Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

04 – 10 Ekim 2021 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

DENGE VE HUZUR BEKLEME!

Haftamıza Ay Başak burcundayken gündelik işlerimize, koşturmalarımıza odaklanarak giriş yapıyoruz. Bu pazartesi Merkür- Jüpiter üçgeniyle beklediğimiz haberler karşımıza gelebilir. Şans ve fırsatlar yakalayabiliriz. Çarşamba günü 14:05’te 13 derece Terazi burcunda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Bu Yeni Ayda Güneş ve Ay Terazi burcunda olurken Merkür Terazi burcunda gerileyecek ve Mars da bu Yeni Aya çok yakın bir şekilde hareket edecek, kaldı ki Yeni Aydan iki gün sonra Cuma günü Güneş’le Mars kavuşum halinde olacaklar. Bu yüzden bu Yeniay Marsyen bir Yeniay.

Terazi burcu eşitlikle, uyumla, ahenkle, denge ile bağlantılıdır. Aynı zamanda ilişkilerle, ortaklaşa atılacak adımlarla, hak, hukuk, adalet sistemi, siyaset ve politikayla da ilgilidir. Bu yeniay zamanı Merkür gerilemesiyle ve işin içinde Mars’ın olmasından kaynaklı olarak bu alanlarda dengeyi, uyumu, adaleti ve huzuru sağlamak kolay olmayacak. İlişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri ve orada yaşanan sorunlar iyice görünür hale gelebilir. Bu sorunların parasal konularla bağlantılı olduğunu fark edebiliriz. Kızgınlıklar, pasif agresif tutumlar, ani oluşan öfke patlamaları, güç çekişmeleri görünür olabilir.

Bu yeniay haksızlıklar karşısında çabuk tepki verebilir, eski davaların, konuların yeniden gündeme yerleşmesini izleyebiliriz. Mars askeriyeyi yönetir o yüzden de askerlerle ilgili konu ve olayların hızlanması onlardan gelecek haberler aynı zamanda savaş gibi durumların olması ya da herkesin birbirine savaş ilan etmesi gibi durumların devreye girmesi ve bunun siyaset ve politika ayağında yaşanacak olması bu Yeni Ayla beraber önem kazanacak gibi görünüyor.

Bu yeniay’da eski konu ve olayları ele almalıyız. Yeni Ay zamanı başlangıçlarla, yeni adımlarla çok bağlantılı ama Merkür gerilediği için daha önceden planladığımız, başlattığımız ama bir türlü istediğimiz noktaya taşıyamadığımız işlerimizi bu dönem devreye alabiliriz. Sosyallik, arkadaşlık, ilişkiler, ortaklıklar, ortak fikirler, iş birlikleri, arabuluculuklar, hukuki konular, moda, sanat, tasarım, dekorasyon, mimari ile ilgili alanlarda tamamlanması gereken önemli konularla uğraşacağız ve bunlarla ilgili mücadeleci koşullar devrede olacak.

Güneş ve Mars kavuşumlarında koşturmalarımız, hırsımız artabilir aynı zamanda ateşle bağlantılı olan Mars, mikrobik ve enfeksiyonel hastalıkları arttırabilir.  Merkür’ün Terazi’de gerilemesi Ekim ayında sosyalliğimizi kısıtlayacak. Terazi Burcu güzel, keyifli yerlerde yemek yemek, içmekle, sosyalleşmekle çok bağlantılı.  Bu konuda Covidle bağlantılı olarak bazı yaptırımlar, bazı önlemler devreye girebilir.

Ankara’ya göre çıkarttığımız haritada 12 derece Oğlak burcu yükseliyor. Oğlak burcu devletle, devlet erkanıyla aynı zamanda iş adamları, ekonomistler, ekonomi ve finans sektörüyle, inşaat sektörüyle çok bağlantılı. Demek ki bu Yeni Ay bu konular daha fazla ön planda olacak. Amaç ve hedeflerimiz önem kazanacak. Bu dolunay zamanı işleri sorumlulukla ele almak durumunda kalacağız. Satürn’de Kova burcunda birinci eve yerleşmiş ve geri harekette. Bazı olayları, toplumsal konu ve olayları tekrar tekrar ele almak ve bunları bir çözüme ulaştırmak için bu Yeni Ayın bize birtakım fırsatlar vereceğini gösteriyor. 07 Şubat 2021’de dünya ve ülkemizde ve kendi bireysel hayatımızda yaşadıklarımız yeniden öne çıkmaya başlayabilir.

Bu haritaya göre Yeniay 9. Evde oluşuyor.  Taşımacılık, yolculuklar, uzak deniz, uzak ülke yolculukları, ithalat-ihracat aynı zamanda mültecilerle ilgili konu ve olayların yanı sıra ağırlıklı olarak üniversiteler, yüksek eğitimle ilgili konular, hak, hukuk, adalet ile ilgili konu ve olayları temsil ediyor. Demek ki bu alanlarda verilecek önemli kararlar veya önceden verilmiş kararlarda atılacak geri adımlar devrede olacak. Mesela üniversiteler açılacak mı, açılmayacak mı? Bununla ilgili konular ertelenmişti Ekim ayına, belki bir ertelenme daha yaşanabilir. Bununla ilgili konu ve olayların devrede olduğunu göreceğiz önümüzdeki süreçte.

Bu Yeni Ayı Türkiye haritasına oturttuğumda, Türkiye’nin dördüncü evine yerleştiğini görüyoruz. Sınırlarımız, topraklarımız, iç meselelerimiz, muhalefetle ilgili konu ve olaylar bu Yeni Ay zamanı önem kazanacak. Ekim ayı biraz hareketli geçecek. Mars’ın burada hareket ediyor olması yangınlar, patlamalar, suikastler ve doğal afetlerle bağlantılı olabilir.

Perşembe günü ilişkiler gezegeni Venüs Yay burcuna geçiyor. 3 hafta boyunca ilişkilerde çoşkun, özgür ve rahat tavırlarımız öne çıkabilir. Derin ve tutkulu aşklardan hafif, rahat ve kaçan aşklara geçiyoruz. Kıskançlık yapan bir insansınız bu dönem karşı tarafın kıskançlık ve sahiplenmelerinize sizden uzaklaşarak cevap verdiğini görebilirsiniz. Değişik ve farklı kültürlerde4n insanlar bu 3 haftalık dönemde daha fazla ilgimizi çekebilir. Bu dönem sıkıntı yaşayan aşklarda kopuşlar, uzaklaşmalar görülebilir.

Cuma günü Güneş ve Mars kavuşumu, Pazar günü Merkür- mars kavuşumu devreye girecek, hırslı, hareketli ama savaşkan olabiliriz. Kazalara, sakatlanmalara, hayatımızda çıkacak pürüzlere dikkat edelim. Kızgın konuşmalar, demogojik tartışmalar işleri ve ilişkileri zorlayabilir. Kardeşlerinizle konuşmalarınıza, ticari konulara dikkat edin.

Cumartesi günü 19.18’de Merkür Güneş’in kalbinde olacak. Düşündüklerinize, ettiğiniz dualara, niyetlere lütfen dikkat edin, gerçekleşebilirler. 19:18 saatleri Merkür oradan uzaklaşıncaya kadarki süreçte lütfen gerçekten isteklerinize ve beklentilerinize odaklanın.

Bu hafta sabırsızlıktan, acelecilikten, sakarlıktan, kızgınlıktan, kavgalardan, sürtüşmelerden, demogojilerden mümkün olduğunca uzak durun. Dilinizin kemiği olsun, Terazi’nin o naifliğini, sadeliğini ve dengesini hayatınızda tutmaya özen gösterin.

04 – 10 Ekim Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, yapılması gereken günlük işleriniz ve iş hayatınızla haftanızı hızlı bir şekilde başlatıyorsunuz. Bu aralar şartlar sizin elinizde değil. Diğer insanlara çok bağımlı olduğunuz ve onlarla beraber hareket etmek durumunda kaldığınız bir dönem. Bu da sinirlerinizi çok çabuk gerebilir ya da diğer insanların size karşı tepki vermesine neden olabilir. O yüzden bu hafta bağlantılarınıza dikkat edin. Özel hayatınızda sevdiğiniz insanın sınırlarını çok fazla zorlamayın. O sizin sınırlarınızı zorluyorsa da bir çözüm üretmek adına harekete geçin. Lütfen sert kelimelerden, sürtüşmelerden, kavgalardan uzak durun. Burada bir Yeni Ay var, yani sevdiğiniz insanla daha önceden almış olduğunuz bir kararı hareketlendirebilirsiniz. Bu karar ilişkinizi ilgilendirecek bir karar olabilir. Daha önceden planlanan söz, nişan olabilir ama yeni bir karar almayın. Yeni iş birlikleri ve ortaklıklar için de aynı durum geçerli. Yeniliklerden ziyade daha önceden yapılmış, atılmış adımları tamamlamak üzere harekete geçin. Etrafınızdaki insanlara mümkün olduğu kadar toleranslı olun, empatiyle yaklaşın. Bu hafta sosyal çevrenizden çok güzel haberleriniz var. Önemli bir iş mevzusu varsa, uzun zamandır nihayete ulaşmasını istediğiniz bu sonuçların karşınıza geldiğini göreceksiniz.

Çarşamba günü Plüton düzeliyor. Plüton sizin kariyer evinizde geriliyordu. Şimdi kariyerle ilgili konuların hızlandığını göreceksiniz ve bu konular ağırlıklı olarak parasal konuları içeriyor olacak.

Perşembe günü Venüs Yay burcuna geçiyor. Öğrenmekten, gezmekten, dolaşmaktan mutluluk duyacağınız bir döngü içerisine giriyorsunuz. Diğer kültürlerden fazlasıyla etkileneceksiniz. Öğrenciyseniz bu dönemde öğrenmekten mutluluk duyabilirsiniz. Dil öğrenmek, başka fikirler, düşünceler öğrenmek sizi mutlu edebilir. Cuma ve Cumartesi günleri ve hafta sonu dahil olmak üzere sert söylemlerden, savaşkan tavırlardan, en çok demogojiden  uzak durmaya çalışın ve sağlığınıza ekstra özeni gösterin.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, aşk dolu keyif dolu haftalardan bir tanesi başlıyor. Bu hafta hem çocuğunuza hem aşk hayatınıza odaklı olacaksınız. Çarşamba günü gerçekleşecek Yeni Ay, sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda oluşacak. Daha önceden başlattığınız işleri tamamlamanın tam zamanı. Buralarda hızlı hareketlenmeler devrede olacak. Bu bir diploması trafiği olabilir. Beraber çalıştığınız insanları toparlayacak ya da onlarla aranızda birtakım sıkıntılar varsa bu sıkıntı ve problemleri ele alacaksınız. Sinirli durumlardan, gerginliklerden uzak durmanız gereken bir hafta. Özellikle sağlığınızda ateşlenmeler, hızla kanın beyninize hücum etmesi gibi etkiler devrede olabilir. Bel bölgenize, böbreklerinize gereken özeni göstermeyi unutmayın. Buralarda ameliyat, operasyon gibi kararlar ve durumlar devrede olabilir.

Aynı gün Plüton düzeliyor, sizin eğitim ve seyahat alanlarınızda gerilemekteydi. Demek ki bu alanlarda daha rahat ve etkili hareket edeceksiniz. Plüton’un düzelmesiyle beraber özellikle sevdiğiniz insanla beraber yapılacak seyahat, eğitim planları sizi çok mutlu edebilir.

Perşembe günü Venüs Yay burcuna geçecek. Yani parasal konularda ne yapacağınızı daha net göreceksiniz. Değişken kararlarla para harcamaya da meyilli olabilirsiniz. Ama birinden borç almak, borcunuzu yeniden yapılandırmak istiyorsanız, bankayla ilgili bir işiniz varsa işte bu noktalarda Venüs size güzel ışık yakacak ve parasal konuları toparlamanın yolunu bulacaksınız.

Hafta sonu Cuma, Cumartesi, Pazar kızgınlıklardan uzak durun. Beraber çalıştığınız insanlardan haber bekliyorsanız sinirli, gergin, agresif tavırlarla onları üzmeyin.

 


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla ilgi göstereceğiniz bir hafta başlıyor. Bu hafta ailevi konular ön planda olurken aşk ve çocuk alanınızda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Demek ki aşk hayatınızda daha önceden verilmiş ama bir türlü tamamlanmamış kararlar ya da benzer şekilde çocukla ilgili önceden lafı geçmiş ancak sonuca ulaşamamış önemli kararlar devrede olacak. Eski aşklar bu dönem önemli konunuz olabilir. Daha önceden konuştuğunuz, rafa kaldırılmış, olmamış sanatsal bir proje de bu yeni ayla beraber Çarşamba günü ve sonrası karşınıza gelebilir. Diğer taraftan spor, organizasyonlar, çocuğunuzla ilgili konular öne çıkarken aşk hayatınızda kendinizi göstermek isteyeceğiniz biraz da bazı konulara çok çabuk da tepkiler vereceğiniz bir yeniay yaşayacaksınız. O yüzden bu hafta sevdiklerinize karşı anlayışlı olmayı ihmal etmeyin, onları kırmayın, üzmeyin. Spor yapıyorsanız bünyenizi ve kendinizi çok fazla zorlamayın, sakatlıklara açık bir süreç olabilir.

Aynı zamanda uzaklardan beklediğiniz haberler varsa, yurtdışı bağlantılı işler, ticari faaliyetleriniz varsa bu noktada bu Pazartesi güzel haberler karşınıza gelecek. Ayrıca eğitimle ilgili işler ve konularda da güzel sonuçlarla karşılaşacaksınız.

Çarşamba günü Plüton düzeliyor ve düzelmesiyle beraber parasal işlerinizde yaşadığınız aksilikler, ertelenmeler ve sıkıntıların artık geride kaldığını görmeye başlayacaksınız. İş düzeninizde ve iş hayatınızda yakın çevrenizde olup biten olumsuzluklar da artık normal bir hale dönecek ve işleriniz, parasal konular daha hızlı ilerleyecek ve bunu fark edeceksiniz.

Perşembe gününden sonra ilişkilerinizde rahat tavırlarınız öne çıkabilir. Sevdiğinizle yaşadığınız sıkıntıları toparlayacağınız, beraber hareket edeceğiniz bir 3 haftalık süreç başlıyor.

Spor yapıyorsanız, hobilerinizle ilgileniyorsanız, çocuğunuz varsa, aşk hayatınızda ve özel hayatınızda lütfen agresif, gergin, sert konuşmalardan uzak durun, karşı tarafın kalbini kırmaya meyilli olabilirsiniz.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, iletişimsel işlerinizle haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta başında iş bitirici olacaksınız, işlerinizi kolay organize edeceksiniz ve yakın çevrenizle beraber yapacağınız planları devreye sokacaksınız. Aile hayatınız çok önemli.

Bu alanda başlatmak istediğiniz önemli konular varsa Çarşamba günü oluşacak Yeni Ayla beraber bu konular devreye girecek. Ama bu konular sıfırdan başlatacağınız projeler, işler ya da konular olmasın. Daha önceden başlatmak istediğiniz, başlatamadığınız ya da başlatıp yarım bırakılmış konular olmasına dikkat edin. Aile içinde büyüklerinizle olan konuşmalarınıza bu hafta dikkat edin, sinirli, agresif ve gergin olabilirsiniz. Tartışmacı tavırlarınızla evde uyumu sağlamak çok da kolay olmayabilir. Onlardan onay, denge ve uyum beklemeyin, siz de dengesizlikler yaratmayın. Emlak alım, satım işleriniz varsa bazı sorunlara açık olun. Ailevi konularda ve yuvanızla ilgili alanlarda şans ve fırsatlarınız hafta başında devreye giriyor. Pazartesi günü beklediğiniz bir haber karşınıza gelebilir ve kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

Çarşamba günü itibariyle ikili ilişkilerde, evlilikte, ortaklıklar konusunda yaşadığınız aksilikler sıkıntı ve problemler geride kalmaya başlıyor. Şimdi bu alanlarda daha güçlü bir şekilde yolunuzda ilerleyeceksiniz. Yine çocuğunuzun yakın çevresiyle ilgili konularda yaşadığı sıkıntı ve sorunlar varsa Çarşamba gününden sonra bu sıkıntı ve sorunlar artık geride kalacak.

Perşembe günü Venüs’ün Yay burcuna geçmesiyle beraber çok çalışacağınız bir dönem başlıyor. Bu döngü içerisinde hizmet etmekten başkalarıyla işbirliği içerisinde bulunmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Biraz özgür çalışmak isteyeceksiniz. Bu dönem içerisinde sporu çok sevebilirsiniz, sağlığınızda bazı konuları yeniden ele almak isteyebilirsiniz. Biraz da Venüs bu alanlarda yemeyi-içmeyi artırabilir. O yüzden de kilo almaya meyilli olabilirsiniz ama spor yaparsanız da kaslarınız çok iyi toplayacaktır. Sağlığınızla ilgili konuları kafanıza çok fazla takmayın, sağlığınız önünüzdeki 3 hafta boyunca gayet iyi olacak.

Siz evinizde, yuvanızda özellikle kimseyle tartışmamaya çalışın çünkü Cuma, Cumartesi, Pazar ve evinizde belki bir insanın sağlığı ile ilgili konuda bir insana bakmak ya da bir insanın bakımını üstlenmek de devreye girebilir.

 


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, parasal işleri ele alacağınız, bu konuları tek tek sırasıyla organize edeceğiniz ve sorumlulukla ilerleyeceğiniz bir hafta başlıyor. Bu hafta önemli çünkü iletişimle ilgili işler alanınızda, yakın çevre alanlarınızda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Ama bu Yeni Ay zamanı Merkür de geriliyor olacak. Demek ki eski konu ve olayları tamamlamak üzere harekete geçmeniz gereken bir Yeni Ay sizi bekliyor. Satış, reklam, tanıtım, pazarlama, iletişim, dijital platform alanları, radyo, televizyon alanlarında işleriniz varsa daha önceden yarım kalmış işlerinizin peşinden koşabilirsiniz ve kendinizi hırslı bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Araba kullanıyorsanız bu hafta dikkat edin çünkü bazı noktalarda kazalara açık olabilirsiniz. Hırsınızı yakın çevrenizde bulunan insanlardan çıkarmayın.

Pazartesi günü yakın çevrenizden güzel haberler alacaksınız. Uzun zamandır beklediğiniz haberler karşınıza gelebilir. Çarşamba günü Plüton’un düzelmesiyle beraber iş hayatınızda, düzeninizde, gündelik hayatın akışında yaşadığınız aksilik ve sıkıntıların geride kaldığını göreceksiniz. Bütün bunlar ailevi konuları da içeriyor olabilir. Artık bu alanda daha hızlı değişim ve dönüşümlere açık olacaksınız. Babanızın kardeşleri onların hayatında bazı zorlanmalar sıkıntı ve problemler oluştuysa Çarşamba gününden sonraki dönemde artık rahat bir nefes alacaklar.

Perşembe günü Venüs Yay burcuna geçiyor aşka daha fazla yer vereceğiniz bir dönem içerisine giriyorsunuz. Şimdiye kadar ailevi konularda çok uğraşmış olabilirsiniz ailenize daha fazla vaktinizi vermiş olabilirsiniz. Perşembe gününden itibaren artık biraz kendinizi düşüneceğiniz, hobilerinizin, sportif faaliyetlerin üzerine daha fazla eğileceğiniz, özgürleşeceğiniz ve kafanıza göre davranmak isteyeceğiniz bir döngüye merhaba diyorsunuz. Bu dönem aşkı bulmak aşkı keşfetmek anlamında da gayet mutlu, huzurlu bir dönem olacak, tadını çıkarın. Hafta sonu yakın çevrenizdeki insanlarla fikir tartışmalarına, güç çekişmelerine girmemeye özen gösterin çünkü diliniz biraz sert olabilir.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, bu hafta sizin için önemli. Hafta başında önemli haberler devrede olacak ve tüm haftaya damganızı vuracaksınız. Adeta yerinizde duramayacaksınız. Parasal konularda önemli kararlar devrede olabilir. Bu kararlar sıfırdan vermeniz gereken kararlar değilse Çarşamba günü oluşacak Yeni Ay ve sonrasında bu kararlarınızı uygulamaya koyabilirsiniz. Para harcamalarınızın da yüksek olacağı bir dönem. Plüton, Çarşamba günü aşk evinizde düzeliyor. Aşk hayatınızda yaz dönemi ağır aksak giden, bir türlü olmamış ya da sizi zorlamış konular varsa Çarşamba gününden sonra bu konuların geride kaldığını görmeye başlayacaksınız.

Perşembe günü Venüs’ün yay burcuna geçmesiyle beraber evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla ilginizin artacağını bir dönem olacak. Evinizde boya badana tadilat gibi işler varsa bütün bunları hareketlendireceksiniz. Evinizde insanları ağırlamak önemli olabilir. Yurtdışına taşınmak istiyorsanız bunla ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz, Venüs’ün buradaki hareketi üç hafta sürecek.

Hafta sonu parasal konular sizi çok çabuk sinirlendirecek, sinirlendikçe daha çok alışveriş yapmak isteyeceksiniz. Buna bir dur deyin. Sinirli ve gergin hareketlerin, çok yiyip içmenize gereksiz alışverişler yapmanıza yol açmasına engel olun.


TeraziTerazi Burcu:

Teraziler ve yükselen Teraziler, kendinizi işinize gücünüze adayacağınız bir hafta başlıyor. Bir aydan beri sizinle ilgili konular hep çok hareketli. Merkür sizin burcunuzda geriliyor, Mars sizin burcunuzda hareket ediyor. Çarşamba günü kendi burcunuzda bir yeniay yaşayacaksınız. Hayatınızla ilgili başlatmak istediğiniz adım atmak istediğiniz çok konu olabilir ama bu konularda kararsızlık çekiyor olabilirsiniz. Ne yapacağınızı net bilmiyor olabilirsiniz bu dönem içerisinde ama ne olursa olsun 6 Ekim’deki Yeni Ay sizin Yeni Ayınız. O yüzden eğer geçmiş dönemde başlattığınız bir işiniz varsa bu işinizle ilgili nihayete ermek, bu işinizi tamamlanmak, bu işi hareketlendirmek anlamında bu Yeni Ay sizi destekleyecek. Sadece bu da değil sağlıkla, beslenmeyle ilgili daha önceden vermiş olduğunuz yarım kalmış konuları bu Yeni Ay ile birlikte yeniden hareketlendireceksiniz ve sağlığınıza gereken özeni göstermeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Güneş ve Mars kavuşumları ateşli hastalıkları getirebilir demiştik. O yüzden sağlığınıza dikkat edin. Eğer çok dolaşıyorsanız, insanları fazlasıyla temas ettiğiniz bir işiniz varsa bu haftayı biraz daha sakin geçirmeye özen gösterin. Diğer bir nokta da hayatın hızlanmasından kaynaklı olarak bu aralar agresif ve gergin hissediyor olabilirsiniz. Acele hareket ediyor olabilirsiniz, bu da kazaları ve sakarlıkları, düşmeleri ve çarpmaları karşınıza getirebilir. En çok Cuma, Cumartesi, Pazar bu etkilere karşı lütfen dikkat edin.

Güzel haberler hafta başı devrede olacak. Hem aşk hayatınızda hem de sanatsal kreatif işlerinizde, eğitmenliğe dayalı işlerinizde çok güzel haberler alabilirsiniz. Güzel birtakım sonuçlarla karşılaşabilirsiniz ya da kafanızdaki fikirleri hayata geçirebilirsiniz.

Plüton Çarşamba günü düzeliyor, sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda gerilemekteydi. Yaz döneminde evinizde, yuvanızda, ailenizde bazı aksilikler, sıkıntılar, zorlanmalar devreye girmiş olabilir. Daha önceden hızlı ilerleyen, değişmenizi ve dönüşmenizi sağlayan bazı işlerinizde yavaşlamalar olmuş olabilir. Bütün bu işler evle ilgili projeleri kapsayabilir. Çarşamba günü burada Plüton’un düzelmesi ile beraber bu işlerin çok daha rahat aktığını görebilirsiniz.

Perşembe günü Venüs Yay burcuna geçiyor eğitimsel işleriniz, sosyal medya alanlarınız, aynı zamanda yakın çevrenizle bağlantılarınızın kuvvetleneceği bir döngüye merhaba diyorsunuz. 3 hafta boyunca yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminiz ya da ilişkileriniz çok güzel akacak. Aynı zamanda iletişimle ilgili işlerinizde satış, reklam, pazarlama, bilgisayar mecraları, eğitim mecralarında çok güzel bağlantılar kurabilir, güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Hafta sonu sinirli olmayın kimseye sinirli davranışlarda bulunmayı kendi kendinizi aşağıya çekmeyin.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, sosyal çevre ilişkilerinizi iyi organize etmeniz gereken bir hafta başlıyor. Bu aralar hiçbir şeyle uğraşmak istemiyor olabilirsiniz ya da işler çok birikmiş olabilir. Diğer insanlarla bağlantılarınız biraz kopuk akıyor olabilir. Aslında bütün bunlar sizi yeni gelecek olan bir döneme hazırlıyor. Hemen hafta başında ailevi konularda çok büyük keyifleriniz var, ailenizden güzel haberler alabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz olan Plüton Çarşamba günü düzeliyor. Şimdiye kadar iletişimde, sosyal medyada, eğitimde yaşadığınız aksilikler, sıkıntı ve sorunlar varsa şimdi bunların geride kaldığını, artık işlerinizin çok daha rahat ilerlediğinizi göreceksiniz. Hem yakın çevre ilişkilerinizde hem de iletişim alanlarınızda artık hayat sizi çok daha rahat bir şekilde destekliyor olacak.

Çarşamba günkü Yeni Ay sizi diğer burçlara göre hiçbir şekilde harekete geçmemeniz konusunda uyarıyor. Bu Yeni Ay sizi daha çok kötü alışkanlıklarınızı bırakmak, yurtdışı bağlantılı işlerinizde yarım kalmış konuları toparlamak, biraz daha spritüel ve sanatsal alanlarda kendinizi keşfetmek anlamında hareketlendirecek. Kendinize yüklenmemeniz gereken bir dönem. Yapamadığınız, başarı sağlayamadığınız, olmayan işleriniz için kendinize yüklenmeyin. Gereksiz adımlardan, risklerden kaçının. Olur olmadık olaylar karşısında iç dengenizi sağlayın. Annenizin kardeşleri veya partnerinizin sağlığıyla ilgili konularda çabuk yükselmelerden kaçının.

Perşembe günü Venüs Yay burcuna geçiyor ve bu geçişle beraber maddi konularda güzel sonuçlar elde edeceğiniz 3 haftalık bir döngü içerisine giriyorsunuz. Yani parasal konularda kazançlarınız hızlanacak. Kendinizi biraz daha özgür hissedeceksiniz. Bu da özgürce para kazanma ve özgürce para harcama yetinizi kuvvetlendirecek. Para harcamalarınız özellikle yurtdışına, yabancı yerlere gitmeye ya da gezmeye dolaşmaya gidebilir.

Cuma, Cumartesi, Pazar dikkatli olun çünkü bu üç gün boyunca gerginlikleriniz yüksek olacak. Eğer hayatınızda bir insan varsa o kişinin işiyle, sağlığıyla ilgili konular gündeminize yerleşebilir. Cumartesi günü önemli 19:18 saatlerinde içinizden güzel dilekler geçirmeyi de lütfen unutmayın çünkü bu dileklerin olduğunu göreceksiniz.

 


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, oldukça hareketli ve kalabalık ortamlarda bulunacağınız bir hafta başlıyor. Çevreniz çok hareketli, arkadaşlarınız ile bir sürü planlarınız olabilir. Organizasyonlar, aktiviteler, devamlı bir yerlere davet ediliyor olabilirsiniz. Siz de bunları bizzat yönetiyor olabilirsiniz. Yeniay’la beraber gelecek planlarınız hızlanıyor. Ama bu planlar sıfırdan başlayacağınız planlar olmamalı, en azından daha önceden başlattığınız, yarım kalmış, tamamlanmamış işlerin peşinden koşabilirsiniz, bu işlerinizi de nihayete erdirebilirsiniz. Alacağınız varsa, bir yerden para bekliyorsanız işte bu Yeni Ay ve sonrası Çarşamba gününden sonra gönül rahatlığı ile harekete geçebilirsiniz. Bütün bunları yaparken çevrenize ve arkadaşlarınıza karşı sinirli, agresif ve kavgacı olmamaya özen gösterin. Bu aralar her şey için çok mücadele ediyormuşsunuz gibi gelebilir, çok çalışıyormuşsunuz, çok uğraşıyormuşsunuz bunun sonucunu alamıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Ama ne olursa olsun bu diğer insanlara sert ve kavgacı yaklaşmanıza bir neden değil. Cuma, Cumartesi, Pazar bu etkiye dikkat edin.

Çarşamba günü Plüton’un düzelmesiyle beraber maddi konularda yaşadığınız aksilikler, ertelenmeler, sıkıntı ve sorunların artık geride kalmaya başladığını göreceksiniz. Parasal konularda çok daha hızlı ilerlemeler kaydedebilirsiniz.

Venüs’ün de yay burcuna geçişi ile beraber Perşembe gününden sonra kendinizi güzelleştireceğiniz bir dönem başlıyor. Alışveriş yapmak, saçınıza başınıza bakmak, aynı zamanda sosyalleşmek, diğer insanlar ile bir arada olmak anlamında bu üç haftalık döngü içerisinde Venüs sizi destekleyecek, adeta şeytan tüyü olacak üzerinizde. Özgürlüğünüze düşkün olacaksınız, alıp başınızı gitmek, kendiniz için bir şeyler yapmak, kendinize bir eşya almak, sadece kendinizi düşünerek hareket etmek bu dönem ön planda olacak. Başka hiç kimseyi umursamayacaksınız. Siz umursamadıkça da herkes sizin peşinize takılacak, sizin peşinizden gelmek isteyecek. Hafta sonu sakin olmalı, demogoji ve polemiklerden kaçınmalısınız. Gönlünüzden geçen bir istek ya da arzu varsa Cumartesi akşam saatlerinde bu arzunuzu içinizden geçirin, dileyin, olduğunu göreceksiniz.

 Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, hızlı bir hafta çünkü ay Başak’ta ve siz de olumlu etkileniyorsunuz. Eğitimle ilgili konular, seyahatler, diğer insanlardan alınacak haberle haftanızı başlatıyorsunuz. Kariyer ve meslek ile konular bu hafta çok önemli. Bu alanlarda başlatmak istediğiniz çok konu olabilir, hayat fazlası ile hızlanmış olabilir, önemli kararlar alma arifesinde olabilirsiniz ama bu önemli kararlar eğer sıfırdan alınacak kararlar ise uygulamak anlamında doğru olmayacak. Çünkü Merkür bu alanlarınızda geriliyor. Ama daha önceden karar verip uygulayamadığınız ya da başlatıp sonunu getiremediğiniz işler ve projeler varsa işte bu Yeni Ay bu projeler konusunda size yeşil ışık yakacak. Rahat ilerleyeceksiniz. Toplum önünde sinirli ve agresif olmamaya özen gösterin. Çok çalışıyor olabilirsiniz, hırslarınız artmış olabilir. Dengenizi iyi koruyun. Bu hafta sonuna doğru adaletsizlikler karşısında vereceğiniz tepkiler önemli olacak. Cuma, Cumartesi, Pazar en çok bu etkiye dikkat edin. Evliyseniz eşinizin ailesi, kendi ailenizde anneniz ile olan konuşmalarınızda da sinirli ve agresif olabilirsiniz.

Çarşamba günü Plüton sizin kişisel alanınızda düzeliyor. Hayatınızla ilgili değiştirmek ve dönüştürmek ile ilgili noktalarda 2008 ve 2009 yıllarından beri Plüton size destek oluyordu. Bazı noktalarda zorlandınız ama bu sene içerisinde kendi gücünüzü yeniden elde etmek, sağlıklı olmak, sağlıklı kararlar almak ve bu gücü diğer insanlarla beraber uygulamak için Çarşamba günü Plüton’un düzelmesi sizi mutlu edecek, işlerinizin daha rahat akmasını sağlayacak. Pazartesi günü güzel, paralı bir işten haber gelebilir.

Perşembe günü Venüs Yay burcuna geçiyor. Özel hayatınızda işlerin yavaşlayacağı bir dönem olacak. Sevdiğiniz insanla uzun dönemdir aranız iyi olabilir ama Venüs’ün sizin kapalı alanınıza geçmesiyle beraber biraz daha platonik ilişkilerden hoşlanabilirsiniz, gizli saklı ilişkilerin peşinden gidebilirsiniz. Ya da bu dönem sevdiğiniz insanın işinin üzerine çok eğildiğini görebilirsiniz. Onunla olan bağlantılarınızda eskisinden daha az görüşmek devreye girebilir. Şartları ve durumları çok zorlamayın. Bu durum bir iki hafta sürecek, ondan sonra yolunuzda ilerleyebilirsiniz. Yazmak, çizmek, üretmek, pilinizi şarj etmek anlamında şanslı bir dönem olacak. Hafta sonu göz önünde olacağınız ortamlarda şartları, durumları çok fazla zorlamayın.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, halledilmesi, organize edilmesi gereken önemli para işlerinizle haftanızı başlatıyorsunuz. Diğer taraftan etrafınızda olup biten olaylardan da çabuk etkileneceğiniz haftalardan biri olacak. Hafta başında hem eğitimle ilgili işleriniz de hem de önemli iş projelerinizde güzel haberler almaya yatkın görünüyorsunuz. Bu haberler uzun zamandır beklediğiniz, durmuş işlerinizle bağlantılı olabilir. İşte şimdi bu gelecek haberler karşında 6 Ekim Çarşamba günü oluşacak Yeni Ay ile beraber tam gaz ilerlemek isteyeceksiniz. Bu daha önceden gelen işler için geçerli olacak. Sıfırdan başlayacağınız işlerde yasal bazı sorunlarla karşılaşma olasılığınız da yüksek görünüyor. Eskiden karşınıza gelmiş bir dava ya da davalarla ilgili konu ve olaylar bu dönem verilmesi gereken önemli kararların başında geliyor. Eğitim hayatınızda vermek istediğiniz önemli kararlar daha önceden oluşmuş kararları hareketlendirebilirsiniz.

Plüton sizin kadersel alanınızda gerilemekteydi. Maneviyatınızla, ruhsal yönünüzle ilgili konularda zorlandığınız bir yaz dönemi geçirmiş olabilirsiniz. Bazı işler iyice yavaşlamış olabilir. Gücünüzü özellikle ruhani gücünüzü istediğiniz gibi kullanamamış olabilirsiniz. Çarşamba gününden sonra artık biraz daha rahatlayacaksınız ve kendi gücünüzü yeniden hissetmeye başlıyorsunuz. Kariyer ile ilgili konularda yaşanan sıkıntı ve problemler de geride kalmaya başlayacak.

Perşembe günü Venüs Yay burcuna geçecek, sosyal çevrenizin hareketleneceği bir dönem başlıyor. Arkadaşlıklar, dostluklar, yeni çevreler, yeni ortamlar, yeni iş projeleri, etkinlikler, organizasyonlar, davetler… Özgür ruhunuzla, tavır ve davranışınızla herkesin ilgisini çekeceksiniz. Bu dönem yeni insanlarla tanışmak size yarayacak ve yeni insanlar size yeni iş kapıları aralayacak. Hafta sonu tanımadığınız insanlar ile olan bağlantılarınıza dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun aynı zamanda çok fazla tartışmalara girmeyin, savaşçı ortamlardan mümkün olduğunca uzak durun. Araba kullanıyorsanız da lütfen dikkat edin. Geleceğe yönelik önemli girişimler konusunda Cumartesi akşam saatleri 19:18’de duanızı da etmeyi unutmayın.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, sevdiğiniz insandan gelecek haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Hayatınızda bir insan yoksa bu hafta başında yalnız kalmak istemeyebilirsiniz. Aynı zamanda parasal işlerinizde çok güzel haberler devrede olacak. Uzun zamandır uğraştığınız, didindiğiniz, nihayete erdirmek istediğiniz parasal bir işiniz varsa Pazartesi günü güzel haberlerin karşınıza geldiğini görebilirsiniz.

Çarşamba günkü Yeni Ay sizin ortak ve müşterek para alanınızda gerçekleşecek. Parayla ilgili verilmesi gereken önemli kararlar olabilir ya da yatırımlarınızı farklı noktalara taşımak istiyor olabilirsiniz. Ama büyük yenilikçi değişimler için desteklenmiyorsunuz. Çünkü Merkür bu alanlarda geriliyor. Fakat daha önceden yaptığınız ve tamamlayamadığınız, yapmak istediğiniz ama adım atmadığınız konularda özellikle Merkür sizi hareketlendirecek.

Çarşamba günü Plüton düzeliyor. Daha önce sizi sosyal çevre ve arkadaşlık alanınıza gerilemekteydi. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızdan aradığınızı bulamamış olabilirsiniz, onlarla olan ilişkilerinizde yavaşlama, zorlanma görülmüş olabilir, bazı işlerinizde ertelenmeler oluşmuş olabilir. Çarşamba gününden sonra bu işlerinizde hızlı ilerlemeler kaydedebileceksiniz.

Perşembe günü Venüs Yay burcuna geçiyor, kariyer ve meslek alanında kendinizi gösterebileceğiniz bir 3 haftalık döngü başlıyor. Yani kariyerde çok fazla konuşulacaksınız ve çok güzel ilişkiler kuracaksınız. Hem özgürlükçü olacaksınız tavırlarınıza dikkat çekeceksiniz hem patronlarınızla olan bağlantınız kuvvetli olacak. Patronlarla olan konuşmalarınızda istediğiniz sonuçları elde edeceksiniz. Annenizle olan bağlantılarınız kuvvetlenmeye başlayacak.

Hafta sonu Cuma, Cumartesi, Pazar parasal konularda gergin, agresif olabilirsiniz çünkü harcamalarınız yüksek olabilir ya da hafta sonuna doğru Cuma günü özellikle bir ameliyat ya da sağlığınızla ilgili bir durum söz konusu olabilir. Hafta sonu kimseyi üzmeyin kırmayın, kendinizi gergin stresli hissetmeyin tehlikeli durumlardan yerlerden ve olaylardan da uzak durun. Cumartesi 19:18’de para ile ilgili bir derdiniz varsa ya da hayatınızda ilgili değiştirmek istediğiniz ne varsa dualarda ve temennilerde bulunabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın