Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

25 Nisan – 1 Mayıs 2016 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Haftaya dış ortamlara bağlı işleriniz, eğitim veya seyahatle ilgili konu ve olaylara daha fazla kanalize olarak başlayacaksınız. Önemli işleriniz ve başlangıçlarınız varsa Çarşamba gününe kadar halletmeye çalışın. Zira Perşembe günü Merkür para evinizde gerilemeye başlıyor. 22 mayıs a kadar sürecek olan bu dönemde maddi konularda yeni başlangıçlardan, önemli parasal girişimlerden kaçınmalısınız zira yanlış yönlenebilir ve yapacağınız anlaşmalarda şartların daha sonra değiştiğine tanıklık edebilirsiniz sevgili Koç ve yükselen Koçlar. Bu 3 haftalık süreçte hiçbir şekilde önemli işlerin altına imza atmayın.

 

Cumartesi günü itibarıyla para konusunda önemli fırsatlar karşınıza gelebilir. Giyime, kuşama, parfüme, güzellik malzemelerine, kuaför, eğlenceye daha fazla harcamalarda bulunabilirsiniz. Bu dönemde merkürün de bu alanlarınızda geri harekette olduğunu düşünürsek kendinizi frenlemeniz daha mantıklı olabilir.

 

Mayıs ayına maddi konulara daha fazla kendinizi vererek, daha önce konuşulmuş veya yapılmış işlerinizin mali konularına daha fazla vaktinizi harcayarak giriş yapacaksınız.


BogaBoğa Burcu:

Haftanıza ortaklaşa parasal işlerinizin üzerine eğilerek başlayacaksınız sevgili Boğa ve yükselen Boğalar. Önemli işlerinizi haftanın ilk 2 günü halletmeye çalışın zira bu Perşembe günü itibarıyla, Merkür sizin kişisel evinizde gerileyecek. Kişisel evinizde gerilemesi; özellikle kendinizi anlatırken, ifade ederken, yanlış ifadelere daha yatkın olacağınızın altını çiziyor. Bu yüzden önemli görüşmelerde, toplantılarda, işlerde, hayatınızla ilgili konularda kendinizi ortaya koyarken, anlatırken yanlış anlaşılmalara açık bir dönem içerisinde olacağınızı bilin. Bu üç haftalık süreç içerisinde, önemli anlaşmalardan, başlangıçlardan ve adımlardan kaçınmaya özen gösterin.

Cumartesi gününden sonraysa artık kendinize, dış görüntünüze, fiziki güzelliğinize önem vermeye başlayacaksınız. Bu üç haftalık süreç içerisinde alışveriş yapmaktan, gezmekten dolaşmaktan keyif alacaksınız. Kendinizle ve görüntünüzle ilgili önemli değişimlerden merkür gerilediği için kaçınmanız yerinde olabilir.

Mayıs ayı, kişisel girişimlerinizi başlatmak adına harika bir ay olacak. Daha fazla kendinize yönelecek, gezecek, dolaşacak, temiz hava almak isteyecek, kendi kişisel girişimleriniz için bu ayı en güzel şekilde kullanmak isteyeceksiniz sevgili Boğa ve yükselen Boğalar.


İkizlerİkizler Burcu

Haftaya özel ilişkileriniz üzerine eğilerek başlıyorsunuz sevgili ikizler ve yükselen İkizler. Bu hafta Perşembe günü Merkür, gerilemeye başlıyor. Merkür kadersel alanınızda gerileyecek. Geçmiş konu ve olaylar daha fazla karşınıza gelebilir. Özellikle ev, aile alanlarınızda ve kişisel gelişimlerinizde birtakım sıkıntılar, iletişim problemleriyle karşılaşabilirsiniz. 22 mayıs a kadar geçmişte çözülmemiş konu ve olaylara odaklanmak ve bu olayları bir sonuca bağlamak daha önemli olabilir. Yeniliklerden uzak durun, imza atmayın, herhangi bir işe başlamayın. Eskiden var olan işlerin, tamamlanmaya meyilli olan birtakım işlerin peşine düşüp bu işlerinizi halletmek daha önemli olmalı.

 

Cumartesi gününden sonra ilişkilerinizde geri çekilmeler söz konusu olabilir. Kendinizi normal hayattan izole edebilirsiniz. Sosyal ortamlardan biraz uzaklaşmak, gerek ikili ilişkilerinizde, gerekse sosyal ilişkilerinizde birazcık daha geri planda olmak, daha çok hoşunuza gidecek. Yine aşk ilişkilerinizde kendinizi kurban edebilirsiniz ya da ilişkinizde birtakım sorunların ve problemlerin su üstüne çıktığını görebilirsiniz. Bir yandan da platonik ilişkiler, gizli saklı ilişkilerin peşinden koşmak daha çok hoşunuza gidebilir.

 

Mayıs ayı geri planda durmanız gereken ve herşeyi bir anlamda gözden geçireceğiniz bir ay olacak sevgili İkizler. Ailevi konularda güzel, konuşulmuş şanslar karşınıza gelebilir.YengecYengeç Burcu
:

Haftanıza günlük iş hayatınızın detaylarıyla merhaba diyeceksiniz sevgili Yengeç ve yükselen Yengeçler. Bu hafta Perşembe günü Merkür sizin arkadaşlık evinizde geriliyor. Arkadaşlarınızla olan iletişiminize bu tarihten sonra dikkat etmeniz gerekecek. Organizasyona, davetlere dayalı herhangi bir işle uğraşıyorsanız, bir organizatörseniz ya da gruplara dayalı işlerde eğitmenlik yapıyorsanız çok dikkatli olmalısınız. İletişim sıkıntıları, problemleri, kendinizi yeteri kadar ifade edememe gibi durumlar söz konusu olabilir. Geleceğinizle ilgili önemli kararlar almamaya ve önemli anlaşmaların altına imza atmamaya özen gösterin. Yine bu süreçte eski arkadaşlarınızla olan bağlantılarınız kuvvetlenecek.

Cumartesi günü itibarıyla arkadaşlarınızla olan bağlantılarınızın kuvvetlendiğini görüyoruz. Artık onlarla daha fazla iletişim içinde olmak, daha fazla ilişki kurmak isteyebilirsiniz. Geçmişten getirdiğiniz birtakım iletişimlerle, eski arkadaşlarınızla belki de geçmişi yâd etmek, bir araya gelmek; önemli organizasyonlar ve davetlerde kendinizi göstermek öne çıkabilir.

Mayıs ayı, sosyal çevrenizin fazlasıyla hareketli olduğu eski arkadaşlarınızla daha sık bir araya geleceğiniz ve hayatınızı şekillendireceğiniz bir ay olacak sevgili yengeçler. Güzel fırsatlar yakalayacaksınız.


AslanAslan Burcu:

Haftanıza çocuğunuzla ilgili konular veya kreatif işlerinizin üzerine eğilerek başlayabilirsiniz sevgili aslan ve yükselen Aslanlar. Bu hafta Perşembe günü, Merkür sizin kariyer evinizde gerilemeye başlıyor. Bu tarihten sonra kariyerinizdeki konuşmalarınız ve görüşmelerinize dikkat etmeniz gerekecek. 22 Mayıs’a kadar yanlış ifadelerde bulunabilirsiniz, bazen çok ağır hareket etmekten ve kendinizi çok garantiye almaktan kaynaklı olarak bazı işlerinizde fırsatları kaçırabilirsiniz. Yine de kariyerinizi ve statünüzü ilgilendiren işlerinizde önemli başlangıç ve kararlardan kaçınmalısınız. Daha önceden konuşulmuş veya iş yaptığınız insanlarla girişilecek bir takım uygulamalar işinize daha fazla yarayabilir.

Cumartesi gününden sonra kariyer hayatınızda güzel ilişkilere doğru ilerleyebilirsiniz. Patronlarınızla ilişkileriniz kuvvetleneceği için onlardan isteyeceğiniz, talep edeceğiniz zam, terfi, pirim gibi konuları bu tarihten sonra yapmalısınız. Toplumsal konularda ilişkilerinizi kullanabilecek, kendinizi daha fazla ön plana alacaksınız.

Mayıs ayı, kariyeriniz ve geleceğinizle ilgili konularda yönetici pozisyonundaki insanlardan iyilikler ve faydalar göreceğiniz bir dönem olacak. Merkür’ün bu alanlarınızda hala geriliyor oluşunu göz ardı etmeyin.


BasakBaşak Burcu:

Bu haftabaşı aile hayatınızda biraz hırslı ve agresif yapınızla hareket edebilirsiniz sevgili Başak ve Yükselen Başaklar. Bu hafta Perşembe günü Merkür, yabancılarla yapılacak işler, seyahat, eğitim alanlarınızda gerilemeye başlıyor. Bu tarihten sonra bir tatile çıkacaksanız, seyahat yapacaksanız evraklarınızı iyice gözden geçirin, pasaportunuzu alıp almadığınızı kontrol edin. Uzak yolculuklarda bavul kaybı, uçağı kaçırma, yanlış ifadelerden kaynaklı olarak kendinizi farklı yerlerde bulma gibi etkileriniz var. Yabancılarla yapılacak işlerinizde kendinizi istediğiniz gibi ifade edememek de Merkür’ün gerilerken başınıza getirecekleri arasında yer alıyor. Anlaşmalardan kaçınmanız gerektiğini söylememe bile gerek yok artık biliyor olmalısınız.

Cumartesi gününden sonra tam anlamıyla seyahatleriniz ve eğitim konuları öne çıkıyor. Uzun yolculuklardan, yeni tekniklerden, yeni deneyimlerden keyif alacaksınız. İlginç ve yabancı insanlarla bir araya gelme ihtimaliniz çok yüksek. Bu insanlar hayatınıza ve kariyerinize yönelik konularda size güzel kapılar açabilir.

Mayıs ayında kendinizi geliştireceğiniz alanlar ön plana çıkarken hayatınızı büyütecek, geliştirecek yeni insanlar, yeni yerler, yeni tekliflere de açık olacaksınız sevgili Başaklar.


TeraziTerazi Burcu:

Haftanıza iletişimsel işlerinizdeki hızlılık ve zaman zaman agresifliklerle başlayabilirsiniz sevgili Terazi ve yükselen Teraziler. Önemli parasal işlerinizi birkaç gün içinde tamamlayın zira bu hafta Perşembe günü Merkür gerilemeye başlıyor. Merkür sizin özellikle ortaklaşa parasal alanlarınızda gerileyecek. Bu tarihten sonra üç haftalık süreç içinde alacak-verecek işlerinizi iyi kontrol edin. Banka işlemleriniz varsa yanlış ifadelere ve başınıza gelebilecek ufak tefek sıkıntılı durumlara karşı hazırlıklı olun. 22 Mayıs’a kadar bir borç altına girmeyin ve kredi almamaya özen gösterin. Tamamlanması gereken eski parasal işlerinizin üzerine eğilebilirsiniz.

 

Cumartesi günü itibarıyla parasal konularda ilişkilerinizi güçlendireceksiniz. Sıkıntı yaşadığınız, alacağınızı almakta zorlandığınız bir durum varsa bu süreçte bu alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Partnerinizin finansal durumundaki gelişmeler, sizi mutlu edecek. Paylaşımcı ve uzlaşmacı olmak size kazandırabilir. Hayatınızı değiştirecek insanlarla güzel ilişkiler içinde bulunabilirsiniz. Bu süreçte sahiplenici ve kıskanç tavırlarda bulunmak, özellikle sizi yorabilir ve ilişkilerinizi etkileyebilir sevgili Teraziler. Buna özen gösterin.

Mayıs ayı, parasal konuların ağırlık kazandığı ama ayın ikinci yarısında daha çok seyahat ve eğitim konularının ön plana çıktığı bir ay olabilir.


AkrepAkrep Burcu:

Bu Pazartesi parasal konularda oldukça hırslı ve hızlı hareket etmek isteyebilirsiniz sevgili Akrep ve yükselen Akrepler. Önemli işlerinizi Pazartesi ve Salı günü çabucak toparlayın zira Perşembe günü Merkür gerilemeye başlıyor. Merkür’ün gerilemesiyle beraber sevdiğiniz insanla olan iletişiminize dikkat etmelisiniz sevgili Akrepler. 22 Mayıs’a kadar sevdiğiniz insanla birbirinizi yanlış anlayabilir ve bazı iletişim sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Eski konu ve olaylar etrafınızda cereyan edebilir. Eski konuşmalar zaman zaman aranızda gerilimi arttırabilir. Yine özel hayatınızla veya ortaklaşa işlerinizle ilgili olarak önemli kararlar ve başlangıçlardan uzak durmanız yerinde olabilir. Taşınmak için de uygun bir dönem olmayabilir.

 

Cumartesi gününden sonra ikili ilişkiler ve ortaklıklarda yaşadığınız olumsuz giden konuları düzeltme şansını yakalayabilirsiniz. Özellikle ortağınızla ve eşinizle yaşadığınız birtakım anlaşmazlıkları geride bırakma şansınız var. Aynı zamanda yasal konularda şansınızın artması ve uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkileriniz de devrede olacak.

Mayıs ayında tamamen özel hayatınıza kanalize olabilirsiniz. Merkür’ün de bu alanlarınızda geriliyor olması, eski konu ve olayları karşınıza getirebilir ama bunlara çözüm üretmek kolay görünüyor.


YayYay Burcu:

Haftanıza kendi istekleriniz ve beklentileriniz ön planda olarak başlıyorsunuz sevgili Yay ve yükselen Yaylar. Bu haftabaşı hızlı hareket etmekten kaynaklı olarak bazı agresif tutumlardan uzak durun. Bu hafta Perşembe günü itibarıyla Merkür gerilemeye başlıyor. Üç hafta boyunca Merkür iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda size birtakım aksilikler, sıkıntılar ve problemler çıkartabilir. 22 Mayıs’a kadarki dönemde dikkatli adımlar atmalısınız. Aynı zamanda sağlığınızla ilgili konularda daha önceden yaşadığız birtakım sıkıntı ve problemlerin yeniden gündeme geldiğini görebilirsiniz. Hem kariyer hayatınıza hem özel hayatınıza bu süreçte dikkat edin ve yanlış anlaşılmalardan uzak durun.

Cumartesi günü itibarıyla iş ortamınızdaki insanlarla ilişkilerinizi artık daha fazla ön plana çıkartacaksınız. Onlarla uyumlu işler çıkarmak sayesinde başarının daha kolay bir şekilde karşınıza geldiğini göreceksiniz. Sağlığınızda tatlı ve kilo yapan yiyeceklerden uzak durmaya çalışın. İş hayatınıza çok fazla vakit ayırmanız gereken bu dönemde biraz tembelleşebilir, günlük egzersizlerinizi aksatabilir, istenmedik abur cuburlara yönelebilirsiniz.

Mayıs ayına iş alanlarınızdaki yoğunluklarla ve günlük rutin işlerinizi organize derek giriş yapabilirsiniz. Bu ay sağlığınıza gereken özeni göstermeyi unutmayın. Eski iş arkadaşlarınızla önemli işler ve konuşmalar karşınıza gelebilir.Oglak
Oğlak Burcu:

Haftanıza isteksiz ve biraz da geri planda durma isteğinizle başlıyorsunuz sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar. Bu hafta Perşembe günü itibarıyla Merkür, aşk hayatınızda gerilemeye başlıyor. Sevdiklerinizle, flört ettiğiniz kişiyle, çocuklarınızla, öğretmenlerinizle, eğlence hayatınızda bağlantı kurduğunuz insanlarla yanlış anlaşılmalara açıksınız. Kendinizi yanlış ifade edebilirsiniz, onların söylediklerini yanlış anlayabilirsiniz. Bu süreçte önemli anlaşmalara imza atmayın, büyük girişimlerden kaçının. Daha önceden konuşulmuş konu ve olayların yeniden karşınıza geldiğini görmeniz mümkün. Bu konuları bitirmek ve tamamlamak için harekete geçebilirsiniz.

Cumartesi günü itibarıyla kendinizi aşk hayatınızda ortaya koyacaksınız. Bu dönemde flörtler ortaya çıkabilir. Sevdiğiniz insanla keyifli, güzel günler geçireceksiniz ama eğer kalbiniz boşsa bu süreçte tam da istediğiniz gibi bir insan bulma ihtimaliniz çok yüksek. Yine de merkürün gerilediğini gözardı etmeden yolunuzda ilerlemelisiniz.

Mayıs ayı oldukça keyifli etkilerle başlıyor sevgili Oğlaklar. Özellikle aşk hayatınız, flörtleriniz, gezilecek yerler, çocuklarınız varsa onlarla olan bağlantılarınız ön planda olacak.


KovaKova Burcu

Haftanıza sosyal çevrenizin hareketliliğiyle başlayacaksınız. Arkadaşlarınızdan bu Pazartesi anlık haberler alabilir ve planlarda bulunabilirsiniz. Bu hafta Perşembe günü itibarıyla Merkür’ün gerilemesi ev, aile, yuva alanlarınızda gerçekleşecek sevgili Kova ve yükselen Kovalar. Bu tarihten sonra evinizle ilgili, ailenizle ilgili önemli kararlar almayın, ev satım, alım, kiralama gibi işlere girişmeyin. Özellikle aile hayatınızda eski konu ve olayların yeniden gündeme geldiğini ve iletişim sıkıntıları yaşadığınızı göreceksiniz. 22 Mayıs’a kadar aile hayatınızın dışında, hem aşk hayatınıza, hem de ortak parasal konulara dikkat etmelisiniz.

 

Cumartesi gününden sonra yuvanızda vakit geçirmek, ailenize zaman ayırmak, onlarla ilişki içinde olmak hoşunuza gidecek. Yine ev, dekorasyon, tadilat, tamirat, boya, badana gibi işleriniz varsa bu tarihten sonra yapabilirsiniz. Merkür’ün bu alanlarınızda gerilediğini düşünerek ufak tefek sıkıntılara açık olacağınızı da bilmelisiniz.

Mayıs’ın ilk yirmi gününde çok daha şanslı etkilere sahipsiniz sevgili Kovalar. Özellikle 01 Mayıs Pazar günü, aile hayatınızda sevdiklerinize göstereceğiniz güzel tutumlar, hayat enerjinizi arttırabilir.


BalikBalık Burcu:

Bu haftabaşı işiniz ve kariyerinizde kendinizi göstermek isteyeceksiniz yalnız kalabalık yerlerde agresif tutumlara dikkat etmelisiniz. Bu hafta Perşembe günü itibarıyla Merkür, gerilemeye başlıyor. Merkür sizin yakın çevre, akraba ve kardeşler evinizde gerileyecek, iletişiminizde birtakım sıkıntılar yaşamanıza sebep olacak sevgili Balık ve yükselen Balıklar. Akraba ve kardeşlerinizle olan iletişiminizde dikkatli olmalı ve yanlış anlaşılmaktan sakınmalısınız. Aynı zamanda iletişim, satış, reklam, pazarlama, tanıtım ve bilgisayar sektöründe bir işiniz varsa üç haftalık bu gerileme sürecinde kesinlikle yeni bir başlangıca imza atmayın. Konuşma ve görüşmelerinizi daha önceden iş yaptığınız insanlarla yürütebilirsiniz.

Cumartesi günü itibarıyla yakın çevrenizle olan bağlantılarınızı kuvvetlendireceksiniz. Arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde süregelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunacaksınız. Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları daha sık kullanacaksınız ve bu alanlarda iyi ilişkiler sayesinde başarı elde edebileceksiniz. Aslında bu süreç, anlaşmalar için de uygun bir süreç ama Merkür’ün birkaç gün önce gerilemeye başladığını düşünürsek önemli girişimlerden ziyade daha önceden konuşulmuş işlerin peşine düşmelisiniz.

Mayıs ayına; yakın çevre iletişiminiz aktif bir şekilde gireceksiniz. Etrafınızda olup biten konu ve olaylar bu ay sizin için önemli olacak. Özel hayatınızı da ilgilendiren özel konuşmalar ve teklifler bu ay karşınıza gelebilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın