Aylık Yorumlar Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Ağustos 2020 Aylık Burç Yorumları

Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

AĞUSTOS AYI, 03 AĞUSTOS DOLUNAYI VE EKONOMİ!

DERSLER BAŞLIYOR!

Bayramın son gününde akşam saat 18:58’de meydana gelen Kova etkili Dolunayda algımızı toplumsal konulara, kişisel hak ve özgürlüklere, zihinsel ve entellektüel konulara çeviriyoruz!

İcatlar, teknoloji, radyo, televizyon, internet, uzayla ilgili konular, elektrik, elektronik, havacılık sektöründe hassas bir takım oluşumlarla karşılaşabiliriz. Elektrikle ilgili konular, bağlantılar, köprülerle ilgili sorunlar ve olaylar bu Dolunay dikkat çekiyor. Ay’ın kendi dispozitörü Uranüs’le dik açısı, bir gün önce oluşan Güneş- Uranüs karesi havanın gergin ve elektrikli olacağını gösteriyor. Kendimizi ve duygularımızı özgürce ifade etmek isteyebiliriz. İşbirliklerine ve ilişki girişimlerine açık olmayabiliriz. Bu dönem sıkılganlıklarımız ve gerginliklerimiz yüksek olurken isyankar yaklaşımlar öne çıkabilir. Rutin işlerle sınırlanmak, farklı kapıları ve konuları araştırmak isteyebiliriz. İnternet ve sosyal medyayı ilgilendirecek konularda da hızlı gelişmeler yaşanabilir. İnsan, hayvan haklarıyla ilgili olacak olan bu dolunay, bu alanlarda çabuk tepkiler vermemize ve alınacak sonuçlar karşısında memnuniyetsiz olacağımıza işaret gibi duruyor.

Bilim kurgu, komplo teorileri, geleceği ilgilendirecek her şey daha fazla ilgimizi çekecek. Arkadaşlarımızın ve dostlarımızın hayatında özel ilişkileriyle, aileleriyle ilgili sorunlar oluşabilir. Bu dönem ilişkilerde biz olmayı başaranlar için kapılar sonuna kadar açık. Bireyselliğe ve özgürlüğe karşı olan ilişkilerse tehlike altında olabilir.Bir tarafımız yeni olanın peşinden gitmek isterken diğer tarafımız var olanı ve eskiyi korumak isteyebilir.

Merkür- Satürn karşıtlığı fikirlerimizi ortaya koyarken bazı engellerle karşılaşacağımızı gösteriyor. Otorite figürleriyle anlaşmak kolay olmazken kritize etmekten, başkalarını eleştirmekten hoşlanabiliriz. Önemli anlaşmalar bu hafta iptal olabilir. Gerçeği göz ardı etmek ya da aşırı gerçeklikle var olanı daha kötü bir hale sokmak isteyebiliriz.

04 Ağustos’ta fanatiklik, aşırı uçlara gitme, harcamaların artması, kendimizi kontrol edememe dürtümüze dikkat edelim. Kritik derecelerde dolaşan Mars ve Jüpiter ekonomik konularda olayların kontrolden çıkma ihtimaline işaret ediyor.

03 Ağustos Dolunay’ı Altın’ın haritasında Ay la birleşiyor. Dolunay zamanları işler en uç ve en yüksek noktaya çıkar, işte bu dolunay Altın haritasının Ay’ıyla karşıt olacak. Bu hafta altında yine çıkışlar beklenebilir ama bu haftadan sonra yavaş yavaş geri dönüşler olabilir. Vesta’nın 12 Ağustos itibarıyla Aslan burcuna geçişiyle birlikte yeniden yükselişler görülebilir. 05 Haziran’daki tutulma Altın kullanım haritasının tam Mars’ının üzerinde gerçekleşmişti. Bu da yaz dönemi boyunca hareketliliği ve canlılığı yüksek tutacak. 02 Eylül dönemi yine önemli, Jüpiter’in tetiklenmesiyle yine eylül ayında yüksek çıkışlar görülebilir.

Dolar’a gelirsek, 03 Ağustos sonrası, 07 Ağustos’tan sonra yukarı yönden hareketlilik bekleyebiliriz. 02 Eylül civarı Dolar’ın Venüs’üyle birleşen Dolunay dikkatleri Dolar’a çevirebilir. 31 Ekim Dolunay’ı en üst düzeye gelebilir.

Euro’ya bakarsak 03 Ağustos Dolunay’ı ve 31 Ekim Uranüsyen Dolunay Euro’da hızlı artışları tetikleyebilir.

Temmuz sonu itibarıyla 13 Ağustos’a kadar Amerika’da çok önemli olaylar bekleyebiliriz. 10-11-12 Ağustos, 28 Ağustos- 05 Eylül tarihlerinde şiddet, terör, gerilla hareketleri, güç savaşları, doğal afetler, volkanik oluşumlar beklenebilir. Sert rüzgarlar, yıkıcı yangınlar, fanatizm ve aşırı milliyetçilik onları zorlayabilir. 13 Kasım- 26 Kasım tarihlerinde finansal kriz, borsada çöküşler görülebilir. 31 Aralık ve 01 Ocak itibarıyla artık zorlanmanın son ayağını yaşayacaklar.

Bu sene ve özellikle bu ay birçok konuda önemli olacak. 31 Aralık’a kadar bir çok ülkenin taraf seçmesi ve kendine bir yöne belirlemesi önemli görünüyor.

Bu ay içinde 07 Ağustos- 22 Ağustos tarihleri arasında Güneyaydüğümü- Galaktik Merkez’le ( 27 derece Yay) birleşecek! İyimserlik, heves, çoşku, dini konular, inançlar, propagandalar, seyahatler, yabancılar, ithalat, ihracat, küresel pazarlama ve girişimler, şirketler, yayıncılık, felsefe, yüksek eğitim konuları, mülteciler ve hukuki konular, adalet mekanizması mercek altında! Bu alanlarda aşağı çekilmeler, sıkıntı ve sorunlar görülebilir. Kadersel temalar devrede olurken bilincimizi uyanık ve açık tutmalıyız. Dünyamızı ve bizleri ilginç zamanlar bekliyor! Bir ödeşme dönemi başlarken kozmik anlayış ve bilincimiz bize önemli dersler verebilir!

Ağustos ayı Aslan burcunun ayı olduğu için liderler, ülkelerin yöneticileri çok konuşulacak. Yine bu dolunay ülkemizin mali alanında oluşuyor. Ödemeler, dış borçlar, vergi ve faizlerin indirilmesi veya ek vergilerin arttırılması, enflasyon ve harcamalar dengesine dikkat edelim.

Bu ayın en dikkat çekici günleri 13 Ağustos’ta oluşan Mars- Plüton ve 24 Ağustos’ta oluşan Mars- satürn dik açıları. Şiddet, terör oluşumları, savaş atmosferi, güç savaşları, doğal afetler, volkanik oluşumlar, yanardağ hareketlilikleri, depremler, toprak kaymaları, yıkıcı yangınlar, kitlesel hareketler, asker ve devlet yöneticileri arasında stresler, askeri başarısızlıklar, hastalıklar, hapishanede sorunlara dikkat edelim. 10-16 Ağustos ve 19 Ağustos ta oluşan Yeniay zamanında Pandemi veya mikrobik salgın hastalıklarda artış görülebilir.

19 Ağustos’taki Yeniay’sa liderlerin ve bizi yönetenlerin sağlıklarıyla ilgili alanlarda dikkat etmeleri gerektiğini gösteriyor.

Ay sonu daha rahat etkiler devrede olurken, ay sonu ve eylül başında bazı kısıtlamalarla karşılaşabiliriz.

Burada verdiğim tarihler ve finans çalışmaları yatırım tavsiyesi değildir.

Herkese güzel bir ağustos ayı diliyorum..

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İSAR CAP, OPA, MAPAİ

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    Gülay Kazma
    10:13'de Ağustos 4, 2020

    Hande hanım sizin öngörüleeinizi takip ediyoe ve size güveniyorum Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nde corona virüs ile ilgili öngörüleriniz nedir? bilgi verirseniz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar.

Bir Cevap bırakın