Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

17 – 23 Ocak 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

DUYGUSAL KARARLAR VE YÖN DEĞİŞİKLİĞİ

Bu Salı sabaha karşı gerçekleşecek Dolunay etkisiyle haftaya giriş yapıyoruz. Bu hafta evimiz, yuvamız, ailemiz, milli konular, kendimizi güvence altına almak istediğimiz alanlar önem kazanacak. Dolunay zamanları aslında attığımız adımların karşılığını gördüğümüz zamanlardır. Ay’ın ışığı çok net ve parlak olduğu için her şeyin ortaya çıktığı, görünür olduğu zamanlardır. Duygu iniş çıkışlarımız çok yüksek olabildiği için bu duyguları idare etmek, bunlarla başa çıkmakta zorlanabiliriz. Ama asla korkmayalım çünkü iyisiyle kötüsüyle, eğrisiyle doğrusuyla aslında atacağımız adımlara dair çok önemli ipuçlarını da barındırıyor dolunaylar.

Aile, yerleşim, ulusal ve milli temalar, yiyecek-içecek tedariki, emlak işçileri, çevre düzenleme, bahçecilik, ormancılık, denizcilik, bakıcılık, bakım işleri aynı zamanda otelcilik ve inşa işleri bu dolunayda öne çıkacak alanlar. İmalat işleri ve restoran işletmeciliği, gıda yiyecek-içecek sektörünü de ekleyebiliriz.

Esnaflık, aileden geçen iş düzenleri önemli olacak. Plüton karşıtlığıyla devreye giren bu Dolunayda önemli değişimler, krizler, problematik birtakım etkiler devrede olabilir.

Aile içi sıkıntılar yaşayabiliriz. Aile hayatında anlaşmazlıklar devreye girebilir, ailemizdeki insanlarla kavgalar, sürtüşmeler, çekişmeler, güç savaşları oluşabilir. Evlilik müessesi, evle ilgili konularda acele adımlar atmamamız, daha sakin olmamız gereken bir süreç altındayız.

Toplumsal değişim ve dönüşümler, ulusal konular önemli olurken tam bu Dolunayın gerçekleştiği zaman Akrep burcu yükseliyor. Para alacak verecek dengesi, vergiler, krediler, faizler bu Dolunay zamanı hayatımızda yer edebilir.

Yine yurtdışı bağlantılı işler, seyahat-turizm ve mültecilerle ilgili konu ve olaylar ve hukuki alan bunlarla ilgili konu ve olaylar bu Dolunayın ana konularını oluşturabilir. Diğer ülkelerle olan bağlantılarımıza ve ilişkilerimize ekstra dikkat etmemiz gerekecek.

Türkiye haritasında 1.evimize düştüğü içim, sağlığımız, girişimlerimiz, hayata bakış açımız gerçekten önemli olacak. Üzerimizde bazı yaptırımlar hissedebiliriz Bu dönem verilmeyen sağlıkla ilgili önemli kararlar Şubat ayına kayacak. Şubat’ın başı itibariyle önemli bazı kısıtlamalar, bazı konuları yeniden ele almak verilen kararlarda geri adımlar devrede olabilir.

Salı günü Uranüs düzeliyor, devrimlerin isyanların aynı zamanda sürpriz konu ve olayların teknolojinin, gelişimin gezegeni Uranüs beş altı aydan beri gerilemekteydi. Şimdi özgürleşme duygumuzun çok daha fazla ön plana çıktığı, kendi hayatımızda algılama düzeyimizin çok daha doğru çalışacağı her tür konuya orijinallikle yaklaşacağımız, hayatımızı değiştirmek istediğimiz noktalarda da hızlı ilerlemeler kaydedeceğimiz bir döngüye doğru gidiyoruz.

Finansal açıdan bakarsak düzensiz bir ticaret zamanındayız. Uranüs’ün yön değiştirmesi kararsızlığı arttırabilir, ani bozulmalar ve beklenmedik piyasa hareketleri devreye girebilir. Bu bir deprem, elektrik kesintisi, sorunları veya bilgisayardan arızalarından kaynaklanan bir kaos olabilir. Buna Venüs gerilemesini eklediğinizde güvenilmez değerlendirmelere ve adımlara açık bir zaman dilimindeyiz. 18 Ocak’ta Kuzey ay düğümü boğa burcuna geçince, yöneticisi Venüs’ün geri hareketi etkilerini 29 Ocak’a kadar üzerimizde fazlasıyla hissedeceğiz. 18-29 Ocak tarihleri arasında Altın’ın onsu, gümüş ve bakır gibi değerli metallerde artışlar görülebilir. Uranüs’ün düz hareketine dönmesiyle beraber Bitcoin’in 40000 seviyesine tutunup tutunamayacağını net bir şekilde göreceğiz. Yine geçen sene Uranüs düzeldiği gün itibarıyla 13-14 Ocak 2021 de Bitcoin’in yükselişe geçtiğini görüyoruz. Yine buna benzer bir etki bekleyebiliriz. Ama yine de geçen sene bu kadar gezegen gerilemesi altında değildik onu da hatırlatalım ve bu yorumların tamamen kendi çalışmalarıma yönelik bir çalışma olduğunu, bir yatırım tavsiyesi olmadığını belirtelim.

18 Ocak Salı günü Kuzey Güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Bir buçuk yıldan beri tam bu pandemi süresince kuzey-güney ay düğümleri İkizler ve Yay hattındaydı. İkizler burcuna gitmemiz gerekiyordu, adapte olmamız gerekiyordu. Kısa vadeli bilgiler, alışverişler, ticaret, iç ticarete daha fazla önem vermemiz gereken bir dönemdi. Şimdi 18 Ocak itibariyle önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca trendler Boğa aksında olacak. Boğa ve Akrep aksındaki tutulmalarla beraber bir buçuk yıl boyunca finansal hayata daha fazla odaklı olacağız. Çünkü Boğa ve Akrep astrolojide para akslarıdır.

Boğa burcu cebimize giren parayla, yatırımlarımızla, bütçe planlamalarıyla bağlantılıyken Akrep burcu ise başkalarının kaynakları, ödemeler dengesiyle çok bağlantılıdır.  Bir buçuk yıl boyunca cebimize giren, cebimizden çıkan para, başkalarından beklediğimiz para ya da ödemeler, faturalar, borçlar ve kazançlarımız arasındaki dengeyi iyi korumamız gerekecek.

Boğa ve Akrep aksındaki tutulmalar parasal konularla, ekonomik krizlerle bağlantılıdır. Bankacılık sektörü, ödemeler, faturalar, borçlar, vergiler, krediler, faizler bunlarla ilgili konularda önemli krizler, değişimler, dönüşümler bize aşağıya çeken durumlarla karşılaşabiliriz. Gitmemiz gereken nokta Boğa burcu olacağı için her şeyi sağlama almak isteyebilir, istikrar sağlamaya çalışabilir, güvende olmak isteyebiliriz. Kuzey Ay düğümün Uranüs’le birleşimi istikrar sağlamak isterken bizi olmadık yerlere götürebilir veya hiç olmadık olaylarla da karşılaştırabilir.

14-18 Ocak tarihleri arası önemli çünkü kuzey ay düğümü hala İkizler burcunda. Demek ki iletişimsel işlerimize ekstra özen göstermemiz gerekiyor. Ticari faaliyetlerimiz, konuşmalarımız, anlatımlarımız, alım satımlarla ilgili konularda sıkıntı ve problemler devrede olabilir. 26 Ocak’a kadar Merkür Kova burcundaki geri hareketini devam ettirecek. Yine siber saldırılar, bilgilerin açığa çıkması, teknolojik aletlerde, elektrik-elektronik alanlarında yaşanacak birtakım sıkıntı ve problemler bu hafta ortasına kadar hayatımızda yer edebilir.

Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçiyor. Kimliğimizde daha orijinal, toplumsal konularla daha iç içe olabiliriz. Teknolojik konu ve olaylar, sosyal çevremiz, arkadaşlıklarımız, elektrik-elektronik gibi konular hayatımızda daha fazla yer edebilir. Güneş Kova burcundayken sosyal çevreyi diğer insanlarla bir arada olmayı temsil eder. O yüzden Perşembe gününden sonra daha özgür ve özgün hareket etmek isteyeceğimiz bir dönem başlıyor.

Pazar günü Güneş Merkür kavuşumu var, Merkür Güneş’in kalbinde olacak. Sıkıntı yaşadığımız alanlarda bütün problemleri çözüme ulaştırmak kolay olabilir. Pazar günü ne istediğinize ne dilediğinize dikkat edin, gerçekleşebilir.

Herkese fırsatlarla dolu bir hafta diliyorum…

 

17 – 23 Ocak Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, bu hafta ailevi konular sizin için çok önemli olacak. Aile içi meselelerle uğraşacaksınız. Aile içi anlaşmazlıklar, ailenizde verilmesi gereken önemli kararlar, eviniz, yuvanız, yer değiştirme, emlakla ilgili konularda ayın med-cezir hareketlerini hissediyor olacaksınız. Dolunayı bu alanda yaşıyor olmanız dikkatinizi ailevi konulara çevirmenize neden olacak. Duygusal konularda mümkün olduğunca alınganlıklardan uzak durmaya özen gösterin, her şey sizinle ilgili olmayabilir. Ailevi meselelere bu gözle bakmayı da ihmal etmeyin. Önünüzdeki bir buçuk yıl boyunca Kuzey Güney Ay düğümlerini para alanlarınızda yaşayacaksınız. Kendi paranıza, kazancınıza odaklanmanız gereken bir dönem. Başkalarından, eşinizden, partnerinizden beklediğiniz paralar olabilir. Bunlardan yana krizlerin devreye girdiği, bunlarla olan konularda zaman zaman zorlanmaların olduğu bir süreç olacak ama siz daha çok kendi kazançlarınıza, kendi yapacaklarınıza odaklanacaksınız. Bunu yaparsanız bu dönem iyi kazançlarınız olabilir.

Güneş Kova burcuna geçiyor Perşembe gününden sonraki dönem sosyal çevrenizin aktif olacağı bir dönem olacak. Önümüzdeki bir ay boyunca daha fazla gezeceksiniz, dolaşacaksınız, arkadaşlarınızın haber alacaksınız. Önemli bir planınız ya da girişimiz varsa bunun sorumlulukları hayatınızda yer edecek. Siz gezdikçe, yeni ortamlara girdikçe yeni insanlarla tanıştıkça da bu noktada biraz daha rahat etkiler altında olabilirsiniz. Güneş’in Kova burcuna geçmesiyle beraber 20 Ocak’tan 26 Ocak’a kadarki dönem eski arkadaşlarınızla buluşacağız aranızdaki sıkıntı ve problemleri çözüme ulaştıracağız da bir dönem olacak. Bu anlamda Pazar günü size göz kırpıyor. Bu etkiyi hayatınıza geçirin sağlığınızı da gereken özeni göstermeyi unutmayın Merkür çünkü sizin sağlık alanınızın yöneticisi.

 


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, yakın çevrenizle iletişimsel işlerinizle olan konu ve olaylar bu hafta hayatınızda fazlasıyla görünür olacak. Bu alanda da bir Dolunay yaşayacaksınız. Akrabalarınız, küçüklükten beri bir arada olduğunuz çok samimi arkadaşlarınız ya da şu anki samimi dostlarınızla ilgili alanda önemli bir Dolunay sizleri bekliyor. Algınızı daha çok yakın çevrenizdeki insanlara çevireceksiniz. Onların hayatındaki bir aile meselesi, duygusal bir mesele sizi de üzebilir ya da onlara yardım etmenize neden olabilir. Siz başka işlerle uğraşmak isterken kendinizi küçük işler peşinde koştururken görebilirsiniz.

İletişim, satış, reklam, tanıtım, pazarlama, bilgisayar, network, dijital platformlar, eğitim konularında da hassas bir Dolunay geçireceksiniz ve birkaç gün boyunca ilginiz algınız daha çok bu alanlarda olacak.

Salı günü itibariyle Kuzey ve Güney ay düğümleri yer değiştiriyor. Siz bu etkiyi bir buçuk yıl boyunca kişisel hayatınız ve ilişkiler alanında yaşayacaksınız. İlişkiler, ortaklı işler atılması gereken önemli adımlardan yana krizler yaşayabilirsiniz. Bu bir buçuk yıl boyunca kendinize, fiziki sağlığınıza önem vermeyi ihmal etmeyin. İstikrar sağlamak önemli olacak. Hayatınıza değişimleri geçirin ve bu değişimlerden de mümkün olduğunca keyif almaya özen gösterin. Kendinize yatırım yapın, güvenin, ön plana çıkın.

Bu hafta Güneş Kova burcuna geçiyor. Kariyer ve meslek alanlarınızda atılacak önemli adımlar devreye girebilir. Artık kendinizi mesleğinizde ve yapacaklarınızda göstereceğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz. Toplum önünde olmak, diğer insanlara yol göstermek yüksek statüdeki insanlardan destek ve fayda görmek anlamında Güneş sizi destekleyecek. Merkür de burada geriliyor. Demek ki bu alanda birtakım sıkıntı ve problemlerle de karşılaşma ihtimaliniz var. Her şeyden öte doğru iletişimle yolunuzda ilerlemeniz gereken bir dönem olacak.

Hafta sonu göz önünde olacağınız ortamlarda, kalabalık yerlerde, ailenizle ya da iş hayatınızdaki insanlarla olan iletişiminizde kendinizi şifalandırabilir aynı zamanda sıkıntı ve problemleriniz varsa bunları çözüme ulaştırabilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, para ile ilgili işler, harcamalarınız, yatırımlarınızla ilgili konular bu hafta çok önemli olacak. Bir yerden para bekliyor olabilirsiniz, bir borcunuz vardır, bu borcu nasıl yapılandırmanız gerektiğine dair yapılacakları bilmiyor olabilirsiniz. Bu dönem bu konular çok hareketlenmiş olabilir. Kendinizi bu noktalarda güvensiz ve duygusal hareket ederken bulabilirsiniz. Salı günü oluşacak Dolunay elinize bir para geçmesini sağlayabilir. Tam aksi olarak beklediğiniz bir paranın gecikmesine, ertelenmesine ya da düşündüğünüz gibi gelmemesine de neden olabilir.

Kuzey-Güney ay düğümleri yer değiştiriyor. Önünüzdeki bir buçuk yıl kendinize dikkat etmeniz gereken bir süreç olacak. Sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermeniz gerekebilir çünkü tutulmalardan alacağınız etkilerle çalışmak, üretmek, iş yapmak ön plana geçerken aslında bu alanlarda zorlandığınızı da fark edebilirsiniz. Bir buçuk yıl boyunca kendi ruhunuza, hayatınıza vakit ayırmanız gereken bir döngü içerisinde olacaksınız. Bu dönem içerisinde yurtdışı bağlantılı işleriniz önem kazanırken ruh sağlığınıza, ruhsal gelişiminize her zamankinden daha fazla yatırım yapmanız gerekecek. O yüzden sizi aşağıya çeken, ayağınıza dolanan işleriniz varsa önce gündelik hayatınızı düzenlemeye özen gösterin.

Perşembe gününden sonra seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, diğer insanlarla yapılacak her tür girişim ve işlerinizden yana şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir. Ama Merkür de bu alanlarınızda geriliyor demek ki önce bu alanlarda düzeltmeniz gereken işleriniz olacak. Hafta sonu Güneş’le Merkür kavuştuğu zaman sıkıntı ve problemlerinize çözümleri çok rahat üretebilecek aynı zamanda aklınıza gelen fikirlerle güzel planlar içerisine gireceksiniz.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, bu hafta sizin burcunuzda bir Dolunay gerçekleşiyor. Demek ki bu Dolunay zamanı önceki ve sonraki 3 gün de dahil olmak üzere sağlığınıza, görüntünüze, adımlarınıza, girişimlerinize ekstra özen göstermeniz gerekebilir. Sağlığınıza özellikle dikkat etmeniz gerekecek. Yengeç burcu mide, üst karın boşluğundaki organlar, pankreas, safra kesesi, mide bağlantıları temsil eder. Özellikle bu Dolunay zamanı alacağınız haberler üzerinizde bir yükleme yapabilir. Gaz sıkışmaları, gaz problemleri ve mide sıkıntılarına açık olabilirsiniz. İçinize atmaktan ya da başkalarına üzülmekten kaynaklı cildinizde saçlarınızda yaşayacağınız birtakım sıkıntı ve problemler olabilir. Göğüs bölgesi, solunum yolları problemleri bu Dolunay zamanı dikkat etmeniz gereken konuların başında geliyor.  Hayatınızla ilgili vermeniz gereken önemli kararlar olabilir ve bu kararlar sizi gerçekten korkutuyor olabilir. İkili ilişkiler ve özel hayatınıza dair yaşadıklarınızdan çıkaracağız sonuçlar bu Dolunay karşınıza gelecek. Dolunay zamanı ikili ilişkiler ve özel hayatınız arasındaki dengeyi sağlamak çok da kolay olmayabilir. Sevdiğiniz insanla sürtüşmelere girmemeye özen gösterin, ego savaşlarından duygusal iniş çıkışlardan, krizlerden mümkün olduğunca uzak durun.

Salı günü Kuzey Güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Önünüzdeki bir buçuk yıl boyunca çevre oluşturmalısınız. Özel hayatınız çocukla ilgili konular hobileriniz bunlardan yana da şans ve fırsatlarınız olacak ama yaşayacağınız sıkıntılar da sizi bu alanlardan vuracak. Demek ki burada çok fazla yara almamak adına gelecek planlarınızı hareketlendirmek için arkadaşlarınıza, sosyal çevrenize katılacağınız dernek ya da kulüplerdeki birtakım oluşumlara hayatınızda daha fazla yer vermelisiniz.

Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçiyor, önünüzdeki bir ay boyunca ilişkilerden ziyade ilişkiden aldığınız sonuçlarla uğraşacaksınız. Ortak para kazançlarınız, ödemeler, harcamalar, alacak verecek dengesi konuları hayatınızda yer ederken biraz kendi halinizde olmak, ketum davranmak, hayatı anlamlandırmak ve daha spiritüel konularla uğraşmak için harekete geçebilirsiniz. Merkür de bu alanlarınıza geriliyor. Eğer para ilgili bir işiniz varsa, eşinizden, patronunuzdan para ile ilgili konularda gereken desteği sağlayamıyorsanız ya da halletmeniz gereken bir konu varsa işte bütün bu mevzuları hafta sonu istediğiniz noktaya taşıyabilirsiniz. Güzel çözümler karşınıza gelecek ve bu çözümlerle parasal konularla da istediğiniz şekilde hareket edebileceksiniz.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, bu hafta dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü hem haftaya isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz hem de kadersel alanınızda oluşacak bir Dolunayla karşı karşıya kalacaksınız. Bu Dolunay zamanı bir olayın ya da bir meselenin iç yüzünü ile karşı karşıya geleceksiniz. Bu iş hayatınızı ilgilendiren bir mesele olacak. İş hayatınızda arkanızdan iş çeviren, sizi yaptığınız işlerden alıkoymaya çalışan insanlar olabilir ya da o insanların sizden daha farklı bir amaç peşinde olduğunu fark edebilirsiniz. Bu Dolunayda hayatın akışına kendinizi bırakmanız gerekecek. Yönetmeyi bırakın. Yönetmeye çalışırsanız hem sağlığınızda hem de işle ilgili konularda hiç beklenmedik kadersel birtakım etkilerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Evliyseniz partnerinizin sağlığı ya da işiyle ilgili konu ve olaylar bu Dolunayın konularından olacak. Yurt dışından bir haber bekliyorsanız ani, hızlı, sizi duygusal yönden havada bırakacak bir haber gelebilir. Annenizin kardeşleri, akrabalarından da önemli haberler alabilirsiniz.

Kuzey Güney Ay düğümleri bir buçuk yıl boyunca kariyer, iş ve ev alanlarınızda sizi aydınlatacak. Bu alanlarda önemli tutulmalar yaşayacaksınız. Eviniz, aileniz, yuvanız, yerleşimle ilgili konular, aile içi meseleler bu dönem önemli olabilir. Ama bunlardan yana bazı sıkıntılar, ele alınması gereken konular, tekrar eden durumlar ya da krizlerle karşılaşma ihtimaliniz var. Bir buçuk yıl boyunca kariyerinizde meslek hayatınızda bu alanlara yatırım yapmanız gerekiyor. Bu dönem kariyerinizi yeniden yapılandırmak, kariyerinizde istikrarı sağlamak önemli oluşumları hazırlamak anlamında size göz kırpacak, kariyer hayatınızın üzerine eğilmeyi de unutmayın.

Perşembe günü Güneş Kova burcuna geçiyor. İkili ilişkiler ve özel hayatınızın detaylarıyla uğraşacağız bir aylık bir döngüye merhaba diyorsunuz. Hayatınızda ilişkiler görünür olacak, sevdiğiniz insanın istek ve beklentilerine göre hareket edeceksiniz. Başka insanlardan onay almak önemli olacak. Hayatınızda bir insan yoksa da artık yalnız kalmak istemiyorum diyebilirsiniz ya da eskilerden bazı insanlar karşınıza gelebilir, sevdiğinizle eskiden yaşadığınız bazı sorunların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. İşte böyle durumlar varsa Pazar günü Merkür Güneş’in kalbindeyken doğru adımlarla doğru ifade ile aslında çözümünü kolaylıkla bulacaksınız.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, Dolunay, sosyal çevreniz, önemli projeler ve arkadaş alanlarınızı tetikliyor. Dolunay zamanı arkadaşlarınızla daha fazla içli dışlı olabilir, onlarla daha sık görüşebilirsiniz. Bir derneğe, kulübe, partiye üyeyseniz oradan gelecek bazı haberler sizi heyecanlandırabilir. Sosyal ortamlarda çekişmelere şahitlik edebilirsiniz ve kendinizi bu çekişmelerin ortasında bulabilirsiniz. Kendi amaçlarınızı ve vizyonunuzu da gözden geçireceğiniz bir dönem olacak. Eğer bir yerden para bekliyorsanız, işten elde edilen gelirleriniz konusunda da zaman zaman inişler ve çıkışlar yaşayabilirsiniz.

Salı günü Kuzey ve Güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Siz bunu bir buçuk yıl boyunca uzak ve yakın çevre alanlarınızda yaşayacaksınız, tutulmalar da bu alanlarınızı etkileyecek. Yakınınızda kim varsa onların hayatında çeşitli olaylarla karşılaşma ihtimaliniz var. Önemli değişimler, dönüşümler yozlaşmalar, bazen büyük krizler daha çok yakın çevrenizden ve tanıdığınız insanlardan gelecek. Halbuki sizin daha yüksek hedefleriniz için daha az tanıdığınız insanlara gitmeniz gerekiyor. Tutulmalardan alacağınız etkilerle bunları görecek, değişik insanlarla bir araya gelecek, seyahatlerinizi, ticari faaliyetlerinizi hızlandıracaksınız. Sizi geliştirecek konu ve olaylar eğitimsel konular, seyahat, hukuki konular olabilir. Bu alandan yana şans ve fırsatlarınızın yüksek olduğunu göreceksiniz ve önemli değişimler de buradan gelecek.

Perşembe gününden sonra iş, hizmet ve sağlıkla ilgili konular önünüzdeki bir ay boyunca ön planda olacak. Kendinizi işinize gücünüze daha fazla verebilirsiniz. Çalışmaktan ve başkalarına hizmet etmekten bu dönem mutluluk duyabilirsiniz. Sağlığınız çok önemli olacak çünkü sağlıkla ilgili konularda kendinizi göstermek isteyeceksiniz. Bu beslenme şekliniz olabilir, bir aktivite olabilir. Merkür de bu alanlarınızda dolaşıyor, demek ki 26 Ocak’a kadar sağlıkla ilgili konularda önemli kararlar almayın ya da adımlarınızı dikkatli atın. Hem işinizde hem sağlığınızda birtakım sıkıntı ve problemleriniz varsa pazar günü Merkür Güneş’in kalbinde olacak. İş hayatınızdaki sıkıntı ve problemleri tatlıya bağlayabilirsiniz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, kariyeriniz, işiniz, amaçlarınız ve hedefleriniz bu hafta ön planda olacak. Salı günü gerçekleşecek Dolunay’da kariyeriniz ve iş hayatınızla ilgili önemli haberler alabilirsiniz. Önemli bir mevzuyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz, işleriniz çok yoğun olabilir ama bu dönem aile hayatınız ve iş hayatınız arasındaki dengesizlikler ruh halinizi de zorlayabilir. Anne babanız arasındaki çekişmeler, evliyseniz eşinizin ailesi ve sizin aileniz arasındaki problemler bu Dolunay zamanı iyice görünür olabilir. Kendinizi toplumsal konularda, işinizle ilgili konularda güvende hissetmek isteyebilirsiniz ama güvende olamadığınız zaman alınganlıklarınız da yüksek olabilir. Anne tarafınız, annenizle ilgili konu ve olayların hızlandığını göreceksiniz.

Salı günü Kuzey ve Güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Önünüzdeki bir buçuk yıl boyunca para ile ilgili konular hayatınızın merkezine yerleşecek çünkü tutulmaları bu alanlarda alacaksınız. Özellikle Kuzey ay düğümü ortak para alanlarınızda olduğu için kendi cebinize girecek paradan ziyade başkalarını destekleyen parasal konular, başkalarından gelecek parasal konulardan yana şans ve fırsatlarınız çok daha yüksek olabilir. Mesela eşiniz bu dönem iyi para kazanıyor olabilir ve onun kaynaklarını kullanmak durumunda kalabilirsiniz, patronunuz iyi kazançlara sahiptir patronunuza daha fazla kazandırmak için uğraşabilirsiniz. Ortak parasal konulardan yana şansınız kuvvetli olacak.

Güneş’in Kova burcuna geçmesiyle beraber Perşembe gününden sonra çok daha rahat etkiler altında olacağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz. Aşka, keyfe, mutluluğa, hobilerinize daha fazla vakit ayıracaksınız. Hayatı mutlulukla göreceğiniz, kendi keyfinize odaklı olacağınız bir dönem olacak. Kimin ne yaptığını çok fazla umursamayacaksınız. Gezmek, dolaşmak, keyif yapmak, aktiviteler, sportif faaliyetler hareketlenebilir. Çocuğunuz varsa onunla ilgili konu ve olaylar hareketli olacak. Hayatınızdaki insan da bu dönemde sıkıntıları konuşmak, çocuğunuzdaki problemleri ele almak anlamında da bu hafta size göz kırpıyor. Hafta sonu Merkür Güneş’in kalbinde olacak. Pazar günü bütün dertleri, eski ilişki problemleri ya da var olan ilişkinizde yaşadığınız sıkıntıları çözüme ulaştırmak için sizi destekleyecek, bunu iyi kullanın.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, diğer insanlarla ilişkileriniz, dış ortamlardan alınacak haberler ve uzak çevre alanlarınız bu hafta önemli olacak. Uzaklardan önemli haberler gelebilir. Seyahat, ticaret, turizm ya da hukuki alanlardan yana hızlı haberler altında olabilirsiniz. Evliyseniz, partneriniz varsa onun akrabalarının hayatında önemli konu ve olaylar bu Dolunayla beraber hareketlenebilir. Uzaklardan alacağınız bu haberler sizin hayatınızı da etkileyecek. Yakın, uzak çevre aranızdaki çekişmelerin de bu Dolunay zamanı hayatınızda yer ettiğini göreceksiniz. Yakın çevre konularız çok aktif. Sosyal medya kullanıyorsanız, iletişimsel bir işiniz varsa buralarda çeşitli sıkıntılar, problemlerle uğraşmış olabilirsiniz. Şimdi algınızı sizin dışınızdaki konu ve olaylara çevireceksiniz.

Salı günü Kuzey Güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Önünüzdeki bir buçuk yıl boyunca ortaklı işler, ortaklıklar, ikili ilişkiler, evlilik, söz, nişan ya da yer değiştirme, farklı bir ülkeye taşınma ile ilgili konu ve olaylar hayatınızda görünür olacak. Hayati, önemli kararlar almak durumunda kalacaksınız. Kendinizle kaldığınızda, şüphe ettiğinizde ya da kendinize yatırım yapmadığınız noktalarda tek başınıza hareket ettiğiniz noktalarda çeşitli krizlerle, sıkıntı ve problemlerle de karşılaşma ihtimaliniz var. Bir buçuk yıl boyunca ortaklı hareket etmeye, iş birliklerine açık olmaya ve diğer insanların görüşlerini hayatınıza almaya çalışmalısınız. Bunu yaparsanız o zaman çok daha rahat ilerleyeceksiniz. Evlenmeyi düşünüyorsanız ama adım atamıyorsanız bunları bir kenara bırakın. Çünkü tutulmalar size önünüzdeki dönem ilişkilere dair neler yapmanız ve yapmamanız gerektiğini çok net bir şekilde gösterecek.

Güneş’in Kova burcuna geçişiyle beraber Perşembe gününden sonra evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla özen göstereceksiniz. Aile içi konuşmalar hızlanabilir aile hayatınızda yapılması gerekenleri ele alabilirsiniz. Emlakla ilgili veya ailevi alanda çözmeniz gereken önemli konular varsa hafta sonu Güneş Merkür kavuşumu ile bu konularda istediğiniz sonuçların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Merkür ev, aile ve yuva alanlarınıza gerilediği için emlakla ilgili herhangi bir konuda girişimde bulunmamaya çalışın ama çözmeye yönelik atacağınız her tür adım hayatınızı kolaylaştırabilir.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, bu hafta harcamalar, ödemeler, faturalar, borçlarla ilgili konu ve olaylar, alacak verecek meseleleri hayatınızın merkezine yerleşecek. Bu Dolunay, elinize geçen parayı nasıl değerlendirmeniz gerektiğini sizlere gösterecek. Ama harcamalarınız ve alacaklarınız arasındaki dengeyi de iyi korumanız gerekiyor. Özellikle parasal bir mevzu, ortaya çıkacak bir borç ya da ödeme ile ilgili bir konuda güç çekişmeleri devrede olabilir. Evliyseniz, sevdiğiniz insan varsa gelen para ile ilgili konularda çok fazla tartışmaya girmemeye özen gösterin. Para durumunuzu gözden geçirin ve buna göre alınganlık yapmadan doğru kararlarla yolunuzda ilerlemeye çalışın.

Salı günü Kuzey ve Güney Ay düğümleri yer değiştirecek. Önünüzdeki bir buçuk yıl boyunca iş hayatınız, çalışma düzeniniz ve sağlıkla ilgili konular hayatınızın merkezine yerleşecek. Tutulmaları da bu alandan alacaksınız. Kendi halinizde olmamanız, kendi içinize çekilmemeniz gereken bir dönem. Yurtdışı ile ilgili işlerinizde özellikle stres ve kayıplar yaşanabilir ya da birtakım krizleri yurtdışı bağlantılı işlerden yana görebilirsiniz. Ama bu dönem hizmet etmek, üretmek, başkaları için çalışmak, kendinizi iş gücüyle ortaya koymak anlamında da şanslı bir süreç olacak. İş hayatınızda hızlı değişimler, dijitalleşme dönemiyle beraber hızlı atılması gereken adımlar tutulma zamanları devreye girebilir. Sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekiyor. Mesela tiroitler ve boğaz, boyun bölgesi problemleri gündeminize yerleşebilir. Bu dönem üretmekten, çalışmaktan ve kafanızı, vücudunuzu meşgul etmekten hiç ama hiç korkmayın. Tam tersi kendinizi bıraktığınız noktalarda çok daha krizlere yönelik olaylar karşınıza gelebilir.

Güneş’in Kova burcuna geçmesiyle beraber Perşembe gününden sonra iletişim işlerinizde bir ay boyunca şanslı bir döngü içinde olacaksınız, koşturmalarız çok artabilir. Yakın çevrenizle yapacağınız kısa vadeli planlara odaklı olacaksınız. Bu dönemde kısa yolculuklar, kısa eğitimler, iletişimsel konular satış, reklam, tanıtım, pazarlama alanlarında yapılması gereken her türlü işiniz ön planda olabilir. Akrabalarınız ve yakın çevrenizin konu ve olaylarının da hızlandığını göreceksiniz. Eğer halletmeniz gereken, daha önceden anlaştığınız yarım kalmış, tamamlanmamış ama bir türlü de olmamış konu varsa ve bunları iletişiminizden kaynaklı kaybettiğinizi düşünüyorsanız hafta sonu bu alanlardan yana şans ve fırsatlar açık olacak. Doğru ifade ile doğru telaffuzla, doğru açıklamalarla problemleri en aza indirebilirsiniz. Güneş ve Merkür kavuşumları yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminizdeki sıkıntıları da bertaraf etmenizi sağlayacak.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, bu hafta ilişkiler ve özel hayatınız, ortaklı işlerinizle ilgili olacaksınız. İlişkilere dair verilmesi gereken önemli kararlar bu Dolunayla beraber karşınıza gelebilir. Sevdiğiniz insanın, eşinizin hayatında önemli olaylar oluşabilir ve bu Dolunay bu olaylarla siz de baş etmek durumunda kalabilirsiniz. Bu dönem çok fazla kendinize odaklı olabilirsiniz. Kendinizi düşündüğünüz ya da zaman zaman kendinizle bile bağlantıyı doğru kuramadığınız bu zaman diliminde ilişkilere dair verecek önemli kararlar devreye girecek. Alınganlıklardan mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterin. Anlık çıkışlar size hiçbir fayda sağlamaz, tam tersi inatlaşmalar, anlık çıkışlar ilişkinizi daha da zedeleyebilir. Ya da ilişkinizle ilgili konularda evlilik ya da ileriye dönük bazı planlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Her halükârda bu hareketlenen planlar sizin hayat adımlarınızla zaman zamanda ters düşebilir.

Salı günü Kuzey ve Güney düğümleri yer değiştiriyor. Kuzey Ay düğümlerinin yer değiştirmesiyle beraber önünüzdeki bir buçuk yıl boyunca aşka, keyfe, mutluluğa, çocukla ilgili konulara daha fazla yer vereceksiniz. Hobilerinizin üzerine düşebilirsiniz, sportif faaliyetlerinizi hızlandırabilirsiniz, sanatsal ve kreatif işleriniz ön plana geçebilir. Eğitimsel işlerinizden yana şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz. Bir buçuk yıl boyunca krizleri, değişim ve dönüşümleri, zorlanmaları sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarınızda yaşayacaksınız. Demek ki arkadaşlarınızla olan bağlantılar bu dönemde tutulmalarla beraber gözden geçirilecek ve buna göre önemli kararlar alınacak. Ama size mutluluk veren, size istikrar sağlayan sularda yüzmeniz önemli olacak.

Perşembe günü Güneş’in Kova burcuna geçmesiyle beraber bir ay boyunca para işleriniz çok hızlanacak. Alışveriş, ticari faaliyetler, yatırımlarınız, kazançlarınız bunlara kendinizi kaptıracaksınız. Ticari faaliyetlerde bulunarak, bu alana yatırım yaparak gelişiminizi sağlayacaksınız. Para kazançlarınız önemli olabilir, bu noktada sıkıntı çektiğiniz konular varsa Pazar günü Güneş ve Merkür kavuşumu ile beraber bu sorunlarınıza çok rahat çözümler üreteceksiniz. Yarım kalmış, bir daha da olmayacak gözüyle baktığınız bir iş hafta sonu karşınıza gelebilir. Bunun sonucunda da istediğiniz sonuçları elde edeceğinizi görebilirsiniz.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, sağlık, iş düzeniniz, gündelik koşturmalarınızla ilgili önemli bir hafta başlıyor. Bu hafta Dolunay’dan alacağınız etkilerle sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekebilir. Mide sıkıntıları, gastrit, ülser gibi konular, gaz sıkışmaları, aynı zamanda kaşıntılar ürtiker problemleriyle uğraşabilirsiniz. İş konularına duygusal yaklaşabilirsiniz. Bu duygusal yaklaşımdan kaynaklı olarak da çok çabuk alınganlık yapabilirsiniz. Beraber çalıştığınız insanlarla olan bağlantılarınızda bazı sorunlar görülebilir.

Salı günü Kuzey ve Güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Önünüzdeki bir buçuk yıl boyunca evinize, ailenize, düzeninize daha fazla önem göstermeniz gerekebilir. En fazla sıkıntı ve problemleri kariyerden alabilirsiniz. İş hayatınızda ne yapmanız gerektiğini tutulmalarla beraber görebilirsiniz. Ama buradaki asıl olay tüm bu tutulmalar zamanı gereken özeni kendi özelinize, ailenize, iç meselelerinize döndürmek. Eviniz, aileniz, düzeniniz, yerleşimle ilgili her tür konu sizin için çok daha önemli olabilir. Hatta tutulmalardan aldığınız etkilerle yerleşimle ilgili konularda da hızlı kararlar almaya ve ailevi konularla uğraşmaya da yatkın olabilirsiniz.

Perşembe günü itibariyle kendi gücünüzü çok daha net göreceğiniz bir dönem başlıyor. Bir ay boyunca kendinize inanacak, kendinize güvenecek önemli koşuşturmalarda bulunacaksınız.  O yüzden Perşembe gününe kadar sağlığınıza gereken özeni gösterin. Perşembe gününden sonra Güneş de sizi destekleyecek. Sağlığınızda çok ciddi sıkıntı ve problemlerle karşılaşmayacaksınız ya da bu sıkıntı ve problemleri en aza indirmesini bileceksiniz. Ama unutmayın ki Merkür de Kova burcunda geriliyor o yüzden büyük girişimlerden ziyade tamamlanması gereken konu ve olayların üzerine düşün. Kafanızdaki bazı planları hareketlendirmek ya da para ile ilgili konularda, özel hayatınıza dair konularda almanız gereken kararlar varsa Pazar günü Güneş ve Merkür kavuşumuyla bunları çözüme ulaştırabilirsiniz. Özel hayatınız ve ikili ilişkilerinizde yapmanız gerekenler hafta sonu içinizi rahatlatacak.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, sizin için aşka, keyfe, mutluluğa dair önemli bir Dolunay olacak. Haftaya da bu etkilerle giriş yapıyorsunuz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili konular, aşkın peşinde gidiyorsanız, bekarsanız aşkla ilgili konular bu hafta fazlasıyla hayatınıza renk katabilir. Tam da sosyal çevrenizle aşk hayatınız arasında vermeniz gereken önemli kararlar olabilir. Arkadaşlarınızın ve sosyal çevrenizdeki insanların, sevdiğiniz insanı desteklemediğini görebilirsiniz ya da sevdiğiniz insanın bazı arkadaşlarınızla arasında problemleri olabilir, işte Dolunayın konusu bu olacak. Bu yüzden de kendinizi arada kalmış gibi hissedebilirsiniz. Alınganlıklardan mümkün olduğunca uzak durun, duygunuzu çok fazla büyütmeyin. Her iki taraf arasında yolu bir şekilde bulmayı başaracaksınız.

Salı günü Kuzey ve Güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Önünüzdeki bir buçuk yıl boyunca trendleriniz değişiyor. Kuzey Ay düğümü özellikle yakın çevrenize gereken özeni göstermeniz konusunda sizi uyarıyor. Demek ki en çok sıkıntı ve problemi tanımadığınız ortamlarda, yabancı yerlerde aynı zamanda yabancı insanlara yaptığınız işlerde yaşayabilirsiniz. Turizm, seyahat, ticari faaliyetleriniz varsa bu alandan yana krizler, değişim ve dönüşümler devreye girerken yakın çevrenizdeki insanlardan fayda görmeniz de söz konusu olabilir. O yüzden tanıdığınız, bildiğiniz, güvendiğiniz insanlara yatırım yapmayı unutmayın. Tutulmalar zaten eğitimsel konularda da ne yapmamız gerektiğini size çok net gösterecek.

Perşembe günü Güneş’in Kova burcuna geçmesiyle beraber sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gereken bir ay başlıyor. Demek ki kendi halinizde olmak, işinizi kendi içinizde yürütmek ya da kendinize çekilmek biraz da hayatı anlamlandırmak, düşünmek, plan yapmak anlamında önemli bir dönem. Ama bu süreçte büyük girişimlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmalısınız. 2015-2016 yılında yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylar etrafınızda cereyan edebilir. Eğer ev hayatınıza ya da ikili ilişkilerinize dair almanız gereken önemli kararlar, çözülmesi gereken önemli meseleler varsa hafta sonu Merkür ve Güneş kavuşumu ile beraber bu meseleleri çok daha rahat ele almasını başaracaksınız. Aklınıza önemli fikirler gelebilir, neyin, niçin ve neden olduğunu çok net görebilirsiniz ve bunun sonucunda da içiniz rahat edebilir.  Bu arada sağlığınızı da ihmal etmeyin.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın