Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

21 Aralık Ay Tutulmasının Türkiye üzerindeki etkileri

Bu yazıyı paylaşın;

21 Aralık günü gökyüzünde 29 Derece ikizler burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması gerek Türkiye gerekse Dünya açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Astrolojide Tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler ve en önemlisi kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır. İkizler burcu, bilgi, iletişim, teknoloji, haber alıp-verme, yazılı ve sözlü anlaşmaları simgeler. Bu konularla ilgili önemli bir sürecin eşiğinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz ay ortaya çıkan Wikileaks haberleri bile aslında bu tutulmanın ne kadar etkili olabileceği konusunda gücünü ortaya koyar nitelikte idi. Bir web sitesinde yayınlanan haberler tüm dünyayı ayağa kaldırdı ve önümüzde ki dönemde de yine sarsıcı bilgiler ortaya çıkabilir, skandallar, üzeri örtülmüş konular, ülkeler arası sırlar açığa çıkabilir.

Hava grubu bir burçta olması bu tutulmanın, özellikle uçak kazaları ve doğal afetler riskini de beraberinde getirmekte. Dünya üzerinde özellikle büyük sel ve fırtınadan dolayı kayıplar meydana gelebilir, uçak kazaları haberlerine sıkça rastlayabiliriz.

Yine dünya üzerinde Kutsal sayılan yerler ve büyük din adamları ile ilgili gelişmeler yaşanabilir.

Bu tutulmanın Türkiye üzerindeki etkisi aslında çok daha önemli. Aşağıda yer alan resimde Tutulma anının Türkiye’nin doğum haritası üzerinde ki düştüğü bölgeyi göstermektedir.

Türkiye’nin doğum haritasında Ay 29 Derece İkizler burcunda ve 12. evinde yer almaktadır 21 Aralıkta gerçekleşecek olan Tutulma da 29 Derece İkizler burcunda olacaktır yani Türkiye’nin Ay’ının tam üstünde gerçekleşecek. Bu oldukça önemli,kadersel gelişmelerin kapıda olduğuna işarettir. Bir burcun son derecesinde ki önemli bir gezegen aktivasyonu önemli sonlanmaları ve bitişlere işaret eder, Türkiye için bu tutulma ve sonrasında devam edecek olan süreçte özellikle halkla ve hapishanelerle ilgili çarpıcı gelişmelerin olacağına göstermektedir. Özellikle gizli düşmanlar, kontrol altına alınması zor olaylar ve gelişmeler yaşanabilir. Ülke içinde özellikle suç oranında ciddi bir artış gözlemlenebilir.

Yazılı, sözlü ve görsel Medya üzerinde ki baskı artabilir, İkizler burcunun yönetici Merkür’ün Tutulma esnasında Ay ile kontağı polis kuvvetleri,ırdu,donanma, devlet çalışanları, iletişim, ticaret, pazarlama sektöründe çalışanlarla ilgili engellenmeler ve zorluklarla karşılaşabileceğine işaret etmekte.

Ay’ın Türkiye’nin otorite ve yönetim kadrosunu simgeleyen 10. evinde yer alan Uranüs ve Jüpiter ile sert açısı skandallar, halkın otoriteye karşı ayaklanması, suikastlar, kadınlar ve annelerle ilgili özellikle sürpriz, beklenmedik, ani gelişmelerin olabileceğine işaret ediyor. Özellikle din eksenli konular rahatsız edici bir şekilde gündeme gelebilir, halk arasında skandal sayılabilecek olaylar ortaya çıkabilir.

Ay’ın Türkiye’nin 7. evinde ilerleyen Oğlak burcunda ki Pluto ile sert açısı anlaşmalı olduğumuz, ortaklık kurduğumuz devletlerle ilgili konularda gerilimli zamanların olabileceğini, Türkiye’nin arkasından dönen bazı oyunların ortaya çıkabileceğini göstermekte. Anlaşmalar, ortaklıklar ve ilişkilerde yeniden bir yapılanmaya gidilebilir.

Bireysel olarak ise, İkizler ve Yay burcunun son derecelerinde kişisel gezegenleri olanlar bu tutulmadan birinci dereceden etkilenecekler arasında yer almakta. Yine diğer hava grubu burçları etki altında.

Sevgiler

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın