Ekstra Bilgiler

TERAZİ BURCU 2019

TERAZİ BURCU 2019 - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

İLETİŞİMLE BÜYÜME ZAMANI!

2019 yılında aile hayatınıza, ev konularınıza yönelik hareket edeceksiniz. Ailenizle ilgili her türlü sorumluluk karşınıza gelebilir. Bir emlak alımı, ev sahibi olmanız gibi durumlar işin içine girebilir ve yıl boyunca evinizin düzenine ve düzenlenmesine vaktinizi ayırabilirsiniz. Tarlanız, bir araziniz, toprakla bağlantılı işlerinizde önemli  uğraşılar ve dersleriniz devrede olabilir. Ya da yuvanızı kurmak, aile sorumluluğunu üstlenmek öne çıkabilir. Aile büyüklerinizin hayatındaki bazı sorunlar, hastalıklar ve problemlerde olasılıklar arasında. Belki bir akraba veya aile büyüğünüzün sizinle aynı evde yaşaması zorunluluğunu üzerinizde hissedebilirsiniz. Örnekleri çoğaltabiliriz ama kısaca, ailevi sorumluluklar bu yıl vaktinizin çoğunu alabilir. Bir yandan da davranışlarınızı ve alışkanlıklarınızı gözden geçireceksiniz.

Bu sene Satürn’den alacağınız etkilerle ev, aile, yuvanızla ilgili önemli sorumluluklar üstleneceksiniz sevgili Teraziler. 04-15 Ekim tarihleri arasında doğduysanız Satürn’den alacağınız ters açılarla erkek figürleriyle anlaşmak kolay olmayabilir. Partnerinizin sorumlulukları üstlenmek istememesi ilişkilerinizde bazı zorlanmaları karşınıza getirebilir. Önemli testlerden geçebilirsiniz.

Bu yıl reklam, satış, pazarlama, eğitim, öğrenim, yazım, alanlarınızda çeşitli şans ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. Aralık ayına kadar ki süreçte, yeni fikirlerinizi başkalarının önüne koyacak, konuşma, yazma yoluyla başarılı işlerde bulunacaksınız. Yayıncılık ve medyayla ilgili konular hayatınızı renklendirebilir. Basın, yayınla, gazetecilikle ilgili işe sahip olanlar hareketli, ateşli, cesur bir süreç içerisinde bulunacaklar. Bir yandan da hayatımızı etkileyen internet ve sosyal medyayla uğraşıyorsanız kolaylıkla diğer insanlar arasından sıyrılmayı başaracaksınız. Biraz tanıtım ve pazarlamayla açılımlarınız yüksek olabilir. Yine de bu işlere kalkışırken size vereceğim tarihleri göz önünde bulundurarak ilerlemeye çalışın.

Ayrıca bu sene yakın çevrenizde bulunan insanların (abi, abla, kardeş, akraba, kuzen, komşu, yakın dostlar) hayatında büyük gelişmeler olabilir. Onların hayatındaki güzellikler ve fırsatlardan siz de faydalanacaksınız.

 

 

 

 

 

06 Ocakta oluşan Parçalı Güneş Tutulması, aile hayatınızda, ev ortamlarınızda, ailenizdeki yaşayan insanların hayatında önemli ve hızlı açılımları karşınıza getirebilir. Bir konu sonlanabilir, yeni bir konu açılabilir. Sorumlu, disiplinle işlerinizin ve ilişkilerinizin üzerine eğilirseniz güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Önemli bir yer değiştirme, taşınma aniden gündeminize yerleşebilir.

21 Ocak’ta gerçekleşen Tam Ay tutulması, sosyal çevrenizi hareketlendirecek. Arkadaşlarınızla olan işlerinizde, onların hayatında hızlı ve beklenmedik olaylar cereyan edebilir. Sosyal çevreniz değişebilir.  Onlarla bazı beklenmedik hassaslıklar yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Bu tutulma idealleriniz ve fikirlerinizdeki değişimleri de kapsayabilir.

04 Şubat itibarıyla evinizi, yuvanızı düzeltebilir, ev hayatınızdaki işlerinizi düzene sokabilirsiniz. Boya, badana, tadilat, tamirat işlerinizi bu zamana denk getirebilirsiniz.

05 Mart’ta Merkür Yılın ilk gerilemesine başlıyor. İş alanlarınızda, günlük hayatınızın düzeninde sıkıntı ve sorunlarla boğuşabilirsiniz. Bu dönemde günlük hayatınızın iletişiminde ve akışında istikrarı sağlamak sandığınız kadar kolay olmayabilir. Yanınızda çalıştırdığınız veya yanında çalıştığınız insanlarla iletişiminize dikkat edin. Yeni bir işe başlamayın, iş değiştirmeyin, anlaşmaya imza atmayın. Burası aynı zamanda sağlık alanınız olduğu için  sağlığınızda eski sorun ve sıkıntıların karşınıza gelmesi muhtemel görünüyor. 28 Mart’a kadar aciliyeti yoksa operasyonlardan uzak durmalısınız.

06 Mart’ta Uranüs ortak para alanlarınıza geçiyor. Bundan sonra eşinizin veya ortağınızın maddi durumundaki ani ve beklenmedik değişimler oluşabilir. Vergi, kredi, faiz, nakafa, ödemelerle ilgili alanlarda iniş çıkışlar, beklenmedik olaylar yaşamaya da meyilli olacaksınız.

10 Nisan’da Jüpiter geriliyor. İletişimsel işlerinizde karşınıza gelmiş olan fırsatları gözden geçireceksiniz. Bazı işlerinizde yavaşlamalar oluşabilir.

19 Nisan’da bir kez daha kişisel alanınızda oluşan Dolunay, sonuçlar ve nihai kararlar için sizi zorlayacak. Bu dönemde kararsızlıklarınız had safhaya ulaşabilir. Zor olsa bile son noktayı, verdiğiniz kararları bu dolunayda yürürlüğe koymalısınız.

Haziran ayında kariyer ve iş alanlarınızda mücadeleniz, uğraşılarınız artarken, kendinizi geliştireceğiniz alanlara daha fazla vaktinizi harcayacaksınız. 03 Haziran’da oluşan Yeniayla beraber gelecek planlarınızı uygulayabilirsiniz. Seyahat, yabancılarla yapılacak olan işler, medya, hukuk, ticaret konularınızda hızlı gelişmeler oluşabilir.

21 Haziran’da artık kariyer ve iş koşturmalarınıza odaklanacaksınız. Temmuz ayında bu alandaki tutulmalar sizi sınayacak, önemli açılımlar sağlayacak. Bu dönmede tatilinizi çok uzatmayın zira iş ve kariyer oluşumlarınız istediğiniz gibi şekillenebilir.

02 Temmuz’da oluşan tam Güneş Tutulması, kariyerinizde hızlı ve beklenmedik başlangıçları hayatınıza taşıyabilir. Bu tarih ve sonrasında işlerinizin daha hızlı ilerlediğini görebilir ve karşınıza gelecek olan fırsatları değerlendirebilirsiniz. Yine bu tutulma zamanı, aile ve yuva alanlarınızdaki sorumluluklarınız sizi ekstra zorlayabilir, davranışlarınızı ve alışkanlıklarınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.

08 Temmuz’da Merkür geriliyor. Sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla olan iletişiminize bu süreçte dikkat edin. Yanlış anlaşılmalara açık olabilirsiniz. 19 Temmuz’a kadar önemli işlere kalkışmayın. Arkadaşlarınızın hayatındaki sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

16 Temmuz’da oluşan Parçalı Ay tutulması aile hayatınızda oluşan duygusal meseleleri karşınıza getirecek. Bir krizle veya önemli bir durumla uğraşabilirsiniz. Bu dönemde sevgisiz ve yalnız hissedebilir, yılın yorgunluğunu omuzlarınızda taşıyabilirsiniz.

19 Temmuz’dan aybaşına kadar kariyer ve iş alanlarınızda Merkür size iletişim sıkıntıları çıkartabilir. İş değişimleri, anlaşmalarda şartları ve koşulları birkaç kez gözden geçirmeyi unutmayın.

11 ağustos’ta Jüpiter düzeliyor, iletişime dayalı konularda yavaşlayan işlerinizde artışlar görülebilir. Çevrenizi daha etkili kullanabilirsiniz. Birden fazla iş karşınıza gelebilir ama siz zorunlu olduğunuz ve sizi alıkoyan konular yüzünden elemeler yapmak zorunda olabilirsiniz.

21 Eylül civarında aşırı iyimserlikle atılmış adımlarınızın hayallerinizi ne kadar gerçekleştirip, gerçekleştirmediğini görebilirsiniz. Yakın çevrenizde iş yaptığınız insanlarla olan bağlantılarınız bu dönemde test edilecek. Yanlış insanların peşinden gitmemelisiniz.

04 Ekim’de Mars sizin burcunuza geçiyor. Enerjiniz yerine gelmeye başlayacak. Özel hayatınızda rahatlayacaksınız diğer taraftan ilişkiler ayağınıza gelebilir. Siz hiçbir şey yapmasanız bile, insanlar sizin hayat enerjinizden etkilenecek.

28 Ekim’de oluşan yeniayla beraber parasal konularda adımlarınızı atabilirsiniz. Yatırımlarınız ve kazançlarınız için bu yeniayı kullanın ani kararlardan düşünmeden atılacak adımlardan kendinizi geri çekin, risk ve zarar tablosunu işin içine katarak yolunuzda ilerlemelisiniz ve çabuk olmalısınız.

31 Ekim’de Merkür yılın son gerilemesiyle sahneye çıkıyor. Para alanlarınızda 20 Kasım’a kadar bazı engelleri, sıkıntı ve sorunları karşınıza getirebilir. Ticari girişimlerden uzak durun, daha önceden iş yaptığınız insanlarla yolunuzda ilerleyin.

Aralık başında Jüpiter Oğlak burcuna geçiyor. 1 yıl boyunca ev, aile, yuva alanlarınızda çok çalışarak, uğraşarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Yine aile alanlarınızda önemli bir eşya alımı, dekorasyon işi, ya da ailenizdeki bir insanın sorumluluğu 11-13 Aralık’ta devreye girebilir.

26 Aralık’ta oluşan Parçalı Güneş Tutulması, ev, aile, yuva alanlarınızda hızlı gelişmeleri, aniden oluşacak olayları karşınıza getirebilir. Yakın çevrenizle ilgili konu ve olaylar bu tutulmada karşınız gelebilir. Diğer taraftan bu tutulma hem aile hayatınıza, hem sahip olduklarınıza bakış açınızı olumlu bir şekilde değiştirecek.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın