Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

25 Kasım parçalı Güneş Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

Bugün, sabah saat 08:09’da yay burcunun ilk derecelerinde bir parçalı güneş tutulması yaşanacak. Güneş tutulmaları dış enerjiyi ve görüntüyü ifade eder. Kişisel olmaktan çok daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri temsil ederek, hayatımızda derin etkiler yaratır.

Eğer kişisel haritalarımızda tutulma, güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir. Bu parçalı tutulma daha çok antartika, yeni zelanda’ nın güney taraflarındaki adalarda ve güney afrikadan görülecek.

Yine astrolojide yay burcu yönetimindeki ülkelere bakacak olursak, ispanya, hırvatistan, almanya, macaristan, fransa, çek cumhuriyeti, hollanda, ingiltere, italya, arabistan, yemen, tanzanya toplumsal olarak bu tutulmadan etkilenecek ülkeler içerisinde bulunuyor.

Tutulmanın yöneticisi jüpiter boğa burcunda geri hareket ettiğinden ve jüpiter para ve ekonominin göstergesi olduğundan finansal konular, ticaret, uluslar arası ticaret, banka, borsa, inşaat, tarım alanları da bu etkilenmeden nasibini alacaktır. Tutulmanın değişken burçta olması karışık etkiler taşır.

Ancak açılarla bu etkilerin açığa çıktığını görürüz. Değişken burçta oluşan tutulmalarda sosyal hayatımızda, ticaret alanlarında iniş çıkışlar görülebilir. Tutulmanın derecesine baktığımızda insanlar arasında ayrılıklar ve düşmanlığın artması söz konusu olabilir.

Tutulmanın Yay burcunda ve türkiye haritasında 6. Evde olması uluslar arası iş ilişkileri, iş gücü, çalışmaları hayatımıza taşıyabilir. Hizmetliler, iş verenler, işçiler, polis, askerlik, ordu, donanma ve sağlıkla ilgili konular hayatımızda olacak.

Yine din, eğitim, seyahat, ticaret hayatımızda da bir takım sorunlarla karşılaşabiliriz. Tutulmanın 3.evdeki marsa açı yapıyor olması ise, yakın komşu ülkelerle mücadeleleri anlaşmazlıkları veya oradaki savaşı tetikleyecek durumların ön plana çıkmasını yansıtıyor olabilir. İç gerginliklerimiz, ulaşımla ilgili sorunlarımız artabilir.

Kişisel bazda değerlendirecek olursak, yay burcu genişleme, öğrenme, farklı deneyimler yaşamayı temsil eder. Olayları genişletme ve büyütme yeteneği vardır. Bu tutulma anında ve sonrasında yaşayacağımız olayları abartmaya ve fazla anlamlar yüklemeye meyilli olabiliriz.

Merkürün tam tutulma günü gerilemesi, geçmiş konu ve meseleleri, geçmişte başlanmış ama yarım kalmış olayları hayatımıza taşıyabilir. Tabii yanlış anlaşılmalar ve anlaşmazlıkları da unutmayalım.

Düşünmeden ve dinlemeden konuşmak yay burcundaki merkür gerilemesini bize çok iyi anlatacaktır.

Bu dönem az, öz konuşmalı, daha fazla dinlemeli, sonradan tükürdüğümüzü yalayacağımız sözler sarfetmemeye dikkat etmeliyiz. 25 kasım (+,-5 gün), 21 şubat (+,- 5 gün), 23 mayıs (+,- 5 gün), 25 ağustos (+,- 5 gün) tarihlerinde doğanlar bu tutulmanın etkilerini daha fazla hissedebilirler. Yayların hayatında önemli değişimler oluşurken, balıklar bu değişimleri kariyer ve iş alanlarında, ikizler özel hayatlarında ve ikili ilişkilerinde, başaklarsa ev ve aile hayatlarında yaşayacaklar.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın