Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

SARSICI YENİ AY! 8 Ağustos Yeni Ay’ı

Bu yazıyı paylaşın;

Bugün saat 16:50 itibarıyla Aslan burcunda bir yeni ay gerçekleşecek!

Aslan Burcu yazın en sıcak ve sabit dönemini temsil eder. Ego, kimlik bilinci ön plandadır. Aşkla, keyifle, sıcakkanlılıkla, coşkunlukla, hevesle, çocuklarla, gençlerle bağlantılıdır. Bu alanda önemli girişimleri hayatımıza geçirmek, yeni adımlar atmak bu yeni ayla beraber önem kazanacak.

Güneş- Uranüs karesiyle devreye giren bu yeniay durum ve koşulların şaşırtıcı ve beklenmedik olaylara açık olduğunu gösteriyor. Ani hava değişimleri, gerginlikler, elektrik sorunları, patlamalar, toplumsal galeyanlara dikkat etmeliyiz. Güneş Uranüs kareleri bizleri sarsar ama bu sarsıntıyla bilincimizde büyük açılımlar oluşur.

Liderler, bizi yönetenler, yönetici pozisyonunda olanlar da bu dönem sağlıkları ve verdikleri kararlarla ilgili konularda zorlanmalar yaşayacak. Bu dönem olayları idare etmek çok da kolay olmayacak. Tüm dünyada da buna benzer konu ve olayların da devreye girdiğini göreceğiz ve algılayacağız. T karenin tetikleyeceği bu yeniay doğal afetlere açık bir yeniay olabilir.

Liderler arası problemlerin iyice görünür hale geldiğini görebiliriz… Diğer ülkelerle iş birliklerinde sorunlara açık görünüyoruz.

Yukarıda gördüğünüz Ankara’ya göre çıkartılmış haritada Yay burcu yükseliyor. Yani dini konular, inançlar, yabancı kültürler, eğitim, yüksek eğitim, hukuki alanlar, mülteciler, uluslararası hukuk, ideolojiler bu yeniay zamanı önemli olacak. Yöneticisi Jüpiter geri harekette 2. Evde parasal konular önem kazanıyor. Ekonomi, vergi gelirler, ulusal servet, halkın alım gücüyle ilgili alanlar öne çıkıyor. Jüpiter Retro olduğu için parasal konularda verilecek olan kararların yeniden ele alınması söz konusu olabilir.

Bu haritaya göre Yeniay 8. Evde oluşacak. Finans ilişkileri, ülkenin borçları ve ödemeleri, faizler, vergilerle ilgili konular önemli olacak.

Bu yeniay Merkür’le birleşiyor. Demek ki durum ve olayları toparlamak, çözüm üretmek için harekete geçeceğiz. Tutulamayacak sözlere dikkat edelim zira Merkür- Jüpiter karşıtlığı da devrede olacak. Olayların kontrolden çıkması, bazı konuşmaların abartılması, sözlerin tutulmaması, parasal işlerde işlerin raydan çıkması, ticari hayatla uğraşanların, öğretmenlerin, gazetecilerin, gençlerin, halkın sesinin ön planda olacağı bir sürece doğru gidiyoruz. 10-11 Ağustos bu anlamda çok önemli. Hatta yangınlar konusunda bu döneme kadar dikkatli olunması gerektiğini de söyleyebiliriz. Bu tarihlerde konuşmalar iyice alevlenebilir.

Ay ve Güneş Dubhe takımyıldızıyla birleşiyor. Mars karakterinde olan bu sabit yıldız hukuk ve kanun adamlarıyla bağlantılıdır.  Yine Dünya Astrolojisinde alışılmadık hava koşulları, seller, fırtınalar, depremler, finansal krizlerle bağlantılıdır. Salgın hastalıklar, çocuklarla ilgili olaylar, çevrenin zorlanması, tabiat ananın sertliği bu takım yıldızın özellikleri arasında.

Bu da şu demek oluyor 22 Ağustos’ta gerçekleşecek Dolunay’a kadar bu etkiler çeşitli gezegenlerle tetiklenecek. 11-19-20 Ağustos toplumsal konularda dikkatli olunması gereken tarihler. Ayrıca borsa ve döviz alanında yatırım yapanların bu tarihlerde dikkatli olması gerekebilir.

Özetlemek gerekirse çok zor bir dönemden geçiyoruz. Yangın hepimizin içini yaktı, yavaştan yaralarımızı sarmaya başlıyoruz. Bu yeniayla birlikte tıpkı her ay olduğu gibi biz de yenilenmeye, yeni umutlarla yolumuzda ilerlemeye doğru gidiyoruz. Kendi egomuzu bir kenara koyarak, etrafımızdaki insanları ve canlıları düşünerek adım attığımızda yolumuzda çok daha doğru bir şekilde ilerleyebiliriz.

Bir de bu ay ayrıca Mayıs ve Haziran ayındaki hem bireysel, hem toplumsal konularda yaşadıklarımızı tetikleyen olaylara açık olacağız. 07-08 Ağustos 26 Mayıs tutulmasını tetiklerken, sinirli ve gergin etkilerle, bizi harekete geçiren konularla ilgili olabiliriz. 10-11 Ağustos toplumsal gerginliklere karşı dikkatli olalım. 23-29 Ağustos ise, 10 Haziran’da oluşan tutulma noktalarını tetikliyor. Önemli gerçekler ve olaylar açığa çıkabilir.

Hayırlı, farkındalığı yüksek ve yaralarımızı daha iyileştiren haberler alacağımız bir yeniay diliyorum.

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İSAR cap, Member of OPA, MAPAİ

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın