Semadan Haberler

Kanlı Ay Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

28 eylül 2015’te koç burcunda tam ay tutulması yaşanacak. Astrolojide Tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler ve en önemlisi kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır. Ay tutulmaları daha çok halkı ve duygusal konuları karşımıza çıkaran olayları içinde barındırır. Eğer kişisel haritalarımızda tutulma, güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Tam ay tutulması basit anlamda dolunay zamanında Ay’ın Dünya’nın düğüm noktalarıyla aynı derecelerde buluşmasıyla olur. Dünya Güneş’le, Ay’ın arasına girdiğinde Dünya’nın gölgesi Ay’a düşer.

Ay tutulmaları yılda 2 kez gerçekleşirler. Bunlardan bir tanesi tam tutulma olurken, bir diğeri parçalı veya yarı gölgeli olabilir. Geçtiğimiz senelerde 15 nisan 2014 te başlayan 4 lü Tam ay tutulmaları serisinin son ayağına gelmiş bulunuyoruz. 2014 yılının bahar aylarında başlayan değişim ve dönüşümlerin artık tam anlamıyla sonuçlarını karşımıza getirecek.

Bu tam ay tutulması koç burcunda olacağı için, etkilerini çabuk göstereceğini söyleyebiliriz. Öncü burçlar olan 25 Mart (+,- 3 gün) doğumlu Koçlar, 26 Haziran (+,-3 gün ) doğumlu Yengeçler, 28 Eylül (+,- 3 gün ) doğumlu Teraziler ve 27 Aralık (+,- 3 gün ) doğumlu Oğlaklar bu etkiyi diğer burçlara göre daha fazla hissedecekler.

Dünya astrolojisinde, Öncü grubundaki tutulmalar, yabancı ülke ilişkilerini bozabilir, halka, yönetime, ürünlere sorun getirir. Politikadaki büyük değişiklikleri içerir.

Ateş grubundaki tutulmalar, hassas toplumsal olayları, kargaşa ve karışıklıkları, tartışma ve münakaşaları, ordu hareketleri ve bazen de savaşla ilgilidir. Asil ve önemli birinin vefatı, ısının artması, patlamalar ve yangıların artması, yağmur eksikliği, para harcanması ve vergilerin artmasıyla yakından alakalıdır. Tutulmanın derecesine baktığımızda bu ay tutulmasıyla beraber ateş, yangın, kundakçılık, ateşli hastalıklar, ev ve orman yangınları ve havanın kuruluğu gibi konular tetiklenebilir.

Tutulma haritasını incelediğimizde Başak burcunun yükseldiğini görüyoruz. Yöneticisi merkür, yazarlar, gazeteciler, konuşmacılar, öğretmenler, katipler, edebiyatçılar, hatipler, yayıncılar, entellektüel oluşumlar, konuşmacılar, bir toplulukta söz sahibi olanlar, haberler, iletişim, bilişim, seyyahlar, tren yolları, ticaret, satış, ulaşım ve haberleşmeye dayalı konuları yönetir. Bu tutulma yöneticisinin terazi burcunda ve gerilediğini düşünürsek bu tutulmayla birlikte bu alanlarda sıkışıklıklar, sorunlar ve sıkıntılara açık olacağız. Seçimin de yaklaştığını düşünürsek, seçim konuşmalarında eski konuların, sorunların altının çizileceğini söyleyebiliriz. Bir de bu konuşmalarda ağızdan istenmedik sıkıntılı sözcükler dökülebilir. Fikir ayrılıkları, anlaşmazlıklar, barışa yönelik girişimlerin durması, herkesin kendi görüşüne göre haklılığını ilan etmesi, uzlaşmanın zor olacağını anlatmakta. Topraklarımızda ve sınırlarımızda önemli değişimlerin ve dönüşümlerin tutulma yöneticisi merkürün plütondan alacağı dik açıyla beraber fikirsel ayrılıkları daha fazla karşımıza getirebilir. Olayların derinine inmek ve sürekli eski konuları, konuşulanları deşmek isteyebiliriz.

Bu tutulma Türkiye Haritasının 10. evinde gerçekleşiyor ve 4. evini de bağlamakta. 10 ev hükümet ve ülkeyi yönetenlerle alakalıdır. Bu tutulma sırasında ve sonrasında Yönetimle ilgili önemli duygusal stresler ve sorunlar gündeme gelebilir. Bazı anlık kararlar alınabilir ama bu kararlar düşünülmeden, hesabı yapılmadan atılabilir. Sınırlarımız ve topraklarımızla ilgili konularda bazı konular su üstüne çıkabilir ve bu da anlık müdaheleyi gerektirebilir. Yine hükümet ve muhalefet arasındaki mücadele bu tutulma sırasında önem kazanacak. Tutulmadan sonraki günlerde eğitimsel konularda, medya ve gazetecilik sektörlerinde bazı şanssızlıklara, dağılmalara ve sıkıntılara hazırlıklı olmalıyız. Yine 4. evde marsa çok yakın duran merkür ve güneş pozisyonu hem muhalafet, hem de topraklarımız ve sınırlarımızla ilgili konularda agresyonları, kazaları, savaşları, kızgınlıkları tetikleyebilir. Merkür- mars birleşimi dünya astrolojisinde sinirsel rahatsızlıklarla ilgili olduğundan bu süreçte sağlam durmak ve bu tansiyon yükselten durumların ve deliliğin içinde olmamaya çalışmak önem kazanabilir. Suçlar, kazalar, cinayetler, anlaşmazlıklar, hırsızlıklar artabilir. Gerek kendi içimizde, gerekse diğer ülke ilişkilerimizde savaş etkisine karşı hazırlıklı olmalı ve dengeyi korumaya özen göstermeliyiz.

 

 

Genel olarak şöyle bir özetlersek;

Koç- terazi hattı ilişkilerle alakalıdır. Gerek kendimizle, gerekse her tür partnerimizle olan ilişkimize bu dönem çok dikkat etmeliyiz. Anlık alınan duygusal kararlar bizi zorlayabilir. Sinirli, gergin ve çok inişli çıkışlı bir ruh hali içinde olabiliriz. Koç ve Terazi hattında oluşan bu tutulmayla ilişkilerimizdeki dengeyi iyi sağlamak zorundayız. Kadın, erkek ilişkisini, toplumsal konularla, bireysel ihtiyaçları bu ay tutulmasında iyi dengelemeliyiz. Diplomatik ve idareci olmamız gereken olaylarda bunu yapmak zorlaşabilir. İçimizden yükselen bir özgürlük duygusu ve hızlı bir motivasyonla, düşüncesizce harekete geçme isteğiyle ve kaba davranışlarla tepkimizi ortaya koymaya meyilli olabiliriz. Ya da ilişkilerimiz bizi boğalabilir ve alttan aldığımız her konuda artık yeteri kadar idareci ve sabırlı olamayabiliriz.

Ay tutulmaları zamanında kesin ve ani kararlardan uzak durmalı, merkürün gerilediğini düşünürsek önemli başlangıçlardan kaçınmalıyız. Bırakmak, terketmek, sonlandırmak için bu etkili enerjiden yararlanmalı ama yine de tutulma zamanı anlık kararlar almamalıyız.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın