Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Satürn Oğlak Burcuna Geçiyor!

Satürn Oğlak Burcuna Geçiyor!
Bu yazıyı paylaşın;

Satürn deneyim kazanmamızı sağlayan karşımıza getirdiği olaylarla bizi çeşitli konularda test eden, mücadeleye zorlayan, sorumluluklarımızla yüzleştiren, irade kazandıran bir gezegen. Geleneksel Astrolojide malefik sayılanlardan bir tanesi. Kapıların anahtarını tutan bir bekçi. Oluşturduğu koşullar ve yarattığı etkilerle insanın kendi psikolojisini ve gelişimini anlamasını sağlayan bir hayat öğretmeni.

 

Satürn etkileriyle bir yandan bize disiplin, kontrol ve istikrarı sunarken, bir yandan da sahip olduklarımızı kısıp, daraltıp, yoklukla ve azla yetinmenin bize neler katacağını, nasıl değiştireceğini ve dönüştüreceğini göstermek ister.. Sorumluluk, bilgelik ve olgunluk Satürn’le alakalıdır. Bizi hayat yolunda yapabileceklerimiz ve yapamayacaklarımızla yüzleştiren, sınırlarımızı, limitlerimizi farkettiren onun etkileridir.

 

20 Aralık itibarıyla Satürn burçlar kuşağındaki gezintisine kendi burcu olan Oğlak burcuna geçerek, başlıyor ve 2.5 yıl boyunca Satürn Oğlak’ta deneyimler yaşayacağız. Emri diğer burçlardan değil, kendi öz burcunda alacak olan Satürn, mühendislik, sivil toplumlar, hükümet, emlak sektörü, inşaatlar, binalar, toplum önü işlerde, kariyer ve iş alanlarında zamanlama gerektiren işlerde önemli adımları, sorumlulukları, çalışma şekillerini karşımıza getirebilir. Hırsımız, sorumluluklarımız bu dönemde artabilir. Yönetme ve organize etmede, zamanı kullanmada, çalışmalarda ve düzen oluşturulması gereken konularda önemli deneyimler altına giriyoruz. Güçlü kalite ve standartı seven Satürn Oğlak, maksimum kalite ve detay için bizleri zorlayacak. Kalıcı ve uzun soluklu işlerde bulunmak isteyecek, her tür konunun sağlamlığını test edecek olaylar yaşayacağız.

 

Oğlak Burcu, otorite figürleri, ailemizi, büyüklerimizi, ebeveynlerimizi, hırslarımızı, amaçlarımızı, tanınmayı, statüyü, toplum önü duruşumuzu temsil ettiğinden bu dönemde sorumsuz, düşüncesiz, kendine hizmet eden, aşırı kontrol eden insanların toplum önü duruşunda bir takım kayıplar, düşüşler ve inişler görülebilir. Bu dönem nerede olduğumuzu, neleri başardığımızı görmek için, ideallerimizi sorgulamak için güçlü bir süreçteyiz. Çalışan tek bir parçaya değil, bütüne bakmayı öğreneceğiz.

 

Dağların zirvesinde gözü olan Oğlak’la bu döngüde egodan kaynaklanan bir güç isteği değil, güvensizlikten ve kabul görmemekten, saygı duyulmamasından kaynaklı bir başarma isteği devrede olabilir. Hükümet, politikacılar, yöneticiler ve onların düzenlerinde bazıları değişecek, bazıları dönüşecek. Yapılaşma ve kentsel dönüşümde ne kadar sorumlu davranıldığı ortaya çıkacak. Bazı şirketlerin yapısında değişimler oluşabilir. Milliyetçilik de bir yükselme görülebilir. Globalizm, kapitalizm, halkçılık önemli değişim ve dönüşümlerden geçebilir. Tüm bu dönem boyunca Plüton’un da Oğlak burcunda olması diktatoryal değişimlerin güçlü ve derin kontrolünü karşımıza getirebilir. 2020 Ocak ayında birlikte dans edene kadar dünyanın dengelerini kendi doğalarında oluşturdukları düzene sokmaya çalışabilirler.

 

Bu dönemde etrafımızda neler olursa olsun amaçlarımızla ilgili plan yapmaktan kaçınmamalı, sabırlı olmalı, tedbirle ilerlemeli, suçluluk ve korkuyla yüzleşmeli, çabalarımızı ve uğraşılarımızı arttırmalıyız. Zamanın hızlandığı ve yetmediği bir dünya düzeninde Satürn’le birlikte zamanı daha iyi kullanmanın yollarını bulacağız. Önceliklerimizi iyice belirleyerek, belki de en eski ve en geleneksel yolu seçerek! Az ve özle yetinerek…

 

Kaynakça:

SATURN Liz Greene

Economy, ecology & kindness Roy Gillet

DÖNÜŞÜM ZAMANI  Öner Döşer

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın