Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Yeni Ay Enerjisi – Hande Kazanova

yeniayy
Bu yazıyı paylaşın;

YENİAY ENERJİSİ!

 

YA HEP, YA HİÇ!

28 Ekim Pazartesi sabah 06:38’de 4 derece Akrep burcunda bir Yeniay oluşuyor. Yeniay zamanları o burcun temaları ve bireysel haritalarda o burcun hangi evimizde olduğuyla alakalı olarak yeni bir sayfaya geçme, yenilikleri başlatma zamanını temsil eder. Her ay, yeniay zamanı olayları başlatır, 15 gün sonra dolunay zamanı o başlattığımız veya adım attığımız konuların sonuçlarını görür ve alırız.

 

AKREP YENİAYI

Akrep burcu derin duygular, tutkular, değişim, dönüşüm, şifalanma, ve üreme konularıyla bağlantılıdır. İçe çekildiğimiz, gözlemleme ihtiyacımızın arttığı, stratejik hareket etmemiz gereken zamanları işaret eder. Derin araştırmalar, cinsellik ve cinsellikle bağlantılı hastalıklar, gizemli konular, ortak parasal kararlar, miras, vergi, stopaj, ödemeler, borçlar, bankacılık, finans, özellikle yatırımlardan elde edilen kazançlarla ilgilidir. Ölüm ve ölüm oranları Akreple bağlantılıdır. Araştırma, dedektiflik, polisiye alanlar, patoloji, psikoloji, psikiyatri meslekleri, metalle bağlantılı alanlar, yer altı kaynakları, madenler yine Akrep’in alanıdır. Yön olarak kuzey doğu, suyun buz hali, ameliyathane, kanalizasyonlar, su birikintileri, tuvaletler, su giderleri, lavabolar, evyeler bu burçlar alakalıdır. Böcek ve haşerat sıkıntıları bu döneme denk gelebilir. Bu alanlarda bazı sorunlarla, uğraşılarla karşılaşılabilir.

Akrep burcunda oluşan bu yeniay, duygusal konu ve olayları ön plana çıkarırken, tutkularımız, arzularımız ön plana geçebilir. Dönüşüm akrep burcuyla alakalıdır. Dönüştürmek istediğimiz alanları harekete geçirmek bu yeniayın konusu ama bu kolay olmayabilir.

Uranüs’ün birleşen Güneş ve Ay’a karşıt açısı öngörülemez, sürpriz, şok edici gelişmeleri karşımıza getirebilir. Anksiyete, sabırsızlık, isyankarlık, öfke ve kendimizi uçlarda hissetmeye dikkat edelim. Tansiyon sorunları, kalp çarpıntıları, hormonal dengesizlikler bu dönemde öne çıkabilir. Eski alışkanlıkları, inançları gözden geçirebilir, ilerlemek adına yenilerini hayatımıza alabiliriz. Kişisel bağımsızlığın yüksek olacağı bu dönem partnerimizle, sevdiğimiz insanla aramızda gerilimler, ayrılıklar, uzaklıklar oluşabilir. Kendimizi daha fazla düşünebilir, egomuzu ön plana çıkartacak davranışlarda bulunabiliriz. Bu dönem tepkilerimiz garip ve riskli olabilir. Biri hayatımıza çok ani girebilir, düzenimizi bozabilir sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatımızdan çıkabilir. Provokatif yaklaşımlardan, ya hep ya hiç davranışlarından bu dönemde uzak duralım.

İşin içinde Uranüs gezegeni olduğu için kazalara, ateşlere, savaşlara, depremlere, uçak kazalarına açık olabiliriz. Tam da bu yeniay’ın öncesinde oluşan Mars- satürn dik açısı toprak kaymaları, depremler ve kazalarla bağlantısını arttırabilir.

Yön olarak Kuzeyin doğusuyla, güneyin batısının karşı karşıya geleceğini söyleyebiliriz. Bu yüzden deprem hareketliliği ve toprak kaymaları bu yönlerde oluşabilir.

Türkiye Haritasına gelirsek, ülkemiz için gerçekten önemli bir yeniay olacak. Yeniay Haritasına göre yükselen Terazi, işbirlikleri, diplomasi, önem kazanırken yöneticisi Venüs para evinin girişinde. Bu da bu yeniay zamanında önümüzdeki günlerde parasal konulara, ekonomiye, finansa, vergilere daha fazla odaklanacağımızı, algımızın orada olacağını gösteriyor. Diğer ülkelerle yaptığımız ve yapacağımız anlaşmalar bizi zorlayabilir. Bazı gerginliklere, kopuşlara, tehlikeli durumlara açık görünüyoruz. Arkamızdan dönecek oyunlar, gizli saklı adımlara dikkat edelim. Bazı ülkelerle diplomatik ilişkilerimizde sorunlar ve geri adımlar yaşanabilir. Bu sorunlar banka, faizler ve ödemelerle bağlantılı konuları karşımıza getirebilir.

Türkiye haritasının 5. Evine denk gelen yeniay ve 11. Evinden karşıtlık çakan Uranüs, önümüzdeki dönemde organizasyonlarda, spor müsabakalarında, uluslarası yarışmalarda, etkinliklerde gerginliklerin, sürpriz gelişmelerin karşımıza dikileceğini anlatır gibi. Çocuklar, gençler, sanatçılar, kreatif alanda uğraşanlar, hobi sahipleri, eğitim konularında bazı zorlanmalar oluşabilir. Perşembe günü Merkür’ün gerilemesinin de Akrep burcunda olması, verilmiş kararların üstünden bir kez daha geçileceğini, bazı şartların değişeceğini, gösteriyor. Bazı sanatçıları ve onların verdiği tepkileri çok konuşabiliriz. Cinsellik, şiddet ve taciz gibi olayları daha fazla konuşmaya başlayabiliriz.

Bu birkaç gün yaşadığımız olayların sonuçları Perşembe günü Merkür gerilemeye başladığında bizi süt dökmüş kediye çevirebilir. Pişmanlıklardan, takıntılardan uzak durmak için hayatın bize yollayacağı sinyalleri daha açık bir şekilde okumalı ve ele almalıyız!

Güzel ülkemin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Daha nice nice 96 yıllara olsun… Bu ülkenin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, bu ülke için canını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onları büyük bir sevgi, saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

En büyük bayramımız kutlu olsun….

Herkese güzel açılımları olan, farkındalığı yüksek bir yeniay diliyorum…

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İSAR cap, member of OPA, MAPAİ

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın