Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

16- 22 Ağustos 2021 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

GERGİN DİYALOGLAR!

Bu pazartesi ilişkiler gezegeni Venüs kendi öz burcuna Terazi burcuna giriyor. Demek ki ilişkileri daha fazla konuşacağız, ilişkilerde kendimizi daha fazla göstereceğiz, denge arayışımız yüksek, sosyalliğimiz, cazibemiz aktif olacak. 16 Ağustos’tan sonra başlayan ilişkiler ya da alınan kararlar çok daha oturaklı ve doğru olacaktır. Eğer ki görüntünüz ile ilgili bir şeyler yapmak istiyorsanız Venüs’ün Terazi burcunda ve diğer olumsuz gezegenlerden kötü açı almadığı zamanları tercih edebilirsiniz. Bu hafta Venüs’ün kötü açıları yok, o yüzden Pazartesi gününden sonra çok rahat bir şekilde bu uygulamaları yaptırabilirsiniz.

Bu haftanın başka olayı Cuma günü Güneş ve Jüpiter karşı karşıya gelecek. Biraz abartmaya, riskli hareketlerde bulunmaya meyilli olacağız. Aşırı iyimserlikten kaçınmamız gereken bir dönem ama yine de hayatı yüksek noktadan görebileceğimiz, amaçlarımıza ve hedeflerimize ulaşmak için Güneş ve Jüpiter bizim önümüze çeşitli fırsatlar getirecek.

Cuma günü Merkür ve Uranüs arasında da olumlu bir açı olacak. Demek ki fikir ve düşüncelerimizi ortaya koymakta, iş projelerinde ya da görüşmelerinde hayat bizi destekleyecek. Aynı zamanda hayata biraz daha yüksek açıdan ya da yüksek oktavdan daha esnek gözlerle bakacağız. Önemli konuşma ve görüşmelerimizde istediğimiz sonuçları alabileceğiz.

Cuma günü Uranüs geri hareketine hazırlanıyor. Toplumsal konu ve olayları, sosyal çevre ilişkilerimizi gözden geçireceğimiz, bu alanlardaki konuların üstünden geçeceğimiz bir döneme giriyoruz.

Pazar günü öğle saatlerinde 29 derece Kova burcunda bir dolunay gerçekleşiyor.

Bu dolunaya Ay Jüpiter kavuşumu ile gireceğiz. Yani 24 Temmuz civarında toplumsal konularla, çevremizle, arkadaşlarımızla, gelecek planlarımızla alakalı olarak başlattığımız ne varsa bu dolunayda karşılığını alacağız, sonlandıracağız.

Kova burcu zihinsel faaliyetlerle, entelektüel düşüncelerle aynı zamanda bilimsel konular, icatlar, keşifler, teknoloji, uzay bilimleri, radyo, televizyon, eğitim, iletişim konularıyla çok bağlantılı. Bu nedenle bunlarla ilgili konularda önemli adımlar atabiliriz. Astroloji, sosyoloji, psikoloji, havacılıkla ilgili alanlar hız kazanacak. Özellikle Kova burcu dolunayları ve yeni aylarında hayata dair daha ilerici adımlar atmak isteriz. Toplumsal konu ve olaylar çok önem kazanır. Astrolojide insan hakları, medeni haklar Kova burcu tarafından yönetilir. O yüzden hem insan hem hayvan hem kadınlar yani haklarla bağlantılı konu ve olayların karşımıza geldiğini görebiliriz.

Kova burcu aynı zamanda sistemleri yıkmakla da bağlantılıdır. O yüzden de baş kaldırmalar, isyanlar, devrimler, abartılı girişimler oluşabilir. Tüm dünyada halkın sistemlere çok çabuk tepki verdiğini görebiliriz. Bu dolunayda Güneş de Regulus takım yıldızıyla birleşecek. Regulus Güneş’le birleştiğinde özellikle gururlu, cesaretli, otoriter yapıları gösterir. Hayatını iyi yöneten, iyi organize eden kişilere çok büyük şans, onur ve gurur verir. Ama diğer kraliyet yıldızlarında olduğu gibi Regulus’un da bir şartı vardır. Takıntı yapmamalı, inatçılık etmemeli, öç almamalıyız. İşte bu dönem dünyada liderlerin önemli manevralar yaptığını göreceğiz. Bu manevraları yaparken de ne kadar etik olduklarını ya da ne kadar doğru davranıp davranmadıklarını bu dolunayla beraber fark edeceğiz. Onlar önemli kararlar alabilir ama burada Kova burcu halkı, Aslan burcu yöneticileri temsil ettiği için burada son sözü söyleyen halk olacak. Bakalım dünyada bu maviay da neler yaşanacak, hep birlikte deneyimleyeceğiz.

Bu hafta Merkür Mars’la kavuşum halinde, demek ki biraz da duyduklarımız ve konuşmalar bizi hareketlendirecek. Söylemler, sert çıkışlar, grevler, sert hava koşulları devrede olabilir. Uluslararası diyaloglara ve ilişkilere dikkat etmemiz gereken bir dönem olabilir. Gergin diyaloglara dikkat etmemiz gerekecek. Aynı zamanda kışkırtıcı birtakım konuşmaların devrede olduğunu görebiliriz.

Bununla birlikte Merkür Neptün karşıtlığına, Mars -Neptün karşıtlığına doğru gidiyoruz. Bunun sonucu olarak Corona virüs ile bağlantılı konu ve olayların da hız kazandığınız söyleyebiliriz. Bu Dolunayda Ay Jüpiter’in Kova burcunda kavuşuyor olması hem gökyüzü, uzay başka hayatlarla ilgili konu ve olayları hem de bilimsel, teknolojik buluşları çok hızlandıracak. İşte bu noktada bu virüsle ilgili konularda da önemli gelişmeler beklememiz gerektiğini düşünüyorum.

Dolunaylar üç gün öncesi ve üç gün sonrası çok etkilidir. Üç gün öncesinden çok net bir şekilde hayatlarımızda görünür olmaya başlarlar ama ne zamana kadar tam olarak etkili olacak?  Bir sonraki yeni aya kadar. Yani bu dolunayın etkisini 7 Eylül’deki yeni aya kadar yaşayacağız. 15 gün içerisinde az önce saydığım konulardan hangisi hayatınızda hareketlendi ya da hangisini haberlerden okudunuz ya da dünyada neler olup bitti bunlarla ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum.

Dolunayla ilgili daha ayrıntılı yazımı Dolunay özel yazımda okuyacaksınız.

Herkese farkındalığı yüksek, sıkıntısız, sağlıklı güzel bir hafta dilerim.

Hande Kazanova

16- 22 Ağustos Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, önemli haberler ve dışarıdan alınacak bilgilerle haftanızı başlatıyorsunuz ve hemen Pazartesi günü Venüs Terazi burcuna geçiyor. Sizin zıt burcunuz olan Terazi burcunda ilerlerken karşınıza aşkı, sevgiyi ve sevdiğiniz insanla beraber bütünleşmeyi getirecek. Şimdi aşkı doyasıya yaşama zamanı. 3 hafta boyunca sevdiğiniz insanla olan bağlantılarınızın ne kadar güzel olduğunu göreceksiniz. Ona sevginizi anlatmaktan ondan da sevginizin karşılığını görmekten mutluluk duyacaksınız. Önemli girişimler, ikili ilişkiler, ortaklı işlere dair önemli girişimleriniz varsa bunlardan yana şans ve fayda sağlamanız söz konusu olacak.

Aynı zamanda işle ilgili koşturmalarınızın da önem kazanacağı haftalardan bir tanesi. Gündelik iş hayatınızda düşüncelerinizi ve fikirlerinizi diğer insanlara aktarırken biraz sinirli, agresif olmanız da söz konusu olabilir. Beraber çalıştığınız insanlara karşı bu hafta biraz daha anlayışla yaklaşmaya çalışın. Ayrıca çalıştığınız ortamlarda, bulunduğunuz yerlerde bu hafta sağlığınızla ilgili konulara da dikkat etmeniz gerekebilir.

Sosyal ortamlarda önemli insanlarla tanışacaksınız. Arkadaş ortamlarınızdan da istediğiniz şansı, fırsatları göreceksiniz. Bir de Pazar günü dolunayımız var… İşte bu dolunay sosyal çevreniz, geleceğe yönelik adımlarınız, işten elde edilen gelirleriniz ve çevreniz konusunda önemli kararlar almanızı sağlayacak. Geçtiğimiz ay sonunda başlattığınız işleriniz ya da aldığınız önemli kararlar varsa işte bu kararları bu dolunayla beraber finalize edebilir, bir karara bir sonuca bağlayabilirsiniz. Ne olursa olsun sosyal çevreniz, arkadaşlarınız bu dolunayda önemli ve biliyorsunuz ki dolunay zamanı özel hayatımız ve çevremizle olan ilişkilerimizde dengeyi sağlamamız gerekiyor. O yüzden bu dolunayı hayatınıza güzelliklerle almayı deneyin.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, alacak verecek dengesi ve parasal işlerinizi hallederek haftanıza başlayacaksınız. Maddi konularda kafanıza buyruk ve özgür davranışlarınız da devrede olabilir. Özellikle elinizi serbest bırakmaya alışmış olabilirsiniz. O yüzden harcamalarınızı yaparken biraz daha hesaplı olmaya çalışın.

Venüs Terazi burcuna geçiyor yani iş alanlarınızın aktif olduğu bir dönem başlıyor. Bu dönem içerisinde beraber çalıştığınız insanlarla daha uyumlu ilişkiler yakalayacaksınız. Önünüzdeki üç hafta boyunca çalışmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Çalışmıyorsanız bile gündelik hayata çok rahat uyum sağlayabilirsiniz. Yanınızda çalıştırdığınız ya da yanında çalıştığınız insanlarla bağlantılarınız gayet kuvvetli, adil ve gayet dengeli olacak. Ama yeme-içmeye olan düşkünlüğünüzün de artacağı bir süreç. O yüzden tatlı ve karbonhidratlı yiyecekler tüketirken lütfen dikkat edin.

Özel hayatınızda güzel gelişmeler var. Çocuğunuz varsa onla olan bazı konuşmalar da bu hafta önem kazanıyor. Ama bazı noktalarda ona sinirlendiğinizi ya da çabuk tepki verdiğinizi görebilirsiniz. Hayatınızda bir insan varsa onunla beraber yapacağınız planlarda acele ve sabırsız davranmamaya özen gösterin. Aile hayatınızda duyacağınız bazı haberler çabuk tepki vermenize ya da abartılı davranmanıza neden olacak.

En keyifli olduğunuz alan aslında ailevi konular. Ama diğer taraftan Pazar günü gerçekleşecek dolunay profesyonel iş hayatınız, mesleğiniz ya da önemli kariyerle ilgili bağlantıları hareketlendirecek. İşte bu noktada önemli bazı sonuçlarla karşılaşma olasılığınız çok yüksek. Yani işinizde önemli bir karar alabilir, bazı krizlerle karşılaşabilir ya da işinizi bir ay önce başlatıp, önemli kararlar aldıysanız bu dolunayla beraber hayatınızda her şeyin görünür olduğunu fark edebilirsiniz.

 


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detaylarıyla haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta öyle çok fazla yalnız kalmak istemeyebilirsiniz. Önemli planlarda bulunacaksınız ve etrafınızda kim varsa hayatı onlarla paylaşmak için harekete geçeceksiniz. Ortaklı birtakım girişimleriniz varsa bu hafta bu girişimleri hayatınıza geçirmek ve bu alanda hızlıca ilerlemek anlamında şanslı bir hafta olacak.

Pazartesi günü Venüs Terazi burcuna geçiyor, demek ki havada aşk kokusu var. Yani aşka, keyfe, mutluluğa daha fazla vakit ayıracağınız, özel hayatınızda dengeyi ve istikrarı çok daha rahat sağlayacağınız bir dönem başlıyor. Aynı zamanda sanatsal ve kreatif işlerle uğraşıyorsanız bu dönem kendinizi gösterebilir ve diğer insanlardan takdir alabilirsiniz. Eğitimle ilgili konularda çok şanslı olabilirsiniz. Çocuğunuz varsa ona olan sevginizi de kuvvetlendireceğiniz bir dönem olacak. Hobilerinizle ilgilenmek için bundan daha iyi bir zaman dilimi olamaz.

Ailenizdeki insanlarla konuşurken bu hafta sinirli ve gergin etkiler altında olabilirsiniz. Hemen laf yapıştırabilirsiniz, her şeyi ince eleyip sık dokuyabilirsiniz. Sizin kadar karşı tarafın da hareketli olmasını bekleyebilirsiniz ve bu hareketlilik içerisinde karşı taraf istediğiniz gibi davranmadığı zaman da sözlerinizle laf çakabilirsiniz.  O yüzden sinirli ve gergin tavırlarınızı aile ortamınızda aşağı çekmekte fayda olacaktır. Diğer taraftan önemli ailevi işlerinizde bu hafta bazı güzel gelişmeler yaşanabilir. Mesela ailenizde sevdiğiniz bir insanın işinde ve kariyerinde çok güzel fırsatlar yakaladığını görebilirsiniz. Aynı zamanda fikir ve düşüncelerinizde, eğitim fırsatlarınızda olumlu etkiler altında. O yüzden duyduğunuz haberler karşınızda abartılı hareketlerden uzak durun.

Pazar günü bir dolunay var bu dolunay sizin eğitim, seyahat, ticari faaliyetler, medya, hukuk, turizm alanlarınızda gerçekleşiyor. Demek ki geçtiğimiz ay aldığınız kararları şimdi finalize etmenin zamanı. Bunları yaparken de fazlalıklarınızdan kurtularak kendinizi çok daha güvende ve iyi hissedebilirsiniz. Bu dolunayla beraber bir şeyleri tamamlayacaksınız ve bu konular daha çok dış çevreden, uzak çevreden gelen konular olacak.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, gündelik koşturmalarınızda özgür ve kafanıza göre rahat etkilerle haftanıza başlıyorsunuz. Pazartesi itibariyle bacaklarda ağrı hissedebilirsiniz. Bu nedenle bacak ve kalça bölgenizi çok zorlamamaya özen gösterin. Bu hafta çok fazla yemekle, yiyeceklere yüklenmemeye özen gösterin, karaciğerinize dikkat edin.

Pazartesi günü Venüs Terazi burcuna geçiyor, eviniz, aileniz, yuvanız önemli olmaya başlıyor. Yani evinize daha fazla eşya almak, evinizde misafir ağırlamak, kapılarınızı herkese açmak önem kazanabilir. Uzun zamandır planladığınız bir eşya varsa evinize bu eşyayı almanın tam zamanı. Aynı zamanda boya, badana, tadilat, tamirat gibi işleriniz için de çok keyifli bir zaman dilimi başlıyor. Önünüzdeki 3 hafta boyunca bu alanlardaki işlerinizin rahatlıkla ilerleyeceği bir döngüye merhaba diyeceksiniz.

Bu aralar fikirsel olarak çok önemli adımlar devreye girebilir ve siz de bazı fikirleri hayata geçirmek istiyor olabilirsiniz. Ama bütün bunları yaparken sabırsız etkilerden mümkün olduğunca kaçınmakta fayda var. Kimseyi dinlemeden kendi bildiğinizi okuyabilir sinirli, agresif ve gergin tavırlarla konuşmalar yapabilirsiniz. O yüzden hafta sonuna doğru önemli konuşma ve görüşmelerimizde biraz daha sakin kalmaya özen gösterin.

Parasal konulardan şanslı haftalardan bir tanesi, önemli açılımlar karşınıza gelecek. Maddi alanda kendinizi şanslı ve fırsatlı göreceksiniz. Ama abartmaya da meyilli olabilirsiniz. O yüzden gelen giden para dengesini korumaya çalışın, abartıdan, müsriflikten uzak durun.

Pazar günü bir dolunay gerçekleşecek, siz bu dolunayı müşterek para alanlarınızda yaşayacaksınız. Demek ki bir borçla, bir ödemeyle, krediyle, gözden kaçırdığınız bir detayla uğraşma olasılığınız yüksek. Hatta parayla ilgili geçtiğimiz ay önemli bir karar almış ya da bir fırsat yakalamış olabilirsiniz. Şimdi bu kararı uygulamanın ya da bu kararın sonuçlarını görmenin zamanı. Bu dolunayla beraber para alacak, verecek dengesi önemli olacak. Eğer bir borcunuz tamamlanıyorsa kendinizi gerçekten şanslı, mutlu, iyimser görmeniz de söz konusu olabilir.

 


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, oldukça enerjik, oldukça hareketli haftalardan bir tanesine merhaba diyorsunuz. Bu haftayı iyi değerlendirin çünkü bu hafta sizin için gayet güzel enerjiler barındırıyor. Hafta başında Venüs Terazi burcuna geçecek yani yakın çevrenizle inanılmaz iyi olacağınız bir dönem başlıyor. Onlarla devamlı bir plan halinde olabilir, telefonla konuşabilir, gelecek planları yapabilirsiniz. Pazarlama, satış, reklam, dijital platformlarda bir işiniz varsa eğitmenlik, öğretmenlik, radyo, televizyon gibi iletişime dayalı işleriniz varsa bu noktalarda güzel fırsatlar karşınıza gelebilir.

Bu hafta işle ilgili konulardan yana şansınız yüksek. Parasal konularda kafanıza takılan bazı düşünceler var. Bir yandan parayı daha fazla nasıl kazanabilirim mi düşünüyorsunuz bir yandan da fazla para harcadığınızı görüyorsunuz. Bu hafta kendinize fazla para harcadığınız için sinirlenebilirsiniz. Aniden ortaya çıkacak bir borç ya da bir ödeme agresif, sinirli ve gergin davranmanıza neden olabilir. Parasal konularda birileriyle konuşurken biraz daha dikkatli olmaya özen gösterin. Agresiflikten, sinirden ne kadar uzak durursanız olumlu durumları o kadar üzerinize çekersiniz.

Bu hafta aslında en şanslı olduğunuz noktalardan bir tanesi ilişkiler. Demek ki bu hafta ilişkilere daha fazla yatırım yapacaksınız. Ancak bu konuları çok fazla abartmamaya özen gösterin çünkü dolunayı da bu alanda yaşayacaksınız. Bu aralar her şeyi gözünüzde fazlasıyla büyütüyor olabilirsiniz. Diyelim ki ilişkinizde bir sıkıntı ve problem var bunu da çok fazla abartıyor olabilirsiniz ya da ilişkinizde hiçbir sıkıntı ve problem yok çok güzel gidiyor bunu da çok fazla abartabilirsiniz. İşte bu dolunayda en çok buna dikkat etmeniz gerekecek. İlişkilere dair vereceğiniz önemli kararlar, sonlanmalar, krizler ya da bu alanda önemli dönüşümler devreye girebilir. Bu sonuçta sizi mutlu eden bir karar olacak eninde sonunda bir karar vermiş olacaksınız ve bu karar doğrultusunda ilişkilerinizde ilerleyeceksiniz. Bu hem ilişkiler hem ortaklı işler hem de taşınma gibi kararları da içeren konuları barındıracak.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, bu hafta daha çok eviniz, aileniz, yuvanız önemli ama yine de ev ortamında olsanız bile özgürlük duygunuzla hareket edeceksiniz. Evinizde on kaplan gücünde olacaksınız. Pazartesi Venüs Terazi burcuna geçiyor. Parasal konularda aslında neler yapabileceğinizi göreceğiniz ve tarzınızı destekleyecek malzemelere daha çok para harcayacağınız 3 haftalık döngüye merhaba diyorsunuz. Güzel olan objelere olan ilginiz artacak ama diğer taraftan harcamalara olan ilginiz de hızlanabilir.  Bu dönem içerisinde iyi kazançlarınız olacak. Bir yerden para bekliyorsanız doğru ilişkiler sayesinde bu paraları kazanmanın yolunu bulacaksınız.

Bu hafta kendinize çok çabuk haksızlık yapabilir, kendinize çok çabuk kızabilirsiniz. Duyacağınız bir söz, bir başarısızlık bir sıkıntı ya da bir problemin karşınıza gelmesinde kendinize olan kızgınlığınız gerçekten önemli olacak çünkü kendinize fazla yüklenebilirsiniz.

Diğer taraftan bu aralar gergin de etkiler devrede olacak. O yüzden insanlarla konuşurken, kendinizi ifade ederken bu noktalarda dikkatli olmaya özen gösterin. Ayrıca uzak yerlerden, yurt dışından gelecek önemli haberler kendinizi iyi hissettirecek. Eğitim programında dahilseniz bu programdan alacağınız bazı haberler, bilgiler kendinizi çok keyifli hissetmenizi sağlayabilir. Farklı ortamlarda ya da yerlerde daha fazla kendiniz gibi olacaksınız ve özgür hissedeceksiniz. Bu hafta işle ilgili konular, gündelik hayatınızın ritmi ve sağlıkla ilgili alanlarda çok abartmamanız gerekiyor. Bir yandan güzel fırsatlar ve şanslar karşınıza gelebilir ama bunları değerlendiremeden elinizden kaydığını görebilirsiniz.

Pazar günü oluşacak dolunay iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerçekleşecek. Demek ki elinize güzel bir fırsat geçecek. Bu fırsatın tohumunu belki bir ay önceden attınız ya da aklınıza bir ay önce bir fikir gelmiş. Şimdi bununla ilgili vereceğiniz önemli kararlar bu dolunayla beraber devreye girecek. Ama işle, mesleğinizle ilgili konularda finalize etmeniz gereken konular da olacak. O yüzden bu dolunay önemli konularla ve duygusal birtakım krizlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Yanında çalıştığınız ya da yanınıza çalıştırdığınız insanların da hayatında önemli olaylar bu dolunay daha da görünür hale gelebilir. Sağlığınızla ilgili konularda da vermiş olduğunuz kararlar varsa dolunayla beraber sağlığınıza da ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Ama konu ne olursa olsun abartmadan ilerlemeye çalışın.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, iletişimi yüksek haftalardan bir tanesi başlıyor. Yakın çevrenizle beraber keyifli bir hafta sizi bekliyor. İlişkiler yönünden şanslı bir döneme merhaba diyorsunuz. Aynı zamanda kendinize bakmak, kıyafetinizi değiştirmek, saç değişikliğine gitmek ya da kendinizi komple değiştirmek anlamında gökyüzü sizi destekleyecek. 3 hafta boyunca gökyüzünden güzel etkileşimler alacak, herkesin dikkatini üzerinize çekmesini bileceksiniz.

Bu hafta Merkür ve Mars kavuşumuyla kendi ruhunuza yüklenmemeye özen gösterin. Gözden kaçırdığınız detaylar, yapamadığınız işler, geri planda tuttuğunuz konular çok çabuk tepki vermenize ve hırsınızı biraz kendinizden çıkarmanıza neden olabilir. Özellikle geçmişten gelen konulara çok çabuk içerleyebilir ve çok çabuk tepki gösterebilirsiniz. Eğer yurt dışından bir haber bekliyorsanız ya da yurt dışı bağlantılı bir işiniz varsa bu hafta söylediklerinize, yaptıklarınıza dikkat edin, sinirli görünmemeye çalışın. Diğer taraftan sosyal çevre ortamlarında, arkadaşlık ilişkilerinizde güzel gelişmelerin yaşanacağı haftalardan bir tanesi olacak ama abartmaya da meyilli olacaksınız.

Pazar günü aşk evinizde bir dolunay gerçekleşecek. Geçtiğimiz ayda aslında dolunay yine aşk ve çocuk alanınızda gerçekleşmişti. Ama bu alanda özellikle başlattığınız işler varsa şimdi bu dolunayda bu işlerin karşılığını çok daha net bir şekilde görecek ve alacaksınız. Hayatınızda aşkta, çocuk kararlarında hala tamamlanmamış konular olabilir. Aşk hayatınızda, çocuğunuz varsa onunla ilgili konularda da önemli kararlar devreye girebilir. Hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz ya da bir hamilelik haberi gelebilir. Bu dolunayla beraber çocuklarla, gençlerle, eğitimle ilgili konularda verilmesi gereken önemli kararlar devrede olacak.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, parasal konularda kendi gücünüzü ortaya koyacağınız ve biraz da kafanıza göre davranacağınız haftalardan bir tanesi başlıyor. Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle beraber Pazartesi itibariyle ilişkilerde elinizi ayağınızı önemli konulardan çekmek isteyebilirsiniz. Bu dönem sevdiğiniz insanın sağlığıyla, işi ile ilgili konu ve olaylar daha fazla önemli olabilir. Bu dönem biraz daha yalnız geçireceğiniz biraz daha her şeyi kendi içinizde yaşayacağınız bir dönem olacak. Ama diğer taraftan yalnızlığı seveceksiniz, tek başınıza vakit geçirmekten mutluluk duyacaksınız. Eğer yazmakla ilgili bir işiniz varsa aynı zamanda kafanızda bazı planlar varsa bu planları aslında iyice organize etmek, planlamak anlamında bu dönem gayet şanlısınız. Yurt dışı ile ilgili konular, yurt dışına gitmek gibi alanlarda şans sizden yana olacak.

Arkadaş ortamlarınıza dikkat edin çünkü bu hafta ağzınızın ya da dilinizin kemiği olmayabilir. Arkadaşlarınızla konuşmalarınızda onlara karşı söylediğiniz bir söz canlarını çok yakabilir ya da onlara karşı çok fazla tepki verebilirsiniz. O yüzden konuşurken dilinizin kemiği olsun, sinirinizi bütün bu gerginliğinizi arkadaş ortamlarında sevdiklerinizden çıkarmamaya özen gösterin.

İşle ilgili önemli projeleriniz, organizasyonlarınız varsa bu hafta koşturmalar da devrede olacak. Kariyer ve iş alanlarınızda güzel gelişmeler var, çeşitli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz ama bu fırsatları çok da fazla abartmamaya özen gösterin.

Pazar günü gerçekleşecek dolunay yeniden Kova burcunda oluşacak. Bu dolunayda ailevi konularda önemli kararlar alacaksınız. Bu kararlar ailenizi, ev hayatınızı ya da yerleşme ile ilgili konuları içerebilir. Bir yer almaya karar vermişsinizdir şimdi bu yerle alakalı artık nihai kararınız olup olmayacağına dair önemli kararları bu dolunayla beraber alacaksınız.

 


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, sizin için önemli haftalardan bir tanesi. Şans ve fırsatlar sizin tarafınızdan akacak o yüzden bu haftayı iyi değerlendirin. Venüs Terazi burcuna geçiyor yeni insanlarla tanışmak için de gayet güzel bir döngüye merhaba diyorsunuz. 3 hafta boyunca yeni insanlar, yeni ortamlar, yeni çevreler, yeni işler, organizasyonlar, aktiviteler, davetler konularında şansınız çok kuvvetli. Güçlü insanlarla bir araya geleceksiniz, güçlü arkadaşlıklar kuracaksınız yani geleceğinizin temellerini güçlendirmiş olacaksınız. Arkadaş ortamınızdan bir insan sizden hoşlanıyor olabilir ya da bu ortamlarda aşkı bulabilirsiniz.

Bu hafta en çok kariyer ve işle ilgili konularda dilinizi tutmanız gerekecek. Kariyerle ilgili hızlı bir hafta olacak, bir sürü işi aynı anda halledebilirsiniz ama bu sizi biraz daha huzursuz, gergin ve huysuz kılabilir. O yüzden kafanızdaki planları insanlara aktarırken önemli görüşmelerde, iş birliklerinde biraz daha anlayışlı olmaya özen gösterin. Çünkü çok çabuk lafı gediğine oturtacaksınız. Annenizle konuşurken özellikle sinirli ve gergin olmamaya çalışın. Diğer taraftan düşüncelerinizde bu aralar anlamlandıramadığınız bir iyimserlik de olabilir. Duyacağınız konu ve olaylara çok farklı ve iyimser tepkiler de veriyor olabilirsiniz.

Pazar günü bir dolunay gerçekleşecek bu dolunay yakın çevrenizde olup biten konu ve olayları hareketlendirecek. Yakın çevrenizde kim varsa onların hayatında verilmesi gereken önemli kararlar bu dolunayla beraber tamamlanabilir. İletişime dayalı işlerinizde 1 ay önce önemli girişimler başlattıysanız bu dolunayla beraber artık bu işlerinizin karşılığını da alacaksınız.

 Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, haftaya geri plandan yürüteceğiniz işlerinizle başlatıyorsunuz. Bu hafta başı önemli işlerle uğraşmak yerine daha çok tamamlanması gereken işlerin üzerine eğilmeniz çok daha sağlıklı olabilir. Venüs Terazi burcuna geçiyor demek ki işinizde, kariyerinizde, meslek hayatınızda kendinizi göstereceğiniz güçlü bağlarla, güçlü insanlarla tanışarak ilerleyeceğiniz bir döneme merhaba diyorsunuz. Patronlarınızdan zam, terfi isteme ya da geleceğinize yönelik beklentileriniz varsa bunları konuşmak anlamında gayet şanslı bir süreç olacak. Önemli projelerinizi şimdi sunabilirsiniz. Toplum önü duruşunuz saygın olacak ve diğer insanların desteğini alacaksınız. Bu dönemi iyi değerlendirin, çok şanslı 3 haftalık döngü içerisindesiniz.

Özellikle geleceğe yönelik girişimlerle, eğitim hayatınızla ilgili konuşma ve görüşmelerinizde sinirli ve agresif tutumlar sergilemeye meyilli olacaksınız. Uzak yolculuklarda kazalara lütfen davetiye çıkarmayın çünkü bu sizden kaynaklanacak. Sizi daha az tanıyan insanlarla olan konuşma ve görüşmelerinizde onları çok çabuk tersleyebilirsiniz. Diğer insanların sizi anlamadığını düşünebilirsiniz ve tepkilerinizle insanları haksız çıkarmaya çalışabilirsiniz. Bu etkiye dikkat edin. Özellikle iş konuşmaları ve görüşmelerinde ortamı çok fazla germeyin. Kafanız çok hızlı çalışacak, gelecekle ilgili birçok planı aynı anda devreye sokacaksınız.

Parasal konularda da güzel birtakım etkileriniz var. Çok güzel şanslara ve fırsatlara sahipsiniz ama olumsuzlukları da gözünüzde büyütmeye meyilli olacaksınız.

Pazar günü bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay para ile ilgili alanda önemli kararları karşınıza getirecek. Bu kararları zaten 1 ay önce vermiş olabilir ve bir şeyler başlatmış olabilirsiniz. Şimdi bu kararların hayatınıza ne kadar geçip geçmediğini dolunayla beraber göreceksiniz. Cebinize bir para geçebilir, uzun zamandır beklediğiniz bir parayı alabilirsiniz ve biraz da rahatladığınızı görebilirsiniz. Parasal konularda abartılı davranmayın.

 


KovaKova Burcu

Kova yükselen Kovalar, çevrenizden alacağınız haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle geleceğe yönelik işleriniz hızlanmaya başlıyor. Yeni insanlarla tanışmaktan mutluluk duyacağınız bir dönem. Farklı kültürler, farklı alanlar bütün bunların hepsi sizin için biçilmiş kaftan. Eğitimle ilgili konularda hızlı girişimlerde bulunabilirsiniz. Bir yere gidebilir, yurtdışına açılabilirsiniz aynı zamanda hem eğitim hem ticaret hem medya hem de hukuki alanlardan yana şansınızın da kuvvetli olacağı bir dönem. Evliyseniz eşinizin kardeşleri ya da akrabalarıyla olan bağlantılarınız da gayet kuvvetli olacak. Medyada bir işiniz varsa bu dönem önemli iş birlikleri ve iş bağlantılarının devreye girdiğini göreceksiniz.

Özellikle parasal konulara bu hafta dikkat etmeniz gerekiyor. Para ile ilgili mevzularda, girişimlerde biraz sinirli, agresif, tez canlı davranma olasılığınız yüksek. O yüzden kimsenin kalbini kırmadan ilerlemeye özen gösterin. Bu dönem bilgeliğinizi ortaya koyacağınız bir dönem, insanlara yaklaşımınız da çok önemli olacak. İşte bu yaklaşımınızda biraz daha anlayışlı olursanız o zaman herkesin ilgisini çok daha rahat bir şekilde üzerinizde hissedecek ve göreceksiniz. Sevdiğiniz insan varsa, evliyseniz o kişiyle parasal konularda da kavga etmemeye, sürtüşme içerisine girmemeye özen gösterin.

Bu hafta en çok ilişkilerden yana şansınız yüksek olabilir. Sevdiğiniz insanla ilişkinizin bazı noktalarda çok keyifli olduğunu fark edebilirsiniz. Bazen de ilişkinizle ilgili noktalarda çok demoralize olabilirsiniz. İlişkiniz ile ilgili verilecek kararlar sizin hayatınıza da yansıyacak.

Pazar günü sizin burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek bu dolunay ne olursa olsun önemli girişimleri karşınıza getireceği gibi sağlığınızla ilgili konularda da vereceğiniz nihai kararları da devreye sokacak. Geçtiğimiz ay belki bir diyet programına başladınız, sağlığınızla ilgili önemli kararlar aldınız, hayatınızla ilgili girişimde bulunduğunuz birtakım adımlar vardı. Şimdi bu dolunayla beraber bütün bunları ne kadar yapıp yapmadığınızı net bir şekilde göreceksiniz. Ne olursa olsun ay sizin burcunuzda ilerlediği için lütfen bu dönem fikri sabitlikten uzak durun, özellikle sağlığınızla ilgili konularda tek bir noktaya saplanmayın ve sağlığınıza ekstra özen gösterin. Şimdi hayatınızla ilgili kararları uygulama zamanı ve bu kararların da hayatınıza ne kadar etki ettiğini göreceksiniz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, işlerinizin koşturmasıyla haftanız başlıyor. Oradan oraya işlerinizin başında olacaksınız, çalışmıyorsanız bile başkaları için koşturabilirsiniz. Venüs Terazi burcuna geçiyor, parasal konularda şanslı bir dönem içerisine giriyorsunuz. 3 hafta boyunca bir borcun ya da bir kredinin altına girmek anlamında şanslı bir dönem olacak. Borcunuzu yapılandırmak, var olan borcunuza çare üretmek, çözümler aramak ve bu çözümlerin karşınıza gelmesi söz konusu olabilir. Önemli insanlardan güzel destekler alacak ve bu desteklerle parasal konulardaki sıkıntı ve problemlerinizi aşmanın yolunu bulacaksınız.

İkili ilişkiler ve özel hayatınızda sinirli, gergin ve agresif tavırlara dikkat. Sevdiğiniz insanla tartışmalar içerisine girmemeye özen gösterin ya da bir konu tartışmaya varıyorsa biraz daha anlayışlı etkilerle davranmaya özen gösterin. Ortaklı işlerinizde de gerginlik size çok şey kaybettirebilir. Huysuzluktan ve mükemmeliyetçilikten uzak durmaya çalışın çünkü bu hafta her şeyi kılı kırk yararak ilerleyeceksiniz. Mükemmeli isteyeceksiniz bu da sizi özellikle ilişkilerde ya da ortaklıklarda zorlayabilir. Söylediğinize, yaptığınız ve verdiğiniz sözlere dikkat edin.

İş ve sağlıkla ilgili konularında şansınızın yüksek olduğu bir dönem. Pazar günü Kova burcunun son derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay önemli konu ve olayları karşınıza getirebilir çünkü kadersel alanınızda gerçekleşecek. Bu dolunayla beraber hayatınızın ipleri çok da fazla elinizde olmayacak. Çok önemli bir konu açığa çıkabilir. Zaten bir ay öncesinden bazı olayların geleceğine dair garip bir hissiyat içerisine girmiş olabilirsiniz. Şimdi artık bunların sonucuyla karşılaşacağınız ve buna göre kararlar alacağınız bir dolunay yaşayacaksınız. Sakin olmaya özen gösterin, olayları çok fazla büyütmeyin, sağlığınıza, ruh sağlığınıza yatırım yapın. Çünkü bu dönem sizin dışınızda gelişen olaylar sizi çok fazla gerebilir ve ruhen yıpratabilir. Ama bu yaşayacaklarınızı çok da olumsuz gibi düşünmeyin aynı zamanda size duygusal ve ruhsal olarak bir tatmin de sağlayacak. Yani bir anlamda kendinizi büyümüş hissedeceksiniz. İşler istediğiniz gibi akmıyorsa çok fazla zorlamamaya özen gösterin. Bu dönem mümkün olduğunca size pozitif enerji veren insanlarla bir arada olmaya özen gösterin.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın