Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Yeniliklere Geçelim Plüton!

Yeniliklere Geçelim Plüton! - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

Hayatımızı ve dünyamızı kontrol edemediğimizde umutsuzluğa kapılırız!

Peki kontrol ve güç nedir?

Aslında bunca didinmeye, uğraşmaya rağmen kontrol ve gücün gerçek anlamını hayatımızda yaşayabiliyor muyuz?

Yoksa toplumda kabul gören gerçeklikler ve kuralların içinde insanoğlu için yaratılmış sanal gerçekliğin ve gücün peşinden sürükleniyor muyuz?

Bu hayata niçin, neden geldik ve aslında nereye gidiyoruz? Ruhumuzu anlamak ve ehlileştirmek için giriştiğimiz çabaların karşılığını alıyor muyuz? Yoksa dönüp duran dönme dolap gibi atalarımızın, aile bireylerimizin, çevremizin izinden böyle gelmiş böyle gider tarzında yürümeye devam mı ediyoruz…

Ay Düğümleri, trendleri belirler. Kozmik dünyada neyin gerekli olduğunu, neye odaklanılması gerektiğini gösterir. Hangi burçlarda gerçekleşirse o burcun temsil ettiği alanlarda varoluşun gerçek değerini anlamamıza yardımcı olur.

Güney Ay düğümü haritalarda ruhun hangi alanlarda hediyesi olduğunu, hangi alanların tamamlanması gerektiğini, bu dünyaya gelirken yanımızda getirdiklerimizi, kısacası bu hayattaki problemimizi anlatırken, Kuzey aydüğümü ise gitmemiz gereken nokta olarak problemin çözümü olarak karşımıza çıkar, çıkış noktamız orasıdır. Bu problemi Kuzey Ay düğümünü gerçekleştirerek bir kere çözdüğümüzdeyse aslında potansiyel olarak bildiğimiz, sahip olduğumuz hediyemizin kendisine kavuşuruz. Yeniden Güney aydüğümüne geliriz.

04 Nisan’da  ve aslında nisan ayı boyunca Güney Ay düğümü- Plüton la kavuşum halinde olacak. 30 Nisan’da ve tüm yıl boyunca birkaç kez de Satürnle buluşacak olan Güneyaydüğümü gücün, kontrolün, hiyerarşinin, düzenin hayatımızdaki yerini bizlere sorgulatacak! Hangi noktalara takılıp kaldığımızı, hangi konu ve olaylardan, insanlardan vazgeçmemiz gerektiğini bize gösterecek!

Plüton değişim ve dönüşümlerin gezegeni olarak, acılar, sorunlar ve derin yaralarla bağlantılıdır. Büyük transformasyonlar, acı verici değişimler Plüto’nun yönetimindedir. GüneyAydüğümü ise sonlanmalar, bitişler, bırakışları temsil eder. Bu ikilinin kavuşumu hayatın akışını ve gidişatını değiştirecektir.

Uzun yıllardır dönüp, duran takılı plak gibi hayatımızda yinelenen durum ve olayların sonuna gelmiş bulunuyoruz!

Bizi kullanan, taciz eden insanlarla işimizi bitirmek üzereyiz. Hayatımızda derin izler bırakmış insanlar, hem iyi hem kötü olarak bizi bir noktaya taşımış, destek vermiş veya köstek olmuş insanlarla bir dönüm noktasındayız!

Karma devrede olacağı için rövanşlar, geri ödemeler, intikam gibi duygulardan uzak durmamız gerekiyor. Çözülmelerden sonra sonuçlar karşımıza gelebilir. Şartlar değişiyor ve bizim buna en etkili şekilde ayak uydurmamız gerekiyor. Aslında buna yeniden doğmak olarak bakmamız gerekiyor, şu an doğum sancısı içinde olabiliriz ama bir kez yeni bir oluşum ortaya çıktığında ruhumuz, iç dünyamız ve dengemiz buna en güzel şekilde uyum sağlayacaktır sadece yapmamız gereken takılıp kalmamak, bırakmak, evrene ve akışa güvenmek olmalı…

Oğlak burcu  düzenler ve kurallarla ilgili olduğu için toplum içinde yaşamın kurallarını yeniden yazmaya, oluşturmaya ve ayarlamalar yapmaya ihtiyacımız var gibi görünüyor.

Materyal dünyaya, düzene, ekonomiye, finansal değişimlere açık olmamız gereken bir dönem. Parayı kazanma şeklimiz bu dönemde değişebilir. Maddi konularda bir sona gelmiş bulunuyoruz. Ama bu son, sadece para kaybı, zorlanma olarak algılanmasın, bir nevi paranın işleyiş ve akış şeklinde önemli değişimler deneyimleyebiliriz. Finansal astrolojide Ay düğümleriyle birleşen gezegenler finans dünyasında büyük etki yaratırlar.

06 Ocak’ta yaşadığımız ve 02 Temmuz’da yaşayacağımız Güneş tutulmalarının orta noktası olarak Nisan Ayının başı ve sonuna kadar ki dönem büyük iniş çıkışlara açık olacağımız, ülke ilişkilerindeyse krizleri deneyimleyeceğimiz bir dönem olarak yıla damgasını vurabilir. Elbette sizlerle paylaşacağım daha birçok tarih olacak ama şimdilik bu ayın kritik ve önemli olduğunu sizlere aktarmak istedim.

O halde perdede oynayan filmi izlerken aslında o filmin sizin hayatınızın bir yansıması olduğunu unutmayın. Sadece hatırlamanız gereken o filmi daha önceden çekmiştiniz ve artık müdahele şansınız yok. Sadece izleyin ve size hissettirdiklerine, yeniden yaşattıklarına, ağzınızda bıraktığı tada bir bakın. Tutunmayın, bırakın, bağlarınızı çözün…

Film bittiğinde artık yeni hayatınıza hazır olacaksınız!

 

04.04.2019

Hande Kazanova

Diploma A.S.A, İSAR CAP

Member of OPA

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

4 Yorumlar

 • Cevaplamak
  Seçil Ertek
  16:56'de Nisan 5, 2019

  10.10.1980 saat 12:30 doğumluyum.Çok istediğim bir mülk var.bu yul alabilecekmiyim??

 • Cevaplamak
  Seçil Ertek
  16:58'de Nisan 5, 2019

  Merhaba 10.10.1980 saat 12:30 doğumluyum çok istediğim bir mülk var.bu yıl alabilecekmiyim??

 • Cevaplamak
  arzu
  18:21'de Nisan 5, 2019

  Tam olarak yenilenme modunu sonuna kadar hissedenlerdenim! Sanki beynimin üstünde bi kapak varmış da o kapak açılmış,bendeki his bu bi kova olarak😉

 • Cevaplamak
  Barika
  23:58'de Nisan 5, 2019

  Elleriniz dert görmesin ne güzel anlatmışsınız 🙏

Bir Cevap bırakın