Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Mars Kova Burcunda Geriliyor!

Mars Kova Burcunda Geriliyor! - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

26 Haziran Salı günü Mars Kova burcunda gerilemeye başlayacak. Mars her iki yılda bir yaklaşık iki ay boyunca geri harekette olur. Ama bu geri harekette yaratacağı etkiler, hangi burçta olduğuna göre değişir. Örneğin İkizler burcundaki geri hareketinde iletişim, eğitim ve ulaşım ile ilgili konuları, Yengeç burcunda duygusal güvence, aidiyet hissi, yerleşim, eve ve aileye ait öğeleri vurgular.

Klasik dönemlerden beri gelen bilgilere göre, planetler geri hareketlerinde güçsüzdürler ve astrolojide temsil ettikleri niteliklerin etkisiz veya yanlış bir şekilde ortaya konmasına sebep olurlar. Geri hareket eden transit planetler, içinde bulundukları evlerin olaylarıyla ilgili tersliklere, zorluklara ve yanlışlıklara işaret ederler.

Transit Mars hangi alanınızda geri gidiyorsa ve haritanızda hangi alanı yönetiyorsa o alanda zorluklar, yanlışlıklar ve sıkıntılar baş gösterebilir veya daha önceden çözülmemiş meseleler çözüme kavuşmak adına gündeme gelebilir.

Mars yaşamsal mücadele ve enerji alanımızla, cinsellikle ilişkilidir. Mars savaşmaktır, haritamızda Mars neredeyse, en fazla mücadeleyi ve savaşı bu alanlarımızda verdiğimizi görürüz.  Burçlar dünyasında Kova burcu; devrimleri, icatları, bilimi, bilim adamlarını, uzay bilimlerini, teknolojiyi, bilgisayar, mekanik, teknik aletler, ofis ekipmanları, elektrik, elektronik, sivil grupları, astrolojiyi, dostlukları, arkadaşlıkları, hayvan ve insan haklarını, liberal düşünceyi, demokrasiyi, toplumu ilgilendiren her tür idealizmi, hümanizmi temsil eder. Yani Mars’ın Kova burcundaki gerileme hareketi bu alanlardaki konularda geriye dönüşler, sıkıntılar, sorunlar ve engelleri karşımıza getirebilir. Toplumsal olarak özgürleşmede, liberalleşmede sıkıntılar yaşanabilir. Toplantılar, buluşmalar, takım çalışmalarında, sosyal çevre görüşmelerinde, arkadaşlık ilişkileri ve internet bağlantılarında problemler artabilir.

Mars’ın bu geri gidiş sürecinde kendisiyle beraber 5 gezegen daha geriliyor. Jüpiter, Satürn, Neptün, Plüton ve bunlara Mars’ın katılmasıyla beraber önümüzdeki dönemlerde herşeyi daha fazla içselleştirmeye çalışacağımız bir dönem içine gireceğiz. Hem toplumsal konularda, hem de yaşamımızı ilgilendirecek konularda bir yavaşlama, ağırlaşma, mücadelenin artması, bir şeyi tekrar tekrar yapma, daha fazla uğraşma gibi etkiler devrede olacak.

Mars gerilerken enerji yanlış çalışır, içe döner. Kızgınlık, öfke, şiddet, kişisel defans, manipülasyon, tacizler bu dönemde ortaya çıkabilir. Kendimize kızgın olduğumuz ve suçlu hissettiğimiz konularda bu durumu başkalarına yansıtabiliriz. Zor bir deneyim olduğu için bu dönemde idare etmeli, hayatımızı ve kendimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz. Bu dönem içerisinde bir mücadele başlatan kaybeder. Yeni bir proje, girişim, büyük bir aşk, tartışma, hukuki bir dava veya uluslararası bir savaş enerji doğru çalışmadığı için başlatılmaz.

Mars Gezegeni geri hareket ederken harekete geçmeden önce dikkatlice düşünmeliyiz. Güçlü duygularla harekete geçme isteğimizin ne kadar doğru ve gerçekçi adımlara dayandığını görmeli, sonrasında harekete geçmeliyiz. Girişimlerimizin engellendiğine, ağırlaştığına ve istediğimiz gibi gitmediğine şahit olabiliriz.

En iyisi bu süreçte eski konuları gözden geçirmeli, projelerimiz varsa onları yeniden yapılandırmalı, harekete geçmeden önce daha dikkatli ve sabırlı olmalıyız. Geçmişten insanlarla, arkadaşlarla bir araya gelebilir, bu mars gerilemesini hayatımızı yeniden düzenlemek için kullanabiliriz. Yine pillerimizi şarj etmek ve biraz dinlenmek işimize yarayabilir.

AŞAĞIDAKİ YORUMLAR MARS’IN KOVA BURCUNDA EVLERDE NASIL HAREKET ETTİĞİNE GÖRE YAZILMIŞTIR. LÜTFEN YÜKSELEN BURCUNUZU OKUYUNUZ…

Transit Mars Evlerde Geri Harekette;

1.Evde gerileyen Mars, kişinin enerjisini, aktifliğini içine döndürmesine neden olur. Kişi fiziksel enerjisini, ilericiliğini kullanmakta zorluklar yaşar. Mars yaşam enerjisiyle ilgili olduğundan ve enerjimiz doğru çalışmadığından sakarlıklara, kazalara, yaralanmalara neden olabilir. Fiziksel görünümümüze, içsel sabırsızlığa, kendine yüklenmeye ve sağlığımıza dikkat etmemiz gerekebilir. (YÜKSELEN KOVALAR)

 

2.Evde gerileyen Mars; sahip olduğumuz değerlerimizde, parasal konularımızda bir takım ertelenmeler, gecikmeler yaşamamıza neden olabilir. Bu alandaki mücadelelerimiz karşılığını istediğimiz gibi vermez zira biz bir yerlerde yeteri kadar mücadele etmiyoruzdur. Pratik konularda veya para meselelerinde kişi risk almayı sevmez. Her konuda ince eleyip sık dokur. (YÜKSELEN OĞLAKLAR)

 

3.Evde gerileyen Mars; bizi içsel olarak sabırsız ve huzursuz kılabilir. Kişi meraklıdır, çok düşünür ama konu harekete geçmek olunca ikilemlerde kalabilir. Eylemden çok zihinsel oluşumlar daha çok ilgisini çeker. Yine akraba, kardeşler ve yakın çevresiyle mücadele halinde olabilir ve ilişkilerinde sorun yaşayabilir. (YÜKSELEN YAYLAR)

 

4.Evde gerileyen Mars; içsel olarak güvenlik ihtiyacının üzerini vurgular. Kişinin ev ve aile ilişkilerinde bazı sorunlar ve mücadeleler görülür. Geçmişte yaşanılanlar ve geçmiş olaylar bu insan için önemlidir. Kişi olaylara içsel ve duygusal tepkiler vermeye meyillidir. Olayları fazlasıyla kişisel algılar. (YÜKSELEN AKREPLER)

 

5.Evde gerileyen Mars; kişinin özel hayatında, aşk ilişkilerinde, cinsellikte veya çocuklarıyla ilgili konularda enerjisini tam istediği gibi ortaya koymasını engeller. Kişi ya kendini çok zorlayarak bunları aşar ve daha hareketli olur ya da başkalarıyla mücadele etmek umrunda olmayacağından daha çok keyfiyete yönelir. Kumar veya spekülatif işlerde, spor gibi hobilerde sorunlar oluşabilir. (YÜKSELEN TERAZİLER)

 

6.Evde gerileyen Mars; iş, hizmet ve sağlık alanlarındaki mücadele ve girişimlerinde sorunlar çıkartır. Kişi bu alanlarda ne yapacağını bilir ama bunu tam anlamıyla nasıl göstereceğini ve mücadele edeceğini bilemez. İş yaparken başkalarına karşı hissedeceği kırgınlık veya kızgınlığı içine atmaya eğilimlidir, sağlığına her zaman dikkat etmek zorundadır. (YÜKSELEN BAŞAKLAR)

 

7.Evde gerileyen Mars; kişinin özel hayatında, birebir ilişkilerinde veya ortaklı paylaşımlarında sorunlar yaşamasına neden olur. Kişi partneriyle kavga etmez, kavgayı içinde yapar, bu da enerjiyi gereksiz yere içinde biriktirmesine neden olur. Bu dönem yasal konularda problemler veya aksilikler yaşayabilir. Buradaki mars aynı zamanda daha pasif ve içe dönük bir partneri temsil ediyor olabilir. Özel hayatıyla ilgili büyük adımlardan kaçınmalıdır. (YÜKSELEN ASLANLAR)

 

8.Evde gerileyen Mars; ortaklaşa para alanlarında, miras, vergi, konularında, cinsellikte ve ölüme dayalı iş ve konularda sorunlar yaşamasına neden olur.Bu dönemde birilerine borç vermek ve kefil olmak sıkıntılara yol açabilir. Kredi almak veya büyük bir borç altına girmek doğru olmayacaktır. Tehlikeli konu ve olaylarda kişi burada daha temkinlidir ama bilinçsizce bu alanlara doğru çekilmeler yaşayabilir. (YÜKSELEN YENGEÇLER)

 

9.Evde gerileyen Mars; seyahatlerde, yabancı ortaklı işler, ticaret, hukuk ve yasal alanda problemler yaşatabilir. Burada kişi mücedelesini daha çok kendi içinde verir. Kişinin zihnindeki şüpheler, içsel olarak huzursuzluklara neden olur. Kendini bazı tartışmaların içinde, hukuki sorunların içinde bulabilir. (YÜKSELEN İKİZLER)

 

10.Evde gerileyen Mars; kişinin toplumsal konu ve mücadelelerde dikkatli ve temkinli adımlar atmasına neden olur. Kişi bazen sorumluluklarını öyle bir gözden geçirir ki, risk almadan yolunda devam etmek istediğinden fırsatlar elinden kaçabilir. Göz önünde bulunacağı ortamlarda, eşin ailesiyle olan ilişkilerinde sorunlar oluşabilir. Bazen kariyeri için gereken mücadele ve enerjiyi kendisinde bulamayabilir. (YÜKSELEN BOĞALAR)

 

11.Evde gerileyen Mars; kişinin sosyal organizasyonlarda, aktiviteler ve gruplar arasında sorunlar yaşamasına neden olabilir. Kişi aktif olarak geleceğine yönelik idealist oluşumlar içinde yer almak istese bile, enerji eksikliği ve gereken yerlerde arzularını ortaya koyamaması onu zorlayacaktır. Arkadaşlarıyla olan ilişkilerini gözden geçirebilir veya bu alanlarda sorun yaşayabilir. (YÜKSELEN KOÇLAR)

 

12.Evde gerileyen Mars; enerjinin tamamen içsel ve bilinçaltında çalışmasına neden olur. Kişi enerjisini onu harekete geçirecek alanlara yönlendirmekte geç kalabilir. Bazı hayalkırıklıkları, öfkeyi içinde saklama, farklı bir boyutta yaşama gibi etkiler söz konusu olabilir. Hayatın amacını anlama ve sorgulamada yeteneklidir ama bunu göstermekte ve yön çizmekte başarısızdır. İyi bir savunucudur. (YÜKSELEN BALIK)

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın