Güncel Yorumlar Semadan Haberler

26 Aralık 2019 Parçalı Güneş Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

ÖNCE BIRAKMAYA SONRA YENİLENMEYE HAZIR OLUN!

 

OĞLAK BURCUNDA PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI!

 

26 Aralık Perşembe günü sabah saat 08.13’te Oğlak burcunun ilk derecelerinde bir Parçalı Güneş tutulması yaşanacak. Tutulmanın öncü burçta olmasından kaynaklı olarak etkisini daha çabuk ve hızlı bir şekilde görebiliriz.

Bireysel haritalarda Güneş tutulmaları yenilikler ve başlangıçlarla alakalıdır, Güney Ay düğümü tarafında gerçekleşen Güneş tutulmaları bırakmak, süzmek ve elemeleri işaret eder. Bu tutulma hayatımızda yeni alanlar açmak için bırakmamız gerekenleri bize gösterecek. Eğer 26 Aralık  (+,-3 gün) tarihinlerinden birinde doğduysanız, bu tutulmanın bıraktıran ve yenileyen etkisini diğer insanlara göre daha fazla yaşayacaksınız.

 

Dünya Astrolojisinde Öncü burçta olan tutulmalar, yabancılarla ilişkilerde, halka ve hükümete problemler getirir. Politikada değişimler gözlenirken, uluslararası ticaret hayatı da tutulmadan nasibini alır.

 

Toprak elementindeki tutulmalar, mahsüllerin, özellikle meyve ürünlerinin bozulması, iş dünyasının endişe ve rahatsızlıkları, ticaretin acı çekmesi, tarım, ziraat işçisinin sıkıntıları, finansal problemlerin artması, hükümetin şanssızlıkları olarak ortaya çıkacaktır.

 

Oğlak burcu sosyal ve hiyerarşik düzeni, devleti, kamu kurumlarını,  iş insanlarını, devlet adamlarını, şirketleri, kurumları, finansı, muhasebeyi, ekonomi ve ekonomistleri, mühendisleri, endüstriyi inşaat alanlarını, inşaatçıları, inşaat malzemelerini, donanım alanlarını temsil ettiği için bu alanlarda yenilikler, düzenlemeler bırakmamız gerekenlerle birlikte yeni açılımlar karşımıza gelebilir.

Tutulma anının Ankara’ya göre çıkartılmış haritasında tutulmanın 1. Eve düştüğünü görüyoruz. 1. Eve yerleşen güneş tutulmaları halkın bütünlüğünü, sağlığını yakından ilgilendirir. Bazı ulusal problemler ortaya çıkabilir. Bazı önemli insanların vefatı, aksiyetenin artması, ulusal başarımız bu tutulmada mercek altında olacak. Astrolog Raphael’e göre 1. Dekanda gerçekleşen oğlak tutulmaları, büyük adamlara mutsuzluk getirir, bazı kralların göçü, asiller ve halk arasındaki isyanları ortaya çıkarır.

 

Bu tutulmada Güneş ve Ay’ın Uranüs’le olumlu açısı, kişisel ve bireysel olarak özgürlüğümüzü arttırırken, farkındalığımızın yüksek olmasıyla birlikte yeniliklere geçme isteğiyle hareket edebiliriz. Kendi iç meselelerimize, sağlığımıza ve yapacaklarımıza kısacası geleceğimize odaklanacağımız bu dönemde hiç beklenmedik gelişmeler, karşılaşmalar, tesadüfler altında olabiliriz. Topraklar, araziler, ziraaat, madencilik, tarım alanlarında önemli düzenlemeler yapılabilir. Sorumluluk almaya yatkın olacağımız için parasal konularda daha dikkatli ve hesaplı hareket etmek durumunda kalabiliriz. Kontrolcülük ve muhafazakarlık artabilir. Yine 1. Evde oğlak burcunda oluşan gezegen toplaşmaları doğal afetlere, depremlerle işaret edebilir.

Türkiye haritasına tutulmayı oturttuğumuzdaysa, tutulmanın 6. Eve düştüğünü görüyoruz. Ulusal hizmet, iş alanları, sağlık sektörüyle ilgili alanlar, sağlığımız, memurlar, sosyal hizmetliler, işçi kesimi, çalışan kesim, belediyeler bu tutulmadan daha fazla etkilenecek. Yine ordu, donanma, polis gücünün bu tutulmayla birlikte önem kazanacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemde  bu alanlarda önemli açılımlar oluşabilir. Bazı ülkelerle ilişkilerimiz, ticari anlaşmalar, şirket birleşmeleri, karteller bu dönem meclisi oldukça hareketli tutacak. Ülkece üzerimizde bazı yaptırımlara maruz kalabiliriz. Uluslararası hukuk konuları yine gündemimizden düşmeyebilir.

Türkiye haritasında tutulma hükümetin meclis ayağından destek alacağını gösterirken, muhalefetle  anlaşmazlıkları, karşıt görüşlerin daha derinleşmesine neden olabilir.

Kendi sınırlarımızda hareketlenmelere, terör oluşumlarına, kavga ve çekişmelere dikkat etmeliyiz. Yine patlamalara, yangınlara, cinayetlere, kazalara karşı dikkatli olalım. Ateşli salgın hastalıklar bu dönemde hortlayabilir.

Bu dönemde askeri alana, güvenlikle ilgili konulara harcamalar artabilir. Din adamları, yargıçlar, hukuk adamları ve varlıklı insanlara yönelik saldırılar artabilir. Yine borsada beklenmedik düşüşler görülebilir.

 

 

 

Bu tutulmanın bir diğer önemi, azalan, bıraktıran güney ay düğümü, finans ve kapitalizmin genel temsilcisi Jüpiter’le kavuşuyor olması, üstelik jüpiter Oğlak’ta zararlı bir konumda. Finansal astrolojide Ay düğümleriyle birleşen gezegenler finans dünyasında büyük etki yaratırlar.

08 Ocak’ta Jüpiter’in  GÜNEY AY DÜĞÜMÜYLE KAVUŞUMU ve 12 Ocak’ta devreye girecek olan Satürn- Plüton kavuşumuyla finansal yönden önemli testlerden geçeceğimizi söyleyebiliriz. Pek çok ülkeyi ve kurumu etkileyecek bu döngüde büyük krizlere açık olmalıyız.

 

Özetleyecek olursak;

Bireysel olarak bu tutulma hayatımızda önemli açılımlara sebep olacak, bireyselliğimizi arttıracak bir tutulma bizleri bekliyor. Farkındalığımız yüksek olacak, üst bilincimizle olayları tartacak, değişimesi gerekenleri daha rahat kabulleneceğiz. Kişisel gelişim, büyüme, işlerimizi daha net ve istikrarlı bir şekilde ilerletme anlamında şanslı etkiler var.

Oğlak kavuşumları geleceğimizi, kendimizi ve kariyerimizi güvence alma isteğini tetikleyebilir.

Bu dönem büyük riskler almak zamanı değil, yavaş ve sakin adımlar atmalıyız. Fantezi ve idealler peşinden koşmak için iyi bir zaman dilimi olmayacak ama doğru şekilde hareket edersek krizleri fırsatlara dönüştürebiliriz.

Bu süreçte sosyal düzen ve sorumluluklar tamamlanmalı yine süregelen düzen ve kurumlar sorgulanmalıdır.

Oğlak burcu  düzenler ve kurallarla ilgili olduğu için toplum içinde yaşamın kurallarını yeniden yazmaya, oluşturmaya ve ayarlamalar yapmaya ihtiyacımız var gibi görünüyor.

Materyal dünyaya, düzene, ekonomiye, finansal değişimlere açık olmamız gereken bir dönem. Parayı kazanma şeklimiz bu dönemde değişebilir. Maddi konularda bir sona gelmiş bulunuyoruz. Ama bu son, sadece para kaybı, zorlanma olarak algılanmasın, bir nevi paranın işleyiş ve akış şeklinde önemli değişimler deneyimleyebiliriz.

 

 

 

 

Piyasa uzmanları ve ekonomistler bu yıl içinde ve gelecek dönemde ekonomik büyümenin negatife dönme ihtimalinden bahsediyor. Bunu aralık 2019 itibarıyla çok net bir şekilde algılıyoruz.  Ekonomik resesyon, 2020 yılında depresyona dönüşebilir.

Ufak bir not eklersek, 2000-2001 yılının 18 yıllık ay düğümleri tamamlamasını yaşayacağımız bir 2020 yılı bizi bekliyor. 2000-2001 yılında dünyada başlayan düzenin, karşılığını ve sonuçlarını alacağımız bu yıllarda hem finansal konulara hem de güvenliğimize ekstra özen göstermemiz gerekiyor. 11 eylül 2001’de tüm dünyada büyük bir şok ve sarsıntı yaratan o günü  hatırlarsanız o büyük olaydan sonra dünyada dengelerin hangi yönde ve nasıl değiştiğini gayet net bir şekilde görürsünüz.

 

Her türlü sıkıntı ve sorundan korunmak dileğiyle, hayırlı ve farkındalığı yüksek bir tutulma diliyorum…

Şimdiden MUTLU YILLAR!

 

HANDE KAZANOVA

DİPLOMA A.S.A, İSAR Cap, MAPAİ, member of OPA

 

 

Kaynakça:

Dünya Astrolojisi Türkiye, ÖNER DÖŞER

Mundane Astrology; H.S GREEN, RAPHAEL, C.E.O CARTER

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın