Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

4 Nisan 2015 Tam Ay Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

Bu Cumartesi Terazi burcunda bir tam ay tutulması yaşanacak. Astrolojide Tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler ve en önemlisi kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır. Ay tutulmaları daha çok halkı ve duygusal konuları karşımıza çıkaran olayları içinde barındırır. Eğer kişisel haritalarımızda tutulma, güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Bireysel olarak bakacak olursak 04 nisan (+,- 3gün) doğumlu Koçlar, 06 Temmuz (+,- 3 gün) doğumlu Yengeçler, 07 Ekim (+,- 3 gün) doğumlu Teraziler, 05 0cak (+,- 3 gün) doğumlu Oğlaklar, diğer burçlardan daha fazla etkilenecekler.

Bu tutulma 14 derece Terazi burcunda oluşuyor. Terazi burcu her tür ilişkiyi, ortaklı işleri, evlilikleri, adaleti, hukuki konuları, diplomasiyi, estetik değerleri, sanatı, aşkı ve uyumu temsil eder. Tüm bu saydığım konuların bu tutulmada önem kazanacağını söyleyebiliriz.

Hava grubu bir burçta olması bu tutulmanın, özellikle uçak kazaları ve doğal afetler riskini de beraberinde getirmekte. Dünya üzerinde özellikle büyük sel ve fırtınadan dolayı kayıplar meydana gelebilir Uçak kazaları haberlerine sıkça rastlayabiliriz. Yine bazı uçak kazalarının sonuçlarına ulaşmamız, kayıp olanların ortaya çıkması mümkün görünüyor.

Tutulma anının derecesine bakarsak tutulma anında 22 derece Aslan Burcu yükselmekte. Yöneticisi Güneş- uranüs’le kavuşuma gidiyor. Medya, hukuk, ticaret, yabancı ülkelerle yapılan işler, ithalat- ihracat alanlarında bu dönemde beklenmedik sürpriz olaylara ve oluşumlara açık olmalıyız. Yine 3. ev konuları olan iletişim, haberleşme, telefon şebekeleri, internet bağlantıları, ulaşımda, gazetecilik, yazarlık, yayıncılık ve eğitim konularında türbülanslar, sıkıntı ve sorunlara açık olabiliriz. Yakın komşu ilişkileri önem kazanıyor. Onlarda oluşan bir takım olaylardan bizlerde etkileniyor olacağız. Dengenin ilişkiler üzerinden sağlanması önemli olacak.

Bu süreçte banka, kredi, faiz, vergi konularında önemli konuşmalar ve açılımlar, yeni tedbirler, düzenlemeler konuşulabilir ama çözüm pek de düşünüldüğü etkileri yaratmayabilir. Yine de dışarıdan gelecek yardımlarla bazı borçların kapatılması ve bir takım sonuçlara ulaşmak mümkün.

Tutulma anında Alpheratz sabit yıldızıyla birleşen Güneş, özgürlük isteğimizi, hızlanma arzumuzun ve hareket isteğimizin yüksek olacağını gösteriyor. Bu Türkiye haritasının tepe noktasında gerçekleştiği için Devletimiz de hızlı gelişmelerle, ani ve beklenmedik kararlar almaya yatkın olabilir. Mecliste bazı sorunlara açık olmalılar. Topraklarımız, sınırlarımız daha önem kazanabilir.Tarımda, madenlerimizde, arazilerimizde ve inşaat alanlarında bazı sıkıntılar oluşabilir.

Tutulmadan bir gün sonra Türkiye haritasında devreye giren merkür mars karşıtlığını da devreye sokarsak, hükümet ve muhalefet alanında sürtüşmelerin, çekişmelerin fazlasıyla öne çıkacağını söyleyebiliriz.

Ne yaşarsak yaşayalım dışarıdan gelen bazı etkilere karşı açık olacağımız bu dönemde biz- onlar, ben, sen dengesini iyi oturtmalı, barışçıl ve adil yöntemlerle hareket etmeye özen göstermeliyiz.

Bu dönemde mümkün olduğunca sakin ve sağduyulu hareket etmek önem kazanacak.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın