Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

EKSTRA GÜÇ VE MÜCADELE! BÜYÜK SULARDA YÜZME! – 12 Nisan Yeni Ay’ı

Bu yazıyı paylaşın;

12 Nisan haftasına Koç burcunda gerçekleşen Yeniay etkisiyle giriş yapıyoruz. Taze başlangıçlar için ideal olan bu yeniayda, tıpkı Koç burcu gibi cesur, hevesli, sabırsız etkilerle dolu olacağız. Risk almayı sevecek, özgürleşme isteğimizle hayatımıza yenilikleri katmak isteyeceğiz. Girişimcilik becerimiz artarken ilişkilerde anlaşmazlıklara, kıskançlık, baskı, yönlendirmelere açık olabiliriz. Sabırsızlığımızı ve öfkemizi iyi kontrol etmeliyiz. Yeniay’ın yöneticisi Mars sınır dışı hareket ediyor! Demek ki ekstra gücün ve mücadelenin devrede olacağı bir hafta olacak! Ayrıca Venüs ve Plüton arasındaki zorlayıcı açıyla para piyasalarında oldukça sert hareketler görülebilir.

Baş bölgemiz, gözler, kulaklar, sinüs boşluklarımız hassas olabilir. Bu yeniayda baş ağrılarına, migren ataklarına, sinüzite, geniz ve burun akıntılarına, bel bölgemize dikkat edelim.

Koç burcunun konularına bakacak olursak, askeriye ve savunmayla bağlantılı işler, makineler, metaller, ısıyla ilgili konular, spor, silahlarla ilgili alanlar öne çıkarken güç ve tamir ile ilgili işler önem kazanabilir. Fırınlar, cam yapımı, mücevher yapım alanları, kasaplar, cerrahlar, doktorlarla ilgili konularla ilgilenebiliriz.

22 derece Koç burcunda oluşan bu yeniay, BATEN KAİTOS sabit yıldızıyla birleşiyor. Satürn doğasında olan bu takım yıldız zorunlu taşınma, değişim, göçle bağlantılı. Yine binaların çökmesi, gemi enkazları, kurtarma çalışmaları, kazalar ve tatminsizlik veren, depresif etkileri çoğaltan bir yıldız. Bu yüzden bu saydığım alanlarda çok haberler izleyebiliriz.

Şimdi yeniay haritasının Ankara’ya göre çıkartılmış haritasında yine koç burcu yükseliyor ve yeniay 1. Eve yerleşmiş durumda.

Dünya Astrolojisinde 1. Ev halkın genel refahı, sağlık durumuyla, alışkanlıkları ve gücüyle bağlantılıdır. Ülkenin başına gelecek olan felaketler, kazalar ve yangınları gösterir. Demek ki bu yeniay la beraber gücümüze, sağlığımıza, alışkanlıklarımıza odaklanacağız. Yöneticisi Mars İkizler’ de 3. Evde yerleşmiş ve hem Güneş’ e, hem de Ay’a olumlu görünümü var. 3. Ev yurtiçi ulaşım, iletişim, ilk ve orta dönem eğitimi, hava, kara ve demiryollarını, basın- yayın organları, gazetecileri, komşu ülke ilişkilerini temsil ettiği için bu yeniay zamanı bu konularda önemli adımlar atılabilir. Askeri alanda, savunma alanında, sanayide ilerlemeler kaydedilebilir. Cesur girişimlerden ülkece fayda sağlayabiliriz. 3. Ev aynı zamanda yerel oluşumları, pazarları, iç seyahati temsil ettiği için herkesin kendi küçük alanlarında bulunması ve buna göre ticareti ve girişimlerini başlatması bu yeniayda daha doğru olacaktır. Büyük sularda boğulmaya gerek yok. Herkes bir anlamda kendi yağında kavrulmaya başlayacak. Çocukların veya gençlerin sağlığıyla ilgili konularda önemli adımlar atılabilir.

Bir tek hem- ay- hem Güneş  hem de Venüs ’ün Plüton gezegeniyle dik açısı krizlerin iyi yönetilmesi gerekliliğini bize gösteriyor. Finansal çalkantılara, para piyasalarındaki zorlanmalara açık bir 15 gün bizleri bekliyor. Haritada hiç karşıtlık açının olmaması, bu dönem yöneticilerin ve bizlerin hiçbir sıkıntı ve sorun yokmuş gibi davranmasına neden olabilir. Problemlerin gerçek nedenlerini görmekte zorlanabiliriz. Rekabete, sürtüşmelere çok sert ve başkalarının ihtiyaçlarını düşünmeden reaksiyon gösterebiliriz. İktidar ve muhalefet arasındaki rekabet bu dönem artabilir. Herkes kendi bildiğini okuyabilir. Bu dönem olaylar çok rahat bir şekilde kontrolden çıkabilir. Mars sınır dışı hareket ediyor çünkü. Bir de Mars’ın Neptün’le kontağı hala devam ediyor. Pasif agresif olacağımız bu dönem yanıltıcı haberlere, olayların perde arkası konularına dikkat edelim.

Türkiye haritasına Yeniay haritasını yansıttığımızda yine 11. Evi görüyoruz. Yani mecliste, milletvekilleri arasında rekabet ve yenilikçi adımlar hızlanabilir. Anayasanın yeniden ele alınması, hukuk sisteminde, eğitim sisteminde değişiklikler için harekete geçilmesi, bunlar olurken bazı ülkelerle girişilecek iş birliklerinde sorunlar oluşması söz konusu olabilir.

 

Özetleyecek olursak; hızlı, hareketli, düşünmeden adımlar atacağımız, kendimizi fazlasıyla cesur ve yenilikçi göreceğimiz bu dönem sabırsızlıktan ve düşüncesizlikten uzak durmaya çalışalım. Yeni adımlarımız hızlanırken ülkemize karşı oluşacak herhangi bir saldırıya, soruna karşı aşırı milliyetçi ve savunmacı tavırlar içine girebiliriz. 23 Nisan’a hatta Mayıs’ın ilk haftasına kadar Mars 12. Evde dolaşırken hala Corona virüsü ve onunla mücadeleye devam etmemiz gerektiğini görüyoruz.

Depresif etkilerden uzak, değişimi hayatımıza almak isteğiyle hareket etmek, amaçlı ve planlı olmak bu yeniayın konusu olacak. 27 Nisan geldiğinde Akrep burcunda Dolunay oluştuğunda strateji yapanlar ve amaçları doğrultusunda ilerleyenler kazanacak. O halde bu dönem büyük sularda yüzmek yerine, yakın sularda yüzmeli ve yapabileceklerimizin peşinden koşmalıyız!

Herkese fırsatlarla dolu, yenilikleri hayatınıza geçireceğiniz bir Yeniay diliyorum!

Hande Kazanova

Dip: A.S.A, İsar Cap, member of OPA, MAPAİ

 

 

 

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın