Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

14 – 20 Ağustos 2023 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

GERGİN ETKİLER!

 

Ay Yengeç burcundayken haftaya giriş yapıyoruz. Duygusal konular, evimiz, ailemiz, yuvamız ya da iç meselelere daha fazla odaklı olduğumuz haftalardan biri başlıyor. Öğle saatlerine kadar Ay Yengeç burcunda. Sabah 10:45 ve 13:36 arasında Ay boşlukta hareket ediyor olacak o yüzden Pazartesi günü önemli girişimlerimiz varsa 13:36 sonrasına bırakmakta fayda var.

 

15 Ağustos Salı günü Ay iyice kapanıyor Yeniaya doğru ilerlediği için girişimlerimizi başlatmak doğru olmayabilir. Kadersel ve kapanan etkiler altındayız.

 

16 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor ama bu Yeniayda atacağımız adımlar hızlı ve gergin etkilere sahip olacak. Sabırsızlıklara, sıkılganlıklara, gerginliklere, beklenmedik durum ve olaylara açık olacağız. Elimizi de çabuk tutmamız gerekiyor çünkü 23 Ağustos’ta iletişim gezegeni Merkür geri hareketine hazırlanıyor. İletişimde, haberleşmede, ulaşımda çeşitli problemlerle karşılaşabiliriz.

Şimdi Yeniay haritasına bakarsak Ankara’ya göre çıkarmış olduğumuz haritada 11 derece Akrep burcu yükseliyor. Ödemeler, dış borçlar, krediler, vergiler, faizlerle ilgili konular bu Yeniay zamanı hayatımızda önemli olacak. Yöneticisi Mars Başak burcunda verimli ve üretken bir burç olarak karşımıza çıkıyor ve meclis alanına yerleşmiş. Meclisle, milletvekilleriyle ilgili konu ve olaylar hızlanabilir. Vergi, para ile ilgili meseleler mecliste konuşulabilir. Bizi yöneten kişilerin parasal konularla ilgili olacağını söyleyebiliriz. Diğer taraftan spekülatif etkilere doğru gidiyoruz bir sonraki hafta Mars ve Neptün karşıtlığı var o yüzden başta borsada yatırım yapmak üzere çeşitli spekülatif alanlarda yatırımlarınız varsa dikkatli olmakta fayda olabilir. Hem petrolde hem dövizde hem de kripto alanlarında hareketlilikler de söz konusu olabilir, bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

 

Güneş ve Ay kavuşumunun Yeniayın 10. ev dediğimiz alanda açıldığını görüyoruz.  Bizi yöneten liderler, siyasi liderler, ülkemizin itibarı, gücü ön planda olabilir. Bu Yeniay’da liderlerin, yöneticilerin yönetme becerisi sorgulanabilir. Aynı gün devreye giren Güneş Uranüs dik açılarında beklenmedik durumlara ve olaylara açık olmamız gerekebilir. Diğer ülkelerle olan ticari iş birlikleri, bağlantılar, uluslararası bazı davalar ya da özellikle maddi konuların devrede olduğu ve bunun da hoşnutsuzluklar yarattığı bir Yeniay bizi bekleyebilir. Yasama organlarında bazı zorlanmalar oluşabilir. Bu dönem düzen bozulabilir, zorlanabilir. Yıkıcı doğa olaylarının, elektrik elektronik, haberleşme ile ilgili konu ve olayların da sıkıntıda olduğu bir zaman dilimi olabilir. Hava muhalefetinin yüksek olduğu, zarar verici rüzgarların, fırtınaların, hortumların devrede olabileceği ya da depremler gibi yıkıcı doğa olaylarının tetikleneceğini söyleyebiliriz. Bu ağırlıklı olarak hem Yeniay hem de 31 Ağustos’ta gerçekleşecek dolunay zamanı arasındaki 15 gün boyunca öne çıkabilir. Başta yangınlar, patlamalar ya da büyük kaotik toplumsal durumlar, doğa olaylarına karşı hazırlıklı olmamız gerekebilir.

Türkiye haritasında bu yeniay 3. Ev alanında gerçekleşiyor ve Neptün’le kavuşum halinde. Ticaret ve iş hayatında zorlanma devreye girebilir. Demiryolları, hava, kara yolları, iletişim ticaret, taşımacılık alanında, medya yayıncılık, habercilikte, komşu ülkelerle olan ilişkilerde yanıltıcı ya da belirsiz etkilere karşı da dikkatli olmamız gerekebilir. Ya da bazı önemli düzenlemeler ve iş birlikleri oluşabilir.

 

Güneş Uranüs dik açısı, meclis ayağında bazı kavgaları, yasa çıkmasında sıkıntıları ortaya çıkarabilir. Ticari ilişkiler önem kazanırken, vergilerde artışlar görebiliriz.

 

Kadın hakları her türlü hak ve özgürlüklerle ilgili konulara çok çabuk tepkiler verebiliriz. Grevler isyanlar Güneş ve Uranüs dik açısında olabilir. Türkiye’nin haritasına oturttuğumuz zaman bazı kritik konular ön plana çıkacak. Tedbirsiz adımlar atılabilir para ve toprakla ilgili konularda dikkat etmemiz gerekiyor. Merkür’ün Jüpiter’le olan üçgen açısı aslında Uranüs’ün Mars’la olan Merkür’ün Uranüs’le olan olumlu açıları bu durum ve olayları toparlama etkimizi de devreye sokacak.

 

Dünya alanına baktığımızda Jeodezik haritalarda bu Yeniay özellikle Irak ve Bağdat alanlarını fazlasıyla hareketlendirebilir. Bu dönem Irak’ın diğer ülkelerle olan bağlantıları önem kazanacak. Venedik, İtalya, Münih, Danimarka bu alanlarda volkanik olaylar yanardağ aktiviteleri beklenebilir. Yangınlarla ya da beklenmedik hava koşulları, doğa olayları ile ilgili konular bekleyebiliriz.

 

IC Plüton hattı İtalya Venedik, Danimarka üzerinden geçiyor. Libya, Nijerya, Kamerun ve Kongo bölgesinde Plüton işin içerisinde olduğu için volkanik olaylar, yanardağ aktivitelerinin ya da doğa olaylarının ön planda olacağını söyleyebiliriz. Afganistan, Pakistan özellikle yönetimsel şekilde hareketli zamanları gösteriyor. Kazakistan, Özbekistan, Etiyopya, Kenya, Suriye, Brezilya buralarda hızlı olaylar beklenebilir. Pakistan ve Kazakistan tarafında ise yağmurlar, seller onları zor durumda bırakan hava koşulları ile ilgili konular var.

 

Japonya depremle ilgili konularda dikkatli olmalı ya da seller, tsunami gibi konular hız kazanabilir. Azerbaycan, İran, Suudi Arabistan ve Güney Yemen’den de Satürn hattı geçiyor dip noktadan. Burada da hem doğal afetler beklenebilir hem de halkın zorlanacağı durumlarla karşılaşma ihtimali var. IC Mars hattı Los Angeles’ın batı kısmından geçerken IC Uranüs hattı Filipin, Endonezya, Hong Kong ve Çin’e yakın yerlerden geçiyor. Rusya, Belarus ve Ukrayna, İstanbul ve Antalya hattındaysa Venüs MC hattı geçiyor bu da güzel bazı iş birliklerine açık olabilecekleri ya da bu dönem Venüs geri hareketinde olduğu için bazı anlaşmazlıklara ve çekişmelere de açık olabileceklerinin altını çiziyor. Eskiden konuşulan bazı konular yeniden ele alınabilir. Savaş etkisi iyice artabilir.

Aslan burcu astrolojide aşk hayatımız, çocuklar, gençlerle ilgili konular, sanat camiası, oyunlar, sanatçılar, spekülatif işler, altın döviz alanlarını temsil ettiği için bu alanlarda ve hayatımızı etkileyen diğer konularda yönetme ve idare etme becerimiz sorgulanabilir. Kontrol etme ihtiyacımız yüksek çalışabilir. Tam da bize keyif veren hayatımızda bizi mutlu eden konu ve olaylarda yeni bir sayfa açmak üzere bu Yeniayın oluşumu devrede olacak. Ama Uranüs’ün dik açıyla devrede olması bunları yapma potansiyelimizi biraz gölgeleyecek. Önemli değişimler gündeme gelebilir, beklenmedik olaylarla karşılaşabiliriz ama bu beklenmedik olaylar aslında hayatımızı düzene sokmak için karşımıza gelecek ama öyle istediğimiz türden değişiklikler olmayacak. O yüzden de çok çabuk isyankâr davranabilir başımıza buyruk hareket edebilir ya da sıkılganlıklarımızı diğer insanlara gösterebiliriz. Trafikte araba kullanırken diğer insanlarla olan ilişkilerimizde dikkatli olmaya özen gösterelim sonradan pişman olacağımız işlere kalkışmayalım. Yenilikler anlamında zorlanma etkisi devrede. Venüs’ün de 18 derece Aslan burcunda olması maddi konuların da önemli olacağını ithalat ihracat dengesi cari açık dengesinde önemli olacağını ve dövizde hareketliliğin devrede olacağını da bize gösterecek.

 

Aslan burcu medikal astrolojide kalp, dolaşım sistemini yönettiği için bu yeniay zamanı kalbimize, tansiyon problemlerine, bağ ağrılarına, sırt ve omurilik bölgesi sorunlarına dikkat edelim.

 

Şimdiden herkese fırsatlarla dolu bir Yeniay dilerim.

 

14 – 20 Ağustos Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


 

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar ev, aile ve yuvanızla ilgili konu ve olaylar önem kazanıyor. Hafta başında daha fazla ailevi konulara odaklı olacaksınız ama Pazartesi öğleden sonraki birkaç gün boyunca aşk hayatınıza ve size keyif veren konu ve olaylara yönelmeniz söz konusu olabilir. Spekülatif alanda birtakım yatırımlarınız varsa bu konularla da ilgili olacaksınız. Kafanızda bazı planlar olabilir ama bu planların çok da rahat çalışacağını söyleyemeyiz. Çarşamba günü oluşacak Yeniay aşk hayatınızda önemli kararlar alma isteğinizi artıracak. Çocuğunuzun hayatı, eğitimiyle ya da ileriye yönelik birtakım adımlarıyla ilgili önemli kararlar bu Yeniayın konularından olabilir. Aranızda sıkıntı yaşadığınız insanlarla bu problemleri çözümlemenin de bir yolunu arıyor gibisiniz ama diğer taraftan maddi konular sizi sıkıştıracak. Para ile ilgili konularda beklenmedik bir durum ya da bir olay bir ödeme ya da kazancınızla ilgili bir olayın devrede olması hayattan aldığınız keyfi aşağıya çekebilir, kafanızdaki planları uygulamakta zorluk çekebilirsiniz. Hemen bu moddan kurtulun sonuca teslim olun çok fazla inatlaşmayın. Çarşamba günü ve sonrası özellikle parasal konularda dikkatli adım atmanız gerekecek. Çocuğunuzun hayatıyla alakalı konularda da beklenmedik olaylara açık olacaksınız. Güneş Uranüs dik açısıyla tepkilerinizi kontrol etmeye özen gösterin çünkü siz tepkilerinizi içinizden geldiği gibi kullanan bir burçsunuz. Çabuk sinirlendiğiniz için bu dönem para ile ilgili işlerinizde olayları kopma noktasına getirmeyin. Sonrasında olayları toparlayacağınız zamanlar da olacak.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar iletişimi yüksek haftalardan bir tanesi başlıyor. Yakın çevrenizde gerçekten çok sevdiğiniz, değer verdiğiniz, sizi koruyan ve kollayan insanlarla daha fazla görüşme arzunuz yüksek olacak. Diğer taraftan eviniz, aileniz, yuvanız da önemli. Evinize dair almak istediğiniz önemli kararlar olabilir ya da yuva kurmak, evinizi değiştirmek, emlakla ilgili girişimlerinizi başlatmak istiyor olabilirsiniz işte tam da bunları hareketlendirecek Yeniay Çarşamba günü devreye girebilir ama bu alanlarınızda Venüs gerilediği için acele etmemeniz gereken bir dönem olduğunu unutmayın. Bazı durum ve olayları gözden geçirin, plan yapın ama büyük kararlardan mümkün olduğunca uzak durun. Ufak tefek halledilmesi gereken daha önceden konuşulmuş işleriniz bu Yeniayla hareketlenebilir. Bu aralar işiniz ve gücünüz, kariyerinizde yaşanan olaylar yüzünden ailenize ve sevdiklerinize çok çabuk tepkiler verebilirsiniz, ev hayatınızda beklenmedik bazı durumlara da açık olacaksınız. Aile büyüklerinizin yaşadığı sıkıntılar olabilir yine kendi kurduğunuz çekirdek ailenizin kendi içerisinde yaşadığı bazı çekişmeler olabilir bütün bunlara vereceğiniz tepkiler gerçekten önemli olacak ve beklenmedik olana da açık olmalı, kazalara, sakarlıklara davetiye çıkarmamalısınız. İşlerinizi çabuk toparlayın çünkü önünüzdeki hafta Merkür sizin özel hayat alanınızda gerilemeye başlayacak. Bundan sonraki süreçte hem ailevi konular hem aile hayatınız için yapacağınız harcamalar konusunda daha dikkatli olmanız gerekebilir.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler para ile ilgili işleriniz bu hafta önem kazanıyor. Maddi konularda kendinizi güvene alma ihtiyacınız yüksek olabilir sabah saatlerinde büyük parasal kararlardan kaçının kaldı ki bu hafta Çarşamba günü oluşacak Yeniayla beraber iletişimsel işlerinizde önemli adımlarla ilerlemek ya da yeni kararlarınızı bu alanlarda uygulamak arzusunda olabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanların hayatında da önemli başlangıçlar ya da bazı kararlar devreye girebilir. Venüs de bu alanlarınızda gerilediği için dikkatli adımlar atmakta fayda olacak. Beklenmedik durumlara açık bir dönem. Ulaşım işindeyseniz nakliyeye dayalı birtakım işleriniz varsa medya alanında çalışıyorsanız eğitimle ilgili beklediğiniz birtakım haberler varsa sürpriz gelişmelere açık olmanız gerekebilir. Özellikle yolculuğa çıkacaksanız alacağınız bazı haberlerden kaynaklı olarak yolculuklar ertelenebilir ya da daha farklı bir şekilde hareket etmek durumunda kalabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanların hayatında da beklenmedik durumlar oluşabilir, bütün bunlara vereceğiniz tepkiler gerçekten önemli. Bu aralar her şeyi kafanızda büyütebilirsiniz bu büyütmeyi biraz aşağıya çekmeye özen gösterin özellikle bu Yeniay zamanında. Olumlu gelişmeler ev, aile ve yuva alanlarınızda olacak. Aile hayatınız için yapılması gerekenler konusunda bir arı gibi çalışıyorsunuz ama yakın çevrenizden aldığınız haberler ve iletişimsel işlerinizde bazı gerginliklere açık olabilirsiniz bu hafta en çok bu etkiye dikkat edin. Hafta sonu oldukça keyifli etkileşimler var çocuğunuz varsa çocuğunuzla bolca vakit geçirecek ya da sevdiğiniz insanla bir araya gelerek tam da Yeniay zamanı yaşadıklarınızı geride bırakmak isteyebilirsiniz.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler haftaya önemli haberler ve olaylarla giriş yapıyorsunuz. Duygusal yönden beslenmek, kendinize vakit ayırmak, kendi ihtiyaçlarınızı önemsemek ön planda olacak. Pazartesi günü öğle saatlerine kadar kafanız karmaşık olabilir ama öğleden sonra birkaç gün boyunca hayatın keyfini çıkarmak üzere harekete geçebilirsiniz. Maddi konularda Çarşamba günü devreye girecek yeniayla birlikte para ile ilgili her tür planı projeyi hareketlendirmek adına bu Yeniayı hayatınıza alacaksınız. Diğer taraftan beklediğiniz bir para varsa arkadaş çevrenizden, iş yaptığınız insanlardan bekledikleriniz varsa bu beklediklerinizi görmek çok da kolay olmayabilir. Beklenmedik olana açık olabilirsiniz maddi konularda dikkatli olmanız gerekebilir. Parasal bir işte beraber çalıştığınız bir insanın yer değişikliği ya da o insanın yaşadığı ani bir olay yüzünden sizin de bir para işinizin durması ya da parasal bir işinizin ertelenmesi gibi durumlara da açık olabilirsiniz. Sıkılganlıklarınız yüksek olacağı için harcamalarınıza dikkat edin. Kontrolünüz dışında gelişen harcamalar oluşabilir. Yakın çevrenizdeki insanlar bazı konularda sizi girişimlerine dahil etmek istiyor olabilirler özellikle onlardan alacağınız geri bildirimlerle, tavsiyelerle iş hayatınızda ya da çevresel değişimlerde istediğiniz sonuçları yaratabilirsiniz, çevrenizden güzel destekler var. İletişimsel işleriniz için bir haftanız var bu alanlarda da önemli gelişmelerinizi tamamlayın zira önümüzdeki hafta Merkür geri hareketine başlayacak. Cumartesi günü öğleden sonra Cumartesi ve Pazar günleri vaktinizi ailenize, yuvanıza ve sevdiklerinize ayıracak ve daha fazla onlarla vakit geçireceksiniz.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar isteksiz enerjilerle haftanıza giriş yapıyorsunuz. Çalışanlar işlerini yapıp hemen eve gitmek ve kendilerine vakit ayırmak isteyebilirler ama Pazartesi öğleden sonra ve birkaç gün boyunca hayat sizi hareketli sularda yüzdürecek. Çarşamba günü oluşan Yeniay sizi ve hayatınızı ilgilendiriyor. Bu aralar çok zorlanıyorsunuz Venüs sizin burcunuzda geri hareketinde, o yüzden kendinizi güzel görmüyor, kendi değerinizi bilmiyor olabilirsiniz ya da aldığınız haberlerle keyfiniz düşük olabilir. Bu aralar durum ve olayları toparlamak sandığınızdan daha da zor gelebilir ama daha önceden düşündüğünüz, yarım kalmış, ilişkilerle bezeli bazı konular varsa bu Yeniay zamanı bu konuları hızlandırabilirsiniz. Bu dönem toplumla bağlantılarınızda, kariyerinizde iş hayatınızda üstlerinizle anlaşmak sandığınız kadar kolay olmayabilir. Bu dönem annenizle anlaşmak sandığınızdan çok daha zor olabilir. Beklenmedik durum ve olaylara da açık olmanız gerekecek. Durumunuzu iyi idare etmeye çalışın çünkü burada vermiş olduğunuz tepkiler gerçekten önemli olacak. Daha bir hafta var Merkür’ün para alanlarınızda gerilemesine ama bu hafta tam da Yeniayın gerçekleştiği zamanlarda gelecek güzel bir iş fırsatı ya da parasal bir konuşma yüreğinizi ferahlatabilir, daha iyi hissedebilirsiniz. Önünüzdeki dönem neleri yapabileceğinize dair önemli adımlar devreye girebilir. Hafta sonu yakın çevrenizdeki insanlarla kısa vadeli planlara odaklanabilirsiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar haftanıza sosyal çevreniz aktif olarak başlıyorsunuz. Arkadaşlardan gelecek önemli haberler hafta sonu yapmış olduğunuz konuşmalar haftanızı hareketli kalabilir ama Pazartesi öğle saatlerinden sonra birkaç gün boyunca anlamsız bir isteksizlik ya da kendi içinize çekilme gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yeniay sizin kadersel alanınızda gerçekleştiği için beklenmedik olaylara açık olmanız gerekiyor. Yönünüzü bulmakta zorlanabilirsiniz o yüzden de herhangi bir konuda harekete geçmeyin sadece daha önceden yarım kalmış tamamlanması gereken konulara odaklanın. Bu ara geçmiş dönemden bazı arkadaşlarınız, aşk hayatınızda daha önceden ayrıldığınız insanlar teker teker karşınıza geliyor ya da onlardan haberler alıyor olabilirsiniz bunlardaki hesaplaşmalar henüz bitmemiş gibi görünüyor ama affetmeniz de lazım o yüzden bu dönem bu konularda vereceğiniz kararlar önemli olacak. Seyahat halindeyseniz yurt dışına gidecekseniz yabancı bir ülkedeyseniz dikkatli olun beklenmedik olana hazırlıklı olmanız gerekebilir o ülkede çıkacak bir karmaşa o ülkede yaşanacak bir sıkıntı sizin hayatınızı ve işlerinizi etkileyebilir. Eğitimsel konularda çok çabuk tepkiler verebilirsiniz şimdiye kadar çok güzel giden eğitimle ilgili bir konuda artık ipler kopma noktasına gelebilir. Ticari faaliyetlerde de yine dikkatli olmakta fayda olacak. Enerjinizi doğru kullandığınız net olduğunuz çalıştığınız ve verimli olduğunuz sürece yaşadığınız aksilikler size etki etmeyebilir. İş alanlarınızdan hızlı gelişmeler altında da olabilirsiniz ama özel hayatınızda ve işle ilgili konularda dikkatli olmaya özen gösterin.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler bu hafta iş hayatınız sizin için önemli olabilir. Kariyeriniz, mesleğiniz, amaç ve hedefleriniz burada yapılması gereken önemli olaylar ne ise burada sizi besleyen insanlarla bir arada olma arzunuz yüksek çalışacak. Önemli haberler dış ortamlardan gelebilir. Pazartesi öğle saatlerinden sonra ve birkaç gün boyunca sosyal çevrenizin hareketliliği devreye girmeye başlıyor. Arkadaşlarınızdan önemli haberler alacaksınız arkadaşlarınızla ilişkiniz daha da önem kazanacak. Sosyal çevrenizle kalkışacağınız işler, ekip çalışması gerektiren konular hızlanabilir. Geçmişte çalıştığınız insanları işin içerisine dahil etmeye özen gösterin o zaman daha büyük fayda sağlayacaksınız. Beklenmedik bazı olaylara da açık olacaksınız parayla ilgili konulara dikkat edin. Çarşamba günü Yeniayın olduğu zamanda para ile ilgili konularda vereceğiniz tepkiler, sıkılganlıklarınız yüksek olabilir. Bir işle anlaşmışsınızdır ama bu işin altındaki bazı konuları fark ettikçe buna tepkinizin yüksek olduğunu ya da bu işi detaylandırmadığınızı fark edebilirsiniz. Detaylandırılmadığı için de karşı tarafa çok çabuk tepki verebilirsiniz bu etkiye dikkat edin. Maddi yönden kendinizi güvene almak çok da kolay olmayabilir. Spekülatif işleriniz varsa bu dönem işlerde iniş çıkışlara hazırlıklı olun. Beklentilerinizi yükseltmeyin. Hafta sonu oldukça eğlenceli olacak Ay sizin burcunuza geçiyor hafta sonu karşılaştığınız sorunları üzerinizden atacağınız rahat ortamlarda geçirmek isteyebilirsiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler haftanıza dış ortamlardan alacağınız önemli haberlerle giriş yapıyorsunuz. Bir seyahat hazırlığı ya da bir yerlere gitme isteğinizin yoğun olması, uzak akrabalardan gelecek haberler önem kazanırken Pazartesi öğle saatlerinden sonra birkaç gün boyunca işinize gücünüze daha fazla odaklı olabilirsiniz. Buralarda bir şeyler istediğiniz gibi gitmiyor iş ortamlarınızda. Hem güzel şeyler var ama bazı şeylerin eksik kaldığını hissediyorsunuz. Uzun zamandır kafanızda plan yapıyorsanız ya da halletmeniz gereken bir mevzu varsa bu hafta oluşacak Yeniayla beraber bütün bunları halledebileceğiniz ya da kendinizi ön plana çıkartacağınız bir dönem olacak. Daha önceden çalıştığınız insanlar onlarla yapacağınız iş birlikleri de önemli olabilir ama bu iş birliklerinden ortaya çıkacak sonuç sandığınız gibi olmayabilir. Ani, hızlı, beklenmedik olana açık olmanız gerektiği için bu dönem aile ilişkilerinizde, ikili ilişkilerinizde ve iş hayatınızdaki ilişkilerde sürtüşmeli etkiler altında olabilirsiniz. Sevdiğiniz insanın ailesi ile olan bağlantılarda bazı huzursuzluklar devreye girebilir. Taşınma işiniz varsa ailevi konularda birtakım işleriniz varsa sürprizli, sizi zorlayan gelişmelere açık olmanız gerekebilir diğer taraftan sosyal çevrenizden güzel iş birlikleri ya da güzel geri bildirimlere de açık olacaksınız. Onların tavsiyelerine uymaya çalışın. Hafta sonu dinlenmek ve kendi halinizde olmak önem kazanabilir ama Perşembe ve Cuma günleri daha çok arkadaşlarınıza vaktinizi harcayacaksınız.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar bu hafta başında müşterek alacak verecek hesabı önemli olacak. Önünüzdeki döneme dair kafanızda birtakım hesaplar, planların değişmesi söz konusu olabilir. Öğle saatlerine kadar büyük parasal işlerden, alışverişlerden kaçının sonrasındaysa birkaç gün boyunca daha farklı konulara odaklanmak ve değişik insanlarla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Çarşamba günkü Yeniay seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, yabancı insanlarla yapılacak her tür faaliyeti, ticari gelişmeleri karşınıza getirecek. Çalışıyorsanız çalışma ortamlarınızdaki değişim beraber çalıştığınız insanlardaki değişim işle ilgili konuları da etkileyebilir. Mesela bir iş seyahatinde beklenmedik bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz ya da bir iş seyahatiniz ertelenmek durumunda kalabilir yine bir işin üzerinize yıkılması söz konusu olabilir daha fazla çalışmak durumunda kaldığınızı fark edebilirsiniz bu da çabuk tepkiler vermenize ve bu tepkiler sonucunda bazı köprüleri yıkmanıza neden olabilir. Havanın aşırı sıcak olması bundan kaynaklı tansiyon problemleri, kalp çarpıntılarına karşı dikkatli olun. Beraber çalıştığınız bazı insanların hayatında da önemli gelişmeler olabilir ve siz bunları duydukça hayrete düşebilirsiniz. İşle ilgili ortamlarda gerilimli elektrikli birtakım şeyler var ama diğer taraftan kariyerinizde de verimli ve üretken olduğunuz için kendi gücünüzü ortaya koyduğunuz için güzel şans ve fırsatlar da yakalayabilirsiniz. Hafta sonu arkadaşlarınızla bolca vakit geçirecek sosyal ortamlarda eğlencelere katılacaksınız. Öncesinde ise daha çok iş odaklı olabilirsiniz.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar özel hayatınız önemli, sevdiğiniz insanla hafta sonunda vakit geçirdiniz ama duygu durumunuzda iniş çıkışlar bazı krizler bunlarla da hep uğraşmak durumundasınız ve özel hayatınızda bir şeyler tam olarak oturmamış gibi hissettiriyor. Haftaya da bu enerjilerle başlayabilirsiniz. Pazartesi öğle saatlerinden sonra Salı ve Çarşamba günü ağırlıklı olmak üzere hesap kitap işleri hayatınızda görünür olacak kaldı ki Çarşamba günü bu alanda bir Yeniay yaşanacak. Para ile ilgili halletmeniz gereken konular bu Yeniayın konusu. Şimdiye kadar harcamalarınız yüksek olabilir aşk hayatınıza eğlence hayatınıza işinize çok fazla yatırım yapmış ve bu alanlarda harcamalarınızı kontrol edememiş olabilirsiniz. Bu Yeniayla beraber çözüm de karşınıza gelebilir ama diğer taraftan sizin dışınızda gelişecek olaylar yüzünden yine parasal konularda ters köşeye yatma ve beklenmedik olanın karşınıza gelmesi de söz konusu olabilir. Yatırımlarınız, kazançlarınız konusunda da dikkatli olmanız gerekecek. Aşk hayatınızdaki insanın özellikle parasal konulara yaklaşımı aile hayatına yapması gereken yardımlar ana konunuz olabilir. Çocuğunuz varsa çocuğunuzun bazı davranış ve hareketlerinin aslında bu dönem sizi fazlasıyla gerdiğini ve sinirlendirdiğini de fark edebilirsiniz. Para ile ilgili konularda idareci olmalısınız. Yurt dışı ayağından sosyal medya ve medya ayağından güzel gelişmeler olabilir. Lojistik, ulaşım ya da dijital platformlarda işleriniz varsa bu işlerde yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz önemli bazı tekliflerin de karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Hafta sonu hiçbir şekilde yalnız kalmayacaksınız kalabalık ortamlarda olacaksınız ama hafta sonuna doğru giderken önemli bir seyahatin ayrıntıları kafanızı meşgul edebilir.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar sağlıkla ilgili konular gündeminizde. Mide, gaz sorunları, mide şişkinlikleri ya da cilt problemleri bu aralar fazlasıyla uğraşacağınız konuların başına gelebilir. Yediğinize içtiğinize dikkat edin. Pazartesi öğleden sonra ve birkaç gün boyunca özel hayatınıza ve ortaklı işlerinize kendinizi vereceksiniz. Aklınızda plan ve projeler var eğer ortaklı bir işiniz varsa ortağınızı ikna etmek bu aralar kolay olmayabilir ya da hayatınızda insanın bazı noktalarda size engel olduğunu görebilirsiniz. İşle ilgili girişimler konusunda bu Yeniay önceden başlatmış olduğunuz işleri ele almak anlamında size göz kırpacak. Sevdiğiniz insanla ilişkinizi güzelleştirmek, ilişkiyi sağlamlaştırmak için bu Yeniayı kullanabilirsiniz. Ev ortamlarınızda ani beklenmedik olaylar karşısında sevdiğiniz insanın sizi anlamadığını düşünmekten tutun da her konuda çok çabuk tepki verebilirsiniz bu da sevdiğiniz insanın hiçbir koşulda sizin onu anlamadığınızı düşünmesine neden olabilir o yüzden de bu hafta en çok ailevi konular ve özel hayatınıza dikkat edin. Sıkılganlıklarınızı bir kenara bırakın hayata daha farklı bakarak sıkılganlıklarınızı aşmaya özen gösterin. Bu hafta taşınmak için de çok destekli olmayacaksınız. Aile hayatınızda sıkılganlıklarınız yüksek ama bir yandan da eviniz için yapacağınız harcamalar eviniz için düşündüğünüz bazı planlar bu hafta hız kazanabilir. Uzak yerlerden önemli misafirler ağırlayabilir uzak yerlerden önemli haberler alabilirsiniz hafta sonu bu etkilerle dolu olacak yerinizde duramayacaksınız.

 


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, haftanıza keyif dolu etkilerle başlıyorsunuz. Bu aralar özel hayatınız ve sosyal çevre ilişkilerinizdeki dengeyi sağlamak çok da kolay olmayabilir. Pazartesi öğle saatlerinden sonra birkaç gün boyunca çalışma koşullarınız ve gündelik hayatınızın ritmi önem kazanacak. İş ve gündelik hayatınızda vermeniz gereken önemli kararlar karşınıza gelebilir. Bu Yeniayla beraber bir projeye başlama, yeni bir işe girme ya da yer değişikliği yapma, iş değiştirme gibi konu ve olaylar hız kazanabilir ama elinizi de çabuk tutmanız gerekiyor çünkü bir hafta sonra Merkür de iş birliği alanınızda gerilemeye başlayacak. Diğer taraftan özel hayatınızda sevdiğiniz insanla bu ara birbirinizi yiyor gibi görünseniz bile yakın çevrenizdeki insanların desteğiyle güzel gelişmeler yaşanabilir. Kardeşinizin, abinizin, ablanızın çocukları varsa bu dönem onlarla anlaşmak da gayet güzel olacak hiç beklenmedik şekilde onlara faydalı olabilir ya da onların önemli desteklerini hissedebilirsiniz. Yaratıcılık ve sanatsal işlerinizde de güzel gelişmeler yaşanabilir. Hafta sonuna doğru olan zaman diliminde para harcamalarınız önem kazanıyor. Perşembe ve Cuma günleri ikili ilişkiler ve özel hayatınıza odaklı olacaksınız ama hafta sonu beraber olduğunuz insanlarla para harcamalarınızın hızlandığını görebilir ya da parasal koşullarınızı gözden geçirebilirsiniz.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın