Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

2 Temmuz 2019 Güneş Tutulması

2-temmuz-2019-güneş-tutulması-hande-kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

HAZIR MISINIZ?

 

02 Temmuz Salı gecesi saat 22:16’da 10 derece Yengeç burcunda Tam Güneş tutulması yaşanacak. Ay Yeniay zamanında Dünya ve Güneş arasına girdiğinde GÜNEŞ TUTULMASI gerçekleşir. Güneş ışığını yansıtamaz, Ay’ın gölgesi Dünya üzerine düşer. Ay Güneş diskinin tamamını kaplayacağı ve kapatacağı için Tam güneş tutulması gerçekleşecek. Güneş tutulmaları Astrolojide dış enerjiyi ve görüntüyü ifade eder. Kişisel olmaktan çok daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri temsil eder. Hayatımızda derin etkiler yaratır. Eğer kişisel haritalarımızda güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Temmuz ayı genel yorumlarını Youtube’dan da izleyebilirsiniz.

 

Tutulmanın öncü burçta olması etkisinin daha çabuk ve hızlı bir şekilde göreceğimizin göstergesi. Öncü burçta olan tutulmalar, yabancılarla ilişkilerde, halka ve hükümete problemler getirir. Politikada değişimler gözlenirken, uluslararası ticaret hayatı da tutulmadan nasibini alacaktır. (kaynak: Mundane astrology)

 

Su elementindeki tutulmalar sularla, denizlerle ilgili sorunları, doğal felaketleri, aşırı yağışları, nehir sularının taşmasını, deniz kazalarını, likit ve sıvılarla gelen hastalıkları, tsunami etkilerini hayatımıza taşıyacak. Bu güneş tutulması Türkiye’den görülmeyecek. Tam olarak Pasifik, Güney Amerika, Brezilya, Uruguay, Paraguay’dan izlenecek.

 

Bu tutulma Yengeç gibi Öncü burçları Terazi, Oğlak ve Koç burçlarını diğer burçlardan daha fazla etkileyecek. Eğer Güneş’iniz, Ay’ınız, yükseleniniz 8-10-12 derece Yengeç, Oğlak, Terazi ve Koç burcuysa yeniliklere ve değişimlere hazır olun!

***Burcunuz bu tutulmada hangi alanlarda etkileniyor diye merak ediyorsanız 01-07 Temmuz 2019 Haftalık yorumlarımı okuyabilirsiniz. Ya da Hande Kazanova İle Astroloji you tube kanalımdan 01-07 Temmuz 2019 haftalık yorumlarımı izleyebilirsiniz.

 

PEKİ YENGEÇ BURCUNDAKİ TUTULMA GENEL OLARAK HANGİ ALANLARI ETKİLEYECEK?

Genel olarak Dünya Astrolojisi alanında tutulmalar olumsuzluklarla, uğraşılması gereken büyük olaylarla tasvir edilir. Elbette tutulmanın oluştuğu zamandaki olumlu gezegen etkileşimleri, sabit yıldızlarla birleşimi ve diğer bazı etmenler tutulmayı olumlu hale getirebilir. Gereken önlemler alınırsa tutulma zamanı çok büyük başarılar da kazanılır! Ama genelde hangi alanda oluşuyorsa o alanda büyük değişimleri ve olayları ülkelerin hayatına taşır. Şimdi aşağıdaki yorumları Dünya Astrolojisi kriterlerine göre okumalısınız. Burada sıkıntı veya sorun oluşabilir dediğim olaylar illa ki sizin kişisel haritanızda ya da burç yorumlarında olmayabilir. Bu konuyu açıklayarak devam etmek istedim…

Yengeç burcundaki tutulmaya dönersek Yengeç burcu Dünya Astrolojisinde,  aile kavramı, anneleri, milli ve ulusal temaları, domestik alanları, güvenliği ve beslenmeyi temsil eder. Ailevi alanlar, evimize dayalı konular, milli ve ulusal temalar, güvenlik, beslenme konularında savunmacı, hassas ve kırılgan bir süreç geçirmemiz mümkün olabilir. Aile, yerleşim, mekanlarla ( gıda sektörü ve emlak ( konut)  sektörü) ilgili stres ve zorlanmalar, çevre düzenlemeleri, ormancılık, denizcilik, otel, inşaat işleri, dükkan, esnafla ilgili durumlarda iniş çıkışlı ruh halleri oluşabilir. Koruma ve korunma içgüdüsüyle hareket edeceğiz ve bu elde edilecek zafer ve liderlikten daha önemli olacak.

Tutulma anının Başkent Ankara’ya göre çıkartılmış haritasında Kova burcu yükseliyor. Halkın, demokrasinin ve toplumun temsilcisi olan Kova burcunun yükselmesi bu dönemde bu konularla daha fazla ilgili olacağımızın göstergesi. Yöneticisi Uranüs 2. Eve yerleşmiş. Parasal konularda inişli çıkışlı bir dönem bizi bekliyor. Tutulma haritanın 5. Evine yerleşmiş görünüyor. 5. Ev eğitim, çocuklarla ilgili konular, eğlence alanları, parklar, avmler, tiyatro, spor faaliyetleri, elçiler, risk içeren alanlar, kazanımlar (borsa veya spekülatif işler gibi) alanında önemli konu ve olayları karşımıza getirebilir. Hizmet sektöründe, belediyecilikte parasal konularda zorlanmalar oluşurken ekonomide dalgalanmalara açık bir dönem olabilir. Keza askeri bölgelerde sıkıntılar, patlamalar, terör eylemleri konusunda da dikkatli olmalıyız. Yine tutulma sırasında ve sonrasında olumsuz hava koşullarına ( sert rüzgarlar, fırtınalar, yıldırımlar)  ve afetlere dikkat etmeliyiz.

Türkiyenin Yükselen burcu Yengeç olduğundan ülkemiz bu tutulmayı 1.evde yaşayacak. 1.eve düşen tutulmalarda DEĞİŞİMLER esas olur. Ev, yerleşim, aile, güvenlikle ilgili konularda halk arası gerginlikler ve huzursuzluklar görülebilir. Hükümetin bazı adımlarda zorlanması, önemli insanların vefatı, ulusal sağlığımız ve başarımızda sorunlar görülebilir. Yine 2 ve 3.evimizi de etkileyeceğinden, para konuları, ticaret ve paraya dayalı işlerimizde, komşularla olan ilişkilerimiz, yayıncılık, gazetecilik, ulaşımla ilgili konularda bu tutulmadan nasibini alacak.

 

Tutulma zamanından 2 gün sonra 4 temmuz’da Satürn- güneyaydüğümü birleşimi ekonomik alanda türbülansları karşımıza getirebilir. Bu dönemde borsada yatırım yapmak isteyenlerin dikkatli olması gerekiyor. Yine dövizle ilgili alanlarda iniş çıkışlara açık bir dönem. Ay- satürn karşıtlığıyla ekonomik daralmalara, işsizliğe, devlet gelirlerindeki azalışa, finans sektöründeki olumsuzluklara dikkat edelim. Satürn astrolojide kurumları, ekonomiyi ve şirketleri temsil ettiği için bu dönemde şirketlerin yapısında, durumunda önemli olaylar, sıkıntılar oluşabilir.

 

Medikal astrolojide bu tutulma deri ve cilt hastalıkları, kaşıntılar, alerjiler, egzama, mide ve karın boşluğu rahatsızlıkları, safrakesesi sorunları, kalp rahatsızlıkları, kistik yapılar, kanser oluşumlarını tetikleyebilir. Sağlıkta kemiklerimizin, dişlerimizin, dizlerimizn sağlığına ekstra özen göstermeliyiz.

 

Bu tutulmada başlatılan işler, alınan önemli kararların hızlı sonuçlarını 16 Temmuz’da yaşanacak Ay tutulması zamanında almaya başlayacağız! Sevgi, kardeşlik, yardımlaşma, anlayış bizi mutlu ederken, oluşacak krizlerden toplum olarak daha rahat çıkmamızı sağlayabilir.

Bu tutulma Amerika için büyük  önem taşıyor. Kendi doğum haritaları üzerinde bir tutulma yaşayacaklar. Alacakları kararlar tüm dünyanın gözünü onlara çevirebilir. Hükümet ayağında da bazı zorlanmalar, sorunlar onları oldukça zorlayacak. Ekonomik anlamda daralmalar yaşayacakları, borsada iniş çıkışları deneyimleyecekleri bir süreç. Bu dönemde alacakları ve uygulayacakları politikaya çok dikkat etmeliler çünkü 16 Temmuz’da oluşacak Ay tutulması para alanlarında büyük olayları ve krizleri karşılarına getirebilir.

 

İran toprak, sınırlar ve güvenliğiyle ilgili konularda, mahsül ve tarım, ziraat alanlarında büyük değişimler yaşayabilir. İsyanlara, devrimlere dikkat etmeliler.

 

İsrail gemicilik, ticaret, uzak ülke ilişkileri ve dini konularda sorun ve problemler yaşayabilir. Ticari konularda hayalkırıklıkları ve çözülmeler yaşanabilir. Dış ülke politikalarında, ortak hareket ettikleri devletlerle sorunlara açık olacaklar ve önemli bir saldırı gerçekleşebilir.

 

Yunanistan yine toprak, madenler, tarım, sınırlar, kredi notunun düşmesi, ekonomik zorluklar, çocuklar ve gençlerle ilgili olaylar, huzursuzlukların artması, turizm düşüşleri ve hizmet sektörlerinde zorlanmalar yaşayabilir.

 

İtalya çok ciddi ekonomik sıkıntılarla uğraşabilir. Dış ticaret hacminde azalmalar görülebilir. Bu tutulma ve diğer ay tutulmasıyla birlikte büyük ekonomik kararlar alabilirler.

 

Fransa’nın 4. Evinde gerçekleşen tutulma sınırlar, güvenlik, iç meseleler, terör veya doğal afetlerle ilgili konuları tetikleyebilir. İç karmaşalar onları uluslarası ortaklıklarda ve ticari ilişkilerde vurabilir. Geçen seneden beri bu etki altında olan Fransa bu önümüzdeki dönemde çok konuşulacak.

 

İspanya’da ordu, donanma, polis, çalışan kesim, işçi ve hakları, sağlık sektörü, belediyelerle ilgili alanlarda bazı olaylar yaşayabilir.

 

Rusya bu dönemde arkasından dönen olaylarla uğraşacak. Temmuz ayında bazı ülkelerle iş birliklerinde bozulmalar görülebilir. Şartlar onları fazlasıyla zorlayacak. Yönetimde önemli zorlanmalar ve değişimler altındalar.

 

Suudi Arabistan’da kargaşalar, isyanlar, devrimler, önemli değişimler söz konusu. Yine ordu, donanma alanlarında sıkıntı ve sorunlarla karşılaşabilirler.

 

Tutulma zamanlarında genel anlamda uykusuzluk sıkıntıları, gerilimler, duygusal sorunlar, tepkiler ortaya çıkabilir. Tüm bunlardan korunmak için bizi seven, saran, şefkatini esirgemeyen insanların yanında olmaya önem verelim. Sorunların içinden kontrol ederek değil, kontrolsüzlüğü deneyimleyerek, sezgilerimize güvenerek, yaratıcılığımızı öne çıkararak çıkmaya çalışalım. Akışla gitmek, kendimizi akışa teslim etmek kolay olmasa bile yapacağımız en iyi işlerden biri olacak! Ayrıca tutulma zamanı şartlar ne olursa olsun ani kararlardan, girişimlerden uzak duralım. Güneş ve Ay tutulurken gözden geçirmemiz gereken çok şey olabilir.

 

******

 

Hande Kazanova

Diploma A.S.A, İSAR CAP

Member of OPA

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

 • Cevaplamak
  Pınar Bilge
  17:37'de Temmuz 3, 2019

  Sevgili Hande hanım YouTube dede yazdım ama cevap alamadım. Ben
  28.12.1985 Konya’nın Gölyazı kasabasında akşam saatlerinde akşam namazından önce daha doğmuşum. Yani beni tahminimce akşam 16:00 ile 17 :00 arası. Maglesef kesin saati hatırlamıyorlar .Şimdi durum böyleyken benim yükselen burcum nedir?Lutfen yardımcı olun
  Şimdiden Teşekkürler

 • Cevaplamak
  Metin
  20:17'de Temmuz 5, 2019

  Merhaba.yengeç burcuyum.fox tv den beri sizin burç yorumlarınızı dinliyorum.şu anda youtubeden her hafta dinliyorum.yaşamım ile burç yorumunuz çoğu zaman uyumlu.çok teşekkür ederim.başarılar dilerim.

Bir Cevap bırakın