ortamlarınızda güzel gelişmeler var ama hala bazı kararlar alınmamış durumda ve belirsizlikler devrede. Bu etkiler sizi yoruyor ve aile ortamlarınıza yansıyor. Ailenizdeki insanlarla fikir ayrılıklarına açık olacaksınız bazı tartışmalar yaşanabilir. Anne ve babanız arasındaki çekişmeler de Dolunay zamanı ortaya çıkabilir.

Çarşamba günü Venüs’ün güney ay düğümü kavuşumu para ile ilgili konularda dikkatli olmanız gerektiğini söylüyor. Geçmişten tanıdığınız bir insanla parasal bir konuda bir mesele yaşamış olabilirsiniz. Yine buna benzer bir konu devreye girecek ve burada sizin verdiğiniz tepkiler önemli olacak. Kararsızlıklarınızı, hayır diyememeyi pazarlık yapamamayı bir kenara bırakın çünkü gerçekten de bir şeylerin değişmesi gerekiyor ve şimdiye kadar hep aynı şekilde davranıyorsunuz ve bunu yaptığınız müddetçe de aynı sonuçları alacaksınız. Adil olun ama yapmanız gerekenleri de devreye koyun yoksa para ile ilgili konularda kayıplarınız olabilir.

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçiyor sosyal çevre alanlarınız hareketleniyor 13 Aralık’a kadar Merkür bu alanlarınızda gerileyene kadar arkadaşlarınızla bolca vakit geçirebilir onlarla iş birliği ve önemli işler yapabilir ve daha organize ve planlı hareket ederek aktiviteler, davetler ve organizasyonlarda bulunabilirsiniz. İşten elde edilen gelirleriniz konusunda da kafanız çözüme yönelik çalışabilir. Hafta sonu oldukça keyifli etkiler var çevrenizle yapacağınız planlar sizi destekliyor ama Pazar günü sevdiğiniz insanla arkadaş ortamlarınızda değişik yerlerde anlaşmazlıklara açık görünüyorsunuz hatta bir arkadaşınızın sizi kıskandığını ya da sevdiğiniz kişinin arkadaşınızı kıskandığını fark edebilirsiniz. Durumları çok fazla kaşımayın ve olayları alttan almaya özen gösterin.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın