Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Melankolik Ay! Kova Dolunayı

Bu yazıyı paylaşın;

MELANKOLİK AY!

Pazar günü öğle saatlerinde 15:01’de 29 derece Kova burcunda bir dolunay, MAVİ AY gerçekleşiyor. Bir ayda 2 kere olan dolunaylar veya bir burçta 2 kere gerçekleşen Dolunaylar MAVİ AY olarak geçer.

24 Temmuz’da 01 derece Kova burcunda bir dolunay gerçekleşmişti. Şimdi 1 ay sonra 22 Ağustos’ta 29 derece Kova burcunda Dolunay oluşuyor. Bu yüzden bu Dolunay bir MAVİ AY. İngilizce de Blue sadece Mavi, renk anlamında kullanılmaz, üzgün ve melankolik anlamına gelir. Bu yüzden MAVİ AY lar genelde melankolik ve hüzünlü etkileri de barındırır. BU Dolunay Jüpiter’le birleştiği için şanslı etkilere de sahip olacak.

24 Temmuz civarında toplumsal konularla, çevremizle, arkadaşlarımızla, gelecek planlarımızla alakalı olarak başlattığımız, karar aldığımız, duygusal olarak yaşadığımız ne varsa bu dolunayda karşılığını alacağız, sonuçlarını göreceğiz ve harekete geçerek finalize edeceğiz, sonlandıracağız.

Dolunay derecesi zor bir derece olduğundan bizi iki arada bir derede bırakan, engelleyen, durduran enerjiler de devrede olacak. Kova burcunun temalarını çok net bir şekilde göreceğiz ve deneyimleyeceğiz. 2 aydır bu konular hayatımızda fazlasıyla aktif.

Kova burcunun konularını hatırlayacak olursak bilimsel konular, icatlar, keşifler, teknoloji, uzay bilimleri, radyo, televizyon, eğitim, iletişim konularını yönetir. Bu nedenle bu Maviay’da tüm dünyada bunlarla ilgili konularda önemli adımlar atabiliriz. Astroloji, sosyoloji, psikoloji, uzay bilimleri, teknoloji, havacılıkla ilgili alanlar hız kazanacak.

Astrolojide insan hakları, medeni haklar Kova burcu tarafından yönetilir. O yüzden hem insan hem hayvan hem kadınlar yani haklarla bağlantılı konu ve olayların bu Dolunay’da yeniden karşımıza geldiğini, sorgulandığını görebiliriz.

Kova burcu aynı zamanda sistemleri yıkmakla da bağlantılıdır. O yüzden de baş kaldırışlar, isyanlar, devrimler, abartılı girişimler oluşabilir. Tüm dünyada halkın dayatılmak istenen sistemlere çok çabuk tepki verdiğini görebiliriz.

Mesela Fransa’da şu an aşı olmayan kişilerin toplum içine çıkamaması, tiyatro, sinemaya gidememesi, restoranlarda yemek yiyememesi gibi haberler okuyoruz. İşte bu haklar ve özgürlüklerle ilgili konularda uç kararlar alınabilir veya bu dolunayla beraber bu konulara uç tepkiler gösterilebilir.

Özellikle Kova burcu dolunaylarında toplumsal konu ve olaylar çok önem kazanır. Biz olmak, kendimizden çok toplumun yapısını düşünmek öne çıkar. 24 Temmuz’da devreye giren Dolunay sonrası Temmuz sonunda Jüpiter- Mars karşıtlığının oluşmasıyla çıkan yangınlarda hepimizin ciğerleri yandı, kendimizden çok toplumumuz ve ülkemiz için çırpındık, neler yapılması gerektiğiyle ilgili konuştuk, sosyal medyada duyurularda bulunduk, yaramızı yapacaklarımızla sarmak istedik. Şimdi yine bu noktaları tetikleyecek bir Dolunay yaşanıyor.

Bu yüzden önümüzdeki günlerde ve bu Dolunay sırasında aşırı sıcaklar, yangınlar, fırtınalar, seller, deniz kazaları, savaşlar, doğal afetlere ne olur ne olmaz dikkat etmeliyiz. Jüpiter her ne kadar olumlu bir gezegen olsa bile, olumsuz tarafları büyüttüğü için bu dönemlerde karşımıza gelen olaylarda, toplumsal konularda işler çığırından çıkabilir.

29 derece zorlanmaların, bitişlerin derecesidir. Satürn tarafından yönetilir, bir zorlanma, durma, engellerle karşılaşma enerjisi taşır. 06-13 Mayıs tarihlerinde hayatınızda neler olduysa, toplumda o tarihlerde neler yaşandıysa, bu Dolunay o dönemin konularını da karşımıza getirecek.

Yani Ay- Jüpiter kavuşumuyla hem bir yandan kişisel ve spiritüel konularda ilerlemeler kaydedeceğiz, ilişkilerde şansı yakalayacağız, diğer taraftan aşrı iyimserlikle hareket etmekten kaynaklı olarak kibirli, açgözlü, ahlaksız tavırlar sergileyen insanlara, yöneticilere tanıklık edeceğiz.  Bu dolunayda Güneş Regulus takım yıldızıyla birleşecek. Regulus Güneş’le birleştiğinde özellikle gururlu, cesaretli, otoriter yapıları gösterir. Hayatını iyi yöneten, iyi organize eden kişilere çok büyük şans, onur ve gurur verir. Ama diğer kraliyet yıldızlarında olduğu gibi Regulus’un da bir şartı vardır. Takıntı yapmamalı, inatçılık etmemeli, öç almamalıyız. İşte bu dönem dünyada liderlerin önemli manevralar yaptığını göreceğiz. Bu manevraları yaparken de ne kadar etik olduklarını ya da ne kadar doğru davranıp davranmadıklarını bu dolunayla beraber fark edeceğiz. Onlar önemli kararlar alabilir ama burada Kova burcu halkı, Aslan burcu yöneticileri temsil ettiği için burada son sözü söyleyen halk olacak.

Bununla birlikte Merkür Neptün karşıtlığına, Mars -Neptün karşıtlığına doğru gidiyoruz. Bunun sonucu olarak Corona virüs ile bağlantılı konu ve olayların da hız kazandığınız söyleyebiliriz. Bulaş etkisi artabilir. Bu Dolunayda Ay Jüpiter’in Kova burcunda kavuşuyor olması hem gökyüzü, uzay başka hayatlarla ilgili konu ve olayları hem de bilimsel, teknolojik buluşları çok hızlandıracak. İşte bu noktada bu virüsle ilgili konularda da önemli bilimsel gelişmeler bekleyebiliriz.

Ayrıca bu dolunay zamanı ve süregelen 2 hafta boyunca yanılgılara, aldanmalara, sahtekarlıklara, dolandırıcılıklara dikkat edelim. Bu dönem elektrik, elektronik, iletişim, teknolojiyle ( dijital alanlarda) ilgili alanlarda sorunlara açık olabiliriz. Hacklenmelere, internet veya sosyal medya üzerinden kandırılmalara dikkat edelim. Özellikle 25 Ağustos civarı.

 

Ankara’ya göre çıkartılmış haritada Yay burcu yükseliyor. Hukuki meseleler, uluslararası hukuk, mülteciler, göç sorunları, dış ticaret, eğitim ve medya alanları ve bu alanlarla ilgili para meseleleri, ödemeler önemli görünüyor. Ülkemizde yöneticilerin kontrolü rahat sağlayacağı bu dönem, bizi ülkece zorlayan durumların karşısında hızlı harekete geçebiliriz.

 

Türkiye haritasına göre Dolunay 9. Evde gerçekleşiyor. Uzak seyahatler, din temaları, mahkemeler, bilim insanları, dış ticaret, taşımacılık, üniversiteler, göçmenlik, mülteciler, yayıncılık, medya, eğitim ve dış işleri bakanı, eğitim bakanı göz önünde olabilir. Bu alanlarda atılması gereken önemli adımlar olabilir veya bazı işlerin sonuca ulaşması için hızlı kararlar alınabilir. Ülkemizin haritasına göre bu dolunay zamanı ve sonrası 15 gün boyunca konularımız bu saydığım alanlarda olacak.

Sağlık alanından bakacak olursak bu mavi ay da dolaşım sistemimize, toplar damar sıkıntılarına, kalp, sırt ve tansiyon, dalak rahatsızlıklarına açık olabiliriz. Kafeini çok abartmamaya çalışın. Uykusuzluklar, sinir sorunları oluşabilir.

 

 Kısa özetlemek gerekirse bu Dolunay’da olumlu enerjilerde var, Ay- Jüpiter kavuşumuyla şansı, keyfi, mutluluğu deneyimleyebiliriz. İlişkilerden yana şansımız yüksek akabilir. Ama abartıdan, aşırı coşkudan uzak durmak bizi zorluklardan koruyabilir. Kendimizi kontrol etmemiz gereken bu dönem aç gözlülükten, kibirden, etik dışı davranışlardan uzak duralım.

Karşılıklı anlayış ve saygı bize çok şey kazandırabilir. Uzun soluklu ilişkiler kurmak, yeni ilişkileri yapılandırmak anlamında şanslı bir dönem. Problemleri ele almak anlamında da gökyüzü bizim yanımızda. Özgürlük ve macera isteğimizle bizi zorlayan veya durduran enerjiler karşısında hızlı hareket edeceğiz.

Herkese faydası yüksek şahane bir MAVİ AY dilerim…

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İSAR CAP, member of OPA, MAPAİ

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın