Ekstra Bilgiler Semadan Haberler

23 Mart Ay Tutulması Bizi Nasıl Etkiler?

Bu yazıyı paylaşın;

23 Mart Çarşamba günü saat 14:00 te  Terazi burcunda Parçalı Ay tutulması,  yaşanacak. Astrolojide Tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler ve en önemlisi kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır. Ay tutulmaları daha çok halkı ve duygusal konuları karşımıza çıkaran olayları içinde barındırır. Eğer kişisel haritalarımızda tutulma, güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

 

Bu tutulma, ağırlıklı olarak Rusya ve Çin’den izlenebilecek. Dünya astrolojisine göre Terazi burcunda yer alan ülkelerde bu tutulmadan etkilenecek. Astrolog Rafael’ e göre bu ülkeler, Avusturya, Mısır, Çin, Tibet ve Arjantin olarak karşımıza çıkıyor.

 

Bireysel olarak bakacak olursak 23 mart (+,- 3gün) doğumlu Koçlar, 24 Haziran (+,- 3 gün) doğumlu Yengeçler, 25 Eylül (+,- 3 gün) doğumlu Teraziler, 24 Aralık (+,- 3 gün) doğumlu Oğlaklar, diğer burçlardan daha fazla etkilenecekler.

Bu tutulma 03 derece Terazi burcunda oluşuyor. Terazi burcu her tür ilişkiyi, ortaklı işleri, evlilikleri, adaleti, hukuki konuları, diplomasiyi, estetik değerleri, sanatı, aşkı ve uyumu temsil eder. Açık düşmanlıklarla alakalıdır. Tüm bu saydığım konuların bu tutulmada önem kazanacağını söyleyebiliriz. İlişkilerimize bu tutulma zamanı ve sonrasında önem göstermeliyiz, İlişkilerimizin ne kadar sağlam olup olmadığı bu süreçte yaşayacağımız olaylarla karşımıza gelecek.

 

 

Bu tutulmanın, Hava grubu bir burçta olması, özellikle uçak kazaları ve doğal afetler riskini de beraberinde getirmekte. Dünya üzerinde özellikle büyük sel ve fırtınadan dolayı kayıplar meydana gelebilir Uçak kazaları haberlerine sıkça rastlayabiliriz.

 

Tutulma anının derecesine bakarsak tutulma anında 15 derece Aslan Burcu yükselmekte. Yöneticisi Güneş, Merkür’le ortak parasal alanımızda birleşiyor. Bankacılık, finansal konular, ekonomi, borsa, spekülatif işlerde içgüdüsel davranışlar sergileme ve mantık arasında gidip geleceğimiz bir dönem olabilir. Enerjiler kuvvetli enerjiler ve ateş elementinde bir çok gezegenin olması daha aktif ve atak olmak isteyeceğimizi anlatırken, Merkür’ün yanık olması, merkür konularını yeteri kadar kullanamayacağımızı, mantığımızı istediğimiz şartlarda ortaya koyamayacağımızı anlatmakta. Egomuzu, düşüncelerimizden ayırmak zor olabilir. Bir yandan Güneş’in ve Ay’ın Mars’tan alacağı olumlu enerjilerle başarılı ve yaratıcı projelere dahil olabilir, bu süreçte fiziksel gücümüzü iyi ve etkin bir şekilde kullanabiliriz. Hırslarımız yüksek olacak, zaman zaman modumuz ve enerjimiz çabuk değişebilir ama yine de üretkenliğimiz artacak, liderliği üstlenmekten kaçınmayacağız yalnız düşünmeden atılacak adımlar,başkalarına danışmadan veya onların fikirlerini önemsemeden atılacak girişimler bizi zorlayabilir.

 

Yine tutulmanın yöneticisi Venüs’ün Balık burcunda ve Neptün’le birleşmesi, aktif, atak ve hırslarla, dünyevi amaçlarla hareket edilen bu dönemin biraz yavaşlayarak, sevgi unsurunun bütünleştiriciliğiyle iyileşmenin sağlanacağını anlatmakta. Venüs’ün Jüpiter karşıtlığı, bir yandan da dengeyi çabuk kaybedebileceğimizi ve aşırılıklarla, alınganlıklara ve kırılganlıklara yatkın olacağımızı da gözler önüne seriyor. Duygusal tepkilerimizi iyi kontrol etmeye çalışalım.

 

Bu tutulma anında devrede olacak olan Jüpiter- Satürn karesi Dünya astrolojisinde önemli krizleri, doğal afetleri (deprem, sel, heyelan, tsunami, vokanik etkiler) tetikleyen bir pozisyondur. Risk içeren, parasal işlerimizde bu tutulma sürecinde daralmalar, kısıtlanmalar, engeller ve bir takım sorunlar oluşabilir. Bu oluşum bir yandan bir dizi sorun ve sıkıntıyı tetiklerken, diğer yandan da istediğimiz ve arzu ettiğimiz hayatımıza aslında hizmet etmeyen şeyleri temizleyebilir. Bu süreçte riskli adımlara kalkışmamaya, çok açılmamaya, büyük harcamalarda bulunmamaya çaba sarfedelim.

 

Tutulma anını Türkiye Haritası üzerine oturttuğumuzda, bu Ay tutulmasının Türkiye’nin Mars derecesini tetiklediğini görüyoruz. Ay Dünya astrolojisinde Halkı temsil ederken, Mars kavga, çatışma, savaş, terör, ordu, polis ve güvenlik güçleriyle alakalıdır. Ay- Mars kavuşumu, topraklarımız veya sınırlarımızdaki kavgayı, çekişmeyi daha da etkin bir hale getirebilir. Böyle bir durumda gaza gelmek yerine sağduyulu olmak toplumumuza çok şey katabilir. Yine madenler, evler, inşaat sektöründe sıkıntılar, ürünlerimiz ve mahsüllerimizde de bazı sorunlara, kıtlıklara ve sıkıntılara açık olacağız. Aynı zamanda yakın çevremiz, komşularımız ve iletişim içeren her tür konuda hayatımızda yer edebilir.

 

Tultulmanın yöneticisi Venüs’ün Türkiye haritasının Uranüs’üyle birleşmesi, aile hayatımızda ve sosyal ilişkilerde duygusal anlık değişimleri, yüksek sınıftan kişilerin, sanatçıların hukuki davalarının öne çıkacağını, çocuk, gençler, aile yapısı, parasal konularda zorlanacağımızı gösteriyor. Finansal dolandırıcılığa dikkat etmeliyiz. Sağlık ve hizmet sektöründe daralmalar ve kısıtlanmalara dikkat etmeliyiz. Genişlemek ve büyümek için uygun bir dönemde değiliz.

 

 

Ne yaşarsak yaşayalım dışarıdan gelen bazı etkilere karşı açık olacağımız bu dönemde biz- onlar, ben, sen dengesini iyi oturtmalı, barışçıl ve adil yöntemlerle hareket etmeye özen göstermeliyiz. Gökyüzünde etkili olan Ateş havasını, yatıştırıcı ve uyumlu Terazi havasıyla yumuşatmak herşeyden önemli olmalı. Karşı tarafı düşünerek atılacak adımlar, idare etmenin, dengelemenin rahatlığı, istediğimiz adaleti bize getirecektir.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın