Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

15 – 21 Nisan 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

BÜYÜK DEĞİŞİMLERE HAZIR OLALIM!

Nisan ayında çok önemli gezegen geçişleri var. Bunlardan bir tanesi de 21 Nisan’da tüm dünyanın yaşayacağı ve deneyimleyeceği Jüpiter ve Uranüs kavuşumu. Bu önemli çünkü Jüpiter Uranüs kavuşumları yenilenmelere açılan kapı olarak geçer, finansal piyasalar üzerinde bazen olumsuz etkileri vardır ama diğer taraftan hayatımızda tepeden tırnağa önemli fırsatlar değişimler yenilenmelere doğru gittiğimiz bir süreci gösterir.

Boğa burcunda gerçekleşeceği için Boğa burcu güvenle, şartları sağlama almakla bağlantılı. Para, doğa, tarım, tedarik zinciri her tür ürün, para Boğa burcunun yönetiminde o yüzden Jüpiter ve Uranüs kavuşumları bu alanda çok önemli fırsatları karşımıza getirecek ama bazılarımızın haritasında da çok önemli değişimlere neden olacak. Paranın ya da ürünlerin değişmesi ya da hayatımızda sağlam gördüğümüz, hayatta değişmez dediğimiz insanların, olayların değişmesi, ummadığımız dağlara kar yağması, hiç beklemediğimiz yerlerden de çok büyük fırsatların karşımıza gelmesi.İşte Jüpiter Uranüs kavuşumu bize bunları yaptıracak. Bunun etkisini 11 Mart’la beraber yaşamaya başladık çünkü Güneş merkezli haritalarda Jüpiter ve Uranüs kavuşumu 11 Mart’ta gerçekleşmişti. Jüpiter ve Uranüs, para piyasaları Kripto paralara gözümüzü çevirecek dediğimizde Bitcoin 72.000 doları gördü ve rekorunu kırdı. Jüpiter Uranüs’ün dünya merkezli olarak kavuşumuysa Pazar günü olacak. Yine bu tarih ve sonrası Kripto paralara gözümüzü dikebiliriz. Parasal konularda hızlı gelişmeler karşımıza gelebilir. Aynı zamanda teknolojide de hiç beklenmedik olaylar çok hızlı gelişmeler her tür bilimsel konuda hızlı konuların karşımıza gelmesi etkisi de devrede olacak.

Boğa burcu hangi hisseleri yönetiyor? Finans, bankacılık, boya, yatırım alanları, turizm, hazır giyim, oyuncak, medya, konaklama, hızlı tüketim ürünleri, otel, eğlence, mücevher sektörü, parfüm, sigorta, gümüş, altın, bakır, tarım, kozmetik ve şeker, çikolata, deri kumaş, gıda sektörlerinin hareket kazanacağı bir dönem, burada hızlı gelişmeler beklenebilir. Borsa alanı da önemli olacak çünkü Jüpiter Uranüs 0 derece kavuşumları endekslerde 13-14 yılda bir gerçekleşiyor ve geçmiş döneme baktığımızda bu kavuşumlar gerçekleştiğinde endekslerde düşüşlerle bağlantılı olduğunu, genel olarak baktığımızda depresyon etkisiyle bağlantılı olduğunu biliyoruz. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir ama önümüzdeki dönem borsada yatırım yapıyorsanız bu alanlarda hızlı inişler çıkışlar olabilir. Genel itibariyle hisselerin değerlenmesi gibi etkiler devrede olacak ama 14 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadarki dönem dikkatli olunmalı. Spekülatif hareketlerden, sadece duyduğumuz şeyleri değerlendirmekten mümkün olduğunca kaçınalım. Güvendiğimiz insanlardan ziyade bu aralar kendi değerlerimize kendi bakış açımıza güvenmeyi de lütfen ihmal etmeyelim. Şu aralar piyasalar biraz stabil gibi görünüyor ama bu stabil etki, Kiron’la bağlantılı bir tutulma yaşadığımız için olabilir. Haftaya da Merkür Kiron kavuşumu ile giriş yapacağız. Bu da piyasada düzeltmelerle bağlantılıdır.

7 Mayıs 1941 yılında 25 derece Boğa burcunda bu ikili kavuşum halindeyken Almanya ve Rusya arasındaki savaşın başladığını biliyoruz. 23 Mayıs 1941’de Muğla’da 6 şiddetinde bir deprem olduğunu biliyoruz. 20 Mayıs’ta da Girit Savaşı başlıyor. 1941 yılına baktığımızda da Pearl Harbor limanının bombalanması ile beraber Japonya ve Amerika’nın da birbirine savaş açtığını görüyoruz. 1941 yılındaki bu kavuşum üç dereceden de olsa az bir farkla bu yıl da devreye girecek. Aynı şeyler olacak demek değil ama bazı çekişmeleri ve rekabeti hızlandıracak gibi de görünüyor. Jüpiter Uranüs kavuşumları salgın hastalıklarla da bağlantılı. O yüzden önümüzdeki dönem dikkatli olmakta fayda olabilir çünkü çok Marsiyen bir bahar ayı geçiriyoruz. İşin içerisinde Mars varsa, Neptün varsa, Nisan sonu da dahil olmak üzere Mayıs başına kadarki dönem bulaşıcı hastalıkların ve enfeksiyonel hastalıkların dikkate alınması gerekiyor. 13-14 yılda bir bu ikili bir araya geliyor o yüzden de bir sonraki 13 yıla kadar yeni bir dönemi de başlatmış oluyor.

Türkiye haritası için önemli. Türkiye haritasında ikinci ev dediğimiz hazine gelirler alanımızda gerçekleşecek bu kavuşum. Buralarda hızlı parasal konularda verilecek önemli kararlar, zaman zaman sıkıntıya düşme ama diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak parada dijitalleşme döneminin de önem kazanacağı bir süreç olabilir. Finansal çalkantıların krizlerin devrede olma ihtimalini de karşımıza getirecek. Türkiye haritasında borsa alanı, gençlerle ilgili konular dikkat çekiyor. Gençler, çocuklar, spor camiası, borsa alanı, gençlerin ve çocukların özellikle genç kesimin verdiği tepkiler de önemli olacak.

Ay Yengeç burcundayken haftaya giriş yapıyoruz. Milli meseleler, güvenlikle ilgili konular, evimiz, ailemiz, yuvamızla ilgili konuları karşımıza getirecek. Ay Yengeç burcunda önemli haberler devreye girebilir Pazartesi günü Merkür’ün Kiron’la olan kavuşumu söylediklerimize, yaptıklarımıza dikkat etmemiz gerektiğinin altını çiziyor. Şifalanması, konuşulması gereken bazı konuların devreye girme potansiyeli artacak.

Cuma günü Mars’ın Jüpiter’le olumlu bir açısı var. Mars Jüpiter olumlu açıları altın ve emlak piyasası üzerinde çok etkilidir o yüzden de Cuma günü altının onsunda ufak da olsa bir artışın devreye girme potansiyeli var. Altının iyi bir yatırım olma ihtimali de karşımıza gelecek. Her tür girişimlerimiz konusu da ki bize göz kırpabilir. Cuma günü Güneş Boğa burcuna geçiyor daha sağlam koşullarla daha üretken olacağımız işleri ağırdan alacağımız ama bir yandan da sağlama oturtmak isteyeceğimiz parayla ilgili konulara kendimizi kaptıracağımız bir döneme giriyoruz.

Merkür’ün Venüs’le olan olumlu açısı ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyacağını doğru zamanda doğru şeyleri söyleme potansiyelimizi karşımıza getirecek. Cumartesi günü teknoloji, yenilenme, yeni olasılıklara kendimizi açmak anlamında gayet olumlu. Güneş’in Plüton’la bir dik açısı devreye girecek burada güç savaşlarına, otoritelerle anlaşmazlıklara açık olabiliriz ya da bir eşyamız bozulabilir, başımıza olur olmadık durumlar gelebilir. Her tür yer hareketliliği, terör ya da askeri operasyonlarla ilgili konuların da hızlanacağını bir sürece doğru gidebiliriz.

15 – 21 Nisan Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar yuvanız, aileniz, evinizle ilgili konular, halledilmesi gereken önemli meselelerle haftanızı başlatıyorsunuz. Bayram tatilinin ardından daha fazla evinizde vakit geçirmek ya da ailevi konulara kendinizi kaptırmak bu hafta önemli olacak. Bazı konuları gözden geçirdiniz, bazı konularda zorlandınız şimdi bunları düzeltme şansı size veriliyor. Bu hafta gözden geçirdiğiniz konuları yeniden ele alabilir, önceden konuşmanız gereken insanlarla bu konuşmaları yapabilir ya da önemli işlerinizi hareketlendirebilirsiniz ama bu işlerin yarım kalmış, tamamlanması gereken işler olması gerekiyor çünkü Merkür geriliyor. Cuma günü Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle beraber önünüzdeki bir ay boyunca maddi konulara daha fazla kendinizi vereceksiniz. Gelirleriniz, giderleriniz önemli olacak ya da bir şeyleri başlattıysanız bir şeyler için adım attıysanız bunun sonuçlarını net bir şekilde almak isteyeceksiniz. Hayatın tadını tuzu aldığınız, keyiflendiğiniz bir dönem olacak. Burada da çok önemli yenilenmeler yaşayacaksınız. Elinizde güzel bir para geçebilir bu para uzun zamandır sosyal çevrenizden arkadaş ortamlarınızdan ya da giriştiğiniz işten beklediğiniz bir para olabilir. Yabancı insanlarla yapılacak olan işler, vize işlemleri, mahkemelerle ilgili konular ya da yabancı insanlarla çalışmalarınızın karşılığında alacağınız paralar Pazar günü öncesi ve sonrası hayatınızda etkin olacak. Önemli bir değişime gidiyorsunuz maddi konulara bakış açınız da değişecek. Bu dönem bir kapı kapanırsa bir kapı aralanır. İşlerinizle ilgili konularda bir tereddüt varsa bu tereddütleri bir kenara bırakmayı asla ihmal etmeyin çünkü tam da bu dönem konuşmalarınız, girişimleriniz karşınıza gelen fırsatlarla her tür konuda ne kadar şanslı olduğunuzu fark edeceksiniz. Bu aralar daha çok geleceğe odaklı görünüyorsunuz ama Cuma günü sevdiğiniz insanla baş başa yapacağınız güzel bir sohbet keyfinizi yerine getirebilir. Hayatınızda bir insan yoksa Cuma günü bir insanla tanışma ya da bir insana mesaj atma oradan gelecek bir mesajı güzel bir şekilde değerlendirme konularınız aktif görünüyor.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar iletişimi kuvvetli haftalardan bir tanesi başlıyor. Yakın çevrenize önceden vermiş olduğunuz sözleri bu hafta gerçekleştirmek üzere harekete geçeceksiniz. Yüksek ihtimalle bayram haftasıydı ondan önce birçok işinizi ertelediniz şimdi bu işler üzerinize üzerinize gelecek ve Çarşamba gününe kadar koşturmalarınız yüksek olacak. Çarşamba ve Perşembe günleri ise daha çok ailevi konularla ilgili olacak, hafta sonuna doğru özel hayatınıza bir hazırlık dönemi geçireceksiniz. Hayatınızı gözden geçirdiğiniz bir dönem ve para ile ilgili konularda yanlış değerlendirmeleriniz olduysa bu hafta başında bu yanlış konuları yeniden ele alma, şifalandırma ya da kendinizi daha etkin ve kuvvetli görerek çok daha doğru kararlar alma konuları devrede olacak. Ama bu işler yarım kalmış, önceden konuşulmuş işler olsun. Sıfırdan bir işi konuşmamaya özen gösterin çünkü Merkür hala geri hareketinde olacak. Fırsatlarınızın çok yüksek olduğu bir dönem. Sosyal çevrenizdeki insanlarla girişeceğiniz işlerinizde fayda ve yardımlar göreceksiniz. Cuma günü Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle beraber bir ay boy boyunca kendinizi daha fazla ön plana çıkaracak, kendinize olan güveninizi tazeleyecek, sağlıkla ilgili konularda artık yorulduğunuz, bunaldığınız konuların geride kaldığını göreceksiniz. Bu dönem kişisel girişimler anlamında çok şanslı bir dönem ama sizin burcunuzda 8 Mayıs’ta oluşacak Yeni ayı beklemek çok daha faydalı ve etkin olabilir. Diğer taraftan arkanızdan birçok şey konuşuluyor olabilir ama bütün bunların size yaradığını görecek ve uzun zamandır küs olduğunuz bir insanla barışma ihtimalinizin devreye girdiğini ya da o insanı eskisi gibi kafaya takmadığınızı çok net göreceksiniz. Jüpiter ve Uranüs kavuşumu sizin burcunuzda olduğu için hayatınızda büyük yenilenmeler var. Hayatınız değişiyor ama bu değişim size büyük bir güç ver verecek önünüzde 13 yıllık bir fırsatlı dönemi açacak. Değişimlere direnmeyin kariyeriniz, aile hayatınız, anneyle ilgili konularda önemli bazı fırsatlar var ya da değişimler var. Değişimler bazen bizi korkutur ama bunlara verdiğimiz tepkiler bu dönem önemli olacak bu yüzden de bu dönem mümkün olduğunca değişimleri bir fırsat kapısı olarak görmeye özen gösterin.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler maddi konular önemli. Bayram zamanı ciddi anlamda harcamalarınız olduysa bu hafta hesap kitap yapmaya, önünüzdeki dönemi değerlendirmeye odaklanabilirsiniz. Salı günü ile beraber hayatınızda hızlı gelişmeler var. Yakın çevrenizle yapacağınız kısa vadeli planlar gününüzü eğlenceli kılabilir ama Cuma, Cumartesi günleri vaktinizi evinize, yuvanıza harcayacaksınız. Bayram sonrası hafta sonuna kadarki dönem sizi hareketli kılacak ancak hafta sonu dinlenmeye vakit ayırabileceksiniz. Arkadaş çevrenizde önemli bir mevzu bir konuşma daha önceden takıldığınız şifalanması gereken bir konu yeniden gündeme gelecek. Pazartesi bu konuları yeniden ele almak üzere harekete geçebilirsiniz. Konuştuklarınıza, yaptıklarınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem. Aceleci ve sabırsız olmamanız gerekiyor. Yaşayacağınız bazı olaylar yeri geldiğinde durmanız gerektiğini, yeri geldiğinde olayları daha sakin bir şekilde ele almanız gerektiğini size çok net bir şekilde gösterecek. Beklenmedik yerlerden çok önemli şans ve fırsatlarınız da olacak bu hafta. Özellikle hafta sonuna doğru Perşembe, Cuma günleri iş ortamınızda uzun zamandır beklediğiniz bir haber varsa bu haberin karşınıza gelme olasılığı da yüksek görünüyor. Cuma günü Güneş Boğa burcuna geçecek önünüzdeki bir ay boyunca demlenme sürecine giriyorsunuz İletişimsel konularda kendinizi geri plana çekmek, yakın çevrenizin işi, aile hayatıyla daha fazla ilgilenmek ya da bu dönem kendinize ve ruhsal gelişiminize vakit ayırmak önemli olacak. Yataktan kalkmak enerjik bir şekilde işleri halletmek çok kolay olmazken hayat size ‘biraz dur, dinlen, şimdi plan yap şimdi harekete geçme’ anlamında sinyaller verecek. Bu dönem mümkün olduğunca kendi halinizde olmaya özen gösterin. Yurt dışı bağlantılı işleriniz varsa Cuma gününden sonra bir ay boyunca bu işlerinizin hız kazanma potansiyeli de yüksek görünüyor. Arkadaşlarınızla aranızda halledilmesi gereken bir mesele varsa Cuma günü ağzınızdan bal damlayabilir ya da meselelere ilk defa karşı tarafın gözüyle bakabilirsiniz. O yüzden Cuma günü hem girişken olacağınız hem de biraz daha sakin olup doğru zamanda hareket edeceğiniz noktalarda arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Pazar günü devreye girecek olan Jüpiter Uranüs kavuşumu sizin kadersel alanınızda olduğu için hem yurt dışı bağlantılı işler hem de hayatınızı yeniden yapılandırmanız gereken alanlarda bilinçaltınızı değiştirmeniz gereken konularda yenilendiğiniz bir sürece doğru gidiyorsunuz. Yaşadığınız bütün olaylar neyi bırakıp neyi bırakmamanız, hangi konulara tutunmanız hangi konulara tutunmamanız gerektiğini sizlere çok net göstermiş olmalı. Şimdi bu göstergeler ışığında vereceğiniz kararlarla ilerleyeceksiniz. Yurt dışı bağlantılı işlerinizden yana şans ve fırsatlarınız yüksek. Diğer taraftan anne tarafınızın konuları da önem kazanıyor. Finansal konular, seyahatler, eğitimle ilgili konularda bazı zorlanmalar hafta sonu devreye girebilir.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler bu hafta sizin için keyifli haftalardan bir tanesi. Hem kendinize hem de yapacaklarınıza vaktinizi ayırmak isteyeceksiniz. Bayram ve öncesinde ailenizle çok vakit geçirdiyseniz ya da işinizle ilgili konular gündeminizi meşgul ettiyse şimdi biraz daha kendinize vakit ayırmak, alışveriş yapmak, kendiniz için bir şeyler yapmak adına yola çıkabilirsiniz. Bu anlamda Salı ve Çarşamba harcamalarınız yüksek olabilir. Hafta sonuna doğruysa yakın çevrenizle planlar içerisine girebilirsiniz ya da kısa vadeli bir planınızı hareketlendirebilirsiniz. Pazartesi günü kariyerinizde önemli bir iş görüşmesi, bir konuşma, yeniden ele alınması gereken bir mevzu yeniden gündeme geliyor ve siz bu konuyu çok rahat bir şekilde şifalandırabilirsiniz. Aynı zamanda Cuma günü Güneş’in Boğa burcuna geçişi ile sosyal çevre konularınız hız kazanıyor. Arkadaşlarınız, gireceğiniz yerler, yeni tanışacağınız insanlar önem kazanırken hayatınızda önemli değişimler yapmak istiyorsanız Güneş’in bu geçişi ve Jüpiter’in Uranüs’le bu alanda kavuşumuyla bu değişiklikleri yapmak için hayat size fırsatlarını sunacak. Jüpiter Uranüs kavuşumu sosyal çevre alanlarınızda. Bu da değişik arkadaşlar, farklı sosyal çevredeki insanlardan gelecek önemli şans ve fırsatları karşınıza getiriyor. 2018 yılından bu yana arkadaş çevrenizde önemli değişimler olmaya başlamıştı zaten. Şimdi kaderin bir sürprizi ile beraber bir değişim hatta bunun öncesinde Mart Nisan ayında bunu yaşıyor olmanız gerekiyor, işte şimdi bu gibi etkiler devreye girecek. İşten elde edeceğiniz gelirlerde de güzel bir paranın güzel bir konuşmanın devreye girmesi tam da Jüpiter Uranüs kavuşumunda karşınıza gelecek fırsatları gösteriyor. Bir borcunuzun ödenmesi gibi etkilerle de dolu olabilirsiniz. Bu haftanın genelinde özel hayatınızla ilgili konular çok ön planda değil ama girdiğiniz çevrelerde önceden hoşlandığınız konuştuğunuz ama hiç dikkatinizi çekmeyen bir insanla acaba olabilir mi gibi bir etki hafta sonuna doğru devreye girebilir. Hayatınızda bir insan yoksa sosyal çevrelerde güzel vakitler geçirebilirsiniz.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar isteksiz enerjilerle haftanız başlıyor. Biraz kendinizi geri plana çekmek istiyor olabilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işleriniz varsa bayram sonrası bu konularla uğraşmak ya da kendinizi işinize vermek önemli olacak ama haftaya adapte olmak çok da kolay gibi durmuyor. Salı günü itibariyle şartların sizin tarafınız olduğunu fark edebilirsiniz. Daha az tanıdığınız insanlar uzak çevrenizdeki insanlarla aranızda halletmeniz gereken bir konu varsa, bir eğitimin, kursun tamamlamadığınız bir konunun yeniden fırsatını yakalamak istiyorsanız bu hafta başında bu konular yeniden hareket kazanıyor. Burada yapacağınız önemli konuşmalar, bir konunun nihayete bağlanmasına ve kendinizde bu anlamda iyi hissetmenizi sağlayabilir. Diğer insanlarla olan ilişkilerinizde şifalanma enerjisiyle dolu olacaksınız. Güneş’in Boğa burcuna geçişiyle kariyer fırsatlarınız hız kazanmaya başlayacak bir ay boyunca kariyerinizde kendinizi ön plana çıkarabilir, patronlarınızla daha sık vakit geçirebilir ya da onlarla girişeceğiniz işlerinizde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Anne tarafı, ailesel konularda da kendini ön plana koyacağınız özellikle eşinizin ailesiyle daha fazla vakit geçireceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönem öyle bir dönem ki, işle ilgili konularda herkes sizi konuşabilir büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu fırsatlar para ile ilgili konuları da kapsayabilir. Jüpiter ve Uranüs kavuşumu tepe noktanızda, yani kariyer meslek statü alanlarınızda gerçekleşiyor. Evliliğinizde, ilişkilerinizde, ailevi konularda ve kariyerinizde değişimlere açık olmanız gereken bir dönem. Belki bu dönem önemli değişimlerin sizi zorladığını görebilirsiniz ama bu değişimler size fazlasıyla yarayacak ve hayatınızda yeni bir dönemin açılmasını sağlayacak. Aynı zamanda kariyerinizde uzun zamandır beklediğiniz bir terfi varsa göz önünde olmak, takdir almak, terfi etmek gibi istekleriniz varsa bunların da devreye girme potansiyeli yüksek görünüyor. Diğer insanlarla olan bağlantınızı Cuma günü iyi kullanın çünkü burada doğru zamanda doğru şeyler söyleyerek karşınıza gelecek olan fırsatları çok rahat değerlendirebilirsiniz. Bu hafta Venüs’ün Kuzey ay düğümüyle kavuşumu Çarşamba günü devrede önemli bir fırsatı yakalama olasılığınız yüksek görünüyor.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar sosyal çevre ortamlarınız çok hareketli. Bayramda yaşadıklarınızı arkadaşlarınıza, çevrenize anlatmak için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Salı gününden sonra birkaç gün boyunca kendi halinizde olmak, dinlenmek isteyebilirsiniz. Perşembe akşam saatleri itibariyle de Cumartesi günü de dahil olmak üzere kendinizi dış ortamlara atabilir kendi istek ve beklentilerinize göre vaktinizi şekillendirebilirsiniz. Para ile ilgili konularda şifalanması gereken bazı konular var eğer bu konular kafanızı fazlasıyla kurcaladıysa ya da ağzınızdan çıkmaması gereken bir söz yüzünden maddi konularda sıkıntı yaşadıysanız şimdi bu konuların şifalanması yeniden ele alınması ile ilgili konu ve olaylar Pazartesi gündeminize yerleşebilir. Güneş Boğa burcuna geçiyor ve bir ay boyunca seyahatler, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler ve hukuk alanlarınızda ilerleyecek. Toprak elementine geçtiği için siz Başakları çok daha olumlu etkileyecek. Yeni şeyler keşfetmekten, yeni insanlar tanımaktan, farklı kültürlerin içine girmekten, yeni eğitim programlarının içerisine dahil olmaktan, hukuki konularda önemli adımlar atmaktan çekinmeyeceksiniz. Kendinizi geliştireceğiniz kendi misyonunuzu ve hayat amacınızı anlayacağınız bir döngü içerisine gireceksiniz. Jüpiter Uranüs kavuşumu da burada olacak bu da beklenmedik yerlerden, insanlardan büyük şans ve fırsatların karşınıza gelme olasılığını artırıyor. Bu şans ve fırsatlar eğitimle, seyahatle, ticari faaliyetlerle ilgili konuları kapsayabilir. Aynı zamanda çok uzun zamandır uğraştığınız bir mahkemeniz varsa bu mahkemenizle ilgili konu ve olayların hızlandığını, vereceğiniz kararların hayatınızı yenilediğini çok net görebilirsiniz. Bu anlamda Jüpiter ve Uranüs’ün bu kavuşumu size göz kırpacak. Güneşiniz olumlu etkilenecek. Özellikle 15 Eylül’den sonra doğan Başakların bu anlamda çok daha şanslı olacağını söyleyebilirim. Parasal konularda halledilmesi gereken bir mevzu çocuğunuzla ilgili bir mesele ya da aranızı düzeltmek, barışmak, affetmek gibi konular gündeminizdeyse Cuma günü bu konular size şans ve fırsatlar verecek. Sevdiğiniz insanla yapacağınız plan ve programlar bu dönemde tıkır tıkır çalışabilir ve Jüpiter Uranüs kavuşumuyla da hayatınızla ilgili konularda büyük yenilenmelere açık olabilirsiniz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler kariyer fırsatları, işle ilgili konular bu hafta gündeminizde olacak. Tam da bayram sonrası işinize odaklanacağınız bir hafta sizi bekliyor. Annenizle de daha fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Sevdiğiniz insanla bu aralar aranız limoniyse söylenmemesi gereken bazı cesur laflar ağzınızdan kaçtıysa ya da karşı taraf size böyle yaklaştıysa bu Pazartesi bu konuları düzeltmek, şifalanmak anlamında size göz kırpabilir. İkili ilişkilerde ve özel hayatınızda, ortaklı işlerinizde koşulları çok rahat toparlayabilirsiniz. Hem Çarşamba hem Cuma günü sevdiğiniz insanla bazı konuları konuşmak, masaya yatırmak, af dilemek anlamında da size göz kırpacak. Bu aralar odak noktanız ikili ilişkiler. Cuma günü Güneş’in Boğa burcuna geçişiyle maddi konular önem kazanıyor. Bir ay boyunca gelirler giderler, kredi, vergi, faiz, ödemeler evliyseniz eşinizin parasal konuları ya da müşterek para alanınızı ilgilendirecek önemli kararlar devrede olacak. Bu dönem biraz kendi içinize döndüğünüz cinselliğe daha fazla yer vermek istediğiniz ya da daha mistik ve ruhani konularla ilgilenmek istediğiniz bir dönem olabilir. Jüpiter ve Uranüs kavuşumunu da burada alıyorsunuz. Bu da şu anlama geliyor çok uzun zamandır uğraştığınız bir miras konusu varsa bu miras konusu lehinize çözümlenebilir. Elinize partnerinizin eline güzel bir para geçebilir. Ortak para alanlarınızda hızlı parasal güzel adımlar devreye girebilir. Diğer taraftan beklenmedik bir borç, bir ödeme de çıkabilir ama konu ne olursa olsun parasal konularda fırsatlı olduğunuzu bilin ve bu fırsatları da hayatınıza geçirmeyi ihmal etmeyin. Çocuğunuz varsa çocuğunuzun bu dönem bazı davranışları hoşunuza gitmeyecek hafta sonu bu etkiler devrede olacak. Çocuğunuzla güç çekişmelerinden mümkün olduğunca kaçının. Evli değilseniz ama aşık olduğunuz biri varsa bu dönem anlaşmak kolay olmayabilir.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler uzak yerlerden gelecek haberler kendinizi dışarıya atma ve ticari faaliyetlerin önem kazanması bu hafta başında gündeminizde olacak. Uzak akrabalar, evliyseniz eşinizin akrabalarından gelecek haberlerle bayram sonrasında hayatınızı hareketli kılacaksınız ve hafta sonuna kadarki dönem kariyer koşturmalarınız da hız kazanacak. İş ortamlarınızda ağzınızdan çıkmaması gereken bir söz çıktıysa çok sert davrandıysanız ya da sabırsız davrandıysanız şimdi bu konuşmaları düzeltme etkisi devreye giriyor. Pazartesi günü bazı konuların üzerinden bir kez daha geçeceksiniz beraber çalıştığınız birileri varsa o insanlarla olan ilişkilerinizi şifalandırmak, o insanlara doğru şekilde davranmak önem kazanabilir ya da tam tersi yine beraber çalıştığınız insanlara karşı sabırsız ve biraz da öfkeli davranmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Pazartesi günü Güneş’in Boğa burcuna geçişiyle çalışma hayatınızı, gündelik hayatın ritmini, artık ikili ilişkiler ve özel hayata kaydırıyorsunuz. Yeni bir insanla tanışmak, hayatınıza bir insan almak, flörtleşmek önem kazanacak. Hem ilişkiler hem ortaklı işlerde atılacak önemli adımlar sizi bir ay boyunca fazlasıyla popüler kılabilir. Güneş’in geçişi, arkasından Merkür’ün Venüs’ün geçişi ile Nisan ve Mayıs’ta özel hayatınızı unutamayabilirsiniz. Aynı zamanda Jüpiter ve Uranüs kavuşumu ilişkilerde de hızlı gelişmeleri karşınıza getirecek. Benim ilişkime hiçbir şey olmaz diyen Akrep ve yükselen Akrepler bu dönem ilişkilerindeki değişime sevdikleri insanın eşlerinin hem kariyer hem hayata bakış açılarındaki değişime inanamayabilirler. Aniden yaşanacak bir taşınma, bir ortaklı işe soyunma, atılması gereken önemli bir imza ya da aile hayatında ele alınması gereken bir mevzu gündeme yerleşirken hayatınızda bir insan yoksa bir insanla bir araya gelme ve o insanla da ilişkiye başlama potansiyeliniz de yüksek görünüyor. İlişkilerden yana şanslı olacaksınız sizi durduran bazı enerjiler vardı, o enerjilerin sizi niye durdurduğunu çok net göreceksiniz çünkü bazı hareketleri yapmamanız ya da o dönem biraz daha işleri ağırdan almanız ikili ilişkiler ve özel hayatınızda fazlasıyla işinize yarayacak.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar müşterek para hesapları, alacak verecek dengesi bayramdan sonra kafanızı kurcalayacak. Ekonomik davranmak isteyeceksiniz, ödemelerinizin üzerine eğileceksiniz. Çarşamba gününden sonra çok daha hızlı gelişmeler ve alacağınız haberler karşısında hızlı hareketlilikler devrede olacak. Merkür ve Kiron kavuşumu aşk evinizde. Sevdiğiniz insanla bayram zamanı, tutulma zamanı birtakım mevzular yaşadıysanız kendinizi yanlış ifade ettiyseniz, ağzınızdan çıkmaması gereken bir söz çıktıysa şimdi bu konuları şifalandırmak anlamında Pazartesi’yi kullanabilirsiniz. Neyi neden yaptığınızı ya da nerede hatalı olduğunuzu net bir şekilde görecek ve bir yandan cesur olacak bir yandan da konuştuğunuz konular üzerinde kendi bakış açınızı karşı tarafa çok daha güzel anlatacak ve aranızdaki problemleri çözeceksiniz. Bu anlamda Cuma gününü kullanın çünkü ağzınızdan bal damlayabilir. Güneş’in Boğa burcuna geçişiyle beraber Cuma gününden sonra bir ay boyunca çalışma koşullarınız hızlanıyor. Çalışacak, üretecek, verimli olmak isteyecek, çalışmaktan da mutluluk duyacaksınız. Bu dönem süre gelen işinizde beklenmedik hareketlilikler, değişimler de söz konusu olabilir. Beraber çalıştığınız insanların hayatında önemli değişimler olabilir bu sizin işinize yansıyabilir ya da yanınızda çalıştırdığınız birileri varsa onların hayatındaki önemli açılımlar sizin hayatınıza da yansıyacak, onlarla olan ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekecek. Bir yandan beklemedik bir yerden yakın çevrenizden gelecek bir iş teklifiyle karşı karşıya kalabilirsiniz, bir yandan da yakın çevrenizdeki insanların hayatında olan bir konuya hayret edebilirsiniz. Jüpiter Uranüs kavuşumu sağlığınızla ilgili konularda da dikkatli olmanız gerektiğini gösteriyor. Sağlığınızda bir yenilenme yaşayacaksınız. Sağlığınıza dikkat etmediyseniz boğaz bölgesi, tiroidler, lenf bezleri ve yutkunma,nezle, soğuk algınlığı, larenjit, faranjitle ilgili konu ya da burada yaşanacak enfeksiyonel bazı durumlara da açık olmanız gerekebilir. Ama güzel işler karşınıza gelecek ve bu işlerin hayatınızı hareketlendirdiğini de göreceksiniz. Yakın çevrenizdeki insanlarla konuşmalara dikkat edin hafta sonundan sonraki dönem bazı çekişmelere maruz kalabilirsiniz.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları önemli olacak. Bayram sonrası sevdiğinize ya da iş birliği içerisinde olduğunuz insanlara daha fazla vaktinizi ayırmak ve para ile ilgili konulara kendinizi vermek isteyebilirsiniz. Pazartesi aile ortamınızda yaşanan bir konudan kaynaklı olarak ağzınızdan kaçmış bir söz, bir yanlış anlaşılma, sıkıntılı bir durum ya da kaçırdığınız bir fırsatı yeniden yakalama, durumları düzeltme potansiyelini devreye sokacak. Pazartesi günü bu anlamda şifalanacaksınız, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ailevi ya da evle ilgili bir durumsal bunlarıdüzeltmenin yolunu bir şekilde bulacaksınız. Aile büyüklerinizin gönlünü almak, ailenizlebağlantılarınızı kuvvetlendirmek adına Cuma gününü kullanabilirsiniz. Cuma günü Güneş Boğa burcuna geçiyor aşk hayatınız önem kazanıyor. Ailesel konulara kendinizi verdiniz, burada bazı anlaşmazlıklar, tartışmalar ortaya çıkmış olabilir. Şimdi hayatı keyifle algılayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bekar olan Oğlaklar aşk hayatlarının hareketlendiğini görebilirler. Evliyseniz kendinizi dış ortamlara atmak, spor yapmak, tiyatroya, sinemaya gitmek, sevdiğinizle vakit geçirmek hatta ilişkinizi hareketlendirecek flörtleşmeler içine girmek size cazip gelecek. 2024 yılı hayattan en fazla keyif alacak olan burç sizsiniz demiştik şimdi işte bu keyif alacağınız zamanlar geliyor. Jüpiter Uranüs kavuşumunu da aşk evinizde yaşayacaksınız. Bu da aşk hayatınızda hızlı gelişmeleri karşınıza getirecek. Parasal konularda verilecek hızlı kararları karşınıza getirecek. Aniden birine aşık olabilirsiniz. Aşık olduğunuz bir insan varsa o insanın hayatında önemli değişimler olabilir ve siz de ona kol kanat gerebilirsiniz. Aniden bir bebek haberi alabilirsiniz çocuk sahibi olabilirsiniz, çocuğunuz varsa çocuğunuzdan yana fırsatlar yakalayabilirsiniz. Sanatsal ve kreatif işlerinizde eğitim ve öğrenim hayatınızda aynı zamanda size keyif veren bütün işlerinizde şans sizinle olacak. Ailenizdeki sıkıntı ve problemleri Cuma günü çözme potansiyeliniz yüksek olacak. Yakın çevrenizden bir insanla bazı konularda önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hafta sonu para harcamalarınıza dikkat edin parayla ilgili bir konudan dolayı sevdiğiniz insanla ya da çocuğunuzla olan ilişkilerinizde ufak bir sorun ortaya çıkabilir.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, sağlıkla ilgili konular çalışma koşulları sizin için önem kazanıyor. Bayram sonrasında kendinizi işinize gücünüze vermek önemli olacak. Salı gününden sonraki dönem ikili ilişkiler ve özel hayatınıza vaktinizi harcayacaksınız ve sevdiğiniz insanla yapacağınız planlar haftanızı daha da keyiflendirecek. Yakın çevrenizde şifalanması gereken bir mevzu gündeme gelecek. Bu akraba ve kardeşlerinize söylediğiniz bir söz olabilir yanlış anlaşıldığınız bir mevzu olabilir. Sosyal medyayı kullanıyorsanız sosyal medyada zorlandığınız bir konu olabilir. Şimdi bu konuların şifalanması Pazartesi günü gündeminizde yerleşecek. Yakın çevrenizde uzun zamandır görüşmediğiniz insanlarla bir araya gelme, aranızdaki ilişkileri kuvvetlendirme anlamında Cuma gününü de kullanabilirsiniz. İletişimsel bir işinizde güzel bir teklif ve şansla da karşı karşıya gelebilirsiniz bu da Çarşamba günü oluşabilir. Güneş Boğa burcuna geçiyor önünüzdeki bir ay boyunca evinize, yuvanıza, ailenize daha fazla vaktinizi ayıracaksınız, kimliğinizi en çok burada ortaya koyacaksınız. Evinizde misafir ağırlamaktan tutun kentsel dönüşüm, evinizle ilgili verilecek bir karar emlak alım satım kiralama gibi işleriniz ya da eve alacağınız bir eşya ile ilgili konular gündeminize yerleşecek. Babayla ilgili konu ve olaylarla da ilgili olabilirsiniz. Bu dönem evinizde huzuru ve mutluluğu bulmanız önemli olacak. Muhitiniz değişebilir. Evinizin bulunduğu yer ve çevresiyle ilgili konularda önemli değişimler var, bu değişimler sizin hayatınızı ve sizin çevresel koşullarınızı da değiştirebilir ya da evinizi değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Önünüzdeki dönem önünüze çıkacak bir fırsatla başka bir yerde arsa, arazi, emlak almak ya da nerede yaşayacağınıza karar vermek ön plana çıkabilir. Bu dönem bir şey satın almak anlamında size cazip gelecek. Bir yerlere yatırım yapmak isteyeceksiniz ve tam da doğru zamanda yaptığınız için önünüzdeki dönemde ne kadar değerlenmiş olduğunu göreceksiniz.  Jüpiter ve Uranüs kavuşumları ile evinizde beklenmedik ani bir olay olabilir. Evinizde bir eşyanın bozulma olasılığı hafta sonu devreye girecek bu elektrik elektronikle bağlantılı bir eşya olabilir. Merkür de bu alanlarınızda geriliyor canınızı çok fazla sıkmayın.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar keyif dolu etkilerle haftaya giriş yapıyorsunuz. Bazı ufak tefek sıkıntılar, sağlık sorunları geçirmiş olabilirsiniz parasal konularda bu aralar gündeminizde fazlasıyla yer ediyor olabilir ama bu hafta sizin için oldukça keyifli ve eğlenceli. Çocuğunuz varsa çocukla ilgili konular ya da hayata bakış açınızda size keyif veren eğlenceli durumlar, insanlar bu hafta hayatınızda daha fazla yer edecek. Salı gününden sonra çalışma koşullarınız önem kazanırken hafta sonuna doğru ikili ilişkiler ve özel hayatınıza daha fazla vakit ayıracaksınız. Parayla ilgili konularda halletmeniz gereken meseleler var. Bir para mevzusunda şimdiye kadar cesur davranamadıysanız bu Pazartesi’yi kullanın ama aniden çıkarak öfkeyle değil daha oturaklı ve o cesur, azimli yapınızı karşı tarafa hissettirerek bunu yapmaya özen gösterin. O zaman parayla ilgili konularda bir şeylerin şifalandığını ve istediğiniz sonuçların karşınıza geldiğini göreceksiniz. Cuma günü bu anlamda çok güzel. Para ile ilgili bir mevzuyu şifalandırabilir, ticaret yapıyorsanız ya da işle ilgili parayla ilgili bir görüşmeniz varsa doğru zamanda doğru şekilde konuşarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Cuma günü Güneş Boğa burcuna geçiyor iletişimsel işleriniz hızlanıyor. Yakın çevrenizle daha fazla vakit geçireceksiniz. Bir ay boyunca satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanında önemli açılımlar devreye girebilir. Şans ve fırsatların da yakın çevrenizden gelme potansiyeli yüksek. Eğitim öğrenim ve girişimlerinizle ilgili konularda yakın çevrenizdeki insanlardan büyük fırsatlar karşınıza gelebilir. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Jüpiter Uranüs kavuşumu ile yakın çevrenizdeki insanların hayatında önemli değişim ve dönüşümler devreye girerken onlarla girişeceğiniz her tür işinizde onlardan yana şans ve fırsatların karşınıza gelme potansiyeli de yüksek olacak. Dijital alanlardan tutun, iletişim, lojistik, taşıma, ulaşım, radyo, televizyon alanlarında en şanslı burç sizsiniz. O yüzden bu alanlardaki işlerinizi bir an önce hızlandırın. Jüpiter’in Uranüs’le kavuşumunda size beklenmedik para kazançları getirebilir önemli açılımlar yaşayabilirsiniz. Özel hayatınızda bir insanla tanışma potansiyeliniz yüksek Çarşamba günü para ile ilgili bir iş devreye girecek bu işi hallederken biriyle tanışabilirsiniz ya da tanıştığınız insanın maddi durumu iyi olabilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın