Aylık Yorumlar Semadan Haberler

Temmuz 2017 Aylık Burç Yorumları

Temmuz 2017 Aylık Burç Yorumları
Bu yazıyı paylaşın;

Temmuz 2017 Aylık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Temmuz ayı ailevi konularda çekişmelerle başlayabilir. Hem söylediklerinize, hem yaptıklarınıza 02-05  temmuz civarı dikkat edin. İş hayatınızdaki çekişmeler bazı değişim ve dönüşümlerin acısını sevdiklerinizden çıkarmaya ve kafanıza göre davranmaya meyilli olacaksınız.

06-07 temmuz aile hayatınızda huzuru, şansı ve bolluğu tadabilirsiniz. Bir ev alımı, satımı veya aile hayatınızda parasal bir mesele gündeme gelebilir.

09 Temmuzdaki Dolunay, kariyer ve iş hayatınızda istediğiniz bazı sonuçlara ulaşmanıza neden olabilir. Ya da iş hayatınızda veya toplum önünde bazı hassaslıklara açık olabilirsiniz. Güç çekişmelerine dikkat edin.

 

14-18 Temmuz aşk hayatınızda ve ikili ilişkilerinizde en şanslı zamanlardan bir kaçı. Güzel gelişmeler yaşanabilir, istediğiniz teklifi alabilir veya siz teklifte bulunabilirsiniz.

20 Temmuzdan sonra enerji alanlarınız değişiyor. Aşk hayatınızda kendinizi ortaya koyacaksınız. Sprotif faaliyetler, hızlı ve cesur aktiviteler, risk alınacak işler önem kazanmaya başlıyor. Çocuğunuz varsa bu dönemde onu yönetmek ve hayatını organize etmek isteyebilirsiniz. Kontrol mekanizmasını idareli kullanın hem aşk hayatınızda, hem de çocuğunuzla olan bağlantınızda.

23 Temmuzda oluşan yeniayla birlikte aşk hayatınızla ilgili kararlarınızı uygulamaya koyabilirsiniz. Bir yandan da çocuğunuz varsa onun hayatıyla ilgili konularla da ilgileneceksiniz. Yine bebek sahibi olma kararlarınız bu yeniayda devreye girebilir.

24 Temmuz iletişimsel işlerinizde sıkıntılı zamanlardan bir tanesi. Bazı işlerinizdeki sıkıntıları 30 Temmuzda kolay halledebilirsiniz.


BogaBoğa Burcu:

Temmuz ayında merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun günler içinde olacaksınız sevgili Boğalar. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek önem kazanabilir. İletişimsel işleriniz hızlanıyor. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir süreç içinde olacaksınız. Tanıtım, pazarlama, satış, reklam, iletişim, bilgisayar alanlarına daha fazla ağırlık vermeniz ve yatırım yapmanız, başarınızı arttırabilecek unsurlardan bir tanesi.

Fikir ve düşüncelerinizi çevrenize aktarırken, görüşmelerinizde bazı sürtüşmeler ve sıkılgan adımlar 02- 05- 10 -18 Temmuz da devrede olabilir. Bu tarihlerde otoritelerle anlaşmazlıklara dikkat edin. Sizin görüşünüzü savunmayan insanlara karşı patlamaya hazır bir bomba gibi olabilirsiniz.

05 Temmuz da para kazançlarınızı arttıracağınız ve ilişkilerinizi maddi konular üzerinden döndüreceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz.

09 temmuzdaki Dolunayla beraber uzaktaki akrabalarınızdan haberler alabilirsiniz. Seyahat, eğitim, medya, ticaret, yabancılarla yapılacak işlerinizin karşılığını alabilir veya bu alanlarda hassaslıklar yaşayabilirsiniz. Güç çekişmelerine, zorlanmalara dikkat.

17 Temmuzda sosyal çevrenizin parasal işlerinizde sizi kandırmasına müsade etmeyin, gözünüz açık olsun.Sağlam para bağlantıları 18 Temmuzda karşınıza gelebilir.

26 Temmuz’dan sonra artık aşkı konuşacaksınız. Aşka bakış açınız önem kazanıyor. Bir yandan da yaratıcılık gerektiren işlerinizde önemli konuşmalar, görüşmeler, fikir alışverişleri devreye girmeye başlayacak. Bu alanlar, çocuk alanları olduğu için çocuğunuzla olan iletişiminizin de artacağı bir sürece giriyorsunuz.


İkizlerİkizler Burcu

Temmuz başında para mücadeleleriniz artacak. Bu ay daha çok parasal alanda deneyimler yaşayabilirsiniz.

05 Temmuz’dan sonra dış görüntünüze, kendinize, ilişkilerinize önem vereceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Kapalı kapılar ardında yaşadığınız gizli birtakım ilişkiler varsa artık bu ilişkilerin çok da fazla gizli kalmasını istemediğinizi fark edeceksiniz.

09 Temmuz’daki Dolunay, özellikle ortaklaşa para konularında devreye giriyor. Ortak parasal konular, vergi, kredi, faiz, banka, borç, ödeme özellikle bu Dolunay’da daha fazla gündeminizde olabilir. Tam da paranızın hesabını yaparken ortaya çıkacak bir ödeme, bir borç veya  partnerinizin parasıyla ilgili bir gelişme, sizi biraz da olsa strese sokabilir.

10 Temmuz da maddi konularda beklediğiniz yerlerden alamadığınız, tahsil edemediğiniz parasal koşullar bazı iş koşullarınızı gerebilir. 21 Temmuz da işin içinde arkadaşlarınızın veya çevrenizin olduğu bir işte parasal tepkilerinizi iyi kontrol edin.

23 Temmuz’da İletişim, satış, reklam, pazarlama, bilgisayar, ulaşım gibi alanlarınızda işiniz varsa bu alanlarda önemli kararlarınızı devreye sokmanın tam zamanı. Yakın çevrenizle, akraba, kardeşleriniz, yakınınızda olan kim varsa onlarla yeni kararlara yelken açabilir, güzel ve etkili planlarınızı hayatınıza akıtabilirsiniz.YengecYengeç Burcu
:

Temmuz ayı maddi kazanımların, konuşmaların, ticari aktivitelerin öne çıktığı ve kafanızı kurcaladığı bir ay olacak.

02 Temmuz da sevdiğiniz kişiyle  enerjinizde sıkıntılar oluşabilir. Sürtüşmelere ve ego tartışmalarına açıksınız. 06- 18 Temmuz da huzuru, mutluluğu ailenizde bulabilir, onlara sahip olduğunuz için kendinizi şanslı görebilirsiniz.

05 Temmuz da iş hayatınızdaki sıkılganlıklarınızı bir kenara bırakın, hemen dolduruşa gelmeyin. 07 temmuz da beklenmedik yerlerden göreceğiniz destekler yüksek.

09 temmuzda özel hayatınızda bazı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Şimdiye kadar birbirinizi anlamak için uğraştıysanız, sorunlarınızı çözdüyseniz sıkıntı yok ama bunları yapmadıysan işiniz biraz zor sevgili yengeçler. Bir gün sonra devreye giren etkilerle birbirinizi ve sevginizi fazlasıyla zorlayabilirsiniz.

Emlak alım satım işlerinizi 14 temmuz gibi halledin. 19 Temmuz da iş görüşmelerinizi sağlam anlaşmalarla bağlayabilirsiniz. 20 temmuzda eğlenceye, keyfe, aşka harcamalarınız artabilir.

26 Temmuzdan sonra iletişimsel konuları daha fazla sevmeye başlayacaksınız. İnsanlarla ve yakın çevrenizle kuracağınız güzel bağlar, onlarla var olan ilişkilerinizi daha da iyi bir noktaya taşıyabilir. Mükemmeliyeti isteyen yapınızla yakın çevre ilişkilerinizde her şeyi biraz fazla didiklemeye ve fazla rafine etmeye meyilli olabilirsiniz. Onun dışında iletişim, satış, reklam, pazarlama alanlarında kuracağınız güzel ilişkiler, size yeni kapılar açabilir.


AslanAslan Burcu:

Temmuz ayında iş hayatınızda daha geri plandan gideceksiniz. Günlük işlerinizi organize etmek Temmuz başında üzerinizde sıkıntı yaratabilir. Seyahat, yabancılarla yapılacak olan işlerde bazı sorunlar ortaya çıkabilir.

06 Temmuz’dan sonra iş görüşmelerinizi ve bağlantılarınızı arttıracaksınız. Yine bu dönemde sağlığınızı konuşabilir ve sıkıntılarınıza çözüm üretmek için harekete geçebilirsiniz. Kalbinize ve dolaşım sisteminize dikkat edin, kendinizi ve yaşam canlılığınızı çok zorlamayın.

14-19 Temmuz da güzel anlaşmalar oluşabilir. Karşınıza güzel fırsatlar gelecek.

09 Temmuz’daki dolunay sizin iş, hizmet alanlarınızı etkiliyor. İşte bu Dolunay sırasında işinizde önemli değişiklikler, sonlanmalar ya da önemli birtakım kararlar devreye girebilir. Bir gün sonra devreye giren olumsuz açılarla iş hayatınıza ve girişimlerinize bu dolunayda çok dikkat edin. Sağlığınızla ilgili konuların da birkaç gün boyunca üzerinizde stres oluşturması söz konusu.

22 Temmuz itibarıyla artık kendinize olan güveniniz yerine geliyor. Bir aydır üzerinizde hissettiğiniz o isteksizlik, ağırlaşma, olaylara geri plandan bakma gibi etkilerin geride kaldığını hissedeceksiniz. Kendinizi göstermek, ortaya koymak, güçlü ve etkili bir şekilde organizasyonlar içinde yer almak ve sosyalleşmek hayatınızda öne çıkacak.

23 Temmuz da kişisel girişimleriniz için harika bir Yeniay gerçekleşecek. Geçtiğimiz ay planladığınız düşüncelerinizi, projelerinizi, uygulamaya geçirmenin tam zamanı. Artık bunun için çok güzel bir şevk ve istek duyacak ve hayatınızda geliştirmek istediğiniz alanlar için harekete geçmekten korkmayacaksınız.


BasakBaşak Burcu:

Temmuz başında çevrenizden alacağınız etkilerle bolca gezecek, sosyal ortamlarınızı ve özel ilişkilerinizi dengelemeye uğraşacaksınız sevgili Başaklar.

.

05 Temmuz itibarıyla göz önünde olacağınız yelerde, kalabalık ortamlarda ve kariyer hayatınızda; güzel, keyifli ilişkiler sayesinde patronlarınız veya üstlerinizle olan bağlantılarınızı kuvvetlendireceksiniz. Bu günleri iyi değerlendirin zira birkaç gün sonrasında eski enerjinizi bulamayabilirsiniz. Geri plana çekileceksiniz, iş hayatınızda planlarınızı oluşturma zamanınız gelmiş bulunuyor.

07 temmuz da aşk toplum içinde önemli bir iş sorumluluğunda karşınıza çıkabilir. Kolay etkilenmelere açık bir dönem olduğundan 17 Temmuz’da da bazı hayalkırıklıkları ve özverilere de açık olabilirsiniz. Herşeyden önce ailevi konuların sizi rahat bırakmadığını, bazı davranışlarınızda istediğiniz halde kurtulamadığınızı düşünebilirsiniz

09 temmuzda oluşan dolunay aşk hayatınızı hareketlendirebilir. Çocuk oluşumları veya yaratıcılık gerektiren işlerinize dikkatinizi daha fazla vermeniz gerekebilir. Sosyal ortamlarınız ve özel hayatınız arasında zorlanmalara dikkat. Yine harcamalarınız konusunda aşırıya kaçabilirsiniz.

Yine arka plandan yürüyen işlerinizde 14-19-30 Temmuz da şans sizinle. 26 Temmuz dan sonraysa planlarınızı paylaşmak ve anlatmak için uygun bir döneme gireceksiniz.

23 Temmuzdaki yeniayı kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için kullanabilirsiniz. Onun dışında önemli adımlar için desteklenmiyorsunuz, bu dönemde planlarınızı oluşturun.


TeraziTerazi Burcu:

Temmuz ayı kariyerinizdeki güzel oluşumlar dikkat çekiyor. 05 Temmuz’da seyahatlerinizi hızlandıracağınız ve değişik yerler görmekten mutlu olacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz.

09 Temmuzdaki Dolunay aile hayatınıza dikkatinizi çekebilir. Sevdiklerinizi, aile büyüklerinizi bazı noktalarda ikna etmek kolay olmayacak. Çekişmelere açık bir dönem.

 

 

14 temmuz sosyal çevrenizden güzel teklifler karşınıza gelebilir.18 Temmuz daysa geleceğinizi ilgilendiren işlerinizde şans sizden yana olacak. Yurtdışından güzel teklifler karşınıza gelebilir.

 

26 Temmuz itibarıyla  biraz geri plana çekilmek, olayları gözden geçirmek ve plan yapmak isteyebilirsiniz. Bir yandan iletişimde kendinizi istediğiniz gibi ortaya koyamayabilirsiniz. Bu iki haftalık süreçte arkanızdan konuşan insanların varlığında artışlar olabilir, dedikodunuz yapılabilir. Bu yüzden de önemli sırlarınızı kimseyle paylaşmamaya özen gösterin.

22 Temmuz itibarıyla arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz, önemli gelecek planları içinde olabilirsiniz, sosyal ortamlarda kendinizi tanıtmak ve ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Kısacası, sosyal çevre konularınızın hızlandığı ve sevdiklerinizle gelecek planları yapacağınız bir sürece giriyorsunuz.


AkrepAkrep Burcu:

Düşünce ve fikirleriniz Temmuz ayında oldukça hareketli. Tatilde olmadığınız zamanlarda iş hayatınızdaki stratejilerinize daha fazla vakit ayıracaksınız. İşinizde sıkılganlıklarınızı, asi tavırlarınızı 05 Temmuz da biraz geriye çekmelisiniz. İş hayatınızda aşırı iyimser tablolar 06-07 Temmuz da karşınıza gelecek. 06 Temmuz dan sonra iş kollarınızda yaratıcı ve yönetici yönlerinizi ortaya çıkartacaksınız. Herşeyi organize edecek, güzel iş birlikleri sağlayacaksınız. 14-18 Temmuz da çok güzel parasal anlaşmalar ve iş birlikleri sağlayacaksınız.

09 Temmuz’daki Dolunay yakın çevre, iletişim, satış, reklam alanlarınızda gerçekleşecek. Başkalarıyla başlattığınız işlerinizin karşılığını bu Dolunay’da alabilirsiniz. İş bağlantılarınızın kuvvetli olması işinize yarayabilir yine de hırslarınızı doğru bir şekilde yönlendirir, başkalarıyla güç savaşına girmezseniz Bu dolunay size daha fazla hizmet edecek. 10 Temmuz a dikkat edin.

23 temmuzdaki Yeniay kariyerinizde yeni bir dönemi başlatıyor. Önemli başlangıç ve kararlarınızı bu Yeniay da devreye sokun. İş değişimi, yeni bir proje başlatımı, toplum içi adımlar bu dönemde hızlanabilir.

İş hayatınızda esnek davranmanın faydalarını 30 Temmuz da görebilirsiniz.


YayYay Burcu:

Temmuz başında parasal girdi çıktılarınız üzerinizde gerginlikler yaratabilir. Partnerinizle ortak bir havuzunuz varsa birbirinizin üzerine çok yüklenmeyin. 02-05 Temmuz tarihleri sıkıntılı olabilir.

05 Temmuz dan sonra ilişkilerinizde sevginizi daha kolay aktarabilirsiniz. Durumlara biraz yüzeysel yaklaşsanız bile, ilişkileriniz burada ivme kazanabilir. 07-18 Temmuz şahane. Teklifler, fırsatlar ve şanslar ayağınıza gelecek.

09 Temmuz’da oluşan Dolunay, parasal alanınızda gerçekleşiyor. Bu kadar başkalarının kaynaklarına bağlı olduğunuz, bu kadar çok alacak-verecek dengesini sağlamaya çalıştığınız bu dönemde belki de işlerinizin karşılığını görmek hoşunuza gidecek çünkü bu Dolunay elinize bir para geçecek sevgili Yaylar. Hayat sizi birçok yönden destekliyor. İş hayatınızda sosyal çevrelerden gelecek bir iş teklifi, bir organizasyon 18-19 Temmuz da karşınızda.

22 Temmuz itibarıyla kimliğinizi seyahatlere, ticarete, eğitimsel konulara, ruhsal ve yasal konulara kaydırıyorsunuz. Yeni alanlara doğru kayabilir, yeni şeyler deneyimleyebilirsiniz. Özel bir konuya çalışmak, kendinizi tecrit etmek için uygun zamanlarda değilsiniz. Kimliğiniz dış ortamlarda, değişik yerlerde, seyahatlerde, eğitimsel alanlarda daha fazla görünür hale gelecek.

26 temmuzdan sonra kariyerinizdeki konuşmalar ve görüşmeler artıyor, Birden fazla işle ilgilenmek isteyebilirsiniz.

 Oglak
Oğlak Burcu:

Temmuz ayı daha çok özel hayatınıza, ikili ilişkilerinize ve ortaklı işlerinize odaklanabilirsiniz. Zaman zaman aile hayatınızda yaşayacağınız çekişmeler özel hayatınızda birtakım sıkıntı ve problemleri de karşınıza getirebilir.

02-05 Temmuz da özel hayatınızda da sevdiğiniz insanla birtakım güç çekişmeleri ortaya çıkabilir. Özel hayatınıza ve aile ilişkilerinize etmelisiniz. Çabuk sıkılganlıklar tepki vermenizi kolaylaştıracak. Bu yüzden sevdiğiniz insanı bunaltmamak, onunla geleceğe dair daha güzel adımlar atmak adına hemen aybaşındaki bu etkiye dikkat etmelisiniz sevgili Oğlaklar.

05 Temmuz dan sonra iş hayatınızda ilişkileriniz önem kazanacak, beraber çalıştığınız ya da yanınızda çalıştırdığınız insanlarla güçlü bağlar kurabilirsiniz. Bir yandan da ilişkilerinizde uyumlu, pratik, zeki, değişken yapınızla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

06 Temmuz itibarıyla ortaklaşa parasal konular ön plana çıkmaya başlıyor. Harcamalarınız, yatırımlarınız, alışverişler, kredi ve borç alışverişleri gibi konularda yaşadığınız sıkıntı ve problemler varsa bunları doğru üslupla halledebileceksiniz.

09 Temmuzda oluşan Dolunayda sevdiğinizle çekişmeleriniz önemli bir boyut kazanabilir. Bu yüzden bu dolunayda hayatınızla ilgili önemli bir karar alabilirsiniz.

22 Temmuz itibarıyla alacak, verecek, borçlar, kredi, vergi ve ödemelerle ilgili konularda daha fazla kendinizi ortaya koyacaksınız. Daha ziyade başkalarına bağımlı hareket edeceksiniz. Bu alandaki başlangıç ve kararlarınızı 23 Temmuz daki yeniay da devreye sokabilirsiniz.

26 Temmuz’dan sonra her tür eğitim ve bilgi almaya yönelik aktivitelerle uğraşmak için uygun bir zamana gireceksiniz. Konuşma ve anlaşmalar hızlanabilir. Kariyerinizde ilerlemek için size yardımı dokunacak insanlarla olan bağlantılarınız artacak.


KovaKova Burcu

Temmuz ayında yapılması gereken günlük işleriniz ve iş alanlarınız aktif olacak sevgili Kova ve yükselen Kovalar. Bu sene tatil yapmayı, değişik yerleri görmeyi seveceksiniz ama iş hayatınızdaki yoğunluklar azalmadan planlarınızı yapmayın. Temmuz başında çalışıyorsunuz. İş hayatınızdaki gerilimleri 02 temmuz da dengede tutun. Yakın çevrenizde iletişim halinde olacağınız insanlarla tartışmalara 05 Temmuz da girmeyin.

05 Temmuz dan sonra  aşk hayatınızda sevdiğiniz insanla güzel iletişimler içine girecek; esnek, rahat, farklı yapınızla onu etkilemesini başaracaksınız. Aynı şekilde onun hareketleri de sizi etkileyebilir. 07-18 Temmuz da çok mutlu olacak, sevdiğinizle aşkınızı her fırsatta tazeleyeceksiniz. Hayatınızda bir insan yoksa bu dönemde karşınıza çıkabilir.

06 Temmuz dan 26 temmuz a kadar daha çok özel ilişkileriniz yoğunluk kazanacak ama bu iş hayatınızda fırsatlarınızın olmayacağı anlamına gelmiyor.

23 temmuz da oluşan Yeniay özel hayatınız, ikili ilişkileriniz, evlilikle ilgili kararlarınızı destekleyecek. Bu Yeniay ile beraber evlilikle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Var olan ilişkinizi bir üst basamağa taşımak, söz, nişan gibi konuları konuşup karara bağlayabilirsiniz. Aynı zamanda taşınmak istiyorsanız harekete geçebilirsiniz.

26 Temmuzdan sonra ortaklaşa parasal konularda becerilerinizi ortaya koyacaksınız. Alacaklarınızı tahsil etmek, aynı şekilde parasal konularda güzel ilişkiler içine girmek, sevdiğiniz insanla daha derin ve duygusal temaslar ve bağlar içinde olacaksınız. Halletmeniz gereken bir borç varsa yapmanız gerekenleri yapın. Bir kredi almak istiyorsanız bankaya başvuruda bulunabilirsiniz ve borcunuzu kapatmak için çeşitli çözümler üretebilirsiniz. Yine parasal konularda yatırımlarınızı nasıl değerlendireceğiniz hakkında da önemli fikirler, görüşmeler, konuşmalar devrede olacak.


BalikBalık Burcu:

Yaz aylarında Temmuz ayında aşk hayatınız sizi hızlandıracak sevgili Balıklar. Sosyal çevreniz ve aşk hayatınız arasındaki sürtüşmelere 02 Temmuz da dikkat edin. Arkadaşlarınızla sevdiğiniz karşı karşıya gelebilir.

05 Temmuz’dan sonra aile ilişkileriniz güzelleşiyor. Sevdiklerinizle iyi ilişkiler kuracaksınız. Dargın olduklarınızla barışmak, onlardan af dilemek ya da arası bozuk olanların arasında arabuluculuk yapmak gibi etkileriniz yüksek olabilir. Bir yandan da evinizle ilgili önemli değişimlerde bulunmak, evinize bir eşya almak, dekorasyon, tadilat, tamirat, boya, badana gibi işlere kalkışmak, evinize bilgisayar gibi elektronik eşya almak önem kazanabilir.

06 Temmuz dan sonra iş alanlarınızı, hizmet alanlarınızı daha fazla önemseyeceksiniz. Beraber çalıştığınız insanlarla olan bağlantılarınızı kuvvetlendirebilirsiniz, aranızda birtakım sıkıntı ve problemler varsa bunları çözmek için harekete geçebilirsiniz.

09 Temmuz da oluşan Dolunayla birlikte hayatınızda kimse yoksa sosyal çevrenizin devreye girmesi ile hayatınızda aşkı deneyimleyebilirsiniz. Yine bu dolunayda arkadaşlarınızın hayatındaki olaylarda önem kazanacak. Kendi hayatınız, sosyal çevreniz arasındaki sorunlar ortaya çıkabilir.

23 Temmuz daki yeniay la birlikte iş hayatınızdaki yeni karar ve başlangıçları uygulamak için güzel bir dönem. İş değiştirebilir, yeni bir işe veya projeye başlayabilirsiniz.

26 temmuz’dan sonra özel hayatınıza ve ilişkilerinize önem vereceksiniz. İletişiminizde karşı tarafın düşünceleri önem kazanabilir. Bu süreçte sevdiğinizle olan iletişiminizde mükemmelliyetçi olmamaya çalışın.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın