Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

19 – 25 Aralık 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

CESUR VE GİRİŞKEN OLMA ZAMANI!

Haftaya Ay Akrep burcundayken giriş yapıyoruz. Finans, ortak para konuları alacak verecek dengesi, banka işlemleri ya da derin duygusal konular, duygularımızı kontrol etme ihtiyacı ya da başkalarına yönlendirme ihtiyacımız yüksek olacak. Maddi konular bu hafta hayatımızda görünür ve önemli olacak. İlişkilerden yana sıkıntı yaşadığımız konu ve olaylar karşımıza gelebilir bu Pazartesi itibariyle bunları şifalandırmak isteyebiliriz.

Salı günü Jüpiter Koç burcuna geçiyor. Daha bencil, daha kendimizi düşünen ama aktif, lider, öncü, yenilikçi taraflarımız bu süreçte öne çıkarken 16 Mayıs’a kadar cesur hareket etmekten mutluluk duyabilir, kafamıza göre harekete geçmek isteyebiliriz. Koç burcu astrolojide girişimcilik, harekete geçmek, eyleme geçmekle bağlantılı olduğu için girişimcilik gerektiren her tür işimizde bu şans faktörünü kullanabiliriz. Önümüzdeki dönem daha çok demir, çelik başta olmak üzere ısı, enerjiyle bağlantılı konular, askeri alanlar, spor alanları, otomotiv sektörü ile ilgili konu ve olaylar hayatımızda hızlanacak. Koç burcu Mars yönetiminde olduğu için savaşkan enerjilerin de gökyüzünde harekete geçeceği ya da bu konuların biraz daha görünür olacağı bir zaman dilimine doğru gidiyoruz ki Mart ve Nisan ayları bu konuda bize bazı şeyleri gösterecek gibi görünüyor. Orada da 20 Nisan’da son derece Koç burcunda bir tutulma yaşayacağız. 21 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna geçer geçmez oluşturduğu Yeniay zamanında önemli konular da başlıyor olacak ve bu konuları finalize etmek ve ne kadar hayatımızda gerçeklerle uyuşuyor uyuşmuyor bunları görmek tutulma zamanı 1 ay sonra 20 Nisan’da önem kazanacak.

Perşembe günü Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Oğlak burcu astrolojide amaç ve hedeflerle bağlantılıdır. Bu dönemde sorumluluklar ve görevler vardır. Oğlak burcu zamanında görev bilinci ile hareket ederiz, sorumluluklarımızı biliriz hayatımızda amaç ve hedeflerimiz varsa bu amaç ve hedefler doğrultusunda harekete geçmek önemlidir. O yüzden kasvetli bir havası vardır, bardağın biraz boş tarafını görebiliriz, empati azalabilir. Hayata iş gözüyle bakabiliriz. Yine Güneş Oğlak’a geçince devletle ilgili konu ve olaylar, bakanlıklar, devlette çalışan memurlar, yönetici kesiminden insanlar öne çıkabilir. Resmi sistemler, kamu çalışanları yine Oğlak burcuyla bağlantılı olduğu için, EYT ile alakalı konular ya da kamu çalışanlarının istekleri ve beklentileri ile ilgili konu ve olaylar önemli olacak. Yine resmi daireler, devletle ilgili konular, inşaat sektörü, ekonomi, finans ile ilgili olacağız.

Cuma günü 13:16 itibariyle yine Oğlak burcunda bir Yeniay gerçekleşecek. Yukarıda saydığım konularda önemli adımlar atmak istiyorsak bu Yeniayı kullanabiliriz.

Pazar günü Merkür’ün Neptün’le olumlu açısı diğer insanlara anlayış göstermek, empatiyle yaklaşmak, yaratıcı yönlerimizin ön plana çıkması başka insanlara yardım etme isteğimizi ön plana çıkarabilir. Bu dönem sanatla uğraşıyorsak sanatsal yönde birtakım faaliyetlerimiz varsa güzel haberler karşımızda gelebilir. Empatiyle hareket edeceğimiz, etmek isteyeceğimiz dönemlerden bir tanesi olacak.

Yeniden Oğlak burcunda oluşacak Yeniay’a dönersek, Ankara’ya göre çıkarttığımız haritada Koç burcu yükseliyor. Onun yöneticisi Mars İkizler burcunda geri harekette ve ikinci eve yerleşmiş. Bu da bu girişimlerimizin para ile ilgili konulara takılacağını bize anlatır gibi. Harcamalarımız yüksek olabilir, bazı durumların üzerinden, girişimlerinden üzerinden yeniden geçmek durumunda kalabiliriz.

Dini konular, felsefe ile ilgili alanlar, yabancı insanlar, mülteciler ya da göçmenlerle ilgili konu ve olaylar, dış ülke ilişkileri, seyahat, ticaret, hukuk, ithalat ihracat, havacılık ya da uzak yerlere yolculuklarla alakalı konular da önemli olacak. Önemli kararlar buralardan gelecek gibi görünüyor. Sanatçı kesimden insanlar ya da sanata daha fazla yönelim gösteren kadınların özellikle bu Yeniay ve sonrası ön plana çıkacağını söyleyebiliriz.

Mars Aldebaran takımyıldızı ile birleştiği için amaç ve hedeflerden sapılmadığında, yanlış yola, kestirme yola girilmediğinde aslında büyük şans ve başarılar sunabilir. Bu yeniayda Para ile ilgili konularda cinlik yapmayın, doğru bir şekilde ilerleyin. Önünüzü kesen durumlar varsa belki de sizin hayrınıza oluyordur. Önümüzdeki dönem gerçekten de kestirme yola başvurmayan, hinlik yapmayan, doğru düzgün amaçları ve hedefleri doğrultusunda ilerleyen insanların kazanacağı ve kendi adımlarını hızlandıracağı bir süreç olabilir. Dini konularda abartılar, karşı tarafı anlayamama, coşkuyla hareket etme durumuna dikkat edelim. Dini konularda da önemli bazı sorumluluk gerektirecek, toplumu ilgilendirecek önemli kararların da Yeniay ve sonrası 15 gün boyunca yeniden ele alınması ve bu buralardaki kararnamelerin hızlanması söz konusu olabilir.

Herkese fırsatlarla dolu, güzel bir yeniay ve Jüpiter geçişi diliyorum…

19 – 25 Aralık Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar haftaya maddi konular ön planda olarak giriş yapacaksanız. Para alacak verecek dengesi birkaç gün boyunca gündeminize yerleşebilir. İşle ilgili konular, amaçlarınız, yapılması gerekenler hayatınızın merkezine yerleşmiş durumda. Bu hafta en çok bu konular dikkatinizi çekecek ve bu konularda hareket etmek isteyeceksiniz. Çalışma, kariyer, iş koşullarınız, yeni projelerin hareketlendiğini de göreceksiniz.

Jüpiter Koç burcuna geçiyor Salı günü itibariyle hayatınızda yeni bir dönem başlıyor. 16 Mayıs’a kadarki dönem bu süreci iyi kullanın. Mart ve Nisan ayları sizin için çok önemli olacak hem kişisel gelişiminiz hem sağlığınız hem de geleceğinizi ilgilendirecek her tür konuda önemli adımlar atabileceksiniz ama 16 Mayıs’a kadar hayatınızın her alanından destek yağmuru sizi mutlu edebilir. Önemli girişimleriniz, cesur olmanız gereken konular, kafanızda uzun zamandır oluşturduğunuz planlar varsa, eviniz, aileniz, işiniz, çocuğunuz ya da eğitiminizle, sağlığınızla ilgili önemli adımlar atmak istiyorsanız Jüpiter’in bu geçişi size bu konularda büyük şans ve fırsatlar sunabilir.

Perşembe günü iş hayatınızda görüştüğünüz insanlar ya da iş yerinizdeki bir kadından alacağınız destek, para ile ilgili konularda olumlu adımlar atmanızı sağlarken aynı gün Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Kimliğinizi daha çok kariyerinizde, işinizde, gücünüzde, toplum önü işlerde göstermeye başlıyorsunuz. Aynı zamanda topluma faydalı olma, kendi amaç ve hedeflerinizi gerçekleştirmek anlamında bu geçiş size gayet güzel fırsatlar sunacak. Cuma günü oluşacak Yeniay iş, kariyer ve aynı zamanda projeler, yenilikler anlamında önemli adımları karşınıza getirebilir. Çalışmıyorsanız da annenizin konu ve olayları annenizin hayatında ya da aile hayatınızda almanız gereken önemli kararlar bu Yeniayla beraber gündeminize yerleşecek. Elinizi çabuk tutun vereceğiniz kararlar varsa 29 Aralık’ta Merkür de bu alanlarınızda gerilemeye başlayacak.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar bu hafta ikili ilişkiler ve özel hayatınızın enerjisi hayatınızda fazlasıyla görünür olacak. Sevdiğiniz insanla beraber hareket etmek isteyecek ya da birkaç gün boyunca onun görüşlerine ve fikirlerine diğer insanlardan daha fazla önem vereceksiniz. Hayatınızda bir insan yoksa bir insanla tanışma potansiyeliniz de yüksek olacak.

Salı günü Jüpiter’in Koç burcuna geçişi ile beraber 16 Mayıs’a kadar önemli bir hazırlık sürecindesiniz ve 16 Mayıs’a kadar hem ruhsal konularda hem spiritüel alanda kendinizi tanımak, alışkanlıklarınızı, davranışlarınızı, tepkilerinizi gözden geçirmek anlamında önemli bir süreç olabilir. En çok da hayattan öğrenmeniz gerekenleri, kendinizde düzenlemeniz gerekenleri Mart ve Nisan aylarında görebilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işler bu alandan gelecek önemli, cesur, atak birtakım projeler hayatınızı renklendirirken annenizin akrabaları ya da hayatınızda bir insan varsa evliyseniz eşinizin sağlığı ya da işiyle ilgili konulardan yana da şansınız yüksek olabilir. Bu dönem öyle bir dönem ki aslında sırtınızda bir melek varmış gibi hissedebilirsiniz. Hayat karşısında her tür zorluktan korunacak ve kendinizi bazı noktalarda oldukça maneviyatlı göreceksiniz. Şimdiye kadar cesaret edemediğiniz konu ve olaylarla ilgilenmek de öne geçebilir.

Perşembe günü güzel seyahatler, eğitim, yabancı insanlarla yapılacak işler ya da oradan gelecek önemli haberler gündeme gelirken eğer öğrenciyseniz eğitim hayatınızda güzel sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı gün Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Eğitim, seyahatler, yabancı insanlarla yapılacak olan işler, yurtdışı bağlantılı konular ya da hukuk, ticari faaliyetler alanınız hızlanmaya başlarken bir ay boyunca tanımadığınız insanlarla daha fazla vakit geçirebilir, seyahatlere hayatınızda daha fazla yer ayırabilir ve diğer insanlardan fazlasıyla etkilenebilirsiniz. Eğitim hayatınız da ön plana çıkabilir.

Cuma günü oluşacak Yeniay bu saydığım alanlarda önemli bazı fikirleriniz, kararlarınız, adımlarınız varsa bunları hayata geçirmek anlamında size göz kırpacak. Bunları uygulamak için Cuma günü oluşacak Yeniaydan sonraki dönemi bekleyin. Hafta sonu oldukça keyifli, bolca gezecek dolaşacaksınız ve sosyal çevrenizdeki insanlarla vakit harcayacaksınız.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, bu hafta işiniz, gücünüz, sağlığınızla ilgili konular gündeminize yerleşecek. Gündelik hayatın ritmi oldukça hareketli akabilir yine de burada krizler, kontrol etmek zorunda kalacağınız bazı olaylarla da karşılaşma potansiyeliniz var. Mümkün olduğunca ayaklarınızı üşütmemeye, üreme ve üriner sistem problemlerine dikkat edin.

Hafta başında halledilmesi gereken bazı konular, para ile ilgili konularda halledilmesi, şifalanması gereken bazı ilişkiler gündeminize otururken Salı günü Jüpiter Koç burcuna geçiyor. 16 Mayıs’a kadar sosyal çevrenizden fayda sağlayacağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz. Çevre değişiklikleri karşınıza gelebilir, önceden gittiğiniz yerlerden ziyade farklı yerlerde bulunmak yeni, cesur, özgür yerlere takılmak hayatınızda ön plana geçerken arkadaş çevrenizde de önemli değişiklikler gündeme gelebilir. Belki ev değiştirdiniz, iş değiştirdiniz, çevre değişimleri bütün bunları 16 Mayıs’a kadar kapsayacak ya da işten elde edilen gelirlerimizde önemli artışlar göreceksiniz. Parayla ilgili konularda çok ciddi sıkıntılarınız olmayacak. Çalışıyorsanız çalışmalarınızın karşılığını maddi yönden çok rahat bir şekilde alacaksınız. Sosyal çevreniz zaten kuvvetli ise bu dönem arkadaşlarınızdan ve o sosyal çevre içerisinde bulunan insanlardan büyük destekler, faydalar görebilirsiniz. Organizasyonlar, aktiviteler, davetlerden yana yaratıcılığınız ve girişimciliğiniz çok konuşulabilir. Mart ve Nisan ayı burada oluşacak Yeniay ve tutulmalar özellikle bu çevre değişimlerini hayatınızda hareketlendirebilir.

Perşembe günü güzel, para ile ilgili konularda yapmanız gerekenler devreye girerken arkadaşlarınızla aranızdaki bir mevzuyu çok rahat bir şekilde halledecek, aynı zamanda doğru ilişkilerle maddi konularda ilerlediğinizde hayatın sizi desteklediğini göreceksiniz. Ortaklı işleriniz, özel hayatınız ve toplum önü duruşunuzda her şey sizi destekliyor ama bazı konuları abartmamanız da gerekebilir.

Cuma günü Oğlak burcunda oluşan yeniayda, para ile ilgili konular önem kazanıyor. Maddi konularda atmanız gereken önemli adımlar varsa burada bir amaç ve hedef çizerek yolunuzda ilerlemek istiyorsanız ve hatta kafanız da son birkaç haftadır böyle çalışıyorsa Yeniay ve sonrası adımlarınızı hızlandırmak akıllıca olabilir. Elinizi çabuk tutun 29 Aralık’ta Merkür de bu alanlarınızda geriliyor olacak. Göz önünde olacağınız ortamlarda parasal konularda diğer insanlara yardım etmek sizi mutlu edebilir.

 YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler aşk dolu, keyif dolu etkilerle haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta başında hobilerinize hayatınızda yer vereceksiniz. Çocuğunuz varsa çocuğunuzla ilgilenmek öne çıkabilir. Sevdiğiniz insanı kontrol etme arzunuzun da görünür olduğunu göreceksiniz bu hafta genelinde. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda halletmeniz gereken birtakım konular olabilir. Özel hayatınızdaki ilişkiler aile hayatınızda olumsuz etki bırakmış olabilir.

Salı günü Jüpiter Koç burcuna geçiyor, kariyer ve iş hayatınızda kendinizi göstereceğiniz bir süreç başlıyor. 16 Mayıs’a kadar kariyerinizde hızlı ilerlemeler kaydedebilir, çok fazla konuşulabilirsiniz. Hem kendinizi göstermek hem yaptığınız işle bilinir olmak, toplumdaki önemli insanlardan destek görmek önemli olurken topluma sunacağınız faydalar göz kamaştırıcı olacak. Evliyseniz eşinizin ailesi ile aranızdaki sıkıntı ve problemleri giderecek onlarla doğru bağlarla hem de mutlu bir şekilde yolunuzda ilerleyeceksiniz. Annenizin hayatında da önemli gelişmeler önemli şanslar karşınıza çıkabilir. 16 Mayıs’a kadar evlenmeyi düşünüyorsanız 21 Ocak’tan sonra bu konularda da hızlı adımlar atabilirsiniz.

Perşembe gününe geldiğimizde ikili ilişkiler ve özel hayatınızda ya da ortaklı işlerinizde hayata bakış açınız oldukça farklı ve esnek görünüyor. Kendinizi iyi ve iyimser, şanslı hissedebilirsiniz. Perşembe Güneş’in de Oğlak burcuna geçmesi bir ay boyunca kimliğinizi ilişkiler alanında ortaya koyacağınızı gösteriyor. İlişkilere dair atılacak önemli adımlar, verilecek önemli kararlar evlilik, sözlenme, nişanlanma ya da ilişkiye yeni başladıysanız ciddileşme gibi birtakım düşünceler ya da ilişkiyi bitirmeye dair kararlar Cuma günü oluşacak Yeniayla beraber gündeminize yerleşebilir. Ortaklı işler, taşınma ile ilgili konuları da sürecinize alabilirsiniz. Göz önünde olacağınız ortamlarda sevdiğiniz insanla bazı konuları konuşuyorsanız, aileler tanışıyorsa ya da özel hayatınıza dair alacağınız bazı kararlar varsa coşkulu ve abartılı davranmadan biraz daha mütevazı adımlar atarak ilerlemeniz bu şansı çok daha doğru kullanmanızı sağlayacak. Özellikle ortaklaşa birtakım işler yapıyorsanız bu dönem güzel teklifleriniz olabilir ama bu tekliflere vereceğiniz tepkiler önemli olacak bu vereceğiniz tepkilerle olayları kaçırmamaya çalışın. Hafta sonuna doğru sevdiğiniz insanla önemli seyahat planları ya da geleceğinizi ilgilendirecek önemli planlar hoşunuza gidebilir.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, eviniz, aileniz, yuvanız haftanız bu etkilerle başlıyor. Ev ortamında yaşanacak ufak bir krizle uğraşmak hafta başında gündeminize yerleşirken beraber çalıştığınız insanlarla olan bağlantılarınızda ve iş hayatınızda bazı konuları sınıflandırmanız gerektiğini fark edeceksiniz. İş ortamlarınızda barışmak durumunda olduğunuz ya da helallik almak istediğiniz bir insan da gündemde olabilir.

Salı günü Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle beraber çok hareketli olacağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz. Seyahatler, yabancı insanlarla yapılacak işler, yurt dışı bağlantılı konular, ticari faaliyetler, hukuki alanda atılacak önemli adımlar, öğrenme isteğinizin yüksek olması medya ve ticaretle uğraşanların kendilerini gösterecekleri bu dönem sizi gerçekten geliştirecek ve ileri safhaya taşıyacak çünkü 16 Mayıs’tan sonra burada öğrendiklerinizi kariyerinize de aktarmış olacaksınız.

Perşembe günü Venüs’ün Uranüs’le olumlu açısı iş hayatınızda yapılması gereken önemli konuları karşınıza getirebilir ya da kurduğunuz doğru bağlantılarla iş ortamlarınızda çok hızlı ilerlediğinizi fark edebilirsiniz. Güneş’in Oğlak burcuna geçmesiyle beraber hem gündelik hayat hem iş hem çalışma hem de sağlıkla ilgili koşullar bir ay boyunca hayatınızda etkili olacak ama sağlığınıza hayatınıza işinize dair vermek istediğiniz önemli kararlar varsa Cuma günü oluşacak Yeniayla beraber bu kararları hayatınıza alabilirsiniz. İş mi değiştireceksiniz yeni bir işe mi başlayacaksınız işten haber mi bekliyorsunuz sağlığınızla ilgili gözden geçirmeniz gereken konular mı var ya da kontrollerinizi yaptırmanızın zamanı mı geldi, 23 Aralık’tan sonra bütün bunları yapacak fırsatlar karşınıza gelebilir. Elinizi çabuk tutun 29 Aralık itibariyle Merkür de bu alanlarınızda gerileyecek.

Hafta sonuna doğru çalışma koşulları ön planda olurken hafta sonu ile beraber biraz daha özel hayatınıza ve sevdiğiniz insana değer vermenin tadını çıkaracaksınız.

 


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, iletişimsel işleriniz ve yakın çevrenizle beraber kalkışacağınız önemli planlarla haftanızı başlatıyorsunuz. Onlardan duyduğunuz bir konu bir olayı krize dönüştürebilir. Bu hafta konu ve olayları çok fazla abartmayın. Bu konu ve olaylar hem aşk hayatınızı hem de çocuğunuzla ilgili konu ve olayları kapsayabilir. Yatırım yapıyorsanız yatırımlarınız konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor, hafta ortasında bu etkiye dikkat edin. Hafta başında ise özel hayatınızda yapılması gerekenleri devreye sokarsanız çok da etkilenmezsiniz.

Salı günü Jüpiter’in Koç burcuna geçişiyle beraber ortak para alanlarınız 16 Mayıs’a kadar bereketli olacak. Ortak çalışmalarınız varsa bir yerden ortak para geliyorsa ya da eşinizle müşterek bir para hesabınız vardır ya da patronunuzun, ailenizin parası olabilir, 16 Mayıs’a kadar bu paranın tıkır tıkır geldiğini para ile ilgili konularda sıkıntı ve dertleriniz varsa bunların çözdüğünüzü, borcunuz varsa yeniden yapılandırdığınızı, kredi ödemeniz varsa çok rahat bir şekilde ödendiğini görebilirsiniz. Nafaka, miras başkalarının kaynaklarından faydalanma, sponsorluklar, arabuluculuk görevlerinden kazanılacak paralar gündeminizde yerleşebilir ve uzun zamandan sonra maddi konularda çok rahat etkiler altında olabilirsiniz. Bu dönem bir borcun altına girmek ya da bankadan kredi çekmek de uygun olacak, Mart ve Nisan ayları bu anlamda çok dikkat çekiyor. Şimdi yapamıyor olsanız bile o dönem bu konuların çok hareketlendiğini göreceksiniz.

Perşembe günü özel hayatınız gayet keyifli bu hafta işinizden arta kalan zamanlarda çocuğunuzla ve sevdiğinizle daha fazla vakit harcayabilirsiniz. Hayat sizi birçok konuda destekleyecek. Sanatsal bazı işleriniz varsa bu işlerinizde de istediğiniz sonuçları çok net elde edeceksiniz. Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile beraber Perşembe günü itibariyle hayat iyice güzelleşmeye başlıyor. Aşka, keyfe daha fazla yer vereceksiniz ama kendinizi güvene alarak da bu noktalarda ilerlemek isteyeceksiniz. Özel hayatınıza dair hedefleriniz varsa bütün bunlar devreye girebilir ama eğlenmeye ihtiyacınız var, biraz daha hayatın dolu tarafını görmeye özen gösterin ki bu Güneş Merkür Venüs güzel geçişlerini daha doğru bir şekilde yakalayın. Oğlak burcunda bunu hissetmeniz çok kolay olmayabilir. Yine bu alanlarda atılması gereken önemli adımlar varsa Cuma günü oluşacak Yeniayla beraber bu adımlarınızı hızlandırabilirsiniz. Aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal, sportif faaliyetler ya da eğitim alanlarında verilecek önemli kararlar Cuma günü oluşacak Yeniayla beraber devreye girmeli. Elinizi çabuk tutun çünkü 29 Aralık’ta burada Merkür gerilemesini yaşayacaksınız. Hafta sonuna doğru ikili ilişkiler ve özel hayatınızda keyifli etkileşimler var ama gündelik hayatınızda halletmeniz gereken konularla da uğraşabilirsiniz.

 


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, para ile ilgili konular bu haftanın gündemini oluşturuyor. Burada yaşanacak ufak bir gerilim, kriz ya da halletmeniz gereken bir mevzuyu hafta başında halletmeden diğer günlere geçmeyin. Diğer taraftan ev ve aile hayatınızda halledilmesi gereken ufak bir mesele Pazartesi günü gündeminize yerleşecek. Aile hayatınızda ihmal ettiğiniz ya da konuşmalarınızla üzdüğünüz, gerdiğiniz bir insanla aranızdaki meseleyi halletmeniz önemli olacak.

Salı günü Jüpiter Koç burcuna geçiyor, ikili ilişkiler ve özel hayatınızda şanslı bir sürece merhaba diyorsunuz 16 Mayıs’a kadar herkes sizi konuşabilir, herkes sizin peşinizden koşabilir. Popülerliğiniz çok artacak ve özel hayatınızda istediğiniz sonuçları yakalayabileceksiniz. Mesela çok uzun zamandır biriyle çıkıyorsanız ve artık size evlenme teklifi etmesini istiyorsanız Mart ve Nisan ayları bu anlamda size göz kırpacak. Mart sonu Nisan aylarında bu olayların çok hareketlendiğini görebilirsiniz. Sözlenmek, nişanlanmak, evlenmek gibi konular ve burada alınacak cesur kararlar gündeminize yerleşebilir. Yine bu dönem ortak kararlar almaya özen gösterin, iş birliklerine girişin çünkü bunlardan yana şans ve fırsatlarınız da yüksek olacak. Hukuki bir davanız varsa bu davanın sonuçları da yüzünüzü güldürebilir.

Perşembe günü Güneş Oğlak burcuna geçiyor zaten ailevi konularla ilgiliydiniz ama artık kimliğinizi de kişiliğinizi de bu alanlarda ortaya koymaya başlıyorsunuz. Bir ay boyunca evinizle uğraşmak, aile büyüklerinizle bir araya gelmek daha fazla özelinize vakit ayırmak önemli olurken burada yapılması gereken önemli işler varsa bu işlere kendinizi kaptırabilirsiniz. Evde yapılacak boya badana, tadilat tamirat, emlak alım satım kiralama gibi işleriniz varsa bunları bu Yeniayla beraber hareketlendirebilirsiniz. İmza atmanız gereken sözleşmeler varsa elinizi çabuk tutun 29 Aralık’ta Merkür bu alanlarınızda geri hareket edecek. Ev ortamlarınızda keyfiniz çok yerinde ama hem ailevi konuları hem özel hayatınızda bazı durumları abartmayın. İyimserliği, coşkuyu abartıyla yaşamamaya özen gösterin çünkü burada abartıdan kaynaklı olarak bazı fırsatları kaçırma potansiyeliniz var.

Hafta sonuna doğru hayat çok eğlenceli, ev ortamları hareketli diğer taraftan hayatınızda bir insan varsa o insanla yapacağınız önemli planlarla kendinizi bolca dışarıya atabilirsiniz.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, bu hafta oldukça koşturmalı haftalardan bir tanesi ve kendi sağlığınızı yukarıda tutmak, enerjinizi doğru kullanmak sizin için önemli olacak. Hızlı haberler alabilirsiniz ve bu hızlı haberleri, krizleri iyi yönetmek durumunda kalabilirsiniz. İletişim halinde olduğunuz insanlarla aranızda halletmeniz gereken birtakım mevzular olabilir, aslında bazı mevzuları kafanıza da çok fazla takıyor olabilirsiniz. Beraber çalıştığınız insanlar ya da iş hayatından bir ilişkinin sizi yaralaması ve bu ilişkinin şifalanması önemli olacak.

Salı günü Jüpiter Koç burcuna geçiyor, Jüpiter’in geçişi ile beraber gündelik hayatınızın ritmi çok hızlanacak. İş, hizmet ve sağlıkla ilgili konularda kendinizi gösterecek, cesur adımlar atacak ve yeni projelerle insanların karşısına geçmek isteyeceksiniz. Gündelik hayatınızın ritminde de hızlı gelişmeler devrede olurken spora başlayabilirsiniz. Aynı zamanda yeni projelerin içerisine kendinizi bulabilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda baş bölgenizi içeren birtakım sıkıntı ve problemlerle karşılaştıysanız bu problemlerin geride kalması söz konusu olabilir. İşsiz kalmayacağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz, burada gelen bir sürü fırsat yüzünüzü güldürecek.

Perşembe günü Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle beraber iletişim işleriniz önem kazanıyor. Bu yakın çevrenizle olan bağlantıları kuvvetlendirirken iletişime yönelik her tür fırsat ve girişimlerinizi hızlandıracak. Yakın çevrenizdeki insanlarla hareket etmek isteyeceksiniz ve akrabalar, kardeşler, komşular, yakın dostlarınızla ilgili konu ve olaylar da hayatınızda yer edebilir. İşte bu alanlarınızda başlatmak istediğiniz önemli bazı adımlar varsa hem kısa vadeli planlarınızı hareketlendirmek hem eğitimle ilgili konularda atmak istediğiniz adımlar varsa Cuma günü oluşacak Yeniayla beraber bu kararlarınızı almanız çok daha akıllıca olabilir.

Perşembe günü hem iletişimsel işlerinizde hem özel hayatınızda, yakın çevrenizdeki insanlarla sevdiğiniz insan arasındaki bağlantı kuvvetli olabilir. Sevdikleriniz, yakın çevrenizle beraber yapacağınız bir plan sevdiğiniz insanın da işin içerisine dahil olması sizi çok mutlu edecek. Bazı konuları abartmamanız, işle ilgili konuları iyi idare etmeniz ve karşınıza gelecek fırsatları kaprislerle, abartılarla, coşkuyla da kaçırmamanız gerekiyor, bu hafta en çok bu etkiye dikkat edin. Hafta sonuna doğru ev, aile ve yuvanızla ilgili konu ve olaylar hız kazanırken biraz da evinizde yuvanızda dinlenmek isteyebilirsiniz. Özel hayatınızda ikili ilişkilerinize dair güzel adımlar devreye girebilir.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, biraz isteksiz ve geri planda duracağınız enerjilerle haftanıza giriş yapıyorsunuz. Bu aralar aklınız fikriniz parasal, maddi konularda ve burada yaşanacak bir Yeniay ve Güneş’in de bu alanlarınıza geçmesiyle beraber önünüzdeki bir ay boyunca kazanımlarınız, cebinize giren para, yatırımla ilgili konular, maddi alanda atılması gereken önemli adımlar gündeminize yerleşebilir. Bu aralar çok konuşma ve görüşme içerisinde olabilirsiniz ama tam anlamıyla kendinizi bu alana verebilmeniz için Perşembe gününü bekleyin. Perşembe günü Güneş de bu alanlarınıza girince işlerin daha rahat aktığını ve karşınıza gelen fırsatları çok daha rahat değerlendirdiğinizi göreceksiniz. Cuma günü oluşacak Yeniay da bu alanda vereceğiniz önemli kararları karşınıza getirecek. Kafanızdaki kararları da Cuma günü oluşacak Yeniay ve sonrası vermeniz daha akıllıca olacak.

Hafta başına dönecek olursak maddi konularda birtakım ilişkilerin şifalanması gerekiyor, bazı insanlara söylediğiniz bir söz kulağına gitmiş olabilir ya da bazı noktalarda eskiden anlaşamadığınız bir insanla yeniden iş yapmak durumunda kalmış olabilirsiniz, burada şifalanmak önemli olacak. Belki karşı tarafın sizden özür dilemesi ya da sizin özür dileyerek yolunuzda ilerlemeniz önemli işleri de karşınıza getirebilir ve sizde bir rahatlama yaratabilir. Diğer taraftan maddi konularda, harcamalar konusunda abartmayın.

Salı gününden sonra aşka, keyfe, mutluluğa ve size keyif veren konu ve olaylara hayatınızda daha fazla yer vermek isteyeceksiniz 16 Mayıs’a kadar keyfiniz yüksek olurken kendinizi fazlasıyla şanslı görebilirsiniz. Bu yüzden spekülatif yatırımlarınız varsa, borsada yatırım yapıyorsanız bu dönem dikkatli olun, maddi konuları çok abartmamaya özen gösterin. Çocuk sahibi olmak için de uygun bir dönem.  Çocuğunuz varsa çocuğunuzdan yana da şans ve fırsatlarınızın karşınıza geleceği bir dönem. Şimdiye kadar hayatınızda bir insan yoksa artık aşka doyacaksınız, 16 Mayıs’a kadar hayata da aşk dolu gözlerle bakacaksınız. Durum ve olayları bu hafta abartmayın kendi haklılığınızdan çok fazla emin olmayın. Cuma günü oluşacak Yeniayla beraber para ile ilgili konularda önemli adımlar da hızlanabilir. Hafta sonuna doğru parayla ilgili konular gündeminize yerleşirken Pazar günü daha çok yakın çevrenizle beraber yapacağınız planlar önemli olacak. Ailenizden bir insana yardım etmek ya da onlardan bir yardımı kabul etmek de söz konusu olabilir.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkileriniz ön planda olarak haftanıza giriş yapıyorsunuz. Arkadaş ortamlarınızdan alacağınız duygusal bir haber durum ve olayları iyi idare etmeniz gerektiğini gösteriyor. Söylediğiniz bir sözün, konuşulanların, kariyerinizde kurmuş olduğunuz önemli bir ilişki ve bu ilişkide yaşadığınız bazı problemlerin bu hafta doğru bir şekilde ele alınması gerekebilir.

Salı günü Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle ev, aile ve yuva alanlarınızda önemli şans ve fırsatlar yakalayacaksınız. Ailevi konularda şimdiye kadar cesaret edemediğiniz noktalarda hareket edebilir, kendinizi düşünebilir ya da emlak, arsa alım satım gibi işlerle daha fazla vaktinizi harcayabilirsiniz. Konu ne olursa olsun ev ortamlarınızda hızlı gelişmeler devrede olacak ve bu hızlı gelişmelerin hayatınıza olumlu yansıdığını çok net göreceksiniz.

Perşembe günü çok keyifli, önemli haberler var hem özel hayatınızı içerecek bu haberler hem kişisel adım atmak istediğiniz noktalarda sizi hareketlendirecek hem eğitimle ilgili konularda da güzel haberler alabilirsiniz.

Perşembe günü Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle beraber sağlıkta yaşadığınız sıkıntı ve problemleri geride bırakıyorsunuz, kendinize olan güveniniz yerine gelmeye başlıyor, kimliğinizi artık ortaya koyacaksınız önünüzdeki bir ay boyunca sadece kendinizi düşünebilir, kendinizle ilgili kararlar alabilir ve önemli insanlardan, babanızdan, patronunuzdan, sevdiklerinizden beklediğiniz desteği görebilirsiniz. Sağlığınız iyi olacak. Hayata dair vermek istediğiniz önemli kararlar varsa Cuma günü oluşacak Oğlak burcundaki Yeniaydan sonra almanız çok daha akıllıca olabilir. Hem sağlık hem kişisel gelişim hem de hayatınızla ilgili önemli kararlarınızı Cuma gününden sonra hareketlendirin ama elinizi de çabuk tutun. Hafta sonu hem bir yandan kendi halinizde kendi istek ve beklentilerinizi gerçekleştirmek üzere dışarda yer alırken diğer taraftan fazlasıyla para harcamaya da meyilli olabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanlarla yapılacak bir plan çok ama çok hoşunuza gidecek.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, kariyer ve iş hayatınızdan gelecek bir haber, alacağınız bir haber gündeminize yerleşiyor ve toplum önünde ya da iş hayatınızda yaşayacağınız bir olayı çok fazla gözünüzde büyütmemeye özen gösterin. Aynı zamanda bazı ilişkilerinizin şifalanması gerekiyor. Bu ilişkiler yakın çevrenizle, iletişim halinde olduğunuz insanlarla bağlantılı olabilir ya da kendinizi çok fazla zorluyor olabilirsiniz. Arkanızdan dönen çok iş olacak. Durum ve olayları iyi idare etmeniz gerekiyor.

Bu aralar kendi halinizdesiniz özellikle Perşembe günü Güneş’in Oğlak burcuna geçişiyle beraber her şey gözünüzde büyüyebilir ama bu dönemi bir plan yapma dönemi olarak görün çok önemli sırlarınızı etrafınızdaki insanlarla paylaşmayın. Eğer çalışmanız gereken önemli bir proje ya da iş varsa bu süreçte kendinizi diğer insanlardan soyutlamak, kendi halinizde olmak, kendinize değer vermek ve çalışmanızı bu konuda hızlandırmak işinize yarayabilir. Yurtdışı bağlantılı birtakım girişimleriniz varsa bu konuların da hızlandığını görebilirsiniz.

Salı günü Jüpiter Koç burcuna geçiyor ve iletişimsel konularda şanslı bir döneme merhaba diyorsunuz. Yakın çevrenizdeki insanlar sizi koruyacak kollayacak onlardan yana çok şanslı olacaksınız. Akrabalar, kardeşler, komşular iletişim halinde olduğunuz kim varsa bu insanlar sizi destekleyebilir. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama, dijital platformlar, online seminerler ya da girişimler aynı zamanda ulaşım, eğitim konularında birtakım işleriniz varsa öğretmenseniz, eğitmenseniz ya da öğrenciyseniz bu noktalarda da şans sizin tarafınızda. Şimdiye kadar sosyal medyada kendinizi gösteremediyseniz bu konularda çok cesur hareketlerle yolunuzda ilerleyecek ve bunun için de gerekli isteği içinizde bulacaksınız.

Perşembe günü Güneş Oğlak burcuna geçiyor yataktan kalkmak, gündelik hayatın içerisinde karışmak sizin için kolay olmayabilir ve Cuma günkü Yeniay kadersel alanınızda oluşuyor. Hiçbir şekilde harekete geçmemeniz gereken bir Yeniay, zaten bu Yeniay 6 gün sonra da Merkür gerilemesini hareketlendirecek o yüzden geçmiş konu ve olaylarla çok uğraşabilirsiniz. 2016 yılında neler yaşadınız bazı durum ve olayların nasıl idare ettiniz o dönem karşınıza çıkan birtakım zorlanmalar var mıydı çözüme ulaştırmış mıydınız bütün bunları da çok net görebilirsiniz. Kafanızda bazı konular çok fazla dönebilir. Ruhunuzu ve bilinçaltınızı rahatlatmanız gereken bir dönem olabilir. İletişim halinde olduğunuz insanlara karşı hareket ve tavırlarınızda abartılı ve çok aşırı coşkulu durumlardan mümkün olduğunca uzak durun. Pazar günü sizin için oldukça keyifli, para ile ilgili konularda bir harcama görünüyor, Pazar günü hayatın tadını çıkarmak isteyebilirsiniz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, uzakta bulunan akrabalardan ya da dış ortamlardan alınacak hızlı haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz ama burada duyacaklarınızı kendi hayatınıza geçirirken çok fazla sahiplenici olmamanız gerekiyor. Bazen durumlar ve koşullar aniden değişebilir bu değişen durum ve koşullara ayak uydurabilmek önemli olmalı hayatınızda. Arkadaşlık ilişkilerinizde şifalanması gereken bir konu ya da bir ilişki ile uğraşmak durumunda kalacaksınız bu Pazartesi genelinde ama bunu yapmayı da ihmal etmeyin.

Salı günü Jüpiter Koç burcuna geçiyor para ile ilgili konularda çok şanslı bir döneme merhaba diyorsunuz 16 Mayıs’a kadar maddi kazanımlarınıza odaklanacak, hiçbir şey yapmasanız bile kazandığınız paranın bolluk ve bereketle hayatınızı rahatlattığını göreceksiniz. Bir yerde unuttuğunuz bir para gelebilir belki bir sigorta şirketinin uzun zamandır ödeme yaptığınız bir yerin size bir ödeme ile karşılık verdiğini görebilirsiniz, iş yerinizde terfi edebilirsiniz paranız artabilir ya da kademeniz yükselebilir. 16 Mayıs’a kadar maddi konularda en şanslı burç siz olacaksınız. Cebinize giren paranın iyi olduğunu göreceksiniz.  Mart ve Nisan ayları bu anlamda fazlasıyla dikkat çekecek, önemli adımlar atacaksınız.

Perşembe günü Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Sosyal çevre konuları hareketli, arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizle oldukça hızlı bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bir kere yakın çevrenizdeki insanlara verdiğiniz sözleri tutmak isteyeceksiniz bu hafta ve onlarla beraber girişeceğiniz bazı işlerin ne kadar rahat aktığını hayatın ne kadar kolay olduğunu da görebilirsiniz. Önemli iş teklifleri de karşınıza gelebilir. Güneş Jüpiter karesi ile parasal konularda durum ve olayları çok fazla abartmayın. Bir arkadaşınıza vermeniz gereken bir para olabilir ya da para ile ilgili bir iş olabilir burada abartılı ve coşkulu davranmak yerine durum ve koşulları sağlama almaya özen gösterin ya da elinize bir para geçebilir ama bu parayı hemen harcamak istiyor olabilirsiniz. İşte buralarda aslında bunun ne kadar doğru olup olmadığını kontrol etmek de aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Perşembe günü Güneş buraya geçiyor ve sosyal çevre olanaklarınız artıyor. Aktiviteler, davetler, organizasyonlar, amaç ve hedefleriniz doğrultusunda hareket edecek ve işten elde edilen gelirlerinizi artıracaksınız. Bu alanda da yapmanız gereken önemli işler varsa bütün bunları da Cuma günü oluşacak Yeniayla beraber gündeminize alabilir ya da bu işlerinizi hızlandırabilir bu kararlarınızı başlatabilirsiniz.

Hafta sonu biraz kendi halinizde olmak önemli ama sosyal çevrenizdeki insanlar sizi rahat bırakmayacaklar, önemli bazı etkinliklere katılmak durumunda kalabilirsiniz ama Pazar gece saatleri itibariyle kendi halinize dönmek ve rahatlamak sizin için önemli olabilir. Başka insanlara yardım etmek isteyecek ve hafta sonuna doğru bu yardımlarınızın karşılığını göreceksiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın