Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

07 – 13 Şubat 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

KONTROL DIŞI OLAYLAR!

5-15 Şubat arasında 19 Kasım tutulma noktaları tetikleniyor ve 9-12 Şubat tarihleri arasında Jüpiter, transit Jüpiter Türkiye haritasında Güney Ay düğümü ile birleşecek. Jüpiter evrensel finans göstergesi olduğu için 9-12 Şubat arasında ve özellikle 5 ve 15 Şubat tarihleri arasında yatırımlarımız konusunda dikkatli adımlar atmaya özen gösterelim. Tıpkı 19 Kasım civarında yaşadıklarımıza benzer konu ve olaylar yeniden karşımıza gelebilir. O döneme dair 19 Kasım Ay tutulması “ yön değişikliği” yazımı yeniden okuyabilirsiniz.

Bu hafta Ay Boğa burcundayken haftaya giriş yapıyoruz. Paramız, yatırımlarımız, cebimize giren, elimizde olan para önemli olacak. Nasıl yatırımlarımızı daha güvenli limanlara yapabiliriz ya da paramızı nasıl çoğaltabiliriz konularıyla ilgili olacağız. Biraz daha tembel, biraz daha ağır etkilerle yolumuzda ilerleyeceğiz. Ama koşulları sağlama almak isteyerek hareket edeceğiz her tür konuda. Merkür’de artık düzeldi hayatımızı yeniden ele alabiliriz.

Salı günü Mars ve Uranüs arasında olumlu bir açı var. Yenilikçi ve reformist adımlarla yolunuzda ilerleyebiliriz. Özellikle harekete geçmek istediğimiz alanlarda farklı konuların, sıra dışı olayların ya da farklı kişilerin bizim girişimlerimizi destekleyecekleri haftalardan bir tanesi olacak. Demir-çelik sanayi, radyo, televizyonculuk, uzay sektörü, havacılık, elektrik, elektronik gibi alanlarda olumlu gelişmeler, sıkıntıların geride kalması gibi etkiler de devrede olabilir.

Cuma günü önemli, Merkür Plüton kavuşumu devrede olacak. Bu da şu anlama geliyor aslında üç kere kavuşum halindeydiler. İlki Merkür gerilemeden önceydi. 30 Aralık civarında Merkür Plüton kavuşumu yaşamıştık. Bir diğeri Ocak ayı içerisinde Merkür gerilerken Plüton’la kavuşan bir tarihti, 29 Ocak tarihi Venüs’ün düzeldiği tarih. Şimdi ise 11 Şubat’ta Merkür ve Plüton yeniden kavuşum halinde olacak.  Merkür Plüton kavuşumları biraz obsesif ve fanatik yaklaşımları karşımıza getirecek. Ticari hayatımızda bazı konularda takıntılı olabiliriz. Gazetecilerin, haberleşme alanında çalışan insanların hayatında bazı zorlanmalar devreye girebilir. Merkür ve Plüton kavuşumları askeri hareketlenme ve terör olaylarıyla da çok bağlantılı, bu gibi konular hızlanabilir. Yine obsesyona, fanatizme, sert hava koşullarına ve rüzgarlara bu dönem dikkat etmeliyiz. Merkür Plüton kavuşumları aynı zamanda kontrolümüz dışında gelişen olaylarla ve komplolarla çok bağlantılıdır. Önemli kişilere karşı girişilecek suikastlar ya da arkadan dönen olaylar söz konusu olabilir. Hepimizin komplo teorisi yapacağı ve bazı noktalarda bizimle aynı görüşte olmayan insanlar üzerinde baskı kurmak isteyeceğimiz de bir dönemi temsil ediyor olacak. Fanatizm rüzgarlarından uzak duralım.

Cumartesi ve Pazar daha olumlu koşullar devreye girebilir. Kendimizi güvene almak isteyebiliriz ama Ay sınır dışı hareketine devam edecek, aslında Cuma günü itibariyle başlamış olacak o yüzden hızlı, duygusal iniş çıkışlar hafta sonuna doğru hayatımızda yer edebilir.

Bu haftadan sonra ilişkilerde çok daha rahat ilerleyeceğimiz bir dönem devreye giriyor. 16 Şubat’taki Dolunay ve sonrası ilişkiler çiçek açacak ama bu hafta genel itibariyle kafamız paraya ve ticari konulara çalışılacak.

 

07 – 13 Şubat Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar para pul işleriyle haftanızı başlatıyorsunuz. Önemli olaylar parayla ilgili konularda karşınıza gelebilir ve özellikle Pazartesi günü öğle saatlerinde hızlı kararlar almak isteyebilirsiniz.

Kariyer ve iş hayatınızda önemli girişimleriniz var. Bu girişimlerin size maddi yönden çok güzel fırsatlar sağladığını göreceksiniz. Para kazançlarınızı artırabileceğiniz gibi iş hayatınızda yaşadığınız mücadelelerin sonuçlarını da çok net bir şekilde göreceğiniz bir hafta yaşayacaksınız.

Çarşamba, Perşembe, Cuma günü iletişimsel faaliyetleriniz hızlı akacak, yakın çevrenizle beraber yapacağız planlara odaklanacaksınız. Eğitim konularında kendinizi çok aktif görebilirsiniz ama kafanıza takılan bir konuyla uğraşmak durumunda kalacaksınız. Yakın çevrenizdeki bir insanla beraber yapacağız planlar Çarşamba, Perşembe, Cuma günü itibariyle hayatınızda daha fazla etkili olabilir.

Hafta sonuysa evinize, ailenize ve yuvanıza daha fazla vakit ayırmak, evinizde dinlenmek keyif çatmak isteyebilirsiniz. Merkür Plüton kavuşumu iş hayatınızda oluşacak. İş hayatınızda etkilemek istediğiniz, sizin üzerinizde baskı kurmaya çalışan insanlar olabilir. Obsesif ve fanatik yaklaşımlardan mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterin. İkili ilişkiler ve özel hayatınızla ilgili konuları bu hafta çok fazla kurcalamayın ya da bu hafta çok büyük beklentiler içerisine girmeyin. Bir sonraki hafta bu alanlardan yana şansınız kuvvetli olacak.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, haftaya ay Boğa burcundayken giriş yapıyoruz demek ki bu hafta önemli haberler alacak, kendi istek ve beklentilerinize odaklanacaksınız. Yerinizde duramayacaksınız. Hızlı vereceğiniz kararlar hem ikili ilişkilerinizde hem de işle ilgili konularda hızlı sonuçları karşınıza getirecek. Hem eğitim hem seyahat alanlarında hareket eden Mars’tan aldığınız güçle hayatı farklı açılardan göreceğiniz, farklı konularla ilerlemek isteyeceğiniz, iş hayatınızda da önemli insanlardan destek alacağınız bir hafta olacak. Hem reformist hem ileriye yönelik hareketleriniz, kafanızda birtakım planlar varsa bu planları hareketlendirmek isteyebilir ve çok rahat bir şekilde eyleme geçebilirsiniz. 19 Kasım önemliydi, sizin alanınızda bir tutulma vardı. Bu hafta bu tutulma noktaları arka arkaya tetiklenecek. O yüzden hem sağlığınıza hem de kişisel girişimleriniz konusunda daha dirayetli ve dikkatli adımlarla ilerlemeyi unutmayın.

Cuma günü Merkür Plüton kavuşumu devrede olacak. Demek ki dış ortamlarda daha az tanıdığınız insanlarla olan konuşma ve görüşmelerde bir konuyu kafanızda fazlasıyla takabilirsiniz ya da takıntılı davranabilirsiniz. Kendi fikir ve görüşlerinizi başka insanlara dayatmak isteyebilirsiniz, biraz daha sakin olmaya özen gösterin. Fanatik yaklaşımlardan mümkün olduğunca uzak durun.

Hafta sonu iletişiminiz çok yüksek olacak. Yakın çevrenizle beraber yapacağınız önemli planları devreye sokabilirsiniz. Daha çok yakınınızda olan akrabalar, kardeşlerle iletişim halinde olmaya ya da onlarla beraber plan ve programlar içerisine girmeye özen göstereceksiniz.

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri de parasal işleriniz ön planda olacak. Salı günü sevdiğiniz insandan güzel bir haber yüzünüzü güldürebilir.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, haftanıza geri planda durarak başlıyorsunuz. Haftaya adapte olmak kolay olmayabilir ve ani gelişecek olaylar karşısında tepkilerinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Bu haftayı sakin geçirmeniz gerekiyor.

Çarşamba günü öğleden sonra, Perşembe ve Cuma günleri çok daha rahat hareket edeceksiniz. Kendi istek ve beklentilerinize odaklanacak ve sosyalliğinizin arttığını göreceksiniz. Pazartesi ve Salı günleri şartları çok fazla zorlamayın. Diğer taraftan para ile ilgili konularda önemli uğraşılarınız ve mücadeleleriniz devam ediyor ama bu alanlarda güzel açılımlarınız bu hafta devreye girebilir. Salı günü güzel bir haber alabilirsiniz. Kafanızda para ile ilgili konularda ne yapmanız gerektiğine dair bir ışık yanabilir. Parayla ilgili konularda rahatlama dönemine doğru gidiyorsunuz ama hala kafanıza takılan bazı konular da yok değil.

Özellikle bu konuları konuşmak, sevdiğiniz insanla paylaşmak istiyorsanız Cuma günü bu konular devreye girecek ama takıntılı ve obsesif bir şekilde hareket etmekten mümkün olduğunca uzak durun. Para ile ilgili bir konuda ikna etmeniz gereken insanlar olabilir, bu insanlar üzerinde baskı kurmayın.

Cumartesi ve Pazar günleri eviniz, aileniz, yuvanız için para harcamalarınızın hızlandığını görebilirsiniz. Evinize yapacağınız alışverişler kendinizi güvende ve mutlu hissetmenizi sağlayabilir. Bu hafta güzel haberler alacaksınız ama ikili ilişkiler ve özel hayatınızda büyük beklentiler içerisine girmeyin.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, arkadaşlardan alacak önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Katılacağınız birtakım organizasyonlar, davetler varsa bu hafta başında ani, hızlı beklenmedik kararlarla ya katılabilirsiniz ya katılmaktan son dakika vazgeçebilirsiniz. Duygu durumunuz biraz değişken olacak ama hafta ortasına kadar sosyal çevrenizin fazlasıyla hareketli olduğunu söyleyebiliriz.

İkili ilişkiler ve özel hayatınızda tartışmalar ya da uğraşılarınız devrede ise Salı günü sevdiğiniz insanla orta yolu bulmasını başaracaksınız. Özellikle katılacağınız ortamlarda sevdiğiniz insanla güzel etkileşimler altında olabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Keyfinizi artıracak birtakım aktiviteler içerisinde bulunacaksınız. Salı günü hem ikili ilişkiler hem de ortaklaşa atılacak adımlar konusunda sizi destekleyecek.

Cuma günü Merkür Plüton kavuşumu evlilik ve ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Bu da ilişkinizde yaşanacak bir tartışmayı ya da bir olayı kafanıza fazlasıyla takmanıza neden olabilir. Bu dönem sevdiğiniz insanın obsesif ve takıntılı davranışlar, fanatikçe yaklaşımlar sergilediğini görebilirsiniz. İlişkinizde değiştirmek istediğiniz bazı noktalar varsa bu konuda fazla ısrarcı olabilirsiniz. Ne karşı taraf sizi üzsün ne siz karşı tarafı üzün, orta yolu bulmaya özen gösterin. Yoksa kafanıza takılı kalan hatta Aralık ayından beri takılı kalan bir türlü çözemediğiniz konu ve olaylar Cuma günü hayatınızın merkezine yerleşebilir.

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri biraz daha kendi halinizde olacaksınız, kendi içinize dönmek isteyeceksiniz. Bir yerde çalışıyorsanız, iş koşullarınız çok bastırabilir ve kendi alanınızda bulunmak sizi daha fazla ferahlatabilir. Ama Cumartesi ve Pazar günleri daha çok kendi alanınızda ve kendi istek ve beklentileriniz konusunda harekete geçeceksiniz. Diğer insanlarla ortaklaşa atacağınız adımları dengeye oturttuğunuz zaman hayatınızda diğer alanlara da yer açmış olacaksınız.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, kariyerinizde ve mesleğinizde hızlı ani olaylarla haftanız başlıyor. Aynı zamanda Pazartesi itibariyle annenizin hayatında ya da annenizle olan bağlantılarınızda hızlı duygusal kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Çalışıyorsanız iş hayatınızda duygu durumunuz inişli çıkışlı olabilir, beklenmedik tepkiler verebilirsiniz ya da sıkılganlıklarınız yüksek olabilir. Bu sıkılganlıkları bir nebze de olsa kontrol altına almaya özen gösterin. Pazartesi ve Salı günleri daha çok işinizde, gücünüzde, mesleğinizde ya da ailevi alanda anne tarafınızla geçirmek arzusunda olabilirsiniz, annenizden alacağınız haberler ön planda olabilir.

Salı günü iş hayatınızda güzel açılımlarınız devrede olacak. İş hayatınızda mücadeleleriniz, uğraşılarınız devam ediyor bu mücadele ve uğraşılarınızın karşılığını görmek istiyorsunuz. Salı günü gelecek güzel haberlerle, alınacak güzel kararlarla bu açılımı hayatınızda çok net bir şekilde göreceksiniz. İşinizde gücünüzde hızlı konular etrafınızda oluşacak ama bunlardan da çok büyük keyif ve mutluluk duyacaksınız.

Diğer taraftan Cuma günü Merkür Plüton kavuşumu var. Sağlığınız ya da işle ilgili bir konuyu kafanızda fazlaca takmış olabilirsiniz. İş yerinizde beraber çalıştığınız bir insanın konuşmalarıyla size mobbing uygulaması ya da üzerinizde baskı oluşturması gibi durumlarda söz konusu olabilir. Ya siz bunu yapabilirsiniz ya da başkalarının size yaptığını görebilirsiniz. Bu dönem fanatikçe ve çok takıntılı olmamaya ya da bu takıntılardan bir an önce kurtulmaya özen göstermeniz gerekebilir. O yüzden Cuma günü büyük konuşmalar, görüşmeler, anlaşmalarınız varsa biraz daha sakin olmaya özen gösterin.

Cumartesi, Pazar diğer burçların aksine daha kendi alanınızda olmak isteyecek, dinlenmekten mutluluk duyacaksınız. Yine Cumartesi, Pazar hem gelecek planlarınızı hızlandırabilir hem de geleceğe yönelik yurt dışı planlarınızı devreye sokabilirsiniz. İkili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları önemli. Yeniay bu alanda oluştu, buralarda almanız gereken önemli kararlar vardı ama bu hafta daha çok iş konuları ile ilgili olacaksınız ve bu konuları düzene oturttuğunuzda diğer tarafları daha kolay ele alabileceksiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, uzaklardan gelecek hızlı haberler, aniden oluşacak seyahatler ya da yabancı insanlarla görüşülecek ani hızlı birtakım olaylarla haftanız başlıyor. Daha az tanıdığınız insanlara karşı daha kırılgan ve kafanıza buyruk hareket edebilirsiniz ama Çarşamba günü öğle saatleriitibariyle ve Perşembe, Cuma günleri kendinizi işinize gücünüze vereceksiniz. Mesleğinizi yapmaya uğraşacaksınız, iş hayatınız önem kazanacak ve yine Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri beraber çalıştığınız insanlar ya da patronlarınızla aranızdaki krizleri çözmek durumunda kalabilirsiniz.

Mars sizin aşk ve çocuk alanlarınızda dolaşıyor. Bu alanda çeşitli mücadeleleriniz devreye girmiş olabilir ama Salı günü rahatladığınızı göreceksiniz. Eğer kafanızda bir plan varsa, bir yerlere yazılmak, hayatınızı hareketlendirmek, eğitimle ilgili konularda girişimde bulunmak istiyorsanız Salı günü bu konuları çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Diğer taraftan çocuğunuz varsa bu dönem onun da hayattan alacağı keyif yüksek olacak. Onun spor alanları, hobileri, uğraşması gereken konu ve olaylarla daha fazla ilgilenebilirsiniz ama bütün bunları yaparken çok da yorulmayacak kendi gücünüzden yemeyecek hayatın da tadını tuzunu çıkaracaksınız.

Cumartesi ve Pazar günleri sosyal çevrenize ve arkadaşlarınıza vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Aktiviteler, davetler, organizasyonlar varsa bu organizasyonlar içerisinde kendinizi göstermek bu konularla ilgilenmek ön plana geçebilir.

Bu hafta daha az tanıdığınız insanlardan size önemli haberler gelecek ve bu haberlerle siz de hayatınızı bir anlamda şekillendirmiş olacaksınız. İşle ilgili önemli kararlarınız var ama bu hafta daha çok hem dış ortamlardan alınacak haberler hem çocuğunuz ve aşk hayatınızla ilgili konu ve olayların hayatınızda yer ettiğini görebilirsiniz. Hem çocuğunuza karşı hem de özel hayatınızdaki insana karşıtakıntılı olmayın.

 


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, para ile ilgili işler ve bu işlerin ele alınması haftaya hızlı başlamanıza neden olacak. Borçlar, ödemeler, faturalar ya da sözleşmenin bir yere yollanması gibi ayrıntı ve teferruatlarla haftanız başlıyor. Bu da sizi gereğinden fazla sıkılgan yapabilir. Kafanıza göre davranabilir, aslında harcamamanız gereken noktalarda harcamalarınızı da hızlandırabilirsiniz.

Diğer taraftan Salı günü ev, aile ve yuva alanlarınızda çok güzel etkileşimler altında olacaksınız. Aile hayatınızda mücadeleler, kavgalar, sıkıntı ve problemler yaşadıysanız bu hafta Salı günü itibariyle gerek aile büyükleriniz gerek kendi kurduğunuz ailenizdeki insanlarla olan bağlantılarınızı kuvvetli tutacaksınız. Onlardan gelecek güzel desteklerle ev ve aile ortamlarınızda aradığınız huzuru bulabilirsiniz. Salı günü itibariyle evle ilgili bir işi de çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz.

Cuma günü Merkür Plüton kavuşumu var. Ev ve aile hayatınızda takıntılı davranma olasılığınız yüksek görünüyor. Bir konuşma kafanıza fazlasıyla takılabilir. Aile büyüklerinizin üzerinizde baskı uyguladığını ya da bazı konuşmalarınızla sizin onları manipüle ettiğinizi fark edebilirsiniz. Aile ortamlarında bu etkiyi de mümkün olduğu kadar dengede tutmaya özen gösterin. Kafanızdaki fikirleri herkes sizin gibi onaylamak durumunda olmayabilir. Yeniaydan aldığınız etkilerle hem aşk hayatınız hem çocuklarla ilgili konularda önemli kararlarınızı devreye sokmak istiyor olabilirsiniz, bu hafta bu kararların hareketlendiğini de göreceksiniz aynı zamanda.

Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri dış ortamlar ve seyahatler ya da eğitimle ilgili konular önem kazanırken Cumartesi ve Pazar günleri kalabalık yerlerde bulunmak size iyi gelecek. Göz önünde olacağınız ortamlarda insanların dikkatlerini üzerinize çekeceksiniz. İkili ilişkilerle ilgili Salı günü güzel haberler söz konusu olacak. Sevdiğiniz insanla aranızdaki bağlantıların kuvvetlendiğini Salı günü çok net bir şekilde göreceksiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, ikili ilişkiler ve özel hayatınızda hızlı duygusal kararlar alarak haftanızı başlatıyorsunuz. Ay Uranüs kavuşumuyla özellikle 7 Şubat Pazartesi gece saatleri hızlı, sıkılgan, başınıza buyruk etkilerle hareket etme potansiyeliniz var ama Pazartesi ve Salı günleri ikili ilişkiler ve özel hayatınız önem kazanıyor. Sevdiğiniz insanla yapacağınız önemli planlar devreye girebilir.

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ise daha çok para kazançlarınıza ya da gelecek paralara odaklanacaksınız. Harcamalarınız ve alışverişleriniz artabilir. Cumartesi, Pazar günü ise dış ortamlarda, seyahatlerde, uzun yolculuklarda yer alabilirsiniz. İletişimsel işlerinizde gergin olduğunuz etrafınızı kontrol etmek istediğiniz zaman zaman mücadelelerin devreye girdiği bir dönem ama bu size güzel kapılar da aralayacak.

Salı günü karşınıza güzel bir fırsatın geldiğini göreceksiniz. Hayatınızda bir insan varsa sevdiğiniz insanın hem eğitimi hem iş hayatında güzel oluşumlar devreye girebilir ve bu da ilişkinizi daha da kuvvetlendirebilir. İletişimsel işlerinizde işin eğlenceli yönünü görecek bu yüzden de işlerinize asılacak ve Salı günü de güzel bir anlaşmayı kapacaksınız gibi görünüyor.

Cuma günü Merkür Plüton kavuşumu var. Yakın çevrenizde iletişim halinde olduğunuz bir insanın söyledikleri kafanıza çok fazla takılabilir. 30 Aralık’ta, 29 Ocak’ta buna benzer bir durumu yaşamış olabilirsiniz. Şimdi bu konuyu yeniden tamamlamak üzere hayatınıza alabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanlar üzerinde bir baskı, manipülasyon etkisiyle hareket etme olasılığınız yüksek. Siz manipülasyonu, yönlendirmeyi seven bir burçsunuz. Bazen yönlendirmeler yaparak o durumu aşmaya özen gösteriyorsunuz ama çözülmemiş bir meseleyi manipülasyon ya da yönlendirmeyle aşmak yerine o meseleyle ciddi anlamda yüzleşmeye özen gösterin. O zaman bu konunun bir daha karşınıza çıkmadığını göreceksiniz. Hafta sonu gayet eğlenceli zamanlar sizi bekliyor, bu hafta ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları ön planda olacak. İletişimsel işlerinize önem vereceksiniz. Ev, aile ve yuva ile ilgili alanda bir Yeniay gerçekleşmişti. Bu Yeniayla ilgili önemli kararlar almak istiyor olabilirsiniz ama bu kararlar bu hafta sonuna doğru hareketlenecek.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, gündelik hayatımızın ritmi, koşturmalarınız, angarya işleriniz ya da yapılması gereken önemli işler bu haftanın konusu olacak. Sıkılganlıklarınız yüksek olabilir, bu sıkılganlıklar özellikle Pazartesi gece saatlerinde devreye girecek. Duygu iniş çıkışlarınızın da yüksek olacağı, hormonal dengesizliklere dikkat etmeniz gereken haftalardan bir tanesi olacak. Boğaz bölgesi, yutkunma, ses telleri, bademcikler, larenjit, farenjit, boyun tutulmaları ve incinmeleri gibi etkilere karşı önleminizi alın. Pazartesi ve Salı günleri bu konularla ilgili olacaksınız.

Çarşamba öğleden sonra Perşembe ve Cuma günleri ikili ilişkiler ve özel hayatınıza kendinizi daha fazla vereceksiniz. Mesela hayatınızda bir insan yoksa bile birileriyle olmak, dışarıya kendinizi atmak, sosyalleşmek, kendinizi göstermek arzunuz yüksek olabilir. Hayatınızda bir insan varsa o insanla beraber birkaç gün boyunca hareketli planlar içerisine gireceksiniz.

Hafta sonu ödemeler, harcamalar konusu devrede olacak. Hem harcamalara daha fazla yatkın olabilirsiniz hem de duygusal güvenliğinizi sağlamak anlamında kendinizi alışverişe vurabilirsiniz. Diğer taraftan para ile ilgili konularda mücadelelerinizin devrede olduğu, kazançlarınızı hızlandırdığınız bir dönem.

Özellikle iş hayatınızda Salı günü güzel bir haber karşınıza gelebilir. İş düzeninizde daha önceden yapılmış bir değişiklik işinize yarayacak ve bu hafta bu değişikliklerin parasal kazançlarınıza olumlu yansıdığını da göreceksiniz.

Cuma günü takıntılı davranmayın, karşınıza gelecek bir fırsatı takıntılarınız yüzünden kaçırmayın. Mümkün olduğunca esnek olun, para ile ilgili bir konuda ısrarcı olmayın. Bunu yaparsanız zaten her şeyin de rahat aktığını göreceksiniz.

 Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, aşk hayatınız ve çocuğunuzla ilgili konuların yanı sıra hobilerinize yönelik bir şekilde haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta keyifli bir hafta sizin için çünkü aşk evinizde başlıyor. O yüzden hem işinizde hem özel hayatınızda biraz daha kendinizi önemseyerek, kendinizi hayatın merkezine koyarak adımlar atacaksınız. Bu da farklı yönlerinizi ortaya çok rahat bir şekilde koymanızı sağlayabilir. Sanatsal ve kreatif işlerinizde hızlı ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Pazartesi ve Salı günleri bu etkiler altında olacaksınız.

Çarşamba öğleden sonra Perşembe ve Cuma günleri iş koşullarınız hareketli olacak. Aldığınız hızlı haberlerle oradan oraya koşturup gündelik iş hayatınızı düzene sokmak arzusunda olabilirsiniz.

Hafta sonuysa sevdiğiniz insanla özel hayatınızda dengeyi kurarak planlar yapabilirsiniz. Hafta sonu oldukça keyifli etkiler altında olacaksınız ama o planlarda en ufak bir değişiklik olduğu zaman tepkilerinizi kontrol etmeye özen gösterin.

Salı günü göstermiş olduğunuz mücadelelerin iş ortamlarınıza olumlu yansıdığını göreceksiniz. Salı günü bu anlamda sizi desteklerken hayata dair vereceğiniz önemli kararları yine Salı günü hareketlendirebilirsiniz. Bazı konuları kafanıza fazlasıyla takıyorsunuz.

Bu işle, çalışma koşullarıyla ya da sağlıkla ilgili olabilir. Cuma günü bu konuları kafanıza çok fazla takmamaya özen gösterin. Ne kadar takmazsanız o kadar rahat etkiler altında olabilirsiniz. Bu aralar huzursuzluklarınız çok yüksek olabilir. 30 Aralık – 29 Ocak tarihlerinde neler düşünüyordunuz, neler karşınıza gelmişti, bu konular hala çözülmediyse yeniden çözülmek üzere karşınıza gelebilir. İkili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları hafta sonuna doğru güzelleşiyor, hafta başında oldukça keyifli etkiler altındasınız. Bu hafta para ile ilgili işlerinizde önemli adımlar atmak isteyebilirsiniz, bu parasal işleriniz belki de bir sonraki haftaya kalabilir.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, haftanızı ailevi ortamlarda, evinizde vakit geçirerek ya da vaktinizi ve ilginizi bu alanlara vererek başlatıyorsunuz. Birkaç gün boyunca ev ve aile ortamlarında olmak size iyi gelebilir. İşinizi evinizden yönetebilirsiniz ya da işinizi bitirdikten sonra hemen kendinizi güvenli limanınıza atmak isteyebilirsiniz. Ama ev ve aile hayatınızda da hareketli zamanlar devrede olacak.Özellikle Pazartesi gece saatleri sıkılganlıklarınız yüksek olabilir.

Diğer taraftan mücadeleci koşullar, hayatı idare etme konusunda zorlanmalar devrede olurken Salı günü ev, aile ve yuvanızla ilgili alanlarda önemli girişimlerinizi başlatma olasılığınız yüksek görünüyor. Büyük iş girişimlerimiz varsa bu girişimleriniz konusunda biraz daha bekleyin. 15 Şubat’tan sonra Merkür sizin burcunuza geçer geçmez önemli adımlarınızı hareketlendirebilirsiniz ama bu hafta yapmak durumunda kalacaksınız da Salı günü size göz kırpıyor.

Cuma günü takıntılar, fanatik yaklaşımlar aynı zamanda obsesif birtakım hareketlerle ilgilenmek durumunda kalacaksınız. Aralık sonu Ocak sonu bu dönemde karşınıza aynı konu ve olayların tekrar tekrar geldiğini görebilirsiniz. Cuma günü bu konu ve olaylarla uğraşırken fanatiklikten ya da takıntılardan mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterin. Başka insanların garip bir şekilde üzerinizde baskı uyguladığını fark edebilirsiniz. Hayır diyemiyor olabilirsiniz, işleriniz çok birikmiş,her şey üstünüze üstünüze geliyor olabilir ama bütün bunların hiçbirinden korkmayın. İkili ilişkiler konusunda 14 Şubat civarı hızlı ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ama bu haftanın geneline baktığımızda yine geçmiş konu ve olaylarla uğraşılar söz konusu olabilir.

 


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, iletişimsel işleriniz ya da yakın çevrenizden alacağınız haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Yakın çevrenizle yaptığınız birtakım planlar varsa Pazartesi gece saatleri bu planlarda hızlı değişiklikler devreye girebilir, sıkılganlıklarınızın, kafanıza göre davranma isteğinizin yüksek olduğunu görebilirsiniz. Ama birkaç gün boyunca yakın çevrenizdeki insanlar sizin ilgi alanınızda olacak ve onlarla daha fazla vakit geçireceksiniz.

Çarşamba öğleden sonra Perşembe ve Cuma günleri evinize, yuvanıza daha fazla vakit ayırmak isteyeceksiniz. Evle ilgili önemli girişimler, konuşmalar devreye girebilir. Bu konuda halletmeniz gereken bir mevzu varsa Cuma günü bu konular hareketlenecek. Ama bu alanda bazı insanların,özellikle arkadaşlarınızın üzerinizde baskı oluşturduğunu görme olasılığınız var. Gireceğiniz sosyal çevrelerde baskıdan, manipüle etmekten ya da kendi fikirlerinizi karşı tarafa dayatmaktan mümkün olduğunca kaçının. Arkadaş çevresinde daha önceden konuşulan bir konunun Cuma günü yeniden gündeme geldiğini görebilirsiniz.

Salı günü çok keyifli, sosyal ortamlarda ve arkadaşlarınızla beraber girişeceğiniz işlerinizde ya da geleceğe yönelik adımlarınızda eyleme geçmek istediğiniz ne varsa bu alanlar hızlı çalışacak. Salı günü çevrenizden çok güzel destekler alacak, hareketlendirdiğiniz hayatınızda istediğiniz sonuçları elde edeceksiniz. Cumartesi ve Pazar bolca gezin, eğlenin, hayatının tadını tuzunu çıkarın. Biliyorsunuz Yeniay sizin kadersel alanınızda oluşmuştu o yüzden önemli girişimler konusunda destekli bir Yeniay değildi. Bu nedenle büyük bir işe girişmek yerine sonuçlarını beklediğiniz, hareketlendirmek istediğiniz işleriniz üzerine eğilebilirsiniz. Sosyal ortamlarda ve arkadaşlarınızın yanında sevdiğiniz insanı çok fazla ezmeyin ve aynı şekilde takıntılı davranmayın. O zaman ilişkinizde güller açabilir, güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın