Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

17 Şubat SATÜRN-URANÜS KARESİ

17 Şubat SATÜRN-URANÜS KARESİ
Bu yazıyı paylaşın;

ESKİ-YENİ ÇEKİŞMESİ!

VARAN 1)

Finansal ve Dünya astrolojisinde önemli olan bir diğer ikili 2021 yılında devreye giriyor demiştik. Satürn ve Uranüs gezegenleri ağır giden gezegenler olduğu için bu ikilinin zor açıları tüm yıla damgasını vuracak!

17 Şubat- 15 Haziran- 24 Aralık 2021 de tam 3 kere dik açı içinde son dördün (çeyrek) fazı oluşturacaklar. Dik açı dediğimiz kare formu astrolojide Mars enerjisiyle bağdaştırılır. Mars enerjisi mücadele, savaşma gücüdür. Uğraşılarımızı arttırırsak, gerekli mücadeleyi ortaya koyarsak bunun sonuçlarını etkili bir şekilde görürüz. Ama sonuçları alabilmek için mücadele etmek, rekabetçi koşullarla başetmek esastır.

Şimdi bu son çeyreğin içinde vereceğimiz mücadeleye geçmeden ve bunun ne anlama geldiğinden bahsetmeden önce gerekli bilgileri size aktarmalıyım.

Bu ikili genelde 44-45 yılda bir kavuşum halinde olurlar. 22 Yılda bir karşı karşıya gelirler. 1988 yılındaki kavuşumdan önce Satürn- Uranüs kavuşumu 1942 yılında gerçekleşmişti. 2. Dünya savaşının sonuçlarıyla yüzleşen Dünya yeni düzende kendini yeniden yapılandırmak durumunda kalmıştı. Yenilenen dünyayla otoyollar yapıldı, network geliştirildi. Herkes dünyada daha rahat seyahat etmeye başladı, para kavramında, finansal yönden önemli gelişmeler oldu.

Satürn- Uranüs ikilisi kavuşum halindeki bir önceki seyrine 1988 yılında başladı. 1988 yılında yeni kavuşum Yay burcunun son derecelerinde, 1987-1989 yılları arasında tam 3 kez gerçekleşti. 1988 yılındaki kavuşumunda bu ikili galaktik merkezle kavuşum halindeydi. Bu kavuşum sonucunda neler oldu?

Bu dönem Sovyetler birliği dağılırken, nükleer silahlanma ve gücün kontrol altına alınması gerekliliği öne çıktı. Dünya yeni bir döneme geçtiğinin güçlü sinyallerini, dijital bilimdeki yeni seviyesiyle ortaya koymaya başlamıştı. Kişisel bilgisayarlar hayatımıza girmeye başladı. Bilgi hızlı bir seviyeye ulaşmaya başlamıştı. Şimdi 1950 lilerde kurulan ve yapılan otoyollar, otobanlar, 1988 lerde ve sonraki 11 yıl boyunca sanal dünyada kurulmaya başlanmıştı.

Bu ikilinin ilk testi yani ilk çeyrek döngüsü 1999 yılında gerçekleşti. Türkiye’de çok büyük bir deprem yaşadık. Dünya ise 1999-2000 yılları arasında Kosova ve Çeçen savaşlarına şahit oldu. Şiddet, toplu ölümler, soykırım ön plandaydı. Yugoslavya’nın parçalanması ve Sovyetlerin yıkılışının ardından Çeçenlerle, Sovyetlerin kapışması önemliydi.

Bu ikilinin karşı karşıya gelmesi 2010 yılında Arap baharını başlattı. Yine geniş açıdan ele alırsak 2009-2011 yılları arasında ortadoğuda arka arkaya ayaklanmaların devrede olduğunu görüyoruz. Yine bu ikili karşı karşıyayken herkes akıllı telefonlarla tanıştı. Fotoğraflar çekip arkadaşlarımıza göndermeye başladık.

 

SCİENCE- FİCTİON ( BİLİM- KURGU) KELİMESİ Satürn- Uranüs le bağlantılıdır. Satürn eski yapıları, Uranüs bu yapıları yeni bakışla ele alma zorunluluğunu gösterir. Politik açıdan Uranüs ve Satürn kavuşumları anarşik, faşist, radikal, konservatif dünya görüşüyle, politikada sağ tarafı temsil eder.

Bu ikilinin 1988 yılındaki yay burcundaki kavuşumu komunist rejimin yıkılmasına neden olurken inancı yüksek, dini konularda radikal, koservatif ve tutucu olan yönleri başlatmış oldu.

Şimdi son çeyrekte mücadeleler faşist, aşırı fanatik, tutucu ve radikal kesimlerin halkla mücadelesine kayabilir. Bilinci yükselen ve insancıl koşullarda yaşamak hakkı olduğuna inanan kişilerle, bu aşırı konservatif tarafın güç savaşlarına tanıklık edebiliriz. Liberallik ve tutuculuk karşı karşıya gelebilir.

***Finansal yönden bakacak olursak, yine bu ikilinin finans alanıyla büyük bağlantısı var. Ekonomik aktivitelerle çok bağlantılı, özellikle üretimdeki yatırımlarla bağlantılı olduğunu biliyoruz. Bu ikilinin 3. Çeyreğinde 2009-2011 yılları arasında likitide krizinin arttığını görüyoruz. Finansal serbestliğin 1988 yılında artmasıyla birlikte Kasım 2008 de başlayan kriz, nisan- temmuz 2010 yılına kadar tüm dünyayı etkiledi.

Portekiz, Yunanistan, Fransa büyük bütçe açıklarına ulaştı. Yunanistan’ın borç krizi karşısında Avrupa’da tüm bankalar uyarıldı. Finansal denetimsizliğin artmasının sonucuyla birçok önemli bankanın çökmesi, finansal kurumların ve Merkez bankalarının desteğiyle ayakta kalması söz konusu oldu.

***İşte şimdi tam da bu son sahnede ve çeyrekte finansal yönden test edileceğiz. Mücadele alanı bu noktadan gelecek çünkü bu son çeyrekte Satürn, kendi dispozitörü olan Uranüs’le dik açı içinde olacak. Yani finansal yönden üretimdeki yatırımların zorlandığı, bütçe açıklarının arttığı, üretimdeki sıkıntılar nedeniyle işsizliğin daha artacağı, kendimizi finansal olarak güvende hissedemeyeceğimiz aşırı oynak bir zemin üstünde olacağız. Ekonomide sabitlik ve istikrarı sağlamak zor olacak. Finansal dünyanın sağlamlığı, sermaye piyasası ( equity market), ekonominin teknolojik sektörlerinin neden olacağı olaylar majör etkiler olacak. Bankacılık sektörünün zorlanacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

***Yine Dünya astrolojisinde bu ikilinin birbirine kafa tutması, kalıpların ve düzenlerin yıkıldığı, sınırların ortadan kalktığı bir dönemi temsil eder. Önemli değişiklikler devrededir ve bu değişiklikleri hayata geçirmekte isteksiz olabiliriz. Başkaldırışlar ve söylenen herşeye direnç oluşur. Hükümet ve yöneticiler zora girer. Toplumlarda önemli kırılmalar görülebilir. Başarı güçlükle ve uzun bir uğraşı sonrasında gelir. Yaşça olgun devlet adamlarının ani hastalıkları veya kayıpları görülebilir. İsyanlar, devrimler, protestolar artabilir, dengelerin değişmesi olarak bilinen bu döngüde doğal afetlerde, depremlerde artış görülebilir. Havacılık sektöründe sıkıntılar, sorunlar, uçak kazaları, yine elektrikle ilgili sorunlar, nükleer sıkıntılar, sızıntılar, devlet sistemlerinin ele geçirilmesi, dijital hacklenmeler, güvenlik açıkları karşımıza gelebilir.

Şimdi bu ikili 2021 yılı içinde tam 3 kez birbirlerine kafa tutacak. 17 Şubat- 15 Haziran- 24 Aralık tarihleri ve bu tarihlere yakın zamanlarda büyük olaylara açık olmak gerekecek. Önemli krizler pandemi süresince göz ardı edilen konular, ekonomik daralmalar, küçülmeler iyice açığa çıkmaya başlayabilir. Toplumlar üzerlerinde oluşan baskıya karşı çok çabuk tepki verebilirler. Aşıya, yeni sağlık düzenlemelerine, teknolojik ilerlemelere başkaldırışlar da oluşabilir.

SATÜRN kontrolü isteyen ve sağlayan yapılar veya bizi yönetenler yani hükümetse, URANÜS kollektif BİLİNCİ ve halkı temsil eder.

Toplumun değişim isteği Uranüs ve Kova, kendi kontrollerini hükümranlıklarını bırakmak istemeyen otoritelerle Satürn’le karşı karşıya gelmesine neden olabilir. Ülkeleri yönetenler ya toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılayarak yasaları iyileştirme yoluna gidecekler ya da görevlerinden ayrılacaklar veya ayrılmak zorunda kalacaklar. Satürn- Uranüs karesi genellikle görevden ayrılma, bırakma ve istifayla bağlantılıdır.

 

Şimdi gelelim Satürn- Uranüs karesinin Ankara’ya göre çıkartılmış haritasına…

saturn-uranus-karesi-1

Ankara’ya göre çıkartılmış haritada Terazi burcu yükseliyor. Hukuk, adalet, diplomasi, siyaset ve politikanın önem kazanacağı bu dönemde çocuklar, gençler ve  onların eğitimle ilgili konuları önem kazanıyor. Yine sanatçılar, eğlence sektörü, eğitim alanlarına odaklı olacağız.

Burada önemli olan AY ‘ın uranüs’le birleşmesi ve Satürn’e kare açı yapması. Diğer ülkelerle ilişkiler, diplomatik girişimler, ticari bağlantılar ani, hızlı olaylara gebe olacak gibi görünüyor. Yine muhalefet alanında önemli zorlanmalar, sorunlar ve değişimler görülebilir. Ay ve Uranüs hamal sabit yıldızıyla birleşiyor. Hamal sabit yıldızı Mars- satürn doğasındadır ve ay’la kavuşumda hastalıklara yatkınlık verir.  Savaş, çatışmayla bağlantılı olabilir, aşkta sorunları, kıtlıkla ilgili konuları kapsar. Ay 10 evin yöneticisi olduğu için iktidarın ve bizi yöneten insanların bu dönemde sağlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini, bir dedikodu veya olayın çok konuşulacağını anlatır gibi görünüyor.

Modern astrolojide paranın gezegeni Venüs’ün tam bu etki devredeyken 1 gün sonra Mars’a kare açıya gitmesi, ekonomik yönden dengesizliklere dikkat çekiyor. Bu dönem spekülatif etkilere dikkat edelim.

saturn-uranus-karesi-2

Bu da Satürn- Uranüs karesinin Türkiye’mize, güzel ülkemize yansımasının ne olacağını gösteren harita. Bu haritada Satürn- Uranüs kare açısını meclis ayağından, parasal konulardan ( vergi, kredi, ödemeler) alacağımızı gösteriyor. Mecliste önemli düzenlemeler devreye girebilir. Beklenmedik değişimler oluşabilir. Yine ay ve uranüs bu alanda hamal sabit yıldızıyla buluştuğu için meclistekilerin, milletvekillerinin sağlıklarına ekstra dikkat etmesi gerekebilir.

Herkese farkındalığı yüksek, önemli değişimleri hayatlarına geçirebilecekleri bir dönem diliyorum.

 

Hande Kazanova

Dip: A.S.A, İSAR cap, Member of OPA, MAPAİ

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    Ş Burak Altunalan
    08:46'de Şubat 17, 2021

    23 Şubat yükselenim Akrep ben nasıl ay burcu mu öğrenebilir im Ablam

Bir Cevap bırakın