Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

02 – 08 Ocak 2023 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

YILIN İLK DOLUNAYI!

Hoş geldin 2023 diyelim yılbaşınızın da iyi geçtiğini varsayarak şimdi bu hafta bizi nelerin beklediğine bakalım.

Bu hafta gökyüzünde olumlu enerjiler var bu olumlu enerjilerin hayatımıza olumlu yansıması söz konusu olacak. Merkür’ün Neptün’le olumlu açısı ele almamız gereken konularda manevi tarafımızın kuvvetli olacağını hem de bu maneviyatla beraber kafamızdaki planları çok rahat hayata geçireceğimizi bize anlatıyor. Haftaya Ay Boğa burcundayken giriş yapıyoruz. Para ile ilgili konular, şartları güvene alma isteği oturaklı istikrarlı bir yapının bu hafta da devrede olacağını gösteriyor, yılbaşına da bu etkilerle girdik. Umarım gerçekten kazançlarımızın bollaşacağı aynı zamanda uzun zamandır sağlayamadığımız istikrarı sağlayacağımız da bir dönem olarak bu tarihe ve bu yıla damgasını vurur.

Salı günü ilişkiler gezegeni Venüs Oğlak burcundan çıkacak ve Kova burcuna geçecek. İlişkilerde sosyal çevremizin önem kazandığı bir döneme doğru gidiyoruz. Arkadaşlıklar, ilişkiler toplumsal konular ilişki bazında daha fazla ön planda olacak. Mantığa dayalı ilişkiler peşinde olacağız bu dönem içerisinde duygusallıktan ziyade sosyalleşmek hayatımızda önemli olurken fikirlerimizi, görüşlerimizi paylaşacağımız bir arada olmak istediğimiz insanlarla çok daha rahat ilişkiler kurabiliriz. Özgürlüğümüz artabilir, özgürlük çanları çalabilir. Toplumsal konular, hümanizm, demokrasi, haklar, bilim, teknoloji, icatlar ile ilgili alanlarda da güzel gelişmeler olabilir çünkü Venüs gibi olumlu bir gezegen Kova burcunun temsil ettiği alanlara girmiş bulunuyor o yüzden önümüzdeki dönem bilimsel yönden çok güzel gelişmeler beklenebilir, önemli haberler alabiliriz. Teknolojiye, teknolojik cihazlara olan düşkünlüğümüz artabilir. Televizyon, bilgisayar vb. elektronik cihazlar almak istiyorsak bu dönem kullanılabilir ama Merkür’ün geri gittiğini de hesaba katmak gerekiyor o yüzden 18 Ocak’a kadar bekleyin.

Venüs’ün Jüpiter’le olumlu açısı Çarşamba güzel haberleri karşımıza getirecek ilişkiler çiçek açacak bu dönem içerisinde. Diğer taraftan özgürlük duygumuz, sınırlara gelememe arzumuz artabilir. Perşembe günü Güneş’in Uranüs’le olumlu açısı farklı, sıra dışı konularda kendimizi iyi hissedeceğimizi, olaylara geniş perspektiften bakacağımızı hayata karşı esnek davranacağımızı gösteriyor.

Bu hafta önemli çünkü Cumartesi günü sabaha karşı 02:07’de 16 derece Yengeç burcunda YILIN İLK dolunayı gerçekleşecek ki Yengeç burcunda oluşan Dolunaylar ev, aile, yerleşimle ilgili konuları kapsar, iç meseleler, güvenlikle ilgili sorunlar ya da olaylarla alakalı bir Dolunay gerçekleşecek. Astrolojide yön olarak kuzeyi temsil eder Yengeç burcu. Vatanımız, milletimiz, yuvamız, ailemiz, iç meseleler, güvenlikle ilgili temalar bu Dolunayın ana konularından olacak. Yöneticisi Ay olduğu için gıda, tedarik zinciri, yiyecek içecek sektörü, inşaat alanları, konaklama, otelcilik, turizm, çocuklarla ilgili konular bakıcılar, hemşireler bunlarla ilgili konuların önem kazanacağı bir Dolunay bizi bekliyor. Restoranlar, dükkanlar, imalat sektörü ile alakalı konuların hızlanacağını söyleyebiliriz.

Medikal yönden Ay Yengeç mideyi, midenin arkasındaki boşlukta bulunan organları temsil ediyor göğüsler, ciğerler, safra kesesi, pankreas buradaki organlarımız mide ile ciltle alakalı sıkıntı ve problemlere açık olabiliriz. Şişkinlikler, gaz sorunları, sıkışmaları, gastrit, ülser gibi mide sorunları hassaslıklarımız devreye girdikçe artabilir.

Bu Dolunayda Ay Sirius takımyıldızı ile birleştiği için durum ve olayları toparlayıcı gökyüzünden güzel bilgiler alarak yolumuzda ilerlediğimiz ve farkındalığı yüksek bir Dolunay yaşayacağız. Ay’la kavuşum halinde olduğunda cömertlik ve mevki hırsları gündeme gelebilir.

Evle, mekanlarımızla alakalı önemli değişiklikler de bu Dolunay zamanı gündeme gelebilir. Ankara’ya göre çıkarmış olduğumuz Dolunayın haritasına baktığımızda 28 derece Terazi burcu yükseliyor. Terazi burcu hak, hukuk, adaletle, siyasi liderler, politika, kozmetik, moda sektörü ve mimarlıkla ilgili olduğu için denge faktörü hepimizin hayatında önemli olabilir.  Yükselen yöneticisi Venüs’ün Kova burcuna ve dördüncü evde yerleşmiş olması iç meseleler, muhalefet alanı, toprak, tarım, inşaat ve yeraltı kaynaklarında rahatlama, ferah etkileri devreye sokarken Satürn’ün burada bulunmasıyla sorumluluklar, baskılarda oluşabilir. Bu haritaya göre baktığımızda Dolunay 9. eve düşüyor. İthalat, ihracat, yurtdışı bağlantılı işler her türlü havacılık, ulaşımla alakalı konular sosyal medya ile ilgili konular, medya sektörü, ticari faaliyetler ve hukuk alanlarında hızlı gelişmeler altında olacağız. Mülteciler, göçmenlerle ilgili konularda önemli olacak.

Güneş Vega takımyıldızı ile birleşiyor. Ticaret ve halkla ilişkiler alanında başarı, edebiyat ve sanat alanında ilerlemeler kaydedilebilir.

Mars’ın Aldebaran sabit yıldızıyla birleşmesi ve 8. Ev de bulunması, halkın geliri, yabancı ülkelerle olan ticari ve mali ilişkiler, dış borçlar ve faiz konularında, örtülü kaynaklar ve gizli örgütler alanında baskın hamleleri devreye sokabilir.

Bu dolunay, Türkiye haritasında birinci ev dediğimiz halkın alanına düşüyor. Halkın yani bizlerin durumu ve sağlığı önemli olacak. Ayrıca Ay derecesi, Türkiye’nin Plüton’uyla birleşiyor.  Politik krizler, finansal çalkantılar, doğal afetlere açık olabiliriz.

Bu dolunayda İngiltere’yi, İngiltere’nin vermiş olduğu kararları, hükümet konularını önümüzdeki süreçte çok konuşabiliriz. Amerika ve İran’la ilgili hızlı gelişmeler önümüzdeki sürece damgasını vurabilir.

Herkese şanslı ve huzurlu bir dolunay dilerim…

Hande Kazanova

02 – 08 Ocak Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, haftaya Ay Boğa burcunda iken giriş yapıyoruz. Para ile ilgili konular gündeminize yerleşecek. Yılın ilk haftasında ani, hızlı, beklenmedik olaylar sabah saatlerinde yön değişikliklerine sizi daha fazla itebilir ama sonrasında daha rahat bir akış sergileyeceksiniz.

Haftanın geneline baktığımızda Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle beraber sosyal çevre ortamlarınız çok hareketleniyor, arkadaşlarınıza daha fazla vakit geçirebilir, sosyal ortamlarda vaktinizi daha fazla harcayabilir, evliyseniz de eşinizle beraber çocuğunuzla ilgili konu ve olaylarla daha fazla ilgili olabilirsiniz. Organizasyonlar, aktiviteler, davetler burada yapılacak önemli işler ya da bu alanda sizin bazı konulara liderlik etmeniz ya da arkadaşlarınızla beraber girişeceğiniz önemli işlerin devreye girmesi Venüs’ün bu geçişi sırasında size vereceği önemli güzel haberlerden. İşte elde edilen gelirlerinizi de artırabileceğiniz bir dönem. Bir yandan arkadaş çevrenizin kısıtlandığını bazı noktalarda sizi kimlerin temsil edip etmediğini çok net göreceksiniz diğer yandan yeni insanlarla tanışma fırsatına da sahip olacaksınız.

Kariyer alanlarınızda Merkür geriliyor ve kariyerle ilgili bazı konularda verilmesi gereken önemli kararları ele almanız gerekiyor. Zaman zaman yanlış anlaşılabilirsiniz ya da kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz ama durum ne olursa olsun Pazartesi günü beklenmedik yerlerden göreceğiniz destekler yüzünüzü güldürecek. Venüs arkadaşlık ve sosyal çevre evinize geçer geçmez hayatınızın yönünde önemli aydınlanmalar yaşayacaksınız kafanızdaki plan ve projeleri arkadaşlarınıza anlatmak ya da çevrenizdeki insanlardan destek almak anlamında Çarşamba günü size göz kırpacak.

Cumartesi günü Yengeç burcunda bir Dolunay var, ev, aile ve yuva ile ilgili konular devrede. Bu dönem ailenizle anlaşmak sandığınız kadar kolay olmayabilir, babayla ilgili konu ve olaylar önem kazanırken hem meslek hayatınız hem de aile hayatınız arasındaki dengeyi iyi sağlamanız gerekecek bu Dolunay zamanı. Evinizle ilgili halledilmesi gereken önemli olaylar belki ev içi yapılacak önemli bir iş ya da bir tadilat gibi bir durumun başlaması ya da aileniz yerleşimle ilgili alacağınız kararlar önemli olacak bu kararlarda dikkatli olun çünkü Merkür de geri hareketinde önce bir meseleyi halletmeniz ondan sonra harekete geçmeniz çok daha akıllıca olacaktır.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar haftaya kendi istek ve beklentilerinize odaklanarak giriş yapıyorsunuz. Sabah saatleri duygu değişkenliğiniz, sıkılganlıklarınız yüksek olabilir ani haberler alabilirsiniz ama sonrasında gün genelinde daha rahat etkiler devrede olacak. Sorumluluklarınızla ilgili konular öğle saatlerinde özellikle Pazartesi günü sizi biraz yorabilir kendinizi bazı konularda yetersiz hissedebilirsiniz.

Diğer taraftan Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle beraber Salı günü itibariyle kariyer ve meslek alanlarınızda önemli adımlar devreye girecek 3 hafta boyunca. Üstlerinizle bağlantınızı kuvvetlendirmek, iş hayatınıza kendinizi daha fazla vermek, toplumsal konularla daha fazla ilgili olmak öne çıkarken bu alanda yaşadığınız sorumlulukların üzerinize yük bindirdiğini göreceksiniz ama diğer taraftan burada olması gereken işleri de çok rahat bir şekilde ele alacaksınız. İşle alakalı bir beklentiniz varsa Salı gününden sonra 3 hafta boyunca bu beklentilerin karşılanması da söz konusu olacak. Güzel, doğru ilişkiler size gerçekten güzel sonuçlar verebilir.

Pazartesi günü Merkür ve Neptün arasındaki olumlu açı seyahat, yurtdışı bağlantılı işler, eğitim, ticari faaliyetler alanında işleriniz varsa eğitim konularında beklediğiniz desteği çevrenizdeki insanlardan göreceğiniz anlamına geliyor. Merkür de bu alanlarınızda gerilediği için bazı konuların üzerinden birkaç kez geçmek durumunda kalabilirsiniz. Hayata esnek gözlerle bakıyorsunuz hayat sizin için daha da genişliyor opsiyonları karşınıza çıkarıyor bir sürü insandan neler yapacağınıza dair gayet de güzel geri bildirimler alıyorsunuz.

Cumartesi günü gerçekleşecek Dolunay iletişim ve yakın çevre alanlarınızda oluşacak. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama, dijital platformlar, eğitimle ilgili alanlar, ulaşımla ilgili alanlar, seyahatlerle alakalı konularda, medya alanında önemli bazı girişimler ya da sonuçlarla karşılaşma ihtimaliniz var. Duygusal inişler çıkışlar yaşayacağınız bir dönem olabilir. Fikirlerinizdeki bu iniş çıkışların kendi hayatınıza yansımalarını görebilirsiniz ama bunlar olumsuz olmayacak. Hangi noktalarda neler yapmanız gerektiğini Güneş Merkür kavuşumuyla Cumartesi günü tam da bu Dolunay zamanı çok net bir şekilde göreceksiniz. Bir tarafta bir işinizi çok net hallederken diğer tarafta yaşanacak duygusal olaylar bu Dolunayın ana konularından olacak ama bu Dolunayda aldığınız kararlar hayatınızda çok önemli açılımlara da neden olacak.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, haftaya geri planda durarak, kendi halinizde olarak giriş yapıyorsunuz. Bu yılbaşı gecesi Pazar ve Pazartesi günleri her şey gözünüzde büyümüş olabilir ya da çok da istekli davranmamış olabilirsiniz. Haftaya da bu etkilerle giriş yapıyorsunuz. Bilinçaltınızda halletmeniz gerekenler var, belki hastalıktan belki çevrenizde olup biten olaylardan kaynaklı henüz her şeye adapte olmuş değil gibi hissedebilirsiniz.

Venüs Kova burcuna geçer geçmez rahatlıyorsunuz seyahatler, eğitimle alakalı konular, yurtdışı bağlantılı işler, hukuki atılımlar ve ticaretle alakalı her tür işinizde işin içerisinde sosyal medyayı da alan her türlü girişiminizde güzel bir döneme doğru gidiyorsunuz. 3 hafta boyunca yeni insanlar tanımaktan ve yeni ortamlara girmekten mutluluk duyabilirsiniz, kendinizi geliştirmek üzere harekete geçebilirsiniz mesela eğitimle ilgili konularda algınız daha açık olacak, para ile ilgili konuları artık kenara bırakacak biraz daha kendinizi geliştirme alanlarına yöneleceksiniz.

Para ile ilgili konularda Çarşamba günü güzel sonuçlar devreye girecek, kafanız çözüme yönelik çalışıyor. Merkür de bu alanlarınızda geriliyor o yüzden 18 Ocak’a kadar para ile ilgili konularda sıkışıyor olsanız bile hızır gibi bazı insanların ya da bazı durumların yardımınıza yetiştiğini göreceksiniz.

Cumartesi günü Yengeç burcunda bir Dolunay var bu Dolunay para alanınızda oluşacak bu da cebinize bir para gelecek anlamına geliyor. Tam da parasal konuları bir iyi bir noktaya taşıma isteğiniz, yatırımlarınız, ödemelerinizle ilgili konularda neler yapacağınızı göreceğiniz bu dönem cebinize giren para aslında alacak verecek dengenizi oturtmanızı sağlayabilir ya da tam tersi bu paranın gecikmesi alacak verecek dengenizde bazı sıkıntılara neden olacak. Kafanızda önce bir şeyleri planlayacak önce bir şeyleri oturtacak, çözüm üretecek sonra bu paranın cebinize girdiğini göreceksiniz. Olumlu bir dönem Mars geri hareketinde hayata olumsuz gözlerle bakmayın.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, sosyal çevre ilişkileriniz, arkadaşlarınızdan alacağınız haberlerle haftanıza giriş yapıyorsunuz. Hareketli haftalardan bir tanesi, arkadaşlar, çevre faktörü önemli ve yeni yıla girdiğiniz bu dönem içerisinde kafanızda bazı planlarlar var ve bu planları insanlarla paylaşmak ve uygulamak istiyor olabilirsiniz. Salı gününden sonraki birkaç gün dinlenmek mümkün olacak. Salı ve Çarşamba günleri hatta Perşembe akşam saatlerine kadar işinizde gücünüzde olabilir, biraz daha dinlenmek isteyebilirsiniz bence dinlenin çünkü hafta sonu sizin için oldukça hareketli görünüyor.

Salı günü Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle beraber para ile ilgili konular hayatınızda önem kazanıyor ve 3 Ocak itibariyle yaklaşık 3 hafta boyunca maddi konular hayatınızın merkezine yerleşecek bu alanda güzel gelişmelerle karşılaşacaksınız. Yatırımlarınıza yönelme, para ile ilgili konularda sıkıntı çekiyorsanız insanlardan destek alma, kredi çekme konusunda şanslı hissetme, vergilendirme konusunda işlerin daha rahat akması, bir şirketiniz varsa yanınızda çalıştırdığınız insanların para ile ilgili konularda yapılması gerekenler bunların hepsi devrede olacak. Bu dönem hem sevdiğiniz insanla olan bağlantılarınıza ve yakın ilişkilerinize odaklı olacaksınız hem de spiritüel konularla ilgilenmek isteyeceksiniz, komplo teorileri de hoşunuza gidebilir.

Pazartesi ve Çarşamba günleri çok keyifli. Merkür sizin evlilik ve ilişkiler alanınızda gerilemekte o yüzden sevdiğiniz insanla ilişkinizi masaya yatırmak, bir sıkıntı ya da sorun yaşıyorsanız bunları gözden geçirmek anlamında size göz kırpacak. Beraber yapacağınız kısa bir plan içerisinde bunları ele alabilirsiniz. Çarşamba günü para ile ilgili konularda güzel gelişmeler var bu parasal konularda iş hayatınızdan da güzel destekler alacaksınız. Hayata da esnek gözlerle bakacaksınız geleceğe yönelik adımlarınız hızlanıyor.

Cumartesi günü Yengeç bir Dolunay gerçekleşecek. Sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gerekecek. Mide problemleri, gaz, şişkinlikler, göğüsle ilgili problemler bu dönem artabilir, cildinize ekstra dikkat etmeniz gerekecek. İlişkinizde yaşadığınız bir takım sıkıntı ve problemlerin sağlığınız ve hayatınız üzerindeki etkilerini göreceksiniz bu Dolunayda. İlişkinize dair önemli kararlar alabilirsiniz ama bu kararları lütfen uygulamaya koyun. Hayatınıza dair önemli olaylar devrede olacak kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz ama huzursuzlukları, endişeleri ve olumsuz düşünceleri bir kenara bırakarak, sağlığınıza yatırım yaparak bu Dolunayı en güzel şekilde atlatmanız mümkün.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, işinize gücünüze odaklanarak haftanızı başlatıyorsunuz. Mesleğiniz, yapacaklarınız bu hafta önemli olurken Pazartesi sabah saatleri biraz daha hareketli olabilir ama sonrasında ise işleri yoluna koyduğunuzu net bir şekilde göreceksiniz.

Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle beraber Salı günü itibariyle ilişkiler hayatınızda önemli olacak. İkili ilişkiler ve özel hayatınıza daha fazla vakit ayırmak isteyeceksiniz, sadece ilişkiler değil ortaklığı işler, iş birlikleri diğer insanlarla olan mesainiz, harcadığınız vakit öne çıkmaya başlıyor. Danışmanlık ya da hukuki alanda birtakım işleriniz varsa ortaklı yönden ilerleyecek işlerinizde önemli açılımlar karşınıza gelebilir. Satürn de bu alanlarınızda dolaşıyor o yüzden ilişkiler konusunda mümkün olduğunca temkinli ve dikkatli ilerlemek istiyorsunuz ama şimdi önünüzde çok güzel kapılar aralanacak önünüzdeki 3 hafta boyunca sevdiğiniz insanla vakit geçirmek ve arkadaş gibi her şeyihayatınızda paylaşmak önemli olabilir.

Merkür sizin sağlık ve iş, gündelik hayatın ritmi alanlarınızda geriliyor bu yüzden burada ele alınması gereken önemli konular var belki ufak bir sağlık sıkıntısıyla uğraşabilirsiniz ya da işinizde bitirilmesi, tamamlanması gereken önemli görevler devreye girecek bu hafta. Pazartesi günü bu konuların halledilmesi üzerine güzel planları devreye sokacaksınız. Çarşamba günü ikili ilişkiler ve özel hayatınızda sevdiğiniz insanla yapacağınız kısa vadeli bir plan çok hoşunuza gidebilir. Perşembe günü iş konularında hayatı geniş gözle göreceksiniz ve önemli adımlar, kendinizi geliştireceğiniz konuların devreye girmesi söz konusu olacak.

Cumartesi günü önemli. Hatta 3 gün öncesinden etkileri başlayabilir, Yengeç burcunda bir Dolunay var ki bu Dolunay kadersel alanınızda oluşacak. Bir olayın iç yüzüyle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Dengesizlikler iş hayatınızdan ve sağlıkla ilgili konulardan sizi vurabilir. Bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutmaya özen gösterin. İş hayatınızda yaşayacağınız bir gerginlik bu dönemin ana konusu olacak. Sevdiğiniz insanın sağlığı ya da işiyle ilgili konular da bu Dolunayın ana konusuolabilir. Bu Dolunay zamanı şartları ve koşulları akışına bırakmayı ihmal etmeyin hiçbir şeyi kontrol edemeyeceksiniz kontrol etmeye çalıştıkça olayların daha farklı bir noktaya çekildiğini, size daha fazla zarar verdiğini de çok net bir şekilde görme potansiyeliniz var o yüzden bu Dolunay zamanı hem siz şartları çok zorlamayın hem de etrafınızda olup biten konu ve olaylar karşısında ruh sağlığınızı vekendi sağlığınızı korumayı da ihmal etmeyin.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, uzak yerlerden alacağınız önemli haberlerle, biraz da güzel umutlarla haftaya giriş yapıyorsunuz. Bu hafta başında önemli planlarınız var ve bu planları hem mesleğinizde hem de toplum önünde kalabalıklara karışarak insanlarla bir araya gelerek gerçekleştirmek arzusundasınız.

Salı günü Venüs’ün Kova burcuna geçmesi ile önünüzdeki 3 hafta boyunca işinizi gücünüzü çok seveceğiniz bir dönem başlıyor. Kendinizi işinizde göstermek isteyeceksiniz beraber çalıştığınız insanlarla aranızda çok güzel kuvvetli bağlantılar kurulabilir aynı zamanda iş ortamlarınızda demokratik ve hümanist tavırlarla hareket edebilirsiniz herkesin de size bu tavırlarla yaklaştığını görebilirsiniz. İşinizde son zamanlarda yaşadığınız problemler varsa şimdi bütün bunları ele almak ve kendinizi çok daha mutlu ve huzurlu hissetmek anlamında bu döngüyü iyi kullanın. Diğer taraftan henüz iş değişikliği için desteklenmiyorsunuz 18 Ocak’ta Merkür düzeldikten sonra işle ilgili değişiklikler konusunda hareket edebilirsiniz. Pazartesi günü güzel çünkü ikili ilişkiler ve özel hayatınızda sevdiğiniz insanla ya da çocuğunuzla yapılacak güzel planlar kendinizi mutlu hissettirecek. Çarşamba günü iş hayatınızda gelecek güzel bir haber parayla ile ilgili bir mevzunun gündeme gelmesi ve bunun halledilmesi gibi konular devrede olurken Perşembe günü hayata esnek ve keyifli gözlerle bakacaksınız.

Cumartesi günü Yengeç burcunda gerçekleşen Dolunay sosyal çevre, arkadaşlık alanlarınızı etkileyecek. Arkadaş ortamlarınızda hassas, kendinizi güvende hissetmediğiniz bir mevzunun ortaya çıkması ya da bazı konuşmaların devreye girmesi bazı arkadaşlarınızla ufak tefek alınganlıklar ve gerginliklerin devrede olması bu Dolunayın konularından olabilir. Aktivitelere, davetlere, organizasyonlara katılıyorsanız bu hafta buralarda yaşanacak olaylara dikkat edin. Cumartesi günü arkadaşlarınızla bir programınız varsa burada yaşanacak olaylar sizi biraz gerebilir. Tam da aşk hayatınıza, özel hayatınıza harcamanız gereken enerjiyi bir arkadaşınızın durumuna ya da onunla ilgili bir konuya harcamak durumunda kalabilirsiniz. Dolunay zamanı dengede olmak çok önemlidir o yüzden her iki taraf arasındaki dengeyi koruyun, alınganlıklardan, ani çıkışlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Merkür sizin aşk evinizde ve çocuklarla ilgili alanınızda gerilemekte o yüzden çocuk ilişkilerinizde ve özel hayatınızda bazı sıkıntı ve iletişim problemlerini karşınıza getirebilir. Bütün bu iletişim problemlerini çözmek üzere de hareket edebilirsiniz. Merkür gerilemesi bu anlamda çok işe yarar bu nedene önemli problemler varsa bunları konuşarak ele almak, eski hatalara düşmemek anlamında bu dönemi iyi değerlendirin. Yengeç burcunda oluşacak bu Dolunay zamanı bütün olayları toplamak ve istediğiniz noktaya oluşturmak anlamında şanslı da olabilirsiniz.

 


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler para beklentileriniz, ödemeler ya da bu hafta halledilmesi gereken önemli fatura işleriyle haftanız ve yeni yılınız başlıyor. Sabah saatleri isteksizliğiniz, ketum halleriniz devrede olurken ya da şartlar size güvenilir gelmezken Pazartesi öğleden sonra itibariyle hayata görev gibi bakmaya başlayacaksınız. Özel hayatınızda yapılması gerekenleri ele almanız önem kazanacak, akşam saatleri ise biraz daha rahatlatmış olacaksınız.

Salı günü Venüs Kova burcuna geçiyor. Aşka, keyfe, mutluluğa daha fazla vakit ayırmak isteyeceğiniz bir döneme merhaba diyorsunuz. Önünüzdeki 3 hafta boyunca sevdiğiniz insanla aktivitelerde bulunabilir, davetlere, organizasyonlara katılabilir, sportif faaliyetlerden sanatsal birtakım etkinliklere kadar her şeyin içerisinde yer almak isteyebilirsiniz. Ailevi konularla çok uğraştınız şimdi biraz hobilerinize size keyif veren alanlara yönelme vakti. Çocuğunuz varsa bu dönem onunla olan bağlantılar kuvvetlenirken birlikte vakit ele geçirmekten mutluluk duyabilirsiniz ya da çocuğunuzun hobisine daha fazla vakit ayırabilir onunla daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Eğitmenlik, öğretmenlik işlerinizde kendinizi ön plana çıkaracaksınız. Diğer taraftan Pazartesi günü ev, aile ve yuva alanlarınızda yapılması gerekenler çok rahat bir şekilde ele alınırken Çarşamba günü özel hayatınızda sevdiğiniz insanla yapacağınız güzel tatlı bir plan kalbinizi yerinden oynatacak. Perşembe günü hayata esnek gözlerle baktığınızı ailevi ortamlarda mutlu, huzurlu ve şanslı olduğunuzu hissedeceksiniz.

Cumartesi günü Yengeç burcunda bir Dolunay var bu Dolunay sizin kariyer alanlarınızda gerçekleşiyor. Kariyerinizde ve meslek hayatınızda hızlı bir olay gündeme gelebilir ya da insanlar sizi konuşuyor olabilir. İş hayatınızda patronunuzla yaşayacağınız bir gerginlik ufak bir anlaşmazlık ya da oradan alacağınız bir haber sizi tedirgin edecek gibi görünüyor ama tedirginlik hissetmeden önce neler yapabileceğinizi gözden geçirmeniz bu Dolunayı daha faydalı kullanmanızı sağlayabilir.

Merkür ev, aile ve yuva alanlarınızda gerilemekte aile ortamınızda halletmeniz gereken önemli bir mevzu var, bu mevzuyu masaya yatırıp aile büyüklerinizle konuşabilir ve çözüme ulaşabilirsiniz. Bunu yapabilirseniz bu Dolunayın etkisi çok daha kuvvetli ve güzel olacak, sizi de olumlu etkileyecek. Göz önünde olacağınız ortamlarda mümkün olduğunca kavgalardan, sürtüşmelerden, gerginliklerden uzak durmanız faydanıza olabilir. Bu Dolunay, aile ve iş arasındaki dengeyi iyi sağlamaya özen gösterin.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları, burada verilmesi gereken önemli kararlar ve tüm haftaya yayılacak ilişkilerle dolu güzel günler haftanız bu etkilerle başlıyor. Bu hafta yalnız kalmak istemeyebilirsiniz ama bulunduğunuz ortamlarda bazı konular size görev gibi gelebilir hem insanlarla olmak isteyecek ama insanların yanına gittiğiniz zaman da sıkılganlıklarınızla çok çabuk tepkiler vererek onları da şaşırtabileceksiniz ama Pazartesi ve Salı günü yalnız kalmak istemeyeceksiniz.

Bu hafta Venüs Kova burcuna geçiyor önünüzdeki 3 hafta boyunca evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla vakit ayıracağınız bir dönem başlıyor. Evinizde vakit geçirmek, misafir ağırlamak, arkadaş çevrenizi evinize çağırmak ya da evde yapılacak boya badana, tadilat tamirat gibi işlere kalkışmak anlamında 3 hafta boyunca bu konular hareketli ama Merkür gerilediği için 18 Ocak’tan sonra yapmaya özen gösterin. Yine de evde vakit geçirmek, misafir ağırlamak sizi mutlu edecek.

İletişimsel işleriniz önem kazanıyor, burada yapılması gerekenler yatırımlarla ilgili konular Pazartesi günü gündeme gelirken Çarşamba günü aile ortamlarınızda çok keyifli oluşumlar devrede olacak. Birilerinden haber alabilirsiniz, amcanız baba tarafınızdan bir insan, onlardan gelecek haberler keyfinizi artırabilir. Perşembe günü ikili ilişkiler özel hayat ve iş alanlarınızda hayatın sizi her konuda desteklediğini göreceksiniz.

Cumartesi günü Yengeç burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor bu Dolunay sizin seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler alanınızda oluşacak. Bu Dolunayla beraber seyahatleriniz hızlanabilir ya da uzakta yaşayan akrabalarınızdan bir haber alabilirsiniz. Evliyseniz eşinizin ailesi ya da onun kardeşleri ile ilgili konular bu Dolunay önemli olacak. Duygularınızda ve düşüncelerinizdeki gelgitler yüksek görünüyor bu Dolunay zamanı o yüzden her iki taraf arasındaki dengeyi iyi kurmaya çalışın. Yakın çevre, akraba ve kardeşler alanınızda Merkür gerilemekte yakın çevreniz, akrabalarınız, kardeşlerinizle aranızdaki bir mevzuyu hallederek aslında gelecek planlarınızı yapmak onlarla bir araya gelmek ya da onlardan gelecek olan haberleri karşılamak bu Dolunayın konusu olsun.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, gündelik hayatın ritmi ve sağlıkla ilgili konularla haftanıza giriş yapıyorsunuz. Yılbaşından sonraki dönem sağlığınıza gündelik koşturmalarınıza önem vermeniz gereken bir dönem ve bu hafta da bu konular önemli olacak. Salı günü Venüs’ün Kova burcuna geçmesi ile beraber iletişimsel işleriniz, yakın çevre, akraba ve kardeşlerle olan bağlantılarınız önem kazanırken 3 hafta boyunca yakın çevrenizde kim varsa o insanlarla olan bağlantılarınıza daha fazla önem verecek, akraba ve kardeşlerinizle daha fazla vakit geçirmek isteyecek ya da iletişimsel işlerinizde kendinizi ön plana çıkaracak radyo, televizyonculuk, satış, tanıtım, reklam, pazarlama, bilgisayar, dijital alanlarda kendi gücünüzü ön plana çıkaracaksınız. Bu alanlardan yana da şansınız yüksek görünüyor.

Pazartesi günü para ile ilgili konularda güzel gelişmeler karşınıza gelirken ailenizden bir insana para desteği verebilir ya da ailenizden bir insanın size para desteğinde bulunduğunu görebilirsiniz. Çarşamba günü yakın çevrenizle yapacağınız güzel planlar sizi mutlu edebilir. Yılbaşından sonra biriyle tanışma potansiyeliniz varsa Çarşamba günü bu konuda sizi mutlu edecek önemli haberler alabilir ya da tanıştığınız insanı gerçekten çok beğenebilirsiniz. Perşembe günü hayat keyifli, işle ve para ile ilgili konularda hayatın sizi her yönden desteklemesi söz konusu.

Cumartesi günü Yengeç burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor ki bu Dolunay zamanı ortak müşterek para ile ilgili konular ön plana geçecek. Para ödemeleri alacak verecek dengesi, banka işlemleri, krediler, vergiler, faizlerle ilgili olacaksınız. Merkür de para alanlarınızda gerilediği için gözden kaçırmış olduğunuz bir ödeme ya da bir fatura ile uğraşmanız söz konusu olabilir. Bu Dolunay zamanı dengeyi iyi sağlayın. Burası aynı zamanda cebimizden çıkan parayla alakalıdır yani harcamalarınız yüksek olabilir o yüzden paranız kadar harcamaya özen gösterin. Güneş Merkür kavuşumu para alanınızda yapılması gerekenlerde size önemli ipuçları sunacak. Önce para ile ilgili bir işinizi halledin ondan sonra harcamalarınızı yapın o zaman çok daha rahat edeceksiniz.

 Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, size keyif verecek konu ve olaylarla haftanıza giriş yapıyorsunuz ve yeni yılınızı da başlatıyorsunuz. Aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular, hobileriniz size keyif veren her tür alan bu hafta hızlı çalışacak Çarşamba gününe kadar. Pazartesi sabah saatleri olayları rahat algılamakta zorlansanız bile akşam saatleri itibariyle çok daha rahata erecek ve sonraki süreçte de çok daha rahat aktığını göreceksiniz tüm haftanın. Çarşamba gününden sonra gündelik hayatın ritmi, işle ilgili konular hayatınızda önem kazanırken hafta sonuysa sevdiğiniz insanla geçirilecek zamanlara kendinizi hazırlamalısınız.

Salı günü Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle beraber önünüzdeki 3 hafta boyunca para ile ilgili konularda çok şanslı olacaksınız, kazançlarınız artabilir önemli para görüşmeleri yapabilirsiniz ve burada güzel para bağlantıları kurulacak ve 3 hafta boyunca cebinize giren paranın da iyi aktığını göreceksiniz. Diğer taraftan teknolojik cihazlara ve aletlere harcamalarınız da bu dönem devrede olabilir. Merkür’ün geri hareketi özellikle bu dönemde dikkatli adımlar atmanız gerektiğini gösteriyor ancak 18 Ocak’ı beklemenizi tavsiye ederim, 18 Ocak’tan sonraki dönem çok daha rahat hareket edebilirsiniz en azından çok daha uzun soluklu bir cihaz almış olabilirsiniz.

Pazartesi günü önemli bir iş mevzusu devrede olacak bir konuşma, görüşme ve bu işin tatlıya bağlanması daha önceden konuşulmuş, yapılmamış bir işin tatlıya bağlanması ve halledilmesi gibi bir durum söz konusu olurken Çarşamba günü evinizde bir harcama görünüyor ya da aile hayatınız için bir para ile ilgili bir güzellik görünüyor, bu sizi mutlu edecek. Perşembe günü ise hayata olumlu gözlerle bakacaksınız. Güneş Uranüs üçgenleri kişinin gelişimi anlamında çok güzeldir hayata farklı gözlerle bakar kişi, esnek bakar zaten öyle bir dönem içerisindesiniz ve bu dönem size yarayacak. Merkür sizin burcunuzda geriliyor ama yine de bazı konuları tekrar tekrar yeniden ele almanız ve düzeltmeniz anlamında size şans ve fırsatlar da sunuyor. Bu şans ve fırsatları Dolunay zamanı ilişkilerde kullanacaksınız.

Cumartesi günü Yengeç burcunda bir Dolunay var ki ilişkilerle ilgili konularda verilecek önemli kararları barındıracak. İlişkinizde, özel hayatınızda sevdiğiniz insanla halletmeniz gereken bir mevzu olabilir, taşınma ile ilgili bir konu devreye girebilir ya da ortaklık yaptığınız insanlarla bu dönem aranızda bazı alınganlıklar, yanlış anlaşılmalara, fikir ayrılıklarına da açık olabilirsiniz bu etkiye dikkat edin. Dolunay zamanı dengede olmak önemlidir önce kendi içinizde halledilmesi gereken konuları halledin ondan sonra özel hayatınızda verilecek olan konular önemli olsun. Bir ilişkiye başlama ya da var olan ilişkinizde önemli kararlar alma bu Dolunayın konusu dikkat edin Merkür geriliyor ona göre yeni kararlardan ziyade tamamlanması gereken bitirilmesi gereken kararlara odaklanın.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar eviniz, aileniz, yuvanız hafta bu gibi etkilerle başlıyor. Aileden alınacak önemli haberler sabah saatleri biraz dengesizlikler devrede olabilir önemli sorumluluklarınız da var sağlıkla ilgili bu sorumlulukları da almak durumundasınız. Ama Pazartesi akşam saatleri itibariyle artık biraz daha rahatlayacak ve desteklendiğinizi çok net göreceksiniz.

Salı günü itibariyle Venüs Kova burcuna geçiyor. Güzelleşmek, kendinize vakit ayırmak, alışverişe çıkmak, sosyalleşmek anlamında şahane bir sürece giriyorsunuz. Herkes sizi konuşabilir, hayatınızda bir insan yoksa ilişkilere yelken açabilirsiniz önemli insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Salı günü itibariyle hayatınızda bir rahatlama enerjisi devrede olacak. Hala Güneş ve Merkür sizin zor bir alanınızda geriliyor ama en azından kendinizi dışarıya atarak, sosyalleşerek, yeni insanlarla sıkıntı ve problemlerinizi geride bırakmayı rahatlamayı görev edineceksiniz.

Pazartesi günü geri plandan yürüttüğünüz bir işinizde para ile ilgili bir mevzuyu çok rahat bir şekilde çözebilirsiniz, Çarşamba günü ise yakın çevrenizden gelecek çok güzel bir teklif ya da bir destek yüzünüzü güldürecek, insanların sizi desteklediğini göreceksiniz. Sosyal medyayı kullanıyorsanız dijital alanda birtakım işleriniz varsa burada atılacak adımlar da sizi mutlu edebilir tutarlı adımlar olacak çünkü bütün bunlar. Hayatı geniş gözlerle okumanız gereken bir dönem. Ev, aile ve yuva alanlarınızda önemli açılımlar var ve bu sene daha çok mutluluğunuz ailenizden gelecek. Mutluluğu uzaklarda aramayın ailevi konulardan yana şanslı olacaksınız.

Cumartesi günü iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda önemli bir Dolunay yaşayacaksınız. Sağlığınıza gereken özeni göstermeniz gerekiyor bu Dolunay zamanı. Mide problemleri, gaz, şişkinlikler aynı zamanda cilt sıkıntıları, ürtiker ya da gastrit gibi problemlerle uğraşabilirsiniz. Arkanızdan dönen bir sürü olay olabilir bir sürü dedikodu kulağınıza gelebilir, geçmiş konu ve olaylarla çok fazla ilgilenebilirsiniz bütün bu ruh halinizdeki değişiklikler duyduklarınız aslında tam da bu Dolunay zamanı sağlıkla ilgili konularınıza yansıyabilir bu etkiye dikkat edin. iş ortamlarınızla ilgili konularda dikkatli konuşun çünkü hem yanlış anlaşılabilir hem de olayları kendi aleyhinize çevirebilirsiniz bu dönemde. Kendi kendinize ne hata yaptığınızı bulmaya çalışın o zaman çok daha faydalı bir süreç yaşamış olacaksınız.

 


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar yakın çevrenizden gelecek önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi sabah saatlerinde iletişim trafiğiniz çok yüksek olabilir ani, beklenmedik haberler duyabilirsiniz ya da bazı sorumluluklarınız fazla gelebilir gün genelinde akşam saatleri itibariyle biraz daha rahatlayacaksınız.

Salı günü itibariyle Venüs Kova burcuna geçiyor önünüzdeki 3 hafta boyunca kendi halinizde olmak hem yakın çevre hem para ile ilgili konularda biraz içe çekilmek, yalnız kalmak, pilinizi şarj etme arzunuzun yüksek olması devreye girebilir. Zaten arkadaşlık ilişkilerinizin çok yoğun olduğu, bir sürü bilginin etrafınızda döndüğü bazı arkadaşlarınızla aranızda iletişim sorunlarının olduğu bir dönem. Davetler, aktiviteler bu dönem çok fazla gelmiş olabilir şimdi biraz kendi kabuğunuza çekilme ve kendi halinizde olma potansiyeliniz var. Bu dönem hayatınızda bir insan yoksa platonik aşklara daha fazla çekilebilirsiniz, biri varsa da o insanla çok fazla görüşmemek ya da aranıza bir mesafe koyma gibi istekler yüksek olabilir. Bu dönem yurtdışı konuları sizi destekliyor. Yabancı şirketler, yabancı insanlarla yapılacak olan işler ya da yurt dışına gitme gibi konular varsa hareketlendiğini görme potansiyeliniz var.

Pazartesi günü çok keyifli sosyal çevrenizden gelecek önemli bir haber iş hayatınıza olumlu yansıyabilir. Çarşamba gününde bu etkiler altında olacaksınız, güzel bir para konusu devreye girecek.

Cumartesi günü Yengeç burcunda bir Dolunay oluşacak ki bu Dolunay aşk evinizde oluşacak tam da arkadaş ortamlarınızda tanıştırıldığınız bir insanla aşka yelken açabilirsiniz ya da sosyal çevrenizdeki bu hareketlilik özel hayatınıza damgasını vurabilir. Özel hayatınızdaki insanla alınganlıklar ve hassaslıklar yaşayabilirsiniz bu Dolunay zamanı. Çocuğunuz varsa onunla olan bağlantılarınıza da dikkat edin. Onun dışında bu Dolunay aslında size keyifli gelecek çünkü Balık burcunu destekleyen de bir Dolunay olacak ama yine de Dolunay zamanları iki tarafı idare etmek gerçekten çok önemlidir. Sevdiğinizle, çocuğunuzla ya da özel hayatınızda alınganlıklardan mümkün olduğunca uzak durun. Hem çevrenizi hem özel hayatınızı birbiriyle karıştırın iyi idare edin çözümleri arkadaş ortamlarınızda, sosyal çevre alanlarınızda çok rahat bir şekilde göreceksiniz. Belki de sevdiğiniz eskiden beri bir arada olduğunuz bir arkadaşınıza danışarak çözümleri üretebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın