Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

13 – 19 Mayıs 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

VAZGEÇME!

Pazartesi günü ay Yengeç burcundayken haftaya giriş yapıyoruz. Milli değerler, iç meseleler, güvenlikle ilgili konular, evimiz, ailemiz, yuvamız ve duygusal temalar daha fazla ön planda olacak. Pazartesi günü işinizle ilgili hareket etmek istiyorsanız 12:11 ve 13:36 saatleri arasında ay boşlukta olacak, açısız olacak. Önemli girişimleriniz varsa bu saatlere denk getirmemekte fayda olabilir. Öğleden sonra 13:36 itibariyle ay Aslan burcuna geçecek. Organize olma ihtiyacımızın arttığını göreceğiz.

Pazartesi Venüs’ün Satürn’le olumlu bir açısı var. Bireysel yönden baktığımızda ilişkilerimizden fayda sağlayabiliriz. Oturaklı, deneyimli insanlardan güzel bağlantılar elde edebiliriz. İlişkimizde güven teması ön planda olacak. Hem biz sevdiğimize güven verebiliriz hem de güven duyma ihtiyacımız yüksek olduğu için daha sağlam ilişkileri tercih edebiliriz. Tam da bu dönem biriyle tanıştıysak bu ilişkinin bir üst mertebeye geçmesi, daha ilerlemesi daha sağlamlaşması gibi etkiler devrede olacaktır. Venüs ve Satürn arasındaki bu olumlu açı para piyasalarında bir sabitlik ya da verimin sağlanabileceğini bizlere gösterir gibi. İnşaat işleri, boya badana, tadilat işleriniz varsa bunların özellikle bu hafta çok rahat akacağını söyleyebiliriz.

Pazartesi Güneş’in Uranüs’le kavuşumu devrede olacak. Uranüs beklenmeyeni beklemekle, ani olaylarla ilgilidir. Kova burcunda olduğu için insanlar, haklar, davalarla ilgili alanda toplumsal konularda hızlı olayları tetikler. Biri bize ne yapmamız gerektiğini söylediğinde kolay kolay o insanın söylediğini yapmak istemeyebiliriz. Hızlı tepkiler verebilir, çabuk sıkılabiliriz. Bilincimiz ve algımız açık olabilir. Hem teknolojik konular hem toplumsal konularda olup bitenlerle ilgili farklı düşünebiliriz. Algımızın açıldığı farkındalığın yükseldiği zamanları temsil eder ama fikir ayrılıkları, grevler, ayaklanmalar, baş kaldırışlar, tepki vermeler öne çıkabilir.

8 Mayıs’taki Yeni Ay’ın yenileyeceği değiştireceği enerjiler bu hafta devreye giriyor. Özellikle ziraat ve çiftçilerin tepkiler vereceği, ürünlerin, hammadde, fiyatların yükselmesi, gıda fiyatlarındaki artış dikkat çekerken bu konulara verilecek tepkilerin de gündemimizde olacağı bir dönem olacak. Parti içinde ani olaylar, düzende bazı bozukluklar, fikir ayrılıkları, tedbirsiz atılan adımları da gündeme getirecek.

Posta servislerinde, iletişimsel konularda, teknolojik alanda, elektrik, elektronik alanlarda kopukluklar, ani olaylar ve problemler yaşanabilir. Yasalarla ilgili konularda beklenmedik değişiklikler için ani adımlar atılabilir ama bu adımlar beklendiği gibi karşılanmayabilir. Güneş Uranüs kavuşumları kareleri ve karşıtlıklarında uçak kazalarının çok olduğunu, hava muhalefetinin yüksek olduğunu, sert rüzgarlar fırtınaların devrede olduğunu, depremler gibi alanların da hareketli olduğunu görüyoruz. Terör olayları önümüzdeki dönem konuşulabilir.

Bu etkilerin nerede yaşanması muhtemel diye Astro kartografik haritalara baktığımızda, Güneş Uranüs MC hattı Güneydoğu Anadolu’dan Diyarbakır’ın doğu kısmından bir hat olarak çizecek olursak Suriye, Irak, Suudi, Arabistan, Somali, Kenya ve Etiyopya taraflarından geçiyor. Bu saydığım konular ağırlıklı olarak buralarda görülebilir. Kanada, Montreal tarafları, Brezilya Rio de Janeiro bu taraflarda da hızlı gelişmeler, olaylar, doğal afetler bekleyebiliriz. Venezuela, Bolivya ve Arjantin taraflarında doğal afetler, sel felaketleri olabilir, depremlerle ilgili konu ve olaylar artabilir. Toplumsal tepkilerin de yüksek olacağı bir dönem. Fuji Adaları, Avustralya bölgesinde doğal afetler beklenebilir. Londra’dan Mars MC hattı geçiyor. Yönetime tepkilerin devrede olacağı bir süreç diyebiliriz. Londra, Fransa özellikle Bordeaux tarafı Valencia, Cezayir, Mali tarafında da yine yönetimsel olarak hızlı olaylar beklenebilir.

Çarşamba günü iletişim gezegeni Merkür, Koç burcundan çıkıyor Boğa burcuna geçiyor. Daha verimli, üretken olacağımız ama sabit fikirlerle ilerlemek isteyeceğimiz, yeni fikirleri hayatımıza katmakta zorlanacağımız bir süreç olacak. Koşulları sağlama almak isteyeceğiz maddi konularda problemlerimiz varsa bunların üzerine düşmek önem kazanabilir. Sanatsal işlerimiz varsa dekorasyon, moda işleriyle uğraşıyorsanız konuşma ve anlaşmalar hızlanabilir. Para işlerinde de bu görüşmeler, konuşmalar, anlaşmalar devrede olacak.

17 Mayıs Cuma günü ayın güzel açıları var fakat Merkür’ün Plüton ile bir dik açısı devrede olacak. Bu da manipülatif etkileri karşımıza getirebilir. Bireysel olarak bu dönem başkalarını ikna etmek kolay olmayacak. Yönlendirmeler, baskı kurmalar, dolandırıcılıklar artabilir, fikir ayrılıkları devreye girebilir, şüphe duyabiliriz etrafımızdaki olaylardan. Sevdiğimiz insanla olan ilişkimiz, işle ilgili konularda arka planda dönen olaylar bizi fazlasıyla tedirgin edebilir kıskançlık gibi etkilerde dikkat olmakta fayda var.

Kontrol dışı gelişen olaylara tepkilerimiz olabilir. Mafyatik hesaplaşmalar çekişmeler anlaşmazlıkların devreye girdiği terör eylemleri ve gerilla hareketlerinin de arttığı bir zaman dilimi olacak. Ticaret, haberleşme, ulaşım, eğitim, gazetecilik ve medya alanında çalışanların özellikle bu dönem dikkatli olmalarında fayda var. Bu dönem obsesyonun, fanatizmin de çok arttığını, değişen hava koşulları, sert rüzgarlar zarar verici doğa olaylarının da devreye girdiğini söyleyebiliriz.

Cuma günü Mars ve Satürn kavuşumu Heliocentric Güneş merkezli haritalarda devrede olacak. Ekonomide istikrarsızlıklar yaşanabilir. Bir dur sinyali olarak karşımıza çıkabiliyor satışların geldiği aniden düşüşlerin yaşandığı bir dönem olabiliyor. Özellikle S&P ve Dow Jones piyasalarında bu etkiyi çok daha fazla görüyoruz. Satürn ve Mars Balık kavuşumları Sadullah El An Karavi’ye göre kuzey taraflarda savaş çıkmasına, gemilerin batmasına seller olmasına neden olabilir. Bulaşıcı hastalıklarla da ilgisi olduğundan bu etkileri etrafımızda dünya genelinde hissedebiliriz.

Cumartesi günü Güneş ve Jüpiter Algol takım yıldızında kavuşum halindeler. Büyük şans ve fırsatları getirebilir karşımıza ama Algol’e baktığımızda gökyüzündeki en zorlayıcı yıldızlardan bir tanesi. Medusa’nın yılanlı kafasını temsil ediyor. Ağrı kelimesinden türetilmiş ve gökyüzünde zorlu olaylara da sebebiyet verebiliyor. Özellikle güneş ve ayla kavuşumu kazalar ve ağır yaralanmalarla bağlantılı. Bir yandan çok büyük şans ve fırsatlarla karşılaşacağız ama bir yandan da beklenmedik olaylara açık olabiliriz.

Dünya astrolojisinde savaşlar, terör, şiddet, katliam, zehirlenme, salgınlar, boğulmalarla, gemi kazaları ve volkan patlamaları ile bağlantılı olduğundan çeşitli olayları tetikleyebilir.  Hayvanlardan gelen zararlar, depremler ve ekonomik kriz Algol sabit yıldızının işin içerisinde olduğu zaman devreye girdiğini biliyoruz. İşlerin süre gelen aşamalarında bazı şanssızlıklar görülebiliyor. Ertelemeler, köşeye çekilme etkisi verebiliyor o yüzden ertelemeyin, şansınızı kaçırmayın süreçte bazı şanssızlıklar durağanlıklar olabilir 17 Mayıs 18 Mayıs civarı ama bugünlerde karşınıza gelecek fırsatları hayatınıza geçirmek adına tembellik yapmayın.

Venüs ve Uranüs kavuşumuyla hafta sonu ilişkilerde de farklı heyecanlar arayışımız yüksek olabilir. Güneş Jüpiter kavuşumuyla finansal yönden Altına gözler çevrilebilir. Borsada yatırım yapıyorsanız bu hafta dikkatli olmakta fayda var. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Fırsatlarla dolu, olumsuz gelişmeler olsa bile tüm bunları kendi lehimize çevireceğimiz, farkındalığı yüksek bir hafta dilerim.

13 – 19 Mayıs Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar haftaya ailevi konularınız ön planda olarak giriş yapıyorsunuz. Eviniz için yapılması gerekenler sabah saatlerinde ele alınmalı sonraki birkaç gün keyfiniz yerinde olacak. Çocuğunuzla ilgilenebilirsiniz. Özel hayatınıza daha fazla vaktinizi ayıracaksınız spor yapıyorsanız spora kendinizi vereceksiniz. Hareketli enerjik bir süreç Pazartesi öğleden sonra itibariyle devreye girecek. Kendinizi de çok fazla yormamaya özen gösterin.

17 Mayıs Cuma günü sağlığınıza ekstra özen gösterin. Beklenmedik yerlerden beklenmedik haberler alabilirsiniz. Diğer taraftan maddi konularda fırsatlar sizden yana. Şu dönem işleri toparlama aşamasındasınız hem maddi yönden karşınıza güzel fırsatlar geliyor hem bu parayı ya da bu gelen fırsatları neye dönüştürmeniz gerektiğine dair de güzel fırsatlar yakalayacaksınız. Bu haftayı bu anlamda iyi kullanın. Sözüne çok güvendiğiniz olgun tecrübeli bir insanın fikrine danışarak bu haftanızı planlayabilir ya da paranızı nereye yatıracağınızı öğrenebilirsiniz. Güneş Uranüs kavuşumu ile para aniden gelebilir ama aniden hızlı harcamalar peşinde de olabilirsiniz.

Çarşamba günü Merkür’ün para evinize girmesiyle beraber yaşadığınız sıkıntı ve sorunların geride kaldığını göreceksiniz çünkü artık kafanız çözüme yönelik çalışacak. Cumartesi günü maddi yönden şansı fırsatları üzerinizde hissedebilirsiniz. Bu tam derecenin devrede olduğu zamanlar birkaç gün önceden etkisi başlayabilir. Perşembe ve Cuma günleri maddi konularda uzun zamandır uğraştığınız bir meselenin hallolması, karşınıza yeni şans ve fırsatların gelmesi veya yüzünüzü güldürecek, birtakım teklifler alma olasılığı yüksek olacak. Bu aralar maddi yönden keyiflisiniz. Parasal konular hayatınızın merkezine yerleşmiş durumda. Hayat enerjinizde iniş çıkışlar var ama bunları güzel bir şekilde ele almaya özen gösterin. En çok arkadaşlarınız ve çevrenizle olan parasal ilişkilerinize dikkat edin bu anlamda Cuma günü dikkat çekici olabilir.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar iletişimi yüksek haftalardan bir tanesi başlıyor. Yakın çevrenizden duyacaklarınız ya da halletmeniz gereken konular Pazartesi öğle saatlerine kadar vaktinizi alabilir sonrasındaysa Perşembe gününe kadar vaktinizi evinize, yuvanıza, ailenize ayırmak isteyebilirsiniz. Boğa burcunda bir Yeni ay vardı hayatınız değişiyor, yenileniyor. Harekete geçme enerjinizin yüksek olduğunu biliyorsunuz ama zaman zaman sizi zorlayan konular da yok değil. Şimdi bütün bunları hareketlendirecek haftalardan bir tanesi başlıyor. Pazartesi günü Güneş’in Uranüs’le kavuşumuyla hem kariyerinizde hem de ailevi konularda hem de kişisel seçimlerinizde beklenmedik olaylar altında olabilirsiniz.

Merkür’ün de Boğa burcuna geçişiyle Çarşamba’dan sonra fikirlerinizi insanlara aktarmak, konuşmalarınızı hızlandırmak anlaşmalara imza atmak ya da kendinizi daha fazla düşünmek ön plana çıkabilir. Hem aşk hayatınız hem de parasal konularda Çarşamba gününden sonra çok daha hızlı bir şekilde fırsatları yakalayabilirsiniz. Arkadaş çevrenizden olgun, oturaklı insanlardan göreceğiniz destek yönünüzü belirlemenize yardımcı olabilir. İnsanlardan bu hafta destek almayı ihmal etmeyin.

Cuma günü alacağınız haberler sosyal ortamlarda durma enerjisine neden olabilir. Bazı arkadaşlarınızın hayatında yaşanacak sıkıntı ve problemlerin haberini alabilirsiniz. Diğer taraftan Cumartesi günü sizin için çok şanslı çünkü Güneş’in Jüpiter’le olan kavuşumu önünüzde birçok kapının açılacağını da gösteriyor. Güneş ve Jüpiter Algol’le birleşiyor. Ertelemeyin, tembellik yapmayın hayatınızla ilgili konularda biri size bir şey söylüyorsa bunun üzerine düşünün. Gerçekten kafanıza yatıyorsa da harekete geçmekten korkmayın. Bazı şüpheleriniz var bu şüpheler kariyer alanınızda daha baskıcı ve kuşkucu bir şekilde ilerlemenize neden olabilir. Cuma günü özellikle çalıştığınız yerde sürtüşmelere ya da fikir ayrılıklarına dikkat etmeye özen gösterin.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, bu hafta maddi konular ön planda ama öğle saatlerine kadar halledilmesi gereken önemli işleriniz varsa bunları yapın çünkü öğle saatleri itibariyle ay boşlukta olacak ve sonra konu değişecek. Çarşamba akşam saatlerine kadar yakın çevrenizle yapacağınız önemli konuşmalar, planlara daha fazla odaklı olabilirsiniz. Pazartesi günü desteklerinizin yüksek olduğunu göreceksiniz. İş ortamlarınızda olgun, tecrübeli insanların sizi işinizle ilgili konularda desteklediğini bilmek yüreğinize su serpecek. Anne tarafınızın akrabaları bu dönem size fazlasıyla faydalı olabilirler. Hızlı ani beklenmedik gelişmeler altındasınız. Bu gelişmeler seyahatler, ticari faaliyetler, yurt dışı bağlantılı konularla ilgili olabilir. Bir davanızın sonucu belirlenmiş olabilir. Hızlı ani beklenmedik olaylar sizin dışınızda gelişen olayları kapsayacak o yüzden çok fazla kendinizi yormayın üzmeyin. Aniden bilinç açılmaları yaşayabilirsiniz. Bir olayın ardındaki konuları çok daha net görebileceksiniz.

Merkür’ün Boğa burcuna geçmesiyle önünüzdeki iki hafta boyunca konuştuklarınıza yaptıklarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönem önemli girişimlerde bulunmamaya çalışın. Düşüncelerinizi kiminle paylaştığınıza dikkat edin çünkü arkanızdan iş dönebilir, dedikodunuz yapılabilir. Bu iki haftayı detoks gibi değerlendirin. Kendinize odaklanın. Sürtüşmelerden mümkün olduğunca uzak durun çünkü alacağınız haberler karşısında fikir ayrılıkları, manipülasyon gibi etkiler devrede olabilir.

Önemli konuşmalarınızı Cuma gününe denk getirmeyin. Bir duraksama enerjisi devrede olacak. Göz önünde olacağınız ortamlarda sağlığınıza ekstra özen göstermeyi ihmal etmeyin. Annenizin özellikle bu dönem sağlığıyla ya da onun hayatında yaşanacak bir konuyla uğraşmak ön plana çıkabilir. Çok az bir vakit kaldı, Jüpiter sizin burcunuza geçecek. Çok güzel şanslarınız var bu şansları ertelemeyin. Bolca plan yapın ve planlarınızdan kimseye bahsetmeyin.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, ay Yengeç burcundayken haftaya giriş yapıyoruz bu yüzden bu hafta sizin için hareketli olayları barındırıyor. Pazartesi öğle saatlerinde büyük işleriniz varsa buraya denk getirmemeye özen gösterin. Pazartesi öğleden sonra ve Çarşamba akşam saatlerine kadarki dönem maddi konular önemli olacak. Alacak verecek dengesi üzerine düşebilirsiniz, harcamalarınız hızlanabilir ya da özel hayatınızda harcamalarınızın bu dönem inişli çıkışlı olduğunu fark edebilirsiniz. Boğa burcunda bir Yeni ay oluşmuştu geçtiğimiz hafta sosyal çevre değişimlerine açık bir zaman dilimindesiniz. Yeni insanlar, yeni ortamlar bu aralar size fayda getirecek. Hızlı, beklenmedik, ani olayları çevresel alandan alacaksınız. Girdiğiniz ortamlarda ilginç olaylara da şahit olabilirsiniz ama burada çok büyük şans ve fırsatların barındığı da fark edeceksiniz.

Cumartesi günü bu anlamda çok dikkat çekici. Bir arkadaşınızdan sosyal ortamlarda tanıştığınız insanlardan gelecek bir fırsat ya da teklif gerçekten sizi mutlu edebilir. İşten elde edilen gelirlerinizde bir artış bu hafta söz konusu olabilir. Önemli bir girişiminiz varsa bu girişimlerde duraksamalar, ertelenmeler olabilir ama vazgeçmeyin. Şanssızlıklar olsa bile üstüne gidin, sonucun size fayda getireceğini göreceksiniz.

Cuma günü arkadaşlarınızla bazı konuşmalarınıza dikkat edin çünkü çok çabuk köprüleri yakabilirsiniz. Bazı konulara şüpheyle yaklaşabilirsiniz fikir ayrılıkları devreye girebilir manipülatif etkiler altında olabilirsiniz hem maddi konulara hem de arkadaşlarınızla giriştiğiniz işlerde bir tarafı ikna etmek istiyorsanız Cuma günü istediğiniz verimi almak çok da kolay olmayacak. Merkür’ün Boğa burcuna geçişiyle yeni insanlar yeni çevreler tanıyacağınız bir döngü başlıyor. Organizasyonlar, davetler, aktiviteler, takım çalışmaları önünüzdeki 15 gün boyunca devreye girebilir.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar haftanıza isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz öğle saatlerine kadar hayata adapte olmanız çok da kolay olmazken öğleden sonra itibariyle birkaç gün boyunca şans rüzgarları sizin tarafınızdan esmeye başlıyor. Hareketlenecekseniz, daha salim kafayla çalışacaksınız, planlar yapacaksınız ve bu hafta bu planları devreye koyacaksınız. Hızlı gelişmeler meslek alanınızda devrede olacak. Ani beklenmedik olaylara açık olabilirsiniz. Evliyseniz, hayatınızda bir insan varsa eşinizin ailesi ya da onlarla olan ilişkilerinizde beklenmedik hızlı oluşumlar devreye girebilir. Toplumsal konularda da birçok insanın size danıştığını fark edebilirsiniz. Para kazanma yönteminiz ya da şimdiye kadar kazandığınız yerlerdeki tavırlarınızda önemli değişiklikler olabilir ama bir yandan bu alanlardan yana şans ve fırsatlar yüksek olacak. Maddi konularda bu hafta ne çok büyük harcamalar yapacaksınız ne de çok büyük kazançlar altında olacaksınız ama para ile ilgili konuları düzenledikçe istediğiniz şartlar da karşınıza gelecek. Daha kontrollü ve planlı gittiğinizi fark edeceksiniz ve bu da size maddi yönden fırsat verebilir.

Çarşamba gününden sonraki dönem iş arıyorsanız, patronlarınızla konuşmanız gereken bir mesele varsa onlarla görüşmeleri hızlandırabilir birden fazla işle uğraşabilirsiniz. Toplum önü konuşmalarınız hızlanabilir. Annenizle bir meseleyi halletmek, onun hayatını daha güvenilir hale sokmak anlamında Çarşamba günü Merkür sizi destekleyecek. Bu dönem ikili ilişkiler ve özel hayatınızda şüpheleriniz var. Bu şüphelerin sizi karşı tarafa hem küçük düşürmesine hem karşı tarafa koz vermesine izin vermeyin, hafta sonuna doğru bu etkiler devrede olacak. Kıskançlık, manipülasyon, baskı gibi etkilerden uzak durun. Konuşarak bazı şeyleri halledeceğinizi bilin, gurur da yapmayın.

Güneş ve Jüpiter kavuşumu kariyer alanlarında büyük fırsatları karşınıza getirecek ama bu fırsatları ertelemeyin. Bu dönem karşınıza gelen fırsatlar yakalanması gereken fırsatlar olacak. Toplumsal konularda hızlı gelişmeler hafta sonu devreye girerken Cuma günü maddi konularda büyük adımlar atmamaya özen gösterin.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, sosyal çevreniz hareketli. Arkadaşlarla yapılacak planlar devrede olacak Pazartesi öğle saatlerine kadar ama sonrasında planlar değişebilir. Arkadaşlarınıza verdiğiniz sözleri tutamayabilirsiniz ya da birkaç gün boyunca isteksiz olabilirsiniz. Diğer taraftan hızlı ani gelişmeler ve bilinç açılmaları eğitimle ilgili konularda, kendinizi geliştirdiğiniz alanlarda karşınıza gelecek. Seyahatlerinizin çok hızlandığı bir dönem olabilir. Uzak yerlerden yabancı insanlar yapılacak olan işlerinizden yana şans ve fırsatlar karşınıza gelirken en fazla dalgalanmaları da bu alanda yaşayacaksınız. Hukuki konularda, ticari faaliyetlerde hızlı gelişmeler var. Eğitimciyseniz, öğrenciyseniz eğitim hayatınızda hızlı gelişmeler altında olacaksınız. Hem çok hızlı değişen şartların karşınıza geldiğini görebilirsiniz hem bir yandan da bu değişen şartların önünüze güzel fırsatlar açtığını da fark edebilirsiniz. Güzel ani hızlı beklenmedik olaylar yaşayacağız ama aynı zamanda buradaki o değişikliklere ayak uydurursanız önümüzde yeni kapılar da aralanacak. Boğa burcundaki bu değişimler sizin işinize yarayacak. Kendinizi güvensiz hissetseniz bile durum ve olayları çabuk toparlamasını bileceksiniz. Sevdiğiniz insanla durum ve olayları toparlayacağınız haftalardan bir tanesi. Bu toparlamayı gerçekleştirirken sevdiğiniz insanın akrabalarından destek görme potansiyeliniz de yüksek. Sevdiğiniz kişiyle seyahat planlarınızı devreye sokabilirsiniz haftanızı planlayabilirsiniz. Bu dönem konuştuğunuz konuların uzun soluklu olacağını ve bu konuştuklarınızın muhakkak yerine geleceğini de ekleyelim.

Merkür de Boğa burcuna geçiyor. 15 Mayıs’tan sonra öğrenmekten, dolaşmaktan, gezmekten keyif alacağınız bir dönem başlıyor. Gezerken karşınıza yeni fırsatlar geldiğinde ertelemeyin. Süreçte bazı şanssızlıklar olabilir. Tanımadığınız insanlarla kavga içerisine girmeyin bu hafta özellikle Cuma günü beraber iş yaptığınız insanların üzerinizde baskı kurduğunu da fark edebilirsiniz. Bu baskıya gelemeyecek ve bazı yönlerden şüphe mekanizmanızı çalıştırıyor olacaksınız bu da bazı fikir ayrılıklarını, anlaşmazlıkları karşınıza getirebilir. Hafta sonuna doğru çok para harcayacaksınız, üzerinizdeki stresi bununla atmayı isteyeceksiniz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler kariyer ve meslek alanlarınız aktif. Bu hafta göz önünde olacağınız ortamlar önemli olurken ailenize ve yuvanıza da vakit ayırmak isteyeceksiniz. Ama bu planlar çok da işlemeyebilir çünkü Pazartesi öğleden sonra ve birkaç gün boyunca sosyal çevrenizden alacağınız haberlere göre hayatınıza yön vereceksiniz. Güneş Uranüs kavuşumu hızlı ani beklenmedik para ödemeleri ya da para girişleri olabileceğini gösteriyor. Maddi konularda hızlı gelişmeler altındasınız gözden kaçırdığınız bir ödeme bir detay karşınıza gelebilir. Uzun zamandır uğraştığınız miras ya da nafaka ile ilgili bir işiniz varsa bu işlerinizden de hızlı gelişmeler olabilir.

Çarşamba itibariyle Merkür müşterek para alanlarınıza girecek. Bir borcunuz, ödemeniz varsa Merkür’ün bu alanlarınıza geçmesiyle kafanız çözüme yönelik çalışacak. Bir yerden borç istemek bir yere borç vermeyi düşünüyorsanız bunu verip vermemeye karar vermek konusunda 15 Mayıs Çarşamba gününden sonra 15 gün boyunca destekli olacaksınız. Miras gündeminizdeyse bu hafta buralardan yana hızlı gelişmeler var.

Cumartesi günü Güneş ve Jüpiter müşterek para alanlarınızda kavuşum halinde olacak. Parayla ilgili işlerinizi ertelemeyin. Karşınıza fırsatlar geliyorsa bu fırsatları değerlendirmeye çalışın çünkü bir yandan da şansınız yüksek olabilir. Harcamalarınızı kontrol altına almanız gerekiyor. Sosyal çevrenize, çocuğunuza, aşk hayatınıza yapacağınız harcamalar zaman zaman sevdiğinizle aranızda gerilimleri karşınıza getirebilir. Çocuğunuzla bu dönem konuştuklarınıza dikkat edin. Cuma günü birbirinizi zorlayabilirsiniz. Partneriniz, sevdiğiniz bir insan varsa kıskançlıktan, baskıdan uzak durun. Aynı şekilde o da size yapıyorsa bu dönem biraz daha birbirinize güven vermeniz çok daha doğru olacak. Şans ve fırsatları hayatınıza geçirmeyi ertelemeyin. Cuma günü hem iş hayatınızda hem de sağlığınızla ilgili konularda sizi bir şey durduruyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi hafta sonuna doğru kuvvetlendirmeyi ihmal etmeyin.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler uzak yerlerden gelecek haberler dış ortamlardan alınacak ya da beklenilen bazı haberlerle haftanızı başlatacaksınız. Kendinizi Pazartesi sabahı dışarı atabilirsiniz ama öğleden sonra itibariyle birkaç gün boyunca işinize ne kadar odaklanmanız gerektiğini fark edeceksiniz. Bu hafta gerçekten çok çalışacağınız iyi organize olmanız gereken haftalardan bir tanesi. İşiniz yoksa bu hafta kalabalık ortamlarda göz önünde olmak ya da önemli bir işle uğraşmak arzusunda olabilirsiniz. Ailevi konular da gündeminize yerleşecek. Güneş ve Uranüs kavuşumu özel hayatınızda hızla ani beklenmedik olayları karşınıza getirebilir. Biriyle tanışabilirsiniz ya da hayatınızda bir insan varsa ilişkinizde beklenmedik ani bazı anlaşmazlıklar ya da kavuşumlar devreye girebilir. Bu dönem ilişkiler konusunda aydınlanacaksınız. Bu da ilişkinizde daha esnek olmanızı sağlayacak. Farklı insanlarla bir arada olmak isteyeceksiniz. Mesela hızlı gelişmeler altında olabilirsiniz. Farklı insanlarla işbirlikleri yapmak hoşunuza gidebilir. Bu aralar destekleriniz yüksek. Popülerliğiniz de fazlasıyla ön planda o yüzden insanlar sizi her konuda destekleyecekler. Merkür de bu alanlarınıza girdiği için ikili ilişkiler ve özel hayatınız önem kazanıyor.

15 Mayıs’tan sonra iki hafta boyunca muhakkak bir aşk gündeme gelecek. Hayatınızda bir insan varsa sevdiğiniz insanla daha fazla vakit geçirebilirsiniz. İlişkinizde çıkmazlar varsa bunları konuşmak önem kazanabilir. Cuma gününe dikkat edin kıskançlıklar sizi ele geçirebilir. Sevdiğiniz insanla anlaşmak çok da kolay olmayacak. Fikir ayrılıkları yaşanabilir.

Cuma günü spor yapıyorsanız enerjiniz düşük çalışabilir sizi durduran bir enerjinin devrede olduğunu görebilirsiniz. Cumartesi günü Güneş Jüpiter kavuşumu ikili ilişkiler ve özel hayat alanınızda gerçekleşiyor. Bu dönem ilişkilere dair verilecek önemli kararlarınız ve şanslarınız var ama bunları ertelemeyin. Taşınma ile ilgili konular, ortaklı işler, hukuki alanda atılması gereken önemli adımlar ve aşk hayatınıza, evliliğe ya da uzun soluklu ilişkilere dair verilecek önemli kararlar hafta sonu sizi keyiflendirecek. Ama bu süreçte şanssızlıklar yaşarsanız da çabuk vazgeçmeyin.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar maddi konular önemli. Haftanıza alacak verecek işlerinizle başlıyorsunuz. Öğleden sonra Çarşamba akşam saatlerine kadar bolca gezeceksiniz. İş hayatınızda, gündelik hayatın ritminde ve sağlığınızla ilgili konularda beklenmedik etkileriniz var. Aynı ortamda çalıştığınız insanların hayatında hızlı gelişmeler olabilir. Sıkılganlıklarınız yüksek olacağı için iş hayatınızda vereceğiniz farklı kararları içerebilir. Ev ortamlarında ailenizdeki insanlardan gerek sağlığınız gerek işinizle ilgili konularda büyük destekler de göreceksiniz. Onları bir konuda ikna etmek istiyorsanız destekli olacaksınız. İşinizle, sağlığınızla ilgili konularda olgun tecrübeli aile büyüklerinden birine danışmanız güzel olabilir. Amcanızın, halanızın hayatında da güzel bir gelişme devrede olacak ve onlardan yana fayda görebilirsiniz.

Çarşamba günü Merkür de Boğa burcuna geçiyor. 15 gün boyunca çalışmayı seveceğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz. Yeni iş başvurularında bulunmak işinizde kendinizi güvence altına almak ya da yanınıza birilerini almak istiyorsanız bu değişimlere izin vermek önem kazanıyor. Evinizdeki yardımcılarla ilgili konularda verilecek kararları 15 Mayıs Çarşamba gününden sonraya bırakın. Cuma gününe dikkat, işinizde bir pürüz çıkabilir. İletişimsel işlerinizde bir insanın üzerinizde baskı kurduğunu bazı konuların rahat akmasına izin vermediğini fark edebilirsiniz. Fikir ayrılıkları da devrede olacak. Cuma günü iş ortamlarınızda birilerini ikna etmeyi istiyorsanız aradığınızı bulamama ihtimaliniz var.

Mars ve Satürn kavuşumu ev, aile ve yuva alanlarınızda Mart ayında bu etkiler devredeydi. Cuma günü de dahil olmak üzere sağlığınıza ekstra özen gösterin. Ailenizden bir insanın sağlığı ile ilgili konular gündeminizde yerleşebilir. Cumartesi günü Güneş Jüpiter kavuşumu iş ve sağlık alanlarınızda devrede olacak. Kilo almaya meyilli olduğunuz bir dönem olurken işle ilgili konularda güzel bir şans ya da fırsat kapınızı çalabilir. Bu şans ve fırsatın önünüze gelme süreçlerinde bazı tatsızlıklar ya da kesintiler devreye girse bile sakın vazgeçmeyin.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar ikili ilişkiler ve özel hayatınız önemli. Bu hafta sevdiğinize daha fazla vaktinizi ayırmak istiyorsunuz ama öğleden sonra konular değişmeye başlayacak maddi konular önem kazanacak. Birkaç gün boyunca da bu maddi konuları organize etme önemli olabilir. Haftanın başında Güneş’in Uranüs’le olan kavuşumu aşk evinizde gerçekleşiyor. Bütün alışkanlıklarınız değişmiş durumda, size keyif veren konular sizi harekete geçiren konular değişmiş durumda. Burada hızlı ani beklenmedik haberlerin devreye girme potansiyeli yüksek. Yeni biriyle aşk yaşayabilirsiniz hoşlanmadığınız tarzda insanları hayatınıza alabilir hoşlanmadığınız hobilerin hayatınızda daha fazla yer ettiğini görebilirsiniz. Hızlı ani beklenmedik olaylar çocuk tarafından gelebilir.  Hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Merkür’ün Boğa burcuna geçişiyle aşk eviniz hareketleniyor. Aşkı, keyif alacağınız konuları konuşacaksınız. Kısa tatillere çıkmak, hobileriniz üzerine düşmek, spor yapmak, tiyatro, sanatla ilgili konular önem kazanıyor. Eğer bir sanatçıysanız 15 gün boyunca işinizle ilgili önemli anlaşmalar görüşmeler devreye girebilir. Eğitimciyseniz bir terfi, haber gelebilir. Cuma günü sevdiğiniz insanla anlaşmak çok da kolay olmayacak. Baskı, kıskançlık gibi etkilere dikkat edin. Cuma günü borsada iniş çıkışlara açık ve manipülasyona açık bir zaman dilimi olacak hatta birkaç gün öncesinden gelebilir. Para var size ama bu para aniden gelecek, aniden de gidebilir de o yüzden bu hafta kendinizi çok kasmayın. Yakın çevrenizdeki insanlardan güzel fırsatlarınız var.

Cumartesi günü karşınıza çok büyük fırsatlar çıkabilir bu fırsatları değerlendirin ertelemeyin. Burası şans oyunlarıyla da bağlantılıdır o yüzden bu aralar şansınız fazlasıyla yüksek. Çocuklardan yana da hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. Eğitimle ilgili konularda da hızlı gelişmeler altında olabilirsiniz. Cuma gününe dikkat, yakın çevrenizden bazı aksiliklere açık olabilirsiniz.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, gündelik hayatın ritmi çalışma koşullarıyla ve sağlık sıkıntılarıyla haftanız başlayabilir. Hafta sonunda gelen gastrit, ülser gibi sıkıntılarınız varsa bunlar öne çıkabilir. Öğle saatlerinden sonra özel hayatınıza daha fazla vaktiniz ayıracak ve sevdiğiniz insanın beklentilerine göre hayatınızı şekillendireceksiniz. Güneş ve Uranüs kavuşumu ev, aile ve yuva alanlarınızda gerçekleşiyor. Buralarda beklenmedik hızlı olaylar devreye girebilir. Bu gelişmeleri ele alacaksanız hafta başında destekleneceksiniz. Harcadığınız para boşa gitmeyebilir. Ekonomik davranacaksınız. Ev, aile, yuva alanlarında hızlı gelişmeler altında olurken buralarda güzel şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir.

Merkür’ün bu alanınıza geçmesiyle Çarşamba gününden sonra iki hafta boyunca emlak alım satım kiralama gibi işlerinizin hızlandığını görebilirsiniz. Ailevi alanda konuşmanız gereken önemli bir mevzu varsa bu konuların konuşulması önemli sorunların dillendirilmesi masaya yatırılması çözüme ulaştırılması gibi konular da söz konusu olabilir.

Cuma günü ev ortamlarında aile büyüklerinizle didişmemeye özen gösterin çünkü sizi birçok konuda sinir edebilirler, fikirlerinize karşı gelebilirler. Sizi ikna etmeleri gerekiyorsa siz de inatçılık yapıp ikna olmayabilirsiniz. Evle ilgili konularda önemli girişimleri Cuma gününe denk getirmeyin. Diğer taraftan Güneş Jüpiter kavuşumu Cumartesi günü devrede. Evinizde bir bolluk bereket enerjisi devreye girebilir, uzun zamandır beklediğiniz evinizdeki o keyifli etkileşimi hafta sonu fark edebilirsiniz. Evle ilgili konularda güzel gelişmeler olurken süreçte yaşadığınız şanssızlıklar geride kalmaya başlayabilir. Ertelemeyin ileriki dönemi bırakmayın önünüze güzel şanslar geliyorsa bu şansları yakalayıp kullanmanız gerekiyor.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar keyifli etkilerle haftanıza başlayacaksınız ama üzerinizde tembellik etkisi varsa Pazartesi’den sonra bitecek. Çok çalışacağınız birkaç gün başlıyor. Kalp damar sistemi, tansiyon, duruş bozuklukları Perşembe gününe kadar gündeminize yerleşebilir. İletişimsel işleriniz ve yakın çevre konularınızda güzel şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir. Bu dönem düşüncelerinizde bilgi dağarcığınızda hızlı açılımlar altında olacaksınız o yüzden herhangi bir işe girişmek yeni bir girişimde bulunmak istiyorsanız hızlı ani gelişmeler devreye girebilir. Şimdiye kadar yaptığınızdan daha farklı insanlarla daha farklı adımlarla bu işleri başlatmak istiyor olabilirsiniz. İnterneti kullanıyorsanız dijital alanlarda birtakım işleriniz varsa önemli açılımlar devreye girebilir. Güneş Uranüs kavuşumları aynı zamanda teknolojik alanlarda da hızlı gelişmeleri karşınıza getirebilir. Yakın çevrenizin hayatında da hızlı gelişmeler devrede olacak. Beraber çalıştığınız insanlar varsa o insanların sizin söylediklerinizden tam tersi davranması, size baş kaldırması gibi etkiler devreye girebilir. İletişimsel işlerinizde ve her tür girişimle ilgili konularda eğitim, radyo, televizyon, dijital platformlar, satışa dayalı işlerinizde güzel destekler alacaksınız. Bu hafta karşınıza gelen fırsatları iyi değerlendirin.

Çarşamba gününden sonra Merkür de bu alanlarınıza geçiyor. Akrabalarınızla iletişimin hızlanacağı bir döngü başlıyor. 15 gün boyunca onlarla daha fazla irtibat kurabilirsiniz daha fazla konuşabilirsiniz. Yaşadığınız sıkıntıları bir sonuca ulaştırmak da söz konusu olabilir. Cuma günü Merkür’ün Plüton ile bir dik açısı devrede olacak beklenmedik olaylar altında olabilirsiniz. Endişeleriniz, korkularınız, obsesif bazı düşünceleriniz sizi ele geçirebilir. Özellikle yakın çevrenizde iş yapacağınız ya da irtibat halinde olacağınız insanlara karşı şüpheyle yaklaşabilirsiniz bu da bazı iş birliklerini bozabilir ya da fikir ayrılıklarına neden olabilir. Kıskançlıktan, manipülasyondan, baskıdan mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterin. Cuma günü şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın çünkü biraz kendinizi hasta hissetme potansiyeliniz yüksek.

Güneş Jüpiter’le buluşacak Cumartesi günü ama Algol takımyıldızı ile birleşiyor. Güzel gelişmeler altındasınız hayatınızla ilgili konularda önünüzde büyük açılımlar da devrede olacak. Hatta tüm yıl boyunca belki de bu ayı beklediniz ve bu ay karşınıza gelen fırsatların tüm yıla yayıldığını da görebilirsiniz ama bu fırsatlar geldiğinde hırslı yapınızdan vazgeçmeyin, ertelemeyin, işin peşini bırakmayın.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın