Burç Özellikleri Semadan Haberler Yükselenler

Yükselen Yay

Bu yazıyı paylaşın;

YayYÜKSELEN YAY

Değişken bir yapısı vardır; öğrendiği, keşfettiği her yeni şey hayatına farklı bir kapı aralar ve o kapıdan bakmaya çalışır hayata. Bu yüzden yayların fikirleri sürekli değişiyorsa bu uçucu havai yapıdan dolayı değil, değişen ve değişen bilgiler yüzündendir. Her türlü ortama, insana, duruma uyum sağlayabilecek kadar esnek bir yapıları vardır. Ateş elementi bir burç olduğundan dolayı girişken, inisiyatif alabilen, heyecanlı bir mizacı vardır. Sosyalleşmeyi, insanlarla kaynaşmayı, yeni insanlarla tanışmayı severler ve dışa dönüktürler. Onlar için her yeni insan keşfedilecek ve birçok şey öğrenilebilecek yeni bir hayattır adeta. Ayrıca sporcu bir burçtur. Bu yüzden ikonasında ok atan yarı hayvan yarı insan bir figürle temsil edilir. Tabii bu figürü sadece sporla bağdaştırmak yanlış olur. Yay insanları hep ileriye atılmak, uzaklara gitmek, keşfetmek ve yeni şeyler deneyimlemek ister. Bu onlarda heyecan uyandırır. Bir amaçları olmazsa mutsuz olurlar. Felsefeler, dinler, yabancı kültürler, diller, bilgi, araştırma hepsi Yay burcunun anahtar kelimeleri arasında yer alır. Çevrelerinde farklı insan gruplarını toplamayı severler. Çünkü onun işi araştırmak, öğrenmek, bilgiye ulaşmak, bilgeliğe ulaşmaktır.

Düşünmüşümdür acaba Pollyanna Yay burcu muydu diye? Çünkü Yay burçlarının da zaman zaman insanı sinir edebilecek kadar iyimser bir yapıları vardır. Küçük şeylerden mutlu olabildikleri için hayata her zaman bardağın dolu tarafından bakabilme yeteneklerine sahiptirler. Ayrıca özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Kendini kısıtlayan kişilerle beraber olmaları onlar için oldukça zor olduğu gibi, kendini özgürce ifade edemedikleri ortamlarda da pek mutlu olmazlar.

Esprili, nüktedan, şakacı, eğlenceli bir yanları vardır. Yalnız zaman zaman aşırıya kaçan abartılı davranışlar ve fanatik eğilimlerde gözlemleyebilirsiniz. Kıvrak zekalı, meraklı, sıcakkanlı, direk temasta olmayı seven kişilerdir. Kendilerini açık ve net bir şekilde ifade edebilirler fakat bazen patavatsızlıkla açıksözlülük arasında ki ince çizgiyi ayarını kaçırabilirler.

 Yay insan vücudunda uyluk ve kaba etleri yönetir. Bu kısımlarda ortaya çıkan fistüller, hasarlar, yüksek ateş, hummalar, dört ayaklı hayvanlar tarafından zarar görme, spor sakatlıkları Yay burcu ile ilişkilendirilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın