Burç Özellikleri Genel Özellikler Semadan Haberler

İkizler Burcu

Bu yazıyı paylaşın;

İkizlerİKİZLER (21 Mayıs – 21 Haziran)

 Element: Hava

Nitelik: Değişken

Arketipler: Öğretmen, gazeteci, hikayeci, öğrenci, geveze

Uğurlu günü: Çarşamba

Madeni: Cıva

Uygun taşı: Akik, sarı kehribar, inci, akuamarin

Uygun meslekler: Ticaret, gazetecilik, öğretmenlik, edebiyat, pazarlama, resim, müzik, bilim, satış, reklam, tanıtım, psikoloji, politika, danışmanlık, hukuk, matematik

 Aklını kullanan ve devamlı çalıştıran Merkür çocuğunda sıra… Yavaşladığımız ve doğanın tadını çıkardığımız dönemi geride bırakıp, yavaş yavaş yazın gelmesiyle, canlanan ruhumuzun merak ihtiyacını gidermeye başlıyoruz.

Sıcağın verdiği canlılıkla İkizler insanı, tembellik yaptığı günlerin acısını çıkarmak için bir an önce kolları sıvar. İletişim onun en büyük silahıdır. Konuşmazsa adeta çatlar, anlatmazsa derdinden ölür, paylaşmazsa hayattan zevk almaz. Hareketli olan İkizler insanı, yüzeysel yanıyla aldığı veya ele geçirdiği bilgiyi, diğer tarafa yaymak için inanılmaz bir istek duyar. Bütün her yeri dolaşır, bilgiyi taşırken, girdiği ortamlara çok çabuk uyum sağlar. Değişkenliği her şeyi daha rahat algılamasına neden olur. Diğer insanlar onun bu değişkenliğini anlamakta zorlanırlar ama bu İkizler burcunun çok da umrunda olmaz.

Bir insanın İkizler burcu olduğunu ellerini kullanma şeklinden, hızlı ve küçük adımlarla yürümesinden, gözlerinin meraklı meraklı etrafa bakmasından anlayabilirsiniz. Duyuları çok açık olduğundan çabuk sinirlenmeye veya yorulmaya müsaittir.

Güneş İkizler’de, sosyalliği ve becerikliliği ortaya çıkartırken, Ay İkizler, duygusal anlamda değişikliği ve yeniliği temsil eder. Merkür İkizler’de, iletişimi güçlü bir şekilde ortaya koyar. Venüs İkizler, duygusal konularda yüzeyselliği yükseltir. Mars İkizler’de, hareketten çok düşüncelerle eyleme geçmek esastır, Jüpiter İkizler kendini geliştiren, yetenekli yanlarımızı ortaya koyar. Satürn İkizler ise, sistemli, mantıklı ve adapte olan, problemleri çözerken kendini bulan insan profili çizebilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın