Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

25 – 31 Mart 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

İLİŞKİ GELGİTLERİ!

TUTULUYORUZ!

Yeni haftamıza 25 Mart’ta Terazi burcunda gölgeli bir ay tutulmasıyla başlıyoruz. Tutulma sadece Terazi burcunu değil, öncü burçlar olan Koç yükselen Koçlar, Yengeç yükselen Yengeçler ve Oğlak yükselen Oğlakları diğer burçlara göre daha fazla etkileyecek. Şimdi tüm haftaya damgasını vuracak olan bu tutulma hakkında daha ayrıntı verelim.

Bir kere tutulmalar izlendikleri bölgelerde daha fazla iz yaratırlar. 4 saat 39 dakika sürecek olan bu tutulma Türkiye’den izlenmeyecek. Avrupa’nın çoğu, kuzey doğu Asya, Avustralya, Afrika’nın çoğu, kuzey Amerika- güney Amerika- pasifik- Atlantik, arktik, Antarktika’dan izlenecek.

Hava elementinde gerçekleşen tutulmalar insan ilişkileri, iletişim, zihinsel ve entelektüel konularla, yenilikler, uluslararası ilişkilerde değişim, sosyolojik çalkantılar, ayaklanmalar, isyanlar, ittifaklarda değişimler, sert hava koşulları, rüzgarlarla bağlantılıdır.

Tutulmanın öncü grupta olması, politik konularda hükümet ve yönetim değişikliklerini, hava koşullarında değişiklikleri ve dünya ticaretinin olumsuz etkilenmesiyle ilgilidir. bu tutulmada ilişkiler iyice önem kazanıyor çünkü ilişkilerin burcu Terazi burcunda olacak.

Terazi burcu ilişkilerle kendini büyüten genel itibariyle karşı tarafa biraz bağımlı olan ve her zaman kendinden ziyade karşı tarafı düşünen bir burçtur. Bu tutulma Terazi burcunda olduğu için ilişkilere bakış açımızı, ilişkilerden beklentilerimizi, alma verme dengesini, dengesizlikleri, eşitliği ve eşitsizliği karşımıza getirecek.

Yılın ilk tutulması bir ay tutulması. Ay tutulması turbo dolunay etkisindedir, Güneş tutulmaları da turbo Yeni ay etkisindedir. Yeni aylar bir şeyleri başlatır 15 gün sonra o başlattığımız işlerin karşılığını ama iyi ama kötü alırız. Bunu da dolunay zamanlarında yaşarız. Dolunaylardan çok korkmamak lazım duygu durumlarımız iniş çıkışlarımız çok yüksek olabiliyor belki ama yine de dolunay zamanları her şeyin görünür olduğu, açığa çıktığı zamanlardır. Biz de bu ay, dolunay yaşamayacağız 25 Mart’ta ay tutulmasını yaşayacağız.

Terazi burcunun konusu olan ilişkiler, güzellik, estetik, alışveriş, romantik ilişki ya da diğer insanlarla kurduğumuz ilişki, siyaset, diplomatik ilişkiler, politika ve adalet, hak, hukuk ile ilgili konular dengeler, dengelerin değişimi, iş birliklerini daha fazla hayatımızda göreceğiz. Adaletsizlikler, haksızlıklar karşısında nasıl tepki verdiğimiz bu ay tutulmasıyla ortaya çıkacak. Güney ay düğümü tarafında olduğu için bedel ödetme, geçmişte yaptığımız hataların ya da ilişkilerde verilmiş kararların yeniden gündeme gelmesi ve bir şeyleri değiştiremiyorsak, hayır diyemiyorsak, kendimizden ödün veriyorsak artık ilişkilerde de sınırların iyice ortaya çıkması gereken bir ay tutulması bizi bekliyor. Tamamen ilişki odaklı olacağız ama işin içerisinde siyaset, politika ve ekonomi de olacak.

Bu burçta gerçekleşen tutulmalar bölünme, ayrılma, halkın barışını huzurunu bozan olaylar, ilişkilerde suistimallere neden olabilir. Gerek iş ortaklıklarında gerek hayat ortaklıklarında sorunlar görülebilir. Evlilik ve ilişkilerin sorgulandığı zamanlar olabilir. Dolunay ve yeniay zamanlarında iş birlikleri, ortaklıklar, anlaşmalar, müzakereler vurgulanır. Yargı, hukuk öne çıkabilir. Yargı organlarında değişiklikler, politika, devlet görevleri, diplomatlar arabuluculuk işlerinde önemli sistem değişiklikleri görülebilir. Hakimlerin bu dönem verecekleri kararlarda adaleti ve eşitliği elden bırakmamaları çok önemli çünkü Sadullah El- an- Karavi’ye göre bu tutulma derecesinde yanlış kararlar alınabilir.

Ankara’ya göre çıkarılmış olan haritada TUTULMA 5. Evde oluyor. 5. ev spor camiası, borsa, spekülatif alanlar aynı zamanda gençler çocuklar, sanat camiası, tiyatro, sanat, AVM’ler, eğitimle ilgili konular, aşk ilişkileri, skandalları ve elçileri temsil ettiği için bu konular tutulma zamanı ve sonrası önem kazanıyor.  Önümüzdeki dönem spor kulüplerinde, hakemlerde veya federasyonda için önemli kararlar alınabilir. Meclisten bu alanlara yönelik önemli kararlar gelebilir. 9, 17 Nisan, 5, 8 Mayıs, 19-20 Haziran- 14-20 Eylül- 06 Kasım tarihlerinde tutulma diğer gezegenler tarafından tetiklenecek. Bu saydığımı konular bu tarihlerde öne çıkabilir. Bir de 5. Ev kalp bölgesiyle bağlantılı olduğu için kalp rahatsızlıkları artabilir. Bazı bakanların ve milletvekillerinin kalp ve dolaşım sisteminde sorunlar yaşadığını görebiliriz.

Haritada Mars’ın tepe noktasına yerleşmesinden dolayı denizlerde mücadelelere, savaşlara ve tüm dünya genelinde gözlerin üzerimize çevrilmesine açık olabiliriz. Sanatsal ve estetik yapılar, estetik cerrahi ilgili yeni yöntemler öne çıkabilir. Politik gerginlikler, askeri operasyonlar, su baskınları, doğal afetler, denizlerde mücadeleler bu tutulmanın ana konularından olacak.

Türkiye haritasına tutulmayı oturttuğumuzda Mars derecesiyle kavuşum halinde olduğunu görüyoruz. Sınırlarımız, topraklarımız ve güvenliğimizle ilgili konularda dikkatli olmakta fayda olabilir. Kızgınlık, agresyon, hırsla hareket etme, iç meselelerde savaşma, mücadele etme etkileri görülebilir. Yine doğal afetler, hava muhalefetleri, muhalefet alanında veya muhalefetle yaşanacak gerginlikler öne çıkabilir.

Bu tutulma savaş atmosferini, anlaşmazlıkları, müzakerelerde sorunların çıkmasını öne çıkaracağı için Nisan ayında, 17 Mayıs civarı ve temmuz ve ağustos aylarında dikkatli olmalıyız. Bir de yukarıda tutulmanın tetiklendiği tarihleri yazdım o tarihlerde hızlı olaylar beklenebilir.

Seçime de iki tutulma arasında giriyoruz. İki tutulma arası büyük işlere kalkışılmaz ya da önemli kararlar verilmez çünkü o tutulmaların etkisinden kaynaklı olarak büyük olaylar yaşanabilir ya da bu olaylar değişkenlik gösterebilir. Bu tutulma zaten Türkiye’mizin Mars’ının üzerinde gerçekleşiyor, Mars etkisinin ne kadar önemli olduğunu son birkaç aydır deneyimliyoruz. Taşkınlıklar, cinayetler, deprem, ateşli hastalıklar, toleranssızlık ve kazalar iyice artmış durumda. Umarım şimdiye kadar yaşadığımız bu etkiler daha da artmaz.

28 ve 29 Mart Perşembe ve cuma günleri gayet keyifli günler. Bu günler hayata bakış açımız daha sağlam ve esnek olacak. Her tür cilt bakım, kişisel bakım, kendimiz için bir şeyler yapmak, alışveriş yapmak anlamında keyifli günler.

Bu aralar bol su içmeye dikkat edelim, böbrekler, bel bölgemiz, kalçamız, baş ağrıları, şeker intoleransı, hormonsal dengesizlikler bu tutulma zamanı bizleri zorlayabilir. Yine aciliyeti yoksa bu ameliyatlardan uzak duralım.

Salı ve çarşamba günleri günü toplumsal konularda önemli olaylar devreye girebilir. Para piyasalarında hızlı olaylar ve haberlerle de karşılaşabiliriz. Mesela altın ve dövizde hızlı hareketlilikler oluşabilir.

Haftayı sizler için özetlemeye çalıştım…

Umarım bütünün hayrına faydalı, güzelliklerle dolu bir tutulma yaşarız…

İyi haftalar

Hande Kazanova

25 – 31 Mart Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar bu tutulma sizin için önemli. İlişkiler bu ara sizin en büyük probleminiz. Kendinize odaklandığınız kendiniz için bir şeyler yapmak istediğiniz bir dönemdesiniz ama tam da bu tutulma, özellikle sevdiğiniz insanla olan ilişkinizde bir sıkıntı ya da probleminiz varsa bunları daha görünür hale getirebilir, önemli kararlar almak durumunda kalabilirsiniz ya da sevdiğiniz insanın özellikle işi için, sağlığı ile ilgili konularda bazı fedakarlıklarla bulunduğunu görebilirsiniz. Bu fedakarlıkların içerisinde sizinle olan ilişkisini bitirmesi de olabilir. O yüzden bu dönem ilişkileri çok fazla zorlamamaya özen gösterin. Ay tutulması zamanı taşınmayla ilgili konu ve olaylar gündeminize yerleşebilir eğer bunu yaşamadıysanız da 19 Nisan ve 5, 8 Mayıs civarı bu konuların hayatınızda görünür olabilir. Hayatınızda bir insan yoksa bu tutulma bir kişiyi de karşınıza getirebilir ya da bu dönem flörtleştiğiniz ve henüz adını koymadığınız ilişkiyle de ilgili önemli kararlar gündeminize yerleşecek. Tutulma size eski hataları yapma, eskiden ilişkide yaptığın şeyler artık işlemeyecek o yüzden sadece kendini düşünme, iş birliklerine açık ol karşı tarafla bütünleşmek önemli olsun diyor. Her tür iş birliği ve görüşme konusunda destekli olabilirsiniz ama bu sıralar sanki yönünüzü bulamıyorsunuz ve sanki görünmez bir şey kadersel olarak sizi durduruyor gibi hissediyorsunuz. Beklenmedik bazı olaylar çevrenizde gelişiyor olabilir. Anneniniz akrabalarının hayatında beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsiniz. Sakin, biraz daha yumuşak tepkiler vererek olayları idare etmeye özen gösterin. Maddi konular Perşembe ve Cuma günleri sizin için çok önemli olacak. Burada istediğiniz ve beklediğiniz bazı haberler varsa ya da parayla ilgili çözmeniz gereken bir durum varsa Perşembe ve Cuma günleri bu konular yüzünüzü güldürecek.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar 21 Nisan ve sonrası şans faktörünü hayatınızda göreceksiniz. Tutulma sizin sağlık alanlarınızda gerçekleşiyor. İş konularınızı aktif hale getirecek. İşinizle ilgili verilmesi gereken önemli kararlar varsa beraber çalıştığınız arkadaşlarınız, insanlar varsa onların hayatındaki dengesizlikler ve olaylar iş ortamlarınıza yansıyabilir ya da beraber rahat iş yaptığınız insanlarla bu dönem aranızda çekişme gündeme gelebilir. Eskisi gibi anlaşamadığınızı görebilirsiniz. Bu arkadaşınızın bazı konularda sağlıklı hareket etmediğini fark edebilirsiniz. Bir iş başvurusunda bulunduysanız bunun sonuçları karşınıza gelebilir ya da çalışma ortamlarınızda bazı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu dönem bazı olaylar ortaya çıkabilir ya da şimdiye kadar fark etmediğiniz bazı olayları da iş ortamlarınızda görebilirsiniz. Bu dönem eleman alımı yapmak için uygun bir zaman dilimi olmayacak. Çalışanlarınızla ilgili sıkıntı ve problemler yaşanabilir. Sağlıkla ilgili konularda bel bölgesi, böbrekler, intoleranslar şeker iniş çıkışları, baş ağrılarına dikkat edin. Bu hafta sakinliğinizi koruyun. İş hayatınızda ve gündelik hayatta önemli bilgiler elde edeceksiniz. Bu bilgiler bazı arkadaşlarınızla daha samimi olmanızı bazı arkadaşlarınıza da hoşça kal demenize neden olabilir. Perşembe ve Cuma günleri çok güzel, önemli haberler gelecek, girişimleriniz için harekete geçebilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, 25 Mart’taki bu tutulma aşk evinizde. Aşk hayatınız, ilişkiler bunlar önemli olacak. Hayatınızda biri bu dönem o insanın bazı davranışlarıyla ve beklentileriyle sizi aşağıya çektiğini düşünebilirsiniz. İlişkiler konusunda hızlı ilerlemeler kaydedeceksiniz. Hayatınıza bir insan girebilir, biriyle flörtleşme isteyebilirsiniz. Hayatınızda bir insan varsa o insanın hayatında önemli olaylar gündeme gelebilir. Hayatınızdaki insanın sağlığı ile ilgili konularda dikkatli olması gerekebilirken hem sağlığı hem iş hayatıyla ilgilenecek. Siz ondan daha fazla ilgi beklerken onun bu konulara odaklanması zaman zaman sinirlerinizi gerebilir ama ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Çocuğunuzun sağlığı ile ilgili konular gündeminizde yerleşirken çocuğunuzla daha fazla ilgilenmek durumunda kalacaksınız. Yine çocuğunuzun hayatında bazı noktalarda ilişkilerinde bazı sıkıntı ve problemler görünür olabilir. İlişki odaklı olacaksınız. Terazi burcunda olduğu için hava elementi hava elementini destekler. Çok problematik sorunlarla karşılaşmayacaksınız ama her koşulda bu tutulma zamanı dengede ölçülü ve daha idareci olmaya özen gösterin. İş hayatınızda beklediğiniz bir haber varsa Perşembe ve Cuma günleri o haberler gündeme gelebilir. Yaratıcılık ve kreatif alanda bir işiniz varsa bu tutulma sizi göz önüne çıkaracak ve size önemli sorumluluklar yükleyecek.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler ev, aile ve yuvanızla ilgili konular çok önemli. Eviniz, yuvanız burada kuracağınız ilişkiler, yaşayacağınız denge, dengesizliklere dikkat etmeniz gerekiyor. Eviniz kentsel dönüşüme girecektir, taşınmak durumundasınızdır, ev almaya kalkmış olabilirsiniz ya da aile ortamınızda yaşanan eski bir mevzu ilişkiler yumağı bu tutulma zamanı yeniden karşınıza gelebilir. Ev almayı düşünüyorsanız ya da evle ilgili bir girişiminiz varsa belki de istenmedik bazı değişimler altında olabilirsiniz ama bunun sonuçları size olumlu yansıyacak. Biraz huzursuzluklarınız yüksek görünüyor ev ortamlarınızda insanlarla aranızdaki bağlantıları kuvvetlendirin. Babanızın iş hayatı ve sağlığı ile ilgili konular bu ay tutulması zamanı gündeminizde yerleşebilir. Ufak tefek, grip, nezle, enfeksiyon gibi sorunlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Taşınmanızı gerektirecek kira kiracı gibi durumlarınız var varsa buralarda mahkemeniz varsa önemli haberler de gelebilir ve bu haberler sizi destekleyen haberler olacak. Hiç beklemediğiniz bir şekilde ev sahibinizin sizi mahkemeye verdiğini ya da bir konunun anlaşmazlığa taşındığını görme potansiyeliniz de olabilir. Bu tutulmanın tetiklendiği zamanlar 9 Nisan civarı, 5, 8 Mayıs civarı ortaya çıkabilir. 19, 20, 26 Haziran’da bu konuların hayatınızda önem kazandığını görebilirsiniz. Uzak yerlerden beklediğiniz haberler varsa eğitim hayatınızla ilgili önemli bazı haberler bekliyorsanız ya da bir yerlere gidecekseniz Perşembe ve Cuma günleri bu işlerinizi yapmak ve bu alanda güzel haberlerin karşınıza gelmesi de söz konusu olabilir.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar yakın çevre, iletişimsel konular bu tutulma zamanı önemli. Akraba ve kardeşlerinizin konuları onlarla ilişkilerinizde yaşanacak durumlar ya da çok sevdiğiniz kardeşiniz, abiniz, ablanızın sağlığı ya da işiyle ilgili konular bu tutulma zamanı gündeminizde yerleşebilir. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama, dijital platformlar, radyo, televizyon, girişimcilik gerektiren her tür alan bu tutulmayla beraber hareketlenecek. Yakın çevrenizdeki insanların bazı ilişkilerde yaşadıkları problemlerle sizi aşağıya çektiğini fark edebilirsiniz. İletişiminizde daha doğru ilişkiler kurmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Çok olumsuz etkilenmiyorsunuz hava ve ateş elementleri birbirini destekleyen elementlerdir ama bu dönem sağlığınızla ilgili konulara, özellikle ameliyat olduysanız kendinize ekstra dikkat etmeniz gereken bir dönem olabilir. Parasal konularda bazen elinizin kolunuzun bağlı olduğunu da hissedebilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri beklediğiniz bir para ya da istediğiniz bir para mevzusu tam da düşündüğünüz gibi sonuçlanabilir. İstediğiniz bir paranın cebinize girmesi ödemeler dengesini tutturabilmeniz anlamında bu haftaki dengesizlik Perşembe ve Cuma günleri sizin lehinize çevrilecek ve bundan mutlu olacaksınız. İletişim, akraba ve kardeşler, yakın dostlar, çevrenizdeki insanlar, eğitim konuları ve satış, tanıtım, reklam, pazarlama gibi alanlarda işleri olanlar için önemli bazı duygusal kararların devrede olacağı bir dönem. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Yakın çevrenizdeki insanlar hayatlarındaki sıkıntı ve problemlerle sizi yorarken onlarla olan ilişkinizde dengesiz bir şeylerin olduğunu fark edebilirsiniz. Bu da onlarla aranıza mesafe koymak gibi önemli kararlar almanıza neden olabilir.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar 25 Mart’taki tutulmayı para konularında yaşayacaksınız ve bu hafta para ile ilgili konular öncelikli olacak. Ödemeler dengesini iyi tutturmanız gerekiyor çünkü tam da bir borcun altına girmek üzeresiniz hatta bu konuda cesur adımlar atmaya çalışıyor olabilirsiniz. Burada bazı harcamalar devrede olacak. Hoşunuza giden güzellik olabilir, estetikle bağlantılı olabilir, size keyif veren bazı harcamalarınız gündeme gelecek. Bu harcamalar arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekiyor yoksa bazı hatalar devreye girebilir ya da harcamalarınızın yüksekliği ilişkilerinize yansıyabilir. Bu aralar ilişkilerden yana şanslısınız ama bir yandan da ilişkilerle ilgili konularda da gerçeklerle yüzleşiyorsunuz. Hiç kimse için güzelleşmeye uğraşmayın, kendiniz için güzelleşmeye uğraşın kendiniz için para harcamaya uğraşın. Kendinizi başkasına beğendirme çabanız çok da işinize yaramayacak ve kendinizden çok daha fazla taviz vermenize neden olacak. Siz ilişkilerden ne beklediğinizi ve ciddi bir ilişkide ne olması gerektiğini çok net biliyorsunuz. Hayatınızda bir insan varsa bu dönem onunla aranızda bir mesafe varmış gibi hissedebilirsiniz hangi noktalarda adım atacağımıza karar verelim ondan sonra adım atalım diyebilirsiniz. İkili ilişkiler, ortaklı işler, parasal konular bu tutulmanın ana konuları olabilir ama halihazırda sevdiğiniz insandan güzel bir şeyler de bekliyorsanız bu tutulma zamanı aranız limoni olduysa önümüzdeki hafta Perşembe ve Cuma günleri o insandan güzel bir teklif, kısa bir gezi gibi bazı öneriler bazı planlar devreye girecek. Gayet keyifli bir süreç olacak sizin için.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler bu ay tutulması ikili ilişkiler ve özel hayatınızla ilgili konularda verilecek önemli bir kararı temsil ediyor. Bu kararı kendiniz için ve arkanıza bakmadan vermelisiniz. Beraber olduğunuz insan sizi yoruyorsa zorluyorsa arkanızdan iş çeviriyorsa bazı önemli kararlar gündeme gelebilir. Hatta bu kararlar geçmişte vermiş olduğunuz kararlara yakın kararlar da olabilir. Bazı şeyleri geride bırakmanız gerekiyor, sağlığınızı önemsemeniz gerekiyor. Hiçbir şeyi güzellikle geçiştiremeyeceğiniz bir döngü içerisindesiniz. Özellikle yükseleniniz Terazi ise sağlıkla ilgili konulara bel bölgenize taşıyamayacağınız sorumluluklara aynı zamanda baş ağrılarına ve böbrek fonksiyonlarına da dikkat etmeniz gerekecek. Spor yapıyorsanız güzelliğe taktıysanız, bu dönem bunun için uygun olmayacak. Eğer bu noktalarda kendinizi çok fazla zorlarsanız sağlıkla ilgili konular da gündeminize yerleşebilir. Sağlıkta bazı şeyleri gözden geçirmeniz gereken bir dönem. Gerçekçi olmadığınız konularla da yüzleşmeniz gerekiyor. Hem ilişkinize dair hem de taşınma, iş birlikleri, ortaklı işler alanında da önemli kararlar alabilirsiniz ama kararınız ne olursa olsun dengeyi bozmayın. Ne bencilce kararlar verin ne de çok fazla karşı tarafı düşünerek adımlar atın. Yeri geldiğinde hayır demeyi öğrenin. Bu dönem en çok bu noktalardan sınanacaksınız.

Perşembe ve Cuma günleri keyifli günler iş ortamlarınızdan ve sağlığınızla ilgili konulardan yana güzel haberler devreye girecek. Yalnız kalmamanız gereken bir dönem ama yalnız kalmamanız gerekiyor diye ilişkilerinizde kendinizi harcamayın. Bunun dengesi çok hassas. Şifalanmanız gerekiyor. 8 Nisan’daki tutulma bu şifalanmayı karşınıza getirecek. İlişkilerde kendinizi öne çıkarırkenbencil olmamayı öğreneceksiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, bu tutulma biraz zorlayıcı olacak çünkü kadersel alanda yaşayacaksınız. Sizin dışınızda gelişen olaylardan kaynaklı biraz da yaptığınız ettiğiniz işlerin sonuçlarını almayla bağlantılı bir tutulma bu. Bir olayın iç yüzü ortaya çıkabilir. Bir ilişki öğrenebilirsiniz ve bu ilişki sizin önceden ilişki yaşadığınız bir insanla da ilgili olabilir ya da var olan ilişkinizle alakalı olabilir, iş ortamınızdaki ilişkilerle bağlantılı olabilir. Bu ay tutulması, iş hayatında size adaletsizlik yapan ya da sizin zamanında adaletsiz davrandığınız belki fark etmediğiniz belki de karşı tarafı üzdüğünüz bazı konularla yüzleşmenize de neden olacak. Şartlar ve koşullar elinizde olmayacak. Bu tutulma zamanı gördüğünüz rüyaları iyi değerlendirin geçmişte yaşadığınız ilişkiler oradaki insanlar karşınıza gelebilir. Birine haksızlık ettiyseniz, bir adaletsizlik yaşadıysanız bununla ilgili bazı bilgiler edinebilirsiniz. Sağlığınıza, ruh halinize gereken özeni gösterin. Bu tutulmada sağlıkla ilgili önemli kararlar almayın. Bu aralar aşk hayatınızda hareketlenme var ama elinizi kolunuzu bağlayan durumlar da var sanki bir şeyler istediğiniz gibi akmıyor gibi geliyor ama bazı şeylere çok kafa yoruyorsunuz. Bazı şeyler için çok şüphe duyuyorsunuz biraz hayatın akışına kendinizi bırakmaya çalışmanız gerekiyor. Bu tutulma size bunu gösterecek ama güzel bir aşka gidiyorsunuz, önünüze güzel günler gelecek. Bu tutulma geçtikten sonra derin bir oh çekeceksiniz.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar bu tutulma arkadaşlık ve sosyal çevre evinizde gerçekleşiyor. Bazı arkadaşlarınızdan yana hayal kırıklığı, adaletsizlikler, eşitsizlikler yaşamış olabilirsiniz. Girdiğiniz ortamlarda adınız çok konuşuluyor olabilir. Bu dönem bazı arkadaşlarınızla ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Özellikle aşk hayatınız ve özel ilişkileriniz konusunda bazı arkadaşlarınızla ters düşme ihtimali de var. Diğer taraftan bazı arkadaşlarınızın bu tutulma zamanı sağlığı ve işiyle ilgili konular da gündeminize yerleşebilir ya da uzun zamandır iş arıyorsa bir işe girdiğini öğrenebilirsiniz. Sosyal çevre konularınız aktif, çevre değişimleri için bu ay tutulması sizi destekliyor. Yeni ortamlar, yeni insanlar, yeni yerler görmeye, yeni insanlarla büyümeye farklı çevreler oluşturmaya ihtiyacınız var. Önünüzdeki dönem politika sizin için önemli olacak. Siz politik bir burç değilsiniz. En son söylenmesi gerekeni başta söyleyen bir burçsunuz. Öyle yerlere gireceksiniz öyle insanlarla tanışacaksınız ki orada dilinizin kemiği olmalı, politik olmalısınız, daha uygun davranmalısınız o zaman istediğiniz koşulların ve şartların hem iş ortamında hem de özel hayatınızda yerine geldiğini göreceksiniz. Bu tutulma size bunu gösterecek. Geçmişte yaptığın hatalara düşme bunları serbest bırak geçmişte olan geçmiştedir bazı arkadaşların ve insanlarla aranda ne yaşandıysa artık bunlar o kadar önemli değil sen yeni bir sensin önemli kararlar aldın işte şimdi bu kararları uygulamanın tam zamanı diyor.

Ev ortamlarınızda bir hastalık enerjisi, enerjinizi dipte hissetme etkisi devrede. Sanki bütün enerjinizi oraya akıtıyorsunuz bir yandan hem iyisiniz ama bir yandan da bir şeyler sizi yoruyor, durduruyor. Bu aralar eviniz, yuvanız, ailenizde rutubet ya da sularla ilgili konularla karşılaşma potansiyeliniz yüksek olacak. Salgın, bulaşıcı hastalıklara karşı da dikkatli olmanız gerekiyor. Jüpiter’in Uranüs’le olan bağlantısı sağlık evinizden size gülümsüyor, bir şekilde olayları toparlayacaksınız. Eviniz için yapacağınız alışverişler, tadilat, boya badana gibi işleriniz varsa Perşembe ve Cuma günleri bu işleri yapmak gayet faydalı.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için önemli bir tutulma. Bu tutulmayla beraber görünür olacaksınız. İlişkilerin ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz. Kariyerinizde, meslek hayatınızda önemli bazı duygusal kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. İşiniz artabilir hayır diyemeyebilirsiniz. İşinizdeki yoğunluk aile hayatınızdaki dengeyi kaçırmanıza neden olabilir. Aile büyükleriniz ve işiniz arasındaki dengesizliklerin ya da bu çekişmelerin tam da bu tutulma zamanı ortaya çıktığını görebilirsiniz. Bu tutulmayla işte bir konu iyice aydınlığa kavuşacak daha fazla görünür olacaksınız. Annenizin sağlığı,koşulları, iş hayatı ile ilgili konu ve olaylar da önem kazanabilir. Evlilikle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz burası aynı zamanda statü alanıdır sadece iş ve kariyer alanı değildir, görünür olma alanıdır. Yaptığınız işlerde dengeyi iyi kurmanız ve aynı hatalara düşmemeniz gerekecek.

Bu sene daha çok ev, aile ve yuvanıza önem vermeniz gerekiyor ama tutulma zamanı karşınıza çeşitli iş fırsatlarının çıktığını ve bunları değerlendirmenin sizin için önemli olduğunu, kurduğunuz hayalleri de gerçekleştirme yolunda bu fırsatların hız kazandığını da görebilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanlarla bağlantılarınızda bir taraftan şefkatlisiniz, sevgi dolusunuz yakın çevrenizle daha fazla vakit geçirmek istiyorsunuz ama sanki sizi durduran da bazı etkiler var. Eğer bir öğrenci Oğlaksanız bu dönem dikkatli olun çünkü derslere odaklanmakta zorlanabilirsiniz. Şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın. Evle alakalı bir girişiminiz varsa bu girişim kıl payı kaçabilir bu etkiye de dikkat edin.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, bu tutulma uzak çevre alanınızda gerçekleşiyor. Seyahatler hızlanabilir, iş bağlantıları artabilir, ticari faaliyetler, atılacak hukuki adımlar ya da eğitim fırsatları burada verilmesi gereken önemli kararlar gündeminize yerleşecek. Terazi burcundaki bu tutulma sizi destekleyen bir tutulma. Bir seyahate gidecekseniz eğitimle ilgili önemli kararlar alacaksanız burada durumları iyi değerlendirmeniz ve geçmişte yaptığınız ilişki hatalarına düşmemeniz, doğru ilişkiler kurarak işlerinizde ve yapacağınız şeylerde ilerlemeniz önemli olabilir. Bir davanız varsa mahkemelik bir durumunuz varsa bununla da ilgili önemli bazı sonuçlar bu tutulma zamanı ve tutulmanın tetiklendiğini dönemler olan Nisan, Mayıs, Haziran ayında karşınıza gelebilir. Uzak yerlerde bulunan akrabalarınız oradan gelecek önemli haberler bu tutulmanın ana konularından olacak. Çıktığınızseyahatler, iş programları ya da eğitimle ilgili konular para alanına bağlanacak. Harcamalarınızın yüksek olduğu bir dönem. Bir yandan harcamak isterken diğer yandan eliniz kolunuz bağlı olduğu, harcamalarınız yüksek olduğu için önünüzdeki dönem planlarınızı doğru yapmanız gereken bir süreç içerisinde olduğunuzu anlayacaksınız.

Perşembe ve Cuma günleri ailevi konulardan yana çok keyifli. Önemli bir eşya ya da aile için yapılacak bir alışveriş bir şey almak istiyorsanız tam da Perşembe ve Cuma günleri bu anlamda destekli görünüyorsunuz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar bu ay tutulması müşterek para alanlarınızda gerçekleşiyor, bunlarla ilgili konular önem kazanıyor. Burası aynı zamanda ödemeler, borçlar alanıdır o yüzden harcanacak parayı gösterir. Bu gölgeli ay tutulması zamanı cebinizden bir para çıkabilir. Alışverişe, güzelliğe, estetiğe çok para harcayabilirsiniz. Terazi burcu konularında kendinizi geliştirmek ya da güzelleştirmek için yapmış olduğunuz harcamaların sonuçlarını bu dolunay zamanı alabilirsiniz. Kendinizle ilgili çok önemli hayalleriniz ve kararlarınız var tutulma bu kararları tetikleyecek. Yine bu tutulma zamanı para alacak verecek dengesini iyi kurmanız gerekecek. Evliyseniz eşinizin parası aileyle yaşıyorsanız ailenizin parasal konularda geçmişte yaşadığı bazı hatalara düşmesi ya da geçmişte yaşadığı bazı ilişkilerden kaynaklı olarak zorlanmalar da devreye girebilir. Bu dönem borç vermeyin, borç almayın ve bir borcun altına girmemeye özen gösterin. Bu tutulma önümüzdeki 6 ay boyunca gündemde ama tutulmanın tetiklendiğini zamanlar bunu yapmayın. 9, 17 Nisan, 8 Mayıs, 26 Haziran tarihlerinde önemli borçlanmalara çok fazla girmeyin.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın