Ekstra Bilgiler

8 Temmuz 2019 – Merkür Gerilemesi

8Temmuz-MerkürGerilemesi
Bu yazıyı paylaşın;

Neeeeeeyyy yine Merkür mü geriliyor?

“Eyvahlar olsun yine merkür geriliyor. Bittik, biz mahvolduk, bir de üstüne üstlük tam tutulma ayında yine merkür bize yapacağını yapacak, bizi ordan alıp buraya vuracak. Bilgisayarı yedeklemeli, cep telefonuna çok fazla güvenmemeli, işleri ve toplantıları ertelemeli, hiçbir şey ama hiçbirşey yapmamalı. Kılımı kıpırdatmam çok çektim ben şu merkür’den. En sevdiklerimle aramı bozdu, beni sevgilimden ayırdı, işten çıkarttı, hayatımı altüst etti…”

Merkür Gerilemesi ile ilgili haftalık yorumları da Youtube’dan izleyebilirsiniz.

 

Ah şu insanların Merkür’den çektikleri bir yana, ya şu Merkür insanlardan ne çekti hiç düşündünüz mü? Yukarıdaki cümlelere benzer neler duyuyorum neler bir bilseniz! Hayatımızda yolunda gitmeyen ne varsa hepsini şu garip Merkür’ün üstüne atmaya bayılıyoruz. Halbuki o dünyadan hızlı hareket ettiği için yılda 3 ya da 4 kez dünya merkezli bakıştan geri gider gibi görünüyor ve aslında gezegenlerin iradesi olmadığı için bize bizim irademiz dışında hiçbir şey yapmıyor. İletişimimizi zorlaştıran, net tutmayan, yapılması gerekenleri erteleyen, yalan söyleyen, durumları kıvırmaya çalışanlar bizleriz! Sadece merkür gerilerken bu durumları eskisi gibi rahat idare edemediğimiz için işlerin sarpa sardığını görüyoruz. O yüzden olan olaylardan dolayı Merkür’ü suçlamak yerine ah bir de kendimize ve yaptıklarımıza baksak ne güzel olur, tadından yenmez, işte Merkür gezegeni geri giderken tam da bunu yapmamız gerekiyor!

 

Şimdi gelelim etkilerine…..

 

08 Temmuz Pazartesi günü, Merkür Aslan burcunda gerilemeye başlıyor. İletişim gezegeni olan Merkür’ün Ateş burcunda gerilemesi cesur davranışları ortaya çıkarabilir. 19 Temmuz’a kadar içsel yaratıcılığımız artacak. Bir fikir yaratmak, ileri vadeli planlarımıza hazırlanmak için olumlu günlerde olacağız. Ben kimim, neyim, hayattan beklentim ne gibi sorular aklımıza daha fazla düşecek. Bu dönemde vizyonumuzu ve kimliğimizi gözden geçirmeli, gerçekçilikle bağlantılarımızı kontrol ederek yolumuza devam etmeliyiz.

 

Bu etkiden 19 Temmuz’a kadar en çok sabit burçlar olan Aslanlar, Akrepler, Kovalar ve Boğalar etkilenecek. Yine merkür gerilerken oluşan venüs- uranüs olumlu açısıyla konuşmalarımızın, gözlemlerimizin, davranışlarımızın ilişkilerimize olumlu yansıdığını görebiliriz yalnız merkür- mars kavuşumu bizi sinirli ve agresif yapabilir. İşlerimizi, fikirlerimizi hemen uygulamak isteyebiliriz. Bir gün sonra devreye giren Güneş- Satürn karesi, oluşacak zorlayıcı olaylarda, başkalarını suçlamaya daha yatkın olacağımızı anlatıyor. Hayatın bizi desteklemediği fikrine kapılabilir, otorite figürleriyle anlaşmakta zorlanabiliriz.

 

19 Temmuz’da Merkür Yengeç burcuna geçerek ay sonuna kadar Yengeç burcunda gerilemeye devam edecek.

Su grubundaki gerilemeler, eski tekrar eden olayları, huy ve davranışlarımızı gözden geçirmek için en ideal olanıdır. Çözülmemiş duygusal meselelerin üzerine gidilmelidir. Duygusal ve mantıksal denge mücadele halindedir. Açık sözlü, içten ve samimi ilişkiler kurmak ve içinde olmak bu süreçte önemlidir. Zira duygusal sorumluluklardan kaçmaya teşebbüs etmek, ileri ki dönemler de daha komplike ve karmaşık olayların yüzeye çıkmasına neden olur.

 

Geçmişte yaşadıklarımız, geçmiş bağlantılarımız ve geçmişten kişiler duygusal değişim ve gelişimimizde en büyük provakatör olarak karşımıza çıkabilir. Bu etkileşimden en başta Yengeçler ve diğer öncü gruplar sırasıyla, Teraziler, Oğlaklar, Koçlar diğer burçlara göre daha fazla etkilenecekler. 31 Temmuz’a  kadar iletişimimizde duygusal davranmaya, aksilikler yaşamaya ve alınganlıklarla sorunlara neden olabiliriz.

 

Artık merkür geri giderken ne yapmamız ve  ne yapmamamız gerektiğini biliyoruz. Bir kez daha tekrar edecek olursak, bu gerileme sırasında anlaşma veya imzalardan kaçınalım, yanlış anlaşılmalara açık olacağımız için açık iletişime dikkat edelim. Acele etmeyelim, zira bu dönem içinde vereceğimiz kararların şartları, merkür düzeldikten sonra değişecektir. Kendimizi gözlemleyelim ve hayatımızda yolunda gitmeyen  alanlarımız için içtenlikle düşünelim. Sakin olalım. Bunları yaptığımızda Merkür gerilemesinin aslında ne kadar işe yaradığını hayatımızda görebiliriz.

 

Hande Kazanova

02 07 2019

Diploma A.S.A, İSAR CAP

Member of OPA

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın