Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

13 – 19 Kasım 2023 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

SERT ETKİLİ YENİAY!

Bu hafta, Pazartesi 12:27 itibariyle Akrep burcunda bir Yeni ay gerçekleşecek. Akrep burcu değişim, dönüşüm krizlerle bağlantılıdır aynı zamanda şifalanma enerjisi taşıyan bir burçtur. Duygusal konularla uğraşmak Akrep burcunun ana konularındandır. Araştırmalar, sırlar, psikoloji, psikiyatri, dedektiflik, polis, askeri strateji, ordu, madenler, yer altı kaynakları, metaller bu burcun konusudur. Bu alanlarda ve gizli kalmış noktalarda her tür konunun açığa çıkması söz konusu olabilir.

Yeni ay Marsla dizilimde ve Uranüs buna karşı açı atıyor. Bu, enerjik ve dinamik bir süreç içerisinde olacağımızı gösteriyor. Kendimizi enerjik hissedebiliriz, kendimize güvenimiz artabilir, rekabetçi tavırlar ön plana çıkabilir, egomuz ön plana çıkabilir. Biraz da küstah tavırlar içerisine girebilirken korkusuzluk enerjisi de üzerimizde olabilir. Bu dönemlerde kavgalara, kazalara dikkat edelim, ateşli, delici, kesici aletler kullanıyorsak gözümüzü dört açalım. Hedef ve stratejilerimizi ortaya koyma zamanı olduğu için dikkatli plan yaparsak gerekli donanımı üzerimize alırsak bu dönem çok da başarılı olabiliriz. Her türlü muhalefete ya da bizi durdurmaya çalışacak enerjilere rağmen aslında bu dönem hislerimizi, duygularımızı kontrol edebilirsek çok şey kazanabiliriz. Hırslarımız ve derin stratejilerimizin etrafımızdaki insanları üzmemesi gereken bir dönem içerisindeyiz.

Kazalara, yangınlara, patlamalara, depremlere, olumsuz hava koşullarına, ters tepkilere, elektrik, elektronik alanında yaşanacak olumsuzluklara, uçak kazalarına açık bir yeniay olabilir. Yine Akrep burcunun konusu olan bankacılık sektörü, vergiler, krediler, ödemeler, dış borçlar ve faizlerle ilgili konular önem kazanıyor. Önümüzdeki süreçte enflasyonu kontrol etmek adına mücadelelerin devreye girdiği de bir zaman dilimi olacak çünkü Akrep burcundaki Yeni ay Türkiye haritasında da önemli bir noktada hem Venüs’le hem Jüpiter’le de kavuşuyor.

Finansal astroloji gözünden birkaç bir şey söyleyecek olursak, 13 Kasım’daki bu Yeni aya dikkat çekmeye çalıştım çünkü Uranüs ve Mars karşıtlıkları özellikle finansal astrolojide borsa üzerinde çok etkilidir. Bu hafta borsada dikkatli olmak lazım ve yeni haftaya başlarken borsada inişlerin devrede olma potansiyeli yüksek. Çünkü satış döngüsüdür Mars ve Uranüs karşıtlıkları, bunu tetikleyebilir. Yeni ay etkisi önümüzdeki 15 gün boyunca etkili olacak. (Bu bir yatırım tavsiyesi değildir).

Beklenmedik hava koşulları, çeşitli kazalar, elektrik ve elektronikle alakalı sıkıntı ve problemlere önümüzdeki dönem dikkat etmemiz gerekiyor. Maden kazaları, nükleer kazalar, volkanik hareketlilikler, görülebilir. Sağlığımızda bu ay boşaltım sistemi problemleri, üriner sistem, sistit gibi hastalıklar ya da cinsel organ sıkıntılarıyla uğraşabiliriz. Vücudumuzun belden aşağısında ameliyat vs. gibi durumlar söz konusu olabilir. Yeni ay zamanı aciliyeti yoksa bunları olmamaya çalışalım çünkü Güneş Uranüs karşıtlıkları, tansiyon beyin fonksiyonları, beyine pıhtı atma gibi ameliyatlarda birtakım sorunları da karşımıza getirebilir.

Ankara’ya göre çıkarttığımız haritada Oğlak burcu yükseliyor. Ekonomi, yapılar, sistemler, devlet çalışanları, uzun vadeli hedefler ön planda olabilir. Toplumsal sorumluluklarımız muhafazakarlık ön planda olurken esneklik ve hoşgörü az olabilir.

Yükselen yöneticisi dispozitörü Neptün 2. Evde yer alıyor. Maddi konularda çözülmeler, istikrarsızlık, belirsizlikler devrede olabilir. Diğer taraftan manevi değerler, yardımlaşma, gemi, ilaç, film ve sanat alanlarından, denizcilik ve ticaretten kazançlar artabilir.

Yeniay 10. Evde gerçekleşiyor. İktidar ve yöneticilerin korkusuz hareket edecekler, amaç ve hedefleri için stratejik davranacaklarını söyleyebiliriz. İşçilerin, atama bekleyenlerin, emeklilerin ödenekleri ve sağlık sektörü, ordu için yapılan harcamaların üzerine düşüleceğini ama verilecek kararların muhalefeti veya muhatapları memnun etmeyeceğini görüyoruz.

Uranüs 4. Eve yerleşmiş durumda. Muhalefetin agresif tavırlar sergilemesi, iktidarın ona kafa tutması, muhalefet alanında hızlı değişimlerin olması beklenebilir. İsyankâr etkiler, terör, doğal afetler, depremler görülebilir. Hava koşulları olumsuz olabilir. Fırtınalar, yıldırımlar, patlamalar, maden kazaları, binaların yıkımları görülebilir. Gayrimenkullerin değerinde düşüşler olabilir.

Bu Yeniay’ı Türkiye haritasına oturttuğumuzda 5. Evimizde Venüs- Vesta- Jüpiter’e yakın yerleştiğini görüyoruz. Çocuklar, gençler, eğitim konuları, eğlence yerleri, AVM’ler, parklar, sanat ve şov dünyası, sanatçılar, spor konuları, borsa ve spekülatif alanda zorlanmalar ani olaylar bekleyebiliriz. Elçilerle ilgili sorunlar oluşabilir. Askeri konularda gelişmeler, operasyonlar, savaş kararları, terör eylemleri, saldırı riski görülebilir. Olumsuz hava muhalefeti beklenebilir. Yine bulaşıcı hastalıklar riskine çocuklarımıza, gençlerimize, eğitim ve spor yerlerinde dikkat edelim. Sporda ve sanatta rekabetçi yönlerimiz ortaya çıkabilir. Savaş atmosferi, anlaşma ihlalleri, emlakla ilgili konularda arayı bulma, kira ve kiracı anlaşmazlıkları, harcamalar artabilir.

Bu yeniay haritasının etkilediği hatlara, jeodezik haritalara bakacak olursak, sert hatların IC Uranüs hattının Mersin, Adana alanından geçtiğini görüyoruz. Hatay, Malatya tarafı Osmaniye, Mersin, Adana, Mısır’ı da içerisine alan bu bölgelerde beklenmedik olaylar, toplumsal konular, deprem, patlama gibi doğal afetler beklenebilir. Kızıldeniz ve Akdeniz, Kıbrıs üzerinden askeri hareketlilik artabilir. Filistin İsrail, Karadeniz’den Beyrut’tan, Moskova ve Karadeniz’den geçen hat yine tehlikeli durumlar içerebilir.

Merkür ve MC Azerbaycan ve İran’dan geçiyor bu da şu demek aslında Azerbaycan ve İran Türkiye ile beraber barış oluşturma adına önemli adımlar atabilirler.

Çarşamba günü Merkür’ün Venüs’le bir olumlu açısı var. Bu da doğru zamanda doğru şeyleri söyleme potansiyeli verir. İlişkilerimizi daha güzel bir noktaya oturtmak istiyorsak biraz da kendimize bakmak bütün bu sıkıntıları geride bırakmak istiyorsak Çarşamba gününü iyi kullanalım.

Cuma günü Güneş’in Neptün’le Mars’ın Neptün’le olumlu açısı da güzel bağlantıları karşımıza getirecek. Başka insanlara yardım etme, toplum için bir şeyler yapma arzumuz yüksek olacak. Cumartesi günü Güneş ve Mars kavuşumu devreye girecek bu da tartışma ve kavgaları tetikleyen bir hafta sonu yaşayacağımızı anlatıyor. Kaza enerjisine dikkat edelim. Yöneticilere karşı suikastlar baş kaldırışlar artabilir. Ordu ve donanmada sorunlar ortaya çıkarken askeri alanlarda doğru stratejilerle başarı da getirebilir.

Fırsatlarla dolu bir hafta dilerim…

13 – 19 Kasım Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar sizin için önemli bir hafta. Yönetici gezegeniniz Mars, Akrep burcunda bir Yeni ay gerçekleştiriyor. Bu aralar stresiniz çok yüksek. Haftaya da maddi konularla aktif bir giriş yapıyorsunuz. Alacak verecek dengesi önemli. Kazançlarınıza odaklanmak istiyorsunuz ama bir yandan da harcamalar dengesini oturtmaya çalışıyorsunuz maddi konularda dengesizlik yaşamaya meyilli olacaksınız. Yatırım yapıyorsanız herhangi bir yerde paranızı değerlendiriyorsanız bu noktalarda girdi ve çıktıya dikkat edin ve riskli hareketlerden mümkün olduğunca uzak durun. Bu aralar heyheyleriniz tepenizde olabilir herkese bir çatma derdinde olabilirsiniz tehlikeli yerlerden ve insanlardan mümkün olduğunca uzak durun.

Bu hafta ilişkilerden yana çok şanslı olacaksınız. Sevdiğiniz insanla geçireceğiniz vakitler altın niteliğinde olacak. Aranızda bazı konuları konuşmak, planlar yapmak, bir yere gitmek anlamında Çarşamba gününden faydalanın. Çarşamba gününden sonra daha rahatladığınız bir sürece merhaba diyeceksiniz. Bu aralar yazma, çizme, spiritüel konularla uğraşma, gizemli konuların peşinde düşmek sizin için önemli olabilir. Neyin neden olduğunu merak ettiğiniz ve şüphe duyduğunuz her şeyi de araştırdığınız bir dönem bunu yapmanız çok keyifli ama ortaya çıkan konu ve olayları da iyi idare etmeye çalışın çünkü yapamazsanız da burada bu sinir ya da öfke sizi zorlayabilir. Sosyal çevreniz hareketli olacak hafta sonuna doğru arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Öğrenci Koçlar için, önlerindeki 2 hafta boyunca eğitmenleriyle ve arkadaşlarıyla sınavlara hazırlanma ya da eğitimle ilgili bir konuda karar verme konusu önemli olacak. Şanslı bir süreç ama maddi konularda kimseyle tartışmayın, para yüzünden kimseyi üzmeyin.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar ilişkilere dikkat çünkü ilişkilerle dolu bir hafta. Sevdiğiniz insanla yoğrulacağınız ama bir yandan da her tür gerginliği ilişkilerde yaşayacağınız haftalardan bir tanesi. Bu ortaklı işlerinizi de kapsıyor. Beraber çalıştığınız insanlar varsa için için o kişiye kurulmuş gibi hissediyorsunuz bu etkiye dikkat edin. Davranış değişiklikleri iş hayatınızı, ortaklı işlerinizi ya da ilişkilerinizi bu hafta fazlasıyla etkileyebilir. İlişkilerinizde bir patlama enerjisi devrede olabilir. Yeni ay yenilikler demek ilişkilere dair vereceğiniz önemli kararlar demek işte bu önemli kararlarda riskten mümkün olduğunca uzak durun. Gerginliklerinizi bu hafta sevdiklerinize yansıtmamaya özen gösterin.

Bu hafta bolca işe güce odaklanın, çalışma hayatınızda olumlu işler peşinde olacaksınız, para kazançlarınıza eğilebilirsiniz. İş hayatınızı gözden geçirme, işlerinizi düzgün bir şekilde yapma ya da beraber çalıştığınız insanlarla geçirilecek güzel ve kaliteli vakitler bu sıkıntılarınızı çok daha rahat unutmanızı ve geride bırakmanızı sağlayabilir. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda sevdiğiniz insanı bu hafta zorlamayın inatçılık yapmayın. Hırslarınız önem kazanacak ve sevdiğiniz insanın bir konuda size inat ettiğini göreceksiniz. Hayatınızda bir insan yoksa bu dönem tanıştığınız insanlarla da inişli çıkışlı ilişkiler karşınıza gelebilir, bu hafta bu alanlara dikkat edin. Kariyer ve işinizle ilgili konularda hafta sonu ve bir sonraki hafta başında hızlı gelişmeler yaşanabilir.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler bu hafta işinize, sağlığınıza, günlük hayatınızdaki akışa dikkat edin. Buralarda ani olaylar olabilir. İş hayatınızda bir çekişme bir sıkıntı karşı tarafla anlaşamama bazı konuların kavgaya dönüşmesi grev gibi etkiler ortaya çıkabilir. Sağlıkla ilgili konularda ani iniş çıkışlar yaşama potansiyeliniz var o yüzden Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın ama bu Yeni ayla beraber iş değişikliği yapma, günlük hayatınızda bir takım değişimleri hayatınıza alma gibi konular hızlanabilir. Önemli kararlar almak isteyebilirsiniz ama beklenmedik bazı olaylar elinizi kolunuzu bağlayabilir.

Eğer evliyseniz çocuğunuza odaklanın, çocukla ilgili konular gündeminize yerleşecek, çocuğunuza daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Evli değilseniz de burası aşk evidir aşk hayatınıza odaklanın. Sizden hoşlanan kişiler varsa bu dönem flörtleşmek, tanışmak anlamında sizi gayet güzel destekliyor. Maddi durumunuz da uygunsa bolca kendinizi dışarı atın, sinemaya, tiyatroya gidin, gezin, spora yazılın bu noktalar sizi rahatlatabilir. Hafta sonu hareketli enerjiler devrede olacak. Evde iş yaparken dikkatli olun yine ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı kendinizi koruyun, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin. Kariyer hayatınızda da patronlarınızdan övgüler alabilirsiniz bunu da Cuma günü yaşayacaksınız. Yanınızda çalıştırdığınız ya da beraber çalıştığınız bir insana yardım edebilirsiniz ve bu yardımların karşılığını da büyük bir koruma ve mükafatla görebilirsiniz ama genel itibariyle bu hafta sağlığa, iş koşullarına dikkat edin.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler bu hafta aşk hayatınıza ve özelinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönem her tür sanatsal işiniz, kreatif alanlarınız, aşk hayatınız, çocuklarla olan konular fazlasıyla aktif ve burada belki de önemli kararlar almak ve hızla ilerlemek istiyorsunuz ama mücadeleci koşullar peşinizi bırakmıyor. Stratejik olmanız gereken bir zaman dilimi ve Yeni ayla beraber burada verilecek yeni kararlar karşınıza gelebilir. Ama bu Yeni ay bu yeni kararları karşınıza getirirken bazı arkadaşlarınızla gerilimler yaşamaya da meyilli olabilirsiniz. Bir arkadaşınızın sizi çekememesi bir arkadaşınızın da hoşlandığınız kişiden hoşlanması gibi gerilimli durumlarla karşılaşabilirsiniz. Arkadaş ortamlarınızın değişimi, sizin güzel vakit geçireceğiniz zamanları ve yerleri de değiştirebilir, bazı gerginlikleri bu noktalarda da yaşayabilirsiniz. Sosyal çevreniz ve özel hayatınız arasındaki dengenin iyi kurulması gerekiyor. Bu Yeni ayla beraber beklenmedik durumlar altında olabilirsiniz. Büyük bir çocuğunuz varsa onun ikili ilişkiler ve özel hayatında bazı zorlanmalar da devreye girebilir. Bu dönem spor yaparken kaslarınızı ve kendinizi çok fazla zorlamamaya özen gösterin kazalara ve sakatlanmalara açık olabilirsiniz. Stratejik davranmanız gerekiyor. Bu Yeni ay bir yandan da sizi her tür değişim konusunda da destekleyecek.

Çarşamba günü evinizde misafir ağırlamak önem kazanacak. Evde yapılması gereken işler varsa bu işleri sorumluluklarını üstlenebilirsiniz. Babanıza yardım etmek amcalarınızla bir araya gelmek, baba tarafıyla bazı konuşmalar yapmak, gelecek planlarınızı hızlandırmak anlamında Çarşamba gününü kullanın. Evden yürütülebilecek bir iş başlangıcı ya da bir iş görüşmesi yapacaksanız Çarşamba günü bu iş için gayet uygun. Aşk hayatınız, sevdiğiniz insanla yapılacak güzel keşifler, geziler, keyifli anlar Cuma günü kendinizi iyi hissettirecek. Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri sevdiğiniz insanla vakit geçirecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Pazar günü harcamalara dikkat edin.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar ev, aile ve yuva ile ilgili konular önemli. Evinizde bir hareketlilik söz konusu, tadilat, tamirat gibi konular gündeme gelebilir.  Bunları başlatmak adına Yeni ayı kullanmak arzusunda olabilirsiniz ama bu Yeni ay zamanı bazı beklenmedik durumlara da açık olmanız gerekebilir. Bazı işlerinizin ertelenmesi ev hayatınızda yaşanacak bir aksilik devreye girebilir. Evde yaptırdığınız boya badana, tadilat tamirat gibi işlerde bazı zorlanmaların devreye girdiğini de görebilirsiniz. Anne ve baba arasındaki çekişmelere de dikkat edilmesi gerekiyor. Bu dönem aile hayatınızda anne ve babanız arasındaki gerginlik hat safhaya gidebilir ailede bir tartışma patlayabilir bu tartışmanın ortasında kalabilirsiniz. Evliyseniz eşinizin ailesi ile sizin aileniz arasındaki bazı gerginliklere de sahne olabilir bu Yeni ay bu etkilere karşı dikkatli olun. İş ortamlarınızda bazı konuları kafanıza çok takarak eve gelebilirsiniz ev ortamlarınızda da aradığınız huzuru bulamadığınızı düşünebilirsiniz, dinlenmeye ihtiyacınız olabilir.

Cumartesi, Pazar, Pazartesi bu günlerde ufak tefek kazalar, sakatlanmalar, çarpmalar, düşmeler yaşarsanız bilin ki öfkenizi kendinizden çıkarıyorsunuz, kendinizi yoruyorsunuz ve zorluyorsunuz biraz yavaşlamaya ihtiyacınız olabilir. Sevdiklerinize karşı ağzınızdan çıkacak olan her şeyi kulağınız duysun. Sağlıkla ilgili konuları da temsil eder burada dip noktadan geçiyor Mars o yüzden risk içeren bazı operasyonlardan, girişimlerden mümkün olduğunca uzak durmakta fayda olabilir. Akrabalarınızdan, komşularınızdan yakınlarınızda kim varsa onlardan büyük destek alabilirsiniz bu hafta genelinde. Bekarsanız biriyle tanışmak ya da iş hayatınızda güzel bazı iş görüşmelerinde bulunmak anlamında Çarşamba ve Cuma günleri sizi destekleyecek. Ailenizdeki insanlara maddi manevi birçok konuda da destek olmak isteyeceksiniz ya da ailenizdeki insanların size destek olduğunu göreceksiniz. Hafta sonu ikili ilişkiler ve özel hayatınıza odaklanabilirsiniz. Sevdiğinizle daha fazla vakit geçirin ama kızgınlığınızı onlardan çıkarmayın.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar bu hafta iletişim konuları ön planda yakın çevrenizle daha fazla irtibat halinde olabilirsiniz. Kısa vadeli planlara odaklanacaksınız eğitim gibi konular, iletişim alanlarınız aktif. Satış, tanıtım, pazarlama, reklam alanları ile ilgili her tür konu bu Yeni ayın konusu ve gayet iyi. Bu Yeni ay Uranüs’le de karşıt açı yaptığı için beklenmedik olan da devreye girebilir, dış ortamlarda hiç beklenmedik bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Araba kullanırken dikkat etmeniz gerekecek. Pazar, Pazartesi hatta Salı gününe kadar riskten mümkün olduğunca kaçının. Sosyal medyayı kullanıyorsanız ne konuştuğunuza ne söylediğinize bir konuya öfkeli yaklaşıp yaklaşmadığınıza dikkat edin siz kimseye bulaşmasanız bile size gelip bulaşabilir en çok bu etki devrede olacak. Çevrenizdeki insanların birbiriyle anlaşamadığını göreceksiniz bu da sizi biraz üzebilir.

Emlak alım satım kiralama gibi işler devreye girecek, Çarşamba günü para ile ilgili bir mevzuyu halledeceksiniz ama parayla ilgili bu mevzuyu halletmeden önce biraz sinirli, gergin ve agresif olabilirsiniz. 3 hafta boyunca maddi gelirlerinizin iyi olacağı bir süreç ve Merkür’de ev, aile ve yuva alanlarınızda, iletişimi daha çok ailevi konularda sağlamaya başlıyorsunuz. Aile büyüklerinizle önemli meseleleri konuşmak gündeminize yerleşecek. Kafanızda bir yere gitmek bir yere yerleşmek bir eğitim almak ya da işinizi değiştirmek gibi konular varsa şimdi bütün bunları aile büyükleriniz ya da sevdiklerinizle paylaşmak için uygun zamanlar olacak. Agresyondan mümkün olduğunca uzak durun, stratejik davranın siz strateji yapıp her şeyi düzgün ele almanıza rağmen dışarıdan gelecek herhangi bir aksilik ya da duruma karşı da hemen tepki vermeyin.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler haftaya maddi konularla giriş yapıyorsunuz en fazla gerginlikleri para ile ilgili konularda yaşayacaksınız. Para alacak verecek dengesi önemli. İşle ilgili konular ve para kazançlarınız konusunda ciddi anlamda mücadele ettiğinizi düşünüyorsunuz ama siz ne kadar hak ederseniz edin bu dönem gökyüzü sizi bazı sınavlara da tabi tutacak o yüzden beklenmedik bir ödeme bir para ile ilgili beklenmedik bir konunun gündeme gelmesi maddi konularda sinirli, agresif ve düşünmeden hareket etmenize, iş yaptığınız insanlara karşı sabırsız olmanıza ve onlarla olan ilişkinizi zedelemenize neden olabilir.

Merkür Yay burcunda geçti, önünüzdeki dönem işle ilgili konularda önemli anlaşmalar, sözleşmeler devrede olacak. Bu dönem aynı zamanda kendinize yönelik hareket edeceksiniz. Alışverişleriniz hızlanabilir, güzelleşmek, kendinize bakmak istiyorsanız Çarşamba gününü değerlendirin. Merkür’ün Venüs’le olan o güzel açısı yakın çevrenizde aranızın bozuk olduğu biriyle konuşmak, af dilemek, barışmak anlamında Çarşamba günü çok önemli. Ayrıca kafanızdaki planları hayata geçirmek güzelleşmek, sosyalleşmek ve alışveriş yapmak konusunda da önemli olacak.

Bu aralar kendinizi düşündüğünüz için de dikkatleri çok fazla üzerinize çekeceksiniz. Kimseyi kafanıza takmayın, tadını çıkarın zaten parasal konular sizi biraz yoracak gibi görünüyor o yüzden de hayatın tadını çıkarın. İşle ilgili konularda da güzel gelişmeler var Cuma gününü değerlendirin.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler bu Yeni ay zamanı kafanızdaki her tür plan için rekabet gücünüz çok yüksek, başkalarını düşünmeden hareket etme enerjisiyle dolusunuz ve mücadele etme, savaşma enerjisi kuvvetli bir şekilde ortaya çıkacak. Dinamik, enerjik olacak, kendini güvenli hissedecek ama en büyük sıkıntıyı da ilişkilerden yana alacaksınız. Kendinize çok güvendiğiniz bir dönem olabilir, birine aşkınızı ilan edeceksinizdir, birine evlilik teklif edeceksiniz ya da bir iş teklifiyle karşılaşmışsınızdır ya da birine ihtiyacınız vardır bu dönem karşı taraftan aradığınızı bulamayabilirsiniz ve bu dönem kendinize yönelik hareket ettiğiniz için karşı tarafın şikayetleriyle de karşılaşma potansiyeliniz var.

Bu dönem sizi çekemeyen ne kadar fazla insan olduğunu da göreceksiniz, sizinle uğraşan insanlar devrede olacak. Küçük bir olayı çok fazla büyütmemeye özen gösterin yoksa legal konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

Bu dönem taşınmayı düşünüyorsanız uygun bir süreç olmayabilir ya da taşınacaksanız da eşyalarınızın zarar görme potansiyeli yüksek olabilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecek çünkü Güneş ve Mars kavuşumu birinci evinizde bu dönem ateşli ve enfeksiyonel hastalıklarla uğraşabilirsiniz. Ayrıca boşaltım sistemi, üriner sistem sorunları, ameliyatlar, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonel hastalıklar, bulaşıcı hastalıklara karşı dikkat edin. Şeker intoleransınız varsa bu aralar inişli çıkışlı yaşam tarzınız şekerinizdeki dengesizliği ortaya iyice çıkarabilir.

Merkür para alanınıza girdi. Maddi konular önemli gezmeye, dolaşmaya, diğer insanlarla bir arada olmaya daha fazla para harcayacaksınız ama gelirleriniz de artabilir bu dönemde. 2 hafta boyunca kafanız ticari konulara, para işlerine iyi çalışacak. Diğer taraftan ara ara kendinizle de yalnız kalmak isteyeceksiniz. Bu dönem ilhamınız çok yüksek olabilir ve hiç beklenmedik yerlerden çok güzel destekler de alabilirsiniz ve ekstra para kazancı da karşınıza gelebilir. Çarşamba ve Cuma günlerini iyi değerlendirin. Özel hayatınızda durumları toparlayacak etki Cuma günü devreye giriyor ama Cumartesi günü Güneş ve Mars yeniden kavuşum halinde olacak o yüzden sevdiğinize kıyamayacak, onunla daha fazla vakit geçirmek isteyeceksiniz ama bir yandan da kıydığınızda da fena kıyacaksınız bu etkiye dikkat edin.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar bu Yeni ayla en fazla etkilenecek burç sizsiniz çünkü kadersel alanınızda oluşuyor ve size bir alan bırakmıyor. Kadersel alanda oluşan Yeni aylarda harekete geçmeyiz daha çok plan yapma dönemidir. Bu aralar yataktan kalkmak zor geliyor olabilir. Bir eğitiminizin, bir davanızın sonucu ya da uzakta bulunan akrabalarınızın hayatıyla uğraşıyor olabilirsiniz. Annenizin akrabaları ile ilgili konular devrede olabilir ama bu aralar her şey gözünüzde büyüyor kendinize yükleniyorsunuz. Yapamadığınız her şeyde atamadığınız adımlarda ruhunuzu örseliyorsunuz bu da sabırsızlık enerjisini ve aynı zamanda da bazı hastalıkları karşınıza getirebilir. Bu ay mümkün olduğunca kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak üzere harekete geçin. Aciliyeti yoksa ve mümkünse ameliyatınızı erteleyebilirsiniz. Bu dönem şartları ve koşulları iş ortamınızda çok zorlamayın konuştuklarınıza yaptıklarınıza dikkat edin bu aralar yönünüzü bulmakta zorlanabilirsiniz. İş ortamlarınızda, gündelik hayatınızda meydana gelecek bir durum işe, hayata bakış açınızı değiştirebilir. Hastane, hapishane gibi yerleri ziyaret edecekseniz olayları ve gerilimleri burada yaşama potansiyeliniz yüksek.

Önünüzdeki dönem arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz çok kuvvetleniyor, sevdiğiniz insanlarla daha sık görüşeceksiniz. Kendi içinize çekildiğiniz bir dönem ama bolca dışarı çıkın, sizinle dost olmak isteyenlere hayatınızda yer açın o zaman çok daha rahat edeceksiniz. Bir de herhangi bir derneğe, partiye üyeyseniz bu konularla ilgili olmak kafanızı rahatlatmanıza çok fazla yüklenmemenize yardımcı olacak. Güzel gelişmeler Çarşamba günü karşınıza gelecek işle alakalı olabilir bu gelişmeler. Ev ve aile ile ilgili konularda yardımsever tavırlarınızla ailenizdeki herkesin gönlünü alabilirsiniz. Ailenizdeki insanlarla aranızda yaşanılan problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar bu hafta sosyal çevrelerinizle ilgili konular, arkadaşlık ilişkileri, iş ilişkileri, işten elde edilen gelirlerle ilgili konularda önemli bir süreç olacak. Burada bazı adımlar atmak, kazançlarınızı çoğaltmak istiyor olabilirsiniz, önemli bir lansman, bir organizasyonun peşinden koşabilirsiniz ya da arkadaşlarınızla bazı planları devreye koyacaksınız bunlarla ilgili konularda inatçılık yapıyor olabilirsiniz. Çevrenizi siz organize etmek istiyor olabilirsiniz bu da hırslarınızı arttıracak ama bu hırslarınız karşısında da bazı beklenmedik durumlar yaşamaya da meyilli olacaksınız. Arkadaş çevreniz ve özel hayatınızdaki insan arasında çekişmeler devreye girebilir siz de arada kalabilirsiniz. Özel hayatınızdaki insanla ya da çocuğunuzla ilgili konularda gerginliklere açık görünüyorsunuz. Çevre değişimlerine açık olacaksınız ama çevre değişimleri yapmak isterken sizin için önemli olan insanların da fikirlerini düşüneceksiniz ama o insanlar da fikirleriyle sizi desteklemediğini söyleyebilirler. Risk içeren işlerden, para ile ilgili adımlardan mümkün olduğu kadar uzak durmaya özen gösterin. Borsada yatırım yapıyorsanız dikkatli olmaya özen gösterin. Özellikle bu hafta başında gergin etkiler devrede olacak.

Çarşamba günü kariyer hayatınızda önemli bir konuşma devrede olacak ve bu konuşmayla beraber istediğiniz imzayı atabilirsiniz. Beklediğiniz bir haber varsa bu haber gelebilir ya da Çarşamba günü sıkıntılı bir durumu kendi lehinize çevirme potansiyeline sahip olabilirsiniz. Bu aralar yeni ortamlar yeni yerler yeni insanlar sizi destekleyecek önemli işleriniz için yeni tanışacağınız insanların gücünü kullanmayı ihmal etmeyin Cuma günü bu etki devrede ama diğer taraf daha önceden tanıdığınız arkadaşlarınızla bazı çekişmelere güç çekişmelerine, fikir ayrılıklarına ya da aranızdaki o rekabete açık olacaksınız yani ikiniz de aynı şeyi istiyor olabilirsiniz patronlarınız özellikle sizi daha iyi çalıştırmak ve verimli kılmak üzere iş yerinizde ikinize de gaz vermiş olabilir. İşte bu iki arkadaşın birbirine düşmesi ve birbiri arkasından sıkıntı yaşatması potansiyelini karşınıza getirebilir. Parasal konular hafta sonuna doğru önem kazanacak.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar toplum önü duruşunuz, kariyeriniz, ailenizle olan ilişkileriniz çok önemli. Bu aralar stratejik davranmak durumundasınız işinizde, özel hayatınızda, aile ilişkilerinizde ne kadar planlama yaparsanız ne kadar stratejik olursanız o kadar rahat ilerlersiniz ama siz plan yapınca hayatın da bir planı olduğu gerçeği devreye girecek. Bu Yeni ay aslında bunu söylüyor. Kariyerinizde önemli atılımlar devreye girebilir ama aile hayatınızda yaşayacağınız beklenmedik bir durum ya da bir olay tam da işinize kendinizi verememenize neden olabilir ya da iş ortamınızda yaşadığınız bir sürtüşme aile ortamınızda sinirli ve gergin olmanıza ve burada sevdiklerinize karşı bir patlama enerjisinin devreye girmesine neden olabilir. Evlilikle ilgili konular bu dönem çok konuşulabilir bu dönem evlilikle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz ama 13 Kasım’daki Yeni ayla beraber sevdiğiniz kişinin ailesinde yaşanacak bir durum ya da oradan birinin buna itiraz etmesi gibi engelleri karşınıza getirebilir ama bu fırsatı kaçırırsanız ilişkilerle ilgili konular Ocak sonu, Şubat başında sizi destekleyecek acele etmeyin.

Bu sene ev, aile ve yuva kurma konusunda Kova ve yükselen Kovaların 26 Mayıs’a kadar şanslı bir süreci olacak, 26 Mayıs’tan sonra da aşk hayatı, çocuklarla ilgili konular önem kazanıyor. Bu ay ağırlıklı olarak işinize gücünüze odaklanın. Özel hayatınızda bir insan varsa aile ortamlarında gerginlikten ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçının. Anne ve babanız arasındaki çekişmeler gündeminize yerleşebilir, ev ve aile ortamınızda bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz.

Göz önünde olacağınız ortamlarda dikkatli olmalısınız çünkü biri sizinle uğraşacaksa kalabalık ortamlarda uğraşma potansiyeli var. Kimseye bulaşmayın topluluklar içerisinde kalabalık yerlerde. Cuma ve Cumartesi günleri isteksiz enerjilerle dolu olabilirsiniz. Cumartesi öğleden sonra 14:27 itibariyle Ay Kova burcuna geçince zaten kendi istek ve beklentilerinize daha rahat odaklanacaksınız. Eğitim konularında şanslısınız. Öğrenciyseniz 3 hafta boyunca çok keyifli etkiler altında olacaksınız gezilere gidebilirsiniz, eğitiminizi kuvvetlendirecek özel kurslar alabilirsiniz, dil öğrenebilirsiniz, ticari faaliyetleriniz hızlanabilir. Bu aralar tanımadığınız insanlara karşı cazibeniz yüksek olabilir eğitimle ilgili alanlarda ya da seyahatte birileriyle tanışma potansiyeliniz yüksek görünüyor. Arkadaş çevrenizden de güzel bilgiler karşınıza gelecek arkadaşlarınıza güzel bir plan Çarşamba günü devreye girebilir. Cuma günü iş hayatınızda yardımsever olmanızın karşılığını maddi olarak göreceksiniz. Cuma günü elinize bir para geçebilir. Hiç beklenmedik bir para olabilir bu. Cumartesi günü göz önünde olduğunuz ortamlarda gerginliklerden uzak durun ve annenize patlamayın.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar Pazartesi günü oluşacak Yeni ayla beraber hem seyahat hem yurt dışı bağlantılı konular hem tanımadığınız insanlarla yapılacak işler ticari faaliyetler hukuki konular önem kazanacak. Eğitimle ilgili konularda önemli adımlar atmak istiyor olabilirsiniz hırslarınız yükselmiş olabilir. Tanımadığınız insanlara karşı biraz daha cesur hareket edeceksiniz. Medyada işi olanların kendilerini gösterecekleri bir dönem. Araba kullanırken, tanımadığınız insanlarla konuşurken gerginliklere ve kavgalara açık olabilirsiniz. Çevresel faktörler önemli o yüzden girdiğiniz çevrelerdeki gerginlikler size yansıyabilir. Düşüncelerinizde çok fazla iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz ve bu da sizi gereğinden fazla yorabilir. Araba kullanıyorsanız dikkatli olun çünkü çok çabuk karar değiştireceksiniz dalgınlıklarınız yüksek olacak belki enerjinizi kontrol edememekten kaynaklı bazı sakarlıklara açık olabilirsiniz. Akrabalarınıza sevdiklerinize karşı anlayışı elden bırakmayın ama onların yapmış olduğu bir tavır ya da bir hareket daha büyük tepkiler vermenize de neden olacak gibi görünüyor.

Önünüzdeki 3 hafta boyunca para ile ilgili konularda şans faktörünüz çok güzel çalışacak. Kariyer ve meslekle ilgili konularda konuşma ve görüşmeleriniz hızlanıyor. Zam, terfi gibi konuları konuşmak, patronlarınızla irtibat haline geçmek ya da kendinizi göstermek anlamında doğru bir dönem olacak. İş ortamınızda kalabalık yerlerde çalışıyorsanız işinizde mesleğinizde çok yayılmayın bilgi olarak da sizden bir şey istendiğinde çok uzatıyorsunuz bazen mevzuları buna dikkat edin çünkü kendi bildiğinizi okuma arzunuz yüksek olacak bu da işleri uzatmanıza neden olabilir. İş hayatınızda güzel kazançlar var Çarşamba günü. Cuma günü ise güzel bir seyahat, geleceğe yönelik bir adım devrede olacak ve diğer insanları çok düşündüğünüz bir dönemde olduğunuzu göreceksiniz. Pazar günü bolca dinlenmeyi tercih edebilirsiniz.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın