Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

10 – 16 Ocak 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

İLETİŞİM SORUNLARI!

 

Bu hafta Merkür gerilemesiyle karşı karşıya kalacağız. O yüzden işlerimizi bir an önce toparlamaya özen gösterelim. 14 Ocak Cuma günü Merkür 14:41’de Kova burcunda yılın ilk gerilemesine hazırlanıyor.

Bu Pazartesi Ay Koç burcundayken haftaya giriş yapıyoruz. Hareketli haftalardan bir tanesi olacak. Gerginliklerimiz yüksek olabilir, hızlı adımlar, hızlı kararlar, oradan oraya yetişme etkisi, ayın boşlukta olma hali de devrede olacak. Akşam saatleri itibariyle biraz daha istikrarlı koşulların olmasını isteyeceğimiz bir zaman dilimi başlıyor.

Salı ve Çarşamba günleri Ay Boğa burcunda hareket edecek, bu günler maddi yönden kendimizi güvene almak isteyebilir, para işlerimizle uğraşabiliriz. Perşembe günü itibariyle Ay İkizler burcuna geçerek iletişimle ilgili konu ve olayları hızlandıracak.

Salı günü Güneş’in Neptün’le olumlu bir açısı var. Başka insanların hayatlarına değer vereceğimiz aynı zamanda diğer insanlarla beraber yardımlaşma duygusu ile hareket edeceğimiz, sanatsal gücümüzün, kreatif taraflarımızın da ön planda olacağı bir zaman dilimi olacak.

Bu haftanın önemli konusu Çarşamba günü Mars Neptün’le ters bir açı içine giriyor. Mars ve Neptün ne zaman karşı karşıya gelse dik açı içerisinde ya da kavuşum halinde olduğunda bağışıklık sistemimizde düşüşler, korona ile ilgili konu ve olayların hızlanması, zehirlenmeler, alerjiler ve bağışıklık sistemimizi ilgilendirecek önemli birtakım hastalıklar devreye girebilir. O yüzden tüm dünya genelinde önümüzdeki hafta Çarşamba günü itibariyle bu etkiye dikkat etmemiz gerekiyor.

Mars bizim yaşam enerjimiz. Neptün’den böyle bir açı aldığında girişimlerimiz ile ilgili konularda yanılgılar, aldanmalar, aldatılmalar, yanlış adımlar, kafa karışıklığı, belirsizlikler, özellikle de erkek tarafından gelecek hayal kırıklıkları devreye girebilir. Büyük skandallar bu dönem ortaya dökülebilir. Suikastlar olabilir, askeri olaylarda da spekülatif etkilerin, yanlış yönlendirilme, pusuya düşme gibi olayların da artması da olabilir.

Mars Neptün kareleri özellikle spekülatif hareketleri de yansıtır. Mars’ın Neptün’den kare açı alıyor olması özellikle bitcoin gibi kripto paralarla ilgili konularda spekülatif etkilerin devrede olacağını gösteriyor.

Her tür konuda dikkatli adımlar atalım, al-sat yapıyorsanız kısa vadeli değerlendiriyorsanız bugünlerde hem gözünüz hem kulağınız açık olsun hem de her duyduğunuza kolay kolay inanmayın.

Cuma günü Merkür gerilemesi devreye girecek ama aslında bu haftaya tüm etkisini vurmuş olacak. Hafta başı itibariyle Merkür gerilemesini hayatımızda yavaştan hissetmeye başlayacağız. Merkür 26 Ocak’a kadar Kova burcunda gerileyecek. 26 Ocak’tan 4 Şubat’a kadarki dönemde de Oğlak burcunda gerileyecek. Merkür’ün Kova burcunda gerilemesi iletişimde, alışverişte, ticarette, teknolojinin her alanında, bilimsel gelişmeler konusunda aynı zamanda havacılık sektöründe sıkıntı ve problemleri karşımıza getirebilir. Mesela dijital ve teknolojik alanlarda birtakım sorunlar yaşanabilirken siber saldırılara da açık olacağımız da bir dönem. Bu ara bir cihaz alacaksak elektronik bir teçhizatla uğraşmamız gerekiyorsa dikkatli olmaya özen gösterelim. Bazı noktalarda zorlanmalara da açık olacağız, iletişim sıkıntı ve problemleri de devreye girebilir. Merkür gerilemesiyle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Youtube kanalımda Yılın ilk Merkür gerilemesi videomu izleyebilirsiniz.

Pazar günü de Güneş ve Plüton kavuşumu devrede. Güç kazanacağımız, gücümüzü etrafımızdaki insanlara göstermek isteyeceğimiz bir dönem. Aynı zamanda bizi yöneten insanların da üzerimizde güç uygulayacağı da bir dönemi temsil ediyor. 16 Ocak haftası itibariyle gerçekten hareketli zamanlara geçiyoruz ki önümüzdeki hafta videomda bu konudan da bahsedeceğim.

Sağlıklı, mutlu bir hafta dilerim.

 

10 – 16 Ocak Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, haftaya kendi istek ve beklentilerinize odaklanarak, önemli haberler alarak başlayacaksınız. Akşamüstü saatleri itibariyle birkaç gün boyunca maddi konular hayatınızın merkezine yerleşecek. Sonraki günlerde iletişimi daha canlı tutacaksınız ve her tür konuda bilgi almak, aktarmak farklı işler peşinde koşmak ve değişik planlar yapmak üzere harekete geçeceksiniz.

Bu hafta işle ilgili konularda önemli haberler Salı günü devreye girebilir. Başka insanlara yardım ettiğiniz müddetçe o insanlardan göreceğiniz desteklerin de yüksek olduğunu fark edebilirsiniz. Anneniz, annenizin akrabaları ile olan bağlantılarınızda, maneviyatınızda kuvvetlilik bu hafta gözle görülür olacak.

Eğer işle ilgili ticari veya hukuki bir girişimiz varsa Çarşamba günü gözünüzü dört açın. Daha az tanıdığınız, yabancı insanlarla girişilecek her tür işinizde yanılgılara ve aldatılmalara açık olacaksınız. Aynı zamanda bazı insanlar fikirleriyle sizi yanlış yönlendirebilir. Eğitim ayağında çalışıyorsanız,öğrenciyseniz bu dönem isteksizliğiniz ve enerjiniz düşük çalışacak. Seyahatlere bu dönem daha fazla yer vermeniz gerekiyorsa hayatınızda bazı sıkıntı ve sorunlara da bu dönem açık olabilirsiniz. Gezeceğiniz, dolaşacağınız farklı insanlarla bir arada olacağınız ortamlarda bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeye unutmayın.

Merkür 26 Ocak’a kadar arkadaşlık ve sosyal çevre alanlarınızda gerileyecek. Demek ki bu dönem onlarla olan iletişiminize ve konuşmalarınıza ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Organizasyona yönelik işleriniz varsa, bir işinizin lansmanını yapacaksınız bu noktalarda zaman zaman sıkıntılar oluşabilir. Beklediğiniz bir para varsa gecikmesi söz konusu olabilir. Eski insanlar, eski arkadaşlarla girişilecek işler bu dönem çok daha fazla işinize yarayabilir. Merkür sizin sağlık alanınızın yöneticisi bu yüzden Merkür gerilemesinde sağlığınıza ekstra özen göstermeyi ihmal etmeyin.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, haftanız biraz isteksiz enerjilerle başlıyor. Öğleden sonraya kadarki dönem biraz daha kendi içinizde olmak isteyebilirsiniz ya da uğraşmanız gereken işleriniz varsa bu işlerinizi ele almak önemli olabilir. Ama Pazartesi akşam saatleri, Salı ve Çarşamba günleri hayat sizin tarafınıza dönecek. Ay sizin burcunuza geçer geçmez sizi fazlasıyla hareketli kılacak.

Perşembe ve Cuma günleri ağırlıklı olarak parasal konularla ilgili olacaksınız. Yurtdışı bağlantılı işler, eğitim, seyahat, ticaretle ilgili konularda diğer insanlardan alacağınız desteklerle yolunuzda ilerleyecek, önemli konularda bu planları hayata geçirmek isteyeceksiniz.

Çarşamba günü parasal konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Bir para alacak verecek dengeniz varsa kandırılma, yanılma ihtimaline karşı dikkatli olun. Bir arkadaşınızın özellikle para ile ilgili konularda yanılgılarına şahit olabilirsiniz. Bu arkadaşınızla iş yapıyorsanız sizin de yanılma ihtimaliniz olacak. Bir yerden para bekliyorsanız bu paranın gelmeme ihtimali, para ile ilgili konularda sıkıntıya düşme ihtimaliniz hafta ortasında devreye girebilir. Para ile ilgili konularda gözünüzü dört açın. Alacak verecek dengesi, ödemeler dengesi bu haftanın ortasında vaktinizi fazlasıyla alacak.

Cuma günü Merkür sizin kariyer ve meslek alanlarınızda gerilemeye başlıyor. 26 Ocak’a kadar kariyerinizde, mesleğinizde konuşma ve görüşmelerimizde bazı iletişim sorunlarına açık olabilirsiniz.Özellikle patronlarınızla konuşurken, üstlerinizle bağlantılarınızda kendinizi yanlış ifade etme ihtimaline dikkat edin. Önemli iş bağlantıları, konuşmaları ve görüşmeleriniz varsa bu dönem yapmamaya özen gösterin ya da yapmak durumunda kalırsanız legal konular oluşmaması için birkaç kez gözden geçirin. Anne tarafınızda ilgili konu ve olaylar bu dönem iletişim sıkıntılarına ve sorunlarına da açık olacağınızı gösteriyor.

Hafta sonu önemli bir konuda bir güç birliği içerisine girebilir bazı konularda inatçı olabilir bu inatçılığınızı da iş hayatınıza yansıtabilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, hafta başı arkadaşlarınızdan ve sosyal çevrenizden gelecek önemli haberler sizi mutlu edecek. Önemli planlar yapmak isteyeceksiniz ama bu planları gerçekleştirmek konusunda Pazartesi akşam saatleri, Salı ve Çarşamba günü biraz zorlanabilirsiniz. Perşembe ve Cuma gününden sonra hayat sizin tarafınıza akmaya başlayacak.

Salı günü para ile ilgili bir işiniz çok kolay çözüme ulaşabilir. Başka insanlara yardım ettiğiniz ya da onlardan gelecek destekleri üzerinizde hissettiğiniz müddetçe para ile ilgili konuları çok daha rahat bir noktaya bağlayabileceksiniz.

Çarşamba günü ikili ilişkiler ve özel hayatınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Sevdiğiniz insanın ailesiyle olan sıkıntılar, sizin ailenizle onun ailesi arasında yaşanacak ya da sizin ailenizle o kişi arasında yaşanacak birtakım problemler Çarşamba günü hayal kırıklıklarını tetikleyebilir. Toplum önünde sevdiğiniz insanla birbirinizin enerjisini düşürebilirsiniz ya da beklentinizin yüksek olmasından kaynaklı olarak bu dönem aradığınızı bulamayabilirsiniz. Aynı zamanda bu hafta para ile ilgili konularda kendinizdeki o gücü fark edeceksiniz.

Merkür sizin yönetici gezegeniniz ve  Cuma günü Merkür gerilemeye başlıyor. İletişim sıkıntılarına, aksaklıklara ve sorunlara açık olabilirsiniz. Bu sıkıntı ve sorunları tanımadığınız ortamlarda, seyahatlerde, eğitim hayatınızda ya da ticari faaliyetlerinizde daha fazla hissedeceksiniz. Geleceğe yönelik umutlarınız varsa konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırdıysanız bu işlerinizde zaman zaman aksiliklerle karşılaşma ihtimaliniz var. Daha önceden gittiğiniz yerlere gitmek, seyahat etmek anlamında şanslı bir süreç olacak. Tanıdığınız insanlarla iş birliği yapmak anlamında şanslı bir süreç olacak ama sıfırdan bir işin içerisine giriyorsanız, yeni bir oluşum içerisindeyseniz bu dönemde sorun ve problemler karşınıza çok net bir şekilde çıkabilir. Ev, aile ve yuva alanlarınıza da Merkür gerilemesinde dikkat edin.

Hafta sonu önemli bir mevzuda güç birliği yapmak ya da fikirlerinizi diğer insanlara yaymak, o insanları etkilemek ve para ile ilgili konularda tuttuğunuzu koparmak ön plana geçebilir. Merkür sizin yönetici gezegeniniz, bu hafta hem sağlığınıza hem ilişkilerinize hem de ticari girişimlerinize dikkat etmeyi unutmayın.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, iş hayatınızda kendinizi göstereceğiniz bir şekilde haftaya giriş yapıyorsunuz. Pazartesi bütün gün koşturmalarınız yüksek olabilir ama elinizi attığınız işten istediğiniz sonuçları da çıkaramayabilirsiniz. Pazartesi akşam saatleri, Salı ve Çarşamba günleri sosyal çevre alanlarınız çok hareketli olacak. Arkadaşlarınız ya da sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birlikleriniz artabilir, gelecek planlarınıza yönelik hareket edebilirsiniz.

Ama bu hafta unutmayın ki Cuma günü Merkür sizin ortak para alanlarınızda gerileyecek. Eşiniz, aileniz ya da partnerinizin parasal konuları ile ilgili birtakım sıkıntı ve problemler 26 Ocak’a kadar etrafınızda cereyan edebilir. Bir ödemeniz varsa, bir borçla uğraşıyorsanız, kredi çekecekseniz çok dikkat edin. Çünkü sıkıntı ve problemlere de açık olabilirsiniz. Eski borçlarla uğraşmak, eskiden yaşadığınız bazı sıkıntıların yeniden karşınıza gelmesi söz konusu olabilir.

Salı günü özel hayatınızda sevdiğiniz insanla yapacağınız güzel planlar yüzünüzü güldürecek. Aynı zamanda sevdiğiniz insandan gelecek güzel haberler de sizi mutlu edecek. Diğer taraftan ilişkiler bu hafta sizin hayatınızda fazlasıyla önemli ama Çarşamba günü Mars ve Neptün karesi var. Çarşamba günü sağlığınızla ilgili konu ve olaylara ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Bir işinizin arka planında olup biten konu ve olaylar ya da işinizin kökünde temelindeki birtakım sıkıntı ve problemler yeniden yükselebilir. İş ortamlarınızda, çalışma düzeninizde ve sağlığınızda Çarşamba günü enerjinizi istediğiniz gibi ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Bir seyahat ya da bir hukuki bir meselenin iç yüzü ile ilgili beklediğiniz bir haber varsa bu hafta bu haberler hem yanıltıcı olabilir hem de o beklediğiniz haberleri almak çok da kolay olmayabilir. O yüzden dış ortamlarda, çalışma koşullarınızda, sağlığınızla ilgili alanlarda Çarşamba günü ekstra dikkatli olun. Sevdiğiniz insanla olan bağlantılarınızı kuvvetlendireceğiniz bir döngüye giriyorsunuz.

Hafta sonu karşı taraf üzerinde gücünüzü göstermek isteyebilirsiniz Bazı konuları kafanıza fazlasıyla takıp karşı tarafı manipüle etmek isteyebilirsiniz. Sevdiğiniz insanla aranızdaki bağı güçlendirin ama karşı tarafı yönlendirmeye çalışmayın. O zaman ilişkilerden yana şansınızın yüksek olduğunu fark edebilirsiniz.

 


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, dış ortamlardan alınacak önemli haberlerle, cesur kararlarla ve başınıza buyruk etkilerle haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi akşam üstü saatleri, Salı ve Çarşamba günleri kariyerinizde kendinizi göstermek isteyebilirsiniz. Çalışmıyorsanız bile bu dönem daha fazla ön planda olmak isteyecek, toplumsal konularla daha fazla ilgili olacaksınız. Annenize ilgi göstermek hafta ortasına kadar hayatınızın merkezine yerleşebilir.

Merkür Cuma günü gerileyecek ama bu etkileri tüm hafta boyunca hayatınızda hissedeceksiniz. Merkür sizin evlilik ve ilişkiler alanında gerileyecek. 26 Ocak’a kadar ilişkilerde dikkatli olmanız gerekiyor. Yanlış anlaşılmalara açık olabilirsiniz. Eski sıkıntı ve problemlerin bu dönemde gün yüzüne çıktığını çok net bir şekilde görebilirsiniz. Eski davalar ya da eski davaları aratacak birtakım konu ve olaylar Merkür gerilemesinde karşınıza gelebilir. Taşınmayı düşünüyorsanız da bu dönem taşımak uygun olmayacak. Ortaklıklar, iş birlikleri, evlenmek, sözlenmek, nişanlanmak, yer değiştirmek, hukuki meseleler dikkat etmeniz gereken konuların başında geliyor.

İşle ilgili konularda güzel gelişmeler var. Salı günü işinizle ilgili bir konuda kendinizi çok yaratıcı göreceksiniz. Halledilmesi gereken işlerinizi çok rahat bir şekilde halledecek, parasal yönden kendinizi sağlama almak isteyeceksiniz. Diğer taraftan Mars ve Neptün dik açısı Çarşamba günü devrede, spekülatif alanda dikkatli olmanız gerekebilir. Para ile ilgili bağlantılarınız, yatırımlarınız varsa, bir yerden para alacak ve bu parayı bir yerlere yatırmak istiyorsanız işte bu noktada yanılma ihtimaliniz de yüksek olabilir. Özel hayatınızda ilişkilerinizde ve çocuğunuzla ilgili konularda hayal kırıklıklarına, sıkıntı ve problemlere açık olabilirsiniz. Çocuğunuz varsa Çarşamba günü, öncesine birkaç gün, sonrasında birkaç gün olmak üzere onun sağlığı ile ilgili ya da aile hayatı ile ilgili düzene dikkat edin, bağışıklık sistemi düşük çalışabilir.

Genel anlamda ilişkilere dikkat etmeniz gereken haftalardan bir tanesi olacak aynı zamanda hem çocuğunuzla ilgili konulara hem sportif faaliyetlere de dikkat etmeniz gerekecek. Çünkü gücünü istediğiniz gibi ortaya koyamayabilirsiniz. Ama hafta sonu gündelik hayatınızda ve düzeninizde kendi gücünüzü çok net bir şekilde görecek sağlığınızla ilgili konularda önemli kararlar alacaksınız.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, para alacak verecek dengesi ile haftanızı başlatıyorsunuz. Ama Pazartesi günü konsantre olamamanız nedeniyle para ile ilgili konuları yarım bırakabilir ya da bu konulardan verim alamayabilirsiniz. Pazartesi akşam saatleri Salı ve Çarşamba günleri daha çok dış ortamlar, uzaklardan alınacak haberler ve kendi kafanıza göre hareket edeceğiniz günler olacak. Bu birkaç gün boyunca eğitim hayatınızda, iş hayatınızda çok daha rahat hareket etmesini bilecek ve önemli kararlar alacaksınız.

Cuma günü Merkür sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerileyecek. 26 Ocak’a kadar önemli iş görüşmeleri, konuşmaları, toplantılar konusunda ekstra dikkat edin. Bu dönem önemli bir işe başlamayın, yeni bir projeye dahil olmayın. Bu alanlarda ekstra iletişim sıkıntı ve sorunlarını açık olmanız gerekebilir. Eleman alımı, yeni bir işe başvurma konusunda çok fazla destekli olmayacaksınız. Daha önceden başlatmış olduğumuz işleri tamamlamak, bu işlerde sıkıntı ve sorunlar varsa bunları doğru bir şekilde ele almak, gündelik hayatınızı düzenlemek, yapılması gereken işler konusunda bir plan çıkarmak, sağlığınızı gözden geçirmek anlamında bu Merkür gerilemesini 26 Ocak’a kadar hayatınızda daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Aşk hayatınızda güzel gelişmeler var.

Salı günü sevdiğiniz insanla beraber yapacağız sezgisel, keyifli, romantik etkileşimler kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Çocuğunuz varsa onun da bu dönem kardeşiyle ya da yakın çevresiyle çok iyi anlaştığını görebilirsiniz

Çarşamba gününe dikkat edin ev, aile ve yuva alanlarınızda, bağışıklık sisteminiz düşük çalışabilir. İkili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları bu dönem kafanızı fazlasıyla kurcalayabilir. Sevdiğiniz insandan beklediğiniz haberler gelmeyebilir ya da onun davranışlarında bazı sorunlar olduğunu fark edebilirsiniz. Hayal kırıklığına uğrama ya da yanılma ihtimalimiz var. Sevdiğiniz insanın kariyerinde de bazı yanılgıların devreye girebilir. Her koşulda ev ve aile hayatınızda enerjinizin çekildiğini çok da iyi çalışmadığını görebilirsiniz. Ailenizden bir insanın sağlığı ile ilgili konu ve olaylarla uğraşmak gündeminize yerleşebilir.

Hafta sonu daha etkin ve güçlü hissedeceksiniz. Bu noktalarda sevdiğinizle, çocuğunuzla hayatınızda kim varsa çok güzel bir şekilde vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Kimseyi manipüle etmeyin, kimseyle güç savaşlarına girmeyin, Merkür gerilemesinin etkilerini hayatınızda yeni bir düzen yaratarak ele almaya çalışın.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, özel hayatınız ve sevdiğiniz insandan alınacak haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Sevdiğiniz insana karşı biraz sabırsız olabilirsiniz. Hemen bir şeyler konusunda harekete geçmesini istiyor olabilirsiniz. Öte yandan istediğiniz sonuçları alamayacağınız bir gün olabilir. Çünkü hemen Pazartesi akşam saatleri, Salı ve Çarşamba günleri daha çok parasal konular ya da ilişkiler üzerine odaklanarak geçireceksiniz.

Bu hafta Cuma günü Merkür geri gitmeye hazırlanıyor. Siz bu gerilemeyi aşk evinizde yaşayacaksınız. Aşk hayatınızda eski insanların ya da eski meselelerin, çözülmemiş konu ve olayların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. 26 Ocak’a kadar hem aşk hayatınız hem varsa çocuğunuzla ilgili konularda iletişim sorunlarına açık olabilirsiniz. Diğer yandan bu dönem yaratıcılığınız da çok artacak. Sanatsal ve kreatif birtakım işleriniz varsa bu işlerinizi tamamlamak, bu işlerde yolunda gitmeyen konuları çok net fark etmek anlamında Merkür gerilemesini hayatınıza alabilirsiniz. Bu dönem karşınıza gelen insanlar sizden özür dileyebilir, sizinle yeniden iş birliği yapmak istediklerini söyleyebilirler. Herhangi bir karara varmayın, Merkür düzelsin ondan sonra kararınızı verin.

Hafta başı aile hayatınızda güzel gelişmeler var. Yakın çevrenizdeki insanların sağlığı ile ilgili konularda da güzel haberler alabilirsiniz. Hayatı biraz daha olumlu biraz daha rahat etkilerle göreceğiniz de bir dönem olacak.

Çarşamba gününe dikkat, yakın çevrenizden bir insanın sağlığı ya da aile hayatı ile ilgili olaylar sizin de üzerinize hayal kırıklığı yaratabilir. Aynı zamanda yine yakın çevrenizdeki bir insanın bir hastalıkla, bir sıkıntı ile uğraştığını görebilirsiniz. Beraber çalıştığınız insanlarla olan bağlantılara bu dönem dikkat edin. Çok dolaşıyorsanız, çok fazla iş yapıyorsanız sağlıkta bulaş etkisi devrede olacak, Çarşamba ve Perşembe günleri bu etkiye dikkat edin. Dış ortamlarda çok fazla bulunuyorsanız yediğinize, içtiğinize ekstra dikkat edin.

Hafta sonu evinizde güzel bir güç birliği devreye girecek ama ailenize karşı inatçılıktan, manipülasyondan ve yönlendirmeden mümkün olduğunca uzak durun. Çünkü herkes aslında sizin fikirlerinizi benimseyecek, sadece hani bu yönlendirmeleri çok fazla abartmayın.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep yükselen Akrepler, gündelik hayatınızda koşturmalarla, oldukça sabırsız etkilerle haftanızı başlatıyorsunuz. Ama bu koşturmanın, bu sabırsız etkilerin hayatınıza çok da bir şey katmadığını göreceksiniz. Pazartesi akşam saatleri Salı ve Çarşamba günleri kendinizi çok daha iyi hissedecek, ilişkilerinize odaklanacak, önemli konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracaksınız.

Merkür Cuma günü gerilemeye hazırlanıyor, siz Merkür gerilemesini ev, aile, yuva alanlarınızda yaşayacaksınız. Ailenizdeki insanlarla iletişim sıkıntılarına açık olacaksınız. Eski sorunların ve eski meselelerin yeniden karşınıza geldiğini görebilirsiniz. 26 Ocak’a kadar emlak, alım, satım, kiralama, yer değiştirme, evinize yeni bir eşya alma, teknolojik bir aleti değiştirme ya da bu alete sahip olma gibi etkiler konusunda destekli olmayacaksınız. Tam da bu dönem bir şeyleri değiştirme kararı verebilirsiniz ama yapabiliyorsanız 26 Ocak’a kadar bekleyin ve büyük girişimlerden uzak durun.

Diğer taraftan yaratıcı, sanatsal, iletişimsel işlerinizde güzel haberler var Salı günü. Önemli insanların birçok konuda sizi desteklediğini göreceksiniz ve hayatınızla ilgili konularda da önemli açılımlar devreye girebilir. Hayatınızda bir insan varsa onunla bir randevu, beraber gideceğiz bir yemek ya da bir gezinti sizi çok ama çok mutlu edebilir.

Çarşamba günü para alacak verecek dengesi, yatırımlarınız, harcamalarınız konusunda biraz hayal kırıklığı devreye girecek. Çok fazla harcıyor olabilirsiniz, bu harcamalarınız sizi yanlış yöne yönlendirmiş olabilir. Risk içeren spekülatif birtakım işleriniz varsa, borsada yatırım yapmak gibi, kripto alanlara yatırım yapmak gibi, bu dönem dikkatli adımlar atın. Çocuğunuz varsa yaşayacağı bazı zorlanmalar onu derinden etkileyebilir, siz de buna şahit olabilirsiniz.

Hafta sonu yakın çevrenizdeki insanlara gücünüzü göstereceksiniz ama aynı zamanda onları yönlendirme arzusunda da olacaksınız. Şüphe ettiğiniz konularda yakın çevrenizi kendi tarafınıza çekmek için manipülasyondan mümkün olduğunca uzak durun yoksa bu farklı bir noktaya gidebilir.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, haftaya keyif dolu etkilerle başlıyorsunuz. Her ne kadar sabah saatleri kendinizi iyi hissediyor olsanız bile günün ne kadar çabuk geçtiğini ve totale baktığınızda hiçbir şey yapmadığınızı görebilirsiniz. Pazartesi akşam saatleri Salı ve Çarşamba günleri daha çok iş ya da gündelik hayatınızın düzeni önem kazanırken, sağlığınıza ekstra özen göstermeyi unutmayın. Boğaz bölgesi, boyun tutulmaları, hormonal dengesizlikler, tiroidlerle bağlantılı birtakım sorunlar karşınıza gelebilir. Yemeyi, içmeyi çok abartabilirsiniz ama Perşembe gününden sonra hızlı bir şekilde toparladığınızı göreceksiniz.

Merkür Cuma günü gerileyecek. Siz Merkür gerilemesini yakın çevre alanlarınızda yaşayacaksınız. 26 Ocak’a kadar yakın çevrenizdeki insanlarla iletişiminizde sıkıntı ve problemler görülebilir. Bu dönem iletişim, satış, reklam, tanıtım, bilgisayar ya da dijital platformlarda, eğitim hayatında bir işiniz varsa bu alanlarda da birtakım aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Akrabalar ve kardeşlerle bu dönem anlaşmak kolay olmazken geçen sene Şubat ayında yaşadığınıza benzer olayların karşınıza geldiğini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Telefonunuzu, bilgisayarınızı değiştirmeye kalkmayın. Telefonunuzu yedekleyin ya da bu dönem bilgisayarla bağlantılı bir işiniz varsa bilgisayarınızda kilitlenmeler oluşabilir bu etkiye dikkat edin. Aynı konu arabanızın mekanik alanlarındaki aksamalarla da bağlantılı olabilir. Araba kullanıyorsanız Merkür gerilemesi zamanı biraz sıkıntı ve problemler karşınıza çıkabilir.

Salı günü aile alanınızda güzel bir etki devrede olacak. Aile hayatınız için harcamalar, alışverişler yapabilirsiniz. Para ile ilgili konularda kendinizi mutlu ve iyimser görebilirsiniz ama Çarşamba günü ev ortamlarınızda dikkatli olun çünkü enerjiniz düşük çalışacak. Ailevi bir mevzunun, ailenizden bir insanın söyledikleriyle, yaptıklarıyla sizi aşağıya çektiğini fark edebilirsiniz ya da dışarıdan aldığınız etkilerle aslında enerjinizin ev hayatınızda düşük çalıştığını görebilirsiniz. Ev ortamlarınızda şansınızı çok fazla zorlamayın, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeyi de unutmayın.

Hafta sonu para ile ilgili önemli bir mevzu karşınıza gelecek. Pazar günü kendinizi güçlü hissedebilirsiniz bu noktada alacağınız haberlerle. Gücü olumsuz kullanmamaya özen gösterin, özellikle para ile ilgili konularda manipülasyona açık olabilirsiniz.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, ailevi konularla haftanız başlıyor. Evinizde olabilirsiniz ya da dışarıya çıkmak istemeyebilirsiniz ama evde çok da verimli olamayacaksınız. Pazartesi akşamüstü saatleri itibariyle Salı ve Çarşamba günleri çok daha hareketli zamanlar sizi bekliyor. Hayat sizi eğlenceli ortamlara atabilir, spor yapabilir, hobileriniz ile ilgilenebilirsiniz. Salı ve Çarşamba günleri daha yaratıcı olacağız iş alanlarının aktif olduğunu göreceksiniz.

Cuma günü Merkür gerilemesini para alanlarınızda yaşayacaksınız. Demek ki 26 Ocak’a kadar parayla ilgili konularda aksilikler, sıkıntılar, ertelenmeler yaşamaya hazırlıklı olmanız gerekebilir. 26 Ocak’a kadar büyük kararlar almamaya çalışın. Bir borcun altına girmemeniz gereken bir dönem olurken para harcamalarınızı kontrol altına almaya özen gösterin. Ticari faaliyetleriniz varsa 26 Ocak’a hatta 4 Şubat’a kadar bekleyin ondan sonra bu faaliyetlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Salı günü yakın çevrenizden çok güzel haberler gelecek, bu haberler karşısında kendinizi mutlu, iyimser, coşkulu göreceksiniz. Yakın çevrenizden bir insanla bağlantınız da hızlanabilir.

Çarşamba günü enerjinizi istediğiniz gibi kullanamayabilirsiniz. Etrafınızda olup biten bir konu ya da olay sizi yanlış yönlendirebilir. Bu sizin iş hayatınızda gündeme gelecek bir mevzuysa gözünüzü dört açın, size söylenilenler gerçeği yansıtmıyor olabilir. Yakın çevrenizdeki insanların bu dönem sizi bazı noktalarda zorladığını da görme potansiyeliniz var. Çok geziyorsanız, dolaşıyorsanız enerjinizi yüksek tutmaya, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeye özen gösterin.

Merkür gerilemesi Cuma günü devreye giriyor, sizin sağlık alanınızın yöneticisi o yüzden sağlığınıza da Cuma gününden sonraki dönem itina etmeyi unutmayın.

Hafta sonu önemli bir mevzu devreye girecek. Kendi gücünüzü göreceksiniz. Sosyal çevrenizden bir insanla önemli bir iş bağlantısı devreye girebilir. Ama yine bir arkadaşınızı yönlendirmeye çalışabilir, etkilemek için uğraşabilirsiniz. Yönlendirmeden ve manipülasyondan mümkün olduğunca uzak durun. Kendi gücünüze inanın, zaten bu gücün size ne gibi kapılar açacağını önümüzdeki hafta itibariyle göreceksiniz.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, iletişimsel işlerinizle haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi hızlı bir iletişim trafiği devrede olurken, kısa vadeli planlar sizi hareketlendirecek. Bu planlarınızın hepsini uygulayacağınızı, verdiğiniz sözleri yerine getireceğinizi düşüneceksiniz ama öyle olmayacak. Pazartesi günü itibariyle akşam saatlerinden sonraki dönem biraz daha kendi evinizde, ailenizde, yuvanızda olmak isteyecek, ailevi meselelerle daha fazla uğraşacaksınız. Hayatınız ancak Perşembe ve Cuma günü hareketleniyor.

Cuma günü ise Merkür sizin burcunuzda gerileyecek. 26 Ocak’a kadar kendinizi yanlış ifade edebilir, yanlış sözlerde ya da atılımlarda bulunabilir aynı zamanda hayatınızda aksiliklere, sıkıntılara açık olabilirsiniz. Bu dönem içerisinde önemli girişimlerinizden kimseye bahsetmemeye, kimsenin arkasından konuşmamaya ya da yaşadığınız sıkıntı ve sorunları çok fazla gözünüzde büyütmemeye özen gösterin. İşle ilgili konularda zaten harekete geçmememiz gereken bir dönem. Güneş hala sizin tarafınızda değil. O yüzden hem aşkla hem para ile ilgili konularda dikkatli olmaya özen gösterin.

Çarşamba günü para ile ilgili bir mevzuda sıkıntı yaşama ihtimaliniz var. Hayal kırıklıkları devreye girebilir, bir arkadaşınızın para ile ilgili konularda zorlandığını görebilirsiniz. Sosyal çevrenizden bir insanla iş yapıyorsanız beklediğiniz bir parada problemler çıkabilir. Karşınıza önemli işler gelirse para ile ilgili konularda kendinizi kandırmayın gerçekçi adımlardan da uzaklaşmayın. Hala hayatınızla ilgili konularda çok ciddi adımlar atmamanız gereken bir dönem. Diğer taraftan şanslısınız, Salı günü hiç beklemediğiniz bir yerden para ile ilgili konuda bir haber alacaksınız.

Hafta sonu kendi halinizde olmak ve aynı zamanda üzerinizde korku ve endişe bırakan olayları ele almak anlamında kendinizi güçlü görecek ve hayatınızı yönlendirmek isteyeceksiniz. Bu dönem kimseye bulaşmayın size bulaşanlar olursa da lütfen muhatap olmayın.

 


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, parayla ilgili konularda kendi gücünüzü, cesur taraflarınızı ön plana çıkaracağınız bir hafta. Ama her ne kadar hızlı hareketlerle halledilmesi gereken konuların peşinde koşsanız da birçoğunu yapamayabilirsiniz. Pazartesi akşam saatleri ve Salı ve Çarşamba gününe kadarki dönem iletişiminiz çok hızlı olacak. Kısa vadeli planlar, yakın çevrenizle beraber yapılacak önemli işler, eğitim konuları aynı zamanda iş hayatınızdan gelecek güzel haberlere odaklı olacaksınız.

Cuma günü Merkür sizin kadersel alanınızda gerileyecek. Bu dönem çok dikkatli adımlar atmanız gerekebilir. Hem ev, aile ve yuva alanlarınızda hem ilişkiler, ortaklı işler alanınızda bazı sıkıntılara, iletişim problemlerine açık olabilirsiniz. Bu dönem geçmiş konularla çok uğraşmak durumunda kalacaksınız. 2015-2016 yıllarında neler olmuştu hatırlamaya çalışın, hayatınızda bunlarla ilgili konu ve olaylar tamamlanmak üzere karşınıza gelebilir. Sevdiğiniz insanın işi ya da sağlığıyla ilgili konularda zorlandığını görebilirsiniz. Ailenizden bir insanın kariyer ve meslek hayatı ile ilgili konularda da zorlanmalar oluşabilir. Büyük girişimlerden uzak durun çünkü Merkür sizi desteklemeyecek.

Salı günü sosyal çevrenizden alacağınız güzel haberler yüzünü güldürebilir. Arkadaşlarınızla önemli bir işin üzerine düşebilirsiniz ya da kafanızdaki planları hareketlendirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Göz önünde olacağınız ortamlar, kalabalık yerler ve iş hayatınızda enerjiniz istediğiniz gibi çalışmayabilir,

Çarşamba günü iş hayatınızda kendi gücünüzü ortaya koymakta zorlanabilirsiniz. Göz önünde olacağız ortamlarda hayal kırıklıkları, sıkıntı ve problemler karşınıza gelebilir. Bu dönem bir iş teklifi geliyorsa bu iş teklifinin de çok gerçekçi olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Pazar günü sosyal çevrenizden önemli bir insanla bir konuşma devreye girecek. Bu konuşma sırasında inatlaşmamaya, karşı tarafı çok fazla yönlendirmemeye özen göstermeniz gerekiyor. Güç çekişmelerine, güç savaşlarına da açık bir dönem olacak ama bunu yapmadığınız müddetçe aslında işlerinizle ilgili konularda çok da güzel bir açılım olduğunu göreceksiniz. Bu açılımın da önümüzdeki hafta yansımalarını hayatınızda hissedeceksiniz.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın