Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

08 – 14 Nisan 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

NİYETLERİMİZ TEST EDİLİYOR!

Yeni haftamızda 8 Nisan saat 21:20’de 19 derece Koç burcunda tam güneş tutulması ve 10 Nisan’da iki tane kötücül dediğimiz gezegen Mars ve Satürn kavuşumu gerçekleşecek. Bu ve 21 Nisan’da Jüpiter ve Uranüs kavuşumu, Nisan ayını diğer aylardan ayırıyor.

8 Nisan güneş tutulması, tam güneş tutulması büyük Kuzey Amerika tutulması olarak geçiyor. Çok uzun yıllardan sonra hem Kanada’da hem Amerika’nın kendi ana bölgesinde gerçekleşecek. Tutulmanın bir kısmı Güney Amerika’dan da izlenebilir ama Türkiye’den izlenmeyecek. Meksika ve Kanada’dan da görülecek. 23 Ağustos 2044’e kadar Amerika üzerinde tam ve etkin olarak görülebilecek son tam güneş tutulması olacak.

Bu tutulma Koç burcunda olduğu için yenilikler, girişimler, öncü adımlar, maceracı ve rekabetçi tarafları ön plana çıkaracak. İnisiyatif almayı seveceğiz, cesur ve kararlı hareket etme arzusuyla dolu olacağız ama iş birlikleri ve ortaklıklarda bozulmalar, askeri ve savunmaya yönelik durumlar hızlanabilir.

19 derece Koç burcu politikayla ve dünyadaki liderlerle bağlantılı olduğu için bu tutulmanın daha çok liderlerimiz üzerinde etkilerini göreceğiz ya da bizim adımıza karar alan mekanizmaların, ülkeleri ve iş birliklerini hangi konumlara getirdiklerini bu tutulmayla beraber anlayacağız. Kendi motivasyonumuzla kendi çabamızla başarı kazanma arzumuzun da önemli olacağı tutulmalarda bir tanesi gerçekleşiyor. Chiron asteroidinin açılımı olan yaralı şifacıyla birleştiği için kendi cesaretimizi kullanamadığımız, kendimizi ön plana çıkartamadığımız egomuzu yeteri kadar parlatamadığımız alanlarda bize bunları yeniden ele alma konusunda fırsatlar verecek. Merkür de Koç burcunda hareket ediyor. Buradaki ana tema acele etmeden, öfkeyle değil düşünerek adımlar atmak ya da birkaç adım sonrasını planlamak olmalı. Bu tutulma zamanı gerçek niyetler test edilecek. Hayrın şerre dönüşmesi her şerrin altında bir hayrın bulunması gibi etkiler de devrede olabilir çünkü tutulmanın yöneticisi Mars’ın Satürn’le bir kavuşumu gerçekleşecek 10 Nisan’da.

Astrolojide Mars harekete geçme cesaretle eyleme dönüştürme ama aynı zamanda yaşam enerjimizle ilgili olduğu için Satürn gibi daha olgun ve bizi test eden bir gezegenin etkisiyle karşılaştığı için gerçek niyetlerimiz test edilebilir. Durduk durduk hareket etmek istiyoruz, karşımıza fırsatlar geldi ama bunu eyleme dökerken neyi geride bırakmamız, neyi planlamamız ya da gerçekten niyetimizin ne olduğunu iyi gözlemlememiz gerekecek yoksa sanki bir şey bizi ensemizden yakalamış ve tutmuş gibi hissedebiliriz. Mars ve Satürn kavuşumları zordur. İki adım ileri bir adım geri deriz. Ertemeler devreye girer. Plan yapmak için harekete geçtiğimizde bir şey bizi durdurabilir. 10 Nisan tam da bayram zamanı belki de paramızı biriktirdik, bu bayram güzel şeyler yaşamak istediğimizi düşünüyor olabiliriz. Birden ortaya çıkacak bir hastalık ya da hiç beklenmedik bir durumundan kaynaklı olarak planlarımızı değiştirmek, gecikmelerle, sorunlarla karşılaşmak söz konusu olabilir. Bayramda bir yerden bir yere herhangi bir araçla gidecekseniz ve yönetim sizdeyse dikkatli olmaya özen gösterin, acelecilikten mümkün olduğunca kaçınmaya çalışın.

Mars ve Satürn kavuşumları önemli bu ikili bir araya geldiği zaman enfeksiyonel hastalıkların da arttığını görüyoruz. Bir mikrobik rahatsızlık, ayak bölgesinde yaşanacak sıkıntılar, çarpmalar, düşmeler, sakarlıklar, ateş, enfeksiyonel birtakım hastalıklara karşı da dikkatli olmakta fayda var. Sulardan gelebilecek zararlar ya da hastalıklara karşı da dikkatli olalım. Hastalıklara ya da beklenmedik plan değişikliklerine hazırlıklı olmamız gereken bir dönem. Diyelim ki enerjiler bizi durduruyor yapmamız gereken inatlaşmak olmamalı. Baş ağrılarına, uykusuzluğa, astigmata, vertigoya, nevraljiye, bel ağrılarına, böbrek ağrılarına, tansiyon problemleri, felç gibi durumlara karşı dikkat edelim çünkü Güneş tutulması da bu noktalarda bizi uyaracak.

Yenilikler, girişimler ve öncü adımlar, rekabetçi durumlar Koç burcundaki tutulmanın ana konularından bazıları. Makineler, metaller, ısıyla bağlantılı işler, askerlik, spor, liderlikle ilgili konular, cerrahi müdahaleler ve diş sektörü özellikle bu tutulmayla beraber ön plana çıkacak.

Ateş elementindeki tutulmalar genelde sansasyonel olaylar kargaşa ve karışıklıklarla bağlantılıdır. Ordu hareketlenmeleri, asi birtakım hareketlerin devreye girmesi, savaş tehlikesi ya da asil insanların vefatı ile ilgili olayların genelde ateş elementindeki tutulmalarla ilintili olduğunu biliyoruz. Kuraklığın artması, aşırı tüketim ve vergilerin artmasıyla da bağlantılı bu tutulma. Yangınlarla ilgili sıkıntı ve problemlere de açık olabiliriz.

Diğer tarafta Mars ve Satürn su elementinde kavuştuğu için sulardan kaynaklı problemler, denizlerde yaşanacak sorunlara açık olacağımız da bir dönem. Savaşların özellikle gemi savaşlarının ya da denizlerde ortaya çıkacak sınırlardan kaynaklı bazı anlaşmazlıklar ile ilgili konular da önem kazanacak. Tutulma öncü bir burçta olduğu için etkilerini çok çabuk göreceğiz. Hızlı ve sonuca yönelik adımlar öncü burçlarda gerçekleşen tutulmalarda karşımıza geliyor. Öncü burçlarda herhangi bir Yeni ay, dolunay ya da bir tutulma olduğu zaman bir anda yaşarız ama bir anda da konu çözüme ulaşabilir. Sadece bu tutulma zamanı değil artı eksi 3 gün olarak almayacağız, bir sonraki tutulmaya kadar etkili olacak ve tutulmanın tetiklendiği tarihler bize bu tutulmanın hareketli bir tutulma olduğunu gösterecek ya da o zamanlarda bu konuların hareketlendiğini göreceğiz. Askeri savunma sistemi hareketlenebilir.  Mars da tutulma yöneticisi olarak Balık burcunda olduğundan kendini feda etme mağdur olma enerjisini karşımıza getirebilir. Daha ruhani yaklaşımlar devreye girebilir ama girişimcilik gerektiren işleriniz varsa burada önemli bazı sonuçlarla karşılaşma etkisi de devrede olacak. Bir kere başlatmak enerjisi çok kuvvetli bu tutulmada. Bu tutulmaya insanlığın yeni kararları diyebiliriz ama Merkür 25 Nisan’a kadar geri hareketinde olacağı için önceden konuşulmuş, planlanmış bir şekilde olmamış, yarım kalmış ama şimdiye kadar başlatmaktan korktuğumuz işleri devreye koyabiliriz ya da bu işlerde hızlı sonuçlar alınabilir.

Astrolog Lily’ye göre bu tutulmanın derecesi kralın ve yüksek mevkili birinin hapse düşmesi, özgürlüğünün kısıtlanması ve ölüm tehlikesi altında olmasına ve meyve veren ağaçların ortadan kalkmasına neden olabilir. Rafael’e göre ise de kralların hüznü, ölüm tehlikesi, toprakta büyüyen şeylerin bozulması yani ekinlerin bozulması anlamına gelebilir. Ülke olarak baktığımızda Azerbaycan, Babil, Filistin, İran etki altında olacak. Yine Lily’ye göre Almanya, Kayseri, Danimarka, Fransa, İngiltere, İsveç, İsrail, Hollanda ve Polonya üzerinde etkin olabileceğini söylüyoruz ama yine de tutulmanın noktasına baktığımızda 8 Kuzey derecede gerçekleşen bir tutulma olduğu için de icatlar, dahiyane fikirler, sezgilerin güçlü olması, canlı rüyalar ve vizyonlarla bağlantılı olacağını söyleyebiliriz. Tam da bu tutulma zamanı acayip canlı bazı rüyalar görebiliriz, önümüzdeki sürece dair neler olabileceğini görebiliriz. Koyun, küçükbaş hayvanların beslendikleri yerler, demirler, ısıya yakın yerler, cam yapımı için kullanılan yerler, fırınlar, kanla alakalı işlerin yapıldığı yerler mesela Kızılay’ı çok konuşacağız önümüzdeki dönemde ve spor salonları bu tutulmayla beraber etki altında olabilir.

Ankara’ya göre çıkartmış olduğumuz haritada 14 derece Akrep yükseldiğini görüyoruz. 14 derece Zuben Elgenubi sabit yıldızıyla birleşiyor. Önümüzdeki dönem finansı, ekonomiyi çok konuşacağız anlamına geliyor. Bu haritaya göre Mars ve Satürn’ün 4. eve yerleşmesi topraklar, ürünler, muhalefette zorlanmalar aynı zamanda ürünlerle ilgili alanda sıkıntı ve problemler, deniz ürünleri pahalı olabilir. Doğalgaz, petrol fiyatları, ilaç fiyatları artabilir. Barajlarda sorunlar, sularda kirlilik, su kaynaklı problemler tam bu tutulma zamanı bir de 17 Mayıs civarı 24 Mayıs civarı tetiklenecek. Bu tutulmanın tetiklendiği zamanlarda gözümüzü, kulağımızı bu noktalara çevirebiliriz. Vesta’nın Yengeç burcunda olduğunu görüyoruz bu da yastık altı yatırımların artacağı bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Su baskınlarına karşı dikkatli olmakta fayda olabilir. Gayrimenkul sektörü, yerleşim konuları, taşınma da dahil olmak üzere otel, pansiyon, konuk ağırlama, yiyecek içecek sektöründe fiyat artışı devrede olacaktır.

Mars ve Satürn’ü 4. evde gördüğümüzde elimizin kolumuzun bağlı olduğunu düşünebiliriz. İç meseleler artabilir. Mars ve Satürn’ün dip noktada olduğu zamanlarda aşırı yağışlar, sel felaketleri, toprak kaymaları, depremlere dikkat etmek gerekecek.

Hangi hatlardan geçecek? Amerika’da görüleceği için daha çok Amerika’nın etkilendiğini görüyoruz. Aksların Texas, Dallas, Houston ve Minneapolis üzerinden sert çizgiyle beraber geçtiğini görüyoruz. San Francisco, Sacramento, Seattle burada denizin batısından geçtiği için denizde oluşacak bazı depremler bu bölgeleri etkileyebilir ya da denizlerde yaşanacak bazı sıkıntı ve problemler devreye girebilir.

Avrupa’da özellikle Oslo, Hollanda, Belçika, Fransa, Barcelona ve Cezayir üzerinden hatlar geçiyor. Bu ülkelerin hem birbirleriyle olan ilişkileri hem de kendi bulundukları yerde jeopolitik yerde özellikle Ukrayna, Rusya Savaşı’na vereceği tepkiler, insanların ayaklanması ya da grevler gibi etkilerin devrede olabilir. Gürcistan, Diyarbakır, Mısır, Suriye ve Türkiye’nin doğusu da dikkatli olunması gereken noktaların başında geliyor. Gaziantep, Malatya, Trabzon, Lübnan, Filistin, İsrail, Sudan ve Suriye alanından da Jüpiter ve Uranüs etkisiyle önemli olaylar önemli değişimler beklenmedik bazı olaylar devreye girebilir. Ankara, Düzce, Kocaeli, Antalya ve göller bölgesinde beklenmedik sel felaketleri olabilir. Umman, İran, Tahran, Hazar Denizi ve Dubai aslında İran’la İsrail arasında gerçekten bir kapışma var ama eskiden olduğu gibi Hazar Denizi bölgesinde de, Gürcistan, Ermenistan, İran bu bölgeye de gözlerimizi çevirebiliriz. Afganistan, Pakistan, Özbekistan ve Kazakistan civarında aşırı yağışlar, su baskınları, toprak kaymaları, sel benzeri felaketler görülebilir. Bali, Endonezya, Malezya’dan Uranüs hattı geçiyor Bu tutulma Hong Kong, Çin ve Tayvan, Vietnam hattında büyük olaylar yaratabilir.

Mars ve Satürn’ün 4. eve yerleşmesi ve burasının bir muhalefet alanı olması muhalefet partileri açısından özellikle yönetimsel konularda hızlı gelişmeler olabilir ama bazı noktalarda elleri kolları da bağlı olabilir. Muhalefet ayağındaki bazı kişilerin siyasi liderlerin sağlıklarına dikkat etmeleri gerekecek.

Satürn ve Mars kavuşumu 10 Nisan’da devreye girecek. Doğal afetler artabilir. Deprem, toprak kayması, sulardan gelecek problemler, gemi savaşları özellikle Sadullah El An Karavi’ye göre kuzeyde çıkacak bir savaş, Hazarlılar ve Araplar arasında yaşanacak sıkıntılı durumlar, savaşlar olarak bir etki olarak görmüş ama Mars ve Satürn kavuşumu 17 Mayıs’ta Güneş merkezli haritalarda devreye girecek. 17 Mayıs’ta Kuzey taraflarında savaş çıkması, gemilerin batması, seller olması, felaketler ve yağmurlar konusuna dikkatli olmamız gerekiyor. Aynı zamanda ekonomik yönden alınacak önemli kararlar da gündemimizde olacak.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda olacak ve Chiron’la kavuşum halindeki bu güneş tutulmasıyla beraber petrole gözlerimizi çevireceğiz. Petrol ambargosu yeniden gündeme gelebilir. Tutulmayı Türkiye’ye göre incelediğimizde 10. evin aktif olduğunu görüyoruz o yüzden Türkiye’nin mecliste aldığı kararlar, memnun olmadıkları, yaralı oldukları alanda alınacak kararlar önümüzdeki dönem bizlere sirayet edecek ve diğer ülkelerle olan ilişkilerimize de dikkat etmemiz gerekecek. Önemli iş birliklerinin yanında var olan ilişkilerde de bazı bozulmalar devreye girebilir. Chiron’un olduğu tutulmalar kendimizi iyileştirmekle ilintili tutulmalardır. 8 Nisan’daki tutulma ile beraber eski yaralardan kurtulmanın ve yeni fırsatları keşfetmenin zamanının geldiğini söyleyebiliriz. 8 Nisan tutulması bu açıdan güçlendirici bir etkiye sahip olacak. Önceden mümkün olduğunu düşünmediğiniz şekillerde hayatınızın sorumluluğunu üstleneceğinizi hissedebilirsiniz. Önemli, güçlü bir değişim sürecindeyiz ama yeni bir başlangıç, önemli değişim ve dönüşüm sürecini başlatacak bir tutulma altında olacağız.

Bu güneş tutulması çoğu insan için kişisel gelişim konusunda çok hızlı kararları karşısına getirecek. Niyetinizi iyi belirlemeli ve geleceğe yönelik tezahürleri gerçekleştirmek için bu tutulmanın size hizmet ettiğini bilmeniz yeterli olacaktır. Önümüzdeki dönem gençlerin hayatı, çalışanlar, gündelik hayatın ritmi, sendikalar, belediyelerle ilgili alanın da hız kazanacağı ve burada da önemli bazı yeniliklerin ve şifalanmaların da devrede olacağını söyleyebiliriz. Bu tutulmadan sağlık sektörü etkilenecek. 10 Nisan’daki Mars ve Satürn kavuşumuyla umuyoruz ki sağlıkla ilgili konularda ciddi anlamda bir sınanmamız gerekmez, güzelliklerle yolumuzda devam ederiz.

Şimdiden herkese farkındalığı yüksek güzel ve anlamlı bir tutulma diliyorum…

08 – 14 Nisan Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar sizin için çok önemli bir tutulma özellikle 3 Nisan ve 13 Nisan arasında doğum tarihiniz varsa bu yılı unutamayacaksınız. Planladığınız çok uzun zamandır üzerinde düşündüğünüz önemli işlerinizi başlatma, inisiyatif alma ve rekabetçi koşullarla hareket etme enerjisi ile dolu olacaksınız ama bazı niyetlerinizin sorgulanması ya da bu niyetlerinizde ne kadar gerçekçi olup olmadığınızı da bu tutulma zamanı göreceksiniz. Niyetleriniz test edilebilir beklenmedik bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Uzak yerlerden beklediğiniz haberler varsa bu haberler gecikebilir, engellenebilir. Eliniz kolunuz bağlı gibi hissedebilirsiniz. Ne yapıyorsanız kendinize yapıyorsunuz bilinçaltınızı lütfen olumlu yöne döndürmeye çalışın. Geçtiğimiz seneden bu yana manevi tarafınızı da kaybettiğinizi hissediyorsunuz o yüzden yönünüzü bulmak size zor geliyor olabilir. Mars Koç burcuna geçer geçmez hayatınızda çok önemli aydınlanmalar yaşayacaksınız. Şu an sadece bazı konuların üzerinden geçmeli ve bir şeyler olmuyorsa oldurmaya çalışmamalı, sabırsız olmamalısınız. Bu etkiyle hareket ederseniz hayatınızda büyük açılımlar gerçekleştirebilirsiniz. Sağlığınıza ekstra özen gösterin hayatınızla ilgili değişmesi gereken konu ve olayları yeniden ele alın ve burada şifalanmanız gereken konuları iyi fark edin.

Bu bayram ağırlıklı olarak para ile ilgili konular gündeminizde olacak. Bir yerlere giderken ekonominizi düşünerek hareket etmek isteyeceksiniz ya da bayram öncesi alacağınız haberler para ile ilgili konularda önünüze yeni kapılar aralandığının müjdesini size verecek. Bu bayram yakın çevrenizle sevdiklerinizle de güzel etkileşimler sizi bekliyor. Hayatınızla ilgili değiştirmek istediğiniz, yeniden ele almak istediğiniz konular varsa Cuma günü bu anlamda size göz kırpabilir. Hafta sonu ailevi konulara daha fazla odaklı olacaksınız belki de hafta sonuna kalmadan bayram tatilinizi bitirerek vaktinizi evinizde geçireceksiniz.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar bu bayram ve bu tutulma kadersel dediğimiz elinizin kolunuzun bağlı olduğu hiçbir şekilde olaylara müdahale edemediğiniz olayların içine giremediğiniz bir alanda gerçekleşiyor. Tutulmalar 19 yıllık periyotlarla bağlantılıdır. 19 hatta, 18 yıl önce neredeydiniz nelerle uğraşıyordunuz ya da o dönem neler yapıyordunuz işte bu tutulma ona benzer konu ve olayları yeniden karşınıza getirebilir. O dönem çok zorlandığınızı fark ettiyseniz bu sizde bir paniğe neden olmasın çünkü insanoğlu gelişen bir varlıktır siz 18, 19 yıl önceki haliniz gibi değilsiniz artık olaylara farklı bir gözle bakmayı öğrendiniz o yüzden bu tutulma zamanı, şartlar ve koşullar elinizi kolunuzu bağlıyorsa planlı ve programlı olarak işleri oluruna bırakarak ilerlemeniz gerekiyor. Arkadaşlarınızla sosyal çevrenizden bazı insanların bu dönem zorlanmaları gündeme gelebilir. Parayla ilgili konularda halletmeniz gereken bazı konuların ön plana çıktığını görebilirsiniz. Bazı insanlarla aranıza mesafe koymak bazı arkadaşlarınızla aranızdaki ilişkinin problemli olduğunu fark etmek de önemli olacak. 10 Nisan Çarşamba günü yerinizde duramayacaksınız. Yurt dışı bağlantılı işler önem kazanabilir yine yurt dışında işiniz varsa bu bayram zamanı vaktinizi uzak yerlerde yurt dışı gibi alanlarda geçirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Hayatınızda değişen çok şey var ve geçmişi karşılaştırmaya çalıştığınız ve geçmişin hesabını çok fazla yaptığınız bu dönem kendinize çok fazla yüklenmeyin. Cuma günü içinizden kalbinizden geçirdiğiniz bir duanın bir isteğin gerçekleştiğini görme potansiyeliniz var. Cuma günü olumlu enerjilerle hayata bakmayı ihmal etmeyin. Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri öncü rüyalar görebilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler bu Güneş tutulması sosyal çevre ve arkadaşlık evinizde gerçekleşiyor. Kendinizi ön plana çıkarmak istediğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz hem arkadaşlarınızın içinde sosyal çevre ortamlarınızda ya da STK’larda çok daha aktif bir rol üstlenmek isteyebilirsiniz. Ne var ki işiniz gücünüz ya da önemli sorumluluklarınız bazı noktalarda elinizi kolunuzu bağlayabilir. Kariyerinizde size neyin hizmet edip etmediğini göreceğiniz ve yeni kararlarla yolunuzda ilerlemek isteyeceğiniz bir tutulma olacak. Eskiden tanıdığınız bazı arkadaşlarınızla bir iş yapacaksanız ya da işinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız bu dönem bazı konuları dikkatlice gözden geçirmeye özen gösterin. Geçmişte yaptığınız bazı hataların peşine düşmeyin. Bu hataları şifalandırırsanız geleceğinizi şekillendireceğiniz bir tutulma sizleri bekliyor olacak. Göz önünde bulunacağınız ortamlarda aile üyeleri arasında ya da eşinizin ailesi ile ilgili konularda bazı zorlanmalar ya da onlardan alacağınız haberlerde bazı durumlar söz konusu olabilir. Annenizin sağlığı ile ilgili konularda zorlandığını fark edebilirsiniz. Bu bayram zamanı durumları ve şartları çok zorlamayın.

Çarşamba ve Perşembe günleri sizin için içe dönük bir etki devrede olurken bir yerlere gidecekseniz değişik ortamlarda bulunmak size keyif verebilir. Cuma ve Cumartesi günleri keyfinize diyecek olmayacak kendi istek ve beklentilerinize daha fazla odaklanacaksınız. İçinizden geçirdiğiniz, eskiden beri yapmak istediğiniz önemli şeyler varsa Cuma günü bu konuyu dile getirmek için de uygun bir zaman dilimi olacak.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler kariyer ve meslek alanlarınızda bir tutulma gerçekleşiyor. Bu tutulmanın sizin için birden fazla ayağı var. İş ortamınızda kendi gücünüzün ya da değerinizin bilinmediğini düşünüyor olabilirsiniz. Bu tutulma ile bu alanda önemli konular şifalanacak ve önceden konuştuğunuz, istediğiniz ama bir türlü gerçekleştiremediğiniz, o cesareti kendinizde bulamadığınız konu ve olayların hızlandığını göreceksiniz. İşle ilgili bir durum yoksa ailevi konular ve anne tarafınız olayları devrede olacak. Annenizle bir sorununuz varsa bunu bayram zamanı halletmek önemli olsun. Evliyseniz eşinizin ailesi onlarla olan ilişkinizin de pekişmesi, güzelleşmesi ve sağlıklı bir noktaya taşınması anlamında bu tutulmayı kullanmaya özen gösterin. Bir yerlere gidecekseniz, aile ziyareti yapacaksanız ya da bayram tatili yapmak istiyorsanız yolculuklar esnasında koşullarda bazı değişiklikler gündeme gelebilir. Özellikle bayram zamanı aldığınız haberlerden kaynaklı olarak gecikmeler iki elinizin bağlandığını hissetme gibi durumlar söz konusu olacak. Uzak yerlerden gelen bu haberler karşısında planlarınızda değişiklik yapmayı da ihmal etmeyin. Size güç veren konulara daha fazla odaklanın ve ne kadar şanslı olduğunuzu fark edin.

Bayram zamanı sosyal çevreniz de çok aktif. Arkadaşlarınızdan gelecek güzel mesajlar yüzünüzü güldürebilir onlarla yapacağınız planları bayramın ikinci günü aktif hale getirebilirsiniz. Cuma ve Cumartesi günleri isteksiz enerjilerle dolu olacağınız için geri dönüşünüzü Cuma ve Cumartesi günü planlıyorsanız yollarda dikkatli olmaya özen gösterin. Pazar günü içiniz içinize sığmayacak hareketli bir enerjiyle dolu olacaksınız o yüzden Pazar günü bayramın son günü olmasına rağmen yine de size yarayacak gibi görünüyor. Kariyerle ilgili kafanızda planlar varsa dileklerinizi Cuma gökyüzüne göndermeyi, dua etmeyi kendiniz için bir şeyler istemeyi ihmal etmeyin çünkü gökyüzü size destek olacak.


AslanAslan Burcu:

Aslanlar ve yükselen Aslanlar, bu tutulma size yarayan tutulmalarda bir tanesi. Seyahatleriniz, uzak yerlerden gelecek haberler, girişimleriniz, ticari olaylar, hukuki konularda şifalanması gereken bir tutulma sizi bekliyor. Eğitimle ilgili alanda geçmişten beri içinizde ukde kalan bir konu varsa tutulmayla beraber bu konuların yeniden aktif olması yarım kalmış bir eğitimin üzerine düşme ya da yarım kalmış bir kursunuza yeniden devam etme olasılığınız yüksek olacak gibi görünüyor. Ticari faaliyetler seyahatler ya da medya alanında bir işiniz varsa burada karşınıza gelecek çeşitli fırsatlar yüzünüzü güldürebilir ama bu fırsatların daha önceden konuşulmuş, yarım kalmış işler olması önemli çünkü Merkür de bu alanda geri hareketinde. Ama kendinizi tanımadığınız insanlarla aranızdaki bağlantıları kuvvetlendirecek ve şifalandıracak kadar iyi hissedeceksiniz. Kafanızdaki bu planları hareketlendirmek istiyorsanız parayla ilgili konularda niyetinizi nasıl ortaya koyduğunuz önemli olacak. Maddi konularda eliniz kolunuz bağlı olabilir ya da planladığınız, planlamadığınız bir konunun yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Gözden kaçırdığınız bir borçla, bir ödemeyle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Vergiyle alakalı bir sıkıntı varsa bu dönem bu konular ona öne çıkabilir. Eşinizin, partnerinizin parasal konularda daha sistemli ve ekonomik davranması gerektiğini fark edebilirsiniz. Bu tutulma zamanı para ile ilgili konularda gerçek niyetiniz test edilecek yoksa geleceğe yönelik adımlarınızda hevesli ve heyecanlı hareket edebilirsiniz.

Bayramda göz önünde olacaksınız, ailenizle vakit geçirmek isteyeceksiniz annenizle geçirilecek vakitler sizi mutlu edebilir ya da ailevi konularda daha girişimci yönlerinizle hareket etmek ve ailevi konularda yaşadığınız sıkıntılar varsa bunları yeniden ele almak önemli olacak. Önünüzdeki dönem geleceğinizi şekillendirdiğiniz bir dönem o yüzden Cuma günü aklınızdan geçirdikleriniz karşınıza gelebilir çok cesur adımlar atabilirsiniz. Kafanızda eskiden beri planladığınız bir yere gitmek vardı ama bir türlü harekete geçemiyordunuz bir anda harekete geçmeye karar verebilirsiniz. Gelecek planlarınız hareketlenebilir, aklınızdan geçirdikleriniz önünüze gelecek Cuma gününü iyi değerlendirin. Pazar günü piliniz bitmiş gibi hissedecek, kendi köşenize çekilip dinlenme arzusunda olacaksınız o yüzden araba kullanıyorsanız bayram dönüşü Pazar gününe bırakmayın. Daha aktif olduğunuz günleri tercih edebilirsiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar bu tutulma müşterek para alanlarınızda gerçekleşiyor. Para ile ilgili konularda şimdiye kadar istemekte zorlandığınız şifalanamadığınız konu ve olaylar bu tutulmayla beraber artık sizin için bir mesele olmaktan çıkacak, cesur adımlar atacaksınız. Bu konuları doğru bir şekilde ele aldıkça şifalanma enerjinizi devreye koyacaksınız. Sevdiğiniz insanın bayram üzeri bu tutulmayla beraber sağlıkla ilgili problemlerine dikkat etmekte fayda olabilir. Düşmeler, çarpmalar, sakarlıklar ya da elinizin kolunuzun bağlı olması gibi durumlar belki sizden kaynaklı olmayacak ama hayatınızda kim varsa özellikle bu konularda biraz zorlandığını görebilirsiniz. Enfeksiyonel hastalıklara karşı bu bayram zamanı dikkat etmekte fayda olabilir. Hatta sevdiğiniz insanın da sorumluluğunu üstleneceksiniz gibi görünüyor. Mirasla ilgili konular önem kazanacak daha önceden konuşulmuş bir türlü olmamış konularda önemli haberler alacaksınız. Sadece 8 Nisan civarı değil tutulmanın etkileri 6 ay boyunca sürdüğü için her bir gezegen bu noktaları tetiklendiğinde daha çok bu alanınızın çalıştığını görebilirsiniz. Ayrılmak üzere olan bir Başak burcuysanız ve eşinizden bir nafaka talebiniz varsa bu talebiniz eşiniz tarafından çok da hoş karşılanmayabilir ama hakkınızı aramayı ve cesaretle bu konunun üzerine gitmeyi de ihmal etmeyin.

Cuma günü para ile ilgili konularda halledemediğiniz ne varsa güzel dileklerde bulunmak, bu konuları konuşmak, istemeniz gereken bir şeyler varsa bunları istemek anlamında da size göz kırpacak. Hafta sonu ve bayram zamanı farklı yerlerde bulunma isteğiniz yüksek olacak. Hafta sonu ailevi konular önem kazanırken Pazar günü bayramın son günü göz önünde olmak ve arkadaşlarınızla plan yapmak üzere bu dönemi değerlendirebilirsiniz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler bu tutulmayı ikili ilişkiler ve özel hayat evinizde yaşayacaksınız. Bu alanda verilmesi gereken cesurca kararlar devreye girebilir hatta önceden evlenmeyi düşündüğünüz, bir noktaya kadar getirdiğiniz bir türlü olmamış biriyle yeniden bir araya gelme ya da yeniden bu konuların hareketlenmesi gibi etkiler altında olacaksınız. Taşınma ile ilgili konular hareketli olabilir. Ortaklaşa iş yapıyorsanız önceden tanıdığınız bir insanla güzel bir işin içerisine girme potansiyeliniz de yüksek görünüyor. Eğer iş yapacaksanız gerçekten bu işi isteyip istemediğinizi buna enerjinizin yetip yetmediğini de iyi gözden geçirmeniz gerekiyor, bu tutulma bu noktada sizi test edecek. Özel hayatınızda sevdiğiniz insanın bazı kayıplar yaşaması ya da onun başına gelecek beklenmedik bazı durumlar da söz konusu olabilir. Yanınızda çalıştırdığınız ya da hayatınızı kolaylaştıran kişiler varsa onların bu bayram zamanı elinin kolunun bağlı olduğunu sağlıkla ilgili konularda zorlanmaları olduğunu fark edebilirsiniz. Buradaki ana göreviniz o insanlara cesaret aşılamak ya da onlara maddi manevi destek vermek olabilir. İş birlikleri, eşiniz, partneriniz beraber çalıştığınız ya da hayatınızı kolaylaştıran insanlara bu bayram elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Yurt dışına gitmeyi düşünüyorsanız bu planlar gündelik hayatın ritmi, sağlıkla ilgili konulardan kaynaklı olarak sekteye uğrayabilir.

Bu bayram zamanı siz de kendi sağlığınıza gereken özeni göstermeyi ihmal etmeyin. Cuma günü çok keyifli, ilişkilere, sevgiye dair beklentiniz varsa sevdiğiniz insanla aranızdaki sıkıntıları konuşmak, bazı konuları yeniden değerlendirmek ya da geçmişten gelen bir etkiyi yeniden gündeme getirmek anlamında Cuma gününden faydalanabilirsiniz. Hafta sonu farklı yerlerde olma, kendinizi dış ortamlara atma isteğiyle dolu olacaksınız. Pazar günü hareketli zamanlar sizi bekliyor olacak. Bu bayram fazla dinlenemeyebilirsiniz ama sağlığınıza da dikkat etmeyi unutmayın. Beraber çalıştığınız insanların sağlığı da önemli olacak.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler bu tutulma hem gündelik hayat alanında hem iş hayatınız hem sağlıkla ilgili konuları kapsayacak. Burada atılacak bazı cesur adımlar, verilecek önemli kararlar var. Yanınızdan ayrılanlar, bırakmanız gereken insanlar ya da bir türlü artık işinize yaramayacak olan insanların sizle vedalaşması gibi etkiler de devrede olabilir ama burada vereceğiniz önemli kararları hayatınıza geçirmek isteyeceksiniz. Aşk hayatınızda bir durma enerjisi devrede olacak. Çocuğunuz varsa onunla olan ilişkinizde bazı engeller, gecikmeler, sıkıntı ve problemler görülebilir. Bu dönem sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekiyor. Sadece sizin değil etrafınızdaki insanların da sağlık ve iş hayatı ile ilgili bazı zorlanmaları devrede olacak. Hayata olumsuz gözlerle bakmamaya çalışın. İşinizde bir yenilenme döngüsündesiniz. İş hayatınızda şimdiye kadar belki değeriniz bilinmedi ya da birtakım girişimlerde bulundunuz istediğiniz sonuçları alamadınız. Bu tutulmayla beraber kendinizi bir anlamda şifalandıracak, sağlığınızı da gözden geçireceksiniz. Daha önceden görüşülmüş konuşulmuş tamamlanmamış yarım kalmış işleri ele almak anlamında bu tutulmayı hayatınıza geçirin. Spor yapıyorsanız, hobilere yönelik hareket ediyorsanız bu dönem dikkatli olun, kemiklerinizi çok fazla zorlamayın. Soğuk algınlığına karşı dikkatli olmayı da ihmal etmeyin. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda önemli değişimler altındasınız ve aslında tam da bu dönem niye benim bir şekilde isteklerim olmuyor diye içinizden geçirebilirsiniz sakın bunu yapmayın çünkü gerçek niyetinizin test edileceği bir tutulma olacak.

Hem işe hem ilişkilere dair aklınızdan geçirdiklerinizin önünüze geleceği bir dönem içerisindesiniz o yüzden mümkün olduğunca olumlu düşünmeye özen gösterin. Tam da bayram zamanı hayatınıza bir insan girebilir ya da hayatınızda bir insan varsa sevdiğiniz insanın davranışlarına ya da beklentilerine göre davranabilirsiniz.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar bu tutulma aşk evinizde gerçekleşiyor, aşkla ilgili konularda önemli bir adımı karşınıza getirebilir. Cesaretle, rekabeti severek hareket etmeyi ateşli enerjinizle oyunu kuralına göre oynamayı ya da oyunu kuralının dışına çıkararak bir üst oktavdan oynamayı tercih edebilirsiniz. Merkür de bu alanlarınızda geriliyor. Tam birilerinden hoşlanırken eski ilişkiler yeniden gündeminize gelebilir ya da eski ilişkilerinizde yaşadığınız bazı iletişim problemlerinin yeniden çözülmek üzere karşınıza gelme potansiyeli de yüksek görünüyor. Çocukla ilgili konular hız kazanabilir. Kironyen bir tutulma olacak ve bu tutulmayla beraber şifalanarak çocukla ilgili beklentileri yükseltebilirler ya da bu alanda kafaya bir şeyleri taktılarsa bu takıntılarını geri plana itmeyi başarabilirler. Bu da onlara olumlu bir sonuç olarak dönebilir. Sanatsal işlerde hızlı ilerlemeler kaydedecek bekarsanız aşk hayatınızda da olumlu gelişmeler devreye girecek. Ama ev ve aile ortamınızda elinizi kolunuzu bağlayan durumlar da olacak. Evinizde kendinizi hasta, halsiz hissedebilirsiniz. Bir hastalık geçirdiyseniz bu hastalığınızın devam etme olasılığı ya da aldığınız haberlerden kaynaklı olarak ailenizde bir insanın hastalanması gibi etkiler alt altında da olabilirsiniz. Ayak bölgesi sıkıntıları, bilek burkmaları, ayağınızın dönmesi ya da tırnaklar, topuklar buralarda yaşanacak ufak tefek olumsuzluklara karşı da dikkatli olmakta fayda olabilir. Evde spor yapıyorsanız, ki bu bayram zamanı yapmamaya özen gösterin çünkü farkında olmadan bir yerlerinizi incitebilirsiniz. Olayları yüksek oktavdan görmeye çalışın çünkü bu tutulma size yarayacak.

Önünüzdeki dönem güzel sonuçlar elde edeceksiniz hem işinizde hem özel hayatınızda hatta öylesine güzel bir iş gelebilir ki bu işin sonuçlarını Nisan sonunda istediğiniz gibi yaşayabilir, hayatınızı değiştiren kararlar alabilirsiniz. Bayram günü boğaz bölgesine dikkat etmekte fayda var yutkunma sıkıntıları, boğaz ağrısı, bademcik şişmesi gibi etkiler ya da boyun tutulmaları gibi sorunlar devreye girerken sonrasında özel hayatınızda güzel gelişmeler ve sevdiğinizle vakit geçirerek bayramınızı bitirebilirsiniz. Aşk hayatınıza dair dualarınız varsa Cuma günü bu duaları dile getirmekten geri durmayın.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar bu tutulma ev, aile yuva ile ilgili konuları kapsıyor. Evle alakalı girişimde bulunmanız gereken önemli konular varsa bu tutulmanın ana konularından olabilir. Daha önceden kalkıştığınız ama cesaret edemediğiniz birtakım konuları bu tutulmayla beraber şifalandıracak ve önceden vermeniz gereken kararları devreye koyabileceksiniz. Emlak alım satım, kiralama gibi işleriniz varsa Merkür’ün 25 Nisan’a kadar geri hareketinde olduğunu düşünerek adımlar atın. Sabırsız olmayın. Sözleşme yapacaksanız ya da bu bayram evle ilgili birtakım girişimlerde bulunacaksınız avukatınızla birkaç kez üzerinden geçerek ya da gerçekten bunu istiyor muyum istemiyor muyum diye düşünerek test ederek harekete geçmeye özen gösterin. Yakın çevre alanında bazı zorlanmalarınız olabilir. Çok sevdiğiniz bir insanın sağlığı ile ilgili bazı problemler karşınıza gelebilir. Evle alakalı bir konuda tam da bayrama girmeden önce bir şeyleri halletmeye çalışırken o evin kaçtığını duyabilirsiniz.

Mars ve Satürn kavuşuyor o yüzden şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın. İnterneti kullanırken birilerine bir şeyler yazarken dikkatli olmaya özen gösterin. İletişimsel sıkıntılar en çok yakın çevre, akraba, kardeş ve sizi tanıyan insanlar alanından gelebilir. Diğer taraftan ev alım, satım, kiralama, emlak, evinizi güzelleştirme bu konuda atılacak önemli adımlarda Cuma günü sizi aydınlatacak bazı fikirlerin karşınıza gelme olasılığı da yüksek. Düşündüklerinizi ailenize aktarma konusunda Cuma gününü özellikle hayatınızda kullanın. Cuma, Cumartesi günleri hayatı biraz daha akışa bırakacaksınız ama hafta sonu sevdiğiniz insanla geçirilecek güzel vakitler bayramınızı keyifli kılabilir. Bu bayram en keyifli olan burçların başında siz geliyorsunuz.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar yakın çevre, akraba ve kardeşler, iletişimsel işler alanınızda önemli bir tutulmayla haftanıza giriş yapacaksınız. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan ilişkinizde şifalanması gereken konular var. Belki de onlara birçok konuda yardım ediyorsunuz ama onların size yardım etmediğini ya da onlardan beklediğiniz desteği göremediğinizi düşünüyorsunuz. Bu alanları şifalandırmak anlamında bu tutulma size göz kırpacak. Daha önceden üzerinde konuşulmuş ama olmamış meseleleri tekrar ele almak, iletişim değişikliğine gitmek anlamında bu tutulmayı kullanabilirsiniz. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama, dijital platformlar, radyo, televizyon, ulaşım ya da eğitimle ilgili konularda daha önceden belirlediğiniz alanlarda hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. Merkür bu alanlarda gerilediği için bir şeyleri yazarken yanlış insana mesaj atma, yanlış yerlerde ifade kullanma, telefonunuzun bozulması, telefonunuzu bir yerde bırakma, bilgisayarınızın arıza yapması gibi etkilere karşı da dikkatli olun. Aslında burada sizin bütün niyetinizi test edecek olan konu, parasal konular olacak. Bu aralar hayattan aldığınız keyif düşük. Özellikle ağzınızın tadı tuzu yokmuş gibi geliyor. Dikkatli harcamanız gerekiyorsa ve hiç beklenmedik yerlerden ödemeler, faturalar ya da vergiyle ilgili bir konu gündeminizdeyse bu, bayrama girerken sizi yorabilir. Kafanızda bir sürü fikir vardır, yakın çevrenize yardım etmek istiyorsunuzdur onlar da sizden haber bekliyordur ama bu bayram onlara gereken yardımı yapamayabilirsiniz ya da parayla ilgili konularda kısa vadeli hedeflerinizi gerçekleştirmekte zorlanabilirsiniz.

Bu tutulma hava ve ateş elementlerine yarayacak Terazi burcu hariç ama sizi destekleyen de bir tutulma olabilir. Eviniz ve ailenizdeki bolluğa berekete tutunabilirsiniz. Aynı zamanda her şeyin çözümünün önünüze geldiği de bir hafta olacak Cuma günü bu anlamda çok değerli. Yakın çevrenizden akıl danışmanız gereken birileri varsa Cuma günü onlardan alacağınız akılla yolunuzda ilerleyebilirsiniz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar 8 Nisan Pazartesi günü gerçekleşecek olan bu tutulma para ile ilgili konularda atacağınız cesur adımları karşınıza getirecek. Parayla ilgili konularda herkese bir faydanız var ama kendinize bir türlü faydanız yok. Geçmişte yaşadığınız bazı problemleri yeniden yaşayacaksınız diye temkinli hareket etmekten helak oldunuz. Bu tutulmayla beraber biraz rahatlayacaksınız, kendi değerinizi göreceksiniz. Geçmişte düşündüğünüz, yarım bıraktığınız parasal işleriniz için bu tutulmadan faydalanın. Hem şifalanacaksınız hem de güzel para kazançlarınız devreye girecek ama gerçekten niyetleriniz test edilebilir.

Mars ve Satürn sizin burcunuzda kavuşum halinde. Tam da bir şeyler için harekete geçerken kendinizde o enerjiyi bulurken sağlıkta yaşanacak bir sıkıntı ya da karşınıza çıkacak bir olay sizi durdurabilir. İşte burada planınızı iyi yapmalı, disipline olmalı, enerjinizi doğru kullanmalısınız. Cesur yönlerinizi daha da yüreklendirin. Siz ne kadar atak ne kadar planlı ve istekli olduğunuzu evrene bir kez yolladığınızda artık önünüzde bir engel kalmayacaktır. Bu tutulma zamanı 10 Nisan ve 17 Mayıs civarı sağlığınıza ekstra özen göstermeyi de ihmal etmeyin. Ayak bölgenizi koruyun, hormonsal dengesizlikler aynı zamanda şeker intoleransları, soğuk algınlığı gibi sıkıntı ve problemler devreye girebilir. İletişim işleriniz çok aktif. İletişim halinde olacağınız insanlarla keyifli bir bayram sizi bekliyor. Yakın çevrenizdeki insanlar sizi bolca arayabilirler. Hastaysanız gelmekten yana sıkıntıları olabilir ama yine de insanların size ilgisinin çok yüksek olduğunu görebilirsiniz.

Daha yakın yerlere yapılacak keyifli geziler bu bayram zamanı sizi daha mutlu edebilir. Para ile ilgili bir konuda hayal ettiğiniz, düşündüğünüz, istediğiniz bir durum varsa Cuma günü bunu evrene yollamayı ihmal etmeyin. Her şey lehinize görünüyor. Hafta sonu daha çok evinizde yuvanızda olmayı tercih edebilirsiniz. Bu da bayramda bir yerlere gidecekseniz Cuma günü döneceğiniz anlamına geliyor. İyi de yaparsınız çünkü Pazar günü oldukça keyifli bir gün olacak hem de dinlenmiş olursunuz yeni haftaya da kendinizi hazırlarsınız.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın