Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

ŞANS DOLU BAYRAMLAR! – 10 – 16 Mayıs 2021 Haftalık Burç Yorumları

ŞANS DOLU BAYRAMLAR! - 10 - 16 Mayıs 2021 Haftalık Burç Yorumları
Bu yazıyı paylaşın;

Bu hafta bizim önemli haftalarımızdan, çünkü bir şans değişimi var. Mayıs ayına şans değişimi ismi verdik. Jüpiter, Kova burcundan ilerliyordu ve 2021 yılının en şanslı burcu Kova ve yükselen Kovalardı. Bunu neye göre belirliyoruz? Jüpiter hangi burca girerse o burcun özelliklerini ön plana çıkarıyor ve o burca adeta bir şans tanıyor.

14 Mayıs itibariyle, Jüpiter Balık burcuna geçecek ve Balık burcunun konu ve temalarını gökyüzünde daha fazla görmeye başlayacağız. Daha fazla sevgi, şevkat, empati, duygusallık, daha fazla sanatla uğraşma, epeyce gerçeklerden kaçmaya şahit olacağız. Balık burcunun etkileri gökyüzüne hakim olacak. Ayrıca önümüzdeki dönemde sanatta yeni adımlar atılabilir. Bu da 28 Temmuz’a kadar sürecek. Evrensel, sevgi, şefkat, anlayış, şükretmek, neşe, duygusallık, yumuşaklık artacak. Bu dönem içerisinde sanatta ve müzikte gelişmelerle karşılaşabiliriz.  Jüpiter’in Balık burcuna geçişi evsizlere yardım etme, mistik konulara, alanlara ilgi duyma, inançların büyümesi, spiritüel gelişme ve büyümeyle de çok bağlantılıdır. Sanatçılar, aktörler, aktrisler, oyunculuk sektörü, reklamcılar çalıştığınız sektörler bu dönemde ön plana çıkacak. Aynı zamanda sağlık ve ilaç sektörü de çok önem kazanacak. Ayrıca rehabilitasyon merkezlerinden artışlar görülebilir. Film endüstrisi, tasarımlar, tasarımcılar bunların daha fazla ön plana çıktığını göreceğiz. Hipnoterapi gibi birtakım uygulamaların, bütünsel tıbbın öne çıktığı, daha fazla holistik tıbbın artacağı bir döneme giriyoruz. İlaçta hızlı gelişmeler görülebilir. Aslında evrensel şifalanma, evrensel gelişim için bu hepimizin beklediği bir şeydi.

Ayrıca bahsettiğim sektörler dışında eczacılık, petrol ve yan ürünler, yağcılık, okyanuslarla ilgili konu ve olaylar, deniz ürünleri, gemicilik, gemiciler, sığınaklar, sosyal çalışanlar, tekstil tasarımları, veterinerler, kozmetik sektörü, aromaterapi sektörü de Jüpiter’in Balık burcundan geçişi sırasında oldukça fazla ön planda olacak. Jüpiter’in Balık burcuna geçmesi özellikle finansal astrolojide çok önemli. Jüpiter evrensel servet, evrensel finans göstergesi. Aynı zamanda Balık burcu da çözülmelerle bağlantılı olduğu için, 14 Mayıs ve 28 Temmuz arasında para piyasasında çözülmeler yaşanabilir. İnişler, çıkışlar ekonominin kontrol edilememesi gibi olaylar söz konusu olabilir. Jüpiter’in Balık burcuna geçişi, enflasyonun yükseldiği zamanları da temsil ediyor. Aynı zamanda borç uzmanları ve şirket birleşmeleriyle de çok bağlantılı.

Bu hafta Salı günü Boğa burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Boğa burcu bereket ve üretkenlikle, sahip olmakla ve biriktirmekle alakalı. Maddi yönden kendimizi güvene alma ihtiyacımızın yüksek olduğu bir yeni ay yaşayacağız. Yeni ay zamanı yeni başlangıçların zamanıdır, yeni taze tohumların atıldığı bir zamandır. Tam da Ramazan Bayramı’nın başladığı gündür. İşte bu bayram, bu yeni ay, güzel enerjilerle devreye girecek. Boğa burcunda oluşan bir yeni ay, sağlamcı bir yeni ay. O yüzden daha çok Boğa burcu konu ve olaylarına, para piyasalarına, elimizdeki paraya, sıcak paraya tutkun olacağız. Moda, tekstil, tasarım, sanat aynı zamanda bahçecilik, emlakçılık gibi sektörlerin daha fazla ön plana çıktığını göreceğiz.

Haritaya baktığımızda özellikle 11 Mayıs yeni ayında Yay burcunun yükseldiğini görüyoruz. Yay burcu iyimserlik ve hevesle bağlantılı bir burçtur. Aynı zamanda yurtdışı bağlantılı işler, ithalat, ihracat turizmle de çok bağlantılı. Dış ticaret ve turizmle ilgili konuların hareketlenmesi önümüzdeki dönem ön plana çıkabilir. Ayrıca para ile ilgili konularda atılacak önemli adımlar görüyoruz. Bu yeni ay beşinci eve düşüyor. Yani gençler, çocuklar onların eğitimi ile ilgili konular, sanatsal faaliyetler, spor bunlarla bağlantılı konularda da hızlı gelişmeler bekleyebiliriz.

Çok uzun bir zamandan sonra gökyüzünde olumlu ve güzel enerjilerle giren bir yeni ay olacak. Bir tek Venüs’ün Jüpiter’le dik açısı var, bu da vergilerle ve biraz da harcamalarla alakalı. Bu dönem demek ki harcamaları tutmakta biraz zorlanabiliriz. Bazı bağış işlerinde, hayır işlerinde skandallar ortaya çıkabilir. Ayrıca vergilerin de artacağı bir dönem. Bu haftadan sonraki süreç, özellikle 20 Mayıs’tan sonra birazcık daha hareketlendiğimiz zamanlar olacak. 24 Mayıs’a kadar kapanma etkisi devam edecek ama 24 Mayıs’la beraber para piyasalarında hareketlilik beklentisi devrede olacak.

Bu hafta Pazartesi günü çok önemli. Ay Boğa burcundayken haftaya giriyoruz. Merkür’ün Kuzey ay düğümleriyle bağlantısı özellikle bu Pazartesi günü tam da tatile girmeden önce, Ramazan bayramını kutlamadan önce, arifeyle beraber biraz daha piyasalarda hareketliliğin devrede olacağını bize gösteriyor ki Salı günü de Boğa burcunda yeni ay devrede olacak.

Bu hafta yardımlaşma duygumuzun en had safhaya çıkacağı haftalardan bir tanesi. Yaratıcılığımız artacak, olaylara farklı gözden bakacağız. Ayrıca verimliliğin arttığı dönemler, o yüzden bol dua etmeyi, gelecek planlarınızı hareketlendirmeyi, sevdiklerinizi aramayı, küs olduklarınızla barışmayı ve hayatınız için bir şeyler yapmayı lütfen unutmayın.

Unutmayalım şans olduğumuz yerden gelmez, arada harekete geçmek lazım. İnsanları arayın kendinizi hatırlatın, iş mi arıyorsunuz işinizle ilgili konularda gururu bir kenara bırakarak durumu karşı tarafa anlatarak hareket etmeye özen gösterin. İlişki mi arıyorsunuz, bu dönemde inatçılıkları, her şeyi karşı taraftan da beklemeyi bırakın. Kendinizi bu kadar güvene almayın, azıcık değişime açık olun.

Fırsatların önünüze geldiği, hayırlı, mutlu Ramazan bayramları diliyorum.

Hande Kazanova…

 

10 – 16 Mayıs Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, bu yeni ay maddi konularda istediklerinizi ya da önemli kararlarınızı ve başlangıçlarınızı devreye sokmanız için uygun bir yeni ay olacak. Hayatınızın tadını, tuzunu çıkarttığınız bir döngüye giriyorsunuz. Bulunduğunuz konumu doldura doldura hazmetmeye çalışacaksınız. Bu dönem elinize geçen parayı iyi kullanacağınız bir dönem olacak. Aynı zamanda elinize bir para geçtiğinde yakın çevrenizde kim varsa onlara yardım eli uzatacaksınız. Akrabalar, kuzenler, yakınınızda kim varsa onların sıkıntılarına derman olma, onları her konuda besleme durumları bu hafta devrede olacak. Maddi konularda önemli konuları hareketlendirebilirsiniz, kafanızdaki plan doğrultusunda harekete geçebilirsiniz. Gökyüzü sizi destekleyecek.

Cuma günü Jüpiter Balık burcuna geçiyor. Bu geçişle beraber hayatı farklı gözlerle göreceğiniz bir döngüye merhaba diyorsunuz. Maneviyatınızın çok kuvvetlendiği bu süreç içerisinde kendinize yönelik hareket etmek isteyeceksiniz. Eğer eşiniz, sevdiğiniz insan varsa onun işlerinde çok güzel hareketlenmeler olabilir. Yazmak, çizmek, ders çalışmak, kendi alanınızda olmak istiyorsanız gökyüzü sizi destekleyecek. 28 Temmuz’a kadar kolay kolay düşmeyecek, kolay kolay sıkıntı yaşamayacaksınız, korunacaksınız.

Biliyorum yoruldunuz. Sizi zorlayan, çevrenizi gözden geçirdiğiniz bir döngü içerisinde hareket ediyordunuz. Ama şimdi biraz daha dinlenmek, hayatın tadını çıkarmak anlamında şanslı bir dönem olacak.

Bu hafta ilişkilerden yana yakın çevrenizden bir insanın size ilgisini fark edebilirsiniz. Biri sizinle özel olarak konuşmak istediğini söyleyebilir. İnterneti kullanıyorsanız biriyle tanışmak, biriyle yakınlaşmak için bu hafta şanslı bir dönem. Sağlıkla ilgili konularda da şansınız yüksek. Bu hafta öyle zor etkilenmeyeceksiniz, her şey sizin tarafınızda.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, sizin için çok önemli bir hafta, bu hafta çok hızlı ve hareketli olacaksınız. Evde olsanız bile evde yapılması gereken işleri, hayatınızla ilgili adım atmanız gereken konuları hareketlendirmek isteyeceksiniz. Kendi sağlığınızı önemseyeceksiniz, ufak tefek egzersizler, evde yapılacak esneme hareketleri hayatınızda çok daha büyük açılımlar sunabilir. Salı günü oluşan yeni ayla beraber bütün planlarınızı hareketlendirme zamanı, şartlar sizden yana. Yeni ayın etkisi 15 gün boyunca devam edecek. Bu konularda hızlı hareketlenmeler devrede olabilir. O yüzden sağlığınızla, evinizle, özel hayatınızla ilgili almanız gereken önemli kararlar varsa bu kararları 11 Mayıs ve sonrası devreye sokabilirsiniz.

Cuma günü Jüpiter Balık burcuna geçiyor, çevrenizin genişleyeceği bir döngüye merhaba diyorsunuz. 28 Temmuz’a kadar yeni insanlarla tanışabilir, yeni yerlere girebilir, yeni ortamlardan yana şansınızın yüksek olduğunu görebilirsiniz. Tanışacağınız insanlar hem iş hayatınızda hem de özel yaşantınızda size çok farklı kapılar aralayabilir. Online mecralarda, etkinliklerde, aktivitelerde de insanlarla bir araya gelmeniz söz konusu olacak. Eğer bayram sonrası bir yerlere gitmeyi düşünüyorsanız, yazlığınız varsa ya da tatil yapmak istiyorsunuzdur, 28 Temmuz’a kadar rahat etkiler altındasınız. Yakın çevrenizdeki insanlara karşı alınganlıktan uzak durun.

Bu hafta içerisinde güzel haberler devrede olacak ve yüzünüzü güldürecek. Bu aralar her şeye karşı çok hassassınız ve insanlara yardım etme duygusuyla yanıp tutuşuyorsunuz. Maddi yönden yapacağınız yardımlar sizi zor durumlardan kurtaracak. İlişkilerden yana aşktan yana, sağlıktan ve paradan yana bu hafta şanslı etkileriniz var, tadını çıkarın.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, biraz geri planda durduğunuz, elinizi ayağınızı önemli işlerden çektiğiniz bir dönem başlıyor. Aslında çok da hareketlisiniz diğer taraftan. Kafanızda bir sürü fikir var, bunu yapacağım, bunu hareketlendireceğim, şu insanı arayacağım, bunun için harekete geçeceğim diye kendinize çok sözler veriyor olabilirsiniz. Ama bir müddet daha böyleyiz, bir müddet daha kapalıyız. Büyük girişimlerden ziyade size keyif veren konu ve olayların üzerine düşmeye özen gösterin. Diğer burçların aksine hiçbir şekilde büyük girişimler için harekete geçmemeniz gereken bir 15 günlük dilim içerisinde olacaksınız. Ama onun dışında eğitimle ilgili konularda sorumluluklarınızı bilebilirsiniz, ders çalışmaktan mutluluk duyabilirsiniz ya da işlerinizi derslerinizi tamamlayıp bayrama merhaba diyebilirsiniz. Uzaktan alacağınız haberler hayatınıza keyif katacak. Eğer çalışanlarınız varsa, kariyer peşinde koşturanlarınız varsa, öyle bir döneme giriyorsunuz ki Cuma günü itibariyle 28 Temmuz’a kadar kariyerde, meslekte, işlerinizde sizi kimse tutamayacak, çok hızlı adımlarla ilerleyeceksiniz. Şans yüzünüze gülecek, önünüze çok güzel fırsatlar çıkacak. 28 Temmuz’a kadar anne tarafınızın konu ve olayları hareketli olabilir ve bu konuda şansınızın yüksek olduğunu görebilirsiniz. Evliyseniz eşinizin ailesinden yana da şansınız yüksek olacak. Statü değiştirmek, evlenmek isteyenler 28 Temmuz’a kadar gayet şanslı bir döngü içinde olacaklar.

İkizler burcu için özellikle Mayıs ayı ilişkilerin vurgulandığı, ilişkilere dair önemli kararların alındığı bir ay olacak. Bu hafta ufaktan sağlığınıza bir dikkat edin. Görüntünüzü yenilemek için elinizden geleni yapacaksınız ve konuşmalarınızla, görüntünüzle insanların sosyal mecralarda sosyal ortamlarda, dijital platformlarda ilgisini fazlasıyla çekeceksiniz. Herkes sizi konuşuyor olabilir. Sağlığınıza hafta başında biraz dikkat edin.YengecYengeç Burcu
:

Yengeçler için gelecek planlarını hareketlendirdikleri, aynı zamanda arkadaşlık ilişkilerinde kendini güvene almak istedikleri bir dönem. Gelecek planlarınız, işten elde edilen gelirlerinizle ilgili konularda önemli kararlar, önemli başlangıçlar 11 Mayıs’ta Salı günü yeni ayla beraber yaşanacak. Ailevi konularda, ailenizdeki insanların kariyer hayatında bazı önemli konular devrede olabilir ve bunlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevrenizdeki insanların işleriyle ilgili konular bu haftanın konuları arasında yer alacak. İnsanlara daha çok yardım etmek isteyeceksiniz. Geri planda yürüttüğünüz çalışmalar, kimseye söylemeden yaptığınız yardımlar olabilir ama bu yardımlar bu çalışmalar sizi gerçekten çok ama çok mutlu edecek.

Hareketli ama biraz da dinlenmeye ihtiyacınız olduğu bir dönem sevgili Yengeçler, dinlenmek size gerçekten iyi gelebilir. Jüpiter burç değiştiriyor demiştik. Cuma günü itibariyle uzaklardan alınacak haberler, yabancı insanlarla yapılacak işler, davalarla ilgili konularda güzel sonuçlar alacaksınız. Ayrıca eğitim alanlarında alınacak şanslı haberler de 28 Temmuz’a kadar hayatınızın merkezine yerleşecek. Adeta yüzünüz gülecek ve daha az tanıdığınız insanların sizin yolunuzu açmak için ne kadar uğraştığını göreceksiniz. Aynı zamanda hayatı sevecen gözlerle görmek istediğiniz, ilişkilerden yana fırsatlar yakalamak istediğiniz bir dönem.  Bu dönem özellikle Mayıs ayında tanıştığınız insanlarla Haziran ayında çok önemli kararlar alarak yolunuza devam edebilirsiniz.

Bayram sonrası biraz daha hareketli bir sürece gireceksiniz. Şimdi bu dönem evde olma, vaktinizi evde geçirme ve kendinize vakit ayırma zamanı. Sağlığınızda halletmeniz gereken bir konu karşınıza çıkacak ve bu konuyu rahatlıkla halledeceksiniz. Midenizle ilgili konuları çok zorlamayın bu süreç içerisinde.


AslanAslan Burcu:

Aslanlar için kendilerini gösterecekleri bir dönem başlıyor. Yeni ayla beraber meslek hayatlarında, iş hayatlarında ya da işle ilgili konularda önemli açılımlar devreye girebilir. Özel ilişkilerinizde de önemli kararlar alabilirsiniz.  Salı günü itibariyle statü değişimlerine meslek değişimlerine, işe girmeye, işten çıkmaya ya da işle ilgili önemli kararlar almaya açık bir zaman dilimi olacak. Diğer taraftan arkadaş çevrenizde size yardımcı olmak isteyen çok fazla insan var. Belki de bu bayramda onları aramak için tam da zamanıdır. Onları arayın, kendinizi hatırlatın. İş arayanlar, iş bulamayanlar, işle ilgili konularda fırsat yaratmak isteyenler bu bayramı bir fırsat olarak görmelisiniz. Diğer taraftan enerjisel olarak bazı işlerinizde iniş ve çıkışlar da devrede olacak. Hayatınızla ilgili konularda zaman zaman anlık patlamalar devreye girebilir ama bu hafta itibariyle bu konularda da biraz rahatlayacaksınız.

Cuma günü Jüpiter’in Balık burcuna geçmesiyle beraber maddi yönden 28 Temmuz’a kadar rahat olacağınız bir dönem başlıyor, bu dönemi iyi değerlendireceksiniz. Beklediğiniz, tahsil etmek istediğiniz paranız varsa bu dönem elinize geçebilir. Mirasla ilgili alanlarda güzel sonuçlar alabilir, evliyseniz eşinizin parasal durumundaki güzel fırsatların ailenize yansımalarını görebilirsiniz. Boşanma aşamasındaysanız nafakayla ilgili konular sizin lehinizde olacak.

Cumartesi günü sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecek. Kemik ağrıları, kemik sızlamaları, sırt bölgesi problemleri sorun yaratabilir.


BasakBaşak Burcu:

Başak burçları için iş, kariyer öncelikleri aslında başka insanlarla işbirlikleri ile ilgili. Ama diğer taraftan bu hafta itibariyle Başak ve yükselen Başaklar için 28 Temmuz’a kadar ilişkilerden yana çok şanslı olacakları bir dönem başlıyor. Çok uzun zamandır ilişkilerde sakinlik, huzur biraz daha güven istiyordunuz. Cuma günü sonrası Jüpiter’in bu alanlarınıza geçmesiyle beraber 28 Temmuz’a kadar ilişkilerden yana sıkıntı ve problem yaşamayacaksınız. Kendinizi şanslı göreceksiniz, önünüze çok büyük bir aşk düşebilir ya da var olan ilişkinizde sevdiğiniz insanla istediğiniz adımları atabildiğinizi görebilirsiniz. Annenizin ailesi ya da çalışıyorsa annenizin işi ile ilgili konular bu dönem gündeminize yerleşecek. Diğer taraftan iş arayanlarınız varsa bu dönem çok değişik fikirlerle diğer insanları etkileyeceksiniz.

Salı ve Çarşamba günleri iş hayatınızda önemli kişilerden göreceğiniz destekler yüzünüzü güldürebilir. Tam da bayram öncesi bir haber alabilir ve bu haber ortama bomba gibi düşebilir, siz de çok ama çok mutlu olabilirsiniz. Bu hafta sizin içinde gayet güzel görünüyor, keyfini çıkarın.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, parasal konularda karar verme zamanı. Bir borcunuz olabilir bu borcunuzla ilgili harekete geçmek istiyorsunuzdur, artık bıçak kemiğe dayanmıştır, belki bir kredi alacaksınızdır, işte bütün bunları 11 Mayıs’ta Salı günü oluşacak yeni ay ve sonrası yapmaya özen gösterin. O zaman işler çok daha rahat ilerleyecek. Bir iş yeri sahibiyseniz vergi, stopaj, kredi gibi konularda hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. Aniden elinize bir para geçebilir ancak aniden geldiği gibi de gidebilir. Bu ara tanımadığınız insanlara karşı yumuşak karınlı olacaksınız. Tanımadığınız insanlara yapacağınız yardımlar ön planda olacak. Daha az tanıdığınız, tanımadığınız insanların hayatına daha büyük katkıda bulunmak isteyeceksiniz. Diğer taraftan yaz döneminde tatile gitmeyi düşünüyorsanız bunlara göre bir takım planlar yapmak için şanslı bir dönem olacak. Öğrenciler ise bu dönem öğrenmekten daha fazla mesul olacakları ve mutluluk duyacakları bir döngü içerisindeler. Hayata keyifle bakacaksınız, bir sürü yerden bilgi akacak size. Çalışan Terazilerse mücadelelerini kariyerlerinde ve meslek hayatlarında gösterecekler. İş hayatında alınganlıklardan, gereksiz sürtüşmelerden, pasif agresif davranışlardan uzak durmaya özen gösterin. İşle ilgili yetişmeyen konular biraz midenize vurabilir, dikkat edin.

Jüpiter Balık burcuna geçiyor, Cuma gününden sonra 28 Temmuz’a kadarki dönem sağlıkla ilgili konularda ciddi sıkıntınız olmayacak. Rahatlayacaksınız, keyfiniz, kendinize güveniniz yerine gelecek ama kilo almaya da meyilli olabilirsiniz. Sanata, kreativiteye dayalı işlerinizde güzel şanslar karşınıza gelebilir. Spor ve eğitim alanlarınızda da kendinizi şanslı göreceksiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, ilişkilere dair çok büyük dönüm noktasındalar. İlişkilere dair inişler çıkışlar, şu son bir iki haftadır onların hayatında gerçekten önemli oldu. Bazı korkularıyla yüzleştiler, birtakım şüpheler içerisine girdiler, duygusal iniş çıkışların yüksek olduğu bir dönemdi. 11 Mayıs Salı günündeki yeni ayla beraber ilişkilerden yana şanslı bir döngüye giriyorsunuz. İlişkiye dair verilecek kararlar yüzünüzü güldürecek. Karşı tarafın adımları hoşunuza gidecek. İlişki bekleyenler, geleceğe yönelik adım atmak isteyenler 11 Mayıs’taki yeni ay ve Cuma günü Jüpiter’in aşk evinize girmesiyle beraber size çok güzel olaylar müjdeleyecek. Kendinizi 28 Temmuz’a kadar aşkta çok fırsatlı ve keyifli göreceksiniz. Hobilerinizin, eğitim işlerinizin üzerine düşebilirsiniz, sanatsal işleriniz ön plana çıkabilir. Diğer taraftan çocuğunuz varsa onun konu ve olayları hızlanıyor. Yeni evli ve çocuk bekliyor olabilirsiniz, 28 Temmuz’a kadar çocukla ilgili konu ve olayları da hızlandırabilirsiniz.

Maddi konularda kafanız çözüme yönelik çalışıyor güzel sonuçlar ve güzel fırsatlar yakalayacaksınız. Aile ortamlarınızda paraya ihtiyacınız varsa, ailenize parasal konularda danışmayı unutmayın. Onlardan görecek destek ve yardımlar kendinizi mutlu hissetmenizi ve kolay çözüm üretmenizi sağlayacak.


YayYay Burcu:

Bu hafta iş hayatınız, gündelik hayatınızın ritmi, aynı zamanda sağlığınızla ilgili konular önem kazanıyor. Kapanma süreci Yaylara çok fazla yaramadı. Çünkü Yay burcu gezmeyi dolaşmayı ve biraz da stresini atmayı seven bir burç ama bu dönem istedikleri gibi gezemiyorlar. Bu dönem tansiyon iniş çıkışları, tiroid problemleri, boğaz problemlerine açık görünüyorsunuz. Vertigo gibi baş döndüren etkiler devrede olabilir. Sağlığınıza her zamankinden çok daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Diğer taraftan işle ilgili konularda uğraşmış elinizden geleni yapmış ama bir türlü haber alamamış olabilirsiniz ya da evde olduğunuz için işinizde geçici olarak çalışmıyor ve bir haber bekliyor olabilirsiniz. 11 Mayıs Salı günü itibariyle bayramın da başlamasıyla beraber bayramdan sonraki dönem iş hayatınızdaki konuları rayına oturtacak, bu alanda gerekli destekleri göreceksiniz. İlişkilerden yana mantıklı ve özgürlükçü döngü içerisine giriyorsunuz. Hayatınızda bir insan varsa onunla beraber ilişkinizi konuşmak, birbirinize aşk ilan etmek ya da ilişkinizdeki sorunları çözüme kavuşturmak anlamında şanslı bir dönem olacak, iyi değerlendirin. Taşınmayı düşünen Yaylar varsa bu konularda şans Haziran sonuna kadar sizden yana.

Jüpiter Cuma günü ev, aile ve yuva alanlarınıza giriyor. 28 Temmuz’a kadar ailenizle beraber büyüyeceğiniz, gelişeceğiniz, ilerleyeceğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz. Bu aynı zamanda emlak fırsatı yaratıyor. Emlak alım satım, kiralama gibi işleriniz varsa ailenizden bir insanın bu konularla ilgili olduğunu görebilirsiniz. Bu zaman süresinde aldığınız evin size şans getirdiğini  göreceksiniz çünkü doğru bir dönemde hareket ediyorsunuz. Düşünenleriniz varsa 14 Mayıs sonrası harekete geçebilirler.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak burçları için keyif dolu bir hafta başlıyor. Aşk hayatınıza, değer verdiğiniz, size keyif veren konu ve olaylarla uğraştığınız, bekarsanız kendinizi güvene almak istediğiniz bir dönem. Bu dönem değişik ilişkilerin peşinden koşturma arzunuz yüksek olabilir, farklı insanlar sizi heyecanlandırıyor olabilir, güveni farklı yerlerde arıyor olabilirsiniz. Spekülatif işleriniz varsa, kripto paralar, borsaya ya da dövize yatırım yapma gibi işleriniz varsa bunlarla ilgili kararları 11 Mayıs ve sonrasına bırakın. O zaman doğru zamanda karar vermiş, doğru şekilde ilerlemiş olacaksınız.

Diğer taraftan işle ilgili konuların hızlandığı bir dönemdesiniz. Evden iş yapıyor olabilirsiniz ya da iş hayatınızda bazı engelleri aştıktan sonra şimdi artık biraz daha hızınızı kazanmış olabilirsiniz. İşle ilgili konularda kafanız çözüme yönelik çalışacak. Beraber çalıştığınız insanlarla birlikte ilerleyeceksiniz. Onlara da faydanız dokunacak, yardım edeceksiniz. Bu dönem insanlar sizin arkanızdan çok güzel şeyler söyleyecek. Siz de kendinizle, yaptıklarınızla, işinizle aynı zamanda özel hayatınızla gururlanabilirsiniz.

Süregelen ilişkisi olan Oğlaklar için bu dönem alınganlıkların devrede olduğunu bir dönem. Aile hayatını sevecekler ama aileleriyle ciddi anlamda anlaşmazlıklar, sürtüşmeler de devreye girebilir. Ama bunu da çok fazla kafaya takmamak gerekiyor.

Cuma günü itibariyle yakın çevrenizle anlaşacağınız bir döngüye giriyorsunuz. İletişimsel işleriniz hızlanırken yakın çevrenizdeki insanların hayatında çok güzel gelişmeler olabilir ve siz bu gelişmelerle kendinizi şanslı ve mutlu görebilirsiniz. Eğitim konularında, kısa yolculuklarda ve iletişim işlerinde de şans sizden yana. Mesela 28 Temmuz’a kadar sosyal medyayı iyi kullanacaksınız.


KovaKova Burcu

Ailevi konular, evle ilgili konular bu hafta sizin için çok önemli. Bu aralar evinizle ilgili karar vermeniz gereken mevzular olabilir, kapanmadan önce yer değiştirmeyi düşünmüş olabilirsiniz. Eviniz kentsel dönüşüme verilecek olabilir, evle ilgili bir haber bekliyor ya da başka bir yerden ev kiralamak istiyor olabilirsiniz. Salı günü oluşan yeni ayla beraber bu alanlarda hızlı gelişmeler yaşayacaksınız. Bu bayram evinizde, yuvanızda ama biraz daha eğlenceli konulara, temalara kendinizi kaptırarak ilerleyeceksiniz.

Aşk hayatınız çok keyifli. Zeki insanlardan hoşlanıyorsunuz, zekasını size farklı şekilde gösteren ya da flörte, ilişkilere farklı şekilde yaklaşan insanlar sizi daha fazla cezbediyor. Hoşlandığınız insana açılmak istiyorsanız bu hafta şanslı etkiler var. Bayramı bahane edebilir, bayramın kutlu olsun diyerek bir mesaj atabilirsiniz. Özel hayatınızda güzel gelişmeler var. Size keyif veren insanlarla bir arada olmak ya da onların sesini duymak isteyebilirsiniz. Bu dönem vaktinizi bol bol evde geçirin, hobilerinize yönelin.  Oyunlardan filmlere, yazı yazmaktan, konuşmalara interaktif görüntülü chatlere kadar bu alanlarda şansınız yüksek olacak.

Eğitim konularında öğrenmeye meraklı olacaksınız. Kendi özelinize sahip çıkmak isteyecek, kendi özelinizde vakit ayıracaksınız. Cuma günü Jüpiter para evinize giriyor maddi yönden kendinizi kuvvetli hissedeceğiniz bir dönem başlıyor.  28 Temmuz’a kadar parasal konularda şanslı olacaksınız. Hiç ummadığınız yerlerden elinize para geçebilir, birine borç vermişsinizdir, unutmuşsunuzdur,  alamıyorsunuzdur, şimdi o borç size gelebilir. Elinize bir para geçer o paranın çok bereketli olduğunu fark edersiniz. 28 Temmuz’a kadar iyi para kazanacak ya da kazançlarınızın size yettiğini görecek bolluk ve bereket için çok minnettar olacaksınız. Hayatın tadını tuzunu çıkarmasını da bileceksiniz. Mide sıkıntılarınıza dikkat edin, mide şişkinlikleri, gaz devrede olabilir. Ürtiker problemleri artabilir o yüzden alerjik besinlere karşı dikkatli olun.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar en şanslı burç olarak haftaya giriş yapıyor ve 28 Temmuz’a kadar şans sizden yana esiyor. Hayatınızda önemli açılımlar devreye girebilir. İşse iş, evse ev, aşksa aşk, eğitimse eğitim hayatınızda neyi gerçekleştirmek ya da neyin adımını atmak istiyorsanız Cuma günü itibariyle gökyüzü sizi destekliyor. Siz de kendinizi gayet mutlu ve şanslı görebilirsiniz.

Salı günü yeni ay var, bu yeni ay sizin yakın çevre alanınızda gerçekleşecek. Demek ki yakın çevrenizde verilecek kararlar sizin hayatınızda da önemli olacak. Bu kararlar abinizin, ablanızın, kardeşinizin hayatında olabilir. Akrabalarınızın, kuzenlerinizin yaşantılarında olabilir ya da onlarla ilgili bazı kararlar almak istiyor olabilirsiniz. Yeni ayla beraber bunlar hızlanacak.

Satış, reklam, tanıtım, pazarlama, tekstil, moda, iletişim, dijital platforma yönelik işleriniz, ticari faaliyetleriniz varsa yiyecek- içecek, moda-tekstil sektörü ile ilgili girişimleriniz varsa bunlardan yana vereceğiniz kararlar Salı günü ve sonrası 15 gün boyunca hayatınızda etkili olabilir. Evinizde, yuvanızda güzel bir bayram geçireceksiniz. Sevdiklerinizi aramak, onlarla konuşmak, hatırlarını sormak, problemlerini çözmek, af dilemek eğer küs ya da sıkıntılı olduğunuz insanlar varsa o insanlarla barışmak bu bayram size çok iyi gelecek. Evinizde ufak tefek tadilatlarla ilgilenmek, el işi yapmak, bulmaca çözmek, film izlemek gibi konu ve olayların hızlandığını göreceksiniz. Misafirler gidip gelecek, evde bir hareketlilik söz konusu olacak. Ama pandeminden bir an önce kurtulmak için bunları yapmamaya çalışalım. Ev, aile ve yuva alanlarınızdan yana şansınız çok kuvvetli.

Aşkta aslında duygularınızın değiştiği bir döngü içerisindesiniz. İniş ve çıkışlarınız var. Bu dönem içerisinde size söylenen bazı şeyleri hazmedemeyebilirsiniz ya da bunları gözünüzde çok fazla büyütebilir, pireyi deve yapabilirsiniz. İlişkiniz varsa bu hafta en çok bu etkiye dikkat edin ama haftanın geneline baktığımızda en olumlu haftalardan bir tanesindeyiz. Hem yeni ayın hem Jüpiter’in Balık burcuna geçişini hem de bu güzel etkileşimlerin hayatımıza güzellikler getirmesi dileğiyle.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın