Güncel Yorumlar Semadan Haberler

İÇİNİZDEKİ CANAVARI DURDURUN!

İÇİNİZDEKİ CANAVARI DURDURUN! - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

Dolunay modu açık. 19 Nisan saat 14:13 itibarıyla Terazi burcunun son derecesinde Dolunay gerçekleşiyor!

Birkaç gün öncesinden hissetmeye başladığımız dolunay, geçen ay 21 mart’ta oluşan Dolunay’ın tamamlayıcı niteliğinde. 05 Mayıs’ta gerçekleşecek Yeniay’a kadar bu Dolunay’ın etkilerini yaşayacağız ama en etkili olacağı günler bir kaç gün öncesi ve sonrası olacak. (+,- 3 gün)

Dolunay’ın gerçekleştiği zaman yükselen’in aslan burcu olduğunu görüyoruz. Yöneticisi Güneş son dereceden Koç burcunda ve koç burcunun en olumsuz özelliklerinden olan inatçılık, ben merkezcilik, çabuk ve düşünmeden harekete geçme, başka insanlara aldırmama gibi etkileri göz önüne seriyor. Kim ve ne olduğumuz öne çıkmak isterken, hızla kararlar almaya ve kendi bildiğimizi okumaya istekliyiz. İçimizde inanılmaz bir çoşku ve değişme isteği olabilir diğer taraftan Güneş’in tam karşısında konumlanan Ay denge ve onaylanma isteğimizi, kafasına göre hareket etmek isteyen tarafımıza hatırlatmaya çalışıyor.

Başarılı olabilecek mi?

İşte onu bu dolunayda olaylara bakış açımızla ortaya koyacağız. Dolunay yöneticisi Venüs, Dolunay’ın yıldızı Ay la gergin ve stresli bir açı oluşturuyor. Sevme, sevilme ihtiyacımızın artacağı bugünlerde, duygusal olarak aradığımız destekleri görmekte zorlanabiliriz. Kararsızlıklar veya haksızlıklar bizi zorlayabilir. Başkalarına, duygularımızı desteklemesini istediğimiz insanlara, annemize veya anne figürü gibi gördüğümüz insanlara olan kızgınlığımız yüksek olacak.

Bir temassızlık söz konusu, her iki uca doğru çekilebiliriz. Kadın, erkek, mantık, duygu arasındaki bu gitgellerde ilk önce dengeyi kaybedecek olan taraf duygularımız.

Ay- Uranüs karşıtlığıyla çok çabuk tepkiler vermeye, travmatik ve kaoslu durumlara çekilmeye meyilli olabiliriz. Değişim, heyecan ve özgürlük isteğimiz bugünlerde yüksek olabilir. “Ama bu haksızlık” en çok Terazi insanlarının kullandığı bir cümledir, haksızlıklara karşı umarsızca savaşan bu burcun insanı bazen adaletli olacağım diye ipin ucunu kaçırabilir. Bu dönemde vereceğimiz tepkilere dikkat edelim. Haklıyken haksız duruma düşmemek her tür yaşayacağımız olayda önemli olacak.

23 Nisan’da devreye giren Güneş- uranüs kavuşumuyla farklı, sürpriz, değişik olan herşey daha fazla görünür hale gelecek. Bireyselliğimizi korumak, sinirli olmak, tansiyonlu durumlar, başkaldırışlar önem kazanabilir.

En dikkat etmemiz gereken günlerin başındaysa Venüs’ün koç burcuna geçmeden önce kritik noktada ilerleyeceği balık burcunun son derecesinde dolaştığı Cumartesi günü olacak. Burada yönümüzü kaybedersek Venüs’ün Kiron la kavuştuğu 23 nisan’da çeşitli ayarlamalarda bulunarak işleri yoluna sokabiliriz.

Dolunay zamanı hızlı gelişen olayların ortaya çıkmasıyla beraber genel anlamda Borsada iniş çıkışlar, döviz piyasasında yükselişler görülebilir. Bu anlamda Perşembe gece yarısı itibarıyla Cuma gece saatlerine kadar dikkatli adımlar atılmalı. Bu haftasonu ve haftabaşında ilginç gelişmeler yaşanabilir.

Dünya astrolojisinde, Terazi burcu Arjantin, Avusturya, Kanada, Çin, Japonya, Irak, Sibirya, İsrail, Nijerya, Suudi Arabistan, Tibet, şehir olarak Lizbon, Frankfurt, Kopenhagen, Viyana, Johannesbourg la bağlantılı olduğu için bu ülkelerle ilgili olayların bu dolunayda öne çıktığını görebiliriz.

Tatlı ve zengin yiyeceklere olan ilgimiz bu dolunayda artacak. İlaç alımına ve kullanımına dikkat etmeli, bol su içerek böbreklerimizi rahatlatmalıyız. Bel bölgemizde sıkıntılar yaşıyorsak bu aralar parasal problemlere kafamız fazla takılmış olabilir. Böbreklerimizde sorunumuz varsa korku ve endişelerin bizi kıstırdığını anlamamız lazım! Bu problemleri çözmeli, öfkemizi ve içimizde biriktirdiğimiz duygu taşkınlıklarını iyi kontrol etmeliyiz.

Terazi burcu astrolojide Savcıları, hakimleri, avukatları, hukuk sisteminde çalışanları, seçim kurullarını, adalet sistemini, askeri stratejistleri, generalleri, anlaşmaları, uluslararası politikayı ve iç politikayı, insan kaynaklarını, ara bulucuları, sanatçıları, estetik ve denge içeren işleri  temsil etttiği için bu alanlarda ve bu alanlarda çalışanların hayatında önemli kararlar, tamamlanmalar, dengesizlikler ve kararsızlıklar had safhaya varabilir. Takım çalışmaları içindeysek, ortaklı işlerde bulunuyorsak bu döneme dikkat edelim.

Bu dolunayda ilişkilerimize ve yolumuza kimlerle devam edeceğimize karar veriyoruz. Büyük kararları dolunay zamanı öfke ve sorunla değil, etki geçtikten sonra akıl ve mantıkla almalıyız. O zaman Terazi burcunun denge ve adaletinden yeteri kadar faydalanmış olacağız.

Gerginliklerden ve uyumsuzluklardan uzak güzel ve tamamlayıcı bir dolunay diliyorum…

 

Hande Kazanova

Diploma A.S.A, İSAR Cap

Member of OPA

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın